Studia czy szkoła policealna? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-05, 17:35   #61
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Materiał w zasadzie ten sam do opanowania na studiach co w technikum. Nawet uważam, że w technikum miałam szerzej niektóre rzeczy niż na studiach z zarządzania.
Naprawdę wierzysz, że w ciągu dwóch lat zaocznie zrobiliście tyle co w 3 lata dziennie? Aha.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 05:23   #62
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Nie mówię o studiach dziennych.
Akurat pójście na zarządzanie albo administrację dziennie to według mnie szkoda czasu.
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 09:51   #63
BATKA3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 3
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

a ja myslę, że szkoła policealna jest czasem lepsza od studiów, nie każdy chce studiować i po to są szkoły policealne, dają nam konkretny zawód, ze mną w Studium medycznym są dziewczyny, które studiują a szkołę policealną robią sobie dodatkowo, uważam, że super, wszystko można pogodzić. Jesli kolega godzi medycynę i technika farmacji, u nas w Academii, bo to daje mu mozliwośc odbycia stazu w szpitalu, to znaczy, że wszystko można
BATKA3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 11:01   #64
niralka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez BATKA3 Pokaż wiadomość
a ja myslę, że szkoła policealna jest czasem lepsza od studiów, nie każdy chce studiować i po to są szkoły policealne, dają nam konkretny zawód, ze mną w Studium medycznym są dziewczyny, które studiują a szkołę policealną robią sobie dodatkowo, uważam, że super, wszystko można pogodzić. Jesli kolega godzi medycynę i technika farmacji, u nas w Academii, bo to daje mu mozliwośc odbycia stazu w szpitalu, to znaczy, że wszystko można


Ja też się zgadzam, że szkoła policealna to żaden wstyd i nic złego. Jak ktoś chce, to można wszystko. Miałam na studiach matołów, którzy mają wyższe, choć właściwie zastanawiam się JAKIM CUDEM?! Wykształcenie nie jest równe umiejętnością, czy zawodowej dojrzałości.
niralka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 22:35   #65
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Zacznijmy może od tego, że studia w dzisiejszych czasach to żaden wyczyn. Dawniej można było powiedzieć że studia to lepsza opcja niż studium czy szkoła policealna, ale nie dziś. W wielu przypadkach jest wręcz odwrotnie.

Zgadzam się z tym, że żadna forma edukacji nie jest stratą czasu.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 13:27   #66
AnnaMacarz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 12
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Wydaje mi się że na chwilę obecną lepszym rozwiązaniem jest szkoła policealna. Teraz dużo osób które kończą studia nie umieją znaleźć pracę. I to jest dziwne, prawda ? Dlatego jakbym miała wybór wybrałabym szkołę policealną, a studia odstawiła na jakiś czas. Najlepiej rozeznać się na rynku co jest aktualnie wymagane i potrzebne.
AnnaMacarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 14:56   #67
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Słysząc nieraz jakie świeżo upieczeni absolwenci studiów mają wymagania to się nie dziwię, że nie mogą znaleźć pracy. I nie mówię tutaj o warunkach typu umowa zlecenie i 5 zł/h, ale o satysfakcjonujących, gdzie da się normalnie na "wyższym średnim" poziomie żyć.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-03, 07:00   #68
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Powiem szczerzę, że nie widziałam w żadnej ofercie pracy, że wymagana jest szkoła policealna.
Wymagane jest wyższe, albo średnie...
Chyba, że mówimy o mechanikach, lakiernikach itp.
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 12:23   #69
aga21d
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 34
co wybrać? Studia czy studium?

teraz bee szła do 3 klasy liceum biologiczno-chemicznym. Na maturze bede zdawać napewno biologie, i może angielski.
Nie wiem co potem, po skonczeniu szkoły, rodzina chce żebym szła na studia, bo tylko po studiach znajdę dobrze płatną i wgl jakakolwiek pracę.
Chłopak uważa że studia są bezsensowne, i mi utwierdza ze jak skoncze szkole to mi pomoze znalezc jakas lekka prace, a w miedzy czasie jesli beede chciala to jakies kursy, szkolenia czy studium.
Ja sama na poczatku chcialam isc na studia na fizjoterapie, ale zrezygnowalam bo mi mowili ze trzeba byc silnym i wgl wytrzymałym, pozatym mi naprawde nie chce sie isc na studia,. Nie nie chodzi tutaj o dziewczyne bez zadnych planow ,lenowia co nie chce sie uczyc. Po prostu wydaje mi sie ze jestem za słaba na studia i nie dam rady.
Myslałam o studium kosmetycznym, co wy o tym myślicie?
Lub poleccie jakieś fajne studium dla dziewczyny ambitnej, szybko uczacej sie praktyki, chce robic coś z ciałem, upiekszeniem,
aga21d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 12:17   #70
blueberryxx
Raczkowanie
 
Avatar blueberryxx
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 33
Dot.: co wybrać? Studia czy studium?

Jak dla dziewczyny ambitnej to na studiach fizjoterapii sobie poradzisz. Koleżanka, która nie jest jakoś mega ambitna i radziła sobie tak przeciętnie w LO daje radę. Rób to co chcesz. Ja bym szła na studia. Ewentualnie idź na zaoczne jeśli chcesz pracować.
blueberryxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 12:51   #71
kaminsiaaa
Raczkowanie
 
Avatar kaminsiaaa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 44
Dot.: co wybrać? Studia czy studium?

Ja na twoim miejscu poszłabym na studia ale zaoczne i bez problemu sobie poradzisz, to nie jest taki ciężki kierunek
kaminsiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-19, 15:24   #72
aga21d
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 34
Dot.: co wybrać? Studia czy studium?

problem w tym, że zaocznie są drogie, a mnie na to nie stac
aga21d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 17:37   #73
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: co wybrać? Studia czy studium?

A praca w tygodniu? Lub wyjazd za granicę do pracy? Masz jeszcze 2 miesiące, wiem że jeszcze teraz osoby wyjeżdżają.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 16:44   #74
Santiana
Raczkowanie
 
Avatar Santiana
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 64
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Ja jak szukałam pracy to najczęściej znajdowałam w ofertach wymagane wykształcenie wyższe, więc choć wiele osób twierdzi, że studia nic nie dają, to jednak najczęściej są one potrzebne. Oczywiście szkoły policealne też się przydają, ale najczęściej w momencie, gdy na studia nie poszliśmy, albo jako dodatkowe kwalifikacje. Sama tak zrobiłam. Skończyłam studia magisterskie, a potem jeszcze dodatkowo zrobiłam policealną i rozmyślam jeszcze na studiami podyplomowymi, choć to na razie odłożyłam na bok. Prawda jest jednak taka, że studia się jednak liczą i pracodawcy na to patrzą. Żadnego wyższego stanowiska nie dostanie się bez studiów, chyba że ma się znajomości.
Santiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 22:08   #75
black_and_gold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 35
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

w pracy biurowej albo w administracji wykształcenie wyższe to często konieczny warunek i czasami nawet nie jest ważne, jaki kierunek skończyliśmy
black_and_gold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 08:35   #76
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Dlatego nikomu kto się zastanawia nad wyborem studiów czy szkoły policealnej nie poleciłabym wyboru szkoły policealnej. Jak wspomniałam wcześniej sama takową skończyłam. Nauczyłam się na tyle dużo, że jest mi łatwiej na studiach... jednak straciłam dwa lata na zyskiwaniu wykształcenia, które nie ułatwia mi znalezienia pracy. Po dołożeniu roku miałabym wyższe.
Jedyną szkołę policealną dla której jestem na prawdę na tak! To farmacja. Daję konkretne uprawnienia i szanse na pracę w konkretnym zawodzie! O ile ustawy w przyszłości tego nie zmienią!


Inaczej sprawa wygląda gdy z jakiś względów nie można pójść na studia.
Wtedy warto robić cokolwiek, aby mieć wyższe kwalifikację. Bo zawsze można żyć nadzieją, że na jakimś stanowisku co poszukują z wykształceniem: średnim lepiej spojrzą na kogoś z wykształceniem technicznym.
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 16:56   #77
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Jedyną szkołę policealną dla której jestem na prawdę na tak! To farmacja. Daję konkretne uprawnienia i szanse na pracę w konkretnym zawodzie! O ile ustawy w przyszłości tego nie zmienią!
Od 2018/19 nie będzie już można się kształcić na technika farmacji.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 16:31   #78
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Od 2018/19 nie będzie już można się kształcić na technika farmacji.
a dlaczego? zastanawiałam się nad technikem farmacj
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 16:57   #79
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez black_and_gold Pokaż wiadomość
w pracy biurowej albo w administracji wykształcenie wyższe to często konieczny warunek i czasami nawet nie jest ważne, jaki kierunek skończyliśmy
To prawda. Nasz naród na punkcie wyższego zwariował. Generalnie parcie na edukację w sensie zdobywania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji nie jest złe, ale na pewno nie w senie "byle co byleby było". Pełno się widzi ogłoszeń sekretarkę z wyższym wykształceniem, listonosza itp. A ja się pytam po jaką ch...lerę? Przez takie głupie podejście pracodawców się moim zdaniem to wyższe wykształcenie zdewaluowała.

Dla mnie taki kosmetolog po studiach powinien pracować w firmie kosmetycznej i wymyślać te kosmetyki, a nie nakładać maseczki. No ale niestety trzeba się liczyć z tym, że wielu pracodawców tak nie myśli.

Tu też wychodzi, jak słabą mamy gospodarkę w tym kraju. Niestety brakuje specjalistycznych miejsc pracy, więc ludzie się cisną do zawodów poniżej swoich kwalifikacji i wychodzą takie kwiatki.

Dlatego na logikę, chociaż policealna wystarczy do wykonywania zawodu, trzeba się liczyć z tymi fanaberiami pracodawców.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-12, 21:09   #80
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
a dlaczego? zastanawiałam się nad technikem farmacj
Farmaceuci mają dostać szersze uprawnienia, a co za tym idzie wymagane będą większe kwalifikacje. Poza tym, jest coraz więcej farmaceutów po studiach.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 11:45   #81
black_and_gold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 35
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
To prawda. Nasz naród na punkcie wyższego zwariował. Generalnie parcie na edukację w sensie zdobywania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji nie jest złe, ale na pewno nie w senie "byle co byleby było".
to parcie na studia i liceum i zniechęcanie do zawodówek zaczęło się gdzieś na początku milenium, jak było bardzo duże bezrobocie i w zasadzie trzeba było mieć studia, żeby mieć jakąkolwiek pracę
black_and_gold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 13:39   #82
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: co wybrać? Studia czy studium?

Zawsze można pojsc do pracy i sobie odłożyć i ewentualnie składac za rok.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 17:19   #83
peggy_bundy
Przyczajenie
 
Avatar peggy_bundy
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 7
Dot.: Studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
Witam Was. Wiem, że tego typu wątków jest tu masa.
Opowiem w skrócie swoją historię.rok temu zdałam maturę, wszystkie przedmioty tj. matma, polski, niemiecki, tak miedzy 50-60%. Dostałam się na resocjalizację,zaocznie. Dostałam się , jednak papierów nie złożyłam, zrezygnowałam. Raz,że nie byłam przekonana wogóle co do tego kierunku , a dwa , że finansowo też bym nie pociągnęła. Tak więc od roku siedzę w domu, aktualnie pracuję. Zastanawiam się nad kontynuowaniem nauki. Siedzenie w domu jednak nie sprzyja rozwojowi. No i się tak zastanawiam, może na początek szkoła policealna? Myślałam nad architektura wnetrz, lub organizacja reklamy. Może oba kierunki na raz? A za kilka lat studia? Dodam ,że mieszkam 7 km od miasteczka gdzie mogłabym się uczyć w policealnej. Na studia jakiekolwiek musiałabym dojezdzać min. 50km. Co robić? Dodam,że prawa jazdy nie posiadam. Może wpierw ta policealna? W miedzyczasie robic sobie prawo jazdy? Czy za wszelką cenę isc na studia? Studia, myślałam o ochronie środowiska. Skończyłam liceum profilowane, zarzadzanie inf. Nie chce znów siedziec bez nauki, prawie nic nie robiąc.


Miałyscie taki dylemat? Co zrobilyscie?
Musisz się zdecydować na coś konkretnie,bo chyba sama za bardzo nie wiesz,czego chcesz,i to widać. Ja ze swojej strony powiem Ci,że kończyłam policealną bo też miałam bliżej do domu niż gdybym wybrała uczelnię,no i taniej. Straciłam dwa lata,bo kierunek tylko fajnie brzmiał z nazwy a pracy po tym nie było nigdzie,z tego co widzę to nieliczne osoby pracują w zawodzie,reszta albo robi dalej studia albo kształci się w innej branży. Dzisiaj żałuję,że jednak nie wybrałam studiów,bo jednak pracodawcy patrzą na to czy masz wyższe,mnie sporo osób odmawiało nawet odbycia stażu bo nie miałam żadnych studiów,a kierunek z policealnej był dosyć specyficzny,wąska dziedzina. Myślę też,że na studiach masz więcej możliwości,bardziej się rozwijasz,a policealna nadal jest traktowana jako szkoła dla głąbów bez matury,niestety.
peggy_bundy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-22 18:19:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.