Studia czy szkoła policealna? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-03, 16:59   #31
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: studia czy szkoła policealna?

A jak daleko masz do Gdańska z rodzinnego miasta? Pracę miałabyś stałą i pewną? Przekalkulowałaś czy ci się to opłaci (dojazdy, noclegi, czesne itp.)? Niby nic takiego, ale na przestrzeni 5 lat wyjdzie spora sumka.

Nie znam się w temacie kosmetologii, ale zobacz sobie co możesz robić po policealnej, a co możesz robić dodatkowo po studiach.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 17:06   #32
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: studia czy szkoła policealna?

Z rodzinnego miasta do Gdańska mam 2,5 - 3godz drogi.
Generalnie to szkoła policealna trwa dwa lata, a studia w Gdańsku 3 lata(licencjat). Ogólnie to wydaje mi się, że taka szkoła policealna mogłaby być lepsza, ponieważ z tego co słyszałam jest tam więcej praktyki, a na studiach więcej teorii. A co do pracy to będę dopiero szukać jak wrócę.
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 08:16   #33
Aloes123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: studia czy szkoła policealna?

ja bym na Twoim miejscu poszła na tego technika usług kosmetycznych. Moja znajoma na tym jest i to nie jest szkoła typu 'przyjdź, spisz notatki i zdaj ten papierek' warto do tego zdajesz później z tego egzaminy, moja znajoma robi maseczki, mikrodermabrazję czy coś podobnego, paznokcie i takie tam a zawsze po tym możesz iść się doszkolić na studia, gdyby było Ci mało
Aloes123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 18:23   #34
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: studia czy szkoła policealna?

w dzisiejszych czasach studia nie dają gwarancji zatrudnienia. oczywiście jeśli będziesz studiować i pracować w tej branży to byłoby super bo nie dość, że nabywasz doświadczenie to jeszcze ukończysz studia z tytułem. Oczywiście szkoła policealna też jest ok, ale decyzja należy do Ciebie.
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 11:54   #35
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: studia czy szkoła policealna?

Wiecie co czasami mam takie myśli, że lepiej iść na technika usług kosmetycznych, bo wiele osób mi powtarza, że tutaj jest więcej praktyki - nawet kilka osób, które taką szkołę policealną skończyły, a ostatnio naszło mnie żeby po prostu oprócz tego iść na normalne studia, bo mamy w rodzinnym mieście politechnikę. Tylko musiałabym poprawić maturę , co prawda zdana, ale nie za dobrze mi poszło.

Z drugiej strony jednak czy po prostu nie iść na takie studia kosmetologię do Gdańska (zaoczne) ?

Mógłby się ktoś wypowiedzieć co by było lepszym wyborem?
Bo ja co jakiś czas mam nowe pomysły i zmieniam zdanie.
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 23:02   #36
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Wiecie co czasami mam takie myśli, że lepiej iść na technika usług kosmetycznych, bo wiele osób mi powtarza, że tutaj jest więcej praktyki - nawet kilka osób, które taką szkołę policealną skończyły, a ostatnio naszło mnie żeby po prostu oprócz tego iść na normalne studia, bo mamy w rodzinnym mieście politechnikę. Tylko musiałabym poprawić maturę , co prawda zdana, ale nie za dobrze mi poszło.

Z drugiej strony jednak czy po prostu nie iść na takie studia kosmetologię do Gdańska (zaoczne) ?

Mógłby się ktoś wypowiedzieć co by było lepszym wyborem?
Bo ja co jakiś czas mam nowe pomysły i zmieniam zdanie.
Moim zdaniem wszystko zależy od szkoły tzn. możesz trafić na dobrą uczelnie, która jest lepsza od Policelalnej i na odwrót. Nie wiem jak jest ze szkołami w Gdańsku, które są ok, a które lepiej omijać szerokim łukiem. Szkoła, która jest sieciówką może mieć dobrą kadrę w Krakowie, a złą w Gdańsku i na odwrót. Może najlepiej pójść do szkół, które bierzesz pod uwagę i popytać wśród uczniów, studentów czy są zadowoleni ?
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 11:31   #37
freda29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 14
Dot.: studia czy szkoła policealna?

Na studiach jest podobnie jak w szkole policealnej. Na studiach masz wykłady i ćwiczenia i w szkole policealnej też są wykłady i ćwiczenia. Nie wiem jak wygląda sytuacja w szkołach ale na studiach jak nie zaliczysz cwiczeń to nie przystępujesz do egzaminu z wykładu i tu jest wg mnie wada no ale i tu i tu się trzeba uczyc.Jeśli o naukę dwuletnią to trzeba wybrać na prawdę dobrą szkołę np. moja koleżanka wybrała kierunek też kosmetyczny dwuletni w centrum Gdyni i żałuje bo szkoła nie ma własnej siedziby tylko wynajmuje sale i aule na wykłady, sęk w tym, ze szkoła nie chce wynajmować dużej auli gdzie wszyscy by się spokojnie zmieścili bo muszą ileś tysięcy bulić za jednorazowe wynajęcie , także zajęcia teoretyczne odbywają się w małej sali gdzie wszyscy się nie zmieszczą, część siedzi poza salą na holu i osoby, które siedzą na zewnątrz nie słyszą i nic nie wiedzą w zasadzie w tych wykładów. Jeśli chodzi o papier to wiadomo lepiej pracodawcy będą patrzeć na trzyletnie. Na studiach i w szkole policealnej masz w zasadzie tyle samo godzin akurat z tym nic się nie różni. Zjazdy najczęściej są co dwa tygodnie. Taki plus studiów oprócz tych rzeczy naukowych jest taki,że na studiach dostajesz legitymacje i masz znizke 50% albo 51% a w szkole policealnej 37%. Czasami ludzie się po prostu na studiach zapisują dla tej dużej zniżki, w końcu jest pół roku wazna
freda29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-02, 19:02   #38
katekgal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: studia czy szkoła policealna?

Też jestem po TUK tyle że uczyłam się w szkole Omega w Katowicach. Odbywałam praktykę gdzie zaproponowali mi pracę co prawda na pół etatu ale od czegoś trzeba zacząć także polecam kształcić się dodatkowo w szkole policealnej.
katekgal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 21:15   #39
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez katekgal Pokaż wiadomość
Też jestem po TUK tyle że uczyłam się w szkole Omega w Katowicach. Odbywałam praktykę gdzie zaproponowali mi pracę co prawda na pół etatu ale od czegoś trzeba zacząć także polecam kształcić się dodatkowo w szkole policealnej.
a kiedy kończyłaś szkołę ?
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 23:40   #40
Pysiak89
Raczkowanie
 
Avatar Pysiak89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: studia czy szkoła policealna?

Moje subiektywne zdanie:
jeśli macie do wyboru studia i szkołę policealną, to się nie zastanawiajcie... zdecydowanie STUDIA.
A już na pewno jeśli chodzi o kosmetologię (albo socjologię, dietetykę, technika BHP). Nawet jak kogoś przyjmą, to będziecie zawsze pod kimś. Chyba, że założycie coś swojego.
Piszę z perspektywy osoby lat 25, która patrzy na lewo i prawo co skończyli znajomi i od roku- dwóch szukają pracy.
50% dam poszło na kosmetologię (nie żartuję). Rynek jest zapchany (bo każda kobietka chce na to iść i nie dość że chce, to idzie). Moje znajome twierdzą, że nawet jako mgr nie mogą dostać roboty. A podobno po szkołach policealnych, technikach, nawet nie proszą na rozmowę...
Z resztą - pomyślmy z perspektywy pracodawcy...
Mamy osobę po 1-2 latach szkoły, a człowieka po 5 latach studiów... Kogo przyjmujemy?
Mam na prawdę masę koleżanek po kosmetologii (nawet po mgr!!), które zaczynają właśnie od nowa robić nowe kierunki... Bo rynek zapchany jak po socjologii...
Oczywiście powtarzam, mówię z mojego punktu myślenia, każdy ma swoje zdanie i może uważać inaczej
Sama skończyłam "oblegany" kierunek i jest (a raczej było, ale nie wiadomo, czy nie do czasu) ciężko....
A co do praktyki w szkole policealnej... Przy przyjęciu do pracy to nie ma znaczenia. I tak wolą po studiach. I już (piszę z zasłyszenia).
Moja znajoma usłyszała na rozmowie "po co Pani przyszła po szkole policealnej? Tam może przyjść każdy kto zapłaci, tak więc czy to żart?"... Nawet nie pytali ile praktyki... Wyprosili
Dodam, że zbieram info ze Śląska

Edytowane przez Pysiak89
Czas edycji: 2015-02-02 o 23:48
Pysiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 08:20   #41
bossnenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 45
Dot.: studia czy szkoła policealna?

Teraz studia nie dają gwarancji pracy, większość moich znajomych po studiach i tak nie pracuje w zawodzie, pisałam na innym wątku o znajomym co zrobił kurs księgowości w go work, rzucił studia i pracuje w dużej firmie, z tego co wiem to dobrze zarabia, sama po swoich studiach pracuję w innej branży i nie wiem czy drugi raz bym poszła na studia, jeśli już to raczej jako dodatek do pracy
bossnenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 16:57   #42
Megiii_123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: studia czy szkoła policealna?

Ja po studiach wybrałam sie jeszcze do szkoły policealnej, im więcej będe mogła sobie wspisać w CV tym więcej dla mnie. Osobiście byłam w OMEDZE w Poznaniu polecam.
Megiii_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 17:09   #43
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez Megiii_123 Pokaż wiadomość
Ja po studiach wybrałam sie jeszcze do szkoły policealnej, im więcej będe mogła sobie wspisać w CV tym więcej dla mnie. Osobiście byłam w OMEDZE w Poznaniu polecam.
Ale chyba w CV chodzi o to, żeby wpisywać owszem jak najwięcej, ale żeby to było doświadczenie związane z jedną konkretną dziedziną, żeby pracodawca widział, że prócz papierka umiesz wiedzę wykorzystać w praktyce. A nie, wklepanie stu szkół i zero doświadczenia.

Tylko dla Ciebie
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 15:32   #44
katekgal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: studia czy szkoła policealna?

witam,

tylko ze takie szkoły policealne mają także praktykę zawodową więc jak najbardziej jakieś doświadczenie zawsze złapiesz
katekgal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 09:56   #45
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: studia czy szkoła policealna?

Cytat:
Napisane przez Pysiak89 Pokaż wiadomość
Moje subiektywne zdanie:
jeśli macie do wyboru studia i szkołę policealną, to się nie zastanawiajcie... zdecydowanie STUDIA.
A już na pewno jeśli chodzi o kosmetologię (albo socjologię, dietetykę, technika BHP). Nawet jak kogoś przyjmą, to będziecie zawsze pod kimś. Chyba, że założycie coś swojego.
Piszę z perspektywy osoby lat 25, która patrzy na lewo i prawo co skończyli znajomi i od roku- dwóch szukają pracy.
50% dam poszło na kosmetologię (nie żartuję). Rynek jest zapchany (bo każda kobietka chce na to iść i nie dość że chce, to idzie). Moje znajome twierdzą, że nawet jako mgr nie mogą dostać roboty. A podobno po szkołach policealnych, technikach, nawet nie proszą na rozmowę...
Z resztą - pomyślmy z perspektywy pracodawcy...
Mamy osobę po 1-2 latach szkoły, a człowieka po 5 latach studiów... Kogo przyjmujemy?
Mam na prawdę masę koleżanek po kosmetologii (nawet po mgr!!), które zaczynają właśnie od nowa robić nowe kierunki... Bo rynek zapchany jak po socjologii...
Oczywiście powtarzam, mówię z mojego punktu myślenia, każdy ma swoje zdanie i może uważać inaczej
Sama skończyłam "oblegany" kierunek i jest (a raczej było, ale nie wiadomo, czy nie do czasu) ciężko....
A co do praktyki w szkole policealnej... Przy przyjęciu do pracy to nie ma znaczenia. I tak wolą po studiach. I już (piszę z zasłyszenia).
Moja znajoma usłyszała na rozmowie "po co Pani przyszła po szkole policealnej? Tam może przyjść każdy kto zapłaci, tak więc czy to żart?"... Nawet nie pytali ile praktyki... Wyprosili
Dodam, że zbieram info ze Śląska
Lepiej skończyć studia, ale szkoła policealna też nie jest taka zła. Wszystko zależy od kierunku, są studia po których bardzo ciężko znaleźć pracę w zawodzie. Poza tym, wszystko zależy od człowieka co sobą reprezentuje, jaką ma siłę przebicia na rozmowie kwalifikacyjnej, a potem jak pracuje, jak się w nią angażuję. Zdarzyło mi się nie raz pracować z osobami po studiach, które sobie nie radziły z prostymi rzeczami w pracy. Dużo też zależy od szczęścia.
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 12:22   #46
rajkasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 10
Dot.: studia czy szkoła policealna?

Hmmm, oczywiście, że wybrać studia. Pracodawca zawsze chętniej wybierze do pracy osobę po studiach, niż po szkole policealnej. (...)

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-03-20 o 13:16 Powód: link z reklamą portalu
rajkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 09:46   #47
pysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 32
Dot.: studia czy szkoła policealna?

jedno i drugie jest ok, zawsze można to połączyć, sama poszłam do policealki jednocześnie studiując i o dziwo pracę znalazłam w zawodzie policealnym
pysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:52   #48
tixon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5
Dot.: studia czy szkoła policealna?

Mówcie sobie co chcecie, ja jestem po studiach wyższych mgr i nie moge znaleźć pracy. moje koleżanki po szkołach 2 letnich policealnych mają prace. Ba nawet po technikum fryzjerskim mają wlasne salony!
tixon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 15:46   #49
katekgal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

ja studiuję i chodzę do policealki jak sie chce to się da wszystko pogodzić

dla chcącego nic trudnego
katekgal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-04, 14:53   #50
Betty213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 40
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

z tego co widze, to szkoły policealne mają teraz bardzo fajne oferty. Nawet powiedziałabym, ze chyba bardziej dostosowane do potrzeb rynku pracy niż uniwersytety. Moja kolezanka niedawno zapisała się do xxx. Podobno wielu ich absolwentów pracuje w reklamie i produkcji fimowej. Ona do tego ma talent plastyczny wiec na pewno się odnajdzie tam.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-09-11 o 23:40 Powód: Reklama.
Betty213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 21:32   #51
niralka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Ja poszłam na studia, a w trakcie nich dodatkowo skończyłam technika w żaku, osobiście nie żałuję, choć musiałam dużo się uczyć łącząc studia dzienne ze szkołą policealną, ale dzisiaj mam fajną pracę (pracodawcę urzekła moja ambicja i dobra organizacja pracy, oraz chęć rozwoju). Myślę, że każdy musi wybrać sobie swoją drogę.
niralka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 22:06   #52
olaknup
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Dobrze jest mieć ogólne pojecie co się chce robić. Testy kompetencji zawodowych w tym pomagają, spróbuj zrobić jakiś. Ja przed wybraniem kierunku studiów korzystałam z tego: xxx i pomógł mi wybrać geodezję, dlatego polecam (jest bezpłatny).

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-06-17 o 23:15 Powód: Link.
olaknup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 00:56   #53
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

To zalezy od indywidualnej sytuacji, musisz sama wybrac.
__________________
Age: 22
Wierna fanka - Legia Warszawa.
Studia - w toku.
forever alone, it is time for having fun.


_________________________ ______
seriale! Przyjaciele, GoT, PrettyLittleLiars.
books! King
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 13:15   #54
femines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 65
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

A co wy macie z tym poprawianiem matury? Nie wyniki są ważne a pomysł na siebie, zastanów się co chcesz w życiu robić. Przykładowo na większość kierunków na politechnice bardzo łatwo się dostać, mój znajomy miał gorsze wyniki od Ciebie, a teraz pracuje jako inżynier. Ale jeśli interesuje Cie praca biurowa to może finanse i rachunkowość? tutaj trudniej się dostać(zależy od miasta), bo jest więcej chętnych, więc w opcje wchodzi tryb zaoczny. Radze dokonać dobrego wyboru, czyli kierować się rynkiem pracy, bo inaczej będzie to zmarnowane 3 lata.

Dodam jeszcze, że moim zdaniem szkoła policealna to marnowanie czasu... ponieważ trwa aż 2 lata, natomiast uzyskanie licencjatu jedynie 1 rok dłużej, a jest bardziej cenione(więcej ofert pracy).

Edytowane przez femines
Czas edycji: 2016-04-04 o 13:43
femines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 10:43   #55
niralka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez femines Pokaż wiadomość
A co wy macie z tym poprawianiem matury? Nie wyniki są ważne a pomysł na siebie, zastanów się co chcesz w życiu robić. Przykładowo na większość kierunków na politechnice bardzo łatwo się dostać, mój znajomy miał gorsze wyniki od Ciebie, a teraz pracuje jako inżynier. Ale jeśli interesuje Cie praca biurowa to może finanse i rachunkowość? tutaj trudniej się dostać(zależy od miasta), bo jest więcej chętnych, więc w opcje wchodzi tryb zaoczny. Radze dokonać dobrego wyboru, czyli kierować się rynkiem pracy, bo inaczej będzie to zmarnowane 3 lata.

Dodam jeszcze, że moim zdaniem szkoła policealna to marnowanie czasu... ponieważ trwa aż 2 lata, natomiast uzyskanie licencjatu jedynie 1 rok dłużej, a jest bardziej cenione(więcej ofert pracy).

Akurat nie do końca sie zgadzam z tym, że szkoły policealne to marnowanie czasu. Żadna forma nauki nie jest marnowaniem czasu, czy to będę studia, szkoły policealne, kursy, certyfikaty - cokolwiek.
niralka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 14:44   #56
femines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 65
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez niralka Pokaż wiadomość
Akurat nie do końca sie zgadzam z tym, że szkoły policealne to marnowanie czasu. Żadna forma nauki nie jest marnowaniem czasu, czy to będę studia, szkoły policealne, kursy, certyfikaty - cokolwiek.
Oczywiście, że nie jest. Najważniejsze to się rozwijać, a nie stać w miejscu. Na pewno plusem szkoły policealnej jest to, że jest darmowa. Ale jeśli ktoś i tak wie, że pójdzie na studia to nie widzę sensu w opóźnianiu tego zamierzenia. 2 lata szkoły policealnej + 3 lata studiów to sporo czasu... te 2 lata można lepiej wykorzystać - np. na staż. A papierek ze szkoły wyższej zawsze lepiej wygląda niż z policealnej.
femines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 14:16   #57
niralka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

To zależy jaki "papierek". W moim odczuciu lepiej wygląda fakt, że masz konkretny zawód, niż dyplom z pedagogiki albo stosunków międzynarodowych - bardzo dziś popularny.
niralka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 01:41   #58
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Nigdy w życiu już nie popełniłabym tego błędu i nie poszła do technikum.
Mój rocznik w zeszłym roku kończył mgr. Ja nie, bo nie poszłam. Kłóciłam się z rodzicami....Ci chcieli mnie wysłać na drugi koniec polski byle bym nie utrzymywała z moim facetem kontaktu. Poszłam do szkoły policealnej w weekendy - technik administracji. Darmowe i obiecywali, że będzie praca itp. W zasadzie zmarnowałam dwa lata, będąc na swoim nie było mnie już stać na studia. Z byłym się rozeszłam i zostałam z technikiem, z którym na żadną państwówkę nie ma szans. Materiał w zasadzie ten sam do opanowania na studiach co w technikum. Nawet uważam, że w technikum miałam szerzej niektóre rzeczy niż na studiach z zarządzania. Nie mam znajomości. Chcą wyższe... byle jakie, ale wyższe.
Drugi raz już bym nie popełniła tego błędu.
Teraz próbuję nadrobić stracony czas - studiuję prawo i zarządzanie
(w zasadzie zarządzanie to jedynie do papierka, by mieć wyższe po 3 latach, a nie po 5).
W pracy robię to samo co koleżanka, jednak ona zarabia więcej bo ma skończone studia z administracji, a ja technikum.
A jak było wspomniane to tylko jeden rok różnicy.
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 09:19   #59
rudadagusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 53
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Trochę nie wiem czego Ty się spodziewałaś. Wiadomo, że jak się pracuje na stanowisku, które może być rownie dobrze przez magistra obsadzone, to będziesz miała niższą płacę. Szkoła policealna to wybór ostateczny. Jak się ma możliwość to idzie sie na stduia i tyle.
rudadagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 05:17   #60
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

No np. nie traktowania na poziomie średnim, bo zarabiam tyle samo co koleżanka jedynie z średnim i to zaocznym, bo wcześniej była fryzjerką po zawodówce.
Najlepsze jest to, że ogarniam zadania za jedną i drugą, bo jak czegoś nie wiedzą to przychodzą.... Mój znajomy z innego działu się nabija, że ta pierwsza skończyła administrację za świnie.
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-22 18:19:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.