Czy jest sens przepisywać się do technikum...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-06, 11:36   #1
Rival
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3

Czy jest sens przepisywać się do technikum...?


Witam,
W czerwcu z niechęcią podjęłam decyzję co do wyboru szkoły. Dlaczego z niechęcią? Nie chciałam się rozstawać ze szkołą, którą znam od małego oraz z bardziej oczywistego powodu... Nie mam pojęcia co robić w życiu. Od początku miałam jedną myśl : HUMAN. Dlaczego? Od kiedy pamiętam zawsze czytałam z uśmiechem na ustach książki, z chęcią pisałam rozprawki, miałam kilka blogów oraz przejawiałam jawne zainteresowania przedmiotami humanistycznymi. Nie byłam złą uczennicą. Na moim świadectwie widniały czwórki i piątki. Wybrałam się do XLO zamiast do ZLO, jak radzili mi nauczyciele. Słyszałam, że w ZLO panuje niezbyt przyjemna atmosfera w szkole, poza tym zapisały się do niej osoby za którymi nie przepadam. Po co się męczyć kolejne lata w szkole z osobami, które kiedyś zbrzydziły mi życie? Teraz mój tok myślenia został wykreowany w inną stronę, o ironio wtedy gdy przyjęli mnie do XLO. Od kilku miesięcy ćwiczę i pomyślałam o techniku dietetyku lub techniku żywienia. Po humanie nie mam za dużo opcji. Zaś po technikum będę miała zawód i maturę. Nie mam pojęcia co robić. Z jednej strony chcę zostać w liceum, gdyż idą tam osoby,które lubię a z drugiej... nie chcę skończyć bez pracy i braku perspektyw na życie. Gdy nie pójdzie mi matura przynajmniej będę mieć zawód. Jeśli ktoś z was jest po jednym z tych liceum/technikum to proszę o radę. Bardzo ciekawi mnie to jak wyglądają praktyki w technikum i czy będzie mi łatwiej znaleźć pracę niż na humanie.

Edytowane przez Rival
Czas edycji: 2016-08-09 o 19:35
Rival jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 14:27   #2
Bryzka246
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 125
Dot.: Czy jest sens przepisywać się do technikum...?

Po humanie nie ma szału z pracą, ale jeśli to lubisz, myślę, że warto spróbować. Dietetyk czy technik żywienia to wciąż sporo biologii i chemii. Czy jako humanista nie będziesz się męczyć przy nauce tych przedmiotów? To, że ćwiczysz od kilku miesięcy jeszcze niczego nie znaczy. Musisz się nad tym samodzielnie zastanowić.
Polecam Ci tylko olać kwestię znajomych. Przy wyborze szkoły nie warto kierować się znajomymi. W szkole średniej poznasz nowych ludzi, z tymi z gimnazjum możesz utrzymywać kontakt poza szkołą.
Bryzka246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 21:57   #3
Rival
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Dot.: Czy jest sens przepisywać się do technikum...?

Dziękuję za odpowiedź Jednak po humanie mogę iść na jakiekolwiek studia i zostać kim chcę. Myślę, że po trzech latach liceum będę wiedziała co ze sobą zrobić, poza tym w technikum będę musiała skupić się i na przedmiotach zawodowych + maturze. Zostanę w liceum. Co do biolchemu... Średnio mnie to interesuje dlatego wybrałam to co lubię Jednak jeśli poczuję ku temu silniejszy pociąg mogę przepisać się do innej klasy.
Rival jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 15:16   #4
Rival
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Dot.: Czy jest sens przepisywać się do technikum...?

ZLO jest drugą szkołą pod względem zdawalności matur w moim mieście. Jednak wolałabym nie przepisywać się do szkoły w której są osoby niegdyś utrudniające mi życie. XLO jest czwarte o ile się nie mylę w tym rankingu.
Rival jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-10 16:16:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.