Czy po techniku organizacji reklamy jest szansa na pracę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-20, 22:02   #1
ddsdf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 70

Czy po techniku organizacji reklamy jest szansa na pracę?


Witam,

jw. To pytanie bardziej kieruję do osób, które ukończyły technikum na tym kierunku. Czy jest praca po samym technikum jeśli ktoś nie decydował się na studia? Ja sama ukończyłam technikum jednak w innym zawodzie - hotelarstwo. Egzaminu nie udało mi się zdać - zdałam niestety tylko jedną część. Nie zamierzam w to brnąć i pisać ponownie bo ta branża mnie nie interesuje, a i tak nie pracowałabym w hotelu gdyż przekonałam się na własnej skórze, że to ciężki fach dla mnie i po prostu to mnie nigdy nie interesowało...
i do tej pracy się nie nadaję

W związku z tym mam ukończoną tylko szkołę średnią. I warto zaznaczyć, że nie mam zawodu a skoro nie mam zawodu, nie mam póki co nic. Jednak nie zamierzam poprzestawać na edukacji, nie. Zamierzam iść na technika organizacji reklamy do szkoły policealnej bo bardzo mnie interesuje ten kierunek. Wiem czego się na nim uczy, po za tym trochę wiedzy mam gdyż przedmiot taki jak ''marketing'' miałam na hotelarstwie. Uważam, że ten kierunek nie jest trudy a sama reklama raczej ma byt i praca po tym powinna być. Tylko nie wiem czy po samym technikum/szkole policealnej jest...(technik w średniej a w policealnej to to samo, niczym się nie różni). Na studia nie mogę iść bo nie mam matury. Jeśli bym kiedyś ją zdała (co rozważam w przyszłości, podejście do niej) to bym poszła również w tym kierunku na studia. Ale na razie przydałby się ten technik bo gdybym nie zdała matury i nie mogła iść na studia to miałabym chociaż tego technika.

Czy po samym techniku jest praca jeśli chodzi o organizację reklamy, multimedia szeroko pojęte, marketing?

Ogółem zamierzam zrobić dwa techniki - również oprócz reklamy kosmetykę taki plan ''B'', a wielu ludzi robi wiele kierunków czy to w policealnych szkołach czy na studiach gdyż wiadomo, że warto inwestować w siebie a po za tym w Polsce przy obecnej sytuacji i obecnym rynku pracy nie wiem czy da się pracować w jednym zawodzie do emerytury...to może być w wielu przypadkach trudne...Po za tym na kosmetykę namawia mnie też mama, bo wie, że po tym zawód i pracę bym miała więc to też bym zrobiła i zawsze można by dorobić sobie z jeszcze takiej działalności...a po organizacji reklamy uważa, że tej pracy nie będę miała. Tyle, że organizacja bardziej interesuje mnie w życiu, zawodowo niż kosmetyka ale kosmetykę zrobiłabym dodatkowo.

Fajnie by było gdyby któraś z Was miała jakąś wiedzę na ten temat. Różne staże po tym kierunku czy coś takiego również mnie interesuje. Ale na razie skupiam się na samej pracy po techniku czy w tym zawodzie jest? Myślę, że powinna być bo jak ludzie idą do technikum na technika organizacji reklamy to pracę na pewno jakąś mają...Ja żałuję, że od razu nie przepisałam się do innej szkoły na technika organizacji reklamy....ale nie wiedziałam, że taki kierunek w jednej ze szkół w moim wtedy mieście był. No ale ratunkiem są szkoły policealne, które na szczęście w swych ofertach edukacyjnych mają taki kierunek
ddsdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 17:09   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czy po techniku organizacji reklamy jest szansa na pracę?

Nie jestem technikiem, ale mogę Ci chociaż trochę opowiedzieć, jak wygląda branża reklamowa. A wygląda tak, że pracują w niej ludzie z naprawdę rożnych parafii. Jest sporo osób z wykształceniem tylko średnim, bo nawet jak gdzieś zaczęli studia, to potem pracowali i nie chciało im się skończyć. Są też ludzie po bardzo różnych kierunkach, pracowałam z polonistami, filozofami itp. W tej branży liczy się przede wszystkim doświadczenie i kreatywność, o wykształcenie pytają rzadko. Mnie pytali co najwyżej, w jakie dni mam zajęcia i czy będzie mi to przeszkadzać w pracy. Także tego, brak wykształcenie wyższego nie dyskwalifikuje. Oczywiście może się tak zdarzyć, że trafisz na buca (niestety ta branża przyciąga też panów z dużym ego), który popatrzy na Ciebie z góry, ale jest to mało prawdopodobne.

Co do samego technika organizacji reklamy, przejrzałam kiedyś z ciekawości ten egzamin zawodowy i byłam pod pozytywnym wrażeniem, sporo było rzeczywiście informacji praktycznych i przydatnych w pracy (np. orientowanie się w nazwach różnych form reklam). Dlatego nie powinnaś stracić tam czasu.

Są też i oczywiście kierunki studiów, które dobrze się łączą z pracą w reklamie, na przykład takie zarządzanie projektami, ale to można już zrobić zaocznie, kiedy się pracuje. No chyba że masz zdolności artystyczne i połączysz tego technika reklamy z grafiką komputerową.

Generalnie, to najważniejsze żebyś nabrała doświadczenia. Praktyki, staże, co tam chcesz.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 18:13   #3
ZielonaWazka
Przyczajenie
 
Avatar ZielonaWazka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 16
Dot.: Czy po techniku organizacji reklamy jest szansa na pracę?

Przede wszystkim ucz się obsługi programów graficznych to znajdziesz pracę W szkole jest to tylko "liźnięte", warto włożyć w to pracę własną pozaszkolną.
Ja uczyłam się na tym kierunku, ale tylko rok (potem zaczęłam studia i nie pogodziłam tych dwóch rzeczy Mój chłopak skończył ten kierunek. Nie pracuje w zawodzie, ale studiuje coś podobnego: Design w biznesie. Umiejętność robienia zdjęć, obróbki graficznej przydała mu się w pracy fotografa oraz w dodatkowych zleceniach tylu zaprojektowanie plakatu, wizytówek. Co prawda nie trzeba mieć do tego szkoły, ale papier może pomóc, warto mieć zawód

No i, tak jak napisano wyżej, zdobywaj doświadczenie- praktyki, staże, trochę wolontariatu
ZielonaWazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-27 19:13:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.