Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2 - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-11-08, 14:55   #4171
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Eneajla ja tez mam klopoty z jedzeniem

Nie, ze mnie ciagnie na 🤢 ale co nie zjem,to czuje się jakbym zjadla zestaw z mc.i przykryla schabowym z głębokiego tluszczu,ciezko mi po jedzeniu. Czasem nawet jak herbate wypije, to tez mnie mdli i czuje mega pełny żołądek 🤷☠♀️
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 15:25   #4172
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

[1=068f17c74a689af16414de9 9cf46e6ba382cfcbb_626f10f 213472;88985549]Monika a to cc wyszlo od Twojego gina? W sensie jak masz to fartuchowe cisnienie? On pracuje w szpitalu Twoj gin? Czasem jak sie ma skierowanie na cc, to lekarze obecni w szpitalu moga podjac zupelnie inna decyzje. Chociaz jakby Ci zmierzyli i takie wyskoczylo to pewnie by nie dyskutowali. Jak Ci takie wysokie cisnienie wyskoczy to wtedy zle sie czujesz? Ja jak mialam powyzej 140 to serce mi mega walilo i robilo sie slabo.[/QUOTE]

Mój lek. prowadzący pracuje w prywatnej klinice i w szpitalu. A ja biorę pod uwagę prywatną, zwłaszcza w czasach covidu. Jeśli się idzie prywatnie, to już wszystko robia zgodnie z ustaleniami wcześniejszymi, nikt się w dniu przyjęcia już nie zastanawia, na to jest wcześniej czas ;-)

To w ogóle ten temat cc wyszedł od mojej położnej. Która powiedziała, że wysokie ciśnienie przy porodzie jest niebezpieczne i lekarze się go boją, bo mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Wtedy jednak wolą skierować na cc przy takich pomiarach. No i jak położna ze mna zaczęła gadać, to potem zaczęłam temat ciśnienia u lekarza i on mówił to samo co ona.

Wiesz, ja nie mam parcia na cc, jakbym powiedzmy szła do szpitala ze skierowaniem a oni by uznali, że decyzja na sn, to spoko tylko że właśnie ja się obawiam odwrotnej sytuacji. Że pójdę na poród sn, a tu pomiary ciśnienia będą kiepskie i właśnie skieruja i tak wtedy na cc i wszystko na hurra bez przygotowania wcześniej, bez mojego lekarza itd.

Te ciśnienie co ja mam po 150-160 to ja odczuwam jako taki nagly atak paniki albo uderzenie adrenaliny, to u mnie gdzieś w psychice siedzi. Denerwuję się i mi skacze a wcale nie czuję się jakoś strasznie zle (nie licząc stresu). Ale położna powiedziala tak: jak lekarz widzi wysokie ciśnienie, to się nie zastanawia czy to może stres czy fartuchowe, bo to równie dobrze może być objaw czegoś poważniejszego... Jesli ja na zwykłym badaniu u położnej (gdzie jest spokojna atmosfera) mam np 159, to co będzie na porodzie którego się naprawdę boję? W domu oczywiście jak sama mierzę, to 120. No zonk.

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
To ja nie mam gryzaka, od ktorego mc sie przyda?

A macie karuzele do lozeczek? Kupujecie jakies zabawki dla maluchow? Widziałam, ze sa takie kontrastowe książeczki
My nie kupujemy, u nas na wykładach w szkole rodzenia odradzano karuzelki. Bobas na samym początku i tak widzi na niewielką odległość. Potem jak zaczyna widzieć dalej, to według fizjoterapeutki niepotrzebnie uczy się zadzierać głowke do gory na karuzele i to też może być za dużo bodźców. Ponoć lepiej tak usadowic/trzymać bobasowi jakaś zabawke gdzieś nad brzuszek, żeby po nia sięgał i ćwiczył prawidłową postawę i ruch główki (tak jakoś bodajże od 2-3 mies).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 16:12   #4173
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88985593]Mój lek. prowadzący pracuje w prywatnej klinice i w szpitalu. A ja biorę pod uwagę prywatną, zwłaszcza w czasach covidu. Jeśli się idzie prywatnie, to już wszystko robia zgodnie z ustaleniami wcześniejszymi, nikt się w dniu przyjęcia już nie zastanawia, na to jest wcześniej czas ;-)

To w ogóle ten temat cc wyszedł od mojej położnej. Która powiedziała, że wysokie ciśnienie przy porodzie jest niebezpieczne i lekarze się go boją, bo mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Wtedy jednak wolą skierować na cc przy takich pomiarach. No i jak położna ze mna zaczęła gadać, to potem zaczęłam temat ciśnienia u lekarza i on mówił to samo co ona.

Wiesz, ja nie mam parcia na cc, jakbym powiedzmy szła do szpitala ze skierowaniem a oni by uznali, że decyzja na sn, to spoko tylko że właśnie ja się obawiam odwrotnej sytuacji. Że pójdę na poród sn, a tu pomiary ciśnienia będą kiepskie i właśnie skieruja i tak wtedy na cc i wszystko na hurra bez przygotowania wcześniej, bez mojego lekarza itd.

Te ciśnienie co ja mam po 150-160 to ja odczuwam jako taki nagly atak paniki albo uderzenie adrenaliny, to u mnie gdzieś w psychice siedzi. Denerwuję się i mi skacze a wcale nie czuję się jakoś strasznie zle (nie licząc stresu). Ale położna powiedziala tak: jak lekarz widzi wysokie ciśnienie, to się nie zastanawia czy to może stres czy fartuchowe, bo to równie dobrze może być objaw czegoś poważniejszego... Jesli ja na zwykłym badaniu u położnej (gdzie jest spokojna atmosfera) mam np 159, to co będzie na porodzie którego się naprawdę boję? W domu oczywiście jak sama mierzę, to 120. No zonk.



My nie kupujemy, u nas na wykładach w szkole rodzenia odradzano karuzelki. Bobas na samym początku i tak widzi na niewielką odległość. Potem jak zaczyna widzieć dalej, to według fizjoterapeutki niepotrzebnie uczy się zadzierać głowke do gory na karuzele i to też może być za dużo bodźców. Ponoć lepiej tak usadowic/trzymać bobasowi jakaś zabawke gdzieś nad brzuszek, żeby po nia sięgał i ćwiczył prawidłową postawę i ruch główki (tak jakoś bodajże od 2-3 mies).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]No dokładnie, ja też tak słyszałam, nawet tu wspominałam że te karuzelki niezdrowe są. Ale tak myślę jeśli są na dobrej wysokości zawieszone i oczywiście nie od razu u noworodka ale u trochę starszego to może czemu nie, już sama nie wiem.

Kontrastowe obrazki sama zrobiłam kilka.
Mam takie małe misie z grzechotką dla noworodka, ja to dostałam używane, ale wyprałam i sobie leży, może się przyda może nie.

Nie wiem czy mówiłam, że wózek też już w końcu mamy. Zostało nam łóżeczko, wanienka, termometr, nożyczki i ewentualnie jakieś leki jak trzeba będzie.

No i z takich domowych rzeczy musimy odkurzacz kupić. Jakoś całe życie radziłam sobie tylko szczotką i mopem, ale przy dziecku muszę mieć odkurzacz, u mnie się mega kurzy. Tylko jestem zielona w sprzętach i nie wiem co kupić 🤷🏼☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 16:16   #4174
de2cb570b595f85b4f69fb0c20d3c79671712866_657ce8def25f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Gryzak to na później mi się wydaje:P dałam ją na listę, bo sama bym sobie za tyle gryzaka nie kupiła:P
Innych zabawek nie widzę potrzeby, gdzieś czytałam o jakiego wieku te książeczki kontrastowe są ok.
Mam też taką matę czarno- białą, nie wiem od kiedy na niej kłaść dzieciaka:P
Boże, ja nic nie wiem.

Enajla u mnie zgaga często z mdłościami połączona.
de2cb570b595f85b4f69fb0c20d3c79671712866_657ce8def25f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 17:19   #4175
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

My z gryzaków mamy ośmiornicę i ten grzybek, bo TŻ kiedyś kupił . Karuzeli póki co nie mamy.
Byłam dziś na zajęciach w szkole rodzenia i jakoś źle się czuje też mnie bierze na 🤢. Akurat dzisiaj mówiła położna o cieciu cesarskim. Nie powiem, bo przeraża mnie to, ale też wiadomo każdy poród może zakończyć się cc. Idę chyva pod prysznic i postaram się trochę zrelaksować . Ja tak mam, że im więcej słucham o tym wszystkim to mi niedobrze wręcz, a jeszcze ta położna wszystko opowiadała ze szczegółami, a nawet pokazywala cewnik, te igly do znieczulenia . Myślałam, że tam fikne, bo ja jestem taka, że od razu wyobrażam sobie to wszystko, pełno krwi itd. Ble .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 17:38   #4176
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez maaalinowaaa Pokaż wiadomość
My z gryzaków mamy ośmiornicę i ten grzybek, bo TŻ kiedyś kupił . Karuzeli póki co nie mamy.
Byłam dziś na zajęciach w szkole rodzenia i jakoś źle się czuje też mnie bierze na 🤢. Akurat dzisiaj mówiła położna o cieciu cesarskim. Nie powiem, bo przeraża mnie to, ale też wiadomo każdy poród może zakończyć się cc. Idę chyva pod prysznic i postaram się trochę zrelaksować . Ja tak mam, że im więcej słucham o tym wszystkim to mi niedobrze wręcz, a jeszcze ta położna wszystko opowiadała ze szczegółami, a nawet pokazywala cewnik, te igly do znieczulenia . Myślałam, że tam fikne, bo ja jestem taka, że od razu wyobrażam sobie to wszystko, pełno krwi itd. Ble .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Malinowa ja mam to samo. Nie oglądam porodów i nie słucham i nie czytam o niczym takim. Co ma się wydarzyć to się wydarzy, a na spontan to tylko chwilę będę miała strachu, a nie będę sobie nabierać do głowy już teraz.
Z takich rzeczy to tylko obejrzałam filmiki jak przewijać niemowlaka, żeby tą literkę L tworzyć i na boki przekręcać i nie łapać za kostki. I jak kąpać. I tyle. Reszta w praktyce wyjdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 17:58   #4177
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Maaalinowaaa jak leżę na, ktg to naprzeciwko jest sala ciec cesarskich i już słabo mi się robi a co dopiero jak widziałaś igly cewnik itp

Robię gofry pierwszy raz w życiu z bitą śmietana i owocami. I powiem Wam że pycha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-08, 18:03   #4178
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Ja jednak nie wytrzymałam i zwymiotowałam . Chyba te dzisiejsze zajęcia mnie przerosły. Pamiętam jak koleżanka z pracy kiedyś opowiadała co robili jej kuzynce w szpitalu. Oczywiście nasłuchałam się i odpłynęłam. No lekarzem, pielęgniarka, czy położna to ja zdecydowanie nie mogłabym być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 19:23   #4179
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Monicka no ja też bym wolała miec "umówioną" cc, niż nagle, mimo wszystko inaczej się człowiek nastawia. Najgorzej, że tak Ci mówią niejednoznacznie, sama miałam duży problem zdecydować, czy cc, czy sn.


Co do zdania fizjo o karuzelkach itd. No fajnie to brzmi w teorii, ale jak już ma się tego niemowlaka, który niespecjalnie chce się sam sobą zajmować, a człowiek marzy o czymś tak prozaicznym, jak śniadanie i ciepła herbata, to jednak zaczyna się używać karuzeli i bujaczków. Oczywiście nie od noworodka, ale taki 6-8 tygodniowy maluch już chwilę na tę karuzelę popatrzy. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku.



Konwalia, dzięki że pytasz, córka już dzisiaj nie gorączkuje i jest okazem zdrowia. Drzemki co prawda miała aż dwie i długie, więc widać, że odsypiała, ale poza tym to ok. Mocz też czysty. Pewnie jakaś wirusówka krótka.
A Twoja teściowa to zdobyła na wątku medal na najgorszą tępą babę na świecie. Możesz jej pogratulować :P
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 19:46   #4180
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Eneajla mowilas a ja pytalam jaki wozek,

Dokladnie,duzo rzeczy jest odradzanych ale na karuzele i bujaczek na pewno sie skusze dla chwili spokoju💁☠♀️
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 20:05   #4181
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
Eneajla mowilas a ja pytalam jaki wozek,

Dokladnie,duzo rzeczy jest odradzanych ale na karuzele i bujaczek na pewno sie skusze dla chwili spokoju♀️
Wózek camarelo. Na zdjęciach od tego znajomego wyglądał jak nowy no ale jak tż przywiózł to jednak stan jest taki średni, ale czysty, nie jakiś poplamiony, biały w środku. Lipy nie ma. Za 400 zł nie będę marudzić.

Ja pewnie też kupię tą karuzele później i może bujaczek dla tej chwili spokoju właśnie, bo teoria swoją drogą a w praktyce i tak wszystko wyjdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-08, 20:19   #4182
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Opada coś Waszym zdaniem czy nic? IMG_20211108_211855.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 20:26   #4183
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość
Wiedzminka to naprawdę chętnie przygarnę, przynajmniej jedno zmartwienie mi odpadnie na razie.

Do lumpka mojego nie poślę

Słodkie te wasze zwierzaki. Smutno mi, bo nie wiem jak długo jeszcze nie zobaczę mojego Jednak od marca codziennie był obok

Fajne te gryzaczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A chcesz to od razu uprane i uprasowane? Proszek mam Jelp.
I chcesz jakieś zdjęcia czy bierzesz w ciemno?

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 20:33   #4184
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Zmalowana chyba,tak wyglada. Ale ja sie mie znam i nigdy nie rozumialam jak ktos mowil juz niedługo bo brzuch Ci opada. A zujesz sie lepiej? W sensie z oddechem i jedzeniem?

Eneajla to camarelo carrera to byl moj pierwszy wybor,ale też po super stanie okazalo sie,ze jednak taki super to on nie jest... 2 ogladalismy. i zrezygnowalam.
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 20:41   #4185
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Monicka no ja też bym wolała miec "umówioną" cc, niż nagle, mimo wszystko inaczej się człowiek nastawia. Najgorzej, że tak Ci mówią niejednoznacznie, sama miałam duży problem zdecydować, czy cc, czy sn.


Co do zdania fizjo o karuzelkach itd. No fajnie to brzmi w teorii, ale jak już ma się tego niemowlaka, który niespecjalnie chce się sam sobą zajmować, a człowiek marzy o czymś tak prozaicznym, jak śniadanie i ciepła herbata, to jednak zaczyna się używać karuzeli i bujaczków. Oczywiście nie od noworodka, ale taki 6-8 tygodniowy maluch już chwilę na tę karuzelę popatrzy. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku.



Konwalia, dzięki że pytasz, córka już dzisiaj nie gorączkuje i jest okazem zdrowia. Drzemki co prawda miała aż dwie i długie, więc widać, że odsypiała, ale poza tym to ok. Mocz też czysty. Pewnie jakaś wirusówka krótka.
A Twoja teściowa to zdobyła na wątku medal na najgorszą tępą babę na świecie. Możesz jej pogratulować :P
A ja już nie pamiętam, u ciebie przy pierwszym stanęło na sn? Co do tego, że mówią mi niejednoznacznie - lekarz nie jest w stanie tego przewidzieć jednoznacznie, jaka będzie reakcja mojego organizmu. Niestety mam ten problem z ciśnieniem w stresie... i o ile zazwyczaj jak chwile się uspokoję, robi mi się drugi/trzeci pomiar, to ciśnienie spada... o tyle poród jest sytuacją dla mnie nieznaną i w ogóle dość ekstremalną, więc nie wiem jak wtedy mi ciśnienie zareaguje i organizm. A porodu bardzo się boję. Nie cierpię szpitali, nigdy nie leżalam w szpitalu, zwykłe wizyty lekarskie i badania to już dla mnie stres. Mam chyba jakiś uraz z dzieciństwa. Nikt mi jednoznacznie nie powie i dlatego mam dylemat, na co się zdecydować.

Co do karuzelek, ja rozumiem że teoria swoje a praktyka swoje. Ale czy rzeczywiście coś to pomoże w zjedzeniu ciepłego śniadania, że karuzelka przykuje uwagę bobasa na 20 sekund? Poza tym nie chodzi o same w sobie karuzelki, tylko że według fizjo nie powinny być montowane wysoko nad główką dziecka, tylko np. można zrobić to nad brzuszkiem na takim pałąku od ramy łóżeczka. I to też w późniejszych tygodniach, na samym początku to za dużo bodzcow dla niemowlaka.

A na bujaczka w pozycji półsiedzacej na pewno się nie skuszę przez pierwszych 6 miesiecy, żeby mieć chwilę spokoju, bo to po prostu kształtuje złą pozycję dziecka i potem można ten spokój obkupic wydatkami na fizjoterapeutę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Na pierwsze miesiące już wolę bujanie w łóżeczku-dostawce jak bobas ma pozycję leżąca, dlatego poszliśmy w takie łóżeczko. No ale też nie wiadomo, czy akurat to jej się spodoba, czy np będzie płakać w tym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 20:46   #4186
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
Zmalowana chyba,tak wyglada. Ale ja sie mie znam i nigdy nie rozumialam jak ktos mowil juz niedługo bo brzuch Ci opada. A zujesz sie lepiej? W sensie z oddechem i jedzeniem?

Eneajla to camarelo carrera to byl moj pierwszy wybor,ale też po super stanie okazalo sie,ze jednak taki super to on nie jest... 2 ogladalismy. i zrezygnowalam.
Nie miałam problemu z oddychaniem więc nie wiem jutro wieczorem mam wizytę więc zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 21:19   #4187
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Dziewczyny a ile czekalyscie na wynik gbs? I samo badanie spoko,nie "grzebia" jakos głęboko?🙈
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 21:36   #4188
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ile czekalyscie na wynik gbs? I samo badanie spoko,nie "grzebia" jakos głęboko?
Mi gin pobierał na wizycie. Cytologia gorsza moim zdaniem jeśli mam porównywać. To tak z brzegu bardziej pobiera z wejść do pochwy i odbytu. Mi ten wymaz dał kazał schować do lodówki i rano do labolatorium zawieźć. W środę zawiozłam a w piątek był wynik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-08, 22:55   #4189
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

O fuuuj, serio musiałaś sama przechować to w lodówce? Bleee

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-09, 02:25   #4190
Yaira35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 297
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Zmalowana jest niżej Ale spokojnie jeszcze bardziej opadnie

Mój napewno lekko się osunął bo lepiej mi się oddycha nie sapie tak ale uczucie w kroku jak po wycieczce rowerowej czyli lekko boli jak dotkne

Sam pobór gbs napewno lepszy niż cytologia na szczęście ja oddałam swój od razu bo mają obok laboratorium

No ja zamówię jutro farbę do łóżeczka i mi Tz przemaluje na ten miętowy co chce

Zrobiłam test lovely na białym ręczniku bo tylko miałam ten proszek i powiem Wam petarda dopral w tych 60stopniach plamy.. Więc dzisiaj kupiłam jeszcze do kolorów i jutro zaczynam zabawę

Tylko jeszcze Tz mi kupi żelazko.. Zależy mi żeby miało wąski dziobek do prasowania małych rzeczy

Chciałabym jak Wy mniej jeść.. Mi się dalej paszcza nie zamyka

Dzisiaj z Tz zjadłam po połowie duża Milkę(do tego obiad kaszka manna mój faworyt ostatnio jakieś kanapeczki i coś jeszcze na bank) tylko że On się chociaż rusza a ja po wycieczce z psem na około bloku już stękam.

Jeszcze chciałam do Ikei pojechać ale to mi chyba cały dzień zajmie
Yaira35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-09, 06:10   #4191
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Ja nie mam ostatnio apetytu, ale wmuszam w siebie, bo już bardziej ta hemoglobina nie może mi spaść. Ogólnie to liczę, że podwyższy mi się chociaż do 10,0 🥺. W sobotę idę powtórzyć badanie.
To moja pierwsza ciąża i ogólnie to powiem Wam, że jestem przerażona jak zmienia się podczas ciąży ciało i organizm człowieka... Na początku startowałam z hemoglobina 14,5 czy 14,7. Jakoś specjalnie diety nie zmieniłam i jem tak jak przed ciążą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-09, 06:20   #4192
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Patryka, to super, ze z corka jest juz dobrze!
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-09, 06:59   #4193
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88986099]O fuuuj, serio musiałaś sama przechować to w lodówce? Bleee

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Serio. Ale on to w taka jakby fiolkę wkłada z roztworem. Musiałam bo wizyta była popołudniu a dopiero rano lab otwarte. Ale dziwne to bylo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-09, 07:24   #4194
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Takie coś pobrane.jpeg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-09, 07:53   #4195
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Palce mi trochę spuchły. Ledwo obrączkę dzisiaj ściągnęłam. I póki co raczej nie będę wkładać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-09, 07:55   #4196
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Hej. Ale zrobiłam sobie dzisiaj bolesny zastrzyk. Nie wiem w co trafiłam, ale musiałam wyjąć igłę bo nie dało się wytrzymać a dziecko tak zaczęło sie ruszać że się przestraszyłam. Dalej boli mnie to miejsce. Wbiłam się z drugiej strony.

[1=de2cb570b595f85b4f69fb0 c20d3c79671712866_657ce8d ef25f6;88985416]To jest gryzak, chwyt marketingowy pewnie blogerek, ale skradła z wyglądu moje serce:P https://www.smyk.com/p/zyrafka-sophi...UaAsBqEALw_wcB

.[/QUOTE]
Ja też chcę żyrafke 8 lat temu był szał na nią, ale była mega droga, i w końcu nie kupiłam. Teraz chce tą w formie gryzaka , wydaje mi sie fajniejsza.


Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
To ja nie mam gryzaka, od ktorego mc sie przyda?

A macie karuzele do lozeczek? Kupujecie jakies zabawki dla maluchow? Widziałam, ze sa takie kontrastowe książeczki
Ja mam karuzele po starszaku. Miałam z fp rainforest. Kiedyś ją wyciągnęłam ale nie ma baterii to nie wiem czy działa. Książeczki kontrastowe też są fajne. Pewnie jakiś gryzak kupię.
Ale takie dzieci interesują się czymkolwiek dopiero od 2miesiaca może.


[1=de2cb570b595f85b4f69fb0 c20d3c79671712866_657ce8d ef25f6;88985658]
Mam też taką matę czarno- białą, nie wiem od kiedy na niej kłaść dzieciaka:P
Boże, ja nic nie wiem.
.[/QUOTE]

Mata taka piankowa? Ja korzystałam z niej od początku. Jak mlody byl maleńki kladlam go na brzuszek.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Co do zdania fizjo o karuzelkach itd. No fajnie to brzmi w teorii, ale jak już ma się tego niemowlaka, który niespecjalnie chce się sam sobą zajmować, a człowiek marzy o czymś tak prozaicznym, jak śniadanie i ciepła herbata, to jednak zaczyna się używać karuzeli i bujaczków. Oczywiście nie od noworodka, ale taki 6-8 tygodniowy maluch już chwilę na tę karuzelę popatrzy. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku.
.
Mam takie samo zdanie

Ja np.kupilam leżaczek, gdzie dziecko całkowicie leży na płasko, niekoniecznie przecież musi być w pozycji pollezącej..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-09, 08:20   #4197
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Bojatoja, ja codziennie sie mecze z tym zastrzykiem. Kiedys wchodzilo jak w maslo za 1 razem. Masz zapas heparyny? Ja zaklepalam w ostatniej aptece w moim miescie i bardzo ciezko znalezc.
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-09, 08:48   #4198
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Konwalia no teraz ciężko dostać, podobno wszystko idzie do szpitali przez covid. Mam jeszcze 3 opakowania, więc podejrzewam że starczy do porodu. Za tydzień mam wizytę więc mam nadzieję, że mi przepisze i będę miała na polog. Zawsze wydzwaniam wczesniej po aptekach, bo nie chce mi się jeździć.
A to mi dobrze robi się zastrzyki (aż do dzisiaj). Nie wiem w co trafiłam ale dawno takiego bolu nie miałam. Kiedyś pytałam ginekologa jak głęboko mogę się przebić to zmierzyl że odległość od powłoki brzusznej do dziecka to okolo 6 cm. Nie wiem jakoś mnie to zawsze stresowało:| pocieszam się, że jeszcze miesiąc wbijania w ten wielki brzuch i koniec. W połogu będzie łatwo wbić się w faldki tłuszczu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-09, 09:03   #4199
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Podobno tak jest, ale nie wiadomo jaka prawda. Ja szukam na stronie KtoMaLek i tak ostatnio zarezerwowalam a pozniej dostalam potwierdzenie z apteki, z emi odlozyli.
Ja tez sie kiedys o to przebicie obawialam, ale do dziecka jest za daleko, zeby sie przebic ta igielka. Z reszta ona nie jest mega dluga i jak sie wkluwa to w faldke skory a nie bezposrednio w gladki brzuch.
A masz juz termin cesarki?
Ja jutro mam wizyte i poza ta jutrzejsza zostana tylko 2 wizyty do konca, ale to przelecialo!
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-09, 09:48   #4200
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
A chcesz to od razu uprane i uprasowane? Proszek mam Jelp.
I chcesz jakieś zdjęcia czy bierzesz w ciemno?

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminka jakby to nie był to problem i mogłabyś wyprać to byłoby super. Trochę się boję co mój by wykonał
Biorę w ciemno Jakoś oglądanie tych maleńkich ciuszków tylko mnie bardziej mnie teraz stresuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-20 07:34:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.