Gruby szal na zimę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-13, 13:29   #1
duska87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4

Gruby szal na zimę


Cześć dziewczyny,
starałam się znaleźć odpowiedź przeglądając wcześniejsze tematy, ale chyba mam za małą wiedzę żeby się zorientować, że odpowiedź już padła
Zaczynam swoją przygodę z drutami i chciałabym zrobić taki o to szalik https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...b9&oe=56CDDE82 czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaka to włóczka (jeśli tego typu kosztuje miliony, to czy jest jakaś taka gruba którą polecacie), oraz jakim ściegiem jest ten szal wykonany? Na dziś dzień potrafię tylko lewe i prawe oczka, ale wyzwanie chętnie podejmę Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc
duska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 17:18   #2
mirosek
Zakorzenienie
 
Avatar mirosek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 325
Dot.: Gruby szal na zimę

Na włóczkach gatunkowo się nie znam ale jak ja chce mieć gruby wzór to biorę nitkę z 2 lub 3 kłębków i robótka wtedy wychodzi gruba
Jeśli umiesz tylko prawo , lewo to w sam raz bo ten wzorek ma tylko takie oczka.
Problem zacznie się ze zdobyciem schematu bo bez niego ani rusz chyba, że masz kogoś znajomego kto Ci go rozpisze bo nie jest zbyt skomplikowany.
Szal cudny sama bym chętnie sobie go zrobiła
mirosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 19:52   #3
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Gruby szal na zimę

Cytat:
Napisane przez mirosek Pokaż wiadomość
Na włóczkach gatunkowo się nie znam ale jak ja chce mieć gruby wzór to biorę nitkę z 2 lub 3 kłębków i robótka wtedy wychodzi gruba
Masz rację
poza tym przyjrzałam się i wygląda mi to właśnie na połączenie 3 nitek razem, w dwóch kolorach
oprócz prawych i lewych oczek, potrzebna tu będzie też znajomość warkoczy, ale filmiki z instrukcją "jak to się je" łatwo znajdziesz na you tube
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 20:46   #4
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Gruby szal na zimę

a wiecie jak zrobic taki z płatkami śniegu . Widziałam kiedyś coś takiego, ale sama sobie nie poradzę.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 21:46   #5
mirosek
Zakorzenienie
 
Avatar mirosek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 325
Dot.: Gruby szal na zimę

Cytat:
Napisane przez Bogusia_86 Pokaż wiadomość
a wiecie jak zrobic taki z płatkami śniegu . Widziałam kiedyś coś takiego, ale sama sobie nie poradzę.
musiałabyś wstawić zdjęcie lub podesłać link żebyśmy wiedziały co masz na myśli
mirosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 11:57   #6
duska87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: Gruby szal na zimę

Dziewczyny, dzięki za odpowiedź podrzucę zdjęcie Mamie i może uda jej się mniej więcej rozpisać co i jak, przecież nie muszę kopiować oczko w oczko jak już się uporam z szalem to wstawię foty, trzymajcie kciuki
duska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 16:43   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Gruby szal na zimę

Cytat:
Napisane przez duska87 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
starałam się znaleźć odpowiedź przeglądając wcześniejsze tematy, ale chyba mam za małą wiedzę żeby się zorientować, że odpowiedź już padła
Zaczynam swoją przygodę z drutami i chciałabym zrobić taki o to szalik https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...b9&oe=56CDDE82 czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaka to włóczka (jeśli tego typu kosztuje miliony, to czy jest jakaś taka gruba którą polecacie), oraz jakim ściegiem jest ten szal wykonany? Na dziś dzień potrafię tylko lewe i prawe oczka, ale wyzwanie chętnie podejmę Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc

piekny szal!
dzieki, juz wiem na co zuzyję wszystkie nietrafione kolory włóczek do innej pracy.
Tylko kupie sobie druty, bo ja to bardziej szydekowa jestem.

Warkocz to prosty wzór bazujacy na "prawe i lewe" tylko trzeba oblukac moment "przekładania" i liczyc rzędy, żeby segmenty były równe.
Powodzenia, pochwal sie potem tym co wyszło.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-03, 15:46   #8
Elii87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 62
Dot.: Gruby szal na zimę

mi się bardzo podobają takie duże, grube szale z kieszonkami. Szukam takiego, ale w sklepach nie widzę i myślę, że może już szybciej znajdę kogoś, kto mi taki szal własnoręcznie wykona.
Elii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 17:59   #9
Gwiazda87
Raczkowanie
 
Avatar Gwiazda87
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: obywatelka świata
Wiadomości: 235
Dot.: Gruby szal na zimę

Hej ! Przepiękny szal ! Chciałabym taki ale z frędzlami jako zakończenie. Znacie kogoś najlepiej z Wrocławia lub okolic kto taki szal mógłby zrobić ?
__________________
(perfekcjonistka,czasem do bólu, ze szkodą dla siebie ) Moje motto : Nic nie jest warte Twojego złamanego paznokcia. - głębokie a zarazem płytkie,czysty obłęd
Gwiazda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 18:59:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.