Zorac raz jeszcze - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-08, 12:31   #121
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Iwonka - rodzinny , derm będzie się wymądrzał, po co słuchać gadaniny.
Mnie pierwszą receptę wypisała pediatra mojego syna, następne ginekolog .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 21:03   #122
Marzenag1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 23
Dot.: Zorac raz jeszcze

Dołączam się do zorakujących się.
Od dwóch tygodni stosuje zorac 0,5 raz na trzy dni. Łuszcze sie ale tylko na brodzie i tu właśnie zaobserwowałam tez wysyp jakiś niespodzianek. Reszta twarzy w jako takim porządku. I tu moje pytanie? Czy wysyp przy zoracu to spotykana dolegliwość? Czy zorac może powyciągac te wszystkie zanieczyszczenia na wierzch a potem bedzie już tylko pięknie... Może przesadzam z nakładaniem i powinnam omijać te okolice?
Moja kuracja wygląda nastepująco: 1dzień - zorac, 2dzień - nawilżacz, 3- effaclar, 4 - nawilżacz, 5 - zorac itd

Zdecydowałam sie na włączenie effaclaru do tej kuracji gdyz dla mnie jest fantastyczny, zdecydowanie poprawił mi wygląd skóry, dla mnie odkrycie roku, szkoda że odkryłam go tak późno...
Marzenag1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 23:23   #123
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zorac raz jeszcze

Dziewczyny, ogromnie Wam współczuję, to uczucie nie należy do najprzyjemniejszych. Zaciskałam zęby, żeby przetrzymać do rana, bo też było mi szkoda go zmywać. I własnie rano suie zdziwiłam, ż emoja nacyznka wytrzymały, nie byłam w ogóle czerwona, a twarz była i jest taka gładziutka... Mam nadzieje, że nastepna aplikacja nie bedzie tak drastyczna.

Marzenag1
, takie oczyszczanie przez retinoidy i kwasy to normalna rzecz, wszystko powinno sie uspokoić najdłuzej po 2 tygodniach. Jeżeli aplikowanie zoracu co 2 dzien Cie nie podrażnia, to możesz go tak stosować. Nie pomijałabym aplikacjit ych okoli, bo skoro cos sie tam pojawiło, to i tak tam bedzie, a zel przynajmniej oczysci te miejsca.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 23:24   #124
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
za to będziesz miała dokładny opis tego, czego się należy spodziewać
No wlasnie na to licze a jak narazie wrzucam sobie Diacneal na szyje i dekold...
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 10:48   #125
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Zorac raz jeszcze

Własnie wacham sie nad tym czy zaczac stosowac Zorac czy nie,.. Najbardziej obawiam sie nadmiernego łuszczenia i wysypu.. No i tego czy Zorac pomoze mi na moje problemy (biale podskorne krostko-grudki, zaskorniki, blizny, przebarwienia, blyszczenie sie twarzy..) I po jakim czasie widac efekty w stosowaniu?
A i mam jeszcze pytanie do tych co stosuja Avenki na zorac - wiem ze Avenki sie lepiej wchłaniaja wtedy, ale czy dalej wylaza na wiesz spod pudru po 2 godzinach czy moze nie? i czy dalej robi sie ciasto?
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 10:59   #126
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Zorac raz jeszcze

oj mnie łuszczyło ale nigdy nie szczypało czy swędziało jak was ( taki efekt wywołuje u mnie Effaclar) więc współczuje dziewczyny...
ja już doszłam do momentu gdzie stosuje Zorac w następującym systemie.
1 dzien Effaclar
2 dzien Zorac
3 dzien Effaclar
4 dzien Zorac
5 dzien ( bo tutaj pojawia się drobne łuszczenie) nawilżacz..
6 dzien effacla,, itp

jesli nie pojawia się łuszczenie... nie daje nawilzacza ale lece dalej na przemian do oporu...

już raz podejmowałam ten temat... ale pomyslałam ze tutaj tez zapytam.. nie wiem co dalej.. czy następną tubke zoracu leciec po tej czy przejsc na Diacneal... a moze lepiej dodac do tego wszytskiego jeszcze Diacneal? bo w koncu tam jest równie kwas AHA (dobrze mowie?)
Erato kiedys pisała ze może to wywołac podraznienia.. ale ja raczej z nimi nie mam problemów a jedyne na co się moge uskarżac to łuszczenie..

czy połączenie zorac, effaclar diacneal bedzie lepsze miało efekty na zaskórniki i rozszerzone pory niz moje dotychczasowe połączenie?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 11:03   #127
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
Własnie wacham sie nad tym czy zaczac stosowac Zorac czy nie,.. Najbardziej obawiam sie nadmiernego łuszczenia i wysypu.. No i tego czy Zorac pomoze mi na moje problemy (biale podskorne krostko-grudki, zaskorniki, blizny, przebarwienia, blyszczenie sie twarzy..) I po jakim czasie widac efekty w stosowaniu?
A i mam jeszcze pytanie do tych co stosuja Avenki na zorac - wiem ze Avenki sie lepiej wchłaniaja wtedy, ale czy dalej wylaza na wiesz spod pudru po 2 godzinach czy moze nie? i czy dalej robi sie ciasto?
Avenki zawsze wychodzą spod pudru, ciasta nigdy nie doświadczyłam.
Najlepiej używać zoracu stale, 2 razy w tygodniu - już, że się tak wyrażę do końca życia , jako stały element pielęgnacji.
Nikt niestety nie jest w stanie przewidzieć reakcji twojej skóry na zorac, czy cię wysypie czy będziesz liniała - kto wie?
Jednak moim zdaniem warto spróbować.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-09, 13:46   #128
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Zorac raz jeszcze

........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 13:31
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 13:58   #129
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

No to oblazłam ze skóry dość konkretnie - cała twarz i szyja, a wraz ze skórą pozbyłam się resztek zaskórników na nosie i brodzie, były minimalne, ale jednak.
Łuszczącą się skórę usunęłam peelingiem z maseczki aspirynowej - wiem ryzykowne, ale innego nie mam.
Buraka nie było, choć dziś przy reaplikacji avenki (emulsji) piekło jak diabli i pojawiła się indiańska czerwień , na szczęście po chwili wszystko wróciło do normy.

Linienie wzmogło się po zastosowaniu metod wzmacniających działanie zoracu, oraz po aplikacji noc za nocą.
Póki co jestem bardziej niż zadowolona .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 18:48   #130
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Zorac raz jeszcze

Ja tez chce Zorak! Kate30, jakie masz stezenie? Od jakiego zaczac... 0,05 ?
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 19:23   #131
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Ja tez chce Zorak! Kate30, jakie masz stezenie? Od jakiego zaczac... 0,05 ?

O,05
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-10, 20:53   #132
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Marzenag1 Pokaż wiadomość
Łuszcze sie ale tylko na brodzie i tu właśnie zaobserwowałam tez wysyp jakiś niespodzianek. Reszta twarzy w jako takim porządku. I tu moje pytanie? Czy wysyp przy zoracu to spotykana dolegliwość?
Marzena, mam tak samo Łuszczę się na podbródku i wysypuje mnie w tym miejscu - cała kolonia drobnych paskudztw, na szczęście takich raczej "niegroźnych". Postanowiłam je przeczekać i przezorakować
Kate, to co Ty nałożyłaś w końcu na ten Zorac, że Cię tak ładnie obłuszczyło? Kwas hialuronowy? Mnie za mało zlazło Podbródek zlazł, to samo nad górną wargą oraz w bruzdach nosowo-wargowych (tam się zawsze najszybciej i najbardziej łuszczyłam przy każdym peelingu). Reszta nie bardzo Z "ciekawych" doznań to tylko tyle, że przesadziłam z nakładaniem blisko ust - w kącikach mam coś w rodzaju zajadów Przed chwilą nałożyłam nową porcyjkę i czekam, czy zacznie swędzieć - jeśli tak, to przed spaniem zmywam, niestety, bo musze się jutro wyspać do pracy
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 03:20   #133
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Przed nałożeniem Z przecieram twarz tonikiem z octu jabłkowego 10%, po godzinie na Z kwas hialuronowy.
Złuszczyło mnie po 2 takich aplikacjach pod rząd, noc za nocą.
Potem zrobiłam sobie jedną noc przerwy i znowu nałożyłam Z - tym razem się nie łuszczyłam.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 08:09   #134
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Zorac raz jeszcze

A ja z innej beczki...napuściłam moją teściową (a co!) na lekarza rodzinnego co by jej przepisał Zorac - bo akurat miała umówioną wizytę...a ten jej powiedział, że w takie głupoty się nie bawi (wow!) i nie dał recepty...

jednakowoż dał recepty na coś innego z czym muminek powędrowała do apteki i tam z głupia franc zapytała o zorac - a pani aptekarka zrobiła duże zdziwone oczy , że po co jej recepta na zorac skoro on jest bez recepty - pytanie tylko brzmiało "który?"

w taki oto sposób weszłamw posiadanie zoracu 0,05

(dziś nasyłam moją rodzoną mamuśkę na inną aptekę )
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:25   #135
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Zorac raz jeszcze

chciałam tylko dodać, że jestem obrażona na zorac, bo znikają mi piegi
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 12:40   #136
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
chciałam tylko dodać, że jestem obrażona na zorac, bo znikają mi piegi
No i ....jak to babom dogodzić nigdy nie mozna
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 13:33   #137
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

marianno - to szczęście miałaś z tym zorackiem, ale nie przyzwyczajaj się, pani pewno coś się pomyliło.
Zorac bankowo na receptę.

Ja mogę się dziś pochwalić klasyczną staruszką pod oczami i powiem, że nie wygląda to zachęcająco , a co gorsza cieszę się z tego widoku.

Mam już dziś ściągniętą, choć nie czerwoną, skórę. Właśnie się potraktowałam rossmanowskim kremem na sutki wymieszanym z kwasem hialuronowym - jest lepiej.

erato - uczucie swędzenia nieco zmniejsza właśnie kwas hialuronowy nałożony na zorac po godzinie, wiem to po szyi, która swędzi mnie mocno - twarz wcale. Wczoraj to sobie nawet wiatraczek puściłam na szyję.
Po godzinie nałożyłam kwas i poszłam spokojnie spać.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 13:39   #138
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Zorac raz jeszcze

ile płacicie za effaclar?? pewnie juz bylo to pytanie ale nie chce mi sie czytac jeszcze raz całego wątku.czy lepiej kupić go w aptece internetowej czy w takiej zwykłej? wyczytałam ze jest on przeznaczony do cery tłustej,ja mam raczej mieszana. czy tez powinnam go stosowac przy zoracu? (stosuje raz w tygodniu 0,01 bo nie lubie tego łuszczenia i swędzenia). stosuje zorac odzies od 4 tygodni czy teraz moge zwiększyc czestotliwość i aplikowac np dwa razy w tygoniu nie obawiajac sie podrażnienia?
czasami na noc smaruje buzie maścią ochronna z witamina A, zauważyłam ze fajnie nawilża i nie widać tak bardzo łuszczenia.
u mnie tez pojawiły sie dziwne wypryski, szczególnie na czole i w okolicach nosa. i niestety nie moge sie oprzec i je wyciskam... nie bede miec po tym jakis blizn i takich innch przygód?
chciałabym sie juz opalic, bo po zoracu moja skóra ma blado różowy odcień i wpada w pół przeźroczysty w sumie zawsze tak miałam. mam zamiar stosowac zorac jeszcze miesiac i powiedzcie mi ile czasu musze odczekac po zakonczeniu kuracji zeby wskoczyc na solarium i troszke sie opalic? na prawde mi tego brakuje.
pozdrawiam wszystkie!!!
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 15:42   #139
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Zorac raz jeszcze

no a ja nie posłuchałam waszych rad i mam nauczkę,
dzis na noc zafundowałam sobie Diacneal.. bynajmniej nie na całą twary tylko na policzki.,, no i mam piękna czerwoną bużke jak indianin.. a piekło przez pół nocy musiałam się nad ranem ratować termalką i tłuściochami...

no wiec juz nie kombinuje i zostaje przy połączeniu zorac + effaclar
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-11, 18:50   #140
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Zorac raz jeszcze

A ja sie zarejestrowalam do lekarza dzis - za tydzien bede miala Zorak!!!!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 19:03   #141
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Grazin Pokaż wiadomość
ile płacicie za effaclar?? pewnie juz bylo to pytanie ale nie chce mi sie czytac jeszcze raz całego wątku.czy lepiej kupić go w aptece internetowej czy w takiej zwykłej? wyczytałam ze jest on przeznaczony do cery tłustej,ja mam raczej mieszana. czy tez powinnam go stosowac przy zoracu? (stosuje raz w tygodniu 0,01 bo nie lubie tego łuszczenia i swędzenia). stosuje zorac odzies od 4 tygodni czy teraz moge zwiększyc czestotliwość i aplikowac np dwa razy w tygoniu nie obawiajac sie podrażnienia?
czasami na noc smaruje buzie maścią ochronna z witamina A, zauważyłam ze fajnie nawilża i nie widać tak bardzo łuszczenia.
u mnie tez pojawiły sie dziwne wypryski, szczególnie na czole i w okolicach nosa. i niestety nie moge sie oprzec i je wyciskam... nie bede miec po tym jakis blizn i takich innch przygód?
chciałabym sie juz opalic, bo po zoracu moja skóra ma blado różowy odcień i wpada w pół przeźroczysty w sumie zawsze tak miałam. mam zamiar stosowac zorac jeszcze miesiac i powiedzcie mi ile czasu musze odczekac po zakonczeniu kuracji zeby wskoczyc na solarium i troszke sie opalic? na prawde mi tego brakuje.
pozdrawiam wszystkie!!!
Grazin, Effaclar kosztuje około 38-40 zł. W internetowych aptekach bywa troszke taniej, ale opłaca się przy większych zakupach, bo tak to koszty przesyłki wyrównają "oszczędnosci".
Co do Twoich pytań: "rób co chcesz, tańcz i wrzeszcz, tylko ... nie wyciskaj" Owszem BĘDĄ blizny i przebarwienia, jeżeli będziesz majstrować przy twarzy. Łapy precz od twarzy, to jest podstawowa zasada. No i solarium też precz Szkoda będzie efektów kuracji Zorakiem. O solarium wcześniej niż miesiac-półtora po całkowitym odstawieniu retinoidów i kwasów możesz zapomnieć. A najlepiej zapomnieć całkowicie.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 19:58   #142
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Grazin, Effaclar kosztuje około 38-40 zł. W internetowych aptekach bywa troszke taniej, ale opłaca się przy większych zakupach, bo tak to koszty przesyłki wyrównają "oszczędnosci".
Co do Twoich pytań: "rób co chcesz, tańcz i wrzeszcz, tylko ... nie wyciskaj" Owszem BĘDĄ blizny i przebarwienia, jeżeli będziesz majstrować przy twarzy. Łapy precz od twarzy, to jest podstawowa zasada. No i solarium też precz Szkoda będzie efektów kuracji Zorakiem. O solarium wcześniej niż miesiac-półtora po całkowitym odstawieniu retinoidów i kwasów możesz zapomnieć. A najlepiej zapomnieć całkowicie.
A ja apropo blizn. Bo mi blizny pojawiaja sie nawet po wypryskach ktorych nie wyciskam.. Mimo iz stosuje filtry.. I zupelnie nie wiem czemu tak sie dzieje.. No i te blizny juz bardzo dlugo u mnie sa i nie chca zniknac.. Dlatego czasem juz wbrew logice mysle sobie jak mam jakiegos wypryska czy go nie wycisnac to sie szybciej zagoi a blizna tak czy siak bedzie.. eh ale jakos sie powstrzymuje.. resztka sil.. :P
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 20:03   #143
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
A ja apropo blizn. Bo mi blizny pojawiaja sie nawet po wypryskach ktorych nie wyciskam.. Mimo iz stosuje filtry.. I zupelnie nie wiem czemu tak sie dzieje.. No i te blizny juz bardzo dlugo u mnie sa i nie chca zniknac.. Dlatego czasem juz wbrew logice mysle sobie jak mam jakiegos wypryska czy go nie wycisnac to sie szybciej zagoi a blizna tak czy siak bedzie.. eh ale jakos sie powstrzymuje.. resztka sil.. :P
Mam tak samo, czerwone plamki po wszystkich wypryskach na conajmniej miesiąc.
Ropniaków nie noszę, zamieniają się potem w twarde gule i zostają na długo - przekłuwam igłą i pozbywam się gadów - plama jest tak czy siak.

Tymczasem z moja ściągnięta buzia popękała i zaczynam drugą wylinkę.
Czerwoności póki co niet na szczęście.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 21:04   #144
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Zorac raz jeszcze

Ja mam to samo, chociaz widze, ze jak buzia nawilzona, odzywiona i zwitaminizowana witamina C () to jakos jasniejsza te plamy. Wypryski goja sie tez szybciej jak niczym ich nie smaruje.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 21:36   #145
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
A ja apropo blizn. Bo mi blizny pojawiaja sie nawet po wypryskach ktorych nie wyciskam.. Mimo iz stosuje filtry.. I zupelnie nie wiem czemu tak sie dzieje.. No i te blizny juz bardzo dlugo u mnie sa i nie chca zniknac.. Dlatego czasem juz wbrew logice mysle sobie jak mam jakiegos wypryska czy go nie wycisnac to sie szybciej zagoi a blizna tak czy siak bedzie.. eh ale jakos sie powstrzymuje.. resztka sil.. :P
Wiesz, ale blizna bliźnie nierówna. Po ropnym nacieku zostaje ciemna plama, ale jak go na siłę nie wyciskasz, to nie ma dziury. Ja mam na twarzy całkiem sporo "pamiątek" po czasach, gdy niedouczone kosmetyczki robiły mi "oczyszczanie" metodą "pryszczogniota", nie bacząc, że mam ropny trądzik nadający się li tylko na leczenie dermatologiczne. Przy wyciskaniu głębokich podskórnych gul bardzo często uszkadza się mechanicznie naskórek, po czym zostają po prostu wgłębienia, widoczne ubytki w naskórku. Takie coś nie znika, nawet po latach.
Tak więc ja bym ropnych wyprysków nie ruszała, mimo wszystko (wierz mi, wiem, jakie to trudne ). Jeżeli masz z tym duży problem, to trzeba to zwalczać leczeniem, włącznie z antybiotykami. Samemu to mozna się od czasu do czasu rozprawić z jakimiś sporadycznymi "gośćmi" i to wyłącznie pod warunkiem, że w tym miejscu nie ma już stanu zapalnego.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 22:14   #146
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Wiesz, ale blizna bliźnie nierówna. Po ropnym nacieku zostaje ciemna plama, ale jak go na siłę nie wyciskasz, to nie ma dziury. Ja mam na twarzy całkiem sporo "pamiątek" po czasach, gdy niedouczone kosmetyczki robiły mi "oczyszczanie" metodą "pryszczogniota", nie bacząc, że mam ropny trądzik nadający się li tylko na leczenie dermatologiczne. Przy wyciskaniu głębokich podskórnych gul bardzo często uszkadza się mechanicznie naskórek, po czym zostają po prostu wgłębienia, widoczne ubytki w naskórku. Takie coś nie znika, nawet po latach.
Tak więc ja bym ropnych wyprysków nie ruszała, mimo wszystko (wierz mi, wiem, jakie to trudne ). Jeżeli masz z tym duży problem, to trzeba to zwalczać leczeniem, włącznie z antybiotykami. Samemu to mozna się od czasu do czasu rozprawić z jakimiś sporadycznymi "gośćmi" i to wyłącznie pod warunkiem, że w tym miejscu nie ma już stanu zapalnego.
No masz racje.. Jak zwykle Mam kilka takich dziurek co mi zostaly z dawnych lat.. Teraz ropnych pryszczy mam bardzo malo, czasem sporadycznie sie cos pojawi, ale najwiecej denerwuja mnie wielkie wągry ktore powiekszaja sie i juz prawie same wychodza na wierzch a jednak nie wychodza i nie wiadomo co z takimi robic ;/ No i wielkie bilae podskorne krostki z ktorymi tez nie wiadomo co robic zwlaszcza jak taka nagle zaczerwieni sie i zacznie bolec .. Mam wlasnie taka jedna miedzy brwiami i nie wiem co z nią poczac bo siedzi u mnie strasznie dlugo i nie chce zniknac mimo iz smaraowallam ja chyba wszystkim.. A teraz wlasnie zaczerwienila sie i zaczela bolec.. grr
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 06:45   #147
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zorac raz jeszcze

sprobuj obkładac lodem, duzooo lodu i na to coś, co najelpiej działa u Ciebie na rozne swinstwa, pamietam, ż euzywasz akneroxid, może to.
Ja jestem po 1 w tym tyg nocy z zoraciem na cała twarz, sotatnim razem nakłądałam 3,4 dni temu. Noc jakoś przetrwałam piekło trochę, ale nie da się tego prownac ze wczesniejszym przezyciem, dotyk motyla
Przy zmywaniu też mnie tak leciutenko piekło. Potem umyciu nałozyła calme, ufff co to była za ulga, ona taką aksamitną twarz robiPodraznienien nie ma było tylko lekkie zaczerwienienie na policzkach teraz blednie.

Czy wy też tak macie, że jak dmuchnie na wyzoracowaną twarz czujecie uczucie ciepła? I ten żel ma sie wchłnąc, czy zostawac na twarzy?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 08:38   #148
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zorac raz jeszcze

Shadi, mnie się ten Zorac tak średnio wchłania - jeśli jest b. cienka wartswa, to się wchłania, grubszą trzeba wmasować. Chociaż wczoraj nałożyłam po południu, miejscowo, dość spore porcje i wsysło się bez śladu Po czterech aplikacjach łuszczę się delikatnie i dość równomiernie, ale ostatnio nie było już "sensacji" w nocy Dzisiaj kolejna porcja, no i czekam na kwas hialuronowy z mazideł
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 11:45   #149
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Zorac raz jeszcze

o kurcze a jak ja juz powyciskałam te paskudztwa na twarzy to nie ma dla mnie ratunku? blizna bedzie tak czy tak?
zauwazyłam jeszcze ze gdzie niegdzie mam małeplaski jakby zrogowaciałej skóry takie gdzies centymetr na dwa i mam je juz od ponad tygodnia, dzisiaj w nocy nałożyłam zorac, moze to dziadostwo zniknie?
aha, jeszcze jedno, jeśli nie ma silnego słońca też musze używać filtrów?
Dziekuje za cenne wskazówki Erato juz powstrzymam sie od wyciskania, choc nie wiem jak przeżyje z czyms takim na twarzy. no i własnie co robic z tymi wągrami? ich tez nie wyciskac? przeciez to wygląda lagodnie powiedziawszy obleśnie.
Pozdrawiam.
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 13:58   #150
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zorac raz jeszcze

Przy używaniu kwasów/retinoidów zawsze trzeba uzywac wysokich i stabilnych filtrów, czy to słonce, czy to deszcz. Było o tym pisane wieeele razy.

Erato, Mi sie własnie wcale tak nie zasysa i potem w nocy musze jakies specjalne ustawinia robić, żeby spac na placach
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:57:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.