Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV. - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-12, 17:40   #2341
HoneyRose
Raczkowanie
 
Avatar HoneyRose
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Właśnie się dowiedziałam od mojej mamy, że zauważyła u siebie łupież.

Już kiedyś go miała, ale to było wiele lat temu i do tej pory ani razu nie było nawrotu. Ostatnio myła głowę nowym szamponem, który ją nieco podrażnił (narzekała na przesuszone włosy i swędzenie), ale nie wiem, czy to może stanowić przyczynę łupieżu.

Co doradzacie? Lecieć do dermatologa, czy może na razie kupić jakiś specjalny szampon przeciwłupieżowy? Dodam, że mama ma dość delikatną skórę i czasem kosmetyki ją podrażniają. A włosy ma niestety cieniutkie, kręcone i wypadają w dość dużych ilościach (bez cebulek...chyba po prostu się łamią).

Edytowane przez HoneyRose
Czas edycji: 2012-04-12 o 18:17
HoneyRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 18:31   #2342
chemist
Raczkowanie
 
Avatar chemist
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 257
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

mam pytanie: czy ktoras z was slyszala o myciu wlosow za pomoca "orzechow piorących"? macie jakies doswiadczenie?

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez HoneyRose Pokaż wiadomość
Właśnie się dowiedziałam od mojej mamy, że zauważyła u siebie łupież.

Już kiedyś go miała, ale to było wiele lat temu i do tej pory ani razu nie było nawrotu. Ostatnio myła głowę nowym szamponem, który ją nieco podrażnił (narzekała na przesuszone włosy i swędzenie), ale nie wiem, czy to może stanowić przyczynę łupieżu.

Co doradzacie? Lecieć do dermatologa, czy może na razie kupić jakiś specjalny szampon przeciwłupieżowy? Dodam, że mama ma dość delikatną skórę i czasem kosmetyki ją podrażniają. A włosy ma niestety cieniutkie, kręcone i wypadają w dość dużych ilościach (bez cebulek...chyba po prostu się łamią).
ja tez mialam lupiez i szampony mi raczej nie pomagaly;-( dopiero pozbylam sie go jak zaczelam olejowac wlosy i zmienilam szampony tzn bez sls i sles. pamietam jak jeszcze nie mialam o tym pojecia to kupowalam w aptece taki szampon na lupiez- on byl z takim charakterystycznym kotkiem w logo szamponu. nie pamietam nazwy bo nawet tak mowilam i pani w aptece dawala wlasnie ten.

Edytowane przez chemist
Czas edycji: 2012-04-12 o 18:33
chemist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 19:43   #2343
agaa91
Rozeznanie
 
Avatar agaa91
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 529
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

ale skrobiecie co raz muszę czytać kilkanaście postów
zazdroszczę Wam, ja nie ma pojęcia jakim typem jestem, nawet nie potrafię stwierdzić jaki mam kolor cery itd
w ogóle mam jakiś zły dzień dzisiaj, niby chwilę słonko świeciło, ale późneij wyszły chmury i koniec ze słoneczkiem, coś mnie gardło zaczyna na dodatek pobolewać, chyba coś wezmę zapobiegawczo.. i jakiegoś mam dołka, wkurzam się sama na siebie, bo co raz jakieś nadzieje sobie za wcześnie robię a później nic z tego nie wychodzi.. obejrzałabym jakąś komedię na poprawę humoru ale nawet nie mam czasu :/
Cytat:
Napisane przez HoneyRose Pokaż wiadomość
Właśnie się dowiedziałam od mojej mamy, że zauważyła u siebie łupież.

Już kiedyś go miała, ale to było wiele lat temu i do tej pory ani razu nie było nawrotu. Ostatnio myła głowę nowym szamponem, który ją nieco podrażnił (narzekała na przesuszone włosy i swędzenie), ale nie wiem, czy to może stanowić przyczynę łupieżu.

Co doradzacie? Lecieć do dermatologa, czy może na razie kupić jakiś specjalny szampon przeciwłupieżowy? Dodam, że mama ma dość delikatną skórę i czasem kosmetyki ją podrażniają. A włosy ma niestety cieniutkie, kręcone i wypadają w dość dużych ilościach (bez cebulek...chyba po prostu się łamią).
moja mama też jakiś czas temu dostała łupieżu po wizycie u fryzjera, fryzjerka chyba nieumiejętnie farbę nakładała :/ najpierw próbowała domowych sposobów, później kupiła jakiś szampon p-łupieżowy, ale nie pomagało, więc wybrała się do dermatologa, powiedział jakiego szamponu ma używać i od tamtej pory jest spora różnica, łupież znika tak więc ja radziłabym pójść do dermatologa
__________________

- cel I osiągnięty! wróciłam do naturalek!
http://www.suwaczek.pl/cache/66aa977492.png
- cel II - zapuszczanie i pielęgnacja

Myślę o zwycięstwie - osiągam zwycięstwo

Edytowane przez agaa91
Czas edycji: 2012-04-12 o 19:46
agaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 19:45   #2344
Exquise
Zadomowienie
 
Avatar Exquise
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 1 565
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Skorzystałam z tej strony magiaszafy.pl i wyszło mi że jestem wiosną iii że jestem klepsydrą
Exquise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 22:09   #2345
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Póki co zrezygnowałam z kupowania farby, jestem z siebie dumna
I szukam w lustrze mojego mini odrostu
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 09:13   #2346
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

cześć!
ŁUPIEŻ... ja się nabawiłam właśnie gdy zaczęłam stosować naturalne szampony, bez silikonów, sls, parabenów wrrr... a ostatnio siostra mi dała taki szampon o cudownym składzie, ale jest dla mnie za tłusty! jesli dodam do tego OLEJE, to jak mam żyć? łupież mam suchy, a skóra produkuje nadmiar tłuszczu i mam włosy, jakie mam
a co do odrostu, to mój ma się dobrze. wczoraj w słoneczku przeglądałam się w witrynach i.... pięknie jest
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 09:57   #2347
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

łupieżu nabawiłam się kiedyś stosując szampon i odzywkę z avonu do wlosów kręconych. później nie miałam już problemów. od czasu do czasu widziałam kilka białych płatków, ale od kiedy olejuję włosy to nic takiego się nie dzieje na szczęście
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 11:30   #2348
HoneyRose
Raczkowanie
 
Avatar HoneyRose
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Dzięki wielkie za wypowiedzi w sprawie łupieżu. Póki co zmienimy szampon i zobaczymy, jak sprawa będzie wyglądać. W razie braku poprawy śmigamy do dermatologa.


Mam jeszcze takie pytanie do właścicielek włosów kręconych - nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii, a chciałabym pomóc mamie.

Wczoraj pierwszy raz umyła włosy metodą OMO i była bardzo zadowolona - włosy były nawilżone, nie puszyły się tak bardzo i nie było makabrycznych kołtunów.
Niestety dzisiaj znów ma puch na głowie. Nie wiem jak jej pomóc...nie znam się na pielęgnacji włosów kręconych.

Mam w zanadrzu spray bez spłukiwania: Gliss Kur. Myślicie, że takie odżywki są pożyteczne? U mnie się nie sprawdziła, ale mam zupełnie inne włosy.

Czytam wątek na wizażu dot. pielęgnacji kręconych włosów, ale chciałabym też podpytać o wasze doświadczenie.

Edytowane przez HoneyRose
Czas edycji: 2012-04-13 o 11:31
HoneyRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 13:55   #2349
Mania1987
Raczkowanie
 
Avatar Mania1987
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: swiętokrzyskie
Wiadomości: 210
GG do Mania1987
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Hej Piękne. Zaczęłam dziś pić drożdże.
Mania1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 14:30   #2350
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez Mania1987 Pokaż wiadomość
Hej Piękne. Zaczęłam dziś pić drożdże.
ja przestałam po dwóch dniach hehehe ale pewnie ty będzesz mieć więcej zapału, bo ja się ogólnie do tego co jem szybko zniechęcam jak mi coś nie pasuje. Dlatego nie jem kiełbas i karpatki (kiedyś się zatrułam)

Jak włosy? Moje dziś w szczytowej formie -wczoraj po umyciu szamponem Alterry i odżywką tejże firmy i spryskaniu serum Gliss Kura pięknie ułożyła mi się kitka

Dziś był kupiec na samochód TŻ, cwaniaczek przywiózł żonę i się nie mogłam nadziwić, że ona ma włosy na głowie przetrawione blondy streczące na wszystkie strony (no ale blond przecież) i jeszcze pewnie po prostowaniu, bo z tyłu miała takie charakterystyczne zagięcie od prostownicy -normalnie szok jak można sobie włosy załatwić. Nawet moje chyba nie były aż tak... Ale taki typ -wnioskuję, po różowych ciuszkach i minie "jestem boska i dlatego nie powiem ci dzień dobry" masakra -blond ceną zdrowych włosów. (a teraz będę marudzić: ) Nie wspominając o cwaniaczku któremu mało nie powiedziałam by "wypierd..." tak mi podniósł ciśnienie szukając wad samochodu, których nie było bmw 150 km chodząca jak przecinak mu za słabo idzie odrzutowiec niech sobie kupi. Oczywiście chcieli by spuścić z ceny. No way. Uhhh musiałam się wygadać Sprzedawanie auta jest chyba nie na moje nerwy

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

HoneyRose OMO chyba takie już widoczne efekty daje po dłuższym stosowaniu, a to dobry znak jeśli już po pierwszym myciu coś się zmieniło -myślę, że z czasem jak włosy się głebiej nawilżą przestaną się puszyć Choć specjalistką od kreconych włosów nie jestem i mogę się mylić
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 14:34   #2351
Mania1987
Raczkowanie
 
Avatar Mania1987
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: swiętokrzyskie
Wiadomości: 210
GG do Mania1987
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

ja mam uraz do surowych jajek bo jako dziecko się zatrułam. Ale dziś zrobiłam sobie żółtkową maseczką na włosy i po zmyciu tej brei wyglądają nieźle
Mania1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 14:57   #2352
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Tygrysko zapomnialam zapytac - umylas wlosy tym lnem to znaczy co - plukanke zrobilas? Nie obciazylo wlosow? I zapomnialam pochwalic Twoje nowe ciecie - wlosy wygladaja super - wygladaja na o wiele gestsze i zdrowsze niz te dlugie (choc dlugie tez byly sliczne, ale ciecie Ci je bardzo ozywilo).
mylam wlosy tym glutkiem zamiast szamponu i pozniej splukalam woda
mylam tym sposobem chyba z 3 razy.. i chyba ani razu nie nalozylam po tym odzywki, wlosy sie dosc kiepsko rozczesywaly ale jak wyschly to byly ok, jak po normalnym myciu szamponem i nalozeniu odzywki

co do ciecia to sie jeszcze nie przyzwyczailam
nie zebym plakala czy zalowala, ale jednak sie nie czuje do konca

no i teraz chyba juz scielam wszystkie rozdwojone koncowki (bo mialam rozdwojone te pocieniowane wiec dosc wysoko byly )

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
hohoho@ to ja jestem na przełomie ciepłej wiosny i neutralnego lata haha dorwałam dziś mnóóóstwo oczo-j-ebnych ciuchów, m. in. żółty sweterek (wiec czystym latem byc nie moge, bo nie pasowalby mi), bluzke w kolorze wiosennej trawy, malinowy żakkiecik (ten btw. mnie wycisza i wychładza) i... tadaaam - jasnoszare spodnie, co do mnie niepodobne:brzyd al:
fajnie tak kolorowo

Cytat:
Napisane przez HoneyRose Pokaż wiadomość
Właśnie się dowiedziałam od mojej mamy, że zauważyła u siebie łupież.

Już kiedyś go miała, ale to było wiele lat temu i do tej pory ani razu nie było nawrotu. Ostatnio myła głowę nowym szamponem, który ją nieco podrażnił (narzekała na przesuszone włosy i swędzenie), ale nie wiem, czy to może stanowić przyczynę łupieżu.

Co doradzacie? Lecieć do dermatologa, czy może na razie kupić jakiś specjalny szampon przeciwłupieżowy? Dodam, że mama ma dość delikatną skórę i czasem kosmetyki ją podrażniają. A włosy ma niestety cieniutkie, kręcone i wypadają w dość dużych ilościach (bez cebulek...chyba po prostu się łamią).
mojej mamie pomaga nizoral

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Póki co zrezygnowałam z kupowania farby, jestem z siebie dumna
I szukam w lustrze mojego mini odrostu
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 15:10   #2353
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Mnie drożdże nie pomogły, więc nie piję, po co się męczyć, nie?
a glutek z siemienia też czasem robię, ale potem spłukuję wodą, bo obciąża.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 15:28   #2354
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

HoneyRose - czasami tak jest jak zmieniasz pielęgnację włosów
sama mam kręcone i też stosuję OMO. odrzuciłam całkowicie silikony póki co. przyłącz się do nas tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=604868&page=35 na początku wątku jest dużo odnośników do blogów itd. o pielęgnacji
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 16:06   #2355
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Dziś był kupiec na samochód TŻ, cwaniaczek przywiózł żonę i się nie mogłam nadziwić, że ona ma włosy na głowie przetrawione blondy streczące na wszystkie strony (no ale blond przecież) i jeszcze pewnie po prostowaniu, bo z tyłu miała takie charakterystyczne zagięcie od prostownicy -normalnie szok jak można sobie włosy załatwić.
To jedna z dwoch rzeczy, ktorych nie rozumiem u innych kobiet:
1. Za wszelka cene blond
2. Za wszelka cene dlugie
A nie, jest jeszcze nr 3:
3. Za wszelka cene dlugie i blond
Moja wspolpracownica ma takie siwo-blond dlugie "wlosy"(a raczej ich resztki) i czasem sie zastanawiam, jak mozna sie tak na wlasne zyczenie oszpecic Ja generalnie nie mam nic do rozjanianych wlosow bo znam laski ktore mimo ze utleniaja to tak dbaja ze super to wyglada. Ale jak mowie - nie za wszelka cene, bo niby ma byc TOP a jest wielki FLOP


Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
mylam wlosy tym glutkiem zamiast szamponu i pozniej splukalam woda
mylam tym sposobem chyba z 3 razy.. i chyba ani razu nie nalozylam po tym odzywki, wlosy sie dosc kiepsko rozczesywaly ale jak wyschly to byly ok, jak po normalnym myciu szamponem i nalozeniu odzywki
Co Ty mowisz - genialny pomysl! Nie wiedzialam, ze tak sie da. Nastepnym razem tak zrobie bo tez lubie siemie. Byloby genialnie, gdybym znalazla jakis zamiennik szamponow i nie musiala uzywac detergentow wcale!

Cytat:
Napisane przez HoneyRose Pokaż wiadomość


Niestety dzisiaj znów ma puch na głowie. Nie wiem jak jej pomóc...nie znam się na pielęgnacji włosów kręconych.
Sama mam wlosy proste jak drut, ale na watku o siemieniu lnianym chwala go sobie wlasnie kreconowlose - podobno bardzo pomaga ujarzmic "puch"
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 20:55   #2356
HoneyRose
Raczkowanie
 
Avatar HoneyRose
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Dzięki dziewczyny za radę i odnośnik.

Dzisiaj kupiłam dla siebie i dla mamy szampon Babydream i Rossmanowską odżywkę Alterra. Ja w sumie nie mam wielkich problemów z czupryną...są tylko nieco przesuszone po rozjaśnianiu, ale nad mamą będę musiała popracować.
HoneyRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 21:33   #2357
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

mi babydream akurat nie przypasował, bo miałam po nim takie 'wysuszone' włosy. ale za to alterra ma świetne szmapony i jej używam odzywkę d/s też mam z alterry.
olejuj włoski i mama tez niech olejuje, mi to pomoglo. miałam wrażenie, ze mam suche włosy, ale jak zaczęłam intensywną pielęgnację to na długość wystrzeliły
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 07:49   #2358
Hazel_Eyed
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 091
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

dokładnie, na przesuszone włosy oleje najlepsze
mnie się też wiecznie kudły puszyły.... zadne odżywki wygładzające czy inne z silikonami nie pomagały tak na prawdę, dopiero jak zmieniłam pielęgnację to po jakimś czasie się unormowało i już mi się nie puszą teraz jak same wyschną to mogę spokojnie do ludzi wyjść, a kiedyś to jak bym im dała samym schnąć to taka szopa na głowie że szkoda gadać

własnie zarzuciłam olejek bringraj na włosy, teraz by wypadało jeszcze z godzine, moze dłuzej posiedzieć z nim,
dawno nie myłam włosów rano

Edytowane przez Hazel_Eyed
Czas edycji: 2012-04-14 o 07:50
Hazel_Eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 08:11   #2359
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez Hazel_Eyed Pokaż wiadomość
dokładnie, na przesuszone włosy oleje najlepsze
a na tłuste? bo ma tłuste i proste jak druty
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 08:45   #2360
Espoir91
Rozeznanie
 
Avatar Espoir91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Burdel
Wiadomości: 953
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
To jedna z dwoch rzeczy, ktorych nie rozumiem u innych kobiet:
1. Za wszelka cene blond
2. Za wszelka cene dlugie
A nie, jest jeszcze nr 3:
3. Za wszelka cene dlugie i blond
Moja wspolpracownica ma takie siwo-blond dlugie "wlosy"(a raczej ich resztki) i czasem sie zastanawiam, jak mozna sie tak na wlasne zyczenie oszpecic Ja generalnie nie mam nic do rozjanianych wlosow bo znam laski ktore mimo ze utleniaja to tak dbaja ze super to wyglada. Ale jak mowie - nie za wszelka cene, bo niby ma byc TOP a jest wielki FLOP
podobno faceci wolą blondynki, a jak długie włosy mają to już wgl sama tak kiedyś robiłam... Tleniony, biały bond i żeby były jak najdluzsze... Mało tego, różowy number one ehh...czasy liceum...szkoda,że człowiek dopiero na starość mądrzeje
Espoir91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 08:53   #2361
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez Espoir91 Pokaż wiadomość
podobno faceci wolą blondynki, a jak długie włosy mają to już wgl sama tak kiedyś robiłam... Tleniony, biały bond i żeby były jak najdluzsze... Mało tego, różowy number one ehh...czasy liceum...szkoda,że człowiek dopiero na starość mądrzeje
szkoda, szkoda, bo sama chodziłam z czarnymi włosami (a mam jasne), ubrana na czarno i była trOO goTH
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 09:19   #2362
HoneyRose
Raczkowanie
 
Avatar HoneyRose
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
a na tłuste? bo ma tłuste i proste jak druty

Też takie miałam. A teraz po rozjaśnianiu mam dalej proste, ale zrobiły się mniej sztywne - to pewnie wynik przesuszenia. Za to tłuste mam nadal - już na drugi dzień wyglądają jak niemyte przez kilka dni.
HoneyRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 09:23   #2363
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez Hazel_Eyed Pokaż wiadomość
dokładnie, na przesuszone włosy oleje najlepsze
mnie się też wiecznie kudły puszyły.... zadne odżywki wygładzające czy inne z silikonami nie pomagały tak na prawdę, dopiero jak zmieniłam pielęgnację to po jakimś czasie się unormowało i już mi się nie puszą teraz jak same wyschną to mogę spokojnie do ludzi wyjść, a kiedyś to jak bym im dała samym schnąć to taka szopa na głowie że szkoda gadać

własnie zarzuciłam olejek bringraj na włosy, teraz by wypadało jeszcze z godzine, moze dłuzej posiedzieć z nim,
dawno nie myłam włosów rano
olejki <3 włosy wyglądają zupełnie inaczej, widać takie nawilżenie i w dotyku czuć
Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
a na tłuste? bo ma tłuste i proste jak druty
mi właśnie się nie przetłuszczają i rzadziej muszę myć
oleje wpływają też na skórę głowy, nie wysusza się, przez co nie gromadzą się 'brudy'.

wiem, że CG jest dla mnie odpowiednią pielęgnacją, bo włosy odzyły, a przede wszystkim wystrzeliły na długość
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 10:10   #2364
spiritusmovens
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 660
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
cześć!
ŁUPIEŻ... ja się nabawiłam właśnie gdy zaczęłam stosować naturalne szampony, bez silikonów, sls, parabenów wrrr... a ostatnio siostra mi dała taki szampon o cudownym składzie, ale jest dla mnie za tłusty! jesli dodam do tego OLEJE, to jak mam żyć? łupież mam suchy, a skóra produkuje nadmiar tłuszczu i mam włosy, jakie mam
a co do odrostu, to mój ma się dobrze. wczoraj w słoneczku przeglądałam się w witrynach i.... pięknie jest
ja właśnie dostałam po szamponie z silikonami teraz używam farmona herbal care rumiankowy raz na tydzień i codziennie myję włosy żelem ziaja ulga i przeszło

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Espoir91 Pokaż wiadomość
podobno faceci wolą blondynki, a jak długie włosy mają to już wgl sama tak kiedyś robiłam... Tleniony, biały bond i żeby były jak najdluzsze... Mało tego, różowy number one ehh...czasy liceum...szkoda,że człowiek dopiero na starość mądrzeje
heh i dlatego zawsze mnie to zastanawia idzie sobie dziewczyna z ładnymi naturalnymi włosami i nikt do niej nie zagada, a laska która ma tlenione siano na głowie i włosy to już nie są włosy tylko jakieś strąki, jest dla nich jak lep na muchy... Na szczęście znam też odwrotne przypadki bo bym się chyba podłamała
spiritusmovens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 10:26   #2365
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez Espoir91 Pokaż wiadomość
podobno faceci wolą blondynki, a jak długie włosy mają to już wgl sama tak kiedyś robiłam... Tleniony, biały bond i żeby były jak najdluzsze... Mało tego, różowy number one ehh...czasy liceum...szkoda,że człowiek dopiero na starość mądrzeje
sama tez tak robilam, platyna na glowie, wlosy dlugie i wyprostowane... ale rozowego unikalam jak ognia, bo tego koloru nigdy specjalnie nie lubilam a po drugie jednak roz z polaczeniem z bialymi wlosami to
dobrze, ze z tego wyroslysmy
chociaz troche zaluje, ze nie trafilam na wizaz majac te blond wlosy, bo gdybym je zaczela pielegnowac tymi wszystkimi olejami i innymi metodami to moze bylyby zadbane i wygladalyby zupelnie inaczej, calkiem fajnie a nie takie zjarane blond siano
no ale trafilam na wizaz za pozno, jak juz sama wracalam do naturalek

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

co do cg to musze Wam dziewczyny powiedziec, ze ja mam proste wlosy a juz teraz tylko cg stosuje i sie calkiem fajnie sprawdza
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 10:35   #2366
HoneyRose
Raczkowanie
 
Avatar HoneyRose
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Ja włosy zafarbowałam dopiero w 25 roku życia po tym, jak wyczytałam, że jestem wiosną i pasowałby do mnie ciepły blond. To był taki chwilowy impuls...pomyślałam, że raz się żyje i co szkodzi spróbować.

Okazało się, że w tych włosach wyglądam po prostu fatalnie.

Może jestem nieco nieobiektywna...może nie jest do końca tak źle, ale zrobiłam się bardziej "rozmyta". Moje naturalki ładnie kontrastowały z kolorem skóry i z tęczówkami.

A w gimnazjum, to byłam "mrokness & darkness" - glany, kontrastowe ciuchy, ciemne dodatki etc.

W liceum natomiast byłam totalnie nijaka. Teraz zresztą też nie jest za dobrze - jestem dopiero na etapie tworzenia jakiejś ogólnej wizji mojego stylu.

Edytowane przez HoneyRose
Czas edycji: 2012-04-14 o 10:38
HoneyRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 10:36   #2367
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

hej, jestem tutaj nowa ale od kilku miesięcy zapuszczam naturalsy(ze wzgledu na ciążę) i tak sie przyzwyczaiłam do nie-farbowania, ze zamierzam własnie tylko swoje włoski wychodować na nowo. Zdążyłam zapomniec jaki juz miały kolor hehe.

Od prawie dwóch miesięcy olejuje włosy i widze jak sie zmieniaja, są ładniejsze, bardziej mieie, mięsiste i wystrzeliły na długość w stopniu zadziwiającym. Mam włosy poddatne na skręcanie zatem moge sie wypowiedzieć w sprawie olei dla kręconowłosych- na poczatku jest lepiej ale troszke sie puszą, potem jest o niebo lepiej. Obecnie przestawiam się na mycie włosów naturalnym mydłem i... to jest hit! Wiecej informacji podam po dłuzszych testach.
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 10:47   #2368
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez spiritusmovens Pokaż wiadomość



heh i dlatego zawsze mnie to zastanawia idzie sobie dziewczyna z ładnymi naturalnymi włosami i nikt do niej nie zagada, a laska która ma tlenione siano na głowie i włosy to już nie są włosy tylko jakieś strąki, jest dla nich jak lep na muchy... Na szczęście znam też odwrotne przypadki bo bym się chyba podłamała
Czy ja wiem - ja z kolei zauwazam, ze ten trend sie zmienia, ale moze ja na to patrze inaczej bo nie mieszkam w Polsce a tu trend "na Barbie" jest bardzo... passe. To znaczy tak - sa tez takie babki, ale nikt ich nie bierze serio.
Co jeszcze zauwazylam - ze to zalezy od grupy spolecznej. Faceci z wyzszym wyksztalceniem nie lubia pokazywac sie w towarzystwie kiczowatej lali, ale dla kierowcy ciezarowki moze to byc nielada atrakcja

Dziewczyny, az wstyd zapytac, ale co to jest to CG Chyba cos przegapilam bo wszystkie o tym piszecie tylko ja nie kumam o co kaman. Chodzi o olejowanie?

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Po raz pierwszy dzis zamarzylam, zeby pofarbowac farbowance bo nie moge wcale chodzic w rozpuszczonych wlosach W kucyku mi ladnie bo gore mam juz swoja ale te rude straki nie pasuja do mojej twarzy i juz! Gdyby mi ktos dal gwarancje, ze mi odrostu nie ruszy to bym sie zdecydowala...
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 11:10   #2369
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Czy ja wiem - ja z kolei zauwazam, ze ten trend sie zmienia, ale moze ja na to patrze inaczej bo nie mieszkam w Polsce a tu trend "na Barbie" jest bardzo... passe. To znaczy tak - sa tez takie babki, ale nikt ich nie bierze serio.
Co jeszcze zauwazylam - ze to zalezy od grupy spolecznej. Faceci z wyzszym wyksztalceniem nie lubia pokazywac sie w towarzystwie kiczowatej lali, ale dla kierowcy ciezarowki moze to byc nielada atrakcja

Dziewczyny, az wstyd zapytac, ale co to jest to CG Chyba cos przegapilam bo wszystkie o tym piszecie tylko ja nie kumam o co kaman. Chodzi o olejowanie?

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Po raz pierwszy dzis zamarzylam, zeby pofarbowac farbowance bo nie moge wcale chodzic w rozpuszczonych wlosach W kucyku mi ladnie bo gore mam juz swoja ale te rude straki nie pasuja do mojej twarzy i juz! Gdyby mi ktos dal gwarancje, ze mi odrostu nie ruszy to bym sie zdecydowala...

CG -> Curly girl
Mam ten sam problem, chciałabym przyciemnić resztę do koloru odrostu, ale się boję
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 11:13   #2370
HoneyRose
Raczkowanie
 
Avatar HoneyRose
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Farmetka powodzenia w zapuszczaniu!

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Po raz pierwszy dzis zamarzylam, zeby pofarbowac farbowance bo nie moge wcale chodzic w rozpuszczonych wlosach W kucyku mi ladnie bo gore mam juz swoja ale te rude straki nie pasuja do mojej twarzy i juz! Gdyby mi ktos dal gwarancje, ze mi odrostu nie ruszy to bym sie zdecydowala...
Ja się chyba zdecyduję na przyciemnienie farbowańców, bo obecnie mam "borsuka" na głowie - odrost w połączeniu z blondem wydaje się prawie czarny w świetle dziennym. W sztucznym jest nieco lepiej.
HoneyRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:58.