Lakiery hybrydowe cz. 2 - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-28, 13:46   #4981
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez kindza Pokaż wiadomość
no podobno się ściągają hehe tak pisały dziewczyny które używały ja dopiero pomalowałam więc jeszcze nie mam stu procentowej pewności a kolor zamówiłam wydawało mi się że różowy a przyszedł neonowy róż krycie ma super co prawda nie mam porównania bo nie mam neonów ale ten na pewno bez białego można używać
a z ali zamówiłam jeszcze hybrydy bling i siux i jeden jeszcze jakiś ale nie pamiętam jaki hehe blingi były w promocji po 1$ dziewczyny na fb bardzo chwalą niby na bazie semilaka trzyma się tak jak kolory semilakowe no więc zamówiłam siuxy były po niecałe 2$

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------



ja bym wybrała czarną koronkę na białym tle na jednym palcu a pozostałe indiana rose z semilac

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------


na sto procent masz tam nieutwardzony lakier jak pazurem w to zajedziesz to oderwiesz warstwę lakieru a pod spodem będzie mokra sama tak raz se zrobiłam jak próbowałam efekt marmuru zrobić
A gdzie mogę o nich coś poczytac? Canni color top soak off to jest nazwa hybrydy?

Podesles linka na fb, gdzie o tych bling piszą?

A siux to sama zamierzasz wypróbować czy też słyszałaś od kogos?

Wyślij mi coś gdzie mogę o,nich poczytać, bo zainteresowałas mnie bardzo. Tylko czy takie hybrydy są bezpieczne? W sensie ich nikt może nie bada, no i tyle tańsze są od dostępnych w PL, nie boisz się, ze coś mogą zaszkodzic?

Nie powiem, że mnie nie kusza, bo mało za nie zaplacilas

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 14:52   #4982
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Ja bling kupuje stacjonarnie w Polsce, tzn. mam trzy kolory i jestem zadowolona.
Czarny i szarobeżowy- kryją po jednej warstwie praktycznie, trzymają standardowo (ja noszę mani max 2 tyg ze względu na odrost)
żółty neon- słabo kryje i trochę słabiej sie trzyma

Niestety jak patrzyłam na ali te hybrydy to maja inne opakowanie i nie wiem czy to to samo.
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 16:44   #4983
aniaem84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 522
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

No właśnie bling na all a na ali to inne opakowania.

Co do canni miałam dwa kolory, których się już pozbyłam- pękały na bazie cz i topie eco/cz/semilac. Wypróbowałam jeden kolor, drugiego już nie miałam ochoty. Chociaz i krycie i konsystencja fajne.
aniaem84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 17:39   #4984
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Dziewczyny robiłyscie kiedyś baby boomer?

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 17:44   #4985
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

A ta bazę extra strong neonail w diamenciku 36w ile czasu utwardzacie? Bo właśnie do mnie przyszła

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 20:04   #4986
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Gdzieś mi przestało subskrybować wątek i tak was sobie szukałam
Widzę, że ostatnio polecacie hybrydy NeoNail, na bazę już się skusiłam dziś w trakcie robienia mani nałożyłam ją na dwóch paznokciach zobaczę jak u mnie będzie się sprawować ale zaczynam się zastanawiać też nad ich kolorówką. Czy w NeoNail dostanę neonową malinę w stylu Semilac 103 i szarość jak Semilac 105? Na instagramie już ich obserwuję ale nie dostrzegłam tam interesujących mnie kolorów Lepsza ogólnie kolorówka NeoNail czy Modeny?
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 20:06   #4987
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez izaa29 Pokaż wiadomość
Gdzieś mi przestało subskrybować wątek i tak was sobie szukałam
Widzę, że ostatnio polecacie hybrydy NeoNail, na bazę już się skusiłam dziś w trakcie robienia mani nałożyłam ją na dwóch paznokciach zobaczę jak u mnie będzie się sprawować ale zaczynam się zastanawiać też nad ich kolorówką. Czy w NeoNail dostanę neonową malinę w stylu Semilac 103 i szarość jak Semilac 105? Na instagramie już ich obserwuję ale nie dostrzegłam tam interesujących mnie kolorów rosi: Lepsza ogólnie kolorówka NeoNail czy Modeny?
103 to neon?

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-28, 22:51   #4988
Ulcia2512
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gravesend UK
Wiadomości: 1 719
Send a message via Skype™ to Ulcia2512
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Mam pytanie o syrenke. Tafla wychodzi piękna, ale czasem jakby brakowało na końcówce. Jak sypię syrenke to pilnuję, żeby była wszędzie. Gdzie może być problem? Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
__________________
Kubuś (11.08.2009) Piotruś (14.10.2011)

108,6-106-105-104-102,5-101-100.2-99-98,8-97,7-96-95-94-93-92-91-90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72
Ulcia2512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 23:39   #4989
kindza
Raczkowanie
 
Avatar kindza
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
A gdzie mogę o nich coś poczytac? Canni color top soak off to jest nazwa hybrydy?

Podesles linka na fb, gdzie o tych bling piszą?

A siux to sama zamierzasz wypróbować czy też słyszałaś od kogos?

Wyślij mi coś gdzie mogę o,nich poczytać, bo zainteresowałas mnie bardzo. Tylko czy takie hybrydy są bezpieczne? W sensie ich nikt może nie bada, no i tyle tańsze są od dostępnych w PL, nie boisz się, ze coś mogą zaszkodzic?
na fb w grupie ALIEXPRES Polska make up & beauty możesz poczytać o siuxach i blingach
a na grupie Manicure Hybrydowy możesz poczytać o wszystkim tam wyczytałam o hybrydach canni te są też u nas dostępne choć w wyższej cenie

co do tego czy się nie boję czy mi się coś nie stanie to powiem tak a nie boisz się że cię semilac uczuli ? tyle ludzi ma już reakcje alergiczne.. no i na tej grupie też dziewczyny podejmują ten temat próbują wyłapać konkretny składnik niby żywica jest winna ale nie wiem, za to zaczęły sobie kropki na ręce robić i sprawdzać na co skóra reaguje i u mnie na przykład po semilacu robi się zaczerwienione zgrubiałe miejsce a po modenie topie eco i canni nic zero reakcji więc hmm jakoś się nie obawiam zbytnio najwyżej wyrzucę wiele kasy nie stracę na tym

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Niestety jak patrzyłam na ali te hybrydy to maja inne opakowanie i nie wiem czy to to samo.
są różne opakowania w zależności od pojemności butelki
kindza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 00:28   #4990
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Smarowanie sobie po skorze zelami nie jest madrym pomyslem, skoro to wlasnie nadmierny kontakt monomerow (zawarte w zelach i lakierozelach) ze skora jest generalnie przyczyna alergii.

Nie sadze, zeby lakiery Semilac byly bardziej uczulajace niz jakiekolwiek inne, sadze, ze ilosc uczulen wynika z popularnosci marki. Poza tym uzywa ich duzo osob bez zachowywania zadnych srodkow ostroznosci - malujac po skorkach, dotykajac nieutrwalonego lakieru, malujac zbyt grube warstwy, utwardzajac je w najtanszych lampach.
Oczywiscie moze i w Semilacach jest jakis bardziej drazniacy skladnik, kto wie, ale sama sklaniam sie raczej ku temu, co napisalam wyzej.

Ja bym sie bala uzywac tanich lakierow z Aliexpres, nikt nie kontroluje tego, co tam jest sprzedawane.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 01:07   #4991
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ulcia2512 Pokaż wiadomość
Mam pytanie o syrenke. Tafla wychodzi piękna, ale czasem jakby brakowało na końcówce. Jak sypię syrenke to pilnuję, żeby była wszędzie. Gdzie może być problem? Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Podbijam pytanie.Mam ten sam problem

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 05:59   #4992
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez izaa29 Pokaż wiadomość
Gdzieś mi przestało subskrybować wątek i tak was sobie szukałam
Widzę, że ostatnio polecacie hybrydy NeoNail, na bazę już się skusiłam dziś w trakcie robienia mani nałożyłam ją na dwóch paznokciach zobaczę jak u mnie będzie się sprawować ale zaczynam się zastanawiać też nad ich kolorówką. Czy w NeoNail dostanę neonową malinę w stylu Semilac 103 i szarość jak Semilac 105? Na instagramie już ich obserwuję ale nie dostrzegłam tam interesujących mnie kolorów Lepsza ogólnie kolorówka NeoNail czy Modeny?
neonail ma kilka szaraczków, ja mam dwa: thistle (szary fiolet) i silver grey. Jeszcze widze że mają silver dream, mousy day i np. miki mouse. Mają bogaty wybór kolorów ale trzeba je oglądać najlepiej na żywo. zamiennik dla 103 też pewnie jest, generalnie wydaje mi się że można spokojnie znaleźć wszystkie odpowiedniki z semilac a przynajmniej na to licze bo większość kolorów bede wymieniać
Cytat:
Napisane przez Ulcia2512 Pokaż wiadomość
Mam pytanie o syrenke. Tafla wychodzi piękna, ale czasem jakby brakowało na końcówce. Jak sypię syrenke to pilnuję, żeby była wszędzie. Gdzie może być problem? Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
czasem też mi sie to zdarza wcieram syrenke i w niektórych miejscach jakoś udaje mi się zetrzeć warstwę dyspersyjną - jak sie nie klei to i syrenka nie trzyma
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 07:49   #4993
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Smarowanie sobie po skorze zelami nie jest madrym pomyslem, skoro to wlasnie nadmierny kontakt monomerow (zawarte w zelach i lakierozelach) ze skora jest generalnie przyczyna alergii.

Nie sadze, zeby lakiery Semilac byly bardziej uczulajace niz jakiekolwiek inne, sadze, ze ilosc uczulen wynika z popularnosci marki. Poza tym uzywa ich duzo osob bez zachowywania zadnych srodkow ostroznosci - malujac po skorkach, dotykajac nieutrwalonego lakieru, malujac zbyt grube warstwy, utwardzajac je w najtanszych lampach.
Oczywiscie moze i w Semilacach jest jakis bardziej drazniacy skladnik, kto wie, ale sama sklaniam sie raczej ku temu, co napisalam wyzej.

Ja bym sie bala uzywac tanich lakierow z Aliexpres, nikt nie kontroluje tego, co tam jest sprzedawane.
Zgadzam się z Tobą w zupełności.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 07:56   #4994
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez kindza Pokaż wiadomość
na fb w grupie ALIEXPRES Polska make up & beauty możesz poczytać o siuxach i blingach
a na grupie Manicure Hybrydowy możesz poczytać o wszystkim tam wyczytałam o hybrydach canni te są też u nas dostępne choć w wyższej cenie

co do tego czy się nie boję czy mi się coś nie stanie to powiem tak a nie boisz się że cię semilac uczuli ? tyle ludzi ma już reakcje alergiczne.. no i na tej grupie też dziewczyny podejmują ten temat próbują wyłapać konkretny składnik niby żywica jest winna ale nie wiem, za to zaczęły sobie kropki na ręce robić i sprawdzać na co skóra reaguje i u mnie na przykład po semilacu robi się zaczerwienione zgrubiałe miejsce a po modenie topie eco i canni nic zero reakcji więc hmm jakoś się nie obawiam zbytnio najwyżej wyrzucę wiele kasy nie stracę na tym

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------



są różne opakowania w zależności od pojemności butelki
Ja mam obie pojemności wiec mam zarówno złota jak i czerwona butelkę. A na alli są jeszcze inne
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 08:01   #4995
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez kindza Pokaż wiadomość
na fb w grupie ALIEXPRES Polska make up & beauty możesz poczytać o siuxach i blingach
a na grupie Manicure Hybrydowy możesz poczytać o wszystkim tam wyczytałam o hybrydach canni te są też u nas dostępne choć w wyższej cenie

co do tego czy się nie boję czy mi się coś nie stanie to powiem tak a nie boisz się że cię semilac uczuli ? tyle ludzi ma już reakcje alergiczne.. no i na tej grupie też dziewczyny podejmują ten temat próbują wyłapać konkretny składnik niby żywica jest winna ale nie wiem, za to zaczęły sobie kropki na ręce robić i sprawdzać na co skóra reaguje i u mnie na przykład po semilacu robi się zaczerwienione zgrubiałe miejsce a po modenie topie eco i canni nic zero reakcji więc hmm jakoś się nie obawiam zbytnio najwyżej wyrzucę wiele kasy nie stracę na tym

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------



są różne opakowania w zależności od pojemności butelki
Dzięki, juz się zapisałam do tej pierwszej, a ta druga grupa Manicure Hybrydowy to też na fb? Bo takich grup jest bardzo dużo, jaką ma ikonkę, albo ilość czlonkow? Tam gdzie najwięcej, czyli pytania i odpowiedzi, czy jakąś inna?

Co do uczelnia chodziło mi o to, ze na Ali to niewiadomo jaką,jakość tych lakierów, nikt może tego nie,sprawdza i pod tym względem czy się,nie boisz, ze są tam jakieś bardziej szkodliwe substancje niż,w,lakierach dostępnych w Polsce?





Dziewczyny zrobiłam wcziraj pierwszy raz,mani z tą baza extra neonail i,kolorem paradaise flower 4628 chyba, kolor myślałam że będzie właśnie taki malinowo czerwony, a bardziej w róż wpada, ale nie mam takie samego więc spoko, tylko jakoś bardzo nakrecilam sie na te wyrównanie paznokcia ta baza, a nie mam tych bruzd jakichś bardzo głębokich i niby są spłacone, ale myślałam, że,będą całkiem równe, jak na tych zdjęciach co z instagrama wrzucalam, myślicie, że oprócz pomalowania baza cos jeszcze powinnam zrobic?? Nie chciałam polować paznokcia, żeby nie był osłabiony ;/ Dałam tylko 1 warstwe? Może trzebA kilka razy malować, doradzcie.



A i jeszcze jedno pytanie chciałam zrobić coś podobnego jak Madzeska z tym ombre, bo bardzo mi się podoba i 2 razy używałam paznokciec, bo w ogóle mi nie szło, a specjalnie kupiłam wczoraj gabeczki nawet.

Powiedzcie jak się je robi od poczatku?
Kupiłam trójkątne lateksowe gąbki do,makijażu z rossmanna, jak od samego początku przygotować paznokiec?
Czy oprócz baza czymś go,malowac? Zwilzyc gabke woda?
Lakierem malować po gabce czy na,jakiś papier i gąbka zbierać?
Przed włożeniem do lampy zmywacie ubrudzoby palec?
Jakimś pędzelkiem ze zmywaczem?
Czy później sie tym zajmujecie, proszę, moze być nawet wiadomość na prv jeśli będzie ktoś tak dobry i mi wytlumaczy co i jak po kolei ;/

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 08:41   #4996
Selvan
Raczkowanie
 
Avatar Selvan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 355
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

link do badania o bezpieczeństwie lamp UV i LED używanych w salonach
Tutaj jest badanie, które obala mit promieniowania uv w lampach. (Nie potrzebne są żadne rękawiczki i filtry) Przetesotwano w nim 6 popularnych rodzajów lamp (UV i LED) używając spektoradiometru zmierzono ekspozycję na promieniowanie i porównano do standardu. Trzeba by było trzymać rękę w najmocniejszej lampie przez 2,(7) h dziennie by wystawić się na ryzyko.
Na końcu artykułu jest dyskusja na temat używania nieodpowiednich żarówek zastępczych więc jak ktoś używa lampy UV i wymienia żarówki to warto spojrzeć by wiedzieć czego nie robić.

Co do utwardzania to lampa tylko inicjuje proces polimeryzacji. W żelach światłoutwardzalnych są fotoinicjatory i jak dostarczy się odpowiedniej ilości światła o odpowiedniej częstotliwości to rozpoczyna się proces polimeryzacji. Wszystko dobrane jest tak by lakier był utwardzony po wyjęciu z lampy, ale proces polimeryzacji jeszcze nie jest zakończony. Postępuje on nadal aż do całkowitego przereagowania składników.
Ostatnio zastanawiałam się nad tanimi lakierami. Duża część małych producentów pewnie kupuje gotową bazę i zabarwia go pigmentami bo tak jest też w wypadku innych produktów tego typu (zwykłe lakiery, kremy itp.. Polimery w innych branżach też można kupić w postaci gotowych mieszanek i można dodać do nich np. pigmenty). To trochę mnie martwi. Duże firmy jak Harmony i CND badają swoje produkty przed wypuszczeniem na rynek. Wiem, że harmony używa metody spektroskropowej i każdy kolor jest sprawdzany więc konsument ma pewność, że produkt w rekomendowanych warunkach całkowicie przereaguje.
Większość mniejszych firm pewnie dobiera tylko gramatury by w teorii wszystko przereagowało i/lub kupuje gotowe bazy. Pewne pigmenty (np. dwutlenek tytanu) mają wpływ na dostęp promieniownia do mieszanki, pewnych pigmentów nie powinno się używać w kosmetykach.
Nie mam pewności co do bezpieczeństwa takich produktów. Na sobie używam różnych lakierów i nic mi się jeszcze nie stało, ale na klientkach używam tylko pewnych produktów.
Selvan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 08:46   #4997
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
103 to neon?
To taka lekko neonowa malina nie jest to typowy różowy neon


Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
neonail ma kilka szaraczków, ja mam dwa: thistle (szary fiolet) i silver grey. Jeszcze widze że mają silver dream, mousy day i np. miki mouse. Mają bogaty wybór kolorów ale trzeba je oglądać najlepiej na żywo. zamiennik dla 103 też pewnie jest, generalnie wydaje mi się że można spokojnie znaleźć wszystkie odpowiedniki z semilac a przynajmniej na to licze bo większość kolorów bede wymieniać
Tylko właśnie przeglądałam te szaraki ale nigdzie nie dojrzałam pomalowanyh wzorników a te wygenerowane kolory szare minimalnie się różnią i to w powiększeniu dopiero niestety dystrybutora nie mam w pobliżu żadnego i tak wiecznie muszę się posiłkować internetem przez co niejednokrotnie się już na kolorze przejechałam
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 09:03   #4998
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Syylwuska ja robię tak.
Uzywam trojkatnych gąbek do makijażu z Rossmana (gąbkę tnę nożyczkami na 3 części bo jest za duza) Palec na ktorym będę robic ombre maluję peel off (Firma Miss Sporty,do kupienia w Rossmanie) najlepiej pomalować 2 razy,wtedy warstwa zabezpieczająca jest grubsza i łatwiej się ją zdejmuje.Jak peel off zniknie tzn wyschnie gąbki nie zwilżam wodą tylko od razu pędzelkiem maluję po gąbce i delikatnie z wyczuciem przykladam do paznokcia.Najpierw na całym,a potem ciut wyżej i ciut niżej wtedy przejście kolorów jest płynne i ładniejsze.Utwardzam i potem znowu powtarzam gąbkowanie tzn maluję gąbkę, odciskam na całym ,góra, dół ,utwardzam i znowu aż do uzyskania porządanego efektu (u mnie było 5 warst)
Przed nałożeniem topu zdejmuję peel off ,nakładam top i do lampy.Na paznokciach z ombre daję 2 warstwy topu wtedy ładniej wygląda .

Jeśli gdzieś dostanie Ci się lakier,w jakiś zakamarek gdzie nie dałaś zabezpieczenia ,zanim zaczniesz utwardzać przetrzyj cleanerem.Ja mam do tego taki płaski pędzelek.

Zamiast peel off świetnie się sprawdza klej introligatorski (wczoraj w pracy testowałam &#128521

Paznokieć maluję tylko basą, ale podobno lepiej kryje jak się da biały pod spód.Ja nie dawałam bo 042 kompletnie wtedy zmienia kolor.

Ja uwielbiam ombre,ale strasznie dużo lakieru się przy tym zużywa 😐

Jak czegoś jeszcze nie wiesz to pytaj
Powodzenia!

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 09:26   #4999
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość



Dziewczyny zrobiłam wcziraj pierwszy raz,mani z tą baza extra neonail i,kolorem paradaise flower 4628 chyba, kolor myślałam że będzie właśnie taki malinowo czerwony, a bardziej w róż wpada, ale nie mam takie samego więc spoko, tylko jakoś bardzo nakrecilam sie na te wyrównanie paznokcia ta baza, a nie mam tych bruzd jakichś bardzo głębokich i niby są spłacone, ale myślałam, że,będą całkiem równe, jak na tych zdjęciach co z instagrama wrzucalam, myślicie, że oprócz pomalowania baza cos jeszcze powinnam zrobic?? Nie chciałam polować paznokcia, żeby nie był osłabiony ;/ Dałam tylko 1 warstwe? Może trzebA kilka razy malować, doradzcie.


Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
dwie warstwy bazy na pewno wyrównają paznokieć

Cytat:
Napisane przez izaa29 Pokaż wiadomość
To taka lekko neonowa malina nie jest to typowy różowy neon




Tylko właśnie przeglądałam te szaraki ale nigdzie nie dojrzałam pomalowanyh wzorników a te wygenerowane kolory szare minimalnie się różnią i to w powiększeniu dopiero niestety dystrybutora nie mam w pobliżu żadnego i tak wiecznie muszę się posiłkować internetem przez co niejednokrotnie się już na kolorze przejechałam
no to jest najgorsze jak nie można na żywo pooglądać ;/ przeszukam komputer, może mam zdjęcia wzorników

edit. wrzucam trzy fotki które kiedyś tam z neta ściągnęłam. Może uda mi sie z czasem więcej znaleźć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg B86w5.jpg (142,6 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BIWRj.jpg (61,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg V3DcN.jpg (89,1 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez eM_Ka_
Czas edycji: 2015-08-29 o 09:29
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 09:47   #5000
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Selvan Pokaż wiadomość
link do badania o bezpieczeństwie lamp UV i LED używanych w salonach
Tutaj jest badanie, które obala mit promieniowania uv w lampach. (Nie potrzebne są żadne rękawiczki i filtry) Przetesotwano w nim 6 popularnych rodzajów lamp (UV i LED) używając spektoradiometru zmierzono ekspozycję na promieniowanie i porównano do standardu. Trzeba by było trzymać rękę w najmocniejszej lampie przez 2,(7) h dziennie by wystawić się na ryzyko.
Na końcu artykułu jest dyskusja na temat używania nieodpowiednich żarówek zastępczych więc jak ktoś używa lampy UV i wymienia żarówki to warto spojrzeć by wiedzieć czego nie robić.

Co do utwardzania to lampa tylko inicjuje proces polimeryzacji. W żelach światłoutwardzalnych są fotoinicjatory i jak dostarczy się odpowiedniej ilości światła o odpowiedniej częstotliwości to rozpoczyna się proces polimeryzacji. Wszystko dobrane jest tak by lakier był utwardzony po wyjęciu z lampy, ale proces polimeryzacji jeszcze nie jest zakończony. Postępuje on nadal aż do całkowitego przereagowania składników.
Ostatnio zastanawiałam się nad tanimi lakierami. Duża część małych producentów pewnie kupuje gotową bazę i zabarwia go pigmentami bo tak jest też w wypadku innych produktów tego typu (zwykłe lakiery, kremy itp.. Polimery w innych branżach też można kupić w postaci gotowych mieszanek i można dodać do nich np. pigmenty). To trochę mnie martwi. Duże firmy jak Harmony i CND badają swoje produkty przed wypuszczeniem na rynek. Wiem, że harmony używa metody spektroskropowej i każdy kolor jest sprawdzany więc konsument ma pewność, że produkt w rekomendowanych warunkach całkowicie przereaguje.
Większość mniejszych firm pewnie dobiera tylko gramatury by w teorii wszystko przereagowało i/lub kupuje gotowe bazy. Pewne pigmenty (np. dwutlenek tytanu) mają wpływ na dostęp promieniownia do mieszanki, pewnych pigmentów nie powinno się używać w kosmetykach.
Nie mam pewności co do bezpieczeństwa takich produktów. Na sobie używam różnych lakierów i nic mi się jeszcze nie stało, ale na klientkach używam tylko pewnych produktów.
Selvan, z nieba mi spadlas!
Przeczytalam jeszcze kilka Twoich postow i jestes poki co jedyna osoba, ktora znalazlam na Wizazu, ktora w miare rozumie jak to wszystko dziala.
Ja wiem tyle, ile sie nauczylam w ciagu ostatnich kilku dni podczas ktorych bardzo, bardzo intensywnie przeszukiwalam neta i czytalam fora zagraniczne. Wiem, ze moja wiedza pozostawia jeszcze wiele do zyczenia, ale wydaje mi sie tez, ze wiem wystarczajaco, zeby dosc bezpiecznie bawic sie w robienie sobie hybrydy.

W tym momemcie mysle, ze prawdopodobnie nie bede kupowac wiecej tanich lakierow, tak jak zrobilam teraz (kupilam 2 Gelaq i 2 Neonail + baza). To znaczy uzyje tych, co mam, ale kolekcje bede powiekszac raczej o Gelishe i ewentualnie inne utwardzane w LED renomowane marki.
Chociaz Neonail nie wydaje sie zupelnie kiepska marka, jeszcze nie wiem, co o tym myslec.

Dzieki za link o UV, po tym jak spedzilam TYLE godzin probujac doedukowac sie w temacie alergii, utwardzania zeli juz nie mialam sily na dodatkowe weryfikowanie informacji, wiec uznalam, ze mimo ze czytalam, ze lampy sa bezpieczne, bede dmuchac na zimne.

Selvan, jakiej lampy uzywasz? Musze kupic cos w miare dobrej jakosci, dostepnego w UK i co nie kosztuje ÂŁ300 jak Gelish18G i wydaje mi sie, ze kupienie czegos no name po raz drugi to zly pomysl. Kto wie czy te lampy sa w ogole testowane w jakis sposob, wbrew pozorom, chinszczyzna chinszczyznie nierowna.
Rozwazalam Gelisha 5-45, ale nie jestem pro i nie ma w UK autoryzowanego sprzedawcy, ktory sprzeda lampy Gelisha amatorowi.
Rozwazam lampe Red Carpet Manicure, bo to marka przeznaczona na uzytek domowy (=moge ja kupic), a RCM to marka ktorej wlascicielem jest ta sama firma, ktora ma Harmony, Artistic i costam jeszcze. Lakiery RCM czesto wydaja sie byc blizniacze do Gelisha. Anyway, wydaje mi sie, ze musza te lampy sprawdzac chociazby pod katem czestotliwosci fal i wytrzymalosci zarowek. Chociaz kto wie, skoro o malej lampie Gelisha na 4 palce czytalam opinie, ze po kilku miesiacach pojawiaja sie problemy z utwardzaniem...
Jesli nie wymysle nic innego, to ja kupie, ale nie jestem w 100% przekonana.

Edit:
Selvan, Twoje posty zrodlem bezcennej wiedzy.
Wlasnie wyczytalam, ze odzywka Mavali sprawdza sie do stosowania przed hybryda! Szukalam czegos wzmacniajacego panzokcie i juz rozwazalam Vitagel, ale troche szkoda bylo mi kasy, a Mavale mam w szufladzie i zupelnie o niej zapomnialam. Zawsze sie u mnie swietnie sprawdzaly produkty z formaldehydem.
BTW, jakie mialas efekty po Vitagelu?

I jeszcze jedno, odnosnie roznych kolorow lakierow:
http://www.salongeek.com/threads/meg...polish.247140/
Dostepny w UK, jakos ok ÂŁ10 za buteleczke. Przejrzalam pobieznie watek i rozumiem, ze utwardza sie w LED, chociaz zastanawiam sie jak wyglada kwestia bezpieczenstwa mieszania lakierow z takim czyms. Watek przejrzalam i przeszukalam dosc pobieznie, ale chyba nikt nie wspominal o specjalnym ryzyku stosowania tego, wiec mozliwe, ze zakupie. Szkoda mi tych kilkudziesieciu zwyklych lakierow, ktore mam.

I jeszcze odnosnie utwardzania lakieru.
Nie obilo Ci sie jakos o uszy jak to jest z "kalibrowaniem" zeli pod konkretna dlugosc fali? LED ma na ogol ok 400nm, niestety nie znalazlam informacji jakie dokladnie swiatlo daja lampy Gelish ani OPI (Gelish ponoc nieoficjalnie twierdzi, ze OPI mozna utwardzic w lampie Gelish i vice versa), ani zadnej innej marki jak Artistic czy RCM. Z kolei przegladalam strone Neonail i podaja dlugosc fali tylko przy jednej lampie - "Długość fali: 400-403nm";

Zastanawiam sie realnie czy te lampy LED emituja takie samo swiatlo, czy jednak zalezy to od marki. Generalnie LED nie nadaje sie do wytwarzania szerokiego spektrum, ale to jest kwestia kilku nm. :/
Z kolei taniej lampy CFL-UV nie chce, bo ten rodzaj swietlowek jest duzo mniej stabilny, wiec troche strach sie bac tych tanich, ktorych nikt nie kontroluje. Poza tym, trudno jednoznacznie stwierdzic kiedy zacznie emitowac mniej UV. Mimo ze prawidlowo dzialajaca "zwykla" UV powinna utwardzac wszystko bez problemu, wiec z kolei odpadlby problem niepelnej polimeryzacji.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-29 o 11:41
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 11:01   #5001
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Syylwuska ja robię tak.
Uzywam trojkatnych gąbek do makijażu z Rossmana (gąbkę tnę nożyczkami na 3 części bo jest za duza) Palec na ktorym będę robic ombre maluję peel off (Firma Miss Sporty,do kupienia w Rossmanie) najlepiej pomalować 2 razy,wtedy warstwa zabezpieczająca jest grubsza i łatwiej się ją zdejmuje.Jak peel off zniknie tzn wyschnie gąbki nie zwilżam wodą tylko od razu pędzelkiem maluję po gąbce i delikatnie z wyczuciem przykladam do paznokcia.Najpierw na całym,a potem ciut wyżej i ciut niżej wtedy przejście kolorów jest płynne i ładniejsze.Utwardzam i potem znowu powtarzam gąbkowanie tzn maluję gąbkę, odciskam na całym ,góra, dół ,utwardzam i znowu aż do uzyskania porządanego efektu (u mnie było 5 warst)
Przed nałożeniem topu zdejmuję peel off ,nakładam top i do lampy.Na paznokciach z ombre daję 2 warstwy topu wtedy ładniej wygląda .

Jeśli gdzieś dostanie Ci się lakier,w jakiś zakamarek gdzie nie dałaś zabezpieczenia ,zanim zaczniesz utwardzać przetrzyj cleanerem.Ja mam do tego taki płaski pędzelek.

Zamiast peel off świetnie się sprawdza klej introligatorski (wczoraj w pracy testowałam &#128521

Paznokieć maluję tylko basą, ale podobno lepiej kryje jak się da biały pod spód.Ja nie dawałam bo 042 kompletnie wtedy zmienia kolor.

Ja uwielbiam ombre,ale strasznie dużo lakieru się przy tym zużywa 😐

Jak czegoś jeszcze nie wiesz to pytaj
Powodzenia!

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Też kupiłam takie gąbki w dwóch kolorach z firmy for tour beauty.
Mam właśnie klej Magic, on wysycha na przezroczysto i można go potem ściągnąć, tylko za mało pomalowalam i przy samych skokach wokół paznokcia nie da się tak dokładnie, no a przed wkladaniem do,lampy nie częściami celanerem, więc palec wygląda strasznie, no ale nieważne
I teraz tak na czysty paznokieć, tzn na,samą bazę przykladasz kolor? Bo ja zrobiłam tak za,pierwszym razem i praktycznie nie,było widać kolorów, musiałabym chyba godzinę tak tyciac i cała butelkę lakieru zużyć, a u Ciebie to był mocny kolor. Czy na bazę kładziemy jakiś kolor? Nie wiem czy jakieś słabe mam gąbki, czy tak mało lakieru dawalam, bo u mnie po 3 odcisnieciacb widać było cały paznokieć ;/

A i potem ta gabke myjesz w acetonie czy po prostu wyrzucasz?

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
dwie warstwy bazy na pewno wyrównają paznokieć



no to jest najgorsze jak nie można na żywo pooglądać ;/ przeszukam komputer, może mam zdjęcia wzorników

edit. wrzucam trzy fotki które kiedyś tam z neta ściągnęłam. Może uda mi sie z czasem więcej znaleźć
Pomalowalam jedną, następnym razem spróbuję dwie, no i w dzień widzę, że mogłam dac 3 warstwy lakieru, przy sztucznym świetle tak nie było widać, ale nie jest tak zle, trudno

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez syylwuska
Czas edycji: 2015-08-29 o 11:24
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 11:34   #5002
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Też kupiłam takie gąbki w dwóch kolorach z firmy for tour beauty.
Mam właśnie klej Magic, on wysycha na przezroczysto i można go potem ściągnąć, tylko za mało pomalowalam i przy samych skokach wokół paznokcia nie da się tak dokładnie, no a przed wkladaniem do,lampy nie częściami celanerem, więc palec wygląda strasznie, no ale nieważne
I teraz tak na czysty paznokieć, tzn na,samą bazę przykladasz kolor? Bo ja zrobiłam tak za,pierwszym razem i praktycznie nie,było widać kolorów, musiałabym chyba godzinę tak tyciac i cała butelkę lakieru zużyć, a u Ciebie to był mocny kolor. Czy na bazę kładziemy jakiś kolor? Nie wiem czy jakieś słabe mam gąbki, czy tak mało lakieru dawalam, bo u mnie po 3 odcisnieciacb widać było cały paznokieć ;/

A i potem ta gabke myjesz w acetonie czy po prostu wyrzucasz?


Pomalowalam jedną, następnym razem spróbuję dwie, no i w dzień widzę, że mogłam dac 3 warstwy lakieru, przy sztucznym świetle tak nie było widać, ale nie jest tak zle, trudno

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Ja mialam to samo oststatnio - pomino ze nie robilam na samej bazie tyljo juz na 1 pomalowanym kolorze to i tak jak odbijalam ombre to wgl. Nic nie bylo widac oprocz tego 1 pomalowanego koloru :/

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 11:47   #5003
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Po 3 może być widoczny prześwit , ale po 5 będzie dobrze
Gąbki wyrzucam

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Tak,na tym zdjęciu z pedi gąbkowałam na bazę

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 11:59   #5004
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Po 3 może być widoczny prześwit , ale po 5 będzie dobrze
Gąbki wyrzucam

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Tak,na tym zdjęciu z pedi gąbkowałam na bazę

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Czyli 5 razy utwardzasz paznokiec ? W sensie 5 warstw ? ;p

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 12:01   #5005
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Tak.Po każdym gąbkowaniu utwardzam.

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 12:05   #5006
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Tak.Po każdym gąbkowaniu utwardzam.

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
O kurcze, sporo roboty. Ale dla mnie najgorsze jest to ze i tak na paznokciu od gabki robia sie babelki powietrza :/

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 12:05   #5007
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Za mocno dociskasz

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 12:12   #5008
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Za mocno dociskasz

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Dzieki za rade . Czyli 1 oraz 2 warstwa ma byc prawie nie wodoczna ? Z kazda koleja jest lepiej ?

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 12:15   #5009
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Właśnie tak Delikatnie dotykaj i bąbli nie będzie, a takie minimalne znikną pod topem 😉

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------


Tak mi wychodzi.Zdjecie robiłam przed chwilą, sorki za skórki, ale wycinalam tydzień temu W rzeczywistości jest jeszcze łagodniejsze przejście kolorów

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk 📱
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 12:28   #5010
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Lakiery hybrydowe cz. 2

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Właśnie tak Delikatnie dotykaj i bąbli nie będzie, a takie minimalne znikną pod topem ��

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------


Tak mi wychodzi.Zdjecie robiłam przed chwilą, sorki za skórki, ale wycinalam tydzień temu W rzeczywistości jest jeszcze łagodniejsze przejście kolorów

Wysłane z mojego Note 4 &Tapatalk ��
No u mnie przejsie tez jest ladne ale gdzieniegdzie nadal mam babelki widoczne. Sproboje byc delikatniejsza

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana


Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2015-09-01 o 10:12 Powód: cytowanie zdjęć
CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-01 11:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:16.