Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-01, 16:29   #1
Douceur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 115

Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI


Wiem że wiele już tematów na ten temat było, i jestem pewna że przejrzałam niemalże wszystkie, ponieważ zanim napisałam ten temat, przez dobre kilka dni codziennie po parę godzin męczyłam wyszukiwarkę na wizażu, najnowsze tematy i inne strony. Zebrałam te wiadomości "do kupy", ale mam kilka pytań do mojej indywidualnej osoby, po za tym te wiadomości które już mam nie są do końca spójne i wiele razy spotkałam się z sytuacją że na jedno pytanie były dwie zupełnie inne odpowiedzi. Przeczytałam regulamin, przeszukałam wyszukiwarkę, jednak mimo to z pełną świadomością zakładam temat i liczę na pomoc
Mam trochę ponad 16 lat i mieszaną cerę, w kierunku tłustej. Już od dawna męczę się z twarzą, ale nie tylko, bo też z plecami i dekoltem, chociaż szczerze mówiąc te dwa ostatnie miejsca od jakiegoś czasu zaczęły dochodzić do siebie mimo że nic nie robiłam Na nosie, policzkach (ale tylko te fragmenty jakby od nosa przejechać na boki rękami, nie umiem tego lepiej wyjaśnić), i na czole ;/ Pojawiają się również u mnie pryszcze z białymi końcówkami. Bywają również okresy, kiedy moja cera wygląda gorzej, jakby taka poszarzała, szorstka i z jednej strony wysuszona, ale z drugiej nadal przetłuszczająca się).
Używam żeli do mycia twarzy, toników i kremów do cery tłustej, trądzikowej, zwalczające pryszcze i generalnie w tym kierunku, raczej niskiej tudzież średniej półki, np. Under Twenty, Garnier Czysta Skóra, Ziaja, Perfecta No problem itd. Aktualnie mam jakiś bardziej delikatny żel AA Skóra pod kontrolą (bodajże bez SLS) wymiennie z Garnierem Czysta Skóra 3w1, tonik nawilżający Under Twenty Pro Hydra i krem na dzien i na noc AA Skóra pod kontrolą. Dodam, że te białe pryszczyki wyciskam :S Wiem, wiem, nie powinnam, no ale..
Jak już wyżej mówiłam, z zapałem przekopywałam internet, i tak.. Niektóre osoby pisały, że wystarczy szare mydło, mydło bambino czy tam Protex, krem bambino i voila. Inne osoby, że do takiej cery z trądzikiem należy stosować delikatne kosmetyki (niestety nie doszukałam się dokładnie jakich, prócz tego że absolutnie zakazany jest peeling mechaniczny). Na jakimś temacie gdzie każdego dnia wizażanki piszą co robiły dla twarzy wypisują tonę kosmetyków przeciwtrądzikowych warstwami, a moja mama powtarza, że w pielęgnacji twarzy trzeba stosować zasadę minimalizmu, czyli im mniej tym lepiej. I też nie wiem, ile pieniędzy trzeba inwestować w taką odpowiednią pielęgnację. Cóż, sama nie zarabiam, mam ograniczone fundusze, nie mogę iść do apteki i kupić cały zestaw Vichy Normaderm czy też do innego sklepu po podkład mineralny podajże L'Oreala (ma dobre recenzje i ponoć nie zapycha). Nie jest do końca tak, że pieniądze na tonik mam ograniczone do 10 zł np., ale nie chciałabym, żeby to od razu było 50.
No i właśnie, tonik. Czy jest taki ważny? Gdzieś natknęłam się na zdanie o wodach termalnych, że są dobre w leczeniu trądziku. Można zastąpić tonik wodą termalną?
Wypisałam sobie taki przykładowy "zestaw" do pielęgnacji twarzy, prosiłabym żeby ktoś go przejrzał i stwierdził, czy potrzebne jest AŻ tyle tego, a jeśli tak, to czy do któregoś nie można zastosować jakiegoś zamiennika ;D

Żel do mycia twarzy Effaclar La Roche Posay (podobno w nowej cenie kosztuje 25 zł i starcza na długooo)
Woda termalna La Roche Posay (podobno 20 zł)
Krem uniwersalny jakiś Babydream (5 zł?)
Peeling enzymatyczny, np Dermika Meritum (25 zł?)
Maseczka oczyszczająca, najlepiej z glinką, czy też jakaś Under Twenty, Garnier, Perfecta Skóra mieszana
Maseczka nawilżająca Perfecta Nawilżenie
Bibułki matujące Perfecta
Krem na dzień matujący, np Nivea Visage Young, Garnier Czysta Skóra matujący, Eva jakiś ze zbożem na pudełku, Siarkowy Barwa, Lirene your style
Krem na noc Ziaja Med Kuracja Antybakteryjna
Płyn micelarny Bioderma Sebium H2O (50-60 zl - 500 ml, podobno starcza na ponad pół roku więc miesięcznie nie jest to chyba duży koszt??)
Tonik Adonis Afrodyta do plecow i dekoltu
Benzacne miejscowo na noc

I jak z makijażem? Używam jakiegoś podkładu, aktualnie Affinitone Maybelline, nie po to aby ukryć wypryski ponieważ stosuje na prawdę cienką warstwę i tak czy tak widać, ale aby wyrównać nieco koloryt cery (mam troche czerwony nos i te okolice tak pod oczami) i nadać jej właśnie JAKIŚ kolor, bo jestem bardzo blada.

Bardzo prosiłabym o jakieś sensowne zanalizowanie mojego problemu. Chciałabym prawidłowo dbać o swoją cerę, dobrze ją oczyszczać i dawać jej wszystkiego czego potrzebuje, ale jednocześnie nie wydawać na to fortuny i nie chcę, zeby moja łazienkowa polka nie wyglądała jak półka 30latki.
Douceur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 16:59   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

heh, idz do dobrego dermatologa z dobrymi opiniami Twoich znajomych lub innych...
niestety takiej ekstra porady raczej tu nie znajdziesz, poniewaz kazda z nas ma inna skore i inaczej raguje na dane kosmetyki

co moge dopisac...
mydla - wara! wysusza skore, lepszy jakis delikatny zel do mycia twarzy, najlepiej apteczny (no niestety moja droga, aby dobrze pielegnowac cere, czasami trzeba zasiegnac z polek apteki, ale nie wszystkie pamietaj sa az tak strasznie drogie ),
garnier - rowniez wysusza, wiec odradzam (taki garnier to bardziej pasuje dla cery normalnej),

tak, plyn micelarny jest tez b.dobry jako zamiennik toniku

krem matujacy NVY - czytalam gdzies na wizazu, ze jest nie dobry dla takiego typu cery jaki Ty jak i ja posiadam, poniewaz zaczyna sie wiecej blyszczec, bo potrzenuje nawilzenia... ale tego to do konca nie wiem dokladnie...

dobrym nie zapychajacym zrobionym na bazie wody kremem nawilzajacym jest apteczny Humektan (mala tubka ok12zl, duza odk 22zl), szybko sie wchlania, nie zostawia tlustego filmu musisz pamietac, ze nawilzanie to podstawa!

lepszy brevoxyl niz benzacne, chociaz w skladzie podobne, lecz ja jestem za brevoxylem ( w aptece za ok20zl)

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2010-06-01 o 17:07
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:03   #3
Douceur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 115
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

To chyba byłoby najlepsze rozwiązanie, ale mam złe wspomnienia z ostatniej wizyty (i jak na razie jedynej). Przyszłam do jakiegoś faceta, usiadłam, nawet nie spojrzał lepiej, nie zrobił ŻADNEGO wywiadu, nic, po prostu od razu wypisał mi jakąś maść, kazał od razu dwie tubki kupić, i przyjść jak nie przejdzie. :S
Douceur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:32   #4
magolina
Wtajemniczenie
 
Avatar magolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: świętokrzyskie:)
Wiadomości: 2 892
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Wiem co przeżywasz bo ja też bardzo długo walczyłam o w miarę normalna cerę i w sumie nadal walczę choć jest już lepiej.
Co do dermatologów to ja schodziłam ich bardzo wielu i żaden mi nie pomógł. Nikt nie zwrócił uwagi że problemy skórne mogą być u mnie wynikiem zaburzeń hormonalnych, wciskali mi tony maści, kremów i tabletek, które nic nie pomagały aż w końcu zaczęłam się leczyć endokrynologicznie a buźkę sama z pomocą kosmetyczki
Co Ci mogę doradzić to płyn micelarny, ja używam maybelline do demakijażu oczu i skóry wrażliwej. Bardzo dobry, delikatny i skuteczny.
Niby po dokładnym zmyciu plynem micelarnym nie trzeba myć już buzi np. żelem ale ja to robię. Bardzo dobry i nie drogi (ok. 9 zł w aptece) jest żel do pielęgnacji cery trądzikowej dr. Duda Acne-mineral. Jest rewelacyjny.Poleciła mi go moja kosmetyczka i ja również z czystym sercem mogę Ci polecić.
Staraj się regularnie robić peeling enzymatyczny ja w tej chwili mam ziaja seria nuno, do tego też krem antybakteryjny z tej samej serii - kosmetyki tanie a dobre i delikatne. Polecam również 2 razy w tyg maseczkę z zielonej glinki najlepiej jakąś z apteki.
Co do toniku to uważam że jest potrzeby, zakwasza skórę. Polecam bardzo tani i bardzo dobry tonik ogórkowy z ziaji. Rozjaśnia, koi i ładnie oczyszcza naskórek.
Osobiście uważam że stosowanie dużej ilości różnych kosmetyków razem jest zbędne. Musisz próbować i patrzeć który jak działa na Twoją skórę.
Tak jak pisała fisiasia każda z nas ma inną skórę i kosmetyki inaczej działają.
Aha i jeszcze jedno. Jasne że pryszcze z białymi końcówkami należy wyciskać, tylko trzeba to robić bardzo higienicznie, myć ręce dokładnie, wyciskać przez chusteczkę jednorazową i dezynfekować wodą utlenioną. Jeżeli pozbędziesz sie stanu ropnego, szybciej się syfek zagoi no i nie ma co ukrywać że lepiej to wygląda.
Jak będziesz miała jakieś pytania to pisz
Pozdrawiam
magolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:48   #5
Douceur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 115
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Ooo widzisz, naszukałam się, a tu ten żel, który podałaś ma świetne recenzje na wizażu. No cóż, zwykle w KWC omijam nazwy których nie znam, spodziewając się drogich, trudno dostępnych specyfików.. Mam nadzieję, ze jak tylko wykończę żele które mam, ten Acne mineral będzie moj Bardzo dziękuję, to już dla mnie duża pomoc
Co do antybakteryjnego kremu Ziai Nuno... Mialam go, chyba nawet dwukrotnie, ale był dziwny, nie działał na moją twarz, po za tym w cieplejsze dni jakąś godzinę, dwie po posmarowaniu, miałam takie wrażenie jakbym miała jakaś maske na twarzy która nie przepuszcza powietrza ;o
Hmmm, nie zabrzmi to dziwnie, jak napiszę że sobie wynotowałam co mi podałas ? Przejrzę sobie w KWC później
Douceur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:46   #6
201708250923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 813
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Autorko ja Ciebie jednak wysle do dermatologa
Ale takiego dobrego popytaj wśród znajomych, mam, ciotek itp
Jak trafisz na tego "dobrego" to już będzie dobrze

Cytat:
Witam! Mam bardzo niesmaczny problem...szukam szybkiej i fachowej porady. Od roku mam kolczyk w nosie....dzis musialam go wyjac do szkoly i po 4 godzinach do tej pory nie moge go w ogole wlozyc nie wiem co mam zrobic aby kolczyk wkoncu dostal sie do srodka. Na sile pcham go we wszystkie strony i nie udaje mi sie..nos bardzo mi spuchl i nie wiem co mam robic. Prosze powiedzcie mi co mam robic. Bede wdzieczna. Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich
To chyba nie na temat ??
201708250923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 19:51   #7
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=419492
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-02, 09:46   #8
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

tez polecam acne-mineral
wypróbój też szczoteczki do mycia twarzy - w rossamnie za ok 10zł
myślę że te 2 rzeczy zahamaowały u mnie powstawanie pryszczy i wykwitów a jeśli już to szybko się goją .
Po szczoteczce może cie wysypać ale przejdzie po max 2 tyg.
Zaczęłam też stosowac kosmetyki mineralne, które znormalizowały u mnie wydzielanie sebum....
W sytuacjach kiedy sie powyciskam, albo mam jakis wysyp (ostatnio sie nie zdarza odkąd dobrze nawilżam cerę!!) przecieram punktowo spiryusem salicylowym za 2 zł vitana acne, ale można łatwo wysuszyc tym skóre, nie można często stosować - dobrze ściąga, ale trzeba potem skóre nawilżyć.
A w zime zaopatrz sie w krem z kwasami, bo na mnie świetnie działają!
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 13:20   #9
Skowi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 51
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Magolina, czy ten żel, który polecałaś można dostać w aptece Dbam o Zdrowie?
Jest odrazu czy trzeba zamawiać?

Pozdrawiam.
Skowi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 14:15   #10
Douceur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 115
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Kurde, tak zachwalacie też żel a ja mam zapas, aż dwóch i o ile ten AA szybko sie konczy, bo zużywam go dużo (nie pieni się), to ten Garnier jest, jest, używam go i do mycia, i jako maseczkę, i konca nie widać
Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi
A co do tych osób które mi przepowiadają tylko dermatologa: tak, taak, wiem Wiem że to jedyna rada chyba, i w końcu na pewno pojde, ale próbuje jeszcze coś wskórać na wlasną rękę.

Zastanawiałam się, czy ta moja buzia + dość mocno (zbyt mocno) sie poce... To podobno może być cos z hormonami?
EDIT nr 2. Sprostowanie.. Tak sobie pomyślalam, że co prawda taki wiek, to i pryszcze i pocenie można zwalić na dojrzewanie , ale na prawde dojrzewać zaczelam bardzo wczesnie, mialam ok 10 lat, w tej chwili już ani nie rosne od dawna ani nic, więc raczej to nie to

EDIT
Cytat:
Napisane przez Skowi Pokaż wiadomość
Magolina, czy ten żel, który polecałaś można dostać w aptece Dbam o Zdrowie?
Jest odrazu czy trzeba zamawiać?

Pozdrawiam.
Weszłam na tą stronę doz iiiii nic nie pisze o tym żelu, ze jest niedostepny aktualnie czy coś

Edytowane przez Douceur
Czas edycji: 2010-06-02 o 14:20
Douceur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:38   #11
Skowi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 51
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Douceur, też patrzyłem na strone ale nie widziałem informacji w stylu "Do kupienia w aptece" no ale nie było też "niedostępny" ^^. Ale dziękuje za zainteresowanie

W najbliższym czasie biegiem po ten żel i krem ^^.

Pozdrawiam.
Skowi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-04, 17:34   #12
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

nie wiem czy ci to coś pomoże, pewnie nie, ale się wtrącę dlatego, że piszesz, że masz pryszcze z białymi końcami i w podobnych co ja miejscach. tez kiedyś miałam problem z pryszczami, a to tylko dlatego, że mam problem z zapychaniem cery. od kiedy odstawiłam wszystko co mnie zapycha, mam idealną skórę i jak czasami coś wspomnę, że mam tłustą cerę albo, ze jestem z natury pryszczata, to ludzie patrzą na mnie jakbym spadła z księżyca.

po pierwsze- żele i pianki do mycia strasznie mi szkodzą. najtańsze mydło działa lepiej niż żel za 50 zł;
przez lata gorliwie używałam toników- był to dla mnie tak podstawowy kosmetyk jak pasta do zębów- kiedyś mnie strasznie wypryszczyło po nowym drogim toniku i okazało się, że moja skóra wygląda o niebo lepiej kiedy nie używam w ogóle żadnego toniku. teraz zdarza mi się czytać, że toniki działają komedogennie;
a najważniejsza sprawa to krem- przede wszystkim jak coś ma parafinę w składzie, to nawet tego nie dotykam. jak byłam młodsza, to uzywałam kremu pure zone(tego w tubce, wersja z pompką albo przeciw zaskórnikom była do bani). ten krem + kostka myjąca i od tego czasu mam idealną twarz.

ale każdy jest inny. też znam osoby, które po kremie bambino(który składa się głównie z parafiny) mają piękną skórę
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 18:31   #13
madziula13468
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 92
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Douceur moim zdaniem to Ty powinnaś jak najszybciej iść do dobrego dermatologa!!!!
ja przez bodajże 5 czy 7 lat chodziłam na zmiane do dermatologów i kosmetyczek a że tak powiem gucio mi to pomogło.
jak trafiłam do pewnej doktorki u której teraz jestem stałym bywalcem moja cera zmieniła się nie do poznania, a czasami sama po nocy ryczałam bo wstydziłam się wyjść na ulicę (moja mama dopiero po kilku latach przyznała mi się że aż płakać jej się chciało jak musiałam tak chodzić i nic nie mogli mi pomóc).
wydałam niewyobrażalną ilość pieniędzy na antybiotyki,leki, maści, kremy i nie wiem co jeszcze a efektów ani widu ani słychu.
sama jeżdże do innego miasta na wizyty, ale bynajmniej teraz wiem po co. bo z kazdym razem jest coraz coraz lepiej.

moim zdaniem to broń boże nie powinnaś stosować nic na własną rękę. jednemu coś pomoze a drugiemu moze w najgorszy sposób zaszkodzić.
madziula13468 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 11:25   #14
czarna211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Droga autorko, spokojnie możemy podać sobie ręce jeżeli chodzi o problemy nie tylko na twarzy, tyle że ja mam już 26 lat i wg niektórych już dawno powinnam nie mieć problemów ze skórą. Moja historia z walką z niedoskonałą skórą rozpoczyna się w wieku 14 lat i trwa w sumie do dzisiaj. Zaliczyłam już tuzin lekarzy dermatologów, szpitalne leczenie i w sumie nic z tego nie wynikło. Jednakże ostatnio za namową siostry poszłam do prywatnej kliniki dermatologicznej we Wrocławiu ( z jakiego miasta jesteś?). Lekarka wyjaśniła mi jak funkcjonuje moja skóra, jak należy ją pielęgnować ( nie mówię o kosmetykach do cery tłustej itp ale o kosmetykach które nie przesuszają skóry prowadząc do nadmiernej produkcji sebum, zatykania się porów itp) Są to kosmetyki przeznaczone do cer wrażliwych, seria Physiogel ( Stiefel) - cleanser i krem do twarzy. Polecono mi również krem z kwasem glikolowym co dwa dni wieczorem na noc... On oczyścił mi cerę z zaskórników ale musiałam przerwać stosowanie bo niewskazane jest stosowanie kwasów latem... Miałam również robiony peeling TCA.
Tak to było ze mną. Warto więc poszukać dobrej kliniki dermatologicznej w Twoim mieście. Lekarz lekarzowi nierówny... Powodzenia
czarna211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 15:11   #15
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Cytat:
Napisane przez czarna211 Pokaż wiadomość
Droga autorko, spokojnie możemy podać sobie ręce jeżeli chodzi o problemy nie tylko na twarzy, tyle że ja mam już 26 lat i wg niektórych już dawno powinnam nie mieć problemów ze skórą. Moja historia z walką z niedoskonałą skórą rozpoczyna się w wieku 14 lat i trwa w sumie do dzisiaj. Zaliczyłam już tuzin lekarzy dermatologów, szpitalne leczenie i w sumie nic z tego nie wynikło. Jednakże ostatnio za namową siostry poszłam do prywatnej kliniki dermatologicznej we Wrocławiu ( z jakiego miasta jesteś?). Lekarka wyjaśniła mi jak funkcjonuje moja skóra, jak należy ją pielęgnować ( nie mówię o kosmetykach do cery tłustej itp ale o kosmetykach które nie przesuszają skóry prowadząc do nadmiernej produkcji sebum, zatykania się porów itp) Są to kosmetyki przeznaczone do cer wrażliwych, seria Physiogel ( Stiefel) - cleanser i krem do twarzy. Polecono mi również krem z kwasem glikolowym co dwa dni wieczorem na noc... On oczyścił mi cerę z zaskórników ale musiałam przerwać stosowanie bo niewskazane jest stosowanie kwasów latem... Miałam również robiony peeling TCA.
Tak to było ze mną. Warto więc poszukać dobrej kliniki dermatologicznej w Twoim mieście. Lekarz lekarzowi nierówny... Powodzenia
A jaka to klinika we Wrocławiu - mieszkam pod Wrockiem i chętnie bym się dowiedziała Podaj nazwę albo ulicę, to już sobie poszukam co i jak, jak będę planowała się wybrać
W moim mieście to nawet nie będę szukała, byłam u jednej babki to jakoś mi nie przypadła do gustu (fakt, nie przepisuje najdroższych możliwych środków, ale średnio chyba do niej dociera co się mówi )
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 20:20   #16
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

więc, przed wszystkim musisz wybrać się do dermatologa, bo stosowanie kosmetyków na własną odpowiedzialność może przynieść większe zło.

ale mogę polecić, krem effaclar duo od la roche posay, eliminuje zmiany trądzikowe a także zaskórniki, delikatnie nawilża i nie uczuli w żaden sposób.
(teraz jest taka promocja w aptekach, że jeśli poprosisz farmaceutę o katalog z próbkami la roche posay - to znajdziesz w nim kartę pierwszego zakupu i po wypełnieniu i kupieniu ich kosmetyku dostaniesz płyn micelarny 200 ml za free)

musisz też pomyśleć o Twoim odżywianiu się ... warto zrezygnować ze słodyczy, picia ciemnej herbaty i ostrych dań ... a pić sporo wody mineralnej oraz zielonej herbaty, i zajadać się owocami i warzywami ... ja zrezygnowałam ze słodyczy 3 miesiące temu i jestem już szczęśliwsza, mniej niespodzianek następnego dnia wyskakuje.

w aptekach jest dostępny suplement diety - visaxinum, ma za zadanie oczyścić organizm i zwalczać powody do trądziku od wewnątrz, mi go moja dermatolog poleciła i jestem zadowolona z efektów.

do mycia buźki używaj wody przegotowanej albo wody mineralnej (średniozmineralizowanej) , i zamiast osobistego bawełnianego ręczniczka do wycierania buźki przerzuć się na chusteczki higieniczne.

a zamiast peelingu enzymatycznego, proponuję maskę oczyszczającą - glinka zielona + mikrodermabrazja z Ziaja PRO (250ml do 30zł), można ją znaleźć na all, jest bardzo wydajna.

kosmetyki drogeryjne dla cery trądzikowej nie są najlepsze, przetestowałam wszystkie serie jakie mamy na rynku, i według mnie są bez porównania z kosmetyki aptecznymi lub kupowanych u kosmetyczek.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 11:27   #17
czarna211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Droga aam wysłałam Ci prywatną wiadomość. Pozdrawiam
czarna211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 18:05   #18
miiisiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 707
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

.
__________________







Edytowane przez miiisiek
Czas edycji: 2010-09-23 o 17:07
miiisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 21:12   #19
Bachusik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Pytanie! Od dłuższego czasu walczę z trądzikiem (nadal mi wstyd, że mój chłopak ma lepszą skórę twarzy niż ja ) ale czy mogłybyście mi doradzić jakiego podkładu mogę użyć by skutecznie zakryć trądzik zarazem nie nasilając jego postaci?
Bachusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 12:17   #20
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Cytat:
Napisane przez Bachusik Pokaż wiadomość
Pytanie! Od dłuższego czasu walczę z trądzikiem (nadal mi wstyd, że mój chłopak ma lepszą skórę twarzy niż ja ) ale czy mogłybyście mi doradzić jakiego podkładu mogę użyć by skutecznie zakryć trądzik zarazem nie nasilając jego postaci?
Maskowanie trądziku podkładami nie tylko pogarsza stan cery, ale także niezbyt efektownie to wygląda! Zrezygnuj z podkładów, to będzie najlepsze rozwiązanie. I przejdź się do dermatologa, który dobierze odpowiednią kurację.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 12:36   #21
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

ale niby dlaczego uważasz, że źle to wygląda? Jak ktoś zrobi makijaż odpowiednimi kosmetykami to trądziku praktycznie nie widać. Najlepsze do tego są minerały, które nie dość że dobrze kryją, to dla cer trądzikowych są wręcz idealne
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 15:19   #22
Bachusik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

No to zapomniałam dopisać, że chodzę do świetnej drogiej dermatolog, która już zastosowała u mnie serię drogich antybiotyków (skutecznych, nie powiem) choć wychodzą nowe ale nadal się zastanawiam dlaczego? tak więc chciałabym tylko spytać sie Was jakiego podkładu używać? nie wyobrażam sobie dnia bez pomalowania się szczególnie, że od niedawna mam wspaniałego chłopaka i chcę wyglądać dobrze. Na forum wizażu wyczytałam już, że preparat o nazwie na E.... coś pochodne od Dermacolu może być dla mnie dobrze kryjący. Może jakieś inne?
Bachusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 15:46   #23
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Jeśli mineralne to jak najbardziej mogę być
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 12:28   #24
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Maskowanie trądziku podkładami nie tylko pogarsza stan cery, ale także niezbyt efektownie to wygląda! Zrezygnuj z podkładów, to będzie najlepsze rozwiązanie. I przejdź się do dermatologa, który dobierze odpowiednią kurację.
Inverso czasami trudno jest zrezygnować zwłaszcza gdy się pracuje i obraca wśród ludzi. Ja w okresie letnim przestałam używać podkładów. Stosuję tylko puder w kamieniu i lekki krem nawilżający. A gdy przebywam na słońcu krem z filtrem SPF30. Zauważyłam że moja buzia wygląda teraz dużo lepiej.

Edytowane przez 201610111032
Czas edycji: 2010-06-30 o 12:30
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 12:46   #25
curlygirl_19
Raczkowanie
 
Avatar curlygirl_19
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 265
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Inverso czasami trudno jest zrezygnować zwłaszcza gdy się pracuje i obraca wśród ludzi. Ja w okresie letnim przestałam używać podkładów. Stosuję tylko puder w kamieniu i lekki krem nawilżający. A gdy przebywam na słońcu krem z filtrem SPF30. Zauważyłam że moja buzia wygląda teraz dużo lepiej.

robię dokładnie tak samo jak już zrezygnowałam z podkładu skóra wygląda znacznie lepiej wiem że może swobodnie oddychać i nie zanieczyszczam jej tak mocno jak to było przedtem...
__________________
Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację.

curlygirl_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 12:48   #26
Girl5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z domu =)
Wiadomości: 4
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Znajdujesz się w podobnej sytuacji, jak ja Również borykam się z trądzikiem, mam cerę mieszaną i jestem szlachetnie blada Ale od jakiegoś czasu używam całej gamy produktów DERMACOS tzn.
-żel głęboko oczyszczający (ok 17 zł)
-tonik antybakteryjny(ok 15 zł)
-krem matujący (ok 13 zł)
-krem normalizujący na noc (ok 13 zł)
-peeling delikatnie złuszczający(ok.16 zł)
-maseczka oczyszczająca(ok 4 zł)
-żel punktowy(ok 8 zł)
Wszystko to firmy DERMACOS serii ANTI-ACNE. Tonik nie zawiera alkocholu, krem świetnie matuje, żel jest z mikrogranulkami no i jak na razie świetnie sie sprawdza Stan mojej skóry się bardzo poprawił. Wszystkie te produkty możesz dostać w aptece. Naprawdę odkąd używam produktów DERMACOS cerę mam bardzo ładną Jeżeli zaoszczędziesz trochę kaski ( a warto) to będziesz bardzo zadowolona
Girl5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 12:36   #27
bylejakilogin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

O ! Czyli jednak nie jestem jakimś wyjątkiem! Jestem w identycznej sytuacji jeżeli chodzi o cerę i goszczący na niej trądzik...;/ Niestety moja wizyta u dermatologa wypada pod koniec sierpnia i nie chcę aż tak długo czekać bezczynnie - wolę działać używałam już naprawdę wielu kosmetyków i wciąż nie znalazłam "tego jedynego" ;( obecnie używam żelu Bioderma Sebium , ale jak dla mnie jest za lekki i nie działa tak jakbym chciała...za to płyn micelarny (z tej samej serii) gorąco polecam , bo jest naprawdę dobry co do maści na takie punktowe wypryski : używałam Benzacne, ale strasznie wysusza skórę i obecnie nie mam pojęcia czego używać zamiast. Ale z maseczek mogę polecić taką zieloną (nie pamiętam nazwy dokładnej) z Avon Solutions, ale nie jestem pewna czy jest jeszcze dostępna.

I mam pytanie : czy uzywanie kremów do skóry trądzikowej (matujących itd.) przynosi lepszy efekt niż ich niestosowanie? Używałam bardzo krótko, ale przestałam i obecnie nie wiem czy z powrotem nie wrócić do tego. Jeżeli tak , to co polecacie?
bylejakilogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 15:08   #28
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Prośba o pomoc: trądzik, wągry, przetłuszczona skóra, MOJE KOSMETYKI

Kremy matujące skórze trądzikowej czynią więcej krzywdy niż pożytku. Lepsze są lekkie nawilżające, bo nie wysuszają nadmiernie skóry i nie musi ona nadrabiać produkcją sebum

Nie znam żadnego kremu drogeryjnego, z którego byłabym zadowolona i by nie zapychał
Polecam serię Purritin Iwostinu, zwłaszcza krem na noc i żel do mycia twarzy.

Z drogerii mogę jedynie polecić tonik Ziaji z serii Nuno (ok 5zł), Tin Tin zbyt mnie wysuszał.

A wszystkie punktowe specyfiki drogeryjne można wywalić do kosza, bo to strata pieniędzy. Radę daje Sudocrem i pasta cynkowa.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:46.