Politechnika przereklamowana? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-06, 15:50   #31
froggy4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 32
Dot.: Politechnika przereklamowana?

Zakłądam wątki w imieniu innych osób które chciałyby się dowiedzieć czegoś na konkretny temat(z tąd różna tematyka)
froggy4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 15:55   #32
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Politechnika przereklamowana?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 16:01   #33
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Politechnika przereklamowana?

Cytat:
Napisane przez froggy4 Pokaż wiadomość
Biotechnologia-praca w USA.Sorki ale nikt specjalnie nie będzie wyjeżdzał aż do USA aby pracować w zawodzie-mówimy o Polsce
nie napisałaś wcześniej że mówimy tylko o Polsce. zresztą wybierając kierunek trzeba mieć świadomość gdzie może być potem praca.
no i dlaczego myślisz że nikt nie będzie wyjeżdżał do USA do pracy w zawodzie? a ilu to Polaków już tak zrobiło?
Cytat:
Napisane przez froggy4 Pokaż wiadomość
Studenci ZiiP natomiast szczycą się że studiują najlepszy kierunek na polibudzie(opina znajomych)
pod warunkiem że studiują na polibudzie, ZiIP nie tylko tam jest.
Cytat:
Napisane przez froggy4 Pokaż wiadomość
Na "turystyke i ......"też idą ludzie przekonani że to fajny i przyszłościowy kierunek
no i?
czemu piszesz: "oni idą tam, a tamci idą tam"? o "o nich" można dużo mówić, ale po co? czat się powoli robi wczoraj u Józka za płotem ocieliła się krowa - no ale co mi do tego?

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez froggy4 Pokaż wiadomość
Zakłądam wątki w imieniu innych osób które chciałyby się dowiedzieć czegoś na konkretny temat(z tąd różna tematyka)
to ja założe wątek w imieniu Józka pod tytułem: "Ocieliła mi się krowa!"

z tym że te wątki konkretnych tematów nie dotyczą, raczej ogólnych i często już takie na Wizażu są. a co sama studiujesz?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 16:30   #34
froggy4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 32
Dot.: Politechnika przereklamowana?

Elektrotechnike.Z tego konta piszą też inne osoby więc może dopisze ich kierunki-Informatyka Filologia hiszpańska
froggy4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 16:34   #35
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Politechnika przereklamowana?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
aha
no to teraz sprawa z tym natłokiem wątków się wyjaśniła
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 16:40   #36
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Politechnika przereklamowana?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 17:09   #37
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Politechnika przereklamowana?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

no właśnie, który z twoich kolegów autorko tak się logistyką interesował? ten na infie czy hiszp?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 19:23   #38
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Politechnika przereklamowana?

po budownictwie praca sezonowo? przecież po budownictwie się nie lata z łopatą po budowie

politechnika ma różne kierunki, mówienie że po niej znajdziesz robotę od ręki jest tak samo jak mówienie 'po uw nie ma pracy' - kompletnie bez sensu. nawet wspomniana inżynieria środowiska oznacza kilka różnych rzeczy - od takich ze sporym wzięciem do takich, po których bardzo ciężko znaleźć zatrudnienie w wyuczonym kierunku.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 12:49   #39
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Politechnika przereklamowana?

budownictwo i praca sezonowa - tz ktory ogarnia oferty na przetargi cały rok i cały rok siedzi w biurze (nie licząc wyjazdów firmowych) właśnie siedzi i śmieje się z tego wątku
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 15:23   #40
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Politechnika przereklamowana?

generalnie jak ktoś idzie na polibudę a jest po humanie to nie będzie mu dobrze szło na studiach albo nie znajdzie roboty, bo nie będzie lubił tego, co robi, a idąc na inż bo po tym jest praca to gówno prawda.
Są osoby, które chcą pracować i żadna praca nie hańbi, a są tacy co czują się mega wspaniali bo po polibudzie i oni od razu by prezesami byli i nie mogą znaleźć pracy.
Dużo zależy od osoby.

Tylko faktycznie po humanie ciężko o inną pracę niż nauczyciel.

a jak pytam kolegów, którzy są w Poznaniu na informatyce (ale z konkretnymi specjalizacjami, bo jak ktoś jest od wszystkiego, to jest od niczego) to na 3,4 roku mają oferty pracy, bo mają raz technika, a dwa kończą studia ze specjalizacją.

Oczywiście każdy będzie subiektywnie do tego podchodził, no bo jego kierunek jest najlepszy, ale generalnie jest tak, że osoby, które poszły do ogólniaka żałują tego wyboru, bo potem na studiach zasuwają jak głupia, jak w technikum ludzie mieli przerobiony materiał z pierwszego roku studiów i tylko to dla niego powtórki.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 15:26   #41
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Politechnika przereklamowana?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 15:37   #42
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Politechnika przereklamowana?

mm44 nie, że sobie nie poradzą i są skreśleni. chodziło mi o to, że na pewno jest takiej osobie ciężko, zwłaszcza jeśli tego nie lubi. bo oczywiście można iść na humana ale później pójść na coś technicznego, ale wydaje mi się, że jeśli właśnie jest pogląd, że "bo praca" to na tym nie wyjdzie dobrze, ale jeśli chce to robić i się tym interesuje, to jak najbardziej

jak by nie było dosyć ważny jest wybór średniej szkoły, bo później może się okazać, że chce się robić zupełnie co innego i trzeba nadganiać.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

z resztą, wszystko zależy też od tego czy ktoś chce pracować w trakcie studiów, bo po LO ciężko o pracę inną niż dorywcza (przynajmniej tak mówią znajomi). Najpierw wtedy studia żeby mieć jakiś zawód.

to tak jak po LO ktoś idzie na 2-letnie studium i robi technika, żeby pracę dostać. a tak jak by wcześniej pomyślał, to po 4 latach w technikum ma i maturę i technika i jest rok do przodu.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:03   #43
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Politechnika przereklamowana?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
generalnie jak ktoś idzie na polibudę a jest po humanie to nie będzie mu dobrze szło na studiach albo nie znajdzie roboty, bo nie będzie lubił tego, co robi
oj dziękuje że tak "workujesz" ludzi
czyli w szkole średniej wszyscy wiedzą co chcą robić, kochają swoje profile, a tylko studia wybierają błędnie?
Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Tylko faktycznie po humanie ciężko o inną pracę niż nauczyciel.
o matko z córką, czyli taki matematyk, który uczy w szkole skończył humana?
jakie masz dowody na swoją teorię?
Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
a jak pytam kolegów, którzy są w Poznaniu na informatyce (ale z konkretnymi specjalizacjami, bo jak ktoś jest od wszystkiego, to jest od niczego) to na 3,4 roku mają oferty pracy, bo mają raz technika, a dwa kończą studia ze specjalizacją.
TŻ skończył LO, na studiach inżynierskich nie miał żadnej specjalizacji, a pracował od 2 roku
ludzie dzielą się na ludzi i taborety. jak jesteś taboretem, to milion techników ci się nie przyda.
Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Oczywiście każdy będzie subiektywnie do tego podchodził, no bo jego kierunek jest najlepszy, ale generalnie jest tak, że osoby, które poszły do ogólniaka żałują tego wyboru, bo potem na studiach zasuwają jak głupia, jak w technikum ludzie mieli przerobiony materiał z pierwszego roku studiów i tylko to dla niego powtórki.
gdybym miała jeszcze raz wybierać szkołę średnią, jeszcze raz wybrałabym LO tylko inny profil.
nie ma takiego technikum, które przygotowałoby mnie do moich studiów.
no i właśnie, to tylko pierwszy rok. jak chcesz się uczyć to nauczysz się wszystkiego z palcem w... wiesz gdzie.
przychodzi II rok studiów i co? ci z technikum i ci z liceum tak samo są zieloni. więc to żaden argument. na studiach większość osób jest po LO i jakoś większość I rok przechodzi.
Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
a tak ktoś po LO pójdzie na studia i będzie mieć lic czy inż przed osobami z technikum i jest rok do przodu
będziemy się dalej licytować? nie ma idealnego wyjścia. zresztą prosze, czym jest rok w obliczu całego życia? jak ktoś ma sprecyzowane marzenia i może je rozwijać w technikum (bo to nie zawsze jest możliwe) - idzie do technikum. jak ktoś się waha i zastanawia, idzie do LO, będzie się przygotowywał do matury i coś przez te 3 lata wymyśli.

moja kuzynka poszła do technikum ekonomicznego, bo jak mówiła "będzie liczyć pieniądze w banku". teraz studiuje zaocznie pedagogikę i pracuje w kwiaciarni. mówi że nie chce mieć nic wspólnego z ekonomią. także trzeba być wcześniej pewnym, żeby podjąć taką decyzję.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-01-07 o 16:05
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:11   #44
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Politechnika przereklamowana?

także mówię, ja patrzę subiektywnie, bo ja wiedziałam idąc do technikum, co chcę robić, i teraz wiem, jakie studia chcę kończyć i są z tym związane.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:19   #45
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Politechnika przereklamowana?

ale nie rzucaj opinii że "po humanie to tylko nauczyciel" albo "ludzie po humanie na politechnikach nie lubią tego co robią" bo tego nie wiesz
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:25   #46
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Politechnika przereklamowana?

Jeśli ktoś jest dobry w tym co robi, to znajdzie pracę po kulturoznawstwie, jak i po ZIPie A jeśli ktoś idzie na studia, żeby "studiować" nie angażując się w jakieś koła naukowe, które rozwijają jego zainteresowania w kierunku, w którym się kształci to o czym mowa?


edit. hahahaha, widzę rozmowa, że po humanie można być tylko do d**y, jak idzie się na PŁ No no, viva91, dobrze wiedzieć Jesteś beznadziejna na swoim kierunku, nigdy nei nzajdziesz pracy, a ja mogę zostawić te zadania z matmy, które włąśnie robię, bo i tak nie nauczę się tego, co będę studiować, więc to zmarnowany czas
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!

Edytowane przez kolorowatecza
Czas edycji: 2012-01-07 o 16:31
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:49   #47
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Politechnika przereklamowana?

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
edit. hahahaha, widzę rozmowa, że po humanie można być tylko do d**y, jak idzie się na PŁ No no, viva91, dobrze wiedzieć Jesteś beznadziejna na swoim kierunku, nigdy nei nzajdziesz pracy, a ja mogę zostawić te zadania z matmy, które włąśnie robię, bo i tak nie nauczę się tego, co będę studiować, więc to zmarnowany czas
no właśnie, non stop takie wizje na Wizażu, nic tylko sznur na szyję
choć ja nie z PŁ
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:55   #48
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Politechnika przereklamowana?

Aaaa, choroba rzuca mi się dziś na mózg, przepraszam :/

Chodziło mi w ogóle o Politechniki -.-'
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 15:49   #49
PerfekcyjnaNiedoskonalosc
Raczkowanie
 
Avatar PerfekcyjnaNiedoskonalosc
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 55
Dot.: Politechnika przereklamowana?

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
szczerze mowiac nie zaliczylabym ZiIP do latwych kierunkow. Fakt duzo zalezy tutaj od specjalizacji, ale w programie sa pkmy, automaty, materialy wszelakie nie takie hop siup. Pewnie jest latwiejszy niz inne kierunki na politechnice, ale czy to oznacza,ze jest latwy?
ISia tez nie uwazam za latwy. Wrzucilabym go na jedna polke z budownictwem i geodezja.

Zreszta o czym tu gadac, dla jednego latwe jest to, dla drugiego tamto. Mnie wywaliliby po 1 semestrze polonistyki
ZiIP to jeden z najłatwiejszych kierunków na politechnikach. O to mi chodziło

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość

kierunki humanistyczne - źle
politechnika - przereklamowana

więc co robić? najlepiej sznur na szyję, kto do mnie dołączy?

ps. już nudzą mnie te ciągłe narzekania...
Właśnie

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
a jak pytam kolegów, którzy są w Poznaniu na informatyce (ale z konkretnymi specjalizacjami, bo jak ktoś jest od wszystkiego, to jest od niczego) to na 3,4 roku mają oferty pracy, bo mają raz technika, a dwa kończą studia ze specjalizacją.
Wiesz co, nie pracować na 3 roku informatyki w zawodzie to już obciach Nawet bez technika. Chyba, że podchodzą do nich ludzie z Google i mówią: ej, chcesz u nas pracować za 9k?, ale takie rzeczy to tylko na UW
PerfekcyjnaNiedoskonalosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.