Przemęczenie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-21, 19:42   #31
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Przemęczenie

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
To masz jeszcze gorzej niż ja, bo ja nie muszę targać nigdzie dzieci (póki co). A jak synek reaguje na to, że musisz pracować? Jest w stanie się sam sobą zająć czy marudzi? Bo moja póki co nawet się pobawi sama - czasem i pół godziny I zaczyna raczkować, więc jest szansa na dłuższe niż pół godziny drzemki

Klarissa - a jak tam zdrowie dzieci? Nadal tak chorują?
Z synkiem jest tak, że "wszędzie dobrze, byle z mamą", dla niego wyjazd ze mną do pracy jest super przygodą ponieważ lubi jeździć autem (a ja zabieram go wtedy, gdy np. mam dużo załatwień a nie mam go z kim zostawić, bo na samo siedzenie w biurze i robienie ofert to nie da rady, bo on tyle nie wysiedzi, w końcu mały jest), tak więc dla niego to same przyjemności - bawi się autami w biurze, jak mu się znudzi to mu włączam taki stary stacjonarny komputer i kilka, albo starym faksem się bawi , albo kalkulatorem, albo maluje, idziemy razem na obiad do baru mlecznego co dla mojego synka też jest atrakcją i wsuwa tam wszystko aż uszy się trzęsą, jest wtedy bardzo grzeczny. No i jeździmy co też jest dla niego radochą.
Na spotkania zabieram go tylko jak to jest ktoś, kogo na prawdę dobrze znam, bo to totalnie nieprofesjonalne i mało znanym klientom raczej nie mam ochoty się reklamować jako kobita z uczepionym nogi maluchem, a wiadomo jak dziecko - przeważnie jest grzeczny, ale nie zawsze no i jednak moja uwaga jest skupiona na tym, aby go pilnować, mniej na rozmowie z klientem

Jeśli ma zostać z babcią to płacze, rozpaczliwie mnie obejmuje, wiesza mi się u nogi, łka i robi wszystko żebym tylko nigdzie nie szła, jak wyjdę to jeszcze stoi z babcią w oknie i macha tak tą swoją małą łapką... nie znoszę tych sytuacji bo czuję się wtedy jakbym nie wiem jaką zbrodnię popełniała Jutro zostanie z babcią i na samą myśl mi źle
Jak zostaje z tatą jest ok, czasem marudzi chwilę przed moim wyjściem, ale bez płaczu.


Co do chorowania, chorują, tylko teraz inaczej. W zeszłym roku królowały u nas zapalenia oskrzeli i zapalenia płuc u obojga dzieci. W tym roku na tapecie są anginy mojej córki, na szczęście synek się nie zaraża więc on jest zdrowy, zawsze to tylko jedno chore dziecko. Chyba się zdecydujemy na usunięcie 3-go migdałka, wszyscy lekarze mnie do tego namawiają - i pediatra, i alergolog i laryngolog... idziemy w przyszłym tygodniu na konsultację.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 20:28   #32
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Przemęczenie

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Z chęcią bym pogadała z kimś na temat opieki nad dzieckiem i pracy jednocześnie. Bo jakoś ciężko mi to zorganizować i praca wygląda tak, że popracuje 10 min, lecę do córy bawić/karmić/usypiać, potem znów praca, znów do córy itd. i tak od rana do wieczora.
U mnie też tak to wygląda. Przez co najwięcej robię wieczorem kiedy maluchy śpią. Co też nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem bo cierpi na tym relacja z chłopem mym, ale co zrobić.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 12:08   #33
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Przemęczenie

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
U mnie też tak to wygląda. Przez co najwięcej robię wieczorem kiedy maluchy śpią. Co też nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem bo cierpi na tym relacja z chłopem mym, ale co zrobić.

Ja nie dość, że pracuję, to jeszcze odciągam mleko przez bitą godzinę. Jestem już biegla w pisaniu pism jedną ręką.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 13:11   #34
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Przemęczenie

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ja nie dość, że pracuję, to jeszcze odciągam mleko przez bitą godzinę. Jestem już biegla w pisaniu pism jedną ręką.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
medela ma jakiś patent ,ze nie trzeba trzymać laktatora tylko lejek jest na takich gumkach- szukałam całkie niedawno sama ale tez w końcu doszłam do wprawy by pracować i odciągać mleko
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 15:03   #35
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Przemęczenie

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Mi na pewno pogarsza samopoczucie pogoda - szaro, buro się zrobiło, więc i energii mało.



Czas dla siebie... Co to jest Z chęcią bym gdzieś wyszła sama, ale i tak wiem, że bym się tym nie cieszyła, bo świadomość, że młodsza płacze nie pozwoliłaby mi na relaks Jak gdzieś wychodzę to ze starszą we dwie. Ostatnio w kinie byłyśmy
Staram się coś organizować choćby z dziewczynami,bo zauważyłam, że trochę w ten sposób ładuję akumulatory

A tak w temacie to dziś usypiając młodszą sama zasnęłam. Spałyśmy 3 godziny w dzień Pal licho, że obiadu nie było a zamówienia leżą nie skończone Przynajmniej humor mi wrócił
A to już twoje zadanie zeby tę godzinę choćby da siebie mieć.
I mała wcale nie musi wtedy płakać. Moe przecież być podopieka taty.


Z mojej perspektywy powiem: chwila dla siebie jest koniecznością.
Możesz też odsypiać od czasu do czasu popołudniu, przeorganizować dietę na taką, która będzie pomagać w walce ze zmęczeniem, ewentualnie suplementować farmaceutykami.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 19:12   #36
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Przemęczenie

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
A to już twoje zadanie zeby tę godzinę choćby da siebie mieć.
I mała wcale nie musi wtedy płakać. Moe przecież być podopieka taty.


Z mojej perspektywy powiem: chwila dla siebie jest koniecznością.
Możesz też odsypiać od czasu do czasu popołudniu, przeorganizować dietę na taką, która będzie pomagać w walce ze zmęczeniem, ewentualnie suplementować farmaceutykami.
Pisałam wcześniej, że Kamila płacze u tz. Nawet jak ma mnie w zssiegu wzroku. Jak mnie nie ma to już w ogóle histeria taki egzemplarz. Więc i tak bym się nie potrafiła zrelaksowac.

Póki co jest ok. Staram się odsypiac jak tylko mogę. Podzielilismy się z tz dziećmi na noc, więc też mam lepsze warunki spania. Póki co podladowalam akumulatory
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 19:23   #37
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Przemęczenie

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Pisałam wcześniej, że Kamila płacze u tz. Nawet jak ma mnie w zssiegu wzroku. Jak mnie nie ma to już w ogóle histeria taki egzemplarz. Więc i tak bym się nie potrafiła zrelaksowac.
znam ten ból, czasem jak TZ nie może w nocy uspokoić młodego to nie ma szans bym się odwrociła na bok i słodko spała, nie umiem sie wyluzowac i tyle
ale nie zawsze tak jest bo czesto TZ daje rade
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-22, 19:38   #38
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Przemęczenie

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Pisałam wcześniej, że Kamila płacze u tz. Nawet jak ma mnie w zssiegu wzroku. Jak mnie nie ma to już w ogóle histeria taki egzemplarz. Więc i tak bym się nie potrafiła zrelaksowac.

Póki co jest ok. Staram się odsypiac jak tylko mogę. Podzielilismy się z tz dziećmi na noc, więc też mam lepsze warunki spania. Póki co podladowalam akumulatory
Ważne, że jest postęp i mogłaś odespać.
Ja bym starała się 'przekonywać' małą do bycia z tatą.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 21:49   #39
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Przemęczenie

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ja nie dość, że pracuję, to jeszcze odciągam mleko przez bitą godzinę. Jestem już biegla w pisaniu pism jedną ręką.
Powiem to TŻtowi niech nie myśli, że jak pisze pismo to nie może np. obiadu gotować drugą ręką

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
medela ma jakiś patent ,ze nie trzeba trzymać laktatora tylko lejek jest na takich gumkach- szukałam całkie niedawno sama ale tez w końcu doszłam do wprawy by pracować i odciągać mleko
Ty też? O mamo, ale z was dzielne matki karmiące ps. jak się czujesz?
A patent jest obiektem drwin w memach różnych
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 20:54   #40
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Przemęczenie

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość

Ty też? O mamo, ale z was dzielne matki karmiące ps. jak się czujesz?
A patent jest obiektem drwin w memach różnych
dziękuję jakoś się turlam jeszcze 3 tyg
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 20:42   #41
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Przemęczenie

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
dziękuję jakoś się turlam jeszcze 3 tyg
w tej końcówce 3 tygodnie to całe wieki! Trzym się jakoś
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-26, 07:29   #42
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Przemęczenie

U mnie niestety brak poprawy Tej samej nocy, co tż ze starszą przenieśli się do innego pokoju, młodsza córa się rozchorowała. Tak więc nocki są takie, że co chwila się budzi przez katar/kaszel a ja oczywiście z nią.
Chodzę jak bomba zegarowa... do tego na autopilocie, bo nie mam sił nawet myśleć.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 21:52   #43
Darkana
Raczkowanie
 
Avatar Darkana
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 156
Dot.: Przemęczenie

Musisz być konsekwentna w wychowywaniu dzieci, bo inaczej wejdą ci na głowę i nigdy nie odpoczniesz. Postaw swoje warunki i trzymaj się postanowień, a będzie lepiej. Spanie z dziećmi to niezbyt dobry pomysł ;/
Darkana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 22:52:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:16.