Badanie hormonów... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-19, 15:26   #1
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645

Badanie hormonów...


Mam 17 lat i chciałabym zrobić badnie hormonów płciowych, gdyz wypadają mi włosy i spowodowane to może być nadmiarem testosteronu (inne badania pod tym kątem- morfologia, żelazo , tarczyca były już zrobione) .I mam pytanie, czy nie jestem za młoda na takie badanie? Jednym z objawów nadmiaru hormonu męskiego jest owłosienie nietypowych partii ciała u kobiety (ja mam włosy na nogach - chyba jak większość kobiet, ale także na rękach, nie jestem pewna czy to nie jest spowodowane tym, że jestem brunetką o jasnej karnacji). Ostatnio także przytyłam, ale z tarczycą mam wszystko w porządku...Kto wykonuje takie badania? Czy mogę się zwrócić z prośbą o nie do ginekologa, czy muszę szukać endokrynologa? Czy na to badanie potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego, czy wykonuje się je prywatnie?( a jeśli tak to ile może ono kosztowac?)
Przepraszam za tyle pytań ale lubię wszystko dokładnie wiedzieć, a jestem poważnie zmartwiona moimi włosami, które wypadają już rok. Próbowałam różnych leków, robiłam badania ale poprawy nie widać żadnej... Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedż.
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 10:07   #2
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Badanie hormonów...

z tego co sie orientuje to tzeba pojsc do endokrynologa i do niego jest chyab potrzebne skierowanie, a badania powiny byc chyba zrobione na fundusz
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 13:29   #3
PrzebitaGumka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 209
Dot.: Badanie hormonów...

Miałam identyczny problem. Też wypadają włosy. Robiłam badania na to co ty. I ja dostałam od ginekologa skierowanie na badanie testosteronu i prolaktyny. Pobrali krew i okazało się że jest nadmiar prolaktyny. I to jest powodem wypadania.
PrzebitaGumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 14:25   #4
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 488
Dot.: Badanie hormonów...

Skierowanie możesz dostać od ginekologa lub endokrynologa. Badanie powinno być zrobione za darmo na nfz. Nie jesteś za młoda, takie badanie można robić u dużo młodszych dziewczyn jeżeli już miesiączkują.
__________________

ghdds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 14:32   #5
PrzebitaGumka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 209
Dot.: Badanie hormonów...

Właśnie też chciałam dodać że jestem młodsza od Ciebie.
PrzebitaGumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 15:56   #6
zoskaaa
Przyczajenie
 
Avatar zoskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 29
Dot.: Badanie hormonów...

Od kilku lat borykam się z trądzikiem, a mam lat 21. Brałam już antybiotyk(tetracyklinę) i stosowałam mnóstwo różnych specyfików przepisanych prze dermatologa, ale pomagało tylko "na chwilę" albo wcale. Postanowiłam wybrać się do ginekologa i poprosiłam go o pomoc. Zalecił zrobienie badań hormonalnych TSH, FT4, anty TPO, 17Oh pregesteron, wolny testosteron, DHEA S i androstendion. Mam już prawie wszystkie wyniki oprócz wolnego testosteronu i pregesteronu, o na te wyniki trzeba dłużej czekać. Wszystko jest w normie oprócz androstendionu, który mam trochę ponad normę. Przeczytałam gdzieś w internecie, że to może być powód trądziku... Lekarz powiedział mi, że możliwe, iż trzeba będzie wykonać testy hormonalne w szpitalu, ale to zależy od wyników. Dziewczyny! Czy któraś z Was miała może podobną sytuację? Jakie miałyście wyniki badań i jakie leki brałyście? Czy ktoś wie na czym polegają te testy hormonalne w szpitalu? Słyszałam, że to trwa 3 dni I najważniejsze, czy wyleczyłyście trądzik dzięki temu? Z góry dziękuję za wszystkie informacje
__________________
Po każdej burzy świeci słońce!
zoskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.