Brak uzależnienia od masturbacji/seksu to u mężczyzn choroba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-24, 21:15   #1
do wieprzy i loch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1

Brak uzależnienia od masturbacji/seksu to u mężczyzn choroba


U zdrowego mężczyzny jądra i gruczoły krocza produkują stale spermę co powoduje regularny wzrost napięcia seksualnego. Wysokie napięcie seksualne wiąże się z chęcią rozładowania go (masturbacja czy seks są tu zamienne) przez wytrysk spermy. Wysokie napięcie seksualne sprzyja większej wydolności fizycznej więc bywa przydatne sportowcom, ale wiąże się z nadmierną pobudliwością, trudnością ze skupieniem się na obowiązkach wymagających spokojnego myślenia. Wstrzemięźliwość i czekanie na rozładowanie przez polucję jest więc z reguły niezdrowe i na dłuższą metę może prowadzić do nerwic, nadpobudliwości czy frustracji gdy ulegamy a uważamy to za coś niewłaściwego.

Brak uzależnienia od potrzeby rozładowania przez masturbację lub zamiennie seks świadczy o zaburzeniu seksualności mężczyzny.

Czym innym jest masturbowanie się czy uprawianie seksu dużo częściej niż zdąży nagromadzić się sperma i wzrosnąć napięcie seksualne. Wtedy tak jak ze sportami ekstremalnymi - zdrowo jest się rusz(ch)ać, ale przesada też nie jest zdrowa.

Edytowane przez do wieprzy i loch
Czas edycji: 2014-04-24 o 21:17
do wieprzy i loch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 23:04   #2
senna jesien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 433
Dot.: Brak uzależnienia od masturbacji/seksu to u mężczyzn choroba

I co z tego??
senna jesien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 23:36   #3
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Brak uzależnienia od masturbacji/seksu to u mężczyzn choroba

Cytat:
Napisane przez senna jesien Pokaż wiadomość
I co z tego??
Ano to, ze zdrowy facet sie onanizuje.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 15:22   #4
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Brak uzależnienia od masturbacji/seksu to u mężczyzn choroba

Uzależnienie od czegokolwiek nigdy nie jest stanem normalnym, zdrowym i pożądanym.
"Brak chęci" może świadczyć o zaburzeniach, ale "brak uzależnienia"?
Bzdury do kwadratu.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 12:12   #5
joda524
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Brak uzależnienia od masturbacji/seksu to u mężczyzn choroba

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Uzależnienie od czegokolwiek nigdy nie jest stanem normalnym, zdrowym i pożądanym.
"Brak chęci" może świadczyć o zaburzeniach, ale "brak uzależnienia"?
Bzdury do kwadratu.
Rozumiem, że przedłużający się brak uzależnienia od rozładowania seksualnego w znaczeniu pojawiającej się cyklicznie silnej potrzeby rozładowania seksualnego nie jest wg ciebie sam w sobie zaburzeniem? Według mnie niskie potrzeby seksualne tak jak niepełna erekcja są dla mężczyzny w wieku rozrodczym zaburzeniem czy chorobą. Ten brak uzależnienia zwykle towarzyszy innym chorobom czy problemom (cukrzyca, przedłużające się chorobliwie przemęczenie organizmu czy zły nastrój, zaburzenia neurologiczne i inne). Więc nawet jeśli uznać, że to tylko nietypowe działanie organizmu a nie choroba sama w sobie to i tak warto skontaktować się z lekarzem.
A co do uzależnień to zerwij już od dzisiaj z oddychaniem. Na zdrowie.

Edytowane przez joda524
Czas edycji: 2014-04-27 o 12:48
joda524 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 20:05   #6
senna jesien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 433
Dot.: Brak uzależnienia od masturbacji/seksu to u mężczyzn choroba

Cytat:
Napisane przez 86lola Pokaż wiadomość
Ano to, ze zdrowy facet sie onanizuje.
To mój chory?
Medyyyyyka!
senna jesien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 15:15   #7
Katekl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 14
Dot.: Brak uzależnienia od masturbacji/seksu to u mężczyzn choroba

Dawno się tak nie uśmiałam....
__________________
Strona mojej siostry: Kwas hialuronowy
Katekl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 16:15   #8
senna jesien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 433
Dot.: Brak uzależnienia od masturbacji/seksu to u mężczyzn choroba

Cytat:
Napisane przez Katekl Pokaż wiadomość
Dawno się tak nie uśmiałam....
To pewnie przez to ze sie masturbujesz 3 razy dziennie
senna jesien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 17:07   #9
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Brak uzależnienia od masturbacji/seksu to u mężczyzn choroba

wiem o tym, dlatego mój ukochany ma kalendarzyk masturbacyjny wisi on w kuchni obok zlewu. Codziennie misio zaznacza tam krzyżyk. Jeżeli krzyżyka nie ma, mamy ciche dni, po czym ja idę się wyluzować przy hazardzie, a on upija się z rozpaczy. Na koniec urządzamy dziką awanturę, przyjeżdża policja, a po dwóch dniach on rozumie już swój błąd i grzecznie trzepie żołnierza po kasku codziennie
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 18:55   #10
senna jesien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 433
Dot.: Brak uzależnienia od masturbacji/seksu to u mężczyzn choroba

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
wiem o tym, dlatego mój ukochany ma kalendarzyk masturbacyjny wisi on w kuchni obok zlewu. Codziennie misio zaznacza tam krzyżyk. Jeżeli krzyżyka nie ma, mamy ciche dni, po czym ja idę się wyluzować przy hazardzie, a on upija się z rozpaczy. Na koniec urządzamy dziką awanturę, przyjeżdża policja, a po dwóch dniach on rozumie już swój błąd i grzecznie trzepie żołnierza po kasku codziennie
senna jesien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 20:35   #11
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Brak uzależnienia od masturbacji/seksu to u mężczyzn choroba

Cytat:
Napisane przez joda524 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że przedłużający się brak uzależnienia od rozładowania seksualnego w znaczeniu pojawiającej się cyklicznie silnej potrzeby rozładowania seksualnego nie jest wg ciebie sam w sobie zaburzeniem? Według mnie niskie potrzeby seksualne tak jak niepełna erekcja są dla mężczyzny w wieku rozrodczym zaburzeniem czy chorobą. Ten brak uzależnienia zwykle towarzyszy innym chorobom czy problemom (cukrzyca, przedłużające się chorobliwie przemęczenie organizmu czy zły nastrój, zaburzenia neurologiczne i inne). Więc nawet jeśli uznać, że to tylko nietypowe działanie organizmu a nie choroba sama w sobie to i tak warto skontaktować się z lekarzem.
A co do uzależnień to zerwij już od dzisiaj z oddychaniem. Na zdrowie.
Daruj sobie ten pseudointelektualny ton, nie z nami te numery

Kompletnie pomieszałeś pojęcia.
O uzależnieniu jest mowa wtedy, kiedy potrzeba wykonywania jakiejś czynności (zapalenia papierosa, wypicia alkoholu, masturbacji, sprawdzenia co na fejsie itd, itp.) jest tak nagląca i nieodparta, że jej niezaspokojenie utrudnia normalne funkcjonowanie, a by ją wykonać, jesteśmy gotowi zaniedbać inne, ważniejsze czynności- np. wyjść z ważnego spotkania, by sobie "zwalić" w toalecie, czy budzić się w środku nocy, żeby sprawdzić, ile lajków zebrał komentarz.

Oddychanie czy jedzenie to zupełnie inna bajka, ale nie chce mi się tego tłumaczyć, bo od razu widać, że albo jesteś trollem, albo nie masz nawet podstawowego pojęcia o czym mówisz.

Powtarzam: ☠☠☠☠☠☠☠amento jakich mało. I to takie najgorszego sortu, w stylu "słuchajcie-ludzie-teraz-będzie-prawda-objawiona".
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-28 21:35:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.