Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-30, 15:47   #391
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Na co dostalas skierowanie? Bo nie zrozumialam.
Pewnie do endo
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-30, 16:27   #392
Natalinka20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 5
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Na TSH rzuciła podejrzenie że to może być właśnie problem z tarczyca

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Nie nie dostałam jak na tą chwilę tylko skierowanie na TSH wizytę mam 12 kwietnia więc może wtedy dostanę skierowanie do endo
Natalinka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-31, 11:25   #393
Coffee With Milk
Zadomowienie
 
Avatar Coffee With Milk
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 276
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Dziewczyny, czy mogę prosić bardziej doświadczone o pomoc w interpretacji wyników? Jutro mam wizytę u endokrynologa, a dziś zrobiłam resztę wyników.
Tsh 3,8
Ft3 6,09
Ft4 16,83

Niby wszystko w normie, ale gnębi mnie cały czas sprawa z normami u osób starających się o dziecko albo w ciąży. Czy może w ogóle z takimi wynikami nie trzeba iść do endo? Miał ktoś podobne?
Coffee With Milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-31, 11:28   #394
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Coffee With Milk Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mogę prosić bardziej doświadczone o pomoc w interpretacji wyników? Jutro mam wizytę u endokrynologa, a dziś zrobiłam resztę wyników.
Tsh 3,8
Ft3 6,09
Ft4 16,83

Niby wszystko w normie, ale gnębi mnie cały czas sprawa z normami u osób starających się o dziecko albo w ciąży. Czy może w ogóle z takimi wynikami nie trzeba iść do endo? Miał ktoś podobne?
Ja zaczęłam leczenie przy tsh 2,3
Tyle że ja ft4 miałam 0,8
A USG robiłaś? Też duzo może się wyjaśnić, u mnie niby to tsh było nie najgorsze ale źle się czułam ale do tego po usg okazało się że mam bardzo małą tarczycę
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-31, 20:54   #395
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

odebrałam wyniki, FT3 i FT4 w normie a TSH 3 krotnie ponad normę
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-31, 20:55   #396
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Mogę prosić o rzuceniem oka na moje wyniki?
TSH 4,17 zakres 0,27-4,2 (miesiąc temu 3,7)
Ft3 3,42 zakres 2,57-4,43
Ft4 1,22 zakres 0,93-1,7
ATG 35,97 zakres 0-115
ATPO 7,3 zakres 0-34

I żelazo mam za wysokie
Dziewczyny, halo. Mogę prosić o jakiś komentarz?
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-31, 21:01   #397
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, halo. Mogę prosić o jakiś komentarz?
Powtórzyłabym jeszcze raz badanie za około miesiąc i sprawdziłabym czy tendencja jest dalej zwyżkowa czy spadkowa, bo być może taki skok do 4,17 jest chwilowy, poza tym ft4 masz też niskie. Jeżeli nie chcesz czekać na powtórkę badań to na pewno warto wybrać się z wynikami do lekarza, chociażby rodzinnego
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-01, 10:08   #398
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Dziewczyny, czy bioprazol mogę brać razem z euthyroxem? Czy zrobić jakąś przerwę?
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-01, 11:32   #399
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2612 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy bioprazol mogę brać razem z euthyroxem? Czy zrobić jakąś przerwę?
Poszukaj tutaj albo na wątku hashi, bo wiele razy dziewczyny pisały o sposobach na branie leków ipp. Nie ma sensu branie euthyroxu z jakimkolwiek ipp, bo to zmniejszy jego wchłanianie do minimum
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-02, 19:25   #400
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Coffee With Milk Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mogę prosić bardziej doświadczone o pomoc w interpretacji wyników? Jutro mam wizytę u endokrynologa, a dziś zrobiłam resztę wyników.
Tsh 3,8
Ft3 6,09
Ft4 16,83

Niby wszystko w normie, ale gnębi mnie cały czas sprawa z normami u osób starających się o dziecko albo w ciąży. Czy może w ogóle z takimi wynikami nie trzeba iść do endo? Miał ktoś podobne?
no nie w normie, bo tsh bardzo wysokie jak na kobietę... ile masz lat?
podaj normy laboratoryjne ft3 ft4, ich powinno być grupo ponad 50% żeby stwierdzić, że wszystko jest ok

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Mogę prosić o rzuceniem oka na moje wyniki?
TSH 4,17 zakres 0,27-4,2 (miesiąc temu 3,7)
Ft3 3,42 zakres 2,57-4,43
Ft4 1,22 zakres 0,93-1,7
ATG 35,97 zakres 0-115
ATPO 7,3 zakres 0-34

I żelazo mam za wysokie
niedoczynność jak się patrzy...
te przeciwciała robią się podejrzane...

jak ferrytyna?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-02, 19:42   #401
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość

niedoczynność jak się patrzy...
te przeciwciała robią się podejrzane...

jak ferrytyna?
Masz pojęcie o czym piszesz? Przecież te przeciwciała są w normie, a każdy, nawet zdrowy człowiek, posiada pewną ilość przeciwciał, krążącą w organizmie. Po drugie to nie musi być niedoczynność, Dziuba napisała, że ma problemy z nadmiarem żelaza i to mogło spowodować chwilowy skok tsh
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-02, 21:22   #402
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Powtórzyłabym jeszcze raz badanie za około miesiąc i sprawdziłabym czy tendencja jest dalej zwyżkowa czy spadkowa, bo być może taki skok do 4,17 jest chwilowy, poza tym ft4 masz też niskie. Jeżeli nie chcesz czekać na powtórkę badań to na pewno warto wybrać się z wynikami do lekarza, chociażby rodzinnego
Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
no nie w normie, bo tsh bardzo wysokie jak na kobietę... ile masz lat?
podaj normy laboratoryjne ft3 ft4, ich powinno być grupo ponad 50% żeby stwierdzić, że wszystko jest ok

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------


niedoczynność jak się patrzy...
te przeciwciała robią się podejrzane...

jak ferrytyna?
Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Masz pojęcie o czym piszesz? Przecież te przeciwciała są w normie, a każdy, nawet zdrowy człowiek, posiada pewną ilość przeciwciał, krążącą w organizmie. Po drugie to nie musi być niedoczynność, Dziuba napisała, że ma problemy z nadmiarem żelaza i to mogło spowodować chwilowy skok tsh
Dziękuję za odpowiedzi.
Mam wycięte pół tarczycy. Za 2-3 tygodnie przejdę się jeszcze na samo TSH.

Po co ferrytyna?
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 09:02   #403
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi.
Mam wycięte pół tarczycy. Za 2-3 tygodnie przejdę się jeszcze na samo TSH.

Po co ferrytyna?
Warto zbadać całą trójkę, tym bardzej, że ft4 masz stosunkowo nisko - jeżeli ta tendencja się utrzyma to trzeba będze już iść do endo. Czy masz jakieś objawy niedoczynności?

Rozumiem, że masz nadmiar żelaza we krwi? Dużo przekroczony?Warto więc zbadać ferrytynę by sprawdzić czy taki stan występuje również w tkankach. I podjąć stosowne kroki bo nie jest to dla nas korzystne tak samo jak niedobór. Do ferrytyny warto też zbadać wit B12.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 10:39   #404
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Warto zbadać całą trójkę, tym bardzej, że ft4 masz stosunkowo nisko - jeżeli ta tendencja się utrzyma to trzeba będze już iść do endo. Czy masz jakieś objawy niedoczynności?

Rozumiem, że masz nadmiar żelaza we krwi? Dużo przekroczony?Warto więc zbadać ferrytynę by sprawdzić czy taki stan występuje również w tkankach. I podjąć stosowne kroki bo nie jest to dla nas korzystne tak samo jak niedobór. Do ferrytyny warto też zbadać wit B12.
Objawy, które zauważyłam u siebie: najgorzej że zmianami nastrojów, senność, mega zmęczenie. Sucha skóra - na buzi nie mogę jej nawilżyć, łokcie mam przesuszone (nigdy nie miałam). Mega wyobcowanie (czuję się jak niedostosowana do społeczeństwa).

Tak, sprawdzałam poziom żelaza we krwi, że względu na to, że miałam niski poziom hematokryt po operacji.
Nie wiem od czego podskoczyło mi żelazo. Nie jadłam inaczej niż zwykle. Mam niewiele przekroczony. Lekarz mówił, żeby się nie przejmować. Ale na konsultacji byłam u onkologa, bo operację guza wykonywał taki.

To za 2 tygodnie sprawdzę do TSH ferrytynę i b12.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3


Edytowane przez dziuba85
Czas edycji: 2016-04-03 o 10:40
dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 10:42   #405
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Wlasnie mi przypomnialyscie ze musze poleciec w srode na badania hormonow :p Ja sie czuje ostatnio fatalnie na dokladke wylapalam, ze moje niby migrenowe bole w ogole nie wystepuja jesli zapomne wziac euthyroxu.
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-04, 08:28   #406
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Ja dzisiaj byłam na rytualnym kłuciu, lżejsza o ponad 200 zł

zrobiłam hormony i ferrytynę, D3 i B12 - to ważne badania więc muszę jakoś przełknąć tę kwotę

zaraz będę musiała wydać 150 na gina
i 150 na endo


Lady - może to laktoza u euthyroxie?
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-04, 08:33   #407
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj byłam na rytualnym kłuciu, lżejsza o ponad 200 zł

zrobiłam hormony i ferrytynę, D3 i B12 - to ważne badania więc muszę jakoś przełknąć tę kwotę

zaraz będę musiała wydać 150 na gina
i 150 na endo


Lady - może to laktoza u euthyroxie?
O ja Cie krece... ale mnie tez to bedzie czekac jesli rodzinny uzna ze nie ma podstaw do skierowania.. maz ma dopiero 18go wolne ( bo mam pierwsza wizyte u gin a nie ma z kim dzidziaka zostawic) wiec moze i do rodzinnego uda sie rano dostac. W trzecim trym dostalam eut25 ale teraz mi sie konczy i nie wiem co dalej. Zalamie sie jesli po raz trzeci od kad sie lecze kaza mi odstawic hormony "bo przeciez sa w normie" 😡

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-04, 14:51   #408
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Witajcie dziewczyny, bardzo proszę Was o pomoc...mam 23 lata, pół roku po porodzie zaczęłam mieć objawy przypominające niedoczynność tarczycy czyli niewytłumaczone tycie, dziś już mam 15 kilo na plusie przed ciążą ważyłam 52kg a teraz prawie 70...do tego suchość skóry, stany depresyjne zmęczenie, wypadanie włosów, kuzynka z chorobą Hashimoto kazała mi zbadać tarczycę, pierwszy wynik TSH ze stycznia br. to 4,08 (zakres do 4,2) kolejny wynik sprzed tygodnia 3,4 (zakres podobny), czy jest sens iść do endo? moje wyniki są w normie i nie chcę by lekarz mnie wyśmiał szczególnie że muszę iść prywatnie bo terminy na nfz dopiero na przyszły rok :/ proszę o odpowiedź...
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"

Edytowane przez Elfelins
Czas edycji: 2016-04-04 o 14:52
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-04, 14:55   #409
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, bardzo proszę Was o pomoc...mam 23 lata, pół roku po porodzie zaczęłam mieć objawy przypominające niedoczynność tarczycy czyli niewytłumaczone tycie, dziś już mam 15 kilo na plusie przed ciążą ważyłam 52kg a teraz prawie 70...do tego suchość skóry, stany depresyjne zmęczenie, wypadanie włosów, kuzynka z chorobą Hashimoto kazała mi zbadać tarczycę, pierwszy wynik TSH ze stycznia br. to 4,08 (zakres do 4,2) kolejny wynik sprzed tygodnia 3,4 (zakres podobny), czy jest sens iść do endo? moje wyniki są w normie i nie chcę by lekarz mnie wyśmiał szczególnie że muszę iść prywatnie bo terminy na nfz dopiero na przyszły rok :/ proszę o odpowiedź...
Warto przejrzeć kilka stron wątku Co chwilę się ktoś o takie rzeczy pyta i się temat przewija X razy... Tak jak pisałam może 2 strony wcześniej - ja zaczęłam leczenie przy TSH 2,3... + mała tarczyca.
W tym wieku norma jest do 2,5 (a idealne między 1 a 1,5)... więc masz trochę za wysokie, ta norma 4,2 jest zawyżona.
Zrób jeszcze FT3, FT4, Anty TPO, Anty TG i Usg tarczycy, na pewno wtedy się wszystko wyklaruje. Ale z tym wynikiem możesz iść, bo masz objawy. Tyle że endo Cię i tak wyśle na tamte badania co wymieniłam.
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-04, 15:00   #410
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2612 Pokaż wiadomość
Warto przejrzeć kilka stron wątku Co chwilę się ktoś o takie rzeczy pyta i się temat przewija X razy... Tak jak pisałam może 2 strony wcześniej - ja zaczęłam leczenie przy TSH 2,3... + mała tarczyca.
W tym wieku norma jest do 2,5 (a idealne między 1 a 1,5)... więc masz trochę za wysokie, ta norma 4,2 jest zawyżona.
Zrób jeszcze FT3, FT4, Anty TPO, Anty TG i Usg tarczycy, na pewno wtedy się wszystko wyklaruje. Ale z tym wynikiem możesz iść, bo masz objawy. Tyle że endo Cię i tak wyśle na tamte badania co wymieniłam.
leczenie, czyli przyjmujesz euthyrox? słyszałam wiele opinii że na wizycie nie dostają od razu tabletek tylko kończy się na monitorowaniu co pół roku...tak potraktowano moją koleżankę z podobnymi wynikami dlatego próbuję się czegoś dowiedzieć kto ma rację...
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-04, 15:02   #411
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
leczenie, czyli przyjmujesz euthyrox? słyszałam wiele opinii że na wizycie nie dostają od razu tabletek tylko kończy się na monitorowaniu co pół roku...tak potraktowano moją koleżankę z podobnymi wynikami dlatego próbuję się czegoś dowiedzieć kto ma rację...
Ja dostałam od razu euthyrox (zaczynałam od dawki 12,5 - czyli połowa tabletki 25 i co kilka dni musiałam zwiększać, tak się robi na początku) obecnie przyjmuję dawkę 50, w maju minie 7 albo 8 mc od leczenia Czuję się o wiele lepiej

Mój lekarz powiedział, że mimo że moje tsh nie jest tragiczne to on leczy człowieka a nie kartkę, jedynie powiedział że mam bardzo małą tarczycę i niskie ft4 bo niektórzy mając ponad 3 TSH nie mają objawów, a tak jak ja przy 2,3 czułam się już gorzej niż źle.
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-04, 21:11   #412
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
leczenie, czyli przyjmujesz euthyrox? słyszałam wiele opinii że na wizycie nie dostają od razu tabletek tylko kończy się na monitorowaniu co pół roku...tak potraktowano moją koleżankę z podobnymi wynikami dlatego próbuję się czegoś dowiedzieć kto ma rację...
no ja mam wyższe tsh niż koleżanka, bo ostatnio 3,7 jak dobrze pamiętam, ale za to ft3 ponad 55%, a ft4 15%, co endokrynolog skomentowała jako niedoczynność wynikająca z niedoborów z czym się zgadzam i generalnie sama byłam przeciwna leczeniu hormonami. Aktualnie przyjmuję cały arsenał suplementów oraz leczę się dietą. Za jakieś niecałe 3 miesiące mam zrobić badania i się okaże jak wyszło
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-05, 07:41   #413
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
leczenie, czyli przyjmujesz euthyrox? słyszałam wiele opinii że na wizycie nie dostają od razu tabletek tylko kończy się na monitorowaniu co pół roku...tak potraktowano moją koleżankę z podobnymi wynikami dlatego próbuję się czegoś dowiedzieć kto ma rację...
Ja dostałam też od razu euthyrox. Tylko ja miałam TSH powyżej 12.
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-05, 08:15   #414
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Ja dlugo chodzilam bez euthyroxu, probowalysmy ratowac tarczyce uzupelniajac niedobory etc., dopiero jak posypaly sie FT3 i FT4 przepisano mi euthyrox.
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-05, 11:44   #415
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

a jakimi suplementami się wspomagacie? kupiłam sobie ostatnio preparat z jodem kelp i łykam go garściami ale nie polepsza to nawet mojego samopoczucia...zapisałam się na czwartek do endo prywatnie, przy okazji zrobi mi usg tarczycy jak będzie trzeba, też się kiepsko czuję ale dotąd traktowali to wszyscy plus przyrost wagi jako zmęczenie przy dziecku i depresja poporodowa (pond rok po porodzie)...tyle że ja mam bezproblemowe dziecko a teraz chcemy się starać o drugie i chcę się w końcu dowiedzieć co się ze mną dzieje
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-05, 12:11   #416
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
a jakimi suplementami się wspomagacie? kupiłam sobie ostatnio preparat z jodem kelp i łykam go garściami ale nie polepsza to nawet mojego samopoczucia...zapisałam się na czwartek do endo prywatnie, przy okazji zrobi mi usg tarczycy jak będzie trzeba, też się kiepsko czuję ale dotąd traktowali to wszyscy plus przyrost wagi jako zmęczenie przy dziecku i depresja poporodowa (pond rok po porodzie)...tyle że ja mam bezproblemowe dziecko a teraz chcemy się starać o drugie i chcę się w końcu dowiedzieć co się ze mną dzieje
czytałam, że u niektórych kobiet niedoczynność tarczycy rozwija się właśnie po porodzie, źródła niestety teraz nie podam. Dobrze, że będziesz miała od razu usg, bo nawet z TSH w normie usg od razu pokaże, czy z tarczycą dzieje się coś złego
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-05, 16:48   #417
semelchen
Raczkowanie
 
Avatar semelchen
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
a jakimi suplementami się wspomagacie? kupiłam sobie ostatnio preparat z jodem kelp i łykam go garściami ale nie polepsza to nawet mojego samopoczucia...zapisałam się na czwartek do endo prywatnie, przy okazji zrobi mi usg tarczycy jak będzie trzeba, też się kiepsko czuję ale dotąd traktowali to wszyscy plus przyrost wagi jako zmęczenie przy dziecku i depresja poporodowa (pond rok po porodzie)...tyle że ja mam bezproblemowe dziecko a teraz chcemy się starać o drugie i chcę się w końcu dowiedzieć co się ze mną dzieje
Mi endo/ginekolog przepisala Letrox 50, a do tego mam brac Jodid 200, selen, kwas foliowy i wit. D3. Na koncentracje i pamiec polecono mi eye q, ale chwilowo cena mnie odstrasza.

Co do leczenia musze przyznac, ze jestem w szoku, bo dopiero miesiac biore te wszystkie tabletki i nie wiem jakim cudem TSH wyszlo 1.3. Za miesiac kolejna kontrola i zobaczymy czy wszystko sie dalej w normie utrzymuje
semelchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-05, 16:58   #418
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Co do leczenia musze przyznac, ze jestem w szoku, bo dopiero miesiac biore te wszystkie tabletki i nie wiem jakim cudem TSH wyszlo 1.3. Za miesiac kolejna kontrola i zobaczymy czy wszystko sie dalej w normie utrzymuje [/QUOTE]

Fajnie. Ja po 3 miesiącach leczenia (euthyrox 50) mam TSH 3,62. W następnym tygodniu wizyta z badaniem usg i tsh.
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 08:53   #419
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

witam sie, mozna dolaczyc?
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 08:57   #420
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Cherry_Muffin Pokaż wiadomość
witam sie, mozna dolaczyc?
Witaj i tu
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-17 19:28:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.