Bezdzietno¶æ a staro¶æ - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2023-02-26, 17:10   #91
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomo¶ci: 1 538
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

moja staro¶æ bezdzietnicy pewnie bêdzie wygl±da³a tak, ¿e bêdê pracowaæ do ¶mierci, bo podnios± wiek emerytalny, o ile ¶wiat bêdzie wygl±da³ jak obecnie. Bidnie bêdzie sie ¿y³o. Przy postêpuj±cym ju¿ kryzysie klimatycznym pewnie ju¿ za 30 lat umrê, wiêc problem siê sam rozwi±¿e. Czasami sie zastanawiam po co ¿yæ ju¿ obecnie, skoro perspektywy z ka¿dej strony dla zwyk³ego szarego cz³owieka s± mocno pesymistyczne.
olabambola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 17:13   #92
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomo¶ci: 3 095
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez olabambola Poka¿ wiadomo¶æ
moja staro¶æ bezdzietnicy pewnie bêdzie wygl±da³a tak, ¿e bêdê pracowaæ do ¶mierci, bo podnios± wiek emerytalny, o ile ¶wiat bêdzie wygl±da³ jak obecnie. Bidnie bêdzie sie ¿y³o. Przy postêpuj±cym ju¿ kryzysie klimatycznym pewnie ju¿ za 30 lat umrê, wiêc problem siê sam rozwi±¿e. Czasami sie zastanawiam po co ¿yæ ju¿ obecnie, skoro perspektywy z ka¿dej strony dla zwyk³ego szarego cz³owieka s± mocno pesymistyczne.
A jaki zawód wykonujesz? Bo czê¶æ mo¿e przestaæ w ogóle istnieæ przy postêpuj±cej automatyzacji. Tak¿e z tym pracowaniem do ¶mierci to te¿ nigdy nie wiadomo. Za kilkadziesi±t lat mo¿e nie byæ miejsc pracy dla sporej czê¶ci spo³eczeñstwa.
PumpkinEyes jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 17:29   #93
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomo¶ci: 1 538
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Poka¿ wiadomo¶æ
A jaki zawód wykonujesz? Bo czê¶æ mo¿e przestaæ w ogóle istnieæ przy postêpuj±cej automatyzacji. Tak¿e z tym pracowaniem do ¶mierci to te¿ nigdy nie wiadomo. Za kilkadziesi±t lat mo¿e nie byæ miejsc pracy dla sporej czê¶ci spo³eczeñstwa.
zak³adam, ¿e ¿eby mieæ zarobek trzeba bêdzie wykonywaæ prace, których nie bêdê chcia³a wykonywaæ, a automatyzowane nie bêd±. Zreszt± opcja samobójstwa w pewnym wieku na pewno i tak bêdzie kusz±ca bez wzgledu na potencjalny scenariusz

Edytowane przez olabambola
Czas edycji: 2023-02-26 o 17:30
olabambola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 17:56   #94
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomo¶ci: 11 146
GG do golgie
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez Ninanina88 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale to nie chodzi o to, ¿e ten kontakt mia³by byæ non stop, chyba nikogo poza partnerem/partnerka nie obarcza siê ci±g³ym dotrzymywaniem towarzystwa, przyjaciele te¿ niekoniecznie bêd± mieæ si³y i checi ¿eby nic innego nie robiæ tylko zajmowaæ komu¶ czas na staro¶æ. Ale jest kto¶ kto Ciê kocha, kto o Tobie pamiêta, dzwoni, piszê. Ja widzê wokó³ siebie taki kontakt z rodzicami, nawet je¶li te dzieci mieszkaj± ma innym kontynencie.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Ale ja nigdzie nie pisa³am o tym, ¿e dziecko bêdzie siê non stop zajmowaæ rodzicem. Nie wiem gdzie to wyczyta³a¶. I rozmowa, spotkanie,to naprawdê du¿o daje nawet choremu cz³owiekowi. Inaczej jak idziesz do domu spokojnej staro¶ci i nikt siê Tob± nie interesuje, a inaczej jest jak kto¶ siê stara nawet na odleg³o¶æ zadbaæ.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

Dok³adnie

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez skara Poka¿ wiadomo¶æ
A ja mam wra¿enie, ¿e Ty masz problem ze zrozumieniem, ¿e byæ mo¿e twoje dzieci, z w³asnej woli, bêd± chcia³y siê Tob± zaj±æ, zw³aszcza gdy bêdziesz ju¿ ca³kiem niesprawna, w tym umys³owo. Moje nie bêd± chcia³y, bo ich nie mam. No chyba jednak jest ró¿nica miêdzy osob± maj±c± dzieci, która nawet nie oczekuje ich pomocy, a osob± która tych dzieci nie ma? Do Ciebie mog± choæby zadzwoniæ albo z³o¿yæ siê nie pielêgniarkê, ja muszê o tym pomy¶leæ zawczasu.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Dok³adnie tak, a0niktórzy maj± jaki¶ wypaczony pogl±d na relacje rodzice/dzieci.
Pewnie, ¿e normalni rodzice najbardziej marz± o tym, by dzieci sobie radzi³y w ¿yciu i nie mus³iay im pomagaæ, ale ¿ycie to nie bajeczka Disneyowska z u¶miechniêtymi, maszeruj±cymi 10 km z kijkami seniorami, którzy czasem zabieraj± wnuki na wycieczki, je¶li akurat maj± ochotê i nie maj± spotkania z ludzmi z podstawówki
W normalnych rodzinach ich cz³onkowie siê wspier±j±.
Moi rodzice wspierali swoich rodziców, ja wspieram mamê- na razie w ma³ym zakresie, ale przyjdzie czas, ¿e bêdzie on wiêkszy i nie wyobra¿am sobie jej zostawiæ samej sobie. No jak???
W przysz³o¶ci,mam nadziejê, ¿e wychowam dzieci na porz±dnych ludzi i je¶li na chleb zacznê mówiæ beb, a pieni±dze zaczn± mi s³u¿yæ do wyrzucania ich z okna, kto¶ to choæ minimalnie mnie ogarnie.
W razie gdybym by³a cho¿± staruszka do setki, czego sobie i im ¿yczê, to chêtnie z dzieæmi, a mo¿e i wnukami pogadam przez telefon, choæby mieszkali na Marsie
__________________
teraz szczê¶cia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA

Edytowane przez golgie
Czas edycji: 2023-02-26 o 18:10
golgie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 18:09   #95
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Ale to jest w±tek o bezdzietnosci w obliczu staro¶ci i co by tu zrobiæ by godnie wtedy ¿yæ i jak ogarn±æ sprawy pomocy, a nie przekonywania zdeklarowanych bezdzietnych ¿e warto mieæ bejbika bo jak bêdzie fajny to pomo¿e My¶lê, ¿e wiêkszo¶æ wypowiadaj±cych siê tu bezdzietnych nie interesuje ta opcja, a ciekawi ich jak inni bezdzietni "planuj±" swoje finanse i opiekê w perspektywie staro¶ci.

Wys³ane z mojego Redmi Note 8 Pro przy u¿yciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 18:13   #96
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 883
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Ja planuje sobie zrobiæ t± odwrocona hipoteke lub dozywotnia rente. Na pewno beda takie opcje
A jak bedzie fatalnie to sie otruje, nagromadze tabletek i do widzenia.
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 18:13   #97
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomo¶ci: 11 146
GG do golgie
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Poka¿ wiadomo¶æ
Ale to jest w±tek o bezdzietnosci w obliczu staro¶ci i co by tu zrobiæ by godnie wtedy ¿yæ i jak ogarn±æ sprawy pomocy, a nie przekonywania zdeklarowanych bezdzietnych ¿e warto mieæ bejbika bo jak bêdzie fajny to pomo¿e My¶lê, ¿e wiêkszo¶æ wypowiadaj±cych siê tu bezdzietnych nie interesuje ta opcja, a ciekawi ich jak inni bezdzietni "planuj±" swoje finanse i opiekê w perspektywie staro¶ci.

Wys³ane z mojego Redmi Note 8 Pro przy u¿yciu Tapatalka
Czemu wymy¶lasz sobie co¶, co nie istnieje?
Nie lepiej przeczytaæ tekst ze zrozumieniem, w kontek¶cie poprzednich wypowiedzi w w±tku?
Ju¿ pisa³am czego potrzebuje osoba kompletnie bez wsparcia bliskich, by mieæ jako tak± ludzk± pomoc.
Cytowany post jest jedynie reakcj± na rozwijaj±cy siê w w±tku dialog.
__________________
teraz szczê¶cia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2023-02-26, 18:14   #98
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 2 892
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Poka¿ wiadomo¶æ
Ale to jest w±tek o bezdzietnosci w obliczu staro¶ci i co by tu zrobiæ by godnie wtedy ¿yæ i jak ogarn±æ sprawy pomocy, a nie przekonywania zdeklarowanych bezdzietnych ¿e warto mieæ bejbika bo jak bêdzie fajny to pomo¿e My¶lê, ¿e wiêkszo¶æ wypowiadaj±cych siê tu bezdzietnych nie interesuje ta opcja, a ciekawi ich jak inni bezdzietni "planuj±" swoje finanse i opiekê w perspektywie staro¶ci.

Wys³ane z mojego Redmi Note 8 Pro przy u¿yciu Tapatalka
Dok³adnie. Ja ju¿ pisa³am o "senioren-wg", czyli mieszkaniach wynajmowanych przez grupê starszych osób, wspieraj±cych siê w codziennym ¿yciu.

Moim najwiêkszym strachem jest, ¿e stracê kompletnie zdolno¶æ logicznego my¶lenia i nie bêdê w stanie za³atwiæ sobie pomocy. Bo wiecie, spieniê¿enie maj±tku to te¿ nie takie hop siup, ³atwo daæ siê oszukaæ, jak siê nie uwa¿a. Bojê siê, ¿e bêdê stara i samotna i nawet nie bêdê wiedzia³a, do kogo zwróciæ siê po pomoc. Wa¿ne, ¿eby zawczasu co¶ zaplanowaæ ale nie oszukujmy siê, mnóstwo ludzi ¿yje z dnia na dzieñ, bo jeszcze jest czas, bo jeszcze zd±¿± a potem klops.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 18:26   #99
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez golgie Poka¿ wiadomo¶æ
Czemu wymy¶lasz sobie co¶, co nie istnieje?
Nie lepiej przeczytaæ tekst ze zrozumieniem, w kontek¶cie poprzednich wypowiedzi w w±tku?
Ju¿ pisa³am czego potrzebuje osoba kompletnie bez wsparcia bliskich, by mieæ jako tak± ludzk± pomoc.
Cytowany post jest jedynie reakcj± na rozwijaj±cy siê w w±tku dialog.
Kierujê siê tematem w±tku, którego swoj± drog± sama nie wymy¶li³am Nie cytowa³am te¿ ¿adnej wypowiedzi wiêc chyba powrót do tematu przewodniego jest dobrym kierunkiem w tej rozmowie

Wys³ane z mojego Redmi Note 8 Pro przy u¿yciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;89514380]Dok³adnie. Ja ju¿ pisa³am o "senioren-wg", czyli mieszkaniach wynajmowanych przez grupê starszych osób, wspieraj±cych siê w codziennym ¿yciu.

Moim najwiêkszym strachem jest, ¿e stracê kompletnie zdolno¶æ logicznego my¶lenia i nie bêdê w stanie za³atwiæ sobie pomocy. Bo wiecie, spieniê¿enie maj±tku to te¿ nie takie hop siup, ³atwo daæ siê oszukaæ, jak siê nie uwa¿a. Bojê siê, ¿e bêdê stara i samotna i nawet nie bêdê wiedzia³a, do kogo zwróciæ siê po pomoc. Wa¿ne, ¿eby zawczasu co¶ zaplanowaæ ale nie oszukujmy siê, mnóstwo ludzi ¿yje z dnia na dzieñ, bo jeszcze jest czas, bo jeszcze zd±¿± a potem klops.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Czasem my¶lê, ¿e taka przyjaciolka czy te¿ grupa emerytek-wdow to na staro¶æ spoko historia bo zawsze lepiej byæ staruszkiem w grupie ni¿ solo Jeden niedoslyszy, ale jest bardziej sprawny i mo¿na jako¶ wspólnie sobie poradziæ. No ale to gdybanie bo nie wiadomo jaki bêdzie ¶wiat za x lat.

Wys³ane z mojego Redmi Note 8 Pro przy u¿yciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 18:27   #100
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomo¶ci: 7 306
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Tre¶æ usuniêta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 06:45
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 18:48   #101
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 373
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez golgie Poka¿ wiadomo¶æ
Dok³adnie

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------


Dok³adnie tak, a0niktórzy maj± jaki¶ wypaczony pogl±d na relacje rodzice/dzieci.
Pewnie, ¿e normalni rodzice najbardziej marz± o tym, by dzieci sobie radzi³y w ¿yciu i nie mus³iay im pomagaæ, ale ¿ycie to nie bajeczka Disneyowska z u¶miechniêtymi, maszeruj±cymi 10 km z kijkami seniorami, którzy czasem zabieraj± wnuki na wycieczki, je¶li akurat maj± ochotê i nie maj± spotkania z ludzmi z podstawówki
W normalnych rodzinach ich cz³onkowie siê wspier±j±.
Moi rodzice wspierali swoich rodziców, ja wspieram mamê- na razie w ma³ym zakresie, ale przyjdzie czas, ¿e bêdzie on wiêkszy i nie wyobra¿am sobie jej zostawiæ samej sobie. No jak???
W przysz³o¶ci,mam nadziejê, ¿e wychowam dzieci na porz±dnych ludzi i je¶li na chleb zacznê mówiæ beb, a pieni±dze zaczn± mi s³u¿yæ do wyrzucania ich z okna, kto¶ to choæ minimalnie mnie ogarnie.
W razie gdybym by³a cho¿± staruszka do setki, czego sobie i im ¿yczê, to chêtnie z dzieæmi, a mo¿e i wnukami pogadam przez telefon, choæby mieszkali na Marsie
dokladnie. jedyne syutacje z jakimi sie spotkalam, gdzie dzieci nie wspieraly rodzicow, to totalne patologie. rodziny, gdzie od zawsze bylo cos nie tak.

tutaj dla wielu osób starosc to taka bajeczka. hop siup mam domek, na starosc sprzedam domek - bede miec prawnika (czy kogo tam), kto o to zadba w razie czego bedzie hajs na dom opieki i bede z innymi seniorami siedziec na lawecze lol to az przerazajace, ze niektore osoby sa takimi ignorantami i sa tak oderwane od rzeczywistosci.

samotnosc w podeszlym wieku to bardzo trudna rzecz w wielu aspektach. nawet jezeli osoba jest niby sprawna i jakos tam daje sobie rade. ale to jest bardzo zlozone, to nie jest hop siup pojde sobie do domu opieki jak mi sie zachce.

Edytowane przez karamelli
Czas edycji: 2023-02-26 o 18:50
karamelli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-26, 18:54   #102
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomo¶ci: 6 046
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez karamelli Poka¿ wiadomo¶æ
dokladnie. jedyne syutacje z jakimi sie spotkalam, gdzie dzieci nie wspieraly rodzicow, to totalne patologie. rodziny, gdzie od zawsze bylo cos nie tak.

tutaj dla wielu osób starosc to taka bajeczka. hop siup mam domek, na starosc sprzedam domek - bede miec prawnika (czy kogo tam), kto o to zadba w razie czego bedzie hajs na dom opieki i bede z innymi seniorami siedziec na lawecze lol to az przerazajace, ze niektore osoby sa takimi ignorantami i sa tak oderwane od rzeczywistosci.

samotnosc w podeszlym wieku to bardzo trudna rzecz w wielu aspektach. nawet jezeli osoba jest niby sprawna i jakos tam daje sobie rade. ale to jest bardzo zlozone, to nie jest hop siup pojde sobie do domu opieki jak mi sie zachce.
No dobra, tylko co w zwi±zku z tym? Mo¿e tak bêdzie, a mo¿e nie. A mo¿e siê nie do¿yje. Dzieci siê nie ma, wiêc nie pomog±. Nie na to ¿adnego pola do dyskusji.
Wszystkim robisz takie podjazdy? Kto¶ chce mieæ dziecko, to mówisz serio? A wiesz ¿e mo¿e byæ chore? Niepe³nosprawne, zachorowaæ na raka? Co ty my¶lisz, ¿e ¿ycie jest takie kolorowe?
Te¿ tak gadasz ludziom? Z ciekawo¶ci pytam.

Wys³ane z mojego M2007J20CG przy u¿yciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2023-02-26 o 18:55
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 18:58   #103
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomo¶ci: 7 306
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Tre¶æ usuniêta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 06:45
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 19:05   #104
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 5 437
Bezdzietno¶æ a staro¶æ

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89514431]No dobra, tylko co w zwi±zku z tym? Mo¿e tak bêdzie, a mo¿e nie. A mo¿e siê nie do¿yje. Dzieci siê nie ma, wiêc nie pomog±. Nie na to ¿adnego pola do dyskusji.
Wszystkim robisz takie podjazdy? Kto¶ chce mieæ dziecko, to mówisz serio? A wiesz ¿e mo¿e byæ chore? Niepe³nosprawne, zachorowaæ na raka? Co ty my¶lisz, ¿e ¿ycie jest takie kolorowe?
Te¿ tak gadasz ludziom? Z ciekawo¶ci pytam.

Wys³ane z mojego M2007J20CG przy u¿yciu Tapatalka[/QUOTE]


Mój argument z niepe³nosprawnym dzieckiem wy¶mia³a, wiec chyba takie „powa¿ne” spojrzenie to tylko jak nie masz potomka

Dla bezdzietnych nie ma optymistycznej perspektywy staro¶ci, obowi±zuje tylko rodziców z dzieæmi.

Edytowane przez Nuova
Czas edycji: 2023-02-26 o 19:07
Nuova jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 19:43   #105
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez Nuova Poka¿ wiadomo¶æ
Mój argument z niepe³nosprawnym dzieckiem wy¶mia³a, wiec chyba takie „powa¿ne” spojrzenie to tylko jak nie masz potomka

Dla bezdzietnych nie ma optymistycznej perspektywy staro¶ci, obowi±zuje tylko rodziców z dzieæmi.
Wlasnie. I dalej nie rozumiem po co w w±tku o staro¶ci bezdzietnych wypowiadaj± siê osoby które planuj± lub maj± dzieci w kontek¶cie - lepiej siê zastanówcie bo dla Was staro¶æ to bêdzie samotno¶æ, bieda i nikt wam pampersa nie zmieni... To tak jakby kto¶ teraz zada³ dzietnym pytanie po co maj± dzieci jak to ci±g³a udrêka i wyrzucanie kasy w b³oto? Kto¶ chce mieæ dzieci to je ma i chwa³a za to. Kto nie chce to nie ma i dywaguje nad sprawami staro¶ci, maj±tku i kwestii opieki w przypadku niesprawno¶ci fizycznej/intelektualnej. Ju¿ wszyscy wiemy, ¿e dzietni mog± liczyæ na pomoc dziecka wiec dajcie bezdzietnym sobie pokombinowac nad swoim "tragicznym" losem

Wys³ane z mojego Redmi Note 8 Pro przy u¿yciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 19:48   #106
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 2 892
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Naprawdê nie rozumiem, czego na tym w±tku szukaj± dzieciaci.

W³a¶ciwy temat rozmywa siê w dywagacjach o potomstwie.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 20:17   #107
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomo¶ci: 5 079
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Poza tym niektórzy zapominaj±, ¿e bezdzietno¶æ to nie zawsze wybór. Niektórym parom nie uda³o siê zaj¶æ czy utrzymaæ ci±¿y, innym nie uda³o siê znale¼æ odpowiedniego partnera w okresie p³odnym, inni mieli dziecko, ale ono zmar³o lub zginê³o. Faktem jest, ¿e dzieci nie ma, nie da siê na nie liczyæ. Wiêc trzeba zawczasu my¶leæ o przysz³o¶ci. Nikt nie zabroni wybraæ domu opieki przed sze¶ædziesi±tk± i zaklepaæ sobie miejsce, spisaæ testament po trzydziestce czy wydaæ odpowiednie dyspozycje bêd±c m³odym i w pe³ni si³. Staro¶æ najczê¶ciej postêpuje powoli, wiêc powa¿na, my¶l±ca osoba raczej zajmie siê tematem nim zalegnie ogarniêta demencj±. Ja ju¿ widzê, ¿e mam ograniczenia zdrowotne, to dlaczego mam tego nie widzieæ w okolicach 60-tego czy 70-tego roku ¿ycia. G³upia i naiwna nie jestem. A ¿e bywaj± zdarzenia losowe, wypadki itd., to jasna sprawa, ale one dotycz± wszystkich ludzi na ¶wicie po równo.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 20:29   #108
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 373
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez skara Poka¿ wiadomo¶æ
Poza tym niektórzy zapominaj±, ¿e bezdzietno¶æ to nie zawsze wybór. Niektórym parom nie uda³o siê zaj¶æ czy utrzymaæ ci±¿y, innym nie uda³o siê znale¼æ odpowiedniego partnera w okresie p³odnym, inni mieli dziecko, ale ono zmar³o lub zginê³o. Faktem jest, ¿e dzieci nie ma, nie da siê na nie liczyæ. Wiêc trzeba zawczasu my¶leæ o przysz³o¶ci. Nikt nie zabroni wybraæ domu opieki przed sze¶ædziesi±tk± i zaklepaæ sobie miejsce, spisaæ testament po trzydziestce czy wydaæ odpowiednie dyspozycje bêd±c m³odym i w pe³ni si³. Staro¶æ najczê¶ciej postêpuje powoli, wiêc powa¿na, my¶l±ca osoba raczej zajmie siê tematem nim zalegnie ogarniêta demencj±. Ja ju¿ widzê, ¿e mam ograniczenia zdrowotne, to dlaczego mam tego nie widzieæ w okolicach 60-tego czy 70-tego roku ¿ycia. G³upia i naiwna nie jestem. A ¿e bywaj± zdarzenia losowe, wypadki itd., to jasna sprawa, ale one dotycz± wszystkich ludzi na ¶wicie po równo.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

No i która z was ogarnê³a ju¿ sobie ten dom staro¶ci? Bo ja owszem my¶la³am o tym i orientowa³em siê w temacie i niestety nie dzia³a to tak ze co¶ sobie zaklepiesz. A przynajmniej w moim rejonie. Nie mówi±c o tym ile trzeba czekaæ ¿eby wogole dostaæ miejsce.


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
karamelli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 20:41   #109
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 5 437
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez karamelli Poka¿ wiadomo¶æ
No i która z was ogarnê³a ju¿ sobie ten dom staro¶ci? Bo ja owszem my¶la³am o tym i orientowa³em siê w temacie i niestety nie dzia³a to tak ze co¶ sobie zaklepiesz. A przynajmniej w moim rejonie. Nie mówi±c o tym ile trzeba czekaæ ¿eby wogole dostaæ miejsce.


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

Czyli bezdzietni musza sobie szybko zrobiæ dziecko/adoptowaæ/porwaæ albo siê umartwiaæ do koñca ¿ycia, po czym umrzeæ samotnie w fotelu?

Bo nie rozumiem co Twoje wym±drzanie siê ma na celu?

Nie ka¿dy mo¿e, chce i powinien mieæ dziecko, ale najwyra¼niej jest to zbyt skomplikowany koncept. Tak samo jak potomstwo, które mo¿e byæ chore albo po prostu niewdziêczne (wiemy, wiemy, takie ponure historie to siê rodzicom nigdy nie zdarzaj±).
Nuova jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-26, 20:55   #110
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 373
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez Nuova Poka¿ wiadomo¶æ
Czyli bezdzietni musza sobie szybko zrobiæ dziecko/adoptowaæ/porwaæ albo siê umartwiaæ do koñca ¿ycia, po czym umrzeæ samotnie w fotelu?

Bo nie rozumiem co Twoje wym±drzanie siê ma na celu?

Nie ka¿dy mo¿e, chce i powinien mieæ dziecko, ale najwyra¼niej jest to zbyt skomplikowany koncept. Tak samo jak potomstwo, które mo¿e byæ chore albo po prostu niewdziêczne (wiemy, wiemy, takie ponure historie to siê rodzicom nigdy nie zdarzaj±).

Jakby¶ wogole czyta³a ten w±tek to by¶ siê dowiedziala ze ja nie mam dzieci i nie bêdê mieæ wiec siê tak nie spinaj, bo dopowiadasz sobie dziwne rzeczy.


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
karamelli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 21:00   #111
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomo¶ci: 7 306
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Tre¶æ usuniêta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 06:45
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 21:09   #112
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomo¶ci: 12 340
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

My¶lê, ¿e takim must-have na staro¶æ jest dla mnie w³asne mieszkanie. A do tego najlepiej mieæ jeszcze jedno i je wynajmowaæ. Bo finanse to podstawa, tak to na razie widzê. Co do zajmowania siê mn± itp - no nie wiem w jakim bêdê stanie. Ale co by nie by³o - dobrze mieæ hajs, aby nie ¿yæ od 1 do 1, a mimo wieku mieæ ma³e przyjemno¶ci z tego ¿ycia skoro siê je ca³e przepracowa³o. No i mieæ te¿ oczywiscie oszczednosci na jakies powazniejsze medyczne sprawy. Jak trzeba bêdzie i¶æ do domu opieki - sprzedac mieszkanie i z tego op³aciæ. Tak to widzê w idealnym scenariuszu. No i fajny koncept z tym mieszkaniem wynajmowanym z innymi W Polsce rynek wynajmu to wci±¿ patologia, ale mo¿e siê w koñcu co¶ zmieni...
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 21:09   #113
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomo¶ci: 8 317
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Na fali tego w±tku zaczê³am poszukiwaæ jakich¶ inspiracji i znalaz³am, ¿e istnieje co¶ takiego, jak osiedle dla seniorów Wygl±da spoko, mieszka³abym Drogo bo drogo, ale za takie luksusy wiadomo ¿e trzeba p³aciæ, wiêc finansowo na pewno warto siê zabezpieczaæ jak najwcze¶niej Mam nadziejê, ¿e w miarê up³ywu lat miejsca tego typu bêd± siê stawaæ coraz popularniejsze w naszym kraju
karawanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 21:33   #114
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomo¶ci: 12 340
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez karawanna Poka¿ wiadomo¶æ
Na fali tego w±tku zaczê³am poszukiwaæ jakich¶ inspiracji i znalaz³am, ¿e istnieje co¶ takiego, jak osiedle dla seniorów Wygl±da spoko, mieszka³abym Drogo bo drogo, ale za takie luksusy wiadomo ¿e trzeba p³aciæ, wiêc finansowo na pewno warto siê zabezpieczaæ jak najwcze¶niej Mam nadziejê, ¿e w miarê up³ywu lat miejsca tego typu bêd± siê stawaæ coraz popularniejsze w naszym kraju
Pewnie bêd±, bo ca³± Europê czekaj± problemy zwi±zane ze starzej±cym siê spo³eczeñstwem.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 23:26   #115
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomo¶ci: 5 079
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Ja te¿ znam takie osiedla dla seniorów. S± super, maj± restrykcyjne normy odno¶nie do ha³asów i imprez i wysoki czynsz, ale za to w o¶rodku jest basen zwyk³y i podgrzewany, si³ownia, na sta³e lekarz i pielêgniarka, jest te¿ chyba jaka¶ sto³ówka. Ogólnie mega fajne miejsce jak kto¶ jest na chodzie.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-26, 23:52   #116
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomo¶ci: 7 306
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Tre¶æ usuniêta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 06:45
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-27, 04:28   #117
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 1 808
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

W³a¶nie patrzy³am, ¿e i w Polsce s± takie osiedla dla seniorów. Dom mo¿na kupic za 300 tys. fakt ma tylko 50 metrów, ale dla jednej lub dwóch starszych osób to chyba dobry metra¿. Mozna te¿ wynaj±æ za 2,5 - 3,5 tys miesiêcznie. Uwa¿am, ¿e to fajna opcja. W ofercie na osiedlu jest lekarz, asystent, sto³ówka i tr±cy spacerowe.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-27, 04:28   #118
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 1 808
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Trasy*

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-27, 05:35   #119
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 7 007
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Ja bym chêtnie ju¿ zamieszka³a na takim osiedlu

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-02-27, 07:39   #120
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomo¶ci: 6 124
Dot.: Bezdzietno¶æ a staro¶æ

Cytat:
Napisane przez karamelli Poka¿ wiadomo¶æ
Jakby¶ wogole czyta³a ten w±tek to by¶ siê dowiedziala ze ja nie mam dzieci i nie bêdê mieæ wiec siê tak nie spinaj, bo dopowiadasz sobie dziwne rzeczy.
Rany, naprawdê okropnie wypadasz w tej rozmowie.
Jak masz taki charakter te¿ w realnym ¿yciu, to wieszczê, ¿e bêdziesz okropn± staruch± Najmundrzejsza w ca³ej wsi, wieczne po³ajanki z poz±: co ty tam wiesz, jedno wielkie gufno
Mój ojciec jest takim typem, masakra. Nie starzej siê w tym stylu, bo wszyscy bêd± Ciê unikaæ jak morowego powietrza.

Ja dzieciaka mam, ale mam za to bezdzietne rodzeñstwo. Brata i siostê. Oboje po 40tce, siostra pod 50tkê bardziej. Oboje w zwi±zkach, bezdzietni z wyboru.
¯yj± normalnie, pracuj±, gormadz± maj±tek, nikt nie pochlipuje po k±tach i nie szuka ju¿ instytucji gdzie siê bêdzie mo¿na zabiæ.
Normalni ludzie. Czy bardziej niepewni przysz³o¶ci ni¿ ja, dzieciata ? Nie s±dzê. My¶lê, ¿e wszyscy i tak jedziemy na tym samym wózku. Na staro¶æ i tak jest siê nieporadnym, potrzebuje siê pomocy czy z dzieæmi, czy bez. Co za ró¿nica, czy ty³ek podetrze ci op³acona przez dziecko pielêgniarka, czy op³acona przez ciebie sam±/samego ?
W ogóle dziwny temat. Jak kto¶ ¿yje tak jak chce, a co wa¿niejsze - bez tego, czego nie chce - czyli jest w zgodzie ze sob± i z wyborami, których dokona³ my¶lê, ¿e ju¿ ma plus sto do szczczê¶liwego ¿ycia. Czegokolwiek by nie wybra³.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-04-22 22:28:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.