Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-07, 04:12   #1
Natalia1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21

Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?


Dziewczyny, jak w pytaniu jestem bardzo ciekawa jak radzicie sobie z bardzo bolesna miesiączką i praca. Aktualnie jeszcze się uczę ale bardzo mnie to ciekawi ponieważ jestem właścicielka takich miesiączek. Nic mi nie pomaga, i jedyne co mogę to leżeć i zwinąć się z bólu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natalia1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 09:45   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez Natalia1999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak w pytaniu jestem bardzo ciekawa jak radzicie sobie z bardzo bolesna miesiączką i praca. Aktualnie jeszcze się uczę ale bardzo mnie to ciekawi ponieważ jestem właścicielka takich miesiączek. Nic mi nie pomaga, i jedyne co mogę to leżeć i zwinąć się z bólu.
Zdarzyło mi się wziąć urlop na żądanie z powodu wyjątkowo bolesnej miesiączki. Wróciłam obecnie do tabletek antykoncepcyjnych, bo dzięki nim nie mam bolesnych miesiączek. A gdy miałam, to nospa max i "modlitwa", żeby jakoś przetrwać dzień.

Konsultowałaś się z ginekologiem, czy coś można z tym zrobić? Pocieszę Cię, że czasami w ciągu życia to się zmienia - miałam okresy bardzo bolesnych miesiączek, a czasami nawet nie poczułam, jak dostałam.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 09:49   #3
Natalia1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Nie, nie konsultowalam tego z lekarzem ale mam zamiar sie wybrać. Ja kiedyś nie miałam takich bolesnych ale od kilku dobrych lat mam okropne...
Słyszałam właśnie o tym, że tabletki anty pomagają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Zdarzyło mi się wziąć urlop na żądanie z powodu wyjątkowo bolesnej miesiączki. Wróciłam obecnie do tabletek antykoncepcyjnych, bo dzięki nim nie mam bolesnych miesiączek. A gdy miałam, to nospa max i "modlitwa", żeby jakoś przetrwać dzień.

Konsultowałaś się z ginekologiem, czy coś można z tym zrobić? Pocieszę Cię, że czasami w ciągu życia to się zmienia - miałam okresy bardzo bolesnych miesiączek, a czasami nawet nie poczułam, jak dostałam.
Nie, nie konsultowalam tego z lekarzem ale mam zamiar sie wybrać. Ja kiedyś nie miałam takich bolesnych ale od kilku dobrych lat mam okropne...

Słyszałam właśnie o tym, że tabletki anty pomagają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natalia1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 10:15   #4
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

U mnie ibuprom albo dwa i lecę... Na szczęście moje boleści trwają jeden dzień, dają się ugłaskać ibupromem, więc jakoś te 8 godzin wytrzymam. Jednak po tym, jak się zmobilizuję żeby w pracy jakoś funkcjonować, to jak wracam do domu to padam i jestem do niczego, przez dwa dni nic nie robię w domu. Coś za coś.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 11:29   #5
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez Natalia1999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak w pytaniu jestem bardzo ciekawa jak radzicie sobie z bardzo bolesna miesiączką i praca. Aktualnie jeszcze się uczę ale bardzo mnie to ciekawi ponieważ jestem właścicielka takich miesiączek. Nic mi nie pomaga, i jedyne co mogę to leżeć i zwinąć się z bólu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2 x ibuprom (ew. ketonal) + nospa forte zanim jeszcze zacznie boleć. ważne jest aby tabletki wziąć wcześniej a nie jak już od pół godziny się zwijamy z bólu. + gdy mam taką możliwość to ciepły termofor na podbrzusze (ciepło powoduje rozkurczanie mięśni gładkich).

od zawsze mam bardzo bolesne miesiączki, z różnych powodów tabletki anty mi nie leżą, więc przetestowałam mnóstwo opcji.

czasem trzeba się po prostu wziąć w garść, wstać i iść do tej pracy. zupełnie inaczej odczuwa się to wszystko gdy się leży w łóżku i użala nad sobą, a zupełnie inaczej gdy się jest w pracy i trzeba pracować. zajęcie myśli czymś innym, silnie absorbującym też mocno pomaga. gdy się leży i skupia na bólu to czuje się go bardziej, niż gdy głowę masz zajętą.

niektórym pomaga też wysiłek fizyczny (z umiarem) więc warto też spróbować mimo wszystko nie leżeć, a np chodzić, albo poćwiczyć.

i dziwię się, że mówisz, że nic na Ciebie nie działa, gdy nic nie próbowałaś. od kilku lat masz bolesne miesiączki i Ty dopiero myślisz o pójściu do ginekologa???
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 12:24   #6
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Wysiłek fizyczny pomaga, ale uprawiany systematycznie, między miesiączkami, a nie w jej czasie. Jak ciało jest w dobrej formie, to okres nie jest dla organizmu takim szokiem. Dużego wysiłku podczas najintensywniejszego dnia miesiączki nie polecam. Coś tam porobić oczywiście można, jeśli ktoś czuje się na siłach, ale to już każdy sam musi znaleźć złoty środek. Ja przez ten dzień albo dwa nie robię nic poza lekkimi pracami domowymi, jeśli naprawdę muszę, bo po prostu nie jestem w stanie robić nic więcej. Jednak widzę dużą różnicę w tym, jak znoszę miesiączki teraz, kiedy na co dzień coś tam ćwiczę, a kiedyś, kiedy nie robiłam nic.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 12:38   #7
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Wysiłek fizyczny pomaga, ale uprawiany systematycznie, między miesiączkami, a nie w jej czasie. Jak ciało jest w dobrej formie, to okres nie jest dla organizmu takim szokiem. Dużego wysiłku podczas najintensywniejszego dnia miesiączki nie polecam. Coś tam porobić oczywiście można, jeśli ktoś czuje się na siłach, ale to już każdy sam musi znaleźć złoty środek. Ja przez ten dzień albo dwa nie robię nic poza lekkimi pracami domowymi, jeśli naprawdę muszę, bo po prostu nie jestem w stanie robić nic więcej. Jednak widzę dużą różnicę w tym, jak znoszę miesiączki teraz, kiedy na co dzień coś tam ćwiczę, a kiedyś, kiedy nie robiłam nic.
ośmielam się stwierdzić, że nie jest to żadna reguła. i na Ciebie wysiłek fizyczny w trakcie miesiączki moze nie działać. na innych tak.

ja w tym miesiącu dostałam okresu po godzinie od wyjścia w góry. przez kolejną godzinę szło się dość ciężko, trzeba było mocno zagryźć zęby. a potem czułam się wręcz zadzwiająco dobrze dopóki szłam. na postojach było gorzej. a uwierz mi - to nie był spacerek po parku. więc jak najbardziej wysiłek fizyczny w trakcie okresu może pomagać.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-07, 12:44   #8
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ośmielam się stwierdzić, że nie jest to żadna reguła. i na Ciebie wysiłek fizyczny w trakcie miesiączki moze nie działać. na innych tak.

ja w tym miesiącu dostałam okresu po godzinie od wyjścia w góry. przez kolejną godzinę szło się dość ciężko, trzeba było mocno zagryźć zęby. a potem czułam się wręcz zadzwiająco dobrze dopóki szłam. na postojach było gorzej. a uwierz mi - to nie był spacerek po parku. więc jak najbardziej wysiłek fizyczny w trakcie okresu może pomagać.
Miałam opisać dokładnie taką samą historię sprzed dwóch lat. Nigdy nie przeszłam miesiączki (choc nie mam takich bolesnych, że muszę leżeć w łóżku) tak bezboleśnie jak wtedy, kiedy byłam na szlaku. Na postojach ból sie nasilał.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 13:02   #9
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ośmielam się stwierdzić, że nie jest to żadna reguła. i na Ciebie wysiłek fizyczny w trakcie miesiączki moze nie działać. na innych tak.

ja w tym miesiącu dostałam okresu po godzinie od wyjścia w góry. przez kolejną godzinę szło się dość ciężko, trzeba było mocno zagryźć zęby. a potem czułam się wręcz zadzwiająco dobrze dopóki szłam. na postojach było gorzej. a uwierz mi - to nie był spacerek po parku. więc jak najbardziej wysiłek fizyczny w trakcie okresu może pomagać.
Oczywiście, że każdy musi sobie popróbować i zobaczyć co i jak na niego działa, jedna opinia na ten temat to nie jest żadna reguła. Jednak z własnych doświadczeń i rozmów z koleżankami moja konkluzja jest taka, jak pisałam wyżej. Nie na każdego tak musi działać, ale jednak w wielu przypadkach się sprawdza.

Wysiłek w trakcie okresu faktycznie łagodzi dolegliwości, nie napisałam, że nie, ale właśnie - dopóki ten wysiłek trwa. Po jego zaprzestaniu wszystkie dolegliwości mogą wrócić, nieraz z większą siłą. A jeśli ktoś nie pracuje fizycznie, to rzadko może sobie pozwolić na taką aktywność trwającą akurat te najgorsze kilka godzin. Co z tego, że poćwiczę godzinę, może dwie, bo akurat na tyle mogę sobie pozwolić tego dnia, skoro potem jest tak samo źle albo i gorzej...
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 13:05   #10
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Oczywiście, że każdy musi sobie popróbować i zobaczyć co i jak na niego działa, jedna opinia na ten temat to nie jest żadna reguła. Jednak z własnych doświadczeń i rozmów z koleżankami moja konkluzja jest taka, jak pisałam wyżej. Nie na każdego tak musi działać, ale jednak w wielu przypadkach się sprawdza.

Wysiłek w trakcie okresu faktycznie łagodzi dolegliwości, nie napisałam, że nie, ale właśnie - dopóki ten wysiłek trwa. Po jego zaprzestaniu wszystkie dolegliwości mogą wrócić, nieraz z większą siłą. A jeśli ktoś nie pracuje fizycznie, to rzadko może sobie pozwolić na taką aktywność trwającą akurat te najgorsze kilka godzin. Co z tego, że poćwiczę godzinę, może dwie, bo akurat na tyle mogę sobie pozwolić tego dnia, skoro potem jest tak samo źle albo i gorzej...
no jak na razie mamy jedną Twoją opinię i 2 przeciwne. tak, że masz rację, jedna opinia to żadna reguła.
naprawdę - to że na Ciebie i koleżanki działa, nie robi z tego reguły. i nie rozumiem czemu na siłę próbujesz udowadniać, że coś co na Ciebie nie działa, nie ma prawa działać na innych
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 13:15   #11
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no jak na razie mamy jedną Twoją opinię i 2 przeciwne. tak, że masz rację, jedna opinia to żadna reguła.
naprawdę - to że na Ciebie i koleżanki działa, nie robi z tego reguły. i nie rozumiem czemu na siłę próbujesz udowadniać, że coś co na Ciebie nie działa, nie ma prawa działać na innych
Czekaj, powoli, spokojnie, wdech, wydech.

Gdzie ja na siłę próbuję coś udowadniać? Wyraziłam swoją opinię popartą swoimi doświadczeniami, tak samo jak wy. I co niby na mnie nie działa? Gdzie ja napisałam, że coś na mnie nie działa? Jak do tej pory same napisałyście, że ból się nasilał na postojach, więc w tym, że dolegliwości wracają po przerwaniu wysiłku, jak najbardziej przecież się zgadzamy.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-07, 13:26   #12
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Czekaj, powoli, spokojnie, wdech, wydech.

Gdzie ja na siłę próbuję coś udowadniać? Wyraziłam swoją opinię popartą swoimi doświadczeniami, tak samo jak wy. I co niby na mnie nie działa? Gdzie ja napisałam, że coś na mnie nie działa? Jak do tej pory same napisałyście, że ból się nasilał na postojach, więc w tym, że dolegliwości wracają po przerwaniu wysiłku, jak najbardziej przecież się zgadzamy.
do tej pory napisałyśmy, że wysiłek fizyczny w trakcie może pomagać, a Ty forsujesz, przekonanie, że to nie ma prawa działać, bo Ty i Twoje koleżanki tak twierdzicie.
nie zgadzamy się. bo nikt nie napisał, że podczas postojów samopoczucie jest równie złe jak podczas leżenia w łóżku. jest gorsze niż podczas ruchu, ale nadal o niebo lepsze niż podczas leżenia i umartwiania się miesiączką. wdech, wydech i poczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem
EOT
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 13:44   #13
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
do tej pory napisałyśmy, że wysiłek fizyczny w trakcie może pomagać, a Ty forsujesz, przekonanie, że to nie ma prawa działać, bo Ty i Twoje koleżanki tak twierdzicie.
nie zgadzamy się. bo nikt nie napisał, że podczas postojów samopoczucie jest równie złe jak podczas leżenia w łóżku. jest gorsze niż podczas ruchu, ale nadal o niebo lepsze niż podczas leżenia i umartwiania się miesiączką. wdech, wydech i poczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem
EOT
Kobito, gdzie ja tak napisałam?! Bo ja nie widzę. A nawet napisałam coś kompletnie przeciwnego. Celem mojego posta było tylko wyrażenie mojej opinii, że warto pomyśleć o wysiłku fizycznym i ogólnie o zadbaniu o swoją kondycję na co dzień, bo to może naprawdę baaaaardzo pomóc przy kobiecych sprawach. Może niefortunnie dobrałam niektóre słowa, może kilku słów zabrakło, ale naprawdę, nie miałam na myśli nic takiego, co ty mi tu próbujesz przypisać i według mnie nic takiego nie wynika z moich postów, no ale to już kwestia interpretacji i chęci przyczepienia się.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 13:52   #14
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Kobito, gdzie ja tak napisałam?! Bo ja nie widzę. A nawet napisałam coś kompletnie przeciwnego. Celem mojego posta było tylko wyrażenie mojej opinii, że warto pomyśleć o wysiłku fizycznym i ogólnie o zadbaniu o swoją kondycję na co dzień, bo to może naprawdę baaaaardzo pomóc przy kobiecych sprawach. Może niefortunnie dobrałam niektóre słowa, może kilku słów zabrakło, ale naprawdę, nie miałam na myśli nic takiego, co ty mi tu próbujesz przypisać i według mnie nic takiego nie wynika z moich postów, no ale to już kwestia interpretacji i chęci przyczepienia się.
Kobito, spokojnie, wdech, wydech. nie moja wina, że swoje zdanie wyrażasz, tak jak wyrażasz i potem są niejasności.
ale ok dla podsumowania... więc wysiłek fizyczny w trakcie miesiączki jest wskazany może pomagać czy nie jest wskazany i nie pomaga?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 14:07   #15
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
Kobito, spokojnie, wdech, wydech. nie moja wina, że swoje zdanie wyrażasz, tak jak wyrażasz i potem są niejasności.
ale ok dla podsumowania... więc wysiłek fizyczny w trakcie miesiączki jest wskazany może pomagać czy nie jest wskazany i nie pomaga?
Ja nie widzę żadnej różnicy. Ćwiczę i jest ok, nic nie boli, ale mijają dwie godziny od skończenia treningu i jest to samo albo i gorzej niż przed, ostatnio było gorzej. Może jakbym trafiła akurat w tym dniu na szlak i spędziła 6 godzin na intensywnym marszu pod górkę, to nie zdążyłabym poczuć bólu miesiączkowego, ale jeszcze mi się nie zdarzył wysiłek w trakcie najgorszego dnia miesiączki, który trwałby dłużej niż 2 godziny. Jednak widzę dużą różnicę teraz, jak ćwiczę systematycznie i ogólnie jestem w dobrej formie, niż jeszcze dwa lata temu, kiedy nie robiłam nic i byłam jednym wielkim flakiem. Wtedy okres był przynajmniej jednym dniem katorgi, teraz najwyżej 10 godzinami lekkich zawrotów głowy i bólu, który daje się ujarzmić 400mg ibuprofenu.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 15:26   #16
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Biorę pracę zdalną, nałykam się tabletek (które ledwo co dają), ciepły okład nad brzuch i pracuję z łóżka. Jak muszę gdzieś iść, to na podbrzusze naklejam sobie taki plaster, który wydziela ciepło. Ponieważ okres mam obfity, noszę też specjalne, nieprzeciekające majtasy. Pijam też krwawnik ponieważ tak przeczytałam w necie, ale czy to cokolwiek pomaga ciężko stwierdzić.


Ogólnie moja odpowiedź to: nie radzę sobie. Dla mnie okres to dramat. I wkurza mnie to, że nie można okresu traktować jak choroby chociaż objawy i niezdolność do normalnego funkcjonowania są jak najbardziej jak w czasie choroby :/
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 15:41   #17
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Biorę pracę zdalną, nałykam się tabletek (które ledwo co dają), ciepły okład nad brzuch i pracuję z łóżka. Jak muszę gdzieś iść, to na podbrzusze naklejam sobie taki plaster, który wydziela ciepło. Ponieważ okres mam obfity, noszę też specjalne, nieprzeciekające majtasy. Pijam też krwawnik ponieważ tak przeczytałam w necie, ale czy to cokolwiek pomaga ciężko stwierdzić.


Ogólnie moja odpowiedź to: nie radzę sobie. Dla mnie okres to dramat. I wkurza mnie to, że nie można okresu traktować jak choroby chociaż objawy i niezdolność do normalnego funkcjonowania są jak najbardziej jak w czasie choroby :/
Szałwia i melisa mają właściwości łagodzące dolegliwości miesiączkowe, warto spróbować.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 17:51   #18
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 332
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

U mnie jest różnie - raz miesiączka przechodzi bez echa, czasem jestem bliska omdlenia z bólu (nie przesadzam ). To, co mi pomaga to Pyralgina albo z tych mocniejszych na receptę - Ketonal. Ketonal tylko w skrajnych przypadkach, bo działa wyniszczająco na żołądek i wątrobę.
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 17:53   #19
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 313
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez Natalia1999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak w pytaniu jestem bardzo ciekawa jak radzicie sobie z bardzo bolesna miesiączką i praca. Aktualnie jeszcze się uczę ale bardzo mnie to ciekawi ponieważ jestem właścicielka takich miesiączek. Nic mi nie pomaga, i jedyne co mogę to leżeć i zwinąć się z bólu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pigułki, żeby miesiączek nie mieć. Chyba, że pigułki działają jeszcze gorzej.

Odpowiednie planowanie. Moje najgorsze doświadczenie to był lot nad Andami pierwszego dnia miesiączki, chybotliwym samolotem. Chiało mi jednocześnie wymiotować i myślałam, że zemdleję. Myślałam, że wykituję, naprawdę. Staram się unikać podróży i ważniejszych spotkań w te dni.

Tabletki przeciwbólowe.

U mnie z wiekiem ból trochę osłabł. Jak byłam młodsza było gorzej niż obecnie.
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-07, 18:43   #20
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Miałam opisać dokładnie taką samą historię sprzed dwóch lat. Nigdy nie przeszłam miesiączki (choc nie mam takich bolesnych, że muszę leżeć w łóżku) tak bezboleśnie jak wtedy, kiedy byłam na szlaku. Na postojach ból sie nasilał.
Potwierdzam, mi również zdarzyło się dostać okresu w górach podczas wspinaczki i faktycznie jakoś mniej bolało wtedy.
Jednak jeżeli ma się naprawdę silny atak (a taki zdarzył mi się kilkukrotnie) to człowiek nie jest w stanie nawet wstać z łóżka, ma się zawroty głowy, silne poty, bierze na omdlenie, kilkukrotnie miałam takie samo natężenie bólu jak przy porodzie.
Na szczęście pomógł mi dość szybko metamizol.
Dodatkowo zupełnie przypadkowo odkryłam, iż NoSpa (brałam na zespół jelita drażliwego) zażywana codziennie na tydzień przed miesiączką znacząco zmniejsza bóle menstruacyjne
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 19:34   #21
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 20:19   #22
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Bardziej chodzi mi o to społeczne podejście, że to naturalne, że kobiety mają okres i nie ma co wydziwiać

W praktyce nigdy zwolnienia nie testowałam, bo do gina umawiać się muszę z dużym wyprzedzeniem, zresztą lekarka niezbyt przejęła się wieścią o moich bolesnych miesiączkach. Nie dziwne w sumie, bo mam pilniejsze problemy.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 20:26   #23
VivelaPologne
Raczkowanie
 
Avatar VivelaPologne
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Galaxy
Wiadomości: 257
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Ja również mam bolesne miesiączki, może nie muszę leżeć w łóżku cały czas, ale pierwszego dnia (i czasem też drugiego) nie czuję się dobrze. Zazwyczaj pomaga jedna tabletka pyralginy lub ipubromu, jednak ostatnio musiałam wziąć dwie. Nie dość, że okres mam bolesny, to jeszcze obfity, więc gdy tylko się pojawia, to humor zepsuty na kolejne 2-3 dni.
__________________
Los się śmieje z naszych planów
VivelaPologne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 20:43   #24
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Chyba się da, tylko weź tak lataj co miesiąc do lekarza.

Mój ojciec miał kiedyś pracownicę, która miała tak potworne miesiączki, ze co miesiąc szła do szpitala na kilka dni . Nie bardzo wiem co konkretnie jej dolegalo, czy ból czy nadobfite krwawienia, czy wszystko do kupy.
Ale co miesiąc zwolnienie było.


Ja nie cierpię na ból brzucha, ale wysiłku/sportu w pierwsze 3 dni unikam, bo wzmaga krwawienie potem i przedłuża je wyraźnie o nawet 2-3 dni.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 20:52   #25
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Biorę pracę zdalną, nałykam się tabletek (które ledwo co dają), ciepły okład nad brzuch i pracuję z łóżka. Jak muszę gdzieś iść, to na podbrzusze naklejam sobie taki plaster, który wydziela ciepło. Ponieważ okres mam obfity, noszę też specjalne, nieprzeciekające majtasy. Pijam też krwawnik ponieważ tak przeczytałam w necie, ale czy to cokolwiek pomaga ciężko stwierdzić.


Ogólnie moja odpowiedź to: nie radzę sobie. Dla mnie okres to dramat. I wkurza mnie to, że nie można okresu traktować jak choroby chociaż objawy i niezdolność do normalnego funkcjonowania są jak najbardziej jak w czasie choroby :/
próbowałaś regulowaćto tabletkami antykoncepcyjnymi? ja brać nie mogę, z różnych powodów, ale kobiety w rodzinie mówiły, że to jak zbawienie, i faktycznie bóle w znacznym stopniu mijały.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 21:37   #26
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Uregulowalam ten problem tabletkami antykoncepcyjnymi. Ale teraz mam inny: migreny jeden/dwa dni przed okresem...
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 21:43   #27
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez Natalia1999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak w pytaniu jestem bardzo ciekawa jak radzicie sobie z bardzo bolesna miesiączką i praca. Aktualnie jeszcze się uczę ale bardzo mnie to ciekawi ponieważ jestem właścicielka takich miesiączek. Nic mi nie pomaga, i jedyne co mogę to leżeć i zwinąć się z bólu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam leki przeciwbólowe od gina na receptę. A teraz od paru lat jestem na tabletkach anty i mam zupełnie inne cykle i miesiączki, niezbyt mi przeszkadzają w życiu
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 21:47   #28
XElisX
Raczkowanie
 
Avatar XElisX
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 412
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Kilka lat temu podczas okresu mdlałam i wymiotowałam z bólu, do tego trwał tydzień i był bardzo obfity. W końcu poszlam po tabletki anty i to było dla mnie zbawienie. Rzadko bolało na tyle, żebym leżała skulona jak wczesniej, był krótszy no i regularny co do dnia
Po dwóch latach odstawiłam i bałam się co będzie dalej. Na szczęście tak silny ból nie wrócił, chociaż długość i obfitość znów są takie, jak kiedyś. Ale żyje i mogę funkcjonować!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Old people burning
Old people burning
Pucio henzap!
XElisX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 21:47   #29
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Wysiłek fizyczny pomaga, ale uprawiany systematycznie, między miesiączkami, a nie w jej czasie. Jak ciało jest w dobrej formie, to okres nie jest dla organizmu takim szokiem. Dużego wysiłku podczas najintensywniejszego dnia miesiączki nie polecam. Coś tam porobić oczywiście można, jeśli ktoś czuje się na siłach, ale to już każdy sam musi znaleźć złoty środek. Ja przez ten dzień albo dwa nie robię nic poza lekkimi pracami domowymi, jeśli naprawdę muszę, bo po prostu nie jestem w stanie robić nic więcej. Jednak widzę dużą różnicę w tym, jak znoszę miesiączki teraz, kiedy na co dzień coś tam ćwiczę, a kiedyś, kiedy nie robiłam nic.
To prawda, jak intensywnie trenowałam to miesiączki spokojnie przechodziłam bez leków
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 22:04   #30
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak radzicie sobie z pracą i miesiączką?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-27 11:56:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.