Krem dla alergiczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-31, 20:36   #1
zuckerwatte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 73

Krem dla alergiczki


Witam serdecznie. Przeszukiwałam forum w poszukiwaniu podobnego tematu, ale nie natknęłam się na niego.

A więc sprawa wygląda tak - chciałabym zakupić dobry (cena nie gra roli) krem nawilżający, najlepiej z filtrem. Jestem alergiczką i niestety, skóra na twarzy często łuszczy mi się właśnie z tego powodu... Farmaceutka poleciła mi kremy do skóry atopowej firmy Bioderma. A może ktoś ma inne propozycje?
zuckerwatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 13:20   #2
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Krem dla alergiczki

Owszem, nie ma takiego wątku bo istnieje coś takiego jak KWC, w którym opisane są setki kremów i wystarczy wpisać jaki to ma być krem i wyskakują dziesiątki propozycji z opisami, składami i opiniami kilkunastu osób i wystarczy poszperać, a na pewno się coś znajdzie.

Edytowane przez Ligiya
Czas edycji: 2009-11-01 o 13:22
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 10:51   #3
zuckerwatte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 73
Dot.: Krem dla alergiczki

nie no, super. przeszukiwanie kilkudziesięciu stron w poszukiwaniu kremów jest lepsze niż polecenie jednego czy nawet kilku.
zuckerwatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 15:28   #4
xblue
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: Krem dla alergiczki

zgadzam sie z farmaceutka, kremy Bioderma dla cery wrazliwej sa swietne, ja sama tez mam z tym problemy, nie moge nawet uzywac kremu nivea Bioderma jest idealna dla mojej skory, ostatnio nawet zaczelam sobie zamwaic te kramy przez sms-a, bo cena jest o wiele nizsza niz w aptece
xblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 15:48   #5
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Krem dla alergiczki

Tak to jest lepsze, bo przeanalizujesz składy, poczytasz opinie i stwierdzisz, które będę dobre dla ciebie. I wcale nie będą to setki. Szukasz kremu dla wrażliwców, wpisujesz odpowiednie frazy i wyskakuje wcale nie tak wiele kremów. Poświęcisz na to góra 1-2 godziny dokładnego analizowania a być może znajdziesz idealny krem na Ciebie.

Ja od siebie mogę polecić tylko jesli chodzi o nawilzajace kremy, ktore nie powinny uczulac: La Roche Posay hydraphase (uzywam wersji legere, ale jest też "pełna", bogatsza) no i Avene Hydrance (uwaga jesli masz sklonnosci do zapychania, ostatnio wyszly nowe wersje i jest wiecej potencjalnych zapychaczy) . Naprawdę godne uwagi, tylko mógłyby być trochę tańsze. I nie powinny uczulać. Zapytaj w aptece o próbki.
Jesli cię uczulą pozostaje chyba tylko Humektan Orionu. Brak zapychaczy i chemii, krotki sklad (a to chodzi) i naprawdę super i tani- za 100 ml ok. 20-30 zł. Ale strasznie trudno go dostać, chyba że przez Internet.
Nie napisałaś zdaje się jaki masz rodzaj skóry: sucha, tłusta, mieszana, tylko tyle, że wrażliwa. Jeśli masz tłusta albo mieszaną mogę polecić też (jesli cie nie zapychaja trojglicerydy) krem normalizujący firmy Dermedic, mnie nie uczulił, ale zapchały wlasnie trójglicerydy.
Ja mogę tylko polecić kremy nawilżające, bo sama się na nich skupiam, sama mając cerę bardzo wrażliwą. Jeśli szukasz typowo odżywczych to nie pomogę.

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Co do Biodermy to strasznie podobają mi się ich toniki i peelingi. Teraz wypuścili nową serię Hydrabio, jest dla cery suchej ale skusilam sie na tonik i nie zaluje. Ich kremy moze i dobre dla cer wrazliwych, nie wiem, nie uzywalam, ale osobiscie uwazam, ze ceny nie sa adekwatne do skladów. W sumie nie ma tam nic takiego, za co uwazam ze warto zaplacic az tyle. Kiedys mialam taki krem, który kosztowal z 18 zł a skladem roznil sie naprawde niewiele.

Edytowane przez Ligiya
Czas edycji: 2009-11-03 o 15:38
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 21:57   #6
lovebites
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 214
Dot.: Krem dla alergiczki

Polecam Ci wszelkie kremy firmy AA. jestem alergiczką rówież. i wszelkie kosmetyki od kremu do twarzy i balsamów i żeli pod prysznic tylko AA
sprawdź ich stronę internetową. Bo nie wiem jak wygląda w momencie ochrony przed słońcem.
__________________
Dziewczyny klikajcie codziennie

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl


Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.