wpyw antykoncepcji na cerę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-02, 20:27   #1
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41

wpyw antykoncepcji na cerę


mam pytanie. od tygodnia zazywam tabl. antykoncepcyjne i od mniej wiecej od kilku dni zaobserwowałam dziwne zmiany takie jak pękające kąciki ust, cos dziwnego na podbródku...zazywam tabletki o nazwie logest jesli cos wam to mówi.
pieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 20:27   #2
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
wpyw antykoncepcji na cerę

mam pytanie. od tygodnia zazywam tabl. antykoncepcyjne i od mniej wiecej od kilku dni zaobserwowałam dziwne zmiany takie jak pękające kąciki ust, cos dziwnego na podbródku...zazywam tabletki o nazwie logest jesli cos wam to mówi.
pieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 20:42   #3
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Re: wpyw antykoncepcji na cerę

Hej . Ja nie zażywam pigulek, zaznaczam więc że moje infromacje nie muszą być w 100% zgodne z rzeczywistością.
Słyszałam że tabletki mogą powodować zmiany skórne np: wypryski. Jednak mysle ze to moze tak tylko na poczatku ( wiadomo hormony, cała gospodarka jest troche zachwiana ) więc myslę ze im dłuzej bedziesz stosować pigułki tym organizm bardziej sie przyzwyczai i już nie bedzie owego skutku ubocznego. Jesli jednak problem nie zniknie i zacznie sie nasilać to może warto wybrać się do ginekologa po zmiane tabletek ?
Pozdrawiam
paliziomka
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 20:42   #4
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Re: wpyw antykoncepcji na cerę

Hej . Ja nie zażywam pigulek, zaznaczam więc że moje infromacje nie muszą być w 100% zgodne z rzeczywistością.
Słyszałam że tabletki mogą powodować zmiany skórne np: wypryski. Jednak mysle ze to moze tak tylko na poczatku ( wiadomo hormony, cała gospodarka jest troche zachwiana ) więc myslę ze im dłuzej bedziesz stosować pigułki tym organizm bardziej sie przyzwyczai i już nie bedzie owego skutku ubocznego. Jesli jednak problem nie zniknie i zacznie sie nasilać to może warto wybrać się do ginekologa po zmiane tabletek ?
Pozdrawiam
paliziomka
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-03, 11:28   #5
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Re: wpyw antykoncepcji na cerę

Tabletki mogą byc żle dobrane, więc obserwuj sie dokładnie. Ja miałam podobna sytuację, po pierwszych tabletkach (Nowynette)pojawiły mi sie na twarzy dziwne, trudnogojące się wypryski, w miejscach bardzo nietypowych (np. pod okiem, gdzieś pod linia brwi itp). Udałam sie do ginekologa, który zmienił mi pigułki na inne i juz nic takiego sie nie działo.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-03, 11:28   #6
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Re: wpyw antykoncepcji na cerę

Tabletki mogą byc żle dobrane, więc obserwuj sie dokładnie. Ja miałam podobna sytuację, po pierwszych tabletkach (Nowynette)pojawiły mi sie na twarzy dziwne, trudnogojące się wypryski, w miejscach bardzo nietypowych (np. pod okiem, gdzieś pod linia brwi itp). Udałam sie do ginekologa, który zmienił mi pigułki na inne i juz nic takiego sie nie działo.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 08:46   #7
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Re: wpyw antykoncepcji na cerę

Ja polecam Cilest! Zawiera jaki składnik poprawiający stan cery! Choś przez pierwszy miesiąc brania czułam lekkie nudności...Z perspektywy 3,5 roku ich stosowania POLECAM!
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-30, 09:13   #8
edytka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 154
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

a kto stosował diane-czy jakos tak-lekarz chce mi przepisac -ponos równiez poprawia wyglad cery,zmniejsza tradzik...????
edytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 11:18   #9
czeko
Rozeznanie
 
Avatar czeko
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łodz
Wiadomości: 565
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

a biore diane i nie mam ani jednej krostki...ostatnio byłam na badaniu skory wykazało ze mam skore normalna a wczesniej miałam skore mieszana...chyba to zasługa tych tabletek..
czeko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 12:41   #10
Annake
Raczkowanie
 
Avatar Annake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 302
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Ja diane nie polecam.. używałam przez miesiąc i o miesiąc za długo.. Nigdy nie miałam skołonności do tycia, a gdy brałam te tabletki zwiększył mi się apetyt i przytyłam 4kg. Miałam posłuchać mojej pani doktor, która z ogromną niechęcią mi je przepisała, bo wiedziała jakie mogą być tego skutki..
Teraz używam Cilest i są świetne
Wcześniej używałam Novynette, ale one mają mniejszą zawartość hormonów niż Cilest.
A poza tym Edytko2 teraz wszystkie tabletki anty poprawiają wygląd cery.. nie tylko Diane.
Annake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 16:20   #11
edytka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 154
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

anakee nie wszystkie,przez 5 lat brałam minulet...i nic:-(((hmmm z tym tyciem to dziwne bo jest na nich napisane na ulotce,że ich zaleta jest równiez to,że nie powodujątycia...Dziewczyn y czy któras z was jeszcze po nich utyła????piszcie prosze!bo moge jeszcze zmienic zdanie i wziac inne.ile one w ogiole kosztuja bo jeszce nie wykupilam recepty???
edytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-30, 16:32   #12
Kasandra79
Raczkowanie
 
Avatar Kasandra79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 232
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Ja brałam DIANE 35 przez rok. Cena niska ok 10. Piersi urosły mi o jeden rozmiar.Cera bardzo sie poprawiła, zero prysczy. A teraz minusy waga + 8 kg, stany depresyjne ( to było najgorsze )
Kasandra79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 19:35   #13
Annake
Raczkowanie
 
Avatar Annake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 302
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Edytko2 niestety to nie tylko ja mam takie doświadczenia z Diane, moje koleżanki również, a pani doktor powiedziała, żeby uważać z tymi tabletkami, bo najzwyczajniej w świecie się po nich tyje.. Wiesz może nie u wszystkich są takie objawy,ale ja mam je wypróbowane i już nigdy więcej ich nie wezmę..
Annake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 19:38   #14
Annake
Raczkowanie
 
Avatar Annake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 302
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

A poza tym chciałam dodać, że mi piersi urosły również, ale po Cilest.. nawet o 2 rozmiary i to nie jest tylko skutek używania Diane 35..
Annake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 12:01   #15
katrin79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 37
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Dziewczyny!Uwazajcie na Diane-po ich odstawieniu zaczely sie moje problemy z cera a wczesniej nawet w wieku dojrzewania nie mialam klopotow z tradzikiem. Poza tym na poczatku zazywania tych pigulek nie milam zadnych problemow, z czasem coraz gorzej sie czulam, mialam nudnosci, puchly mi nogi. Od bardzo wielu dziewczyn slyszalam niezbyt pozytywne opinie na temat Diane. Dodac jeszcze moge, ze Diane zaczelam brac bedac w Niemczech, odstawilam je po kilku miesiacach za namowa mojej ginekolog-tabletki zaczeto wycofywac z rynku a bylo to 7 lat temu....
katrin79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 10:23   #16
Szczepcio
BAN stały
 
Avatar Szczepcio
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 978
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Ja też uważałabym na Diane 35. Gdy się stosuje jest dobrze, ale po odstawieniu... same problemy
Szczepcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 09:24   #17
**KaTe**
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 24
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Ja to juz tyle sie naczytalam o skutkach ubocznych brania tabletek antykoncepcyjnych, ze z moim chlopakiem zdecydowalismy, ze nie ma sensu sie tym faszerowac. Zwlaszcza, ze ja mam skore mieszana z roznymi krostkami i przypuszczam, ze na pewno moja cera zareagowala by negatywnie na branie takich tabletek.
**KaTe** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 23:21   #18
Feluś
Raczkowanie
 
Avatar Feluś
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 129
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Cześć Dziewczyny!
Cilest-cacy
Diana-ja nie stosowałam, ale koleżanaka była zadowolona
Trigula-tyłam
Loveston-a kysz potworze!!!!
Generalnie trzeba dobrać do siebie drogą prób i błedów. Obecnie mam przerwę w stosowaniu Cilestu i zastanawiam się nad wypróbowaniem plastrów Evra, ale najpierw konsultacja z moja wieloletnia ginekolog. Jeżeli lekarz jest "sensowny" to napewno Wam pomoże w odpowienim doborze preparatu. Przy stosowaniu Cilestu nie tyłam, uregulowany- czyli niebolesny okres, cera bez zmian- czyli z problemami. Tak czy inaczej- do lekarza.
Pozdrawiam
Feluś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 15:42   #19
colliere
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 13
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Bralam juz diane, cilest, haromonet,mercilon, marvelon obecnie biore minulet lub femoden(maja jednakowy skład).Marvelon wywyolywał u mnie mdłosci a obecnie mam problemy z cera dopuszczam ze to od tabletek(minulet).O ile sobie przypominam to Diana 35 na moj organizm nie wypływała negatywnie.Zycze odpowiedniego doboru tabletek.
colliere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 20:56   #20
du$ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Z tego co widzę wątek stary, więc podbijam. Nie biorę jeszcze tabletek, ale wybieram się po nie do ginekologa. I chciałam zapytać, czy poprawią mi wygląd cery? Mam w tej chwili masakrę. Doraźne leczenie antybiotykami kończy się tak, że jednego pryszcza wyleczę, ale pojawia mi się 10 nowych w innym miejscu. Jak myślicie, to dobry pomysł z tymi tabletkami?
__________________
du$ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 21:00   #21
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Tabletek nie przyjmuje się w ciemno, bo może akurat pomogą.
Najpierw bada się poziom hormonów, a jeśli coś jest nie tak, to dopiero indywidualnie dobiera się tabletki antykoncepcyjne. => to czy pomogą zależy od tego, czy zaburzona jest gospodarka hormonalna i czy przez to hormony wpływają na stan skóry
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 11:35   #22
du$ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
Tabletek nie przyjmuje się w ciemno, bo może akurat pomogą.
Najpierw bada się poziom hormonów, a jeśli coś jest nie tak, to dopiero indywidualnie dobiera się tabletki antykoncepcyjne. => to czy pomogą zależy od tego, czy zaburzona jest gospodarka hormonalna i czy przez to hormony wpływają na stan skóry
Nie chcę ich brać, bo akurat pomogą. Lekarz zadecyduje jak rozwiązać mój problem z cerą. Chcę je brać, ze względu na ich antykoncepcyjność Tylko ciekawi mnie, czy ich przyjmowanie może coś zmienić na lepsze. Bo słyszałam, że niektórym osobom po nic cera się tylko pogarsza. A tego chyba nie zniosę.
__________________

Edytowane przez du$ka
Czas edycji: 2009-05-01 o 11:37 Powód: error
du$ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 11:45   #23
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Jeśli tabletki się dobrze dobierze, to różnica w cerze może być tylko in plus
Pogorszenie może nastąpić po dostawieniu.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 23:17   #24
martaaa509
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 273
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

na cerę ginekolog przepisał mi najpierw syndi35 (odpowiednik diany).dobrze się po nich czułam, cera się znacznie poprawiła.brałam je rok.po roku zdecydowałam się na diane35.po pół roku brania zaczął się koszmar, huśtawki nastrojów, stany depresyjne,bóle w okolicach wątroby...na cerę działały ok ale ogólnie nie polecam.teraz zmieniłam tabletki na novynette.biorę je dopiero tydzień i narazie jest ok.bóle wątroby ustały i samopoczucie się poprawiło
martaaa509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 14:59   #25
ania8989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Ja też zamierzam wybrać się do ginekologa po tabletki na cerę. Czy konieczne będą jakieś badania, czy tylko na podstawie rozmowy może wypisać mi tabletki?
ania8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 15:16   #26
martaaa509
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 273
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

myślę ze bez badania się nie obejdzie, nie można brać sobie tabletek ot tak...Lekarz napewno przeprowadzi z Tobą szczegółową rozmową na temat Twojego zdrowia, przebytych chorób, równiez zapyta o przypadki zachorowań na nowotwór w Twojej rodzinie.Po wywiadzie lekarskim zbada Cię i dobierze odpowiednie tabletki
martaaa509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 16:31   #27
ania8989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Cytat:
Napisane przez martaaa509 Pokaż wiadomość
myślę ze bez badania się nie obejdzie, nie można brać sobie tabletek ot tak...Lekarz napewno przeprowadzi z Tobą szczegółową rozmową na temat Twojego zdrowia, przebytych chorób, równiez zapyta o przypadki zachorowań na nowotwór w Twojej rodzinie.Po wywiadzie lekarskim zbada Cię i dobierze odpowiednie tabletki
Na czym polegają te badania?
ania8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 18:38   #28
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Badania poziomu hormonów we krwi.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:15   #29
martaaa509
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 273
Dot.: wpyw antykoncepcji na cerę

Cytat:
Napisane przez ania8989 Pokaż wiadomość
Na czym polegają te badania?
badania podstawowe, tzn.napewno zbada Ci piersi i ogólnie wykona badanie dróg rodnych czy wszstko jest ok.z pewnością zrobi Ci też cytologię jeśli przez ostatni rok jej nie robiłaś lub wcale...
martaaa509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 13:22   #30
Filip_inka
Raczkowanie
 
Avatar Filip_inka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: różnie:)
Wiadomości: 178
Dot.: Re: wpyw antykoncepcji na cerę

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
Ja polecam Cilest! Zawiera jaki składnik poprawiający stan cery! Choś przez pierwszy miesiąc brania czułam lekkie nudności...Z perspektywy 3,5 roku ich stosowania POLECAM!
ja wlasnie biore te tabletki jestem po 1 opakowaniu i nie widze efektow.... po jakim czasie cera faktycznie sie poprawia?
__________________
Lubiła tańczyć pełna radości tak...
Ciagłe goniła wiatr...
Spragniona życia wciaż, zawsze gubiła coś...
Nie chciała nic...
Filip_inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.