problem z włosami i skórą głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-27, 10:24   #1
nine_inch_nails
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 25

problem z włosami i skórą głowy


witajcie,
mam problem z włosami wypadają mi one bardzo bardzo mocno (tzn. mocniej niż kiedyś)
dodatkowo kiedyś cały czas miałam łupież. Problem rozwiązałam stosując kosmetyki bez SLS dla dzieci np. szampon z rossmanna (jednakże moje włosy nie są po nich takie ładne jak po szamponach do włosów farbowanych), mimo iż stosuje odżywki. Jednakże kiedy umyję włosy zwykłym szamponem, piecze mnie skóra głowy. Po paru umyciach natomiast dostaje łupieżu.

nie mam anemii, nie brak mi żelaza.

w jaki sposób mogę rozwiązać moje problemy z włosami?
co chce osiągnąć:
mniejsze wypadanie włosów
znalezienie szamponu po którym włosy byłyby ładniejsze

proszę o odpowiedzi
nine_inch_nails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 12:11   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: problem z włosami i skórą głowy

A ile szamponów bez sls lub sles wypróbowałaś? Może po prostu nie trafiłaś w odpowiedni?
Ja ostatnio jestem bardzo zadowolona z Hipp, moim zdaniem jest lepszy od Babydream z Rossmanna. Możesz też spróbować aloesowego szamponu Mypa z Natury, ma dużo aloesu, ale niestety ma też sles (mi się po nim bardzo przetłuszczały włosy, ale tylko na początku stosowania).
Istnieją jeszcze metody mycia włosów bez szamponu, np. odżywką albo orzechami piorącymi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 10:22   #3
nine_inch_nails
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 25
Dot.: problem z włosami i skórą głowy

nie próbowałam zbyt wielkiej ilości szamponów:
babydream
johnson and johnson
bambino

natomiast szamponów bez sls używam kilka lat
problemem jest to, ze moja skora zrobiła się tak wrażliwa, ze nie mogę uzyc innego szamponu
natomiast druga kwestia jest wypadanie włosów - i nie mogę pomoc szamponem by temu przeciwdziałać :/
nine_inch_nails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 12:46   #4
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: problem z włosami i skórą głowy

szampon farmona brzozowy cudo
może on Ci pomoże? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...n-brzozowy.htm
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 11:27   #5
nine_inch_nails
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 25
Dot.: problem z włosami i skórą głowy

dziękuje
spróbuje
nine_inch_nails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 15:38   #6
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: problem z włosami i skórą głowy

jeżeli i on Ci nie podpasuje wypróbuj fitomed do tłustych włosów
ja mam bardzo wrażliwą skóre głowy a po tym szamponie nic nie swędzi nie przetłuszcza się i nie ma łupieżu. bardzo delikatny szampon.
i daj znać jak efekty.
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 18:25   #7
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: problem z włosami i skórą głowy

[1=6291cc2e5cca5cd6ab177e5 efe4c5e0758342977;2402370 7]szampon farmona brzozowy cudo
może on Ci pomoże? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...n-brzozowy.htm[/QUOTE]


Oooo a gdzie można go dostać?
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-30, 23:31   #8
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: problem z włosami i skórą głowy

nine_inch_nails - na wypadanie polecam dermatologa, na uporczywy łupież po szamponach i na pieczenie skóry też
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 08:17   #9
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: problem z włosami i skórą głowy

Cytat:
Napisane przez nine_inch_nails Pokaż wiadomość
witajcie,
mam problem z włosami wypadają mi one bardzo bardzo mocno (tzn. mocniej niż kiedyś)
dodatkowo kiedyś cały czas miałam łupież. Problem rozwiązałam stosując kosmetyki bez SLS dla dzieci np. szampon z rossmanna (jednakże moje włosy nie są po nich takie ładne jak po szamponach do włosów farbowanych), mimo iż stosuje odżywki. Jednakże kiedy umyję włosy zwykłym szamponem, piecze mnie skóra głowy. Po paru umyciach natomiast dostaje łupieżu.

nie mam anemii, nie brak mi żelaza.

w jaki sposób mogę rozwiązać moje problemy z włosami?
co chce osiągnąć:
mniejsze wypadanie włosów
znalezienie szamponu po którym włosy byłyby ładniejsze

proszę o odpowiedzi

Nie rezygnuj z szamponów, które pozwalają pozbyć się łupieżu i miec zdrową skórę głowy np. z babydreama, hippa lub innych bez sls. Natomiast żeby włoski były ładniejsze zastosuj dobrą nawilżającą odżywkę po myciu i zostaw ją troszkę dłużej, nie zmywaj od razu. Polecam odżywki bez silikonów coby się znowu łupieżu nie nabawić. Możesz do nich dodać kapkę glicerynki, jakiegoś olejku(niewielką ilość!!!), hydromanilu z mazideł lub płukanki z siemienia lnianego bądź miodu.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 10:02   #10
nielegalna29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: problem z włosami i skórą głowy

Mi też wypadają, tzn wypadały. Było ŹLE! Było widać łyse miejsca na głowie... A zaczęło się to tak, że zrezygnowałam kompletnie z prostownic/lokówek itp. Przeszłam się do dermatologa i powiedziałam, żeby wypisał mi jakieś tabletki, byle nie suplementy diety bo zamiast rosnąć włosy na głowie rosną gdzie indziej... I wypisał mi ZINCAS FORTE. Jest to cynk, który działa cuda. Polecił mi również używanie szamponu BAMBI Pollena-Savona dla dzieci i niemowląt. Na początku wątpiłam, że to się uda... Z biegiem czasu zauważyłam, że przy myciu co raz mniej włosów mi wypada. Biorąc regularnie cynk i myjąc włosy tym szamponem. I do teraz używam cynku, jest to składnik który dodaje piękna. Włosy moje są piękne. A były tak spalone, że sobie nie wyobrażasz... codziennie prostowane. Jedynym problemem było to, że cynk zmniejsza wchłanianie żelaza, musiałam go potem łykać. No ale coś za coś. Dziś jestem zadowolona. Wreszcie odkryłam, że moje naturalne loki są piękne. Wcześniej nie mogłam poczesać włosów po umyciu, teraz szczotka sama zjeżdża z nich. Prostownica poszła w zapomniane. Spróbuj tego co ja. Może efektów od razu nie zobaczysz, ale jeżeli będziesz się trzymała tego cynku i szamponu bez używania innych znanych kosmetyków to Twoje włosy będą piękne, przejdą niesamowitą regenerację!

Edytowane przez nielegalna29
Czas edycji: 2011-01-02 o 10:04
nielegalna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 09:40   #11
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: problem z włosami i skórą głowy

Zdecydowanie polecam równiez pójście do dermatologa. Sama na własnej skórze przekonałam się, że po prostu przy pewnych problemach jest konieczny.
Przy łupieżu polecam nawilżanie głowy, w aptece mozna kupic specjalne maski/odżywki nawilżające do skóry z łupieżem.
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-07, 13:49   #12
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: problem z włosami i skórą głowy

Cytat:
Napisane przez nine_inch_nails Pokaż wiadomość
nie próbowałam zbyt wielkiej ilości szamponów:
babydream
johnson and johnson
bambino


natomiast szamponów bez sls używam kilka lat
problemem jest to, ze moja skora zrobiła się tak wrażliwa, ze nie mogę uzyc innego szamponu
natomiast druga kwestia jest wypadanie włosów - i nie mogę pomoc szamponem by temu przeciwdziałać :/
no super super , tylko że dwa pogrubione szampony to straszne rzeźniki od cholery mają SLS i SLES.... jedynie babydream nie ma.... ja bym Ci poleciła na spróbowanie szampony Biovax - nawet jest jakiś specjalny do włosów wypadających a mają one łagodniejsze detergrnty
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.