Mocne błyszczenie się twarzy u faceta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-01, 05:08   #1
ciekawski6783
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 7

Mocne błyszczenie się twarzy u faceta


Cześć,

Mam problem z mocnym błyszczeniem się twarzy, jest to związane z okresem dojrzewania. Teraz mam 20 lat, trwa to ok. już od 5 lat, równolegle miałem problem z trądzikiem, ale w końcu po znalezieniu odpowiedniego dermatologa, który przepisał mi ręcznie robiony płyn na bazie alkoholu problem trądziku całkowicie zniknął. Zostało tylko błyszczenie twarzy (z takim samym nasileniem jak przed obecną kuracją). Muszę się przyznać, że rano nakładam bezbarwny biały puder, żeby choć trochę to zniwelować zwłaszcza na czole i nosie, ale po 3-4 godzinach jest to samo - wszystko zaczyna się błyszczeć. Szukam jakiegoś preparatu, który dałby efekt co najmniej 10 godzin zmatowienia - jeśli to możliwe... Wszelkie produkty przeciwtrądzikowe z efektem matującym takich firm jak La Roche dają efekt taki sam jak ten puder - 3, 4 godziny.

Zastanawiałem się np. nad takim czymś patrząc po opiniach:

http://www.marykay.pl/pl-PL/Pielegna...d?eCatId=10657

chyba, że ktoś ma do polecenia coś lepszego?
ciekawski6783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 13:04   #2
ciezka_sytuacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 262
Dot.: Mocne błyszczenie się twarzy u faceta

W moim przypadku żadne mazidła nie dały żadnego rezultatu na więcej niż 3 godziny. Zmagam się z tłustą cerą od jakiś 8 lat, pamiętam jak w każdy kosmetyk (to od dermatologa to w inne apteczne mazidła) pokładałam masę nadziei, że któryś jest w stanie mi pomóc. Niestety na nadziei się kończyło po kilku lat szukania dałam sobie święty spokój, bo uznałam, że naprawdę szkoda pieniędzy i cierpliwości.
Tłusta cera niestety taka jest, nie zamienimy ją w normalną ani suchą możemy ją jedynie odpowiednio pielęgnować, by choć trochę zniwelować błyszczenie, ale w całkowite zlikwidowanie tego problemu nie uwierzę nigdy.
Jedyny plus tego wszystkiego to to, że później się starzeje co nie jest zbytnio pocieszające.
ciezka_sytuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-01 14:04:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.