strasznie suche wlosy.doslownie jak siano - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-21, 11:07   #1
justifiori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 251

strasznie suche wlosy.doslownie jak siano


Mam bardzo suche włosy odkad pamietam tzn na pewno od wielu lat...Są szorstkie wygladaja jak siano.Drapia w dotyku.Jak je ratowac?co robic?odzywki takie kupne urzywałam pantene i paru innych i nic,...POMOCY
justifiori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 11:59   #2
TUPTUŚ
Raczkowanie
 
Avatar TUPTUŚ
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 87
GG do TUPTUŚ
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

A może trzeba o nie zadbać "od środka", tzn. jakieś witaminki, zmienić dietę na bogatą w takie składniki (np. więcej warzyw, owoców)? Też miałam ten problem. Zauważyłam, że po piciu soku z marchwi (codziennie, i to nie tej z marketów, ale od rolnika na targu) zrobionej przez siebie samą moje włoski nabrały większego połysku i stały się takie... nawilżone. Wydaje mi się, że jedną z przyczyn może być też niedostateczna iloś wody w organizmie. Wystarczyło, że wypijałam (oprócz tego soku z marchwi) niecały litr dziennie - różnica była ogromna. Tak więc polecam dbanie o włoski też od wewnątrz - czasami daje to dużo lepsze rezultaty niż samo stosowanie odżywek do włosów. Acha... możesz też po każdym umyciu nanieść na mokre włosy balsam (np. Gliss Kur do włosów suchych i zniszczonych), potrzymać przez chwilkę i potem dokładnie spłukać. Włosy będą sie łatwiej rozczesywać i nabiorą blasku. Będą też miękkie w dotyku. W moim przypadku nakładanie odżywek (tych bez spłukiwania, które miały nawilżać) przyniosło marne efekty (były takie ciężkie i matowe). No.... to na tyle )
TUPTUŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 12:14   #3
Caffe__
Raczkowanie
 
Avatar Caffe__
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 72
GG do Caffe__
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

Skoro drapia to chyba naprwde nie jest z nimi dobrze.Tak jak napisala wczesniej "TUPTUŚ" musisz przedewszytskim zadbac o diete, dokladnie soku z marchwi, warzywka owoce.I wiecej białka..jest podstawowym budulcem naszeggo ciała,tazke włosów.Nakładaj maseczke z zoltka jaja.Zaopatrz sie w jakies wiatminki uzupelniajace niedobór, bo wydaje mi sie ze po czesci to ich brak powoduje stan Twoich włosków.A czy rozjasniała te włoski???Bo jesli tak to z penoscia je "spalilas" i "wyzarło" je niestety w takim przypadku roznego rodzaju odzywki zdadza na cos, poprawia ich stan , beda bardziej naiwlozne, ale napewno nie zdzialaj juz cuda.Włosy sa "marte" zywe sa jedynie cebulki włosów.Natomiast jesli nie rozjanialas wlosów to napewno ich stan niestety mowi " brak witamin i mienrałow" i białka.
Caffe__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 13:31   #4
PinkGerl
Raczkowanie
 
Avatar PinkGerl
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z domku!
Wiadomości: 127
Unhappy Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

Ja tez mam suche wlosy....najbardziej koncowki...moze dlatego ze mam dosyc dlugie wlosy.....!Sa tware grube i lamia sie...nie wiem czego mam juz urzywac....szkod ascinac mi wlosow.....i nie chce tego robic...urzywalam juz przeroznych szampoonow i odzywek....ale nic...moze wy i mi pomozecie?!
PinkGerl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 13:34   #5
justifiori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 251
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

Zdrowo sie odzywiam.Moze tylko troszkle za malo pije.ale nawet wczesniej moje wlosy tez takie byly.NIe rozjasniałam ich.urzywałam gliss kur-nie pomoglo.dodam ze sie kreca.jak tylko powieje wiatr bedzie deszcze czy wilgotno od razu sie pusza lekko kreca.i wygladaja jak siano...A jak wyglada ta maseczka z olejku rycynowego?
justifiori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 16:04   #6
TUPTUŚ
Raczkowanie
 
Avatar TUPTUŚ
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 87
GG do TUPTUŚ
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

oooo, to rzeczywiście. Masz dokładnie taki typ włosów, jak moje :/ O takie trzeba szczególnie dbać. Są takie delikatne - jak włosy u małego dziecka. Ech... Ostatnio kondycja moich nieco spadła (wiadomo, zaczął się nowy rok akademicki=stresy, no i mniej czasu sie poświęca pielęgnacji włosów, i do tego jeszcze ostatnio rozjaśniane) Też będę musiała zastosować chyba maseczkę rycynową (nigdy tego nie robiłam). Z tego, co wiem to wystarczy lekko podgrzać (chyba chodzi o ten olejek rycynowy, który dostaniesz w każdej aptece), nanieść na włosy, owinąć folią, potem ręcznikiem i "odstawić" na 20-30 min (ale to chyba w zależności od potrzeb - podejrzewam, że dłużej też można trzymać) - jeśli mylę się co do tej kwestii, to prosze o poprawki miłe Panie
TUPTUŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 16:36   #7
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

mi na sianko pomaga olejek skarby indii avonu używany na suche i wilgotne włoski (2 razy)
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-21, 16:53   #8
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

ja na swoje zmierzwione do reszty włosy (2 balejaże, rozjaśnianie, farbowanie... ) aplikuję od kilku miesięcy Rigenol na zmianę z kerastase i alfaparf i jest OGROMNA różnica (na plus oczywiście ) ze sklepowymi odżywkami rozstałam się definitywnie bo po prostu NIC nie dają

aha, warto też chyba napisać że każdą odżywkę czy maseczke nakladam na co najmniej pół godziny, owijam ciepłym ręczniczkiem, potem spłukuję chłodną wodą zdarzyłu mi się też bawić w nakładanie foliowego czepka i czapki i spanie z maseczką ale na to nie mam już niestety czasu, a i moje włoski już chyba nie potrzebują takich "akcji"
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 07:32   #9
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

Gorąco polecam olejek rycynowy. Ja mieszam 30 ml olejku z odżywką ziaja olej rycynowy...mam super mieciutkie włosy( a tak normalnie to tez robi mi sie siano) Jak komus sie włosy przetłuszczają to rozpuscic mniejszą ilość olejku....juz od pierwszego zastosowani zauważalna różnica. Czasem wcieram w skóre głowy, ale jeszcze nie wiem jak działa na porost włosów bo stosuje od 2 tygodni.
azyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 17:52   #10
karii86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: jasło
Wiadomości: 151
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

Podobno Jedwab do włosow jest dobry ,włosy są po nim mięciutkie sama planuje go zakupic w najblizszym czasie po namowie znajomej
__________________
Ciuszki , buty firmówki .Listopad https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=569705
karii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 22:02   #11
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

tez mam takie sianowate, jeszcze jes prostuje codziennie prostownica zaczne pic soki marchwiowe Ja mam płynny jedwab Gliss Kura i niestety nic nie daje
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-10, 10:42   #12
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

ostatnio uzyłam do włosów oleju kokosowego( tłoczonego na zimno) i musze powiedziec ze efekty są dobre...włosy miekkie, błyszczące i sypkie....troche takie jakby płoche. Natomiast po oleju rycynowym tez są miekkie, błyszczące ale znacznie ciezsze( a ja to bardzo lubie) wiec jesli jest tendencja do puszenia sie to olej rycynowy jest super - natomioast jesli ktos bardziej woli włoski sypkie w wrazeniu dotykowym lekkie to olej kokosowy sie sprawdzi. Ja te oleje dodaje do obojetnej odzywki. Ilosc dobierałam metoda prób i błędów - hihihi. O własciwosciach pielegnacyjnych tych olejów chyba nie musze wspominać
azyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 08:32   #13
Julka_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

Miałam taki sam problem.. Do tego strasznie się puszyły, nie mogłam ich ułożyć, na końcach mi się wywijały w różne strony dlatego też często sięgałam po prostownicę... Poszłam do dermatologa, stwierdził, że mam łojowe zapalenie skóry. Przepisał mi szampon i inne lekarstwa, w tym lecz mało rezultatów... Później kupiłam sobie jedwab-Biosilk (jest świetny), moje włosy były bardziej odżywione, lepiej się układały, ale niestety tylko przez kolejny dzień po umyciu. Następnego wyglądały tak jak przed stosowaniem... Stosowałam też Skrzypowitę, ale mało mi pomogła. Później kupiłam sobie maseczkę regenerującą firmy Pantene. Też mi pomogła, nawilżyła moje włosy. Stosowałam ją wraz z jedwabiem. No włosy stały się lepsze, ale na końcach i tak pozostawały suche, i kręcone... W końcu się wkurzyłam i obcięłam włosy tak do połowy szyi. Teraz mam piękne, lśniące, zdrowe włosy. Nadal używam tej maseczki i jedwabiu. Także gorąco polecam I czekam aż mi włoski odrosną ;P
Julka_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 11:24   #14
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

maseczka pantene pomaga? czy raczej oblepia?
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 14:59   #15
Julka_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

[1=6291cc2e5cca5cd6ab177e5 efe4c5e0758342977;2347665 3]maseczka pantene pomaga? czy raczej oblepia?[/QUOTE]
Mi pomogła... Włosy stają się bardziej odżywione, gładsze i lepiej się układają. Tylko, ze ja np. niedokładnie ją spłukiwałam. Miałam strasznie przesuszone więc zostawiałam jej trochę na włosach...
Julka_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 15:19   #16
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

a znasz się na składach? nie? szkoda...
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 14:29   #17
Negadir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 230
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

Jeśli ktoś ma suche włosy nei może używać suszarek, prostownicy, lakierów itd. Najlepiej gdybyś po każdym myciu używała maskę do włosów i trzymała nawet dłużej niż jest napisane na opakowaniu. KJA używam z firmy Glis Kur i trzymam ją około 20 minut, a gdy zmyję włosy od razu anbieraja blaksu. Też kiedyś miałam suche włosy, ale maska pomaga. Powinnaś też zdrowiej się odżywiać, sok z marchwi jest dobry na włosy, ale też picie wody częściej niż zwykle. Mam nadzieje, ze jakoś pomogłam
Negadir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 08:14   #18
Amiria
Raczkowanie
 
Avatar Amiria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 164
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

Cytat:
Napisane przez justifiori Pokaż wiadomość
Mam bardzo suche włosy odkad pamietam tzn na pewno od wielu lat...Są szorstkie wygladaja jak siano.Drapia w dotyku.Jak je ratowac?co robic?odzywki takie kupne urzywałam pantene i paru innych i nic,...POMOCY

Moje włosy mja tendencje do zmanieniania sie w sianko i z doswiadczenia widze, ze:

sianowatosc pogarszja preparaty z duza ilsocia protein.

powinny pomoc kosmetyki nawilzajce i wygladzajace. Najlepiej znalesc najlepsyz dla siebie miks tych dwuch. Np szmapon i maska nawilzajca i potem serum wygladzajace.

Jak traktujesz włosy po umyciu?czy trzesz energicznie recznikiem, energicnzie rozczesujesz? To wzmaga puszenie i podnosi luski włoów

Na efekty trzeba bedzie troche czekac ale powinna byc widoczna poprawa.
Nie zniechęcaj sie jesli od razu nic sie nie zmieni.

Mi pomaga polski wax (teraz biowax) moaj ulubiona wrsja to z jedwabiem-ochrona uv. Nakaldam na włosy, zakaldam foliowy czepek podgrzewam suszarka dobre 5 minut, a potem zawijam recznik i chdzoe tak godzine. Stosuje 2 razy w tygodniu i po 3 tygodniach widze ze sa duzo gladsze.
__________________
Włosomaniaczka
zapuszczam-cel:wlosy do pasa

Edytowane przez Amiria
Czas edycji: 2010-12-21 o 08:17
Amiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 19:42   #19
Julka_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: strasznie suche wlosy.doslownie jak siano

A ja kupiłam jeszcze szampon Biosilk therapy (zawiera proteiny jedwabiu) i odżywkę połączoną z jedwabiem ;D Też Biosilk therapy. I stosuję maseczkę odbudowującą Pantene i powiem Wam, że efekt jest ;D włoski się świetnie układają i się tak nie puszą. Także polecam. Moja siostra miała suche włosy i to jej pomogło.
Julka_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.