Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-20, 13:30   #3151
inez84_13
Wtajemniczenie
 
Avatar inez84_13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 616
GG do inez84_13
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

jp91dziekuje za odp
inez84_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 13:55   #3152
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
ratuuunku ! filtr soraya spf 45 mnie zapchał i podraznił skóre po 3 użyciach

Posmarowałam nim twarz teraz, odczekałam 30min polozylam podklad (KTORY UZYWAM JUZ OD 2 LAT!!) :

Podkład Bobbi Brown Natural Finish (oil free)
Skład: Water ,Cyclopentasiloxane ,Alcohol ,Ethylhexyl Methoxycinamate
Isononyl Isononanoate ,HDI (Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer)
Glicerin ,PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone,Dimethicone Copolyol
Pentylene Glycol ,Titanum Dioxide ,Disodium Stearoyol Glutamane Polyquaternium-51 ,Triethoxycaprylylsinae , Sodium Hyaluronate
Dimethicone , Lecithin ,Tocopherol ,Silica, Isostearyl Sebacte
Aulumina , Magnesium ,Ascobryl Phosphate ,Sodium Chloride ,Sodium Citate
Phenoxyethanol

i po 10 min twarz zaczeła mnie PALIC, zmyłam natychmias makijaz i wszystko teraz mam plamy na twarzy jakies czerwone !


FILTR SORAYA
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnmate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Ethylhexyl Triazone,Decyl Oleate, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate,Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional (Lilal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool

Co mogło mi w nim zaszkodzić?
Nigdy wcześniej nie czułaś pieczenia jak używałaś tego podkładu? Np wtedy gdy miałaś podrażnioną skórę, uszkodzoną itd? Winny nie jest filtr o dziwo, chociaż mogło tak być. Podkład jest koszmarny. Myślę, że taka reakcja to efekt połączenia tych dwóch produktów. W podkładzie i filtrze zaznaczyłam substancje, które powodują podrażnienie, alergie, pieczenie, wypryski. Jak widzisz podkład wypada gorzej niż filtr. Do tego podkład ma dużo silikonów, które nie służą cerze. Zrob do filtra jeszcze jedno podejscie, ale bez tego podkładu.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 15:53   #3153
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Matujący krem z odcieniem złoto-brązowym na dzień (mięta+oczar) - Logona 30ml

Skład:
Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Hydogenated Vegetable Oil, Glycerin, Kaolin, Mica, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum (Essential Oils), Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Lauryl PCA, Sorbitol, Hydrogenated Lecithin, Punica Granatum Seed Extract*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Galactoarabinan, Silica, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Limonene, Geraniol, Linalool, Citronellol, Coumarin, Benzyl Salicylate, Citral, Silver Oxide, CI 77891, CI 77491, CI 77492
* z kontrolowanych biologicznych upraw


czy nie zapcha - przez taka ilość olejków na początku składu? szukam czegoś zamiast ciężkich podkładów
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2011-04-20 o 16:58
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 16:55   #3154
BlackSwann
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 236
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem najlepszy jest Lotion BD, ale może spróbuj mieszanki HA + olej pod minerały. (w podpisie mam linki) Jest taki wątek na wizażu "najlepsze bazy pod minerały" czy coś takiego. Zajrzyj tam. A na takie czerwone plamki to mi pomogły kwasy i oxybrazja. Tonik z kwasu migdałowego zrobisz niskim kosztem, jeden zabieg oxybrazji to wydatek 100zł (przynajmniej u mnie). No i filtr będzie potrzebny przy złuszczaniu, bo coraz mocniej słońce świeci. A z takich domowych sposobów na plamy to np. sok z cytryny, ale pewnie może wysuszać. Na mazidłach też można dostać wodę pomarańczową, która ma właściwości wybielające. Mogę dodać jeszcze, że powinnaś dużo pić i spożywać witaminy C w każdej postaci albo ukręcić sobie jakieś serum z witaminką C. Przepisy są na Mazidłach i BU. Mam nadzieję, że coś pomogłam

Pomogłaś i to bardzo, dziękuję Musze tylko doczytać jak tego używać, bo nie wiem czy mam używać samego oleju lub hydrolatu jak normalnego kremu czy mam to mieszac i jeśli tak to w jakich proporcjach. Zaraz się wezmę za lekturę. Jeszcze raz dziękuję za ocenę i pomoc
BlackSwann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 17:32   #3155
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez BlackSwann Pokaż wiadomość
Pomogłaś i to bardzo, dziękuję Musze tylko doczytać jak tego używać, bo nie wiem czy mam używać samego oleju lub hydrolatu jak normalnego kremu czy mam to mieszac i jeśli tak to w jakich proporcjach. Zaraz się wezmę za lekturę. Jeszcze raz dziękuję za ocenę i pomoc
olej i HA (czyli żel hialuronowy) mieszamy w zagłębieniu dłoni. Mi wystarcza na całą twarz jedna pompka HA i parę kropli (3-4 ) wybranego oleju. Najlepiej nakładać takie ekspresowe serum na jeszcze wilgotną twarz, czyli na przykład spryskaną hydrolatem, wtedy zatrzymuje się więcej wody i cera jest lepiej nawilżona. Wielu osobom takie serum zastępuje krem - mnie również:P

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Matujący krem z odcieniem złoto-brązowym na dzień (mięta+oczar) - Logona 30ml

Skład:
Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Hydogenated Vegetable Oil, Glycerin, Kaolin, Mica, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum (Essential Oils), Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Lauryl PCA, Sorbitol, Hydrogenated Lecithin, Punica Granatum Seed Extract*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Galactoarabinan, Silica, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Limonene, Geraniol, Linalool, Citronellol, Coumarin, Benzyl Salicylate, Citral, Silver Oxide, CI 77891, CI 77491, CI 77492
* z kontrolowanych biologicznych upraw


czy nie zapcha - przez taka ilość olejków na początku składu? szukam czegoś zamiast ciężkich podkładów
Ma w sobie olej migdałowy i gliceryne - te składniki mogą zapchać tłustą cerę, bo nadają się bardziej do suchej. Ale jest też olej sojowy i jojoba które jak najbardziej nadają się do cery tłustej. No i ekstrakt z oczaru przemawia za tym, żeby nadawał się do cery tłustej. Warto spróbować. Jak zacznie zapychać to nakładaj pod niego żel hialuronowy - on utrudni składnikom zapychanie porów.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 20:05   #3156
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Nigdy wcześniej nie czułaś pieczenia jak używałaś tego podkładu? Np wtedy gdy miałaś podrażnioną skórę, uszkodzoną itd? Winny nie jest filtr o dziwo, chociaż mogło tak być. Podkład jest koszmarny. Myślę, że taka reakcja to efekt połączenia tych dwóch produktów. W podkładzie i filtrze zaznaczyłam substancje, które powodują podrażnienie, alergie, pieczenie, wypryski. Jak widzisz podkład wypada gorzej niż filtr. Do tego podkład ma dużo silikonów, które nie służą cerze. Zrob do filtra jeszcze jedno podejscie, ale bez tego podkładu.
Dzięki za odpowiedz Jak pisałam tego podkladu użwam już dłuuugo i naprawde nie podrażniał mnie i nie spowodował wysypu czy wysuszenia twarzy. Moze faktycznie masz racje, ze w połączeniu z tym filtrem daje po prostu taki efekt?
Lubie ten podkład. Ładnie stapia sie ze skórą, kryje, wygląda naturalnie ale moze sprobuje sie rozejrzec za czyms bardziej naturalnym?

Z innej beczki:
Byłam dzisiaj u derm i dostałam taki oto krem robiony:
Skład

Vit A 150.000j
Vit E 0.3
Aq. destil 20.0
Hascbaza ad 100.00
Mfung

podobno ma mnie nie zapychac mam go stosować 3x w tyg a wczesniej Locacid, ktorego chyba jednak nie wykupie gdyz jest to retinoid i boje sie, ze teraz jak jest słonce porobi mi przebarwienie
zupełnie nie wiem co robić!
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 20:31   #3157
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedz Jak pisałam tego podkladu użwam już dłuuugo i naprawde nie podrażniał mnie i nie spowodował wysypu czy wysuszenia twarzy. Moze faktycznie masz racje, ze w połączeniu z tym filtrem daje po prostu taki efekt?
Lubie ten podkład. Ładnie stapia sie ze skórą, kryje, wygląda naturalnie ale moze sprobuje sie rozejrzec za czyms bardziej naturalnym?

Z innej beczki:
Byłam dzisiaj u derm i dostałam taki oto krem robiony:
Skład

Vit A 150.000j
Vit E 0.3
Aq. destil 20.0
Hascbaza ad 100.00
Mfung

podobno ma mnie nie zapychac mam go stosować 3x w tyg a wczesniej Locacid, ktorego chyba jednak nie wykupie gdyz jest to retinoid i boje sie, ze teraz jak jest słonce porobi mi przebarwienie
zupełnie nie wiem co robić!
Jeśli nie zmieniłaś nic więcej w pielęgnacji i miałaś taka reakcje to może to być efekt użycia dwóch produktów. Ale jak mówiłam. Pokombinuj, zobacz czy to na pewno filtr Ci nie służy.
A co do tej receptury to nic Ci nie powiem. To jest po prostu mieszanka witaminy A, E na bazie bazy do robienia maści. Chyba ma Ci to nawilżyć, natłuścić i odżywić skórę. Witamina E podobno zapycha, także kto wie, może i zapcha. Ale ja nie jestem lekarzem, nie podważam kompetencji Twojego dermatologa. Jeśli dostałaś dodatkowo retinoid to Twoim obowiązkiem jest używanie filtrów, pewnie dostałaś takie zalecenie od lekarza.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 22:26   #3158
BlackSwann
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 236
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Oczyszczająco - tonizujący żel z olejkiem z drzewa herbacianego i rozmarynu

Skład: Aqua, Glycerin, Sorbitol, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Hydroxyethylcellulose, Peg 40 Hydrogenated Castor Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Phenoxyethanol, Imidazolidynyl Urea, Parfum, Methylparaben, Rosmarinus Officinalis Oil, Propylparaben, Ethylparaben, Limonene, Sodium Chloride, CI 42090, CI 19140, CI 17200.
BlackSwann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 13:28   #3159
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Make Upf For Ever- podklad HD
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Mica, talc, PEG-10 Dimenthicone, Biosaccharide Gum-1, Phenyl, Trimethicone, Sodium Chloride, Lauroyl Lysine, Dimenthicone Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Disteardimonium Hectorite, Sodium Myristoyl Glutamate, Cyclohexacyloxane, Methylisothiazolinone, Sorbitan Sesquileate, Silver Oxide, Propylene, Carbonate, Parfum (fragrance), Methylparaben, Fagus Sylvatica Extract (Fagus Sylvatica Bud Extract), Hydrolyzed Yeast Protein, [+/- CI 77891 )titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides).

Lancome Teint Miracle- podkład
Skład: Water, Cyclopentasiloxane, Alcohol Denat, Phenyl Trimethicone, Glycerin, PEG-10 Dimethicone, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, PEG/PPG/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Rosa Gallica Flower Extract, Talc, Dimethicone, Dimethicone/Polyglycerin-3 Crosspolymer, Methicone, Alumina, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Disodium Stearoyl Glutamate, Ethylhexyl Hydroxystearate, Polyethylene Glycol, Tocopheryl Acetate; May Contain: Red 28 Lake, Red 7, Mica, Titanium Dioxide, Blue 1 Lake, Bismuth Oxychloride, Iron Oxides.

Poproszę o analizę pod wzgledem zapychania i podraznienia, który lepiej będzie współgrał z wysokim filtrem? Dziękuje
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 19:20   #3160
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Make Upf For Ever- podklad HD
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Mica, talc, PEG-10 Dimenthicone, Biosaccharide Gum-1, Phenyl, Trimethicone, Sodium Chloride, Lauroyl Lysine, Dimenthicone Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Disteardimonium Hectorite, Sodium Myristoyl Glutamate, Cyclohexacyloxane, Methylisothiazolinone, Sorbitan Sesquileate, Silver Oxide, Propylene, Carbonate, Parfum (fragrance), Methylparaben, Fagus Sylvatica Extract (Fagus Sylvatica Bud Extract), Hydrolyzed Yeast Protein, [+/- CI 77891 )titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides).

Lancome Teint Miracle- podkład
Skład: Water, Cyclopentasiloxane, Alcohol Denat, Phenyl Trimethicone, Glycerin, PEG-10 Dimethicone, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, PEG/PPG/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Rosa Gallica Flower Extract, Talc, Dimethicone, Dimethicone/Polyglycerin-3 Crosspolymer, Methicone, Alumina, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Disodium Stearoyl Glutamate, Ethylhexyl Hydroxystearate, Polyethylene Glycol, Tocopheryl Acetate; May Contain: Red 28 Lake, Red 7, Mica, Titanium Dioxide, Blue 1 Lake, Bismuth Oxychloride, Iron Oxides.

Poproszę o analizę pod wzgledem zapychania i podraznienia, który lepiej będzie współgrał z wysokim filtrem? Dziękuje
Wydaje mi się, że drugi wypada lepiej, ale zabij mnie, nie wiem. A co do filtrów to na Sorajkę możesz kłaść wszystko;p nie wiem jak z innymi;p
Kurcze dlaczego usunęło tyle wiadomości
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 22:13   #3161
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jak pewnie wiesz Korah miałam w planach kupić mydło do golenia, ale jakoś nadal nie kupiłam (brak kasy). Tak w ogóle myślałam, że nie ma żadnych pianek, kremów czy innych z naturalnych do golenia, a tu bum. Przypadkiem przed chwilą znalazłam piankę do golenia. Co sądzisz o składzie? I czy nie będzie podrażniać? Mam wrażliwą skórę pod pachami i to dosyć mocno, zresztą w okolicach bikini też.

Sante - Pianka do golenia
Skład: Aqua (Water), Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Alcohol*, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Parfum (Essential Oils), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf * aus biologischem Anbau 10 Extract*, Xanthan Gum, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Galactoarabinan, Tocopherol, Linalool, Limonene, Coumarin
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-22, 22:37   #3162
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny co sądzicie o tym kremie?
czy to dobry krem przeciw zmarszczkom? i standardowe pytanie- czy będzie zapychał?
- wiem, że nie ma filtra ale ja niestety mam chyba alergie po filtrach- dostaje po nich na dodatek krost- po prostu wszystkie masakrycznie zapychają moje pory ....

svr, specilift 35+ krem lekki
Skład:
aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, isohexadecane, capryli/capric triglyceride *, corn starch modified, butylene glycol, methyl methacryalte crosspolymer, behenyl alcohol, glycerin, butyrospermum parkii butter, dimethicone, hydrogenated palm kernel glycerides, cassia alata leaf extract, spilanthes acmella flower extract, beta-carotene, triethanolamine, palmitoyl proline, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, paraffinum liquidum, hydrogenated palm glycerides, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, magnesium palmitoyl glutamate, palmitic acid, sodium palmitoyl sarcosinate, maltodextrin, silica, helianthus annus oil,acacia senegal gum, tocopherol, disodium EDTA, Pentylene glycol, pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, phenoxyethanol, dehydroacetic acid, chlorphenesin, parfum.
*nie robią mi się po tym zaskórniki

* zastanawia mnie ten silikon na początku- niby lotny , niby nie powinien ''oblepiać'' skóry - ale tak zaraz po aqua? czy to dobrze? (dopiero się uczę - i chociaż znam składniki to nie zawsze jeszcze ich kolejność potrafię przełożyć na jakość kremu) dlatego proszę o odp czy taki składnik może być tak na początku?

* isohexadecane- czy ten składnik sprawi, że skóra po tym kremie będzie się błyszczeć?

* skrobia modyfikowanej kukurydzy- jakie to ma działanie na skórę????
przepraszam, że tyle pyt, ale b mi zależy żeby zrozumieć dobrze te składy (a nie tylko rozpoznawać składniki)

z góry dziękuję za analizę
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-22 o 22:59
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 23:18   #3163
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jak pewnie wiesz Korah miałam w planach kupić mydło do golenia, ale jakoś nadal nie kupiłam (brak kasy). Tak w ogóle myślałam, że nie ma żadnych pianek, kremów czy innych z naturalnych do golenia, a tu bum. Przypadkiem przed chwilą znalazłam piankę do golenia. Co sądzisz o składzie? I czy nie będzie podrażniać? Mam wrażliwą skórę pod pachami i to dosyć mocno, zresztą w okolicach bikini też.

Sante - Pianka do golenia
Skład: Aqua (Water), Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Alcohol*, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Parfum (Essential Oils), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf * aus biologischem Anbau 10 Extract*, Xanthan Gum, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Galactoarabinan, Tocopherol, Linalool, Limonene, Coumarin
Jak jesteś wrażliwcem to ten alkohol może Cię podrażnić, a przynajmniej zapiec... Ale nie koniecznie, bo jest dużo fajnych produktów roślinnych

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Dziewczyny co sądzicie o tym kremie?
czy to dobry krem przeciw zmarszczkom? i standardowe pytanie- czy będzie zapychał?
- wiem, że nie ma filtra ale ja niestety mam chyba alergie po filtrach- dostaje po nich na dodatek krost- po prostu wszystkie masakrycznie zapychają moje pory ....

svr, specilift 35+ krem lekki
Skład:
aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, isohexadecane, capryli/capric triglyceride *, corn starch modified, butylene glycol, methyl methacryalte crosspolymer, behenyl alcohol, glycerin, butyrospermum parkii butter, dimethicone, hydrogenated palm kernel glycerides, cassia alata leaf extract, spilanthes acmella flower extract, beta-carotene, triethanolamine, palmitoyl proline, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, paraffinum liquidum, hydrogenated palm glycerides, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, magnesium palmitoyl glutamate, palmitic acid, sodium palmitoyl sarcosinate, maltodextrin, silica, helianthus annus oil,acacia senegal gum, tocopherol, disodium EDTA, Pentylene glycol, pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, phenoxyethanol, dehydroacetic acid, chlorphenesin, parfum.
*nie robią mi się po tym zaskórniki

* zastanawia mnie ten silikon na początku- niby lotny , niby nie powinien ''oblepiać'' skóry - ale tak zaraz po aqua? czy to dobrze? (dopiero się uczę - i chociaż znam składniki to nie zawsze jeszcze ich kolejność potrafię przełożyć na jakość kremu) dlatego proszę o odp czy taki składnik może być tak na początku?

* isohexadecane- czy ten składnik sprawi, że skóra po tym kremie będzie się błyszczeć?

* skrobia modyfikowanej kukurydzy- jakie to ma działanie na skórę????
przepraszam, że tyle pyt, ale b mi zależy żeby zrozumieć dobrze te składy (a nie tylko rozpoznawać składniki)

z góry dziękuję za analizę
Jeśli po filtrach tak Cię zapycha to przeanalizuj te składy. Być może winny jest składnik lub kilka składników, które zawsze się powtarzają.
Zacznę od końca. skrobia mod. kukurydzy ma działanie matujące, pochłaniające wilgoć i sebum. Nie zapycha porów.
O isohexadecane znalazłam, że pozostawia nietłuste, lekkie, jedwabiste uczucie na skórze.
Silikon który wymieniłaś jest akurat bezpieczny, możesz o nim poczytać na BU.
Zaznaczyłam szkodliwe substancje. Może zapchać i podrażnić.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 09:18   #3164
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość

Jeśli po filtrach tak Cię zapycha to przeanalizuj te składy. Być może winny jest składnik lub kilka składników, które zawsze się powtarzają.
Zacznę od końca. skrobia mod. kukurydzy ma działanie matujące, pochłaniające wilgoć i sebum. Nie zapycha porów.
O isohexadecane znalazłam, że pozostawia nietłuste, lekkie, jedwabiste uczucie na skórze.
Silikon który wymieniłaś jest akurat bezpieczny, możesz o nim poczytać na BU.
Zaznaczyłam szkodliwe substancje. Może zapchać i podrażnić.
dziękuję bardzo za odpowiedź- jp91 proszę jeszcze o jedną inf- a jak wygląda przeciwzmarszczkowe działanie tego kremu ? czy będzie skutecznie im zapobiegał? (ja codziennie używam także serum z wit c 15% z BU)

edit
przypomniałam mi się jeszcze jedna rzecz:
pytałam już kiedyś o to korah i ona mi b pomogła - dowiedziałam się, że na ten filtr mogę bez obaw kłaść każdy podkład ale chciałam się jeszcze dowiedzieć jaka ochronę będe mieć na twarzy- wiem ze filtry nie sumują się a nie potrafię sobie tego wyobrazić -
ten filtr: (wiem że niski ale mam krostowysyp po tych filtrowych maziach)

AVENE Hydrance Optimale Legere SPF 20
AVENE AQUA. ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE. OCTOCRYLENE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. CYCLOMETHICONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. POLYMETHYL METHACRYLATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. BENZOIC ACID. BETA-SITOSTEROL. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. CARBOMER. CHLORPHENESIN. DISODIUM EDTA. PARFUM. GLYCERIN. GLYCINE SOJA. HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES. LECITHIN. PHENOXYETHANOL. POLOXAMER 188. SODIUM CHONDROITIN SULFATE. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. XANTHAN GUM

i ten podklad:
Estee Lauder, Double Wear, Stay-in-Place Makeup SPF 10

Skład: Water Purified (Aqua Purificata), Cyclopentapentasiloxane, Trimethylsiloxyloxysilica te, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Tribehehenin, PEG/PPG-20/20 Dimethithicone, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Phetaphenyl Trimethicone, Polcone, Polymethylsil sesquioxquioxane, Methicone, Laureth-7, Xanthan Gum, Alumimina, BHT, Sodium Dehydroacedroacetate, Imidazolidinyl Urea, Chloroxylenol, Phenoxyenoxyethanol [+/- (may contain) iron oxides (CI 77491, CI 77499), MCA, Titanium Dioxide (CI 77891)]

korah dobrze oceniła składy, (dzięki korah ) wiem, że to nie znaczy, że mam 30 na twarzy ale jaka to może być ochrona? czy warta zaryzykowania użycia następnego filtra wiedząc że mi nie służą?
który krem jest skuteczniejszą bronią w walce ze starzeniem się skóry ? ten filtr czy powyższy svr 35+?
jak pisałam wcześniej używam 15% wit c z bu a także kwasy przeciwzmarszczkowo (teraz triacneal akurat). do tej pory radziłam sobie- do pracy jeszcze nie ma słońca, z pracy już nie ma słońca ... ale to się za niedługo zmieni i okulary + parasolka to może być za mało przy kwasach...
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-23 o 10:28
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 10:25   #3165
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę kremu
Tołpa, Planet of Nature, Regenerujący krem na naczynka

Pod względem jego "naturalności", działania na naczynka, podrażniania(już widzę parabeny;/ ) i zapychania.

Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether,C12-C15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Peat Extract, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hexyldecanol, PEG-100 Stearate, Cetearyl Alcohol, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Ceteareth-20, Hedera Helix (ivy) Extract, Arnica Montana Flower Extract, Hammamelis Virginiana Extract, Hypericum Perforatum Extract, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Vitis Vinifera Leaf Extract, Tetrasodium EDTA, Carbomer, Magnesium Aluminium Silicate, Xantan Gum, Sodium Hydroxide, Parfum, Phenoxyetanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydratoin, CI 19140, CI 42090
__________________
Idę, a moje serce nie przestaje bić
I wciąż idę, a w mojej głowie niebezpiecznie nic...



Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 10:48   #3166
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
edit
przypomniałam mi się jeszcze jedna rzecz:
pytałam już kiedyś o to korah i ona mi b pomogła - dowiedziałam się, że na ten filtr mogę bez obaw kłaść każdy podkład ale chciałam się jeszcze dowiedzieć jaka ochronę będe mieć na twarzy- wiem ze filtry nie sumują się a nie potrafię sobie tego wyobrazić
(...)wiem, że to nie znaczy, że mam 30 na twarzy ale jaka to może być ochrona? czy warta zaryzykowania użycia następnego filtra wiedząc że mi nie służą?
Jeżeli zmieszasz ze sobą np. litr wody o temp. 10 st.C i litr o temp. 20 st.C to jaką temp. dostaniesz? 30 czy 15?
Ochrona w kremie z filtrem zalezy od steżenia filtra, w 10-tce jest mniej w 20-tce jest wiecej, dodajac niższy do wyższego po prostu "rozcieńczasz" zawartość filtra w kremie.
W zadnym razie nie mieszaj filtrów, bo nie tylko nie ma możliwości oceny jaką wartość osiągniesz ale i możesz zdestabilizować np. parsol filtrem mineralnym czy jakimś innym mineralnym składnikiem
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-04-23 o 10:51
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 11:09   #3167
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jeżeli zmieszasz ze sobą np. litr wody o temp. 10 st.C i litr o temp. 20 st.C to jaką temp. dostaniesz? 30 czy 15?
Ochrona w kremie z filtrem zalezy od steżenia filtra, w 10-tce jest mniej w 20-tce jest wiecej, dodajac niższy do wyższego po prostu "rozcieńczasz" zawartość filtra w kremie.
W zadnym razie nie mieszaj filtrów, bo nie tylko nie ma możliwości oceny jaką wartość osiągniesz ale i możesz zdestabilizować np. parsol filtrem mineralnym czy jakimś innym mineralnym składnikiem
dziękuję Ci za ten przykład- faktycznie nie trudno było się domyślić tego ale taki chemiczny ignorant ze mnie wyrósł
czy tzn że korah nie miała racji, i na ten krem nie można kłaść tego podkładu?
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 11:37   #3168
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
dziękuję Ci za ten przykład- faktycznie nie trudno było się domyślić tego ale taki chemiczny ignorant ze mnie wyrósł
czy tzn że korah nie miała racji, i na ten krem nie można kłaść tego podkładu?
Akurat w przypadku Avene mozesz być pewna ze nic nie zdestabilizujesz, bo ta firma nie używa Parsolu, wiec mozesz, tylko nie licz na lepszą ochrone, ale to już wiesz

Ale trzymaj sie tej zasady o niemieszaniu w przypadku wysokich filtrów (nigdy nie wieadomo jak bardzo obniżysz ochrone dodając jakiś podkład o niskim faktorze) i firm innych niż Avene -ostrożności nigdy za wiele Generalnie każdy krem z wysokim filtrem jeśli zawiera Parsol to również jakieś stabilizatory do niego, ale one są przewidziane tylko na ten dany produkt, a nie na mieszanke.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 12:04   #3169
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy moge prosic o analize tego podkładu pod względam zapychania i krycia? Jest to podkład z Sephory:
Dimethicone, Aqua (Water), Isododecane, Hydrogenated Didecene,Polymethyl Methacrylate, Lauryl PEG-8 Dimethicone, Tribehenin, Dimethicone Crosspolymer, Disteardimonium Hectorite, Polymethylsilsesquioxane, Glycerin, Silica Dimethyl Silylate, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Methicone, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Dehydroacetic Acid, Sodium Hyaluronate.
+/-: Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77491/Cl 77492/Cl 77499 (Iron Oxides).
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-23, 12:29   #3170
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
niestety mam chyba alergie po filtrach- dostaje po nich na dodatek krost- po prostu wszystkie masakrycznie zapychają moje pory ....

Pokrzywa - a może spróbujesz tego filtra?

http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...tion/1620.html

To tegoroczna nowość Biodermy : ultra - lekki fluid ,
(oni mają już w swojej ofercie od dawna lekki fluid ( emulsję ), a ten jest podobno ultra lekki )
nie wiem na ile ta ultra lekkość chroni , no ale ma deklarowany faktor 50+ i jest dostępny w kolorze bezbarwnym , jasny beż i ciemny beż.

Ja też jestem z tych , których wszystko zapycha i przymierzam się do zakupu, tylko chciałabym najpierw gdzieś jakieś próbki dorwać
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 14:16   #3171
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Pokrzywa - a może spróbujesz tego filtra?

http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...tion/1620.html

To tegoroczna nowość Biodermy : ultra - lekki fluid ,
(oni mają już w swojej ofercie od dawna lekki fluid ( emulsję ), a ten jest podobno ultra lekki )
nie wiem na ile ta ultra lekkość chroni , no ale ma deklarowany faktor 50+ i jest dostępny w kolorze bezbarwnym , jasny beż i ciemny beż.

Ja też jestem z tych , których wszystko zapycha i przymierzam się do zakupu, tylko chciałabym najpierw gdzieś jakieś próbki dorwać

hmmm.... samajka dzięki !!!! (ja przez wizaz zostane bankrutem hihi)
muszę zdobyć te próbkę koniecznie
testowałam już avene dla cery tłustej- to był dramat, ja nie wiem jak kobiety tego używają, no smalec na twarzy ohyda. co ciekawe ja nie mam tłustej cery. nawet nie za bardzo mieszaną- powiedziałabym że normalną a czasami trochę mieszaną. pod filtrem moja skóra się nie tyle tłuści co tak dusi, ''poci'', wygląda jak mokra- nie moge znieść tego uczucia (no i krost po filtrach). dotąd testowałam filtry tak, że moja siostra filtromaniaczka mi zostawiała resztki w tubie bo ona może stosować wszystko. nałoży serum , krem na zmarchy, filtr i nie ma krost szczęsciara. Niestety moja siostra znalazła swój filtr KWC i już nie chce innych kupować będe szukać próbek. bardzo Ci dziękuję za informację o super lekkim filtrze. avene 20 też będe testować- pani w aptece mi powiedziała ze to nie jest taki normalny filtr ze bieli tlusci i sie swieci... hmm.. zobaczymy
daj mi prosze znac na pw (i tak juz zawsze wprowadzam nielad na watku postami o nieanalizie ) jesli zaczniesz testowac ten krem- szczególnie to czy kolory sa naturalne.


---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

znalazłam składy:
faktycznie jest taki leciutki, niezapychający ten filtr?
Bioderma Photoderm MAX SPF 50+ Solaire Ultra Fluide Teinté

Teinte Claire : Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Isonoyl Isinonanoate, Propylene Glycol, PEG-30 Dipolhydroxystearate, Bis-Ethyklexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide (CI 77891), Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Decyl Glucoside, Iron Oxides (CI 77492), Sodium Citrate, Stearalkonium Hectorite, Xanthan Gum, Iron Oxides (CI 77499), Lactic Acid, Hydrogenated Lecithin, Propylene Carbonate, Iron Oxides (CI 77499), Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Teinte Dorée : Aqua,Dicaprylyl Carbonate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Isonoyl Isinonanoate, Propylene Glycol, PEG-30 Dipolhydroxystearate, Bis-Ethyklexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77492), Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Decyl Glucoside, Sodium Citrate, Iron Oxides (CI 77499), Hydrogenated Lecithin, Propylene Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

parsol- nie ma filtrów idealnych, żegnaj makijażu

__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-23 o 14:33
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 16:05   #3172
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Akurat w przypadku Avene mozesz być pewna ze nic nie zdestabilizujesz, bo ta firma nie używa Parsolu, wiec mozesz, tylko nie licz na lepszą ochrone, ale to już wiesz

.
Avene do wersji 2010 dorzucili do filtrów Parsol
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley

Edytowane przez anakazar
Czas edycji: 2011-04-23 o 16:17
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 16:39   #3173
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A tak co do stabilności (w sensie filtr kontra makijaż), bo ,że zapcha to wiem, to co sądzicie o
emulsji Iwostin spf 50
Aqua, Iwonicz Aqua, Hydrogenated Polydecene, Octyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate,
Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane,
Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid


bo czytałam, że parasol jest tu stabilizowany jakimś Tinosorb S i Tinosorb M, jest też dwutlenek tytanu. Jeżeli na tę emulsję nałoży się makijaż to czy ochrona całkiem zniknie, czy tylko spadnie?

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2011-04-23 o 16:41
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 16:57   #3174
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Avene do wersji 2010 dorzucili do filtrów Parsol
Heeeh... dzięki, dobrze wiedzieć - nie zdawałam sobie z tego sprawy
Zerknęłam na ich strone, ale tam nie wiele na ten temat, w zasadzie tylko że jest ten parsol, czyli pewnie we wszystkich z serii pomarańczowej jest
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 17:02   #3175
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Make Up For Ever, Face & Body podkład

Skład: Aqua (Water), Hydrogenated Polyisobutene, Sorbitan Sesquioleate, Cyclopentasiloxane, Methylpropanediol, Glycerin, Butylene Glycol, Mangifera Indica Seed Oil (Mangifera Indica (Mango) Seed Butter), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Parfum (Fragrance), PEG-8, Phenoxyethanol, Tromethamine, Potassium Myristate, Chlorophenesin, Methylparaben, Propylparaben, Caprylyl Glycol, Sodium Polyacrylate, Panthenol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Citronnellol, Geraniol, Butylphenyl Methylpropinal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, { +/- CI 77891 (Titamium dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 774929(Iron Oxides), CI 77499(Iron Oxides)}.
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 18:30   #3176
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Make Up For Ever, Face & Body podkład
.
Aqua (Water), Hydrogenated Polyisobutene, Sorbitan Sesquioleate,Cyclopentasiloxane, Methylpropanediol, Glycerin, Butylene Glycol, Mangifera Indica Seed Oil (Mangifera Indica (Mango) Seed Butter), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Parfum (Fragrance), PEG-8, Phenoxyethanol, Tromethamine, Potassium Myristate, Chlorophenesin,Methylparaben, Propylparaben, Caprylyl Glycol, Sodium Polyacrylate, Panthenol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Citronnellol, Geraniol, Butylphenyl Methylpropinal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone


lekki emolient, ułatwia rozprowadzanie kosmetyku, zmiękcza i wygładza naskórek, tworzy warstwę okluzyjną , nie jest kleisty- lekko rozświetli
to emulgator
silikon
nawilży
to wiadomo- gliceryna
stosowany jako rozpuszczalnik, nie jest to pożądany składnik w kosmetykach- obecnie zastępuje się go Propylene Glycol ponieważ BG uznany został za toksyczny !może zatykać pory!
Nada przyjemne uczucie przy nakładaniu (poślizg)
nawilży- to także konserwant
konserwant
może podrażniać (ale jest daleko w skladzie )


jest to analiza osoby początkującej ale z tego co zdąrzyłam się nauczyć:
podkład nie jest matujący, raczej nawilżający i delikatnie rozświetlający.Obecne parabeny. Zapychanie to kwestia indywidualna- w tym podkładzie są potencjalne zapychacze.

przepraszam jeśli gdzieś zrobiłam błąd, będę wdzięczna za poprawienie mnie jeśli coś jest źle. dzięki wizażowi nauczyłam się robić proste analizy a ten podkład wydał mi się prosty
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 19:49   #3177
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuje za analize
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 20:26   #3178
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
czy moge prosic o analize tego podkładu pod względam zapychania i krycia? Jest to podkład z Sephory:
.
Dimethicone, Aqua (Water), Isododecane, Hydrogenated Didecene,Polymethyl Methacrylate, Lauryl PEG-8 Dimethicone, Tribehenin, Dimethicone Crosspolymer, Disteardimonium Hectorite, Polymethylsilsesquioxane, Glycerin, Silica Dimethyl Silylate, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Methicone, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Dehydroacetic Acid, Sodium Hyaluronate.

nada skórze efekt gładkości, trochę nawilży (dużo go tutaj- silikon, niektórych zapycha)
zapewni trwałość produktu na skórze (może nawet wodoodporność)
odżywia
emolient
to nieszkodliwy stabilizator
to jest - niepoprawnie napiszę - ''pudrowy '' składnik tego podkładu. Ma zapewnić mat ale też troszkę nawilżyć
ma walczyć ze starością bo to wit e
konserwant

podkład napewno będzie trwały (czy to wodoodporny podkład?), wygładzający (dimethicone i Polymethyl Methacrylate), i nie będzie wysuszał skóry. Nie ma parabenów . silikony niektórych zapychają. Nie potrafię powiedzieć czy będzie dobrze krył (zależy co ma się do ukrycia ) ale na pewno będzie trwały.
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-23 o 20:27
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 21:24   #3179
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość


parsol- nie ma filtrów idealnych, żegnaj makijażu

Jeśli chodzi o te ultra lekkie fluidy Biodermy ja mam taki plan , żeby wsmarować ten bezbarwny w skóre ( obficie ) a następnie może uda się zrobić "makijaż " tym kolorkiem jasno beżowym.
Ewentualnie może dałoby się mieszać ten bezbarwny z bezowym od razu na ręce i to wsmarować w paszcze .
(Tej samej firmy i nawet z tej samej lini to mozna mieszać do woli, więc można spróbować )

Jednak najpierw muszę dorwać próbki , żeby zobaczyć jaką to ma w ogóle konsystencje i czy da się założenia teoretyczne zastosować w praktyce
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 07:05   #3180
on27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Przeglądam to forum od dłuższego czasu i nasuwaja mi se wnioski. Otóż, każdy chciałby dbać o cerę jak najmniejszymi kosztami. Niby zrozumiałe, w końcu nie każdego stać, ale twarz mamy jedną, ciało też, czy nie warto zainwestować w dobre porfesjonalne kosmetyki doktorskie? Czy nie warto poświęcić trochę czasu i poczytać jakie technologie wprowadzają profesjonalne laboratoria kosmetyczne, jakich składników używają? Jak krem za 20zł może pomóc, ba jak krem za 100zł może pomóc skoro żeby wyprodukowac trzeba inwestować? No chyba ze sie nie inwestuje, miesza kremy w "garnkach w garazu", nie ma wspolpracy z dermatologami, kosmetologami itd. Dobry krem musi kosztowac. Nie zobisz go z mazideł kupionych w necie, w domu. Watpie zeby ktos mial odpowiednie warunki w domu, wystarczajaco sterylne i higienicznie. Az sie boje jak czytam, jak to niektore panie mieszaja sobie kwas hialuronowy z olejem i nakladaja na twarz. To nic nie daje. To bzdura ze pomaga. Zatrwazajace jest to ze prosi sie o pomoc jakies obce forumowiczki ktore bladego pojecia nie maja co z czym sie je. Polecam przejsc sie do dobrego demratologa i poprosic o rzetelna rozmowe, analize skory, sprawdzic jej wiek, zrobic badania i wtedy uzywac naprawde porzadnych kremow ktorych nie brakuje, ale ktore niestety nie kosztuja paru zl i nie kupisz ich w drogerii na rogu w promocji z obnizka do 75% z gratisowym mleczkiem do demakijazu czy plynem micelarnym. Warto naprawde warto sie zastanowic. I wyrzuccie te soraye, nievea, rossmanny i inne z g..... zrobione papki do kosza. Pomyslcie. A i jeszcze jedno, krem to nie wszystko, odpowiednia dieta, sport i wyciszenie a nie stres calymi dniami. Zeby ladnie wygladac trzeba dbac o kazdy aspekt naszego zycia a nie wyrywkowo.
on27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.