Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-14, 15:13   #1111
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Chyba więc właśnie zdecyduje się od początku na ten generyk Retin-A, tym bardziej, że jest to najsłabsza dawka, tzn. 0.025% (i do tego chyba w formie kremu).

Na tej stronie, na której kupiłem ten generyk Retin-A jest napisane:

Cytat:
Retin-A zwykle aplikuje się na skórę raz dziennie, najlepiej wieczorem lub przed położeniem się do łóżka. Najpierw musisz zmyć twarz łagodnym środkiem do czyszczenia twarzy.
http://www.247doc.pl/retina.html

Jaki środek na łagodne czyszczenie twarzy moglibyście polecić? Czy na początek wystarczyłaby zwykła woda?

......

Czy jest polecana jakaś konkretna ilość Retin-a jaka należy nałożyć na twarz?


Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Jeżeli wcześniej nie używałeś retinoidów, to możesz zacząć od Retises aby przyzwyczaić skórę. Jednak tretinoina jest moim zdaniem lepszym (i tańszym) wyborem. Retin A 0,05, stosowany raz na 3 dni przez 4 miesiące wybielił mi piegi, usunął czarne kropki z nosa i wygładził niesamowicie skórę.
Rozumiem, że te znakomite efekty utrzymywały się długo po tych 4 miesiącach (czyli po odstawieniu Retin A)?

Edytowane przez Wirrek
Czas edycji: 2014-09-14 o 15:15
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 18:53   #1112
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Z tych środków do czyszczenia twarzy dwa zrwróciły moją szczególną uwagę:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...en-na-noc.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...in.html&next=1

Jak myślicie, czy oba te żele będą dobrze współpracować z filtrem i Retin-a?
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:25   #1113
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Tych nie stosowałam, ale mogę polecić https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-waschgel.html do nabycia w każdym Rossmannie, sama używam od kilku lat.

Jakiś czas temu pisałeś :
"Zastanawia mnie czy z tymi retinami, to nie jest tak, że są świetna na cerę, na zmarszczki, ale dopóki się je stosuje, a gdy się przestanie już używać, to jest jeszcze gorzej niż wcześniej było (trochę tak jak ze środkami na mięśnie - dopóki się ich używa i ćwiczy na siłowni to wszystko wygląda świetnie, ale po zaprzestaniu mięśnie opadają i wygląda to fatalnie)?"

Mogę się mylić, nie jestem ekspertem, ale na mój stan wiedzy retinoidy poprawiają stan skóry w czasie stosowania, a dobry stan pewnie utrzymuje się jeszcze jakiś czas. Jest to moim zdaniem logiczne, skóra ma jakieś swoje tempo starzenia czy rogowacenia, dostarczanie jej retinoidów sprawi, że będzie lepiej, ale gdy zabierzemy czynnik wspomagający, skóra po czasie wróci do swojego naturalnego stanu, będzie się regenerować własnym, wolniejszym tempem. Będzie pewnie wyglądać gorzej w stosunku do stanu na retinoidach, ale nie sądzę żeby po odstawieniu miało być jeszcze gorzej niż przed rozpoczęciem kuracji.

Edytowane przez Aniela88
Czas edycji: 2014-09-17 o 09:32
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 12:41   #1114
kas0709
Przyczajenie
 
Avatar kas0709
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 14
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

hej.
Ja stosuje od 24 dni Atrederm.. walczę z trądzikiem od 7 lat. Aktualnie mam straszny wysyp mimo kremów i filtrów. Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o wiadomość, a wyśle zdjęcia. Pozdrawiam
kas0709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 18:33   #1115
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Aniela88 Pokaż wiadomość
Tych nie stosowałam, ale mogę polecić https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-waschgel.html do nabycia w każdym Rossmannie, sama używam od kilku lat.
Ostatecznie zdecydowałem się taki "zestaw":
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...en-na-noc.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html
Retin-A pod nazwą TRETINEX

Czy te kosmetyki będą ze sobą "współpracować"?

Ogólnie jak domrze rozumiem to powinno się je brać w takiej kolejność?
Rano:
1. Oczyszczanie twarzy (Ziaja, Oczyszczanie - Liście Manuka)
2. Następnie nałożenie kremu z filtrem UV (Lirene, Dermoprogram, Emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+)

Wieczorem:
1. Oczyszczanie twarzy (Ziaja, Oczyszczanie - Liście Manuka)
2. Następnie nałożenie Retin-A

Oczyszczanie twarzy i smarowanie filtrem UV jak rozumiem codziennie, natomiast Retin-A też codziennie, czy raz na kilka dni?

Czy do oczyszczania twarzy wystarczy tylko ten żel myjący Ziaja, czy też dodatkowo należy używać wody (jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, żebym w ogóle nie używał wody to twarzy)?

Cytat:
Napisane przez Aniela88 Pokaż wiadomość
Mogę się mylić, nie jestem ekspertem, ale na mój stan wiedzy retinoidy poprawiają stan skóry w czasie stosowania, a dobry stan pewnie utrzymuje się jeszcze jakiś czas. Jest to moim zdaniem logiczne, skóra ma jakieś swoje tempo starzenia czy rogowacenia, dostarczanie jej retinoidów sprawi, że będzie lepiej, ale gdy zabierzemy czynnik wspomagający, skóra po czasie wróci do swojego naturalnego stanu, będzie się regenerować własnym, wolniejszym tempem. Będzie pewnie wyglądać gorzej w stosunku do stanu na retinoidach, ale nie sądzę żeby po odstawieniu miało być jeszcze gorzej niż przed rozpoczęciem kuracji.
Czy można brać Retin-a przez wiele lat? Czy nie ma jakichś przeciwwskazań zdrowotnych?
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 20:00   #1116
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Wirrek Pokaż wiadomość
Ostatecznie zdecydowałem się taki "zestaw":
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...en-na-noc.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html
Retin-A pod nazwą TRETINEX

Czy te kosmetyki będą ze sobą "współpracować"?

Ogólnie jak domrze rozumiem to powinno się je brać w takiej kolejność?
Rano:
1. Oczyszczanie twarzy (Ziaja, Oczyszczanie - Liście Manuka)
2. Następnie nałożenie kremu z filtrem UV (Lirene, Dermoprogram, Emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+)

Wieczorem:
1. Oczyszczanie twarzy (Ziaja, Oczyszczanie - Liście Manuka)
2. Następnie nałożenie Retin-A

Oczyszczanie twarzy i smarowanie filtrem UV jak rozumiem codziennie, natomiast Retin-A też codziennie, czy raz na kilka dni?

Czy do oczyszczania twarzy wystarczy tylko ten żel myjący Ziaja, czy też dodatkowo należy używać wody (jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, żebym w ogóle nie używał wody to twarzy)?



Czy można brać Retin-a przez wiele lat? Czy nie ma jakichś przeciwwskazań zdrowotnych?
Co do kosmetyków to myślę, że będzie ok. Mam ten filtr i go lubię, a o żelu do mycia się nie wypowiem, bo nie używałam.

Kolejność taka jak wymieniłeś. Oczyszczanie twarzy i filtr UV codziennie, Retin-A na początek raz na kilka dni, a jak skóra się przyzwyczai i nie będzie cierpieć to można codziennie.

Żel myjący oczywiście zmywasz wodą, bo jak inaczej . Możesz stosować 2 razy dziennie, jak napisałeś, ale ja np. twarz myję tylko wieczorem wodą i żelem, natomiast rano przecieram twarz wacikiem z płynem micelarnym (tu wody nie stosuję).

Retinoidy gdzieś przeczytałam, że można stosować latami, ale jak mówiłam, lekarzem nie jestem, więc trzeba zapytać kogoś kompetentnego. Przeciwwskazaniem na pewno jest ciąża.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 17:37   #1117
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Aniela88 Pokaż wiadomość
Kolejność taka jak wymieniłeś. Oczyszczanie twarzy i filtr UV codziennie, Retin-A na początek raz na kilka dni, a jak skóra się przyzwyczai i nie będzie cierpieć to można codziennie.
A jeżeli chciałbym zrobić maseczkę (np. z ogórka lub oleju kokosowego), to czy nie będzie to jakoś przeszkadzało w działaniu Retin-A?

I kiedy najlepiej robić taką maseczkę? Rano (zaraz po nałożeniu żelu oczyszczającego i kremu z filtrem UV), czy może później?
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-29, 12:52   #1118
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Generalnie chodzi mi o maskę z ogórka w celu usunięcia ciemnych zakolów pod oczami.

Z tego co słyszałem maseczki kładzie się wieczorem, po oczyszczeniu twarzy. W takim razie czy taka kolejność będzie dobra?

Wieczorem:
1. Oczyszczanie twarzy
2. Następnie nałożenie maski
3. Następnie nałożenie Retin-A

Czy powinienem być jakiś odstęp czasowym pomiędzy nałożeniem maski a nałożeniem Retin-A?
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 09:49   #1119
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ja bym odczekała chwilę po zmyciu maseczki aż skóra się uspokoi.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 13:30   #1120
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Tak też zrobię

A ewentualnie maseczka w trakcie dnia to raczej kiepski pomysł (będzie się to wiązać z dodatkowym, pewnie niepotrzebnym oczyszczaniem twarzy przed takim południowym nałożeniem maseczki)?
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 08:07   #1121
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

tak
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-08, 08:03   #1122
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Hej, szukam jakiejs zagranicznej apteki gdzie bede mogla zamowic retin a albo zorac mozecie jakas polecic?

Znalazlam retin a w canadian pharmacy, kupowal ktos tam?
Jak naazie wyczytalam tylko ze to apteka krol spamu
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 09:48   #1123
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;53383946]Hej, szukam jakiejs zagranicznej apteki gdzie bede mogla zamowic retin a albo zorac mozecie jakas polecic?

Znalazlam retin a w canadian pharmacy, kupowal ktos tam?
Jak naazie wyczytalam tylko ze to apteka krol spamu [/QUOTE]
Zorac jest dostępny w polskich aptekach kosztuje ok 55-65 zł/15ml.
Stosowałam oba retinoidy i tysiąc razy bardziej wolę zorac. Oczywiście każda skóra jest inna ale ze swojej strony polecam zorac (nawet cieszę się, że wycofali retin i dzięki temu sięgnęłam po zorac).
Podstawowa różnica jest taka że po retinie skóra schodziła mi płatami (nie było mowy o makijażu czasami) a zorac przy tym samym działaniu złuszcza w taki sposób, że skóra łuszczy się równomiernie i delikatnie małymi wiórkami. Ja od dłuższego czasu nie łuszczę się niemal wcale. Może raz w miesiącu dopada mnie wylinka. Retin stosowałam chyba 2 lata i złuszczanie utrzymywało sie cały czas. Zorac jest mocniejszym środkiem i ma żelowe podłoże a retin jest kremowy. Jeśli masz suchą skórę to możesz retin zamówić w czechach- przyjmują pl recepty.
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 13:44   #1124
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Tez stosowalam oba produkty. Nie wiedzialam, ze retin A zostal wycofany z Polski. W kazdym badz razie problem jest w tym, ze chce kupic retinoidy bez recepty, a wiem, ze kiedys dziewczyny z forum basi kwiatkowsjiej kupowaly bodaj ze w aptekach czeskich albo slowackich i wlasnie szukam takiej apteki w ktorej moglabym kupic bez recepty z wysylka do polski.

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Zorac jest dostępny w polskich aptekach kosztuje ok 55-65 zł/15ml.
Stosowałam oba retinoidy i tysiąc razy bardziej wolę zorac. Oczywiście każda skóra jest inna ale ze swojej strony polecam zorac (nawet cieszę się, że wycofali retin i dzięki temu sięgnęłam po zorac).
Podstawowa różnica jest taka że po retinie skóra schodziła mi płatami (nie było mowy o makijażu czasami) a zorac przy tym samym działaniu złuszcza w taki sposób, że skóra łuszczy się równomiernie i delikatnie małymi wiórkami. Ja od dłuższego czasu nie łuszczę się niemal wcale. Może raz w miesiącu dopada mnie wylinka. Retin stosowałam chyba 2 lata i złuszczanie utrzymywało sie cały czas. Zorac jest mocniejszym środkiem i ma żelowe podłoże a retin jest kremowy. Jeśli masz suchą skórę to możesz retin zamówić w czechach- przyjmują pl recepty.
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 19:15   #1125
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Od dwóch miesięcy stosuję zorac czy macie jakieś doświadczenia w kwestii leczenia trądziku właśnie zorackiem?
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 15:46   #1126
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Pytanie, jak się zapatrujecie na przeterminowany atrederm? Chodzi o to, ze mam mozliwosc kupna atredermu za bardzo niska cene, powodem jest krotka data waznosci - do kwietnia.
Pytanie, czy atre po uplywie terminu stanie sie slabsze?

Uzywalam przeterminowanych kosmetykow, ale nie wiem jak z apteczanymi produktami...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 16:42   #1127
Magdala19
Zadomowienie
 
Avatar Magdala19
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznańskie
Wiadomości: 1 988
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Pytanie, jak się zapatrujecie na przeterminowany atrederm? Chodzi o to, ze mam mozliwosc kupna atredermu za bardzo niska cene, powodem jest krotka data waznosci - do kwietnia.
Pytanie, czy atre po uplywie terminu stanie sie slabsze?

Uzywalam przeterminowanych kosmetykow, ale nie wiem jak z apteczanymi produktami...
Ja bym brała i szybko zużyła. Po otwarciu i tak trzeba zużyć atre w ciagu 4 tygodni a za moment sł0ńce i wiosna. Kupuj i zużywaj, nic złego sie nie stanie.
__________________
"It takes a long time to become young."P.Picasso
Magdala19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 21:08   #1128
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ech, tak też chciałam zrobić, ale Atre sprzedany Marzę znów o Zoracu, ale głupio mi tak iść do byle jakiego lekarza i prosić o receptę...

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

To znów ja, dokopałam się do postów z 2013, gdzie wspominalyscie o retin-a dostepnym na All. Widzę, że dalej ktoś nim handluje, czy ktoras z Was moglaby potwierdzic oryginalnosc lub wiarygodnosc produktu/sprzedawcy? Nie chce bana od szanownego Wizazu wiec daruje sobie linki, ale po wklepaniu retin w allegro, wyskocza Wam tylko dwie aukcje

Dodam, ze nie stosowalam wczesniej, ale jestem mega ciekawa,
poniewaz kocham Zorac miloscia dozgonna, chcialabym sprobowac zachwalanego retinu i wzielabym w ciemno, ale nie chce pasc ofiara jakis pseudo masci
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 07:11   #1129
metaxa357
Raczkowanie
 
Avatar metaxa357
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 87
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ten za 129 zl wyglada na prawdziwy, moze wznowili jego produkcje zmieniajac wyglad, nie mam pojecia. Ale w zyciu nie zaplacilabym tyle kasy za taka mala tubke.

Ten drugi to generyk, nie oryginalny retin.

Ja ostatnio tez z braku retinu kupilam generyk, ale jeszcze nie uzywalam. Zaplacilam za niego z polowe tej ceny na allegro.
metaxa357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-24, 12:03   #1130
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

ja dorwałam Zorac na oelixie, za 25 - takze interes zycia Trzy razy uzyty chyba. Ciesze sie, bardzo sie ciesze.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 22:49   #1131
4nk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Sorry za odkopanie, ale gdzie obecnie można zamówić jakiś sprawdzony krem z tretinoina 0,05%?
4nk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 14:31   #1132
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Polecam zamawiać na alldaychemist. Bardzo duży wybór. Paczka idzie z Indii tak 2-3 tygodnie.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 14:08   #1133
MissHeresy
Raczkowanie
 
Avatar MissHeresy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie i IE
Wiadomości: 156
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Hejka. Ja stosuje tretinoinke od prawie 2 lat (Locacid, ktory w grudniu wycofano, a teraz Retin-A, obydwa 0.5). Pierwsze pol roku bylo koszmarem, chociaz nie pieklo, to luszczenie wyprowadzalo mnie z rownowagi. Po tym czasie wszystko wrocilo do normy, nomoze za wyjatkiem krotkotrwalych nawrotow.

Po tym czasie wyrownal mi sie koloryt, zniknely niektore "sunspots", poprawila sie jedrnosc skory, zmarszczki chyba jseszcze sie nie splycily.

Jesli chodzi o kosmetyki, ktorych od czasow rozpoczecia przygody uzywam, to droga prob i bledow znalazlam zestaw idealny, glownie skladajacy sie z filtrow La Roche (Avene mnie podrazniaja), serii soothing Avene i serow z wit c (Auriga 15% nie zdala u mnie egzaminu). Plus do tego kwasy i olejki.

Wiedze o retin a czerpalam od tej pani:https://www.youtube.com/watch?v=R3kdRL1A0jg

Retinoidy im dluzej stosowane tym bardziej efektywne, niestety zabawa w kotka i myszke z firmami farmaceutycznymi, ktore wycofuja tanie kremy i wprowadzaja 300% drozsze zaczyna robic sie niezabawna. Wycofany retin a, zorac, locacid (w PL), jak zyc ?

Zamawiacie z tego 247doc? Bo na olx juz od maja nic nie ma...
MissHeresy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 12:55   #1134
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Co do 247doc - to dobre źródło. Kiedyś zamawiałam, moja paczka utknęła gdzieś po drodze i dostałam kolejną, tym razem już kurierem. Pierwsza w końcu też doszła.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 21:32   #1135
adestefidelis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
Polecam zamawiać na alldaychemist. Bardzo duży wybór. Paczka idzie z Indii tak 2-3 tygodnie.
Przelew walutowy 40 zł ( nie mają systemu płatności kartą kredytową ostatnio), przesyłka do PL 25 dolarów czyli około 100 zł, razem 140 zł za samo wysłanie i opłacenie Zna ktoś jakieś tańsze źródło? Najlepiej polskie żeby na cle nie dybneli...
adestefidelis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-28, 22:16   #1136
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez adestefidelis Pokaż wiadomość
Przelew walutowy 40 zł ( nie mają systemu płatności kartą kredytową ostatnio), przesyłka do PL 25 dolarów czyli około 100 zł, razem 140 zł za samo wysłanie i opłacenie Zna ktoś jakieś tańsze źródło? Najlepiej polskie żeby na cle nie dybneli...
Wpisz sobie na allegro żel tretinoina 0,1% 80 zeta za tubkę jest. Jak dotąd mój ulubiony
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 13:16   #1137
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez adestefidelis Pokaż wiadomość
Przelew walutowy 40 zł ( nie mają systemu płatności kartą kredytową ostatnio), przesyłka do PL 25 dolarów czyli około 100 zł, razem 140 zł za samo wysłanie i opłacenie Zna ktoś jakieś tańsze źródło? Najlepiej polskie żeby na cle nie dybneli...
Ostatnio płaciłam normalnie kartą kredytową. Zwróciłam się z prośbą o przesłanie linku do płatności i nie było problemu.

Poza tym ja zawsze kupuję więcej niż jeden krem/żel, czasem również inne potrzebne leki. Robię jednym zamówieniem zapas na dłużej, wtedy się opłaca.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 20:21   #1138
adestefidelis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
Ostatnio płaciłam normalnie kartą kredytową. Zwróciłam się z prośbą o przesłanie linku do płatności i nie było problemu.

Poza tym ja zawsze kupuję więcej niż jeden krem/żel, czasem również inne potrzebne leki. Robię jednym zamówieniem zapas na dłużej, wtedy się opłaca.
Jeśli mówisz o linku do epayworxy to też proponowali, ale to tak szemrana strona, że w życiu nie ryzykowałam przekazania im danych, poza tym w PL działają tylko z IPKO, a zlikwidowałam tam już konto, ze względu na mało korzystne warunki. Jak pytałam w czerwcu to tylko przez zwykły przelew.

Kupiłam tą tretinoinę 0,1% na allegro, zobaczymy co będzie jak dojdzie
adestefidelis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 07:12   #1139
Uzytkownik4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Tretynoina w stężeniu 0,05% jest dostępna w Niemczech pod nazwą Airol Creme. Można kupić na polską receptę i z wysyłką kurierem w niektórych aptekach przygranicznych. Wysyłka najlepiej nie w upalne dni - tretynoinę należy przechowywać w temp. poniżej 25 C.

Edytowane przez Uzytkownik4
Czas edycji: 2017-08-22 o 07:13
Uzytkownik4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 08:12   #1140
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez 4nk4 Pokaż wiadomość
Sorry za odkopanie, ale gdzie obecnie można zamówić jakiś sprawdzony krem z tretinoina 0,05%?

Ja zamawiałam stąd http://www.blue-point-international...._search=Search

od razu trzy tubki. Jedna wystarcza mi na 2 miesiące. Ostatnia kończy się już. Niestety już nie mają możliwości zapłaty przez Paypal lub kartą nad czym ubolewam.
Teraz zastanawiam się nad zamówienieniem stąd:
https://www.pharmathaistore.com/sear...submit_search=
trochę drożej ale i tak dobra cena
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.