Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-14, 14:54   #1531
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To smialo testuj go na LRP i nie czekaj na Avenke,tymbardziej ze ciezko jest dobrac podklad pod filtr-sama cos o tym wiem

Jakie kolory macie?
Ja mam 06 kolor neutral, to taki jasny czysty bez bez zolci i rozu, lekko chlodnawy, neutralny, narazie jestem zadowolona, nie zauwazylam by przyczynial sie do zapychania
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 14:55   #1532
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ja mam 06 kolor neutral, to taki jasny czysty bez bez zolci i rozu, lekko chlodnawy, neutralny, narazie jestem zadowolona, nie zauwazylam by przyczynial sie do zapychania
A jaki filtr stosujsz? Możesz napisac, bo nie pamiętam
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 15:27   #1533
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A jaki filtr stosujsz? Możesz napisac, bo nie pamiętam
Niet nie stosuje filtrow
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 15:34   #1534
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Hehe, ja z truskawki ściągam i czekam jeszcze, czekam
A Marea ma i juz testuje, z tego co mi szepneła na PW, to przyzwoity, nie zapycha i całkiem nieźle się trzyma, więc... zachęciła mnie

Ja mam straszne opory coś z talkiem na LRP kłaść, bo wydaje mi sie wtedy zawsze, że to tak, jakbym wcale filtra nie kładła

Przymykam na to oko poniewaz nalozenie podkladu na filtr aby go nie zetrzec i tak jest duzym wyzwaniem wiec

Tak patrze teraz na Tru ale...nie ma go albo slepa jestem
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 15:40   #1535
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Przymykam na to oko poniewaz nalozenie podkladu na filtr aby go nie zetrzec i tak jest duzym wyzwaniem wiec

Tak patrze teraz na Tru ale...nie ma go albo slepa jestem
Jest jest http://eu.strawberrynet.com/productD...37038&goChar=H

Btw Hexanko, widze ze puszczasz na targowisku w swiat Shiseid podklad
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 15:59   #1536
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Jest jest http://eu.strawberrynet.com/productD...37038&goChar=H

Btw Hexanko, widze ze puszczasz na targowisku w swiat Shiseid podklad
Mareo,dziekuje

Podklad jest fajny i kolor tez mi pasuje ale....u mnie filtr to jak krem pielegnacyjny a mimo wszystko na filtrze on zle wyglada na zwyklym nawilzaczu super ale filtr sprawia,ze wszystko wyglada zle Podkresla wszelkie niedoskonalosci i niesamowicie sie rozmazuje wiec stwierdzilam,ze lepiej jak pojdzie w swiat bo u mnie zastsowanie mialby tylko na jakies wieczorne wyjscia ale wtedy znowu sporadycznie uzywam podkladu.I tak zle i tak niedobrze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 16:16   #1537
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Mareo,dziekuje

Podklad jest fajny i kolor tez mi pasuje ale....u mnie filtr to jak krem pielegnacyjny a mimo wszystko na filtrze on zle wyglada na zwyklym nawilzaczu super ale filtr sprawia,ze wszystko wyglada zle Podkresla wszelkie niedoskonalosci i niesamowicie sie rozmazuje wiec stwierdzilam,ze lepiej jak pojdzie w swiat bo u mnie zastsowanie mialby tylko na jakies wieczorne wyjscia ale wtedy znowu sporadycznie uzywam podkladu.I tak zle i tak niedobrze
Uhm, czyli generalnie nie jest zbyt ciekawy
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 09:39   #1538
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Podbijam! Czy ktoś może mi doradzić co być może robię źle...jestem już bezrada na ten wysyp. Czy to możliwie że tak mnie wywpało po 2h na słonku w filtrach (nigdy tak nie miałam) czy może przez za częste użycie toniku BHA?
aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 12:37   #1539
maupka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 67
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

powoli dopada mnie zwątpienie biochemiczne...i pytanie po co mi to jak rezultatów brak

Edytowane przez maupka87
Czas edycji: 2008-07-25 o 10:41 Powód: off topic
maupka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 13:14   #1540
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Uhm, czyli generalnie nie jest zbyt ciekawy
raczej nie ale ogolnie podklad jest swietny i dawno temu mialam podobny ale z Revlonu Shine cos tam z tym ze byl mniej kryjacy.

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Podbijam! Czy ktoś może mi doradzić co być może robię źle...jestem już bezrada na ten wysyp. Czy to możliwie że tak mnie wywpało po 2h na słonku w filtrach (nigdy tak nie miałam) czy może przez za częste użycie toniku BHA?
Calkiem mozliwe ze jedno i drugie ma wplyw ,filtr zmienialas czy masz caly czas ten sam?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 13:53   #1541
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Pytalam L_V i niestety nie jest stabliny jest oparty tylko na parsolu
dziękuję ci
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 16:23   #1542
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Calkiem mozliwe ze jedno i drugie ma wplyw ,filtr zmienialas czy masz caly czas ten sam?[/quote]
cały czas ten sam, nie zpychał mnie jak do tej pory, teraz kupiłam Iwostin 50 emulsje, a na razie czeka nieużywana. Właśnie doszła do mnie paczka z BU, kręcę serum lemon i flavo-c oraz kolejny tonik z BHA, bo tamten sie kończy...nie wiem po co to wszytko kupuje skoro rezultaty marne...albo raczej coś źle stosuję
aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 18:54   #1543
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Calkiem mozliwe ze jedno i drugie ma wplyw ,filtr zmienialas czy masz caly czas ten sam?
cały czas ten sam, nie zpychał mnie jak do tej pory, teraz kupiłam Iwostin 50 emulsje, a na razie czeka nieużywana. Właśnie doszła do mnie paczka z BU, kręcę serum lemon i flavo-c oraz kolejny tonik z BHA, bo tamten sie kończy...nie wiem po co to wszytko kupuje skoro rezultaty marne...albo raczej coś źle stosuję[/quote]


Mnie zapycha Humektan, chcociaż przez bardzo długi czas nie wiedziałam o tymi zużyłam co najmniej 4 duże opakowania.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 06:57   #1544
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Humektan? Hmm...ja kończę pierwsze duże opakowanie...ale jakoś nie zauważałam zapychania po kremach, wydawało mi sie że mam ku temu małą tendencję. Całą zimę używałam np. Graniera Komfort suchej skóry,on ma raczej sporo zapychaczy a mnie nie zapchał.
Poza tym ja nie mam żadnych takich drobnych krostek małych, całą buzie mam gładką (poza plamami) na nosie, na czole między oczami i na policzkach obok nosa czarne kropki oraz te gule. Dalej traktuje je tormentiolem, rano troszke, w pracy dosmaruję i po południu, na noc dałam AD. Widze że się goją...nic nowego odpukac nie rośnie, ale strasznie sie boje że znów mnie napdanie jakis atak pryszczy. Ja bym raczej obstawała przy tym słońcu...w piątek przed poniedziałkowym wysypem siedziałm 2h na słonku oczywiście z filtrem, a potem w niedzile pokawisłam sie 2 razy BHA i w poniedziałek to samo...czy możliwe jest aby takie gule zostały spowodowany "wyciąganiem" przez tonik? Czy tak może wyglądac owy "wysyp"? Jak juz mówiłam , zarówno AD i BHA stosowałam wcześniej ale z mniejsza częstotliwością i bez wysypu.
aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 10:05   #1545
agat337
Raczkowanie
 
Avatar agat337
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 255
Question Kosmetyk doskonały ?

Witam Szanowne Wizażanki ... Wiem że ten portal skupia profesjonalistki, może któraś z Was posiada tajemną dla mnie wiedzę ... Otóż szukam KOSMETYKU DOSKONAŁEGO dla siebie - kremu do twarzy na dzień. Wypróbowałam już duuużo ... Ale bez rezultatu. Jedynie stos tubek i słoiczków się powiększa, no i próżnia w portfelu. A czego szukam ? - kremu z działaniem przeciwzmarszczkowym /wiek 30 +/, nawilżającym /cera mieszana/, bezpiecznym dla naczynek / pojawiają się / oraz matującym /cera mieszana/. Oczywiście na krem kładę podkład - pasuje mi bardzo perfectly real Clinique, niestety on nie matuje, nawet kiedy nałożę na koniec pędzlem minerały. Dodam że filtry są tu bardzo istotne - jadę na dłużej w miejsce gdzie słońce codziennie grzeje piekielnie.
Bardzo na Was liczę ... Mam nadzieję że ten post umieściłam we właściwym miejscu.
Będę ogromnie wdzięczna za podpowiedzi czego i gdzie szukać
agat337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 10:57   #1546
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Kosmetyk doskonały ?

Bardzo ciężko coś doradzić,bo musisz sama próbować co jest dla Ciebie idealne.
A jakie to wkurzające- wiem.Mnie z kolei wszystko zapycha,niekiedy nawet kremy o składzie malutkim jak wypłata
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 19:16   #1547
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyk doskonały ?

Marzenie scietej glowy kosmetyk idealny....niestety,nic takiego nie istnieje-jedynie kompleksowa pielegnacja czyli dobierasz sobie okreslone kosmetyki i ustalasz program pielegnacyjny
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 21:00   #1548
agat337
Raczkowanie
 
Avatar agat337
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

No właśnie... Sama już nie wiem czy nakładać jedną warstwę na drugą ( np. krem na naczynka z filtrem + na to krem matujący), czy np. mieszać je przed nałożeniem ... Pewnie sensowniej mieszać, ale nie jestem do końca przekonana do takiego sposobu Takie tam codzienne poranne dylematy
agat337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 10:04   #1549
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez skapula Pokaż wiadomość
cały czas ten sam, nie zpychał mnie jak do tej pory, teraz kupiłam Iwostin 50 emulsje, a na razie czeka nieużywana. Właśnie doszła do mnie paczka z BU, kręcę serum lemon i flavo-c oraz kolejny tonik z BHA, bo tamten sie kończy...nie wiem po co to wszytko kupuje skoro rezultaty marne...albo raczej coś źle stosuję

Mnie zapycha Humektan, chcociaż przez bardzo długi czas nie wiedziałam o tymi zużyłam co najmniej 4 duże opakowania.[/quote]
Niestety mnie też zapychał humektan , teraz mam hydraphase z LRP i jest ok.W sumie to go bardzo polubiłam
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 07:24   #1550
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny, chciałabym co drugą noc stosować krem Diroseal, dlatego też zastanawiam się czy moge na ten krem nałożyć, jakiś krem nawilżający?

Oraz czy mogę na zmiane stosować krem Diroseal, oraz skinoren?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 11:12   #1551
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Kosmetyk doskonały ?

Cytat:
Napisane przez agat337 Pokaż wiadomość
... Otóż szukam KOSMETYKU DOSKONAŁEGO dla siebie - kremu do twarzy na dzień. Wypróbowałam już duuużo ... Ale bez rezultatu. Jedynie stos tubek i słoiczków się powiększa, no i próżnia w portfelu. A czego szukam ? - kremu z działaniem przeciwzmarszczkowym /wiek 30 +/, nawilżającym /cera mieszana/, bezpiecznym dla naczynek / pojawiają się / oraz matującym /cera mieszana/. Oczywiście na krem kładę podkład - pasuje mi bardzo perfectly real Clinique, niestety on nie matuje, nawet kiedy nałożę na koniec pędzlem minerały. Dodam że filtry są tu bardzo istotne - jadę na dłużej w miejsce gdzie słońce codziennie grzeje piekielnie.
Bardzo na Was liczę ... Mam nadzieję że ten post umieściłam we właściwym miejscu.
Będę ogromnie wdzięczna za podpowiedzi czego i gdzie szukać
pomijając fakt że ideałów nie ma to poleciłabym Ci emulsje Avene 50+ (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-z-2007r.html ) w moim przypadku spełnia te wszystkie kryteria które wymieniłaś. oczywiście nie wiem jak się zachowa u Ciebie, ale może warto spróbować
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 17:30   #1552
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam ,
otóż i ja zaczynam cicho myśleć poważnie o filtrowaniu się.I tu głownie jest problem z tym,żeby mnie nie zapchał, bo to u mnie moze wystąpić.Takze wspomnę,że mam 16 lat-ale to chyba nie za wcześnie na ochronę przed słońcem?- mam cerę ze śladami po trądziku,właściwie jeszcze tam lekki trądzik jest,wrażliwa, po 10 min na słoncu wygladam jak Dziewczyna Szamana, jakies czerwone policzki itp, dodatkowo- rok temu miałam spory wysyp po Tetrarysalu, wysypuje mnie po czymś z gliceryną + używam od pół roku Duac, Locacid =czyli kwasy. Parę razy w tygodniu oliwka dla dzieci Hipp, na szczęscie mnie nie zapycha.
Co polecacie?
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 22:57   #1553
agat337
Raczkowanie
 
Avatar agat337
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 255
Dot.: Kosmetyk doskonały ?

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
pomijając fakt że ideałów nie ma to poleciłabym Ci emulsje Avene 50+ (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-z-2007r.html ) w moim przypadku spełnia te wszystkie kryteria które wymieniłaś. oczywiście nie wiem jak się zachowa u Ciebie, ale może warto spróbować
Dziękuję ! To świetnie, już wcześniej miałam ochotę jej spróbować a tu jeszcze taka rekomendacja
agat337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 11:51   #1554
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Kosmetyk doskonały ?

Cytat:
Napisane przez agat337 Pokaż wiadomość
Dziękuję ! To świetnie, już wcześniej miałam ochotę jej spróbować a tu jeszcze taka rekomendacja
ah, chyba się zarumienię ja tu mały robaczek jestem, na BK są znacznie mądrzejsze ode mnie, a ja wiem tylko tyle ile udało mi sie przeczytać i przetestować na sobie podczas 1,5rocznego pobytu tutaj
Co do tej emulsji - możesz mieć początkowo problemy z nakładaniem. dobrze jest jeśli najpierw położysz jakiś prosty krem np Humektan, lub po prostu żel HA - wtedy emulsja będzie sie łatwiej rozprowadzać. i trzeba to robić szybko bo robią sie smugi. chociaż skoro i tak chcesz na to nakładać podkład to nie powinno to Ci bardzo przeszkadzać.
W każdym bądź razie - powodzenia
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 17:19   #1555
Seviljanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 417
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hejka
Mam prośbę o pomoc: od kilku dni zaczęłam stosować Redemic do cery mieszanej/normalnej i jestem bardzo zadowolana działaniem ale ciężko mi się go nakłada, tzn. jakby się troszkę rolował i za szybko wchłaniał. Czy to może być kwestia złego doboru rodzaju kremu i powinnam mieć ten do cery suchej czy raczej muszę poszukać czegoś innego, np. Active C? Szkoda by było bo jest fajny tylko z tym wchłanianiem dziwnie. Cerę mam mieszaną (obecnie mogła mi się trochę zmienić bo pierwsze u mnie upały a po drugie mam Lokatora ), wrażliwą.

I od razu poproszę o sugestie w wyborze filtra. Pewnie jakiś Avene?
__________________
Mateuszek 16.02.2009
Seviljanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 10:36   #1556
maupka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 67
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zwątpiłam!
zmieniłam wszystko: BU, apteczne, nawilżanie łagodzenie i uspokajanie, nie matowiłam nie wysuszałam, starałąm się aby nie zapychało...i nigdy nie było TAK źle.
Kiedyś owszem świeciła, tłuściła się pory były widoczne ale pryszcze robiły się gdzie nie gdzie.
Teraz może minimalnie pory są zmniejszone i świeci się odrobinę mniej ale na całej twarzy mam kaszkę. Zamknięte zaskórniki, krostki i ciągły wysyp (kwasów nie używam) na całej twarzy (kiedyś wtylko w strefie T) teraz policzki, skronie, nawet wokół brwi są te podskórna krostki!
Już nie wiem co robić
Po powrocie z wakacji mam zamiar spróbować kwasów (znów ...choć Diacneal właściwie nic nie zrobił przez ponad trzy miesiące codziennego stosowania-odstawiłam na lato)
teraz myśle o lysanelu active (choć kiedyś dawno zanim dowiedziałam się o wizażu kwasach i filtrach używałam go jako zwykłego kremu na noc-bez rewelacji)i o toniku BHA z BU.
Już nie mam sił.
maupka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 15:52   #1557
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez maupka87 Pokaż wiadomość
Zwątpiłam!
zmieniłam wszystko: BU, apteczne, nawilżanie łagodzenie i uspokajanie, nie matowiłam nie wysuszałam, starałąm się aby nie zapychało...i nigdy nie było TAK źle.
Kiedyś owszem świeciła, tłuściła się pory były widoczne ale pryszcze robiły się gdzie nie gdzie.
Teraz może minimalnie pory są zmniejszone i świeci się odrobinę mniej ale na całej twarzy mam kaszkę. Zamknięte zaskórniki, krostki i ciągły wysyp (kwasów nie używam) na całej twarzy (kiedyś wtylko w strefie T) teraz policzki, skronie, nawet wokół brwi są te podskórna krostki!
Już nie wiem co robić
Po powrocie z wakacji mam zamiar spróbować kwasów (znów ...choć Diacneal właściwie nic nie zrobił przez ponad trzy miesiące codziennego stosowania-odstawiłam na lato)
teraz myśle o lysanelu active (choć kiedyś dawno zanim dowiedziałam się o wizażu kwasach i filtrach używałam go jako zwykłego kremu na noc-bez rewelacji)i o toniku BHA z BU.
Już nie mam sił.
Maupko a jak wprowadzałaś nową pielęgnavcję,czy nie czasem wszystko od razu?
Z doświadczenia wiem że nowości trzeba wpowadzać bardzo ostrożnie,jeden kosmetyk na tydzień,nawet na dwa tygodnie.Potem nie wiadomo po czym jest wysyp,co mogło cerze zaszkodzić.
Myślę że powinnaś zostawić sobie na razie tylko jakiś dobry nawilzacz a na noc coś wysuszającego na krostki.Spróbuj zminimalizować kosmetyki.
Na krostki dobry jest Sudocrem.Próbowałaś?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 16:25   #1558
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny, ja z pola walki - stosuję Helenkę (ten sam, który ma marea) na Antka ( wiem, że destabilizuje, wiem...), ale po tygodniu mogę powiedzieć, że lubię ten puder
Zobaczymy, co będzie dalej, bo póki co nie zapycha, pięęęknie rozświetla i przyzwoicie matuje w naturalny sposób
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 00:14   #1559
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Oceńcie i mnie moje nieocenione dziewczyny...

wiek: 26, cera nieszana z ewidentnym problemem T, ale też nieodpowiednio nawilżona, na policzkach przesuszona. Na nosie rozszerzone pory, trocę zaskórników otwartych na calej twarzy a na czole grudki podskórne - delikatne, ale ja czuję. Nigdy nie narzekałam na cerę, ale ostatnio poszarzała, szczególnie, że jestem palaczem niestety, może kiedyś rzucę...

Jeszcze nie zaczęłam - zaczynam po wakacjach, a oto co mam zamiar zmajstrować:

rano:

- twarz zmywam i myję physiogelem - na rano mam zamiar wprowadzić hydrolaty - różany i zielona herbata - na zmianę co 2-gi dzień
serum z C:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
+ żel hialuronowy
http://www.biochemiaurody.com/sklep/hyaluronicgel.html
na to filtr bioderma spot 50+ creme - dobrze mi służy

i tu do Was kochane ogromna prośba - poradcie mi, jaki podkład nie gryzłby się z biodermą - Lirene nie lubię - coś z Loreala najlepiej... I puderek jakiś ładny...

wieczór:

zmywamy hydrolacikiem makijaż

2 razy w tygodniu maseczka aspirynowa - w te dni na noc physiogel creme

w pozostałe dni chcę wprowadzić retinoidy - czy mam poprosić dermatologa o retin-A czy coś lżejszego??

A i chciałabym jeszcze gdzieś zmieścić serum 3 rose z BU z koenzymem Q10 - bo to chyba już ten wiek niestety...

No i tonik z kwasem BHA 2% - jak to ułożyć?

We wrześniu też zacznę serię zabiegów kwasem migdałowym - byłam u kosmetyczki i strasznie mi sie spodobały efekty - planuję serię 6 zabiegów w domu kwasem 15% co 2 tygodnie... na odstające skorki peeling z bromelaina...

Nie zaszkodzę sobie? Co zmieniłybyście?


za wszystkie sugestie będe bardzo wdzięczna - a moja cera jeszcze bardziej...
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 11:09   #1560
agat337
Raczkowanie
 
Avatar agat337
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 255
Dot.: Kosmetyk doskonały ?

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
ah, chyba się zarumienię ja tu mały robaczek jestem, na BK są znacznie mądrzejsze ode mnie, a ja wiem tylko tyle ile udało mi sie przeczytać i przetestować na sobie podczas 1,5rocznego pobytu tutaj
Co do tej emulsji - możesz mieć początkowo problemy z nakładaniem. dobrze jest jeśli najpierw położysz jakiś prosty krem np Humektan, lub po prostu żel HA - wtedy emulsja będzie sie łatwiej rozprowadzać. i trzeba to robić szybko bo robią sie smugi. chociaż skoro i tak chcesz na to nakładać podkład to nie powinno to Ci bardzo przeszkadzać.
W każdym bądź razie - powodzenia
Dziękuję - mądrość to wyciągać wnioski z doświadczeń innych A te specyfiki gdzie mogę kupić ??? Bo nazwy niestety niewiele mi mówią / jestem mocno zacofana jeśli chodzi o poziom wiedzy przeciętnej wizażanki, ostatnio zakupiłam peeling migdałowy i do tego sporo akcesoriów z mazideł - dzisiaj przyszła paczka, a w środku małe laboratorium. Bez informacji które tutaj znalazłam nie byłam w stanie nic z tym zrobić /
agat337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:25.