Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp. - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-12, 00:57   #1171
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Nie no, właśnie napisałam, że krem BB pod oczy się sprawdza, a jest przecież płynny. Nie wiem jak by było ze stosowaniem płynnych korektorów na wypryski, bo w tym celu używam sypkich mineralnych. Wydaje mi się, że płynny szybko spowodowałby świecenie się - zwłaszcza, że skóra w okolicach zmian zwykle jest tłusta. Poza tym nałożenie podkładu mineralnego na niektóre płynne korektory grozi uzyskaniem plam - takiej widocznej warstwy, o której pisała fabregasowa. Radzę po prostu przetestować na własnej skórze.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-01-12 o 01:02
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 14:54   #1172
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

ja stosuję korektory zawsze po aplikacji podkładu, nieważne jakiego wg mnie korektory sypkie po prostu wtapiają się i kryją, a te np. w sztyfcie tworzą warstwę, przykrywają, i po prostu się ścierają.
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 17:37   #1173
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
ja stosuję korektory zawsze po aplikacji podkładu, nieważne jakiego wg mnie korektory sypkie po prostu wtapiają się i kryją, a te np. w sztyfcie tworzą warstwę, przykrywają, i po prostu się ścierają.
Ale w przypadku podkładów mineralnych płynny korektor stosuje się pod, a sypki na podkład.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 19:43   #1174
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ale w przypadku podkładów mineralnych płynny korektor stosuje się pod, a sypki na podkład.

ja stosuje z niemineralnych HR Magic ale przewaznie jednak mineralne i głównie edm
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 22:40   #1175
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja korektor płynny pod oczy stosuje pod podkład mineralny, czasem na - nie ma problemu z ważeniem się, stapianiem, wygląda bardzo dobrze, mimo tego, że nakładam go na prochy po prostu delikatnie wklepuje. o wiele lepiej się trzyma i kryje, niż sypkie korektory nałożone na podkład.

Dziewczyny, a jak to jest z filtrami? Czy nakładając makijaż na filtr, ochrona jest utrzymana? Bo jestem zielona w tym temacie, a kupiłam swój pierwszy filtr - na razie spf 30. Dziś miałam go pierwszy raz na sobie i jestem zachwycona. Słyszałam, że praca z filtrami może być ciężka, a dziś moja twarz wyglądała po prostu wspaniale - minerały wyglądały idealnie jak nigdy, skóra gładziutka i miała 'blask', a do tego mam wrażenie, że podkład trzymał się o wiele dłużej, niż na samym kremie i primerze. Mam nadzieję, że to będzie stały efekt
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 12:47   #1176
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość

Dziewczyny, a jak to jest z filtrami? Czy nakładając makijaż na filtr, ochrona jest utrzymana? Bo jestem zielona w tym temacie, a kupiłam swój pierwszy filtr - na razie spf 30. Dziś miałam go pierwszy raz na sobie i jestem zachwycona. Słyszałam, że praca z filtrami może być ciężka, a dziś moja twarz wyglądała po prostu wspaniale - minerały wyglądały idealnie jak nigdy, skóra gładziutka i miała 'blask', a do tego mam wrażenie, że podkład trzymał się o wiele dłużej, niż na samym kremie i primerze. Mam nadzieję, że to będzie stały efekt
Cóż to za cudo i jaką masz cerę?

Ja rozczarowanie filtrami notowałam po około dwóch tygodniach stosowania
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 18:14   #1177
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Cóż to za cudo i jaką masz cerę?

Ja rozczarowanie filtrami notowałam po około dwóch tygodniach stosowania
Cerę mam mieszaną/suchą (czasem błysk na czole/brodzie, za to nos i policzki suche jak wiór), a filtr, który kupiłam to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...30.html&next=1

Dzisiaj trzeci raz stosowałam i nadal jest super, wręcz jeszcze lepiej. Po nasmarowaniu się kremem, potem filtrem i opruszeniu pudrem bambusowym, stwierdziłam, że moja skóra wygląda świetnie i niepotrzebne mi minerały :P Zawsze miałam problem z przebarwieniami, jestem bardzo blada i posiadam cienką skórę, przez co wszystko prześwituje (naczynka, żyły, mega cienie pod oczami, w strefie T zaskórniki), a tutaj kolory wyrównany i cera promienista.

Nakładając na niego minerały, świetnie się stapiają z cerą, nie ma już tego wrażenia pudrowej twarzy i stosuje ich o wiele mniej, niż wcześniej, żeby zakryć niedoskonałości.
Co do samego filtru, jeszcze nie zauważyłam jakiegokolwiek złego wpływu na cerę, typu zapychanie. Wchłania się dość szybko, a warstewka nie jest tłusta, raczej daje efekt 'glow'. Domyślam się, że całokształt to pewnie też zasługa kremu, ale od kiedy stosuje filtr - jest idealnie

Tylko zastanawiam się, czy jest to filtr stabilny, bezpieczny i czy można na niego stosować minerały, bo jestem zielona w tym temacie. Nie chce, żeby bardziej mi zaszkodził, niż pomógł.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-23, 22:04   #1178
dannu
Rozeznanie
 
Avatar dannu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 869
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

taka jestem zielona w tych wszystkich bazach i tak naprawdę dopiero testuję podkłady mineralne, ale zauważyłam, że nakładane na sam krem (tołpa naczynkowa) po ok. 3 godzinach znikają, a że naczynek mam dużo na nosie to nie wygląda to dobrze. dodam, że między kremem a podkładem stosuję hide a pore i korektor w jakby to ująć paście - może to jest powodem znikania podkłądu? co myślicie? a na to wszystko puder mineralny wykończeniowy.
dodam, że mam cerę suchą w stronę mieszanej i bardzo wrażliwą skłonną do arergii (co ogranicza możliwości stosowania baz silikonowych - gdyż już przy drugim użyciu mam podrażnienia...)

help please
i z góry dziękuję

dannu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:08   #1179
figa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cześć
cieszę się, ze znalazłam ten wątek bo juz myślałam, ze muszę wyrzucić mój podkład mineralny Lily Lolo... Zacznę od tego, że przed Lily Lolo używałam tylko Bare Minerals. Nie siedze w temacie. Nigdy się jakoś specjalnie dużo nie malowałam, ale o przejściu na pielęgnację mineralną zdecydowałam kiedy zachorowałam na chorobę nowotworową. Chciałam ograniczyć ilość złych substancji przenikających przez skórę. Bardzo mi służył podkład Lily Lolo Warm Peach, jak żaden inny (po płynnych praktycznie zawsze mnie wysypywało), cienie z reszta tez są dla mnie super bo nie łzawią mi oczy jak po drogeryjnych. Buzia po podkładzie mineralnym jakby była zdrowsza. No ale naczytałam się na forum i naoglądałam na youtube o tym, ze powinno się stosować filtry przeciwsłoneczne (mam Bioderma Photoderm Anti-age 30 oraz Bioderma AKN-mat 30 - niestety mają w sobie parabeny więc nie wiem czy lepiej stosowac je czy nie). Kiedy posmarowałam się filtrem pod podkład, stało się coś strasznego na nosie. Byłam akurat na otwarciu wystawy, gdzie było bardzo duzo ludzi i nawet moj facet mnie zapytał co to za marmurek mam na nosie. Totalnie sie zazenowałam... Spróbowałam jeszcze raz i znowu to samo. Odstawiłam minerały, kupiłam krem Bb i choc pieknie wyglada to pory jakby coraz gorsze były... Na noc stosuję Triacneal a na dzien Flavo C Auriga ostatnio, ale o ile przy pierwszej kuracji Triacnealem widzialam super efekt to teraz nadal mam okropne czarne kropy na nosie . Poczytałam forum i się dowiedziałam, ze jest cos takiego jak primer o czym nie mialam pojecia.
Wykorzystałam w tym celu to co mialam czyli puder sypki Clinique i na filtr wyglądało to super. Taki właśnie błysk zdrowy. No ale troche bez sensu dawac puder kosmetyczny pod minerały dlatego bardzo proszę Was, zebyscie mi cos doradziły. Biorę pod uwagę rozne opcje, nie zalezy mi na mega macie ale na tym zeby mi sie podklad nie "ważył" na nosie i zeby ten primer nie zapychał mi porów. Myślałam już o BU bambus+jedwab, dr. Hauschka puder do ciala jedwabny albo Baza Coastal Scents (bardzo mnie kusi tylko tam jest jakis sylikon i czy wiecie moze czy on moze zapychac albo jest jakos szkodliwy?). Zastanawialam sie tez nad zwyklym pudrem matujacym Lily Lolo. Mam cere taką raczej mieszaną, nie tłustą ale skłonnosc do zaskórników dużą. Proszę Was bardzo o jakies rady, zebym znowu mogła się cieszyc moim podkładem mineralnym.
figa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 14:37   #1180
agkz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

U mnie sprawdza się skrobia kukurydziana czyli dry-flo zmieszana z jedwabiem, superowy jest też puder perłowy.
agkz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 20:18   #1181
figa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Może ktoś jeszcze coś zasugeruje?
Dzisiaj znalazłam resztkę mineral veil z Bare Minerals i zastosowałam jako primer i całkiem sobie poradził. Nie jest idealnie ale w miarę. Tylko to zdecydowanie mało opłacalne rozwiązanie. Ten puder perłowy to z BU? Czy z jakiejś innej strony byś polecała?
figa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 07:30   #1182
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.



Co wg Was sprawdza się najlepiej jako specyfik, krem do stosowania na co dzień do suchej, wrażliwej skóry twarzy, pod makijaż? Frakcja sojowa odpada niestety... Polećcie mi coś, proszę
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 20:43   #1183
agkz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez figa23 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Może ktoś jeszcze coś zasugeruje?
Dzisiaj znalazłam resztkę mineral veil z Bare Minerals i zastosowałam jako primer i całkiem sobie poradził. Nie jest idealnie ale w miarę. Tylko to zdecydowanie mało opłacalne rozwiązanie. Ten puder perłowy to z BU? Czy z jakiejś innej strony byś polecała?
Puder perłowy mam z BU. Innych perłowych nie testowałam.
agkz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 07:32   #1184
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Bare minerals maja ta wade ze sa strasznie drogie. Jak sie trafia gdzies w UK na promocji to fajnie ale w przeliczeniu na euro wychodza drogo.
Ja jako primer stosowalam bambus z BU. Ale odkad zaczelam stosowac lumiere minerals to nie potrzebuje prinera, chyba ze na wielkie wyjscie. Lily mi nie pasuje do mojej tlustej cery. Ja rano stosuje olej z malin i na nim mineraly trzymaja sie idealnie. Po mineral veil strasznie sie swiecilam.

Sent from my SK17i using Tapatalk
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 21:56   #1185
figa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dzięki wielkie. Kusi mnie tez żeby spróbować też podkładu Lumiere (gdzie to zamawiacie?)albo w ogóle innego niż Lily Lolo. Zamówiłam małe opakowanie primera Diva.
Zobaczymy. mam nadzieję, że mnie nie zapcha przez ten składnik o którym pisałam.
figa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 01:43   #1186
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Lumiere zamawiam przez internet z usa. Dostawa do 10 dni. Veena velvet to moja ulubiona seria. Probka w sloiczku wystarcza spokojnie na co najmniej 2 tygodnie.

Sent from my SK17i using Tapatalk
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 21:01   #1187
memina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

dziewczyny, używam Lucy Minerals (kiedyś EDM) i mam wiecznie ten sam problem - CO POD PODKŁAD? Próbowałam bez, ale u mnie się to nie sprawdza.
Obecnie kładę: woda + olejek- ambrosia z LM, ale niedługo mi się skończy a jakoś tak szkoda wydawać 26$.. Co polecacie na skórę przesuszoną z suchymi skórkami z tendencją do wyprysków (a może to odzwyczajenie się od chemii tak działa). Czytałam posty wyżej, ale to jakaś magia, o czym piszecie.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez figa23 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie. Kusi mnie tez żeby spróbować też podkładu Lumiere (gdzie to zamawiacie?)albo w ogóle innego niż Lily Lolo. Zamówiłam małe opakowanie primera Diva.
Zobaczymy. mam nadzieję, że mnie nie zapcha przez ten składnik o którym pisałam.
Ja polecam Lucy Minerals ! Lumiere nie zamawiałam, ale gdy zmieniałam EDM na "COŚ INNEGO" brałam lumiere pod uwagę, ale za i przeciw wygrała Lucyna Nie zawiodłam się
memina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 15:07   #1188
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Czy te filtry nie bedą sie kłócić z minerałami?
Alverde:
Aqua, Prunus Persica Kernel Oil, Zinc Oxide, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Decyl Oleate, Titanium Dioxide, Glycerin, Cocoglycerides, Glycine Soja Oil*, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Parfum**, Glyceryl Caprylate, Helianthus Annuus Seed Oil, Levulinic Acid, p-Anisic Acid, Schizandra Sphenanthera Fruit Extract, Sodium Levulinate, Alcohol, Tocopherol, Benzyl Salicylate**, Caprylic/Capric Triglyceride, Linalool**, Ascorbyl Palmitate, Benzyl Alcohol**, Limonene**, Ascorbic Acid, Citric Acid, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate,

lub
eco cosmetic
Skład: Aqua, Glycine Soja Oil*, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Glyceryl Oleate, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin,Punica Granatum Extract*, Hippophae Rhamnoides Extract*, Olea Europaea Leaf Extract*, Olea Europaea Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Oenothera Biennis Extract*, Hippophae Rhamnoides Oil*, Oryza Sativa Bran Oil, Glycyrrhiza Glabra Extract, Mica, Tocopherol, Macadamia Ternifolia Oil, Parfum.
lub sante
Aqua (Water), Silica, Alcohol*, Titanium Dioxide, Zink Oxide, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glycerin, Magnesium Aluminum Silicate, Canola Oil*, Lysolecithin, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil*, Parfum (Essential Oils), Polyglyceryl- 3 Stearate, Sodium Lactate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Xanthan Gum, Dipotassium Glycyrrhizate, Coffea Arabica*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Lycium Barbarum Fruit Extract*, Hydrogenated Palm Glycerides, Palmitic Acid, Stearic Acid, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Beta-Carotene, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Linalool, Geraniol, Limonene, Citronellol, Citral
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 18:49   #1189
figa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dzięki. Primer Diva odpada - nie dał rady. Mam zwątpienie minerałowe. Kupiłam tymczasowo podkład Vichy Aera Teint Pure...
Nie wiem czy nie przetrwam na nim do czasu kiedy będzie na tyle ciepło, że wystarczy filtr i jakiś puder na nos. No chyba, że rzucę filtry i wrócę do Lily Lolo...
figa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 10:48   #1190
louboutinkaa
Raczkowanie
 
Avatar louboutinkaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 64
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dodam tez cos od siebie

U mnie jako baza pod makijaż idealnie sprawdza się filtr 50 z La Roche Posay. Z niższej półki dobry jest też krem nawilżający z Ziaji seria CALM.
louboutinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 19:27   #1191
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość


Co wg Was sprawdza się najlepiej jako specyfik, krem do stosowania na co dzień do suchej, wrażliwej skóry twarzy, pod makijaż? Frakcja sojowa odpada niestety... Polećcie mi coś, proszę
u mnie frakcja sojowa też nie działa tak jak u innych wizażanek
ale ostatnio odkryłam, że pod minerały świetnie nadaje się krem MedExpert od Siquens dla skóry suchej i odwodnionej, żeby było ciekawiej mam cerę mieszaną, krem kupiłam żeby podreperować trochę zimowy "przesusz" no i okazało się, że przynosi u mnie takie efekty jak powinna frakcja sojowa, świetnie nawilża i wchłania się całkowicie do matu, minerały się na nim dobrze trzymają, byłam w szoku bo początkowo myślałam, że to będzie taki tłuścioch do stosowania na noc
możesz poprosić o próbkę w aptece, może u Ciebie też się sprawdzi
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 12:15   #1192
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Znalazłam sposób na pogodzenie filtra z minerałami
Krem z orchideą z Alterry, na to filtr z Lavery 20 wklepany!, kilka minut przerwy i minerały. Zostaje troche świecenia, ale da sie przezyć.

Próbowałam sam filtr, filtr na serum- tu była duża porażka. Na szczęście sie udało znaleźć sensowny sposób.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 09:26   #1193
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Czego używacie jako bazy pod sypkie cienie mineralne ? Używam Eye primer z EDM, ale chętnie bym spróbowała czegos innego
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 10:02   #1194
dannu
Rozeznanie
 
Avatar dannu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 869
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Czego używacie jako bazy pod sypkie cienie mineralne ? Używam Eye primer z EDM, ale chętnie bym spróbowała czegos innego
ja używam albo fixera z vipery - do robienia kresek, albo bazy hean - nie jest to co prawda mistrzostwo świata, ale całkiem nieźle się trzymają
dannu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 19:07   #1195
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Czego używacie jako bazy pod sypkie cienie mineralne ? Używam Eye primer z EDM, ale chętnie bym spróbowała czegos innego
Najpierw krem Jadwigi do cery naczynkowej a później nakładam frakcję sojową z naturalisa
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 08:03   #1196
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dzięki za odpowiedźi
Frakcji używam do twarzy i nie wpadłam na to, że na powieki też można Wypróbuję !
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 13:53   #1197
kier
Raczkowanie
 
Avatar kier
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 65
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Aaa, właśnie się dowiedziałam, że mój ulubiony krem - Lirene 50 jest niestabilny. Czy do momentu przypływu gotówki mam go używać pod minerały mimo tej niestabilności, czy odpuścić go sobie?

Edit/ Kupiłam w promocji za 34,99 La Roche - Posay Anthelios XL 50+ z wodą termalną. Zobaczymy, jak się będzie sprawować.
__________________
http://phantasmagor.blogspot.com/


''- Z tobą tak się rozmawia, mówisz ''mąka'', a myślisz ''Kocham Cię''.

- Mąka.
- Teraz na pewno pomyślałaś o czymś zupełnie innym. '' P.

Edytowane przez kier
Czas edycji: 2012-06-23 o 08:32
kier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 19:08   #1198
Mikalifestyle
Raczkowanie
 
Avatar Mikalifestyle
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 195
Baza mineralna co i jak?

dobra jestem tu nowo i jesli chdozi o komsetyki mineralna calkiem gola.

Wiec mzoe zaczne od [pytanai ktore mnei nurtuje jzu bardzo dlugo.

mianowicie slyszalam ze baza mineralna jest lepsza dla osob o tlustej cerze od bazy silikonowej?

skoro baza mineralna to jak to wyglada? Ma chyab postac sypka? Jakie firmy ja produkuja? A i skoro postac sypka...to zastanawia mnie jak na taka baze aplikowac plynny podklad? Czy nei stworzy sie jakis "glut" na twarzy?
no i generalnei jak sie z takim produktem obchodzic?
__________________
Facebook
Mika.lifestyle
Mój blog
http://mika-lifestyle.blogspot.com/
Mikalifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 21:01   #1199
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Baza mineralna co i jak?

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 21:08   #1200
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Baza mineralna co i jak?

moje nowe odkrycie! mikrosfery silikonowe z krzemionka 1:1 ;D i twarz bez skazy naaa dluuuuuuuugooooooooo
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-18 19:04:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.