Brak umowy zlecenia a rejestracja w up - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-01, 14:56   #1
Biedroneczka6667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 165

Brak umowy zlecenia a rejestracja w up


Dziewczyny,

Chodziłam do pracy ulotki od kwietnia moze 15 dni. Dostawałam wynagrodzenie. Ale żadnej umowy nie podpisałam...miałam podpisac,ale zrezygnowałam z tej pracy.
Teraz czytam , ze rejestrujac sie w up musze kazda prace przedstawic? Wiec co mam teraz zrobic, nie mam umowy,kwitkow wyplaty nic..mam rozumiec ze to bbylo na czarno?
Biedroneczka6667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 17:26   #2
Individualist
Rozeznanie
 
Avatar Individualist
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 519
Dot.: Brak umowy zlecenia a rejestracja w up

Praca bez umowy więc na czarno. Zwykle pracę dokumentuje się swiadectwem pracy (umowy o pracę) bądź umową (cywilnoprawne). Nie masz ani świadectwa ani umowy.
__________________
Nie czyń priorytetu z kogoś,
kto ma Cię tylko za opcję
Individualist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 17:39   #3
Biedroneczka6667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 165
Dot.: Brak umowy zlecenia a rejestracja w up

No, tak,ale ponoc jest cos takiego jak ustana umowa zlecenia. Tydzien temu mi mowiono, ze beda ze mna podpisywac umowe, zebym przyniosla dowod. Niedawno,ze mam tydzien czasu na ogarniecie sie bo sa skargi, wkurzyłam sie i podxiekowałam za pracę. Teraz mnie naszło , że chce sie z up zarejestrowac...
Ta praca miala byc od kwietnia do wrzesnia. To nie wiem czy oni beda sie z tego miesiaca rozlicza czy cos...czy zadzwonic i zapytac.
Biedroneczka6667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 14:00   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Brak umowy zlecenia a rejestracja w up

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

Chodziłam do pracy ulotki od kwietnia moze 15 dni. Dostawałam wynagrodzenie. Ale żadnej umowy nie podpisałam...miałam podpisac,ale zrezygnowałam z tej pracy.
Teraz czytam , ze rejestrujac sie w up musze kazda prace przedstawic? Wiec co mam teraz zrobic, nie mam umowy,kwitkow wyplaty nic..mam rozumiec ze to bbylo na czarno?
Umowę powinnaś dostać, mimo tego, iż zrezygnowałaś z pracy.
Zadzwoń do firmy i zapytaj, co i jak, bo umowę powinni Ci dać.

I zadzwoń sobie do ZUS i zapytaj, czy zostałaś tam zgłoszona, bo każdy pracodawca/zleceniodawca ma obowiązek zgłosić tam pracownika, a potem go odgłosić po ustaniu stosunku pracy/zlecenia.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 14:46   #5
Biedroneczka6667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 165
Dot.: Brak umowy zlecenia a rejestracja w up

Dzwoniłam,do firmy i babka powiedziała, że nie podpisywałysmy żadnej umowy. Że dopiero miałyśmy podpisać w maju. Pytam się czy się będzie rozliczać, ona że nic nie było podpisywane. Ja jej żadnych danych nie dawałam więc wątpie by do zusu mnie zgłaszała.
Biedroneczka6667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 15:28   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Brak umowy zlecenia a rejestracja w up

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Dzwoniłam,do firmy i babka powiedziała, że nie podpisywałysmy żadnej umowy. Że dopiero miałyśmy podpisać w maju. Pytam się czy się będzie rozliczać, ona że nic nie było podpisywane. Ja jej żadnych danych nie dawałam więc wątpie by do zusu mnie zgłaszała.
To na jakiej podstawie dostałaś wynagrodzenie?
Oni jako firma też muszą to wykazać, więc jestem ciekawa, jak to zrobią.
A Ty niestety trafiłaś na firmę, która jest niegodna zaufania.
Jak nie podawałaś jej żadnych danych, to do ZUS zgłosić Cię nie mogła, bo ma na to 7 dni od nawiązania stosunku pracy/zlecenia.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 15:39   #7
Biedroneczka6667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 165
Dot.: Brak umowy zlecenia a rejestracja w up

Dawała do ręki. Ja się dopominałam umowy, miała być, potem nagle,ze sa skargi na mnie...i odeszłam. Więc było to na czarno?
Biedroneczka6667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-02, 20:20   #8
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Brak umowy zlecenia a rejestracja w up

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Dawała do ręki. Ja się dopominałam umowy, miała być, potem nagle,ze sa skargi na mnie...i odeszłam. Więc było to na czarno?
A podpisywałaś odbiór pieniędzy?

Wraz z rozpoczęciem pracy powinnaś dostać od razu umowę i być zgłoszona do ZUS, a każde wynagrodzenie powinno być udokumentowane. Powinnaś także dostać PIT 11 do końca 2017r. (niektóre firmy dają od razu po ustaniu stosunku pracy/zlecenia) potwierdzający Twoje zarobki.
Jeśli powyższe czynności nie zostały spełnione (nie licząc PIT w późniejszym czasie), to ta praca jest daleka od oficjalnej
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-05-02 o 20:22 Powód: lit.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-02 21:20:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.