Napady obżarstwa - jakie skutki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-10, 17:31   #1
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1 868

Napady obżarstwa - jakie skutki?


Zastanawia mnie jedna sprawa: jeżeli przez jakiś czas jest się na diecie (jakiejkolwiek) bądź też po prostu spożywa się mniejsze ilości tego co zwykle i raz na jakiś czas ma się atak obżarstwa i zje się trochę za dużo i niezdrowo, to jaki skutek na dłuższą metę mają takie ataki? Oprócz wyrzutów sumienia oczywiście. Czy to wpływa bardzo negatywnie na organizm?
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 20:17   #2
Perełka
Raczkowanie
 
Avatar Perełka
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 232
Dot.: Napady obżarstwa - jakie skutki?

Kiedyś przeczytałam w jakiejs gazecie (nie pamiętam już co to było), że żeby podkręcać metabolizm będąc na diecie należy zjeść od czasu do czasu "do syta" czyli ile damy rade
Nie wiem czy to skutkuje i ile w tym prawdy, ale jak mam atak żarłoczności (np wczoraj) to przypominam to sobie i sie rozgrzeszam
Perełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 20:27   #3
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: Napady obżarstwa - jakie skutki?

to zależy co rozumiesz przez "trochę za dużo i niezdrowo", jeśli masz na myśli ogromniastą porcję spagetti z dokładką, raz w miesiącu to chyba jest normalne, ale jest też taka choroba jak kompulsywne objadanie się która napewno dla organizmu nie jest przychylna.
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 20:45   #4
fraufrau
Raczkowanie
 
Avatar fraufrau
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 45
Dot.: Napady obżarstwa - jakie skutki?

Jeżeli to, co mówi mówi Perełka jest prawdą, to to nie byłoby takie głupie ]:->
__________________
Bardzo kiedyś: 81 kg
Kiedyś: 76 kg
Teraz: 72
Będzie: 63 kg
Pomóżcie fraufrau
fraufrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 21:02   #5
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Napady obżarstwa - jakie skutki?

Cytat:
Napisane przez Perełka Pokaż wiadomość
Kiedyś przeczytałam w jakiejs gazecie (nie pamiętam już co to było), że żeby podkręcać metabolizm będąc na diecie należy zjeść od czasu do czasu "do syta" czyli ile damy rade
Nie wiem czy to skutkuje i ile w tym prawdy, ale jak mam atak żarłoczności (np wczoraj) to przypominam to sobie i sie rozgrzeszam
Jest to prawda, ale... wg. mnie można pozwolić sobie na to kiedy ma się dobrze ułożoną dietę (i się jej przestrzega przynajmniej w tych 80%)... taki dzień można zrobić sobie raz na tydzień, dwa - najlepiej by był zaplanowany, a nie przypadkowy. Ah... nie rzucamy się wtedy na wszystko co mamy ochotę... tutaj też lepiej zachować umiar Poczytajcie także o oszukanych posiłkach to dobry pomysł kiedy nie jesteśmy w stanie całkowicie zrezygnować z różnych rzeczy itd. Kojąco działa na naszą psychikę, a dieta nie cierpi aż tak bardzo...
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 21:08   #6
Marżolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 26
Dot.: Napady obżarstwa - jakie skutki?

teoretycznie dzieje się tak ,że gdy głodzony organizm dostaje nagle nadwyżkę kalorii to je poprostu gromadzi w postaci glikogenu i tkanki tłuszczowej.Na tej zasadzie działa właśnie efekt jo-jo;jak zaczynasz jesc normalne,większe ilości jedzenia ,to tyjesz bo organizm magazynuje to wszystko na wypadek gdyby znowu przyszło mu głodować.
Marżolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 11:33   #7
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Napady obżarstwa - jakie skutki?

Moim skromnym zdaniem racjonalna dieta dostarczająca odpowiedniej ilości kalorii rozłożona na 5 posiłków dziennie, nie powinnna powodować takich typowych napadów głodu. Sprawdzone na sobie
No chyba, że pisząc atak obżarstwa miałaś na myśli jakąś zachciankę, typu spaghetti jak napisała Paulinka to już inna para kaloszy. Ale spełnienie swojej jedzeniowej zachcianki raz na jakiś czas to nie jest atak.
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.