Zaburzenia hormonalne a odchudzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-19, 19:01   #1
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Exclamation

Zaburzenia hormonalne a odchudzanie


Mam problem z hormonami. Od zawsze mialam problemy z regularnym okresem, obecnie mam za niski poziom estrogenów. Nie mam okresu od dokladnie 2 lat(bralam 3 opakowania tabletek z najmniejsza iloscia estrogenow na rynku i mialam 3x okres ale nie byl to proces w pelni naturalny). Jestem zalamana bo zly poziom hormonow odbija sie na moim zdrowiu i psychicznym i fizycznym. Wszystko przez to w moim organizmie jest rozstrojone. Obecnie mam wage odpowiednia co do wzrostu, chce schudnac nie tak jak kiedys 8kg ale 4 , bez glodowek i wyniszczania organizmu, w zdrowy sposob. Ale za cholere mi sie nie udaje... probowalam juz tyle razy, 1,5 miesiaca sie mecze i zamiast na spokojnie zrzucic te 3,5-4kg ja caly czas stoje w punkcie wyjscia a niewiem czy na dzien dzisiejszy nawet nie jest wiecej. Jestem zalamana. Juz niewiem co robic
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 19:54   #2
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Zaburzenia hormonalne a odchudzanie

skads to znam.
odp Ci na privie
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 22:57   #3
Iwona6
Rozeznanie
 
Avatar Iwona6
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 579
Dot.: Zaburzenia hormonalne a odchudzanie

To i ja chcę, mogę??
__________________
Prawo Wylera: Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.
Iwona6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 14:17   #4
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Dot.: Zaburzenia hormonalne a odchudzanie

dziewczyny jak cos wto wypowiadajcie to tutaj to wiele osob bedzie moglo skorzystac
ehhh nawet nie wiecie jak pragne zeby mi wrocil okres... podobno jak sie ma odpowiednia wage (wczesniej wazylam o duzo za malo) to pojawia sie po kilku miesiacach... oby to byla prawda !!
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 07:03   #5
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: Zaburzenia hormonalne a odchudzanie

Cytat:
Napisane przez cukiereczeQ Pokaż wiadomość
ehhh nawet nie wiecie jak pragne zeby mi wrocil okres... podobno jak sie ma odpowiednia wage (wczesniej wazylam o duzo za malo) to pojawia sie po kilku miesiacach... oby to byla prawda !!
Skąd wiesz, że masz roztrojone hormony? Robiłaś badania? Może zapisz się do endokrynologa?

Radzę mimo tego, że wizyta kosztuje dużo (ok. 100 zł) wybrać się prywatnie niż czekać pół roku albo i dłużej do państwowego, który w większości przypadków da ci luteinę, nic ci nie wytłumaczy i każe brać i przyjść znów za pół roku. I przede wszystkim się nie denerwuj, bo nerwy na zapas nikomu jeszcze nie pomogły.

Cytat:
Ale za cholere mi sie nie udaje... probowalam juz tyle razy, 1,5 miesiaca sie mecze i zamiast na spokojnie zrzucic te 3,5-4kg ja caly czas stoje w punkcie wyjscia a niewiem czy na dzien dzisiejszy nawet nie jest wiecej. Jestem zalamana. Juz niewiem co robic
Przestrzegałaś diety i nie chudłaś? Jaka to dieta?
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 08:36   #6
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Dot.: Zaburzenia hormonalne a odchudzanie

Cytat:
Napisane przez szumasima Pokaż wiadomość

Przestrzegałaś diety i nie chudłaś? Jaka to dieta?
dieta 1000kcal lub cos kolo tego. Po prostu raz jadlam wiecej raz mniej i to wygladalo tak ze po kilku dniach diety tracilam kg, a potem wystarczyl dzien kiedy odpuscilam i wszystko wracalo
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 14:06   #7
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: Zaburzenia hormonalne a odchudzanie

Cytat:
Napisane przez cukiereczeQ Pokaż wiadomość
dieta 1000kcal lub cos kolo tego. Po prostu raz jadlam wiecej raz mniej i to wygladalo tak ze po kilku dniach diety tracilam kg, a potem wystarczyl dzien kiedy odpuscilam i wszystko wracalo
przeciez wiesz, ze to nie jest zdrowa dieta, prawda? bylas u endo? wiesz, cos oprocz tego, ze amsz za niski poziom hormonow? Jakie leki bralas?
Cytat:
Napisane przez cukiereczeQ Pokaż wiadomość
chce schudnac nie tak jak kiedys 8kg ale 4 , bez glodowek i wyniszczania organizmu, w zdrowy sposob
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.