Laptop jak telewizor? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-20, 17:22   #1
themarcel2783
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8

Laptop jak telewizor?


Cześć. odkąd przeprowadziłam się na studia tęsknie trochę za telewizorem. Niestety w mieszkaniu które wynajmuję nie mamy tv, mam ze sobą tylko mój przenośny notebook. Zastanawiam się, czy istnieją jakieś stronki - darmowe, albo płatne, które oferują oglądanie kanałów online. Nie chodzi mi o pojedyncze programy telewizyjne, bo te z powodzeniem potrafię sobie znaleźć. Raczej mam na myśli pełną ofertę tvn, polsat itp. Niestety nie wszystko da się znaleźć w internecie, a czasem po prostu pojawia się z opóźnieniem. Macie jakieś strony, na których oglądacie telewizję? A może nie ma takich stron?
themarcel2783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 00:27   #2
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Laptop jak telewizor?

możesz kupić takie małe urządzenie na usb dekoder czy tuner to się nazywa DVB-T czyli do cyfrowej tv naziemnej, podłączasz antene a czasem wysarczy kawałek kabla a czasem ma to wbudowane, wyszukujesz kanały i oglądasz tak samo jak na tv, koszt nieduży bo za 100 zł powinnaś takie coś znaleźć, a nawet bywa, że taniej,

wpisz w wyszukiwarce na alle dvb-t na usb i wyskoczą oferty,

szukaj w opisie czy obsługuje MPEG-4, 16:9 i HD, bo w takim formacie nadaje tv cyfrowa naziemna w naszym kraju, większość obsługuje,

i możesz zamówić albo kupić w sklepie jeśli jesteś w większym mieście gdzie takie coś można kupić bez problemu

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-04-22 o 00:38
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 23:59   #3
pyton1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 58
Dot.: Laptop jak telewizor?

jest fajna strona http://weeb.tv/
jakość taka sobie, ale jest w czym wybierać
tylko jest płatna 20 zł miesięcznie
pyton1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 00:13   #4
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Laptop jak telewizor?

lepiej zainwestować w to o czym wcześniej pisałem i nie trzeba nic więcej płacić, a tv idzie normalnie tak jak do tv bez potrzeby połączenia z netem

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-04-25 o 00:16
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 19:40   #5
hiperulryka1217
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Laptop jak telewizor?

Chyba tylko takie przenośne dekodery Cię urządzają. Osobiście nie słyszałam o wiarygodnych stronach, gdzie można by było odbierać kanały tak jak w telewizji. A nawet jeśli coś takiego jest, to pewnie jakość jest kiepska i wystarczą drobne zakłócenia w sieci, żeby przestało odbierać. Wydaje mi się, że szkoda kasy na abonamenty, jeśli tak to ma wyglądać.
hiperulryka1217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 20:48   #6
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Laptop jak telewizor?

dvb-t na usb w wyszukiwarce na alledrogo, nie ma żadnych abonamentów, działa to tak jak normalny tv, szczegóły pisałem wyżej
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 23:08   #7
CelsaPL91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Laptop jak telewizor?

Osobiście zazwyczaj korzystam z Ipli i z GoldVod Wykupiłam tam niewielki abonament i dzięki temu oglądam moje ulubione filmy i seriale za darmo bez reklam i z wyprzedzeniem Może to też dobra opcja dla Ciebie? Zajrzyj na stronę i sama się przekonaj, może akurat Ci się spodoba Wybór kanałów jest naprawdę duży, więc nie powinno być problemu
CelsaPL91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-10, 06:52   #8
themarcel2783
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Laptop jak telewizor?

Wiecie co? @Userrr przekonałaś mnie do tego dekodera. Sprawdziłam ceny i rzeczywiście to mały wydatek ( i jednorazowy). Abonamenty mają to do siebie, że trzeb je odnawiać, więc wolę w tej cenie kupić sobie dekoder. Mam tylko pytanie. Dosyć ważna kwestia... jak jest z zasięgiem? Bo rozumiem, że nie ma żadnej zewnętrznej anteny, która by go wzmacniała?
themarcel2783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 11:01   #9
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Laptop jak telewizor?

Bez dobrej anteny mozesz wyrzucic tylko kase w bloto. U mnie taki dekoder dzialal tylko dobrze po podlaczeniu do anteny zbiorczej na dachu budynku. a mieszkam w bliskiej odleglosci od nadajnika.
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 15:45   #10
italiano38
Przyczajenie
 
Avatar italiano38
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Laptop jak telewizor?

Wszystko zależy od lokalizacji i zasięgu sieci tv. Jeżeli telewizor działa na antenie pokojowej to laptop też będzie działał.
italiano38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 04:17   #11
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Laptop jak telewizor?

Cytat:
Napisane przez themarcel2783 Pokaż wiadomość
Wiecie co? @Userrr przekonałaś mnie do tego dekodera. Sprawdziłam ceny i rzeczywiście to mały wydatek ( i jednorazowy). Abonamenty mają to do siebie, że trzeb je odnawiać, więc wolę w tej cenie kupić sobie dekoder. Mam tylko pytanie. Dosyć ważna kwestia... jak jest z zasięgiem? Bo rozumiem, że nie ma żadnej zewnętrznej anteny, która by go wzmacniała?
to działa tak samo jak tv, jak masz obraz w normalnym tv tam gdzie jesteś to wystarczy podciągnać kabel od tv albo podłączyć drugi i już będzie działać, czasem wystarczy antena pokojowa za małą kasę, czasem wystarczy sam kabel, zależy jak zbiera zasięg tam gdzie jesteś, najpierw kup sam dekoder i sprawdź jak będzie odbierał, antene możesz kupić później albo w ogóle jeśli podłączysz kabel od tv na którym jest obraz

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-05-11 o 04:19
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-12, 11:58   #12
KATHY73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Laptop jak telewizor?

Ja miałam w życiu krótki epizod, gdzie w wynajmowanym mieszkaniu nie miałam telewizora. Wtedy oglądaliśmy filmy przez internet, programy i wiadomości również - może nie w czasie rzeczywistym,ale zawsze udało się coś bezpłatnego znaleźć. A z tym dekoderem to niby dobrym pomysł,ale zazwyczaj anteny pokojowe działają słabo, a z montażem anteny na zewnątrz to już więcej zachodu.
KATHY73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 22:10   #13
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Laptop jak telewizor?

jak antena pokojowa będzie źle zbierała to można ją wystawić na balkon albo od razu kupić siatkową i dać na zewnątrz, a jeśli jest już kabel od anteny w mieszkaniu to można też dokupić za parę złotych rozgałęźnik na dwa i podciagnać jeden kabel do siebie, a jak nikt nie uzywa tego kabla to i bez rozgałęzienia się obejdzie i wtedy tylko wystarczy pociągnąć kabel do swojego pokoju i po problemie,

a oglądanie przez net tv to buforowanie do 100%, zawiechy, jak net jest mobilny to zużywa limit netu, czasem chce żeby coś zainstalować, czasem pokaże się kominikat typu chcesz oglądać to sobie zapłać sms-em
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-13 23:10:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.