Będę starą matką - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-24, 01:03   #61
anitka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 1 755
Dot.: Będę starą matką

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1063015 6]A na moje swiat dzieli na dwie kategorie ludzi: madrych i glupich [/quote]

to mi d... hmm nie będe brzydkiego słowa wypowiadać a myśl jak chcesz pani mądra
anitka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 05:06   #62
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Będę starą matką

Cytat:
Napisane przez anitka12345 Pokaż wiadomość
ale jaja ;P hihi ale się obużyłyście,ej to tylko moje zdanie było,że jak był urodziła dziecko 30 lat to uważałabym się za starą :P eehh kobiety :P a co według was kobieta w wieku 40 i 50 lat to młoda kobieta? no chyba tak ją nazwać raczej nie można?
Kobieta w wieku 40+, 50+ to w pełni dojrzała i świadoma kobieta, napewno nie "stara".

Z całym szacunkiem, ale starość określona jest od 65 roku życia.

Natomiast w Starożytności, człowiek 35 letni już był stary, Twoja wiedza zatrzymała się gdzieś w tamtych latach najwidoczniej.


[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1062989 1]
EDIT DO ANITKI: Mama to mama, mamy nie dziela sie na stare czy mlode [/quote]

Tak, zgadzam się z tym, mama, to mama, nie ma podziału stara lub młoda.

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1063015 6]A na moje swiat dzieli na dwie kategorie ludzi: madrych i glupich [/quote]

Dodałabym na mądrych i świadomych oraz głupich, którzy myślą, że wszystkie rozumy posiedli.

Pewna prawidłowość jest, że im człowiek głupszy, tym bardziej uważa się za mądrego.

Cytat:
Napisane przez anitka12345 Pokaż wiadomość
to mi d... hmm nie będe brzydkiego słowa wypowiadać a myśl jak chcesz pani mądra
Brzydkie słowa to się cisną, jak człowiek czyta o ewidentnych głupstwach wyczynianych przez "młode" kobiety, a niektóre z nich mają takie ciekawe poglądy, że aż strach się bać
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2009-01-24 o 07:15
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 07:14   #63
Perfect_Girl
Raczkowanie
 
Avatar Perfect_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 50
Dot.: Będę starą matką

ej szajba wrzuc na luz. ja mam w kwietniu 30 urodziny i choc w malzenstwie jestem juz od lat to dzieci nie ma i póki co sie nie zapowiada, bo mam problemy ze zdrowiem. ale tez mialam podobny kryzys na ten temat. ze nie zdáze, ze wszyscy juz majá a ja nie mam ze bede stara i takie tam. w depreche mnie to wpédzalo. wtedy ustalilismy ze slubnym, ze jesli do 34 roku zycia nie zostane mamá to adoptujemy berbecia a najlepiej rodzenstwo. i juz spokojna jestem.
Perfect_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 08:13   #64
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Będę starą matką

Cytat:
Napisane przez anitka12345 Pokaż wiadomość
ale jaja ;P hihi ale się obużyłyście,ej to tylko moje zdanie było,że jak był urodziła dziecko 30 lat to uważałabym się za starą :P eehh kobiety :P a co według was kobieta w wieku 40 i 50 lat to młoda kobieta? no chyba tak ją nazwać raczej nie można?
Jasne, że młoda

A tak nawiasem mówiąc to jak to jest? Gdybyś urodziła dziecko w wieku lat 30 to czułabys sie staro. A gdybyś nie urodziła dziecka w tym wieku? To co?
Urodzenie dziecka powoduje to, że czujemy się staro? W innym wypadku nie musimy czuc sie staro?

Bardzo niecierpliwie czekam na odpowiedz. Bo nie wiem jak się czuć.

__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 08:21   #65
martyna_martyna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: rozowa kraina;)
Wiadomości: 728
Dot.: Będę starą matką

teraz duzo sie slyszy o osobach-kobietach, zwlaszcza tych bardziej znanych, ktore rodza nawet w wieku 40 lat, a powiem tylko tak ze wdg lekarzy w wieku 20 lat latwiej zajsc w ciaze niz w wieku 30, no i im kobieta starsza tym wiecej badan powinna wykonac dla dobra swego i dziecka, bo z wiekiem rosnie ryzyko roznych powiklan.A ty nie jestes stara, ale to juz ostatni dzwonek na urodzenie dzidziusia,.Ja mam 21 , chcialabym za dwa, trzy lata zostac juz mama
__________________
WIARA, NADZIEJA, MILOSC...
martyna_martyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 08:49   #66
pakusia86
Zakorzenienie
 
Avatar pakusia86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Irlandia/ Carrickmines
Wiadomości: 4 266
Dot.: Będę starą matką

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;10623664]Tak. W tym roku 30, ślub za kilka miesięcy. Jakbym nie liczyła wychodzi na to, że dziecko urodzę najwcześniej w wieku 31 lat - jak dobrze pójdzie i mój luby będzie miał szybkie plemniki, a ja chętne jajeczko

To chyba rodzinne, ponieważ moja Mama starsza ode mnie jest o 34 lata.

Tak więc, drogie Wizażanki, czy powinnam mieć traumę z tego powodu?
prawdę mam w głębokim poważaniu, że nie mam dziecka już, teraz, tylko będę je o 30. I dobrze, przynajmniej mam większą szansę być świadomą mamą, bez problemów z szefem drącym się na mnie, że ośmieliłam się zajść.[/quote]

nie przesadzaj, nie jestes stara... kto powiedzial ze 30 lat to juz stary wiek ???
moja mamusia urodzila ostatnie (mam nadzieje ) dziecko w wieku 41 lat i przechodzila ciaze (jak mowi lekarz) lepiej niz jak miala 25 lat

nic sie nie martw tylko brac sie do roboty bo nie tak latwo zajsc w ciaze

zycze powodzenia
__________________
*****
Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście.
— Alen Baxton


pakusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 10:06   #67
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Będę starą matką

Szaja - ja w kwietniu skoncze 29 lat i tez nie mam potomka.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 10:16   #68
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Będę starą matką

nie bedziesz stara matka tylko dojrzała...ze sharmonizowanym system wartosci...potrzeb itp. co zapewne pomoze ci w wychowywaniu dzidziuni
bo nie oszukujmy sie (abstrahujac od młodych "matek") ciezko jest w mlodym wieku przyjac okreslic jakis konkretny wzorzecz wychowawczy..i byc konsekwentnym w nim bo role sa zachwiane...potrzeby bardzo rozbiezne...uwaga podzielona...a jak pojawia sie dziecko to ono stanowi centrum wszystkiego i punkt odniesienia.

mysle wiec ze to idealny wiek
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 10:27   #69
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Będę starą matką

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość

A tak nawiasem mówiąc to jak to jest? Gdybyś urodziła dziecko w wieku lat 30 to czułabys sie staro. A gdybyś nie urodziła dziecka w tym wieku? To co?
Urodzenie dziecka powoduje to, że czujemy się staro? W innym wypadku nie musimy czuc sie staro?

Bardzo niecierpliwie czekam na odpowiedz. Bo nie wiem jak się czuć.

To ja odpowiem

Droga Lubo, oczywiście, że TAK ! Dlatego ja nie doczekawszy się przychówku w ogóle, na pewno umrę młoda

Swoją drogą mentalność kobiet w Polsce rozkłada mnie na łopatki. Te wszystkie dziwne harmonogramy na życie w stylu: w tym wieku to powinno się to, a w tamtym to i tamto bo jak nie to...jak to będzie wyglądało, co ludzie powiedzą no i słynne - wszyscy tak mają, robią, uważają...
Dziękuję Bogu za umiejętność krytycznego spojrzenia na te wszystkie idiotyczne mity. Od bardzo wczesnej młodości.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2009-01-24 o 10:29
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 10:38   #70
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Będę starą matką

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
To ja odpowiem

Droga Lubo, oczywiście, że TAK ! Dlatego ja nie doczekawszy się przychówku w ogóle, na pewno umrę młoda

Swoją drogą mentalność kobiet w Polsce rozkłada mnie na łopatki. Te wszystkie dziwne harmonogramy na życie w stylu: w tym wieku to powinno się to, a w tamtym to i tamto bo jak nie to...jak to będzie wyglądało, co ludzie powiedzą no i słynne - wszyscy tak mają, robią, uważają...
Dziękuję Bogu za umiejętność krytycznego spojrzenia na te wszystkie idiotyczne mity. Od bardzo wczesnej młodości.
Dziękuję za odpowiedz.

Ty wciaż jesteś we wczesnej młodości i zazrdoszcze, ze już w niej pozostaniesz na wieki. Dla mnie już przeeeepadłaaaa
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 10:40   #71
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Będę starą matką

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedz.

Ty wciaż jesteś we wczesnej młodości i zazrdoszcze, ze już w niej pozostaniesz na wieki. Dla mnie już przeeeepadłaaaa
Soooryyyyy
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 11:33   #72
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Będę starą matką

a ja mam 25 lat i widoku na ślub, czy ciąże to jak na razie mgliste. pewno gdzieś ok 30 się coś rozjaśni - czyli jak zacznę wkraczać w dorosłość :P bo na razie to ja jeszcze jak nastolatka
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 11:37   #73
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Będę starą matką

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
a ja mam 25 lat i widoku na ślub, czy ciąże to jak na razie mgliste. pewno gdzieś ok 30 się coś rozjaśni - czyli jak zacznę wkraczać w dorosłość :P bo na razie to ja jeszcze jak nastolatka
Taaaa jaasne, stara jesteś i już Ci bliżej jak dalej A w ogóle to ludzie tak długo nie żyją przecież
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 11:39   #74
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Będę starą matką

Cytat:
Napisane przez anitka12345 Pokaż wiadomość
to mi d... hmm nie będe brzydkiego słowa wypowiadać a myśl jak chcesz pani mądra
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 13:19   #75
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Będę starą matką

Wiek jest w głowie i zachowaniu. Ja w wieku lat 17-tu byłam postrzegana jako 60-latka, miałam totalnego zmuła i jak patrzę na siebie z ówczesnej perspektywy to myslę sobie: biedulko moja...

Dziś mam prawie 30 i kwitnę, słusze to od wielu, czasem obcych osób, mam jeden z najlepszych okresów w życiu, wiem czego chcę, mam ukształtowane poglądy i doświadczenie życiowe. A przy tym mnóstwo humoru i radości życia. Kobiecoś w pełni. I jak ją juz odkryłam to nie zrezygnuję z niej szybko.

Współczuję pewnym osobom, że zaglądają w metrykę zamiast patrzeć na człowieka. Ot, podfruwajki nieświadome jeszcze wielu rzeczy.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 13:30   #76
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Będę starą matką

ja tez bede stara matka
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 13:34   #77
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Będę starą matką

Cytat:
Napisane przez anitka12345 Pokaż wiadomość
ale jaja ;P hihi ale się obużyłyście,ej to tylko moje zdanie było,że jak był urodziła dziecko 30 lat to uważałabym się za starą :P eehh kobiety :P a co według was kobieta w wieku 40 i 50 lat to młoda kobieta? no chyba tak ją nazwać raczej nie można?
stary to jest koń,kobieta w tym wieku jest dojrzała.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 16:17   #78
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Będę starą matką

Ja skończyłam 26 lat i nie myślę jeszcze o dziecku. A męza mam. Na dziecko jest dla mnie jeszcze za wcześnie.. Nie czuję sie jeszcze dojrzała emocjonalnie Myślę, ze mamy, które nie sa bardzo młode (czyli jak dla mnie do 25 roku życia) są bardziej cierpliwe, dojrzalsze. Ostatnio miałam dość zabawną sytuacje, bo maja ginekolożka zaczęła namawiać mnie na dziecko, mówiąc ze już czas zacząc myśleć. A może i działać. Ja osobiscie uważam, ze idealny dla mnie wiek to 29-30 lat. Można do tego czasu juz coś zdziałać zawodowo, no i wydorośleć troche.

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2009-01-24 o 16:18
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 16:32   #79
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Będę starą matką

Fajnie słyszeć, że tyle Wizażanek ma rodziców, którzy mieli w chwili ich urodzenia 35-45 lat, bo ja zamierzam urodzić dziecko (o ile się zdecydujemy) grubo po 30-tce.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 16:39   #80
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Będę starą matką

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
To ja odpowiem

Swoją drogą mentalność kobiet w Polsce rozkłada mnie na łopatki. Te wszystkie dziwne harmonogramy na życie w stylu: w tym wieku to powinno się to, a w tamtym to i tamto bo jak nie to...jak to będzie wyglądało, co ludzie powiedzą no i słynne - wszyscy tak mają, robią, uważają...
Dziękuję Bogu za umiejętność krytycznego spojrzenia na te wszystkie idiotyczne mity. Od bardzo wczesnej młodości.
Pięknie powiedziane!
Ja za kilkanaście dni skończę 30 lat. Dzieci nie mam i nie wiem, czy mieć będę, choć jestem od paru lat w udanym związku. I nie pasuję do żadnego mitu, bo ani matką polką nie jestem co to na rodzinę tylko stawia , ani zimną karierowiczką co gna w wyścigu szczurów...
__________________
"Zaznać paru chwil słodyczy, z tortu szczęścia choćby okruch zjeść, zaznać paru chwil słodyczy i nie przyzwyczajać się."
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 16:41   #81
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Będę starą matką

Wsio zalezy od podejscia. Bo czesto takie mamy po 30 sa walniete. Juz maja poukladane zycie, wymagaja potem od dziecka zeby bylo dopiete na ostatni gusik, zorganizowane itd, sa mniej wyrozumiale, mecza dzieciaki mega ambicjami. No i w ten desen ogolnie. Z druiej strony sa i siksy 20 letnie, ktore przeginaja w inna strone dzieciaka podrzucaja komu sie da, nie zajmja sie itd. Jaki z tego wniosek?

Wniosek jest taki, ze wazne JAKA bedziesz matka, a nie ILE LAT bedziesz miala.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 17:49   #82
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Będę starą matką

Ba,ja nawet nie wiem,czy kiedykolwiek będę matkąw sierpniu skończę 26lat,a kandydata na męża nie widać...co dopiero mówić o planowanym wieku na ślub i dzieciale nadzieja umiera na końcu
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 18:38   #83
Paraboliczna
Raczkowanie
 
Avatar Paraboliczna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 373
Dot.: Będę starą matką

Szajajabo - no jacha teraz w ciąże zachodzi się w wieku 18-19 lat.
Tak jest trendi, dżezi i foksi. (przynajmniej wśród polskich nastolatek.
Z drugiej strony mamy natłok 40 letnich matek - celebrities )

TmargoT - co masz do koni?
Stara może być krowa
__________________
Round here we talk just like lions
But we sacrifice like lambs
Paraboliczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 18:44   #84
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Będę starą matką

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Wniosek jest taki, ze wazne JAKA bedziesz matka, a nie ILE LAT bedziesz miala.
Może i dobry wniosek ale sama urodziłam pierwsze dziecko na studiach mając 22 lata i nie ukrywam było ciężko.Drugie dziecko urodziłam po 30 i to był odpowiedni wiek jak dla mnie.Wydaje mi się,że miałam więcej cierpliowści.
Nie wiem czy inne mamy też miały takie odczucia,bo jak wyczytałam to jest tu kilka mam ktore urodziły drugie dziecko koło 30

Moja Mama urodziła mnie mając 31 lat a Tata miał 36.A brat urodził się 5 lat po mnie
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 20:08   #85
womenka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 15
Dot.: Będę starą matką

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;10623664]Tak. W tym roku 30, ślub za kilka miesięcy. Jakbym nie liczyła wychodzi na to, że dziecko urodzę najwcześniej w wieku 31 lat - jak dobrze pójdzie i mój luby będzie miał szybkie plemniki, a ja chętne jajeczko

To chyba rodzinne, ponieważ moja Mama starsza ode mnie jest o 34 lata.

Tak więc, drogie Wizażanki, czy powinnam mieć traumę z tego powodu?







WHITE: a tak naprawdę mam w głębokim poważaniu, że nie mam dziecka już, teraz, tylko będę je miała po 30. I dobrze, przynajmniej mam większą szansę być świadomą mamą, bez problemów z szefem drącym się na mnie, że ośmieliłam się zajść.[/quote]

Im starsza matka tym wieksze prawdopodobienstwo ze dizecko bedzie chore , pozatym ty sie starzejac bedziesz miala mniej sily na wychowanie itp,Najlepiej urodzic w wieku 22-25
womenka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 20:11   #86
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Będę starą matką

nie wiem czy w ogóle będę matką a jeśli miałabym być ''starą matką'' to oszalałabym z radości. Bo byłabym matką. I tyle.
Ale to ja
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 20:12   #87
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Będę starą matką

Cytat:
Napisane przez womenka90 Pokaż wiadomość
Im starsza matka tym wieksze prawdopodobienstwo ze dizecko bedzie chore , pozatym ty sie starzejac bedziesz miala mniej sily na wychowanie itp,Najlepiej urodzic w wieku 22-25
A tu jedną rzecz muszę sprostować.

To nie do końca jest tak, że im matka starsza, tym dziecko częściej rodzi się chore.

Po prostu - starsza matka częściej (bo świadomiej) bada się, tak więc ewentualne choroby częściej są wykrywane.

No i znacznie lepiej, jak dowodzą badania, starsza matka dba o siebie i dziecko w czasie ciąży. Na pewno lepiej urodzić mając 30+, niż 17 lat

A mało sił mogę mieć w każdym wieku - zwłaszcza, jak pozwolę, bym luby palcem nie kiwnął

No ale do czego doszło, okazuje się, że nie dość, iż stara, to jeszcze bez sił
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 20:19   #88
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Będę starą matką

Cytat:
Napisane przez womenka90 Pokaż wiadomość
Im starsza matka tym wieksze prawdopodobienstwo ze dizecko bedzie chore , pozatym ty sie starzejac bedziesz miala mniej sily na wychowanie itp,Najlepiej urodzic w wieku 22-25
masz jakies statystyki ?co znaczy im starsza matka ?
27-30-czy wyzej ?

idac tym tokiem niech rodza 15 latki

22-25 to chyba najlepiej pod wzgledem biologicznym ale nie jestesmy zwierzetami i potrzebujemy tez czegos takiego jak dojrzalosc i gotowosc ,zeby pozniej nie obwinaic dziecko ze musze sie mu poswiecic i zrezygnowac z czegos.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 20:19   #89
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Będę starą matką

Cytat:
Napisane przez womenka90 Pokaż wiadomość
Im starsza matka tym wieksze prawdopodobienstwo ze dizecko bedzie chore , pozatym ty sie starzejac bedziesz miala mniej sily na wychowanie itp,Najlepiej urodzic w wieku 22-25
Ja to w ogole to wszystko skomnetuje tak:

Apel do plemnikow mojego TZ ktory czytuje wizaz
Szanowne plemniki.

W wyzej cytowanym przedziale wiekowym z laski swojej prosze trzymac sie od nas z daleka, ponad to jezeli posiadaczka nas stwierdzi ze nie, to nie i trzymajcie sie z dala do 32 roku zycia. Nie zastosowanie sie do prosby grozi natychmiastowa kastracja emocjonalna.

Z wyrazami Szacunku
Macica i jajeczka Szpiega.
P.s. A najlepiej to w ogole oddajcie sie do banku, a od nas przez caly nasz zywot wara.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2009-01-24 o 20:20
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 20:24   #90
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Będę starą matką

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;10641566]

No i znacznie lepiej, jak dowodzą badania, starsza matka dba o siebie i dziecko w czasie ciąży. Na pewno lepiej urodzić mając 30+, niż 17 lat

[/quote]

z punktu widzenia psychicznego i społecznego (ekonomicznego), lepiej rodzić 30+, ale z punktu widzenia typowo biologicznego (nie cierpię tego sformułowania) to jednak 20+ -tak ciało ludzkie zostało zaprogramowane, że na ten okres przypada najwięcej sił 'witalnych'.
temat 'kiedy rodzić' jest kwestią o tyle sporną, że zależy od muuuultum czynników, teraz kobiety rodzą nawet i 40+ dlatego, ze smiertelnosc tychze kobiet przy porodzie jest znikoma, a jeszcze 300 lat temu srednio co szosta 20latka umierala przy porodzie (jednak medycyna robi swoje i jakosc zycia).
to taki temat rzeka

ja zyczę od siebie, Szajajabo dalej takiej samej pogody ducha a wszystkim tutaj radzącym w przyszlosci tego, by urodzily wtedy kiedy bedzie ku temu moment, a nie wtedy kiedy 'trzeba'
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.