Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-27, 17:41   #601
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Na Farmie istny wysyp mydełek okazyjnych ja juz się obłowiłam.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 18:40   #602
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
Na Farmie istny wysyp mydełek okazyjnych ja juz się obłowiłam.
Dzięki za informację! A co wzięłaś?

Edit: Też się obłowiłam trochę: Łopianowe 118-129g, Oliwkowe Shea 110-111g , Biała Lawenda 116-119g , Mydło Kleopatry 90-95g, Miodowy Rumianek 107g

Dużo czasu mi to nie zajęło
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-06-27 o 19:00
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 20:10   #603
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

mi też nie bo bałam się,że ktoś kliknie przede mną.Wzięłam cytrusowy sorbet,oliwkowe shea,łopianowe,nagietkowy bobas,miodowy rumianek,sielskie anielskie.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 20:26   #604
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
mi też nie bo bałam się,że ktoś kliknie przede mną.Wzięłam cytrusowy sorbet,oliwkowe shea,łopianowe,nagietkowy bobas,miodowy rumianek,sielskie anielskie.
Nagietkowy Bobas i Sielskie Anielskie to dobre mydła Chciałam wziąć Cytrusowy Sorbet, ale jednak zrezygnowałam - za dużo już tego

Nie mogę doczekać się tych plastrów, niech szybciej wejdą na stronę!
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 19:04   #605
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Mam pytanie do Dziewczyn używających świec z LF. Czy one naprawdę pachną, czy zapach jest bardzo ultony? Spotkałam się z opiniami, że ledwo go czuć.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 19:56   #606
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Dziewczyn używających świec z LF. Czy one naprawdę pachną, czy zapach jest bardzo ultony? Spotkałam się z opiniami, że ledwo go czuć.
Według mnie zapach jest bardzo słaby, mam świeczkę Leśne Runo. Szkoda, bo ona cudownie pachnie i ślicznie wygląda... Za to mojej babci kupiłam różaną świeczkę i pachnie dużo mocniej, intensywniej, choć wciąż za mało zapachowa. Może wymagam za wiele
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 09:53   #607
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Odebrałam dziś z poczty mydełka i balsamy które zamawiałam w czwartek pierwszy raz u pani Ewy. Niedługo będziemy testować na razie tylko tyle że obłędnie pachną. W pomarańczowym pojemniczku mix masełka shea migdałowe z grapefruitem, a w białym dotyk motyla.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0004.jpg (73,1 KB, 62 załadowań)
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 10:35   #608
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Mam w końcu Maślankę Avocado i Kremową Śmietankę Oprócz tego kupiłam jeszcze Plaster Miodu i trzy małe mydełka: Biały Alabaster, Żółty Sandał i Zielony Tonik
Żadnego jeszcze nie wypróbowałam, ale Żółty Sandał i Maślanka Avocado mają super zapachy

Edit. Dodaję zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_4453.jpg (59,3 KB, 32 załadowań)
__________________


Edytowane przez Modraszka
Czas edycji: 2012-07-17 o 12:47
Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 10:40   #609
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Mam tyle mydeł a wszystkie poszły w odstawkę .... Od ok 2 miesiecy nie mam ochoty ich używac i zapach mnie drażni - czemu większość ma zapach lawendy?

Tak mi ciąża zmieniła preferencje, ze szok nawet te kosmetyczne
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 19:15   #610
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Mam w końcu Maślankę Avocado i Kremową Śmietankę Oprócz tego kupiłam jeszcze Plaster Miodu i trzy małe mydełka: Biały Alabaster, Żółty Sandał i Zielony Tonik
Żadnego jeszcze nie wypróbowałam, ale Żółty Sandał i Maślanka Avocado mają super zapachy

Edit. Dodaję zdjęcie
Super zakupy! Zamówienie moje idzie już do mnie, wzięłam Plaster z koniczyna, mydło Różowy Grapefruit, mydło Czerwona Koniczyna w opakowaniu ozdobnym dla babci na urodziny i dwa kubki, jeden tez urodzinowy dla babci. Kocham takie kubki
Jak już pouzywasz mlecznych mydel, to koniecznie opowiedz o wrażeniach

Nie mogę doczekać się twardych perfum, no niech już wejdą do sprzedaży i krem do skórek mnie ciekawi.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 20:11   #611
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

ja też czekam na twarde perfumysuper pomysł.
odnośnie mydeł najbardziej lubię te z olejkami zapachowymi i bez żadnych drapaków-mogą nawet się ślimaczyć-lubię właśnie takie "miękkie"
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 20:39   #612
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Zapomniałam pochwalić się mini zamówieniem. W mydelniczce już wylądowały połówki Toniku i Avocado. Już je lubię
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07529.jpg (68,7 KB, 45 załadowań)
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 11:38   #613
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 10:41   #614
bzeltynka
Rozeznanie
 
Avatar bzeltynka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 950
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Mi mąż podkradł kawę z cynamonem, więc wypróbowałam tylko raz, ale pachnie super
Różowy grapefruit jest fajny jako delikatna maseczka oczyszczająca, zostawiam mydliny na 10 minut na twarzy - nie wysusza mnie ani trochę.
I kupiłam to masło do skórek, jak trochę poużywam to dam znac jak się sprawuje, ale pachnie bosko Aaaa i jeszcze plastelinka ufoludka jest super, po paru próbaach da się jej uzywac tak, żeby nie zapaćkać wszystkiego naokoło - bałąm się, że będzie smierdziała algami, ale super pachnie szałwią
bzeltynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 11:08   #615
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Ta Kawa z Cynamonem strasznie kusząca jest, ale mam w zapasach koło 15 mydeł, póki co daję sobie spokój z zakupami Ale za to zrobiłam zamówienie i wzięłam balsam do skórek, balsam przeciwkomarowy Nakomarek, balsam miękki lawendowy (będę używać jako krem do stóp) i balsam do ust miętowy - to już ostatni do przetestowania, ciekawe jaki będzie. Zauważyłam, że połowa moich kosmetyków to LF Druga połowa to Gaia, jestem strasznie monotematyczna
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 11:56   #616
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 15:50   #617
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dziś dostałam paczkę z tym balsamem, więc niedługo zdam relację
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 22:52   #618
strilinga
Raczkowanie
 
Avatar strilinga
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: north coast
Wiadomości: 268
pierwsze zakupy :)

cześć Dziewczyny, kliknęłam kilka produktów i czekam na przesyłkę.
jestem podekscytowana i bardzo ciekawa mydeł, balsamu do skórek i płukanki. fajnie, że jest osobny wątek i udało mi się go znaleźć!
pozdrawiam
strilinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 17:03   #619
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: pierwsze zakupy :)

Cytat:
Napisane przez strilinga Pokaż wiadomość
cześć Dziewczyny, kliknęłam kilka produktów i czekam na przesyłkę.
jestem podekscytowana i bardzo ciekawa mydeł, balsamu do skórek i płukanki. fajnie, że jest osobny wątek i udało mi się go znaleźć!
pozdrawiam
Koniecznie daj znać jak sie spiszą

Ja zamówiłam i juz dostałam 3 mydełka Kremowa śmietanka (boskie ) i trzy próbne: Kawa z cynamonem, Różowy grejpfrut, Biały alabaster
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5-4.jpg (51,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6-4.jpg (46,8 KB, 22 załadowań)
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 17:16   #620
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: pierwsze zakupy :)

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Koniecznie daj znać jak sie spiszą

Ja zamówiłam i juz dostałam 3 mydełka Kremowa śmietanka (boskie ) i trzy próbne: Kawa z cynamonem, Różowy grejpfrut, Biały alabaster
Super zakupy Mnie tez zaciekawił Biały Alabaster, jak poużywasz to podziel się wrażeniami
Dzisiaj będę testować Nakomarka wieczorem, oj, żeby działał dobrze, lepiej niech się sprawdzi A miętowy balsam do ust fajnie chłodzi. Balsam miękki lawendowy pachnie ślicznie, ale stopy nie są dostatecznie dopieszczone. I bardzo dużo schodzi na jedno takie smarowanie, mam suchutkie stopy. Zużyję cały i się zobaczy.
Jestem strasznie ciekawa Plastra Koniczynowego, zamówiłam, ale przypadkiem Pani Ewa wysłała mi na adres toruński, a jestem w rodzinnym mieście. Więc dopiero w poniedziałek dostanę paczkę w swoje ręce, a tam poza Plastrem też czeka Różowy Grapefruit, Czerwona Koniczyna i kubek cudowny
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 17:53   #621
strilinga
Raczkowanie
 
Avatar strilinga
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: north coast
Wiadomości: 268
już wiem kto mi wykupił grejpfruta :)

ale poprosiłam o próbkę i jeśli się sprawdzi to zamówię kiedyś pełnowymiarowe
strilinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 19:19   #622
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Muszę Wam powiedzieć, że trochę mydło do włosów mnie zawodzi. Nawet płukanka zostawia włosy nieprzyjemne w dotyku, szorstkie i źle ułożone. Może to dlatego, że od paru miesięcy farbuję włosy na czarno? Ale skracam włosy co miesiąc i te stare, już może zniszczone farbowane włosy są obcinane. Przez ostatni miesiąc myłam włosy szamponem Alterra i są dużo bardziej nawilżone, miękkie, lepiej się układają - co jest dla mnie ważne, bo mam króciutkie włosy, a nie używam żadnych kosmetyków do stylizacji, tylko suszarki. Póki co kupiłam kolejną butelkę Alterry i mydło idzie w odstawkę na jakiś czas. Miała któraś z Was też tak, że mydło zaczęło zawodzić?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 18:01   #623
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Muszę Wam powiedzieć, że trochę mydło do włosów mnie zawodzi. Nawet płukanka zostawia włosy nieprzyjemne w dotyku, szorstkie i źle ułożone. Może to dlatego, że od paru miesięcy farbuję włosy na czarno? Ale skracam włosy co miesiąc i te stare, już może zniszczone farbowane włosy są obcinane. Przez ostatni miesiąc myłam włosy szamponem Alterra i są dużo bardziej nawilżone, miękkie, lepiej się układają - co jest dla mnie ważne, bo mam króciutkie włosy, a nie używam żadnych kosmetyków do stylizacji, tylko suszarki. Póki co kupiłam kolejną butelkę Alterry i mydło idzie w odstawkę na jakiś czas. Miała któraś z Was też tak, że mydło zaczęło zawodzić?
Ja kika postow temu pisalam o podobnej sytuacji . NIestety z tymi mydelkami juz chyba tak jest,ze po jakims czasie przestaja dzialac. I z tego co kojarze z wczesniejszych postow jest to dosc czeste.

Ja tak mialam,ze przy pierwszych kilku umyciach wlosy byly zbite , miesiste, geste, lejace. Nawet kupilam te specjalna plukanke. Niestety przyszedl moment krytyczny i nawet zmiana mydla, robienie kilkumiesiecznych przerw nie pomoglo. Mydelko po prostu nie dziala juz u mnie. Sprobuj odstawic je na jakis czas. Wroc i zobacz jak wlosy zareaguja. Jak nadal bedzie to samo to sobie odpusc.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 18:12   #624
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ja kika postow temu pisalam o podobnej sytuacji . NIestety z tymi mydelkami juz chyba tak jest,ze po jakims czasie przestaja dzialac. I z tego co kojarze z wczesniejszych postow jest to dosc czeste.

Ja tak mialam,ze przy pierwszych kilku umyciach wlosy byly zbite , miesiste, geste, lejace. Nawet kupilam te specjalna plukanke. Niestety przyszedl moment krytyczny i nawet zmiana mydla, robienie kilkumiesiecznych przerw nie pomoglo. Mydelko po prostu nie dziala juz u mnie. Sprobuj odstawic je na jakis czas. Wroc i zobacz jak wlosy zareaguja. Jak nadal bedzie to samo to sobie odpusc.
Trochę mi smutno odpuszczać sobie mycie mydłem, bo od roku myję je w ten sposób i byłam nawet bardziej niż zadowolona. Najlepszy sposób mycia wlosów, super były moje kłaki i mój skalp przede wszystkim po mydle. Mam nadzieję, że to tylko takie humorki są i wszystko potem będzie dobrze Myśle jeszcze czy nie używać odżywki po mydle, a na końcu płukanka. Bo faktycznie odkąd farbuję mam takie problemy, więc może są w gorszym stanie niż przed farbowaniem po prostu.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 11:14   #625
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Trochę mi smutno odpuszczać sobie mycie mydłem, bo od roku myję je w ten sposób i byłam nawet bardziej niż zadowolona. Najlepszy sposób mycia wlosów, super były moje kłaki i mój skalp przede wszystkim po mydle. Mam nadzieję, że to tylko takie humorki są i wszystko potem będzie dobrze Myśle jeszcze czy nie używać odżywki po mydle, a na końcu płukanka. Bo faktycznie odkąd farbuję mam takie problemy, więc może są w gorszym stanie niż przed farbowaniem po prostu.
Ale powiem Ci,ze to tez nie musi byc wina mydla... Wez tez pod uwage pore roku. Mi w lato stan wlosow bardzo sie pogarsza, staja sie sztywne , suche jakies takie rzadsze. U moich kolezanek ktore maja zazwyczaj geste i ladne wlosy zauwazyam te sa ma przypadlosc. Ja kupiam sobie maske ktora bardzo nawilzyla mi wlosy i wracaja do swojej dawnej swietnosci. WIec moze Twoim wlosom brakuje wiekszej dawki nawilzenia po prostu?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 17:55   #626
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Od kilku dni używam do mycia ciała Miodowego Rumianku - pięknie pachnie, ale nie mocno i do tego nawilża Babka z Mydłem mnie nie powaliła na kolana, po dwóch miesiącach zapach zaczął mnie irytować, choć na początku mi się podobał, trochę wysusza skórę, strasznie to mydło wydajne do tego Dlatego rzuciłam kostkę w kąt i wzięłam Rumianek, dobrze zrobiłam. Po wieczornym prysznicu rano miałam gładziutką skórę, a nie smarowałam się niczym, bom leń i oliwkuję się raz na tydzień jak mi się przypomni
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 11:57   #627
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Na razie wypróbowałam parę produktów zakupionych w Lawendowej farmie.

MIX MASEŁKA SHEA MIGDAŁOWE Z GRAPEFRUITEM
Miłość od pierwszego smarowania ma przepiękny dosyć mocny owocowy zapach. Sama konsystencja przypomina mus kremowy, który jest bardzo wydajny, wystarczy mała ilość aby nabalsamować. Bardzo dobrze nawilża, pozostawia na skórze lekko tłustą warstwę która później się wchłania.

DOTYK MOTYLA (MIĘKKI BALSAM)
Ma formę wazeliny, bardzo delikatnie pachnie miodem. Pozostawia skórę lekko natłuszczoną ale jednak w porównaniu do mix masełka shea, trochę mniej nawilża.

MYDŁO MIGDAŁOWY DOTYK oraz DELIKATNY PEELING
Mydełka bardzo dobrze się pienią i są wydajne. Pachną świeżymi goździkami . Jednak wydaje mi się że migdałowy dotyk bardziej nawilża skórę, pewnie przez to konsystencja piany jest bardziej tłusta. W obydwu nie czuć płatków migdałów/skały wulkanicznej, więc nie czuje efektu peeling nawet delikatnego.

Niedługo w ruch pójdą inne mydełka do testowania
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 12:17   #628
Aalicia24
Zakorzenienie
 
Avatar Aalicia24
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 841
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

dołączam do grona miłosniczke lawendowej farmy- fajnie, żei stnieje taki wątek
Póki co wypróbowałam:
mydła:
kremowa śmietanka - cudowna kremowa piana i myję nim nawet moją 2 i pół roczną córeczkę
biały alabaster- mój hit - bardzo delikatne mydło dosłownie do wszystkiego - mam skórę atopową i nawet w nasileniu atopii ją koi, myślę, że można używać i do włosów i do twarzy
czerwona koniczyna - używam razem z plastrem z tej serii i czasem zadziała, czasem nie, jakoś do końca mnie nie przekonało
I inne:
plastry arnikowy i koniczynowy - arnikowy może plamić przez zawartość oleju z rokitnika, ogólnie są dość tłuste koją skórę, ale nadają się głównie do używania w domu i na noc, dobrze sobie radzą z atopowymi plamami przesuszonymi - powiedziałabym, że lepiej jednak koniczynowy, ale arnikowy testuję od niedawna
balsamy twarde - miałam grejpfrutowy, teraz mam naturalny i jest delikatny i natłuszcza i koi jeszcze lepiej niż plastry
balsam masujący kawa i wanilia - jedyny produkt, który się u mnie kompletnie nie sprawdził - za bardzo drapie, peelingiem bym tego nie nazwała ani masażem - czerwone szramy mi się zdarzały, nawilża też tak średnio - balsamy twarde stanowczo lepiej

W kolejce do testów czeka moje zamówienie tuż sprzed przerwy wakacyjnej:
- kawa z cynamonem i płukanka łopianowo- pokrzywowa
- mydła łopianowe - zamierzam przetestować też na włosach, trzy korzenie, jogurtowe, różowy grejpfrut, plaster miodu, miód z wanilią, nagietkowy bobas - także mam co testować

a po przerwie zamawiam masełko migdałowe i mydełko kokosowa pianka

mogę powiedzieć, że mydełka wraz z plastrami i balsamami twardymi ratują mi skórę w nasileniu atopii - tyle że konieczne było całkowite odstawienie aptecznej chemii emolientowej - pozbycie się przede wszystkim parafiny ze skóy, dopiero wtedy kosmetyki zaczęły działać.

Ale się rozpisałam
__________________


Aalicia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 12:26   #629
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Del Pokaż wiadomość
Na razie wypróbowałam parę produktów zakupionych w Lawendowej farmie.

MIX MASEŁKA SHEA MIGDAŁOWE Z GRAPEFRUITEM
Miłość od pierwszego smarowania ma przepiękny dosyć mocny owocowy zapach. Sama konsystencja przypomina mus kremowy, który jest bardzo wydajny, wystarczy mała ilość aby nabalsamować. Bardzo dobrze nawilża, pozostawia na skórze lekko tłustą warstwę która później się wchłania.

DOTYK MOTYLA (MIĘKKI BALSAM)
Ma formę wazeliny, bardzo delikatnie pachnie miodem. Pozostawia skórę lekko natłuszczoną ale jednak w porównaniu do mix masełka shea, trochę mniej nawilża.

MYDŁO MIGDAŁOWY DOTYK oraz DELIKATNY PEELING
Mydełka bardzo dobrze się pienią i są wydajne. Pachną świeżymi goździkami . Jednak wydaje mi się że migdałowy dotyk bardziej nawilża skórę, pewnie przez to konsystencja piany jest bardziej tłusta. W obydwu nie czuć płatków migdałów/skały wulkanicznej, więc nie czuje efektu peeling nawet delikatnego.

Niedługo w ruch pójdą inne mydełka do testowania
Mi też się mix z grapefruitem spodobał, ale nie używam go jakoś, wolę oliwki. Z mixem za dużo smarowania, rozcierania i do tego nie pielęgnuje mojej skóry tak dobrze jak oleje. I leży ten mix czekając na przeterminowanie. Może chciałabyś 70% dużego opakowania?

Jeszcze mam do oddania balsam Nakomarek, raz użyty - mnie niestety komary normalnie żarły po wysmarowaniu.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-08-03 o 17:23
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 18:13   #630
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Jestem zachwycona Kremową Śmietanką i Maślanką Avocado Oba mydełka są bardzo delikatne, nie wysuszają, skóra jest po nich miękka i gładka. Maślanka Avocado to najbardziej kremowe mydło jakie miałam, do tego ładnie pachnie. Używam ich głównie do mycia rąk (baaardzo sucha skóra), czasem do ciała.

Bardzo zadowolona jestem też z Zielonego Toniku, którego używam do mycia twarzy (cera mieszana). Bardzo dobrze oczyszcza i nie wysusza skóry, mam wrażenie, że dobrze działa na moją cerę Polubiłam to mydełko jeszcze bardziej niż Różowy Grapefruit

Dzisiaj zaczynam testować Żółty Sandał

Kokosowa Pianka zniknęła z oferty sklepu Byłam bardzo ciekawa tego mydełka, ale nie miałam okazji go wypróbować
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 14:35:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.