Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-15, 11:52   #901
wjednastrone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez lilia495 Pokaż wiadomość
Zamykając oczy po prostu widzę się w tym zawodzie, cały czas o tym myśle Ja chce już na uczelnie
oooo i miło taki wpis widzieć , ja też już czekam i na wyniki i na efekty.
Aczkolwiek jeszcze nigdzie się nie zarejestrowałam, pewno w tym tyg. się za to wezmę, nie lubię tego wypełniania tych wszystkich rubryk.

Gruniaa- też będę się rejestrować na PUM, kto wie, może się spotkamy ...osobiście liczę, że progi dostania się- nie będą wysokie, czy nawet średnie, bo moja matura wiele pozostawia do życzenia. Najwyżej zostanie mi PWSZ.

zilka9- jak najbardziej masz racje. hmm.. na moją odpowiedź odnośnie najbliższych planów, każdy patrzy z niedowierzaniem, oj to jest często demobilizujące.
Dobrze, napisałaś, życie i tak zweryfikuje...., ale jaką stratą byłoby nie spróbować!.
wjednastrone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 15:35   #902
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez wjednastrone Pokaż wiadomość
oooo i miło taki wpis widzieć , ja też już czekam i na wyniki i na efekty.
Aczkolwiek jeszcze nigdzie się nie zarejestrowałam, pewno w tym tyg. się za to wezmę, nie lubię tego wypełniania tych wszystkich rubryk.

Gruniaa- też będę się rejestrować na PUM, kto wie, może się spotkamy ...osobiście liczę, że progi dostania się- nie będą wysokie, czy nawet średnie, bo moja matura wiele pozostawia do życzenia. Najwyżej zostanie mi PWSZ.

zilka9- jak najbardziej masz racje. hmm.. na moją odpowiedź odnośnie najbliższych planów, każdy patrzy z niedowierzaniem, oj to jest często demobilizujące.
Dobrze, napisałaś, życie i tak zweryfikuje...., ale jaką stratą byłoby nie spróbować!.
A gdzie planujesz studiowac? Skad jestes?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 15:43   #903
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez wjednastrone Pokaż wiadomość
zilka9- jak najbardziej masz racje. hmm.. na moją odpowiedź odnośnie najbliższych planów, każdy patrzy z niedowierzaniem, oj to jest często demobilizujące.
Dobrze, napisałaś, życie i tak zweryfikuje...., ale jaką stratą byłoby nie spróbować!.
Nie patrz na innych.Ja patrzyłam i wierz mi, źle na tym wyszłam Teraz, gdy dojrzałam do pewnych rzeczy szczerze nie interesuje mnie opinia innych. Nawet rodziny. Oni zawsze chcą dobrze, ale szczerze nie znają realiów rynku pracy ani tego zawodu ( oprócz standardowego gadania- pielęgniarka jest tylko pomocnicą lekarza i podciera tyłki ). Ile osób będzie kiwało głową z podziwem, jak po 3 latach wyjdziesz z fachem, na skalę światową, w ręku i bez trudu dostaniesz pracę ( przynajmniej u mnie nie ma z tym żadnego problemu).
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 18:36   #904
wjednastrone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez gruniaa Pokaż wiadomość
A gdzie planujesz studiowac? Skad jestes?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A ja jestem z Łodzi i mam ochotę stąd czmychnąć

zilka9- i masz ogrom racji, no naokrągło trzeba zatykać uszy i nie słuchać, bo strasznie dobijają...
Zilka9 a Ty przed podjęciem decyzji,czy już na studiach?.
wjednastrone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 19:36   #905
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Ja jeszcze na studiach, ale innych (w zeszłym roku miałam do wyboru dwa kierunki i niestety wybrałam ten zdaniem innych, bardziej przyszłościowy zamiast pielęgniarstwa i źle na tym wyszłam ). Chcę skończyć rok na obecnym(też medycznym) kierunku żeby móc sobie przepisać część przedmiotów na pierwszym roku pielęgniarstwa. Nie żałuję decyzji z przed roku, bo teraz jestem pewna, co chcę robić w życiu, a rok temu miałam jeszcze wątpliwości- może pielęgniarstwo może położnictwo, pedagogika itp
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 09:38   #906
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: studia pielęgniarstwo

Dziewczyny napiszcie proszę co sądzicie... Miałam się rejestrować na pielęgniarstwo dzienne i rezygnować z pracy (pracuję na 3/4 etatu w biurze, mam męża i 2 dzieci) ale coś mnie jeszcze natchnęło żeby sprawdzić czy przypadkiem jakieś niestacjonarne studia się w pobliżu nie otworzyły. No i 35 kilometrów od miejsca mojego zamieszkania będzie można od października studiować pielęgniarstwo zaocznie :O
Nie do końca rozumiem jak to wygląda, nie ma planów- nie wiem kiedy byłyby być praktyki skoro studenci mieliby pracować w tygodniu.

Nie wiem co lepsze, bo trochę boję się czy rzucać pracę- szczególnie że mój mąż też jakichś kokosów nie zarabia. Z drugiej strony dzienne mam 15 km. od domu i są za darmo. Te zaoczne kosztują 600 zł./mies. czyli dokładnie pół mojej wypłaty i pewnie poza pracą, nauką i studiami nie miałabym już w ogóle czasu dla rodziny. Nie wiem co zrobić
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 13:27   #907
Atena7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: studia pielęgniarstwo

Kochane koleżanki, która z was w tym roku się broni? Albo już jest po obronie? Ja obronę mam za tydzień i chciałabym wiedzieć co mi poradzicie, żebym sobie powtórzyła? O co na pewno mnie zapytają? (chodzi mi o egzamin dyplomowy na szpitalu)

Z góry bardzo wam dziękuje
__________________
<ciach_reklama>
Atena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 17:56   #908
lilia495
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 111
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez Atena7 Pokaż wiadomość
Kochane koleżanki, która z was w tym roku się broni? Albo już jest po obronie? Ja obronę mam za tydzień i chciałabym wiedzieć co mi poradzicie, żebym sobie powtórzyła? O co na pewno mnie zapytają? (chodzi mi o egzamin dyplomowy na szpitalu)

Z góry bardzo wam dziękuje
Jeśli możesz to napisz na jakiej uczelni jesteś może akurat będziesz mogła doradzić przyszłej pielęgniarce , która wybiera się na tą uczelnie.
Na twoje pytanie , jeśli dziewczyny bedą potrafiły opowiedzieć napewno pomogą
lilia495 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 00:03   #909
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez zilka9 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze na studiach, ale innych (w zeszłym roku miałam do wyboru dwa kierunki i niestety wybrałam ten zdaniem innych, bardziej przyszłościowy zamiast pielęgniarstwa i źle na tym wyszłam ). Chcę skończyć rok na obecnym(też medycznym) kierunku żeby móc sobie przepisać część przedmiotów na pierwszym roku pielęgniarstwa. Nie żałuję decyzji z przed roku, bo teraz jestem pewna, co chcę robić w życiu, a rok temu miałam jeszcze wątpliwości- może pielęgniarstwo może położnictwo, pedagogika itp
Teraz jesteś na położnictwie?
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 01:08   #910
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: studia pielęgniarstwo

Pielegniarstwo zaocznie? :O
Moje jedyne pytanie, jakim niby cudem te wszystkie godziny zajec maja byc tam upchniete?
Sliwko, Wyzsze Szkoly Gotowania na Gazie i Mieszania Zupy Lyzka, nie sa dobrym wyborem. Z wielu powodow.
Idz na dzienne. Takie jest moje zdanie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 07:41   #911
LaRubiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cześć dziewczyny

podłączam się do wątku. Również od tego roku planuję studia, póki co zarejestrowałam się na URz, planuję jeszcze na WUM choć mało realne, że się tam dostanę, ale nie chcę żałować, że nawet nie spróbowałam Mnie jedynie nurtuję wciąż wybór czy pielęgniarstwo czy położnictwo, patrząc przyszłościowo to najlepsze wydaje się pielęgniarstwo, ale docelowo chciałabym pracować z dziećmi, a już w ogóle to z noworodkami i mam dylemat :-( Czy któraś z Was studiuję z myślą o wyjeździe za granicę? Jeśli tak to na jaki kraj stawiacie?
LaRubiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 09:21   #912
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez LaRubiaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

podłączam się do wątku. Również od tego roku planuję studia, póki co zarejestrowałam się na URz, planuję jeszcze na WUM choć mało realne, że się tam dostanę, ale nie chcę żałować, że nawet nie spróbowałam Mnie jedynie nurtuję wciąż wybór czy pielęgniarstwo czy położnictwo, patrząc przyszłościowo to najlepsze wydaje się pielęgniarstwo, ale docelowo chciałabym pracować z dziećmi, a już w ogóle to z noworodkami i mam dylemat :-( Czy któraś z Was studiuję z myślą o wyjeździe za granicę? Jeśli tak to na jaki kraj stawiacie?
Ja również wybieram się na WUM, choć nie wiem jakie będą teraz progi bez kursu PP.
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 09:29   #913
sheena84
Rozeznanie
 
Avatar sheena84
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 808
Dot.: studia pielęgniarstwo

Macie do wyboru jezyk obcy? Jak tak to jaki wybieracie?
sheena84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 11:52   #914
LaRubiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez zilka9 Pokaż wiadomość
Ja również wybieram się na WUM, choć nie wiem jakie będą teraz progi bez kursu PP.
A wiadomo coś kiedy wyniki rekrutacji?

Cytat:
Napisane przez sheena84
Macie do wyboru jezyk obcy? Jak tak to jaki wybieracie?
Jakby była możliwość wyboru to bym zapewne wzięła niemiecki
LaRubiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 18:53   #915
mabel
Przyczajenie
 
Avatar mabel
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cześć dziewczyny!

Ja też już zarejestrowana. Proszę odezwijcie się przyszłe koleżanki z UJ!

Dodam też, że chyba jednak wybiorę położnictwo. Chociaż pewnie jeszcze kilka razy zmienię decyzję do ostatecznego terminu zapisów na studia

Mam tylko dość duży dylemat: muszę pracować w trakcie roku akademickiego. Czy dziewczyny już studiujące są w stanie powiedzieć czy jest szansa chociaż na te 20 h tygodniowo?
__________________
http://youtu.be/mAXGON5P3Vk
mabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 19:58   #916
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez mabel Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Ja też już zarejestrowana. Proszę odezwijcie się przyszłe koleżanki z UJ!

Dodam też, że chyba jednak wybiorę położnictwo. Chociaż pewnie jeszcze kilka razy zmienię decyzję do ostatecznego terminu zapisów na studia

Mam tylko dość duży dylemat: muszę pracować w trakcie roku akademickiego. Czy dziewczyny już studiujące są w stanie powiedzieć czy jest szansa chociaż na te 20 h tygodniowo?
Na lic niestety mozesz zapomniec o pracy w takim wymiarze godzin. Na mgr da rade bez problemow.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 21:15   #917
LaRubiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez mabel Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Ja też już zarejestrowana. Proszę odezwijcie się przyszłe koleżanki z UJ!

Dodam też, że chyba jednak wybiorę położnictwo. Chociaż pewnie jeszcze kilka razy zmienię decyzję do ostatecznego terminu zapisów na studia

Mam tylko dość duży dylemat: muszę pracować w trakcie roku akademickiego. Czy dziewczyny już studiujące są w stanie powiedzieć czy jest szansa chociaż na te 20 h tygodniowo?
też mam problem odnośnie tego czy wybrać położnictwo czy pielęgniarstwo, a co wpłynęło u Ciebie na decyzję, że jednak położnictwo?
LaRubiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 09:26   #918
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez LaRubiaa Pokaż wiadomość
A wiadomo coś kiedy wyniki rekrutacji?
Pewnie jakoś po 10 lipca.

Ja się wahałam w zeszłym roku- położnictwo czy pielęgniarstwo. Też mam zamiar pracować z dziećmi, najlepiej na intensywnej terapii, ale jednak pielęgniarstwo bardziej mi odpowiada. Po nim można przecież pracować na każdym oddziale. Jasne nie będziesz mogła odbierać porodów, ale również możesz pracować z noworodkami Plus, dla mnie ważnym argumentem było to,że teraz uwielbiam dzieci, kontakt z nimi, ale nie wiem co będzie za 10-15 lat. Czy cały czas będę miała te morze cierpliwości do płaczących i nie współpracujących ze mną dzieci ( wiadomo,że maluchy nie lubią szpitali,igieł itp). Wtedy zawsze mogę zmienić oddział i pracować z dorosłymi, czy z ludźmi starszymi (którzy są na prawdę często wspaniali,zawsze zagadają,coś opowiedzą,oczywiście Ci współpracujący-wiem po wolontariacie ).
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 09:38   #919
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: studia pielęgniarstwo

U mnie do 13 sierpnia jest rekrutacja wiec sobie poczekam pewnie do wrzesnia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 09:45   #920
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez gruniaa Pokaż wiadomość
U mnie do 13 sierpnia jest rekrutacja wiec sobie poczekam pewnie do wrzesnia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dlaczego do września? Poczekaj na wyniki matur. Może będą pozytywnym zaskoczeniem
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 10:16   #921
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez zilka9 Pokaż wiadomość
Dlaczego do września? Poczekaj na wyniki matur. Może będą pozytywnym zaskoczeniem
Chodzi o to ze uczelnia ma nabor na pielegniarstwo do 13.08 wiec pewnie pierwsze listy ukaza sie pod koniec miesiaca jakos albo poczatek wrzesnia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 10:28   #922
LaRubiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez zilka9 Pokaż wiadomość
Pewnie jakoś po 10 lipca.

Ja się wahałam w zeszłym roku- położnictwo czy pielęgniarstwo. Też mam zamiar pracować z dziećmi, najlepiej na intensywnej terapii, ale jednak pielęgniarstwo bardziej mi odpowiada. Po nim można przecież pracować na każdym oddziale. Jasne nie będziesz mogła odbierać porodów, ale również możesz pracować z noworodkami Plus, dla mnie ważnym argumentem było to,że teraz uwielbiam dzieci, kontakt z nimi, ale nie wiem co będzie za 10-15 lat. Czy cały czas będę miała te morze cierpliwości do płaczących i nie współpracujących ze mną dzieci ( wiadomo,że maluchy nie lubią szpitali,igieł itp). Wtedy zawsze mogę zmienić oddział i pracować z dorosłymi, czy z ludźmi starszymi (którzy są na prawdę często wspaniali,zawsze zagadają,coś opowiedzą,oczywiście Ci współpracujący-wiem po wolontariacie ).
Powiem Ci, że mnie przekonujesz
Ja najbardziej widzę siebie wśród dzieci, ewentualnie przy pielęgnacji pacjentów po zabiegach
Wypożyczyłam sobie wczoraj w bibliotece "Podstawy pielęgniarstwa" i podczas zbliżającego się długiego weekendu mam zamiar co nie co się z tym zapoznać.
Z tego co kojarzę jesteś z Warszawy, czy mogłabyś podpowiedzieć gdzie mogłabym się udać żeby spróbować swoich sił jako wolontariuszka? Myślę, że taki 'test' pomógłby mi określić czy w ogóle nadaję się do zawodu pielęgniarki bo przecież zawsze może się okazać, że nie dam sobie rady, a mimo wszystko idąc na te studia muszę rzucić pracę i zmienić trochę swoje życie
LaRubiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 10:47   #923
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Ja byłam w szpitalu Bródnowskim na neurologii, więc oddział na prawdę z różnymi przypadkami. Tyle tylko, że mam tam znajomą pielęgniarkę i to ona wstawiła się za mną u oddziałowej. Nie wiem jak to jest z takimi osobami z zewnątrz, bo w sumie ja nie mogłam za wiele tam robić- wiadomo, że nie mam żadnych uprawnień. Ale podpatrzeć co robią pielęgniarki, jak się zachowują pacjenci. Pogadać z tymi którzy byli do tego zdolni, poprawić poduszkę tym którzy chcieli (nie do wszystkich mogłam się nawet dotknąć, bo wiadomo,że niektórzy po zabiegach czy z różnymi sprzętami przy ciele). Pomóc przy jedzeniu, umyć twarz- to już coś. A Ci którzy opowiedzieli mi pół swojego życia, dziękowali za uczesanie włosów, czy naciągnięcie kołdry na nogi dali mi swojego rodzaju pewność, że chcę to robić. Jasne, było też trudno, bo niektórzy nie mogli się ruszać, nie chcieli współpracować z pielęgniarkami itp. Ja polecam wolontariat.
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 10:54   #924
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: studia pielęgniarstwo

Ja bylam pewna, ze chce isc na poloznictwo, ale teraz po waszych wypowiedziach nie wiem czy pielegniarstwo nie lepsze... co prawda chcialabym odbierac porody, uczyc karmic, opiekowac sie ciezarnymi, ale nie wiem czy nie lepiej isc na pielegniarstwo mimo wszystko
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 11:01   #925
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Ja bylam pewna, ze chce isc na poloznictwo, ale teraz po waszych wypowiedziach nie wiem czy pielegniarstwo nie lepsze... co prawda chcialabym odbierac porody, uczyc karmic, opiekowac sie ciezarnymi, ale nie wiem czy nie lepiej isc na pielegniarstwo mimo wszystko
Wiadomo, pielęgniarka porodów nie odbiera, ale resztę możesz robić. Wiesz robisz kurs laktacyjny i zostajesz doradcą laktacyjnym. Możesz pracować na ginekologii, na neonatologii () zrobić specjalizację neonatologiczną. Ostatnio szpitale lubią zatrudniać na oddziały ginekologiczne i noworodkowe położne, bo jest ich dużo, ale pielęgniarki też mogą tam pracować. Zastanów się czy dasz radę przejść przez praktyki, gdzie jest dużo pracy przy starszych ludziach. Mi np. to absolutnie nie przeszkadza ( choć kiedyś sobie tego nie wyobrażałam ).
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 11:45   #926
LaRubiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez zilka9 Pokaż wiadomość
Wiadomo, pielęgniarka porodów nie odbiera, ale resztę możesz robić. Wiesz robisz kurs laktacyjny i zostajesz doradcą laktacyjnym. Możesz pracować na ginekologii, na neonatologii () zrobić specjalizację neonatologiczną. Ostatnio szpitale lubią zatrudniać na oddziały ginekologiczne i noworodkowe położne, bo jest ich dużo, ale pielęgniarki też mogą tam pracować. Zastanów się czy dasz radę przejść przez praktyki, gdzie jest dużo pracy przy starszych ludziach. Mi np. to absolutnie nie przeszkadza ( choć kiedyś sobie tego nie wyobrażałam ).

Ja niestety otwarcie muszę przyznać, że najbardziej obawiam się pampersowania starszych osób, nie jestem jakimś wrażliwcem ale po prostu się tego obawiam... Rozmawiałam z koleżanką, która studiuje pielęgniarstwo i mówiła, że do wszystkiego się idzie przyzwyczaić i tego się trzymam... Czy ktoś ma tak samo jak ja?
LaRubiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 11:49   #927
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez LaRubiaa Pokaż wiadomość
Ja niestety otwarcie muszę przyznać, że najbardziej obawiam się pampersowania starszych osób, nie jestem jakimś wrażliwcem ale po prostu się tego obawiam... Rozmawiałam z koleżanką, która studiuje pielęgniarstwo i mówiła, że do wszystkiego się idzie przyzwyczaić i tego się trzymam... Czy ktoś ma tak samo jak ja?
Ja! Co innego przewinąć niemowlę czy nawet starsze dziecko, a co innego osobę dorosłą. Myślę że jak będzie trzeba to dam radę ale nie wiem sama jak na to zareaguję, bo nigdy tego nie robiłam...
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 11:54   #928
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Ja! Co innego przewinąć niemowlę czy nawet starsze dziecko, a co innego osobę dorosłą. Myślę że jak będzie trzeba to dam radę ale nie wiem sama jak na to zareaguję, bo nigdy tego nie robiłam...
Chyba wiekszosc sie tego obawia. ;/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 12:00   #929
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: studia pielęgniarstwo

LaRubiaa pisałaś, że będziesz musiała rzucić pracę. Czy nie masz żadnych wątpliwości? Czy masz po prostu taką pracę, że Ci nie jest żal...

Ja też będę musiała rzucić pracę i przyznam szczerze, że są takie dni w których myślę że zwariowałam
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 12:26   #930
LaRubiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Ja! Co innego przewinąć niemowlę czy nawet starsze dziecko, a co innego osobę dorosłą. Myślę że jak będzie trzeba to dam radę ale nie wiem sama jak na to zareaguję, bo nigdy tego nie robiłam...
Dokładnie! Mam takie samo myślenie, czyli to normalne ;-)

Cytat:
Napisane przez sliweczka85
LaRubiaa pisałaś, że będziesz musiała rzucić pracę. Czy nie masz żadnych wątpliwości? Czy masz po prostu taką pracę, że Ci nie jest żal...

Ja też będę musiała rzucić pracę i przyznam szczerze, że są takie dni w których myślę że zwariowałam
Oj to jest dla mnie tak ciężka decyzja... Ja bardzo lubię swoją pracę, ludzi z którymi pracuję... Ale co z tego jak na nic sobie nie mogę pozwolić? Wynajem mieszkania (pokój z kuchnią i łazienką ) to ponad połowa mojej wypłaty...
Poza tym marzę o dzieciach, na które w obecnej sytuacji po prostu mnie nie stać... Dlatego planuję wyjazd za granicę, ale tylko mając porządny zawód, stąd pomysł o tych studiach
Jednak czasem nachodzą mnie takie myśli, że wydziwiam, mam stałą pracę i lepiej się jej trzymać ;-)
LaRubiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-18 22:58:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.