Farbowanie henną - część IV - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-17, 19:00   #961
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
podczytuję od niedawna bo muszę coś zrobić z włosami
mam włosy rzadziutkie i cieniutkie a do tego pojawiło się dużo siwych
kolor popielaty (ciemny blond)
wiele z was marzy o włosach w kolorze rudym, czerwonym itp. a ja mam pytanie - czy henna może dać kolor zimny? bez odcieni pomarańczowych?
mam zimny typ urody i boję się pomarańczu

ja farbowałam Khadi Orzechowy brąz i wyszedł mi właśnie zimny brąz bez rudych odcieni

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez alkor Pokaż wiadomość
Skrót myślowy- sorry
Chodziło mi o cassię przygotowaną tak, że puściła barwnik i trzymaną długo, a nie przygotowaną i stosowaną tylko jako odzywka.


a jaki daje kolor?

zawsze myślałam, że kasja jest bezbarwna
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 19:45   #962
201608191619
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 54
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość


a jaki daje kolor?

zawsze myślałam, że kasja jest bezbarwna
Jak każde zielsko kolor zależny od wyjściowego włosów. Sama cassia puszcza ponoć żółty barwnik.
U mnie na odroście dała wrażenie lekkiego rozjaśnienia i takiej złotej powłoki(robił się jaśniejszy, cieplejszy kolor ze złotym połyskiem), a farbowańce rzeczywiście mocno zmieniły kolor(zażółciły się)

http://polehenny.wordpress.com/o-kasji/
http://kascysko.blogspot.com/2014/06...rzewienia.html
201608191619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 21:12   #963
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
ja farbowałam Khadi Orzechowy brąz i wyszedł mi właśnie zimny brąz bez rudych odcieni
o, czyli da się
myślałam raczej o jasnym brązie bo boję się, że orzechowy wyjdzie ciut za ciemny
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 22:19   #964
201608191619
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 54
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
o, czyli da się
myślałam raczej o jasnym brązie bo boję się, że orzechowy wyjdzie ciut za ciemny
Tu masz orzech położony na farbowane włosy. Kładziony na dwa razy, dzień po dniu=pierwsza partia jakieś 45 min, druga 2h15min.
Gencjana w akcji bo przbijał mi na odroście refleks po cassi
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2457
W ostateczności ciepły nie jest
201608191619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 22:46   #965
metalowaa
Raczkowanie
 
Avatar metalowaa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 159
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
kurcze, no właśnie myślałam, że da się uzyskać ciemny blond ale nie za ciemny i żeby był zimny
boję się rudości, zwłaszcza marchewkowej
dzięki za wyjaśnienia
mam coraz więcej siwych włosów od jakiegoś czasu, nigdy nie farbowałam bo mam bardzo słabe i myślałam, że henna będzie dla mnie jakimś wyjściem które przykryje siwe włoski i nie zniszczy obecnego upierzenia
Nie załamuj się jest trochę farb na rynku, które są bardziej naturalne i nie niszczą włosów tak jak chemiczne
metalowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 04:58   #966
Seti11
Raczkowanie
 
Avatar Seti11
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 178
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja będę próbować khadi jasny brąz + cassia (a właściwie mieszkanka Henne Natur) zalane wszystko rumiankiem. Potem rumiankowe szampony, zobaczymy jak wyjdzie, czy rozjaśni obecny rudobrąz. Też nie widzę siebie w rudościach...
Seti11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 11:02   #967
saintfreak
Raczkowanie
 
Avatar saintfreak
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 228
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Seti11 Pokaż wiadomość
Ja będę próbować khadi jasny brąz + cassia (a właściwie mieszkanka Henne Natur) zalane wszystko rumiankiem. Potem rumiankowe szampony, zobaczymy jak wyjdzie, czy rozjaśni obecny rudobrąz. Też nie widzę siebie w rudościach...
Swoją drogą - może niebieska płukanka by zagłuszyła rudość? Wydaje mi się, że to niezbyt inwazyjna metoda, a wieki już praktykowana.
saintfreak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 11:09   #968
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez ziuta89 Pokaż wiadomość
jutro planuje pierwsze farbowanie henną. boje sie okropnie, bede to robic sama. do tej pory farbowałam tylko farbami chemicznymi. teraz mam jasne włosy (od rozjaśniania, takie jakby miodowo-karmelowe). wiem ze temat był miliard razy wałkowany ale nie moge tego znaleźć czy ktoś mógłby tylko powiedzieć czy dobrze kombinuje? chodzi o to zeby koncowym efektem był bardzo ciemny zimny brąz.

1) rozrabiam dzisiaj henne z amlą w stosunku 1:1
2) po 12h nakladam mieszanke, trzymam ok 3h/4h
3) zmywam, susze
4) dzień po farbowaniu rozrabiam indygo i bhringraj (albo indygo i amle) i od razu nakładam, trzymam max 3h

moje pytanie: czy do obu mieszanek moge dodać glutek?
glutka można dodawać do wszystkich mieszanek, nadaje fajną konsystencję, ale trzeba wtedy zrobić bardzo gęstą pastę lub dodać jeszcze proszku albo mąki ziemniaczanej

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Seti11 Pokaż wiadomość
Ja będę próbować khadi jasny brąz + cassia (a właściwie mieszkanka Henne Natur) zalane wszystko rumiankiem. Potem rumiankowe szampony, zobaczymy jak wyjdzie, czy rozjaśni obecny rudobrąz. Też nie widzę siebie w rudościach...
henna natur to coś w rodzaju mieszanki heenara? czy jakieś ciemniejsze wychodzi?

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

dla niezorientowanych: ruszyła przedsprzedaż henny od pole henny . pokusiłam się jeszcze na aloes i płatki róży.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 11:15   #969
saintfreak
Raczkowanie
 
Avatar saintfreak
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 228
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Idę do kąta płakać, znów robi przedsprzedaż na pół miesiąca przed moim zastrzykiem gotówki A szkoda, brałabym, odrosty zaczynają się rzucać w oczy.
saintfreak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 12:13   #970
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
glutka można dodawać do wszystkich mieszanek, nadaje fajną konsystencję, ale trzeba wtedy zrobić bardzo gęstą pastę lub dodać jeszcze proszku albo mąki ziemniaczanej

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------



henna natur to coś w rodzaju mieszanki heenara? czy jakieś ciemniejsze wychodzi?

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

dla niezorientowanych: ruszyła przedsprzedaż henny od pole henny . pokusiłam się jeszcze na aloes i płatki róży.
właśnie widziałam na blogu ale coś mi za bardzo się wypłukuje henna z tego sklepu, chyba wrócę do heenary
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 14:31   #971
vixen89
Raczkowanie
 
Avatar vixen89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
Dot.: Farbowanie henną - część IV

hej! Słyszałyście może o hennie: hennedrog fr? Używał jej ktoś?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aukcjawzorlavandehenne.jpg (180,9 KB, 19 załadowań)
__________________
Heroes of the Storm
World of Warcraft
Diablo III

--------
Anime rulezz!
Fairy Tail, Bleach, Akatsuki no Yona, Cross Ange, Shingeki no Kyojin, Brave 10

Edytowane przez vixen89
Czas edycji: 2014-06-18 o 14:38
vixen89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 14:49   #972
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
dla niezorientowanych: ruszyła przedsprzedaż henny od pole henny . pokusiłam się jeszcze na aloes i płatki róży.
Ja poczekam na zbiór monsunowy, no i jeszcze mam zapasy A do czego te płatki róży - na włosy czy skórę?

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez vixen89 Pokaż wiadomość
hej! Słyszałyście może o hennie: hennedrog fr? Używał jej ktoś?
Nie, w składzie ma czerwony barwnik sodium picramate ..
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 15:40   #973
vixen89
Raczkowanie
 
Avatar vixen89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Szkoda, dzięki za odpowiedz
__________________
Heroes of the Storm
World of Warcraft
Diablo III

--------
Anime rulezz!
Fairy Tail, Bleach, Akatsuki no Yona, Cross Ange, Shingeki no Kyojin, Brave 10

Edytowane przez vixen89
Czas edycji: 2014-06-19 o 21:59
vixen89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 17:45   #974
Seti11
Raczkowanie
 
Avatar Seti11
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 178
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
glutka można dodawać do wszystkich mieszanek, nadaje fajną konsystencję, ale trzeba wtedy zrobić bardzo gęstą pastę lub dodać jeszcze proszku albo mąki ziemniaczanej

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------



henna natur to coś w rodzaju mieszanki heenara? czy jakieś ciemniejsze wychodzi?

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

dla niezorientowanych: ruszyła przedsprzedaż henny od pole henny . pokusiłam się jeszcze na aloes i płatki róży.
To mieszanka: cassii, rumianku, rozmarynu, lawsonii. Nazywa się dokładnie Henne Natur Blond, francuska mieszanka tych składników, jak wszystkie cassie nie rozjaśnia, a może trochę, ale na pewno daje fajny odcień.

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
o, czyli da się
myślałam raczej o jasnym brązie bo boję się, że orzechowy wyjdzie ciut za ciemny
A przy okazji próbowałaś półnaturalnych, np. Venity, albo Delii? Ja byłam zadowolona z nich, fajny odcień. Z naturalnego ciemnego blondu zeszłam do średniego, z tym że na przekór zaleceniom koloryzacji, używałam szamponów rumiankowych. I może za jakiś czas wrócę, jak pozbędę się tego odcienia rudości. Tylko cholera jakoś wydaje mi się, że tych siwulców nie brała ani Venita ani Delia. Poza tym w sumie można po nich na przemian dawać cassię co jakiś czas by odżywić.
Seti11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 23:35   #975
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Ja poczekam na zbiór monsunowy, no i jeszcze mam zapasy A do czego te płatki róży - na włosy czy skórę?
na skórę . od tego dostawcy ma być bardziej pomarańczowa to się skusiłam
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 01:13   #976
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Seti11 Pokaż wiadomość
A przy okazji próbowałaś półnaturalnych, np. Venity, albo Delii? Ja byłam zadowolona z nich, fajny odcień. Z naturalnego ciemnego blondu zeszłam do średniego, z tym że na przekór zaleceniom koloryzacji, używałam szamponów rumiankowych. I może za jakiś czas wrócę, jak pozbędę się tego odcienia rudości. Tylko cholera jakoś wydaje mi się, że tych siwulców nie brała ani Venita ani Delia. Poza tym w sumie można po nich na przemian dawać cassię co jakiś czas by odżywić.
nie, ja w ogóle nie farbowałam włosów bo naprawdę mam słabiutkie i zawsze się bałam farb
a teraz bardzo przybyło mi siwych włosów i to tak nagle w przeciągu roku, tragedii nie ma ale nie jestem zachwycona tymi nowymi siwymi nabytkami
poza tym ciągle się biję z myślami bo włosy mimo, że słabe to rosną jak szalone i obawiam się, że będę musiała co chwila bawić się z odrostami
mam milion dylematów i ogromną ochotę na jakąś hennę
za ciemnej nie mogę mieć i za rudej też nie i tak siedzę i kombinuję jak koń pod górkę
poza tym jak oglądam filmiki z nakładaniem tego cuda to też mnie ogarnia przerażenie bo na łatwe to to nie wygląda
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 08:25   #977
Seti11
Raczkowanie
 
Avatar Seti11
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 178
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
nie, ja w ogóle nie farbowałam włosów bo naprawdę mam słabiutkie i zawsze się bałam farb
a teraz bardzo przybyło mi siwych włosów i to tak nagle w przeciągu roku, tragedii nie ma ale nie jestem zachwycona tymi nowymi siwymi nabytkami
poza tym ciągle się biję z myślami bo włosy mimo, że słabe to rosną jak szalone i obawiam się, że będę musiała co chwila bawić się z odrostami
mam milion dylematów i ogromną ochotę na jakąś hennę
za ciemnej nie mogę mieć i za rudej też nie i tak siedzę i kombinuję jak koń pod górkę
poza tym jak oglądam filmiki z nakładaniem tego cuda to też mnie ogarnia przerażenie bo na łatwe to to nie wygląda
To koleżanko, przechodzisz dokładnie taką drogę jak ja . Słuchaj, ja też nie mam dużych doświadczeń z farbą, zaczęłam jak właśnie te siwe się pojawiły, w sumie to nie jest ich dużo, ale je widzę... Nigdy nie farbowałam farbą, poza kilka razy szamponem, a potem właśnie Henna Delii, Venity. Spróbuj w takim razie tej Delii albo Venity, nie zniszczy włosów. Delia to kolor blond, a Venita słoneczny blond. Moim zdaniem fajne kolorki, może złapie siwe, a jak nie to może tak jak ja Khadi+cassia. Jak zrobię to dam ci znać. Na razie czekam na cassię (Henne Natur), bo jest tańsza niż ta z khadi. Na Khadi wywaliłam 30 zł, cassia z Khadi też prawie tyle, więc zamówiłam tą Henne Natur (koszt 15 zł + przesyłka), więc troszkę taniej. Jak by było za ciemno to będę naturalnie rozjaśniać, polecam blog Idalii. Podobno maseczka z bananem jest dobra, już nawet próbowałam ale nie wiem jak pozbyć się farfocli z włosów hahahaha. W razie co pisz, bo ja też ten temat przerabiam.
Seti11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 09:31   #978
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny a nie bylaby ktoras ze slaska chetna na wziecie 1kg henny i cassi w przedsprzedazy? Kilo to dla mnie za duzo, mialam 200g ziolek (50/50) i zuzylam dopiero po 5 miesiacach. Jakbym miala miec 2 kilo ziol w domu to bym za 4 lata nie zuzyla
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 13:52   #979
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nie bylaby ktoras ze slaska chetna na wziecie 1kg henny i cassi w przedsprzedazy? Kilo to dla mnie za duzo, mialam 200g ziolek (50/50) i zuzylam dopiero po 5 miesiacach. Jakbym miala miec 2 kilo ziol w domu to bym za 4 lata nie zuzyla
Kilo to tylko 10 torebek a i miksować chyba możesz ( przynajmniej wcześniej tak było), np kilka torebek henny kilka innego zioła, chyba, że teraz się zmieniło.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-19, 14:19   #980
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Seti11 Pokaż wiadomość
To koleżanko, przechodzisz dokładnie taką drogę jak ja . Słuchaj, ja też nie mam dużych doświadczeń z farbą, zaczęłam jak właśnie te siwe się pojawiły, w sumie to nie jest ich dużo, ale je widzę... Nigdy nie farbowałam farbą, poza kilka razy szamponem, a potem właśnie Henna Delii, Venity. Spróbuj w takim razie tej Delii albo Venity, nie zniszczy włosów. Delia to kolor blond, a Venita słoneczny blond. Moim zdaniem fajne kolorki, może złapie siwe, a jak nie to może tak jak ja Khadi+cassia. Jak zrobię to dam ci znać. Na razie czekam na cassię (Henne Natur), bo jest tańsza niż ta z khadi. Na Khadi wywaliłam 30 zł, cassia z Khadi też prawie tyle, więc zamówiłam tą Henne Natur (koszt 15 zł + przesyłka), więc troszkę taniej. Jak by było za ciemno to będę naturalnie rozjaśniać, polecam blog Idalii. Podobno maseczka z bananem jest dobra, już nawet próbowałam ale nie wiem jak pozbyć się farfocli z włosów hahahaha. W razie co pisz, bo ja też ten temat przerabiam.
oj, jak zrobisz to koniecznie pokaż jak wyszło
ja na razie się czaję muszę chyba dojrzeć do realizacji tego pomysłu z hennowaniem
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 16:34   #981
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nie bylaby ktoras ze slaska chetna na wziecie 1kg henny i cassi w przedsprzedazy? Kilo to dla mnie za duzo, mialam 200g ziolek (50/50) i zuzylam dopiero po 5 miesiacach. Jakbym miala miec 2 kilo ziol w domu to bym za 4 lata nie zuzyla
możesz mieszać . ja zamówiłam 3 rodzaje. albo dobrać coś do nakładania solo dla odżywienia czy jako dodatek do domowych masek (do henny dobrałam aloes i płatki róży)
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 21:15   #982
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
możesz mieszać . ja zamówiłam 3 rodzaje. albo dobrać coś do nakładania solo dla odżywienia czy jako dodatek do domowych masek (do henny dobrałam aloes i płatki róży)
Dzieki juz zamowilam. Wzielam henne, cassie i po jednej paczuszce platkow roz i glinki, te dwa z mysla o maseczkach. Do czego uzywasz tego aloesu?
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 23:34   #983
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cześć dziewczyny

Właśnie spłukałam khadi orzechowy brąz, i..
Wygląda na to, ze henna zupełnie nie "złapała" (po przygotowaniu mieszanka mi wystygła i kilka razy ją podgrzewałam..może dlatego?). Za to widać efekty indygo
Przechodząc do sedna: mam kolor ciemnobrązowy, bardzo chłodny, z szaro-zielona poświatą. (nie wstawiam zdjęcia, bo w sztucznym swietle zdj nie oddają rzeczywistości)

Jakiej henny użyć, żeby to ocieplić? Efekt miał być neutralny, z delikatnymi złotymi, beżowymi refleksami. Nic rudego.

(Chciałabym użyć henny, bo to pogrubianie, ochranianie włosa itd no i wydaje mi się, że płukanki rozjaśniające mają słabe działanie)

Farbowałam wcześniej orzechowym brązem i było ok, tak jak chciałam, czy powinnam po prostu użyc go jeszcze raz? Tak się zastanawiam, bo wtedy używałabym 2gi raz indygo.

Edit: Na pole henny piszą, że można ocieplić samą henną + amlą, trzymaną krócej (1h). Ale czy krótszy czas trzymania spowoduje że zamiast rudych refleksów będę miała złote?

Pomóżcie!
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=747956 wymianka kosmetyczna

Edytowane przez lolandra
Czas edycji: 2014-06-19 o 23:42
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 07:37   #984
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny jaka henna będzie najbardziej zbliżona do Casting brąz 400? Khadi ciemny brąz?
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 11:31   #985
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Witajcie Czy wiecie może, jaką mieszanką henny uzyskać kolor zbliżony do pomarańczu? Jaki kolor wychodzi po hennie z amlą i janthropą?
Mam włosy hennowane zwykłą henną ale bardziej wpadają w czerwień.
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 11:51   #986
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Dzieki juz zamowilam. Wzielam henne, cassie i po jednej paczuszce platkow roz i glinki, te dwa z mysla o maseczkach. Do czego uzywasz tego aloesu?
albo sypnę do henny albo pójdzie na maski przed myciem, ma działanie nawilżające, więc mi się przyda. róża do twarzy (z wodą różaną się lubimy bardzo)

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Witajcie Czy wiecie może, jaką mieszanką henny uzyskać kolor zbliżony do pomarańczu? Jaki kolor wychodzi po hennie z amlą i janthropą?
Mam włosy hennowane zwykłą henną ale bardziej wpadają w czerwień.
khadi z amla i jantropą da coś ciemniejszego niż henna solo i wg mnie nie będzie to pomarańcz
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 17:18   #987
metalowaa
Raczkowanie
 
Avatar metalowaa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 159
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Witajcie Czy wiecie może, jaką mieszanką henny uzyskać kolor zbliżony do pomarańczu? Jaki kolor wychodzi po hennie z amlą i janthropą?
Mam włosy hennowane zwykłą henną ale bardziej wpadają w czerwień.
Ja do zwykłej henny dosypałam pół łyżeczki cynamonu i drugie pół imbiru i wyszedł piękny rudy Na włosach jasny brąz z rudymi w słońcu refleksami
metalowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-21, 11:31   #988
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaka henna będzie najbardziej zbliżona do Casting brąz 400? Khadi ciemny brąz?

dokładni

------------------------------------------

ja własnie siedzę z henną na kłaczkach.... niestety tak wyszło, ze nie mogłam na noc nałożyć, więc mam nadzieję dzisiaj całe popołudnie z nią siedzieć... W sumie na dworze jest chłodno, więc wcale mi ta czapa na głowie nie wadzi
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-21, 15:26   #989
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie henną - część IV

jaka szkoda, że też nie ma pięknej blond henny...
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-21, 17:12   #990
Seti11
Raczkowanie
 
Avatar Seti11
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 178
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
jaka szkoda, że też nie ma pięknej blond henny...
No właśnie, takiej naturalnej...
Seti11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.