wypryski po tabletkach antykoncepcyjnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-08, 21:19   #1
Ingene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 22
Question

wypryski po tabletkach antykoncepcyjnych


Hej,
od pewnego czasu zaczęły mi się pojawiać wypryski na dekolcie. Mam je też na twarzy znacznie częściej niż do tej pory. Pojawiło się to po pewnym czasie brania tabletek antykoncepcyjnych ( ok 2, 3 m-ce ). Biorę Microgynon. Wszędzie czytam, że tabletki raczej poprawiają wygląd skóry. Czy w moim przypadku mogło być odwrotnie. Okres dojrzewania już raczej przeszłam ( 24 lata ). Nigdy nie miałam problemów ze skórą a tabletki biorę od ok 7 m-cy. Czy któraś z was miała podobny problem? Nie wiem już co robić. Nic nie pomaga na te wypryski a u ginekologa jeszcze z tym nie byłam. Poza tym po Microgynonie czuję się świetnie. Żadnych dolegliwości i nie chcę eksperymentować z innymi tabletkami. HELP!!!
Ingene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 22:05   #2
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: wypryski po tabletkach antykoncepcyjnych

Źle dobrane tabletki mogą wywołać taki efekt. Skoro wcześniej nie miałaś kłopotów z cerą idź do ginekologa i poproś o inne tabletki. Ja na przykład nie mogę brać Cilestu - strasznie po nich płaczę: reklama z pieskiem albo szczęśliwą rodziną powoduje u mnie ogromne wzruszenie, zaś po Triquilar miałam strasznego doła... W końcu lekarka dobrała mi idealne dla mnie tabletki i teraz nie mam tych problemów.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 06:00   #3
Natalie18
Raczkowanie
 
Avatar Natalie18
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z daleka...
Wiadomości: 89
GG do Natalie18
Dot.: wypryski po tabletkach antykoncepcyjnych

wiesz co,narazie staraj sie nie panikowac.ja od pewnego czasu równiez zauwazylam gdzie niegdzie jakies male wypryski,ktore zaraz znikaja,podobnie jest na plecach.A zauwazylam ze dzieje sie tak wylacznie w czasie 7-dniowej przerwy.Na poczatku troche mnie to zaniepokoilo,ale lekarz powiedzial,ze to nic takiego i doslzam do wniosku,ze skoro ogólnie bardzo dobrze po moich tabletkach sie czuje,to nie bede ich zmieniac z powodu paru pryszczy,ktore i tak na wiekszosc czasu znikaja.Jesli przez dluzszy czas beda sie utrzymywac,a Ty bedziesz przekonana ze cos jest nie tak,wtedy ruszaj smialo do lekarza
__________________
Siostry z przypadku,przyjaciółki z wyboru...;-)

Leci mi juz 20-stka...


Od 1 paździenika w Poznaniu studentka
Natalie18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.