Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-13, 09:21   #1
Infinityx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 65

Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.


Witam, mam pewne pytanie. Ostatnio kupiłam kurtkę w sieciówce, jednak szybko się rozmyśliłam gdyż następnego dnia znalazłam inną, która bardziej mi odpowiadała. Udałam sie do butiku, by ją zwrócić, jednak ekspedientka zaproponowała mi zwrot gotówki jedynie na kartę podarunkową. Nie jest to mój ulubiony sklep, dlatego i tak jej nie wykorzystam, poza tym, potrzebuję gotówki na nową kurtkę. I tu pojawia się moje pytanie - czy takie działanie jest zgodne z prawem? Czy mam jakieś szanse na odzyskanie pieniędzy? Z góry dziękuję.
Infinityx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 09:56   #2
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

H&M ma taką politykę ostatnio ...
tez mnie to poirytowalo, bo dostalam zwrot w ramach reklamacji - buty rozpadly sie po 3 dniach
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 10:04   #3
Infinityx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 65
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Czytałam, że sporo sieciówek ma ostatnio taką politykę, i tu pojawia się moje pytanie, czy mimo wszystko, można się starać o zwrot gotowki. Pieniądze są mi potrzebne, gdyż potrzebuję kurtki na wiosnę, a bez zwrotu pieniędzy po prostu nie będe miała za co jej kupić, stąd moje pytanie. Ktoś wie?
Infinityx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 10:12   #4
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

a powiedzialas przy zwrocie, ze nie chcesz bonu tylko gotowke?
swojego czasu pamietam jak w jednym sklepie zwracama torebki, bo mi sie odwidziala i powiedzieli ok, nie ma sprawy, prosze sobie wybrac cos innego ...
na co ja zapytalam czy nie ma mozliwosci zwrotu gotowki, a Pani odpowiedziala ze oczywiscie.
czyli taka polityka, ze klienta sie nie informuje o mozliwoscy zwrotu gotowki, choc taka jest, a ten wtedy sobie cos innego wybierze.
zastanawia mnie jak to dziala w przypadku tego bonu, bo ja niestety bylam wtedy w szoku, ze mi takie cos zaproponowali i nie zapytalam ...
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 10:25   #5
Infinityx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 65
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Na paragonie jest zapiska, że zwrot na kartę podarunkową, ale przy kasie nikt mnie o tym nie poinformował, dopiero po fakcie. Jeśli już mam tam wrócić, i walczyć o swoje racje to chciałabym mieć jakąś podstawę, bo jeśli to, co proponuje mi sklep jest zgodne z prawem to chyba nie ma sensu się wykłócać. Ale fakt, byłam w szoku, jako, ze zwrotu dokonywałam chyba po godzinie, bo znalazłam inną kurtkę, a tu taka niespodzianka.
Infinityx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 11:16   #6
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Wydaje mi się, że skoro zwracasz kurtkę bo przestała ci się podobać to sklep ma prawno ustalić własne warunki zwrotu/wymiany.
Gdyby to była reklamacja bo produkt ma np ukryte wady to musieliby oddać kasę.
Ewentualnie możesz popytać wśród znajomych czy ktoś robi tam zakupy i wymienić się kartę za gotówkę.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 12:37   #7
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Sklep NIE MA obowiązku przyjmowania zwrotów, to jest tylko i wyłącznie dobra wola sklepu. Co innego w przypadku zakupów przez Internet.

Z kolei w przypadku reklamacji sklep nie ma prawa zmuszać klienta do karty podarunkowej - jeśli reklamacja jest rozpatrzona pozytywnie, w pierwszej kolejności jest naprawa/wymiana na nowy, taki sam towar, a jeśli te opcje są niemożliwe wówczas mamy prawo odstąpić od umowy, czyli odzyskać pieniądze.
Art.8 2 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, warto poczytać
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 12:47   #8
speare
exmod na urlopie:)
 
Avatar speare
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 19 482
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Sklep NIE MA obowiązku przyjmowania zwrotów, to jest tylko i wyłącznie dobra wola sklepu. Co innego w przypadku zakupów przez Internet.

Z kolei w przypadku reklamacji sklep nie ma prawa zmuszać klienta do karty podarunkowej - jeśli reklamacja jest rozpatrzona pozytywnie, w pierwszej kolejności jest naprawa/wymiana na nowy, taki sam towar, a jeśli te opcje są niemożliwe wówczas mamy prawo odstąpić od umowy, czyli odzyskać pieniądze.
Art.8 2 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, warto poczytać
Dokładnie tak, przyjmowanie zwrotów jest tylko i wyłącznie dobrą wolą sklepu i mogą sobie ustalić jakie chcą warunki, także nie można tutaj mówić o jakichkolwiek niezgodnościach z prawem. Równie dobrze mogliby nie przyjmować w ogóle zwrotów zakupionego towaru. Oczywiście chodzi mi o towar pełnowartościowy
speare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 12:48   #9
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Może odsprzedaj komuś tę kartę?
Niestety też się tak wkopałam, rzecz na szczęście nie była droga ale i tak nie jestem w stanie już od kilku miesięcy sobie tam czegoś kupić bo mi się nic nie podoba... Staram się unikać zakupów w takich sklepach bo mnie to denerwuje
W H&M można teraz tylko w ten sposób zwracać? Przez jakiś czas kupowałam tam bardzo dużo rzeczy, właśnie z powodu bezproblemowych zwrotów.. których i tak nie robiłam, więc ich polityka działała ale jak na kartę podarunkową to na pewno nie będę już tyle kupować. Bez sensu.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 12:52   #10
Lilotron
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotron
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 303
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Może odsprzedaj komuś tę kartę?
Niestety też się tak wkopałam, rzecz na szczęście nie była droga ale i tak nie jestem w stanie już od kilku miesięcy sobie tam czegoś kupić bo mi się nic nie podoba... Staram się unikać zakupów w takich sklepach bo mnie to denerwuje
W H&M można teraz tylko w ten sposób zwracać? Przez jakiś czas kupowałam tam bardzo dużo rzeczy, właśnie z powodu bezproblemowych zwrotów.. których i tak nie robiłam, więc ich polityka działała ale jak na kartę podarunkową to na pewno nie będę już tyle kupować. Bez sensu.
W H&M zwracają na kartę podarunkową jeśli np. kupiono coś z rabatem w ramach promocji (kupon z gazety itd.) - często przy tym robią adnotację na paragonie, że ew. zwrot na kartę podarunkową. Raz mi się zdarzył niedoinformowany sprzedawca, który nie dość, że zwrócił mi gotówkę to jeszcze bez pomniejszenia kwoty o rabat, ale się nie dopominałam
Bardzo wątpię, żeby wprowadzili zwroty tylko na kartę w ramach normalnego kupownia.
Lilotron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 14:00   #11
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Cytat:
Napisane przez Lilotron Pokaż wiadomość
W H&M zwracają na kartę podarunkową jeśli np. kupiono coś z rabatem w ramach promocji (kupon z gazety itd.) - często przy tym robią adnotację na paragonie, że ew. zwrot na kartę podarunkową. Raz mi się zdarzył niedoinformowany sprzedawca, który nie dość, że zwrócił mi gotówkę to jeszcze bez pomniejszenia kwoty o rabat, ale się nie dopominałam
Bardzo wątpię, żeby wprowadzili zwroty tylko na kartę w ramach normalnego kupownia.
Uff, to dobrze, bo jednak lubię ten sklep
Hehe, ja kupiłam na wyprzedaży marynarkę za 70zł ze 140 chyba, tyle, że... ona była z nowej kolekcji Ktoś się pomylił
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 16:53   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 18:40   #13
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

zapoluj na kogoś kto chce coś kupić zaproponuj odsprzedaż bonu, chyba nie ma innej możliwości
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 18:41   #14
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

głupia bylam ze nie poprosilam o gotowke, bo przeciec to nie byl zwrot tylko reklamacja ... jakas zakrecona bylam
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 22:51   #15
agusia2211
Raczkowanie
 
Avatar agusia2211
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 281
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Sklep NIE MA obowiązku przyjmowania zwrotów, to jest tylko i wyłącznie dobra wola sklepu. Co innego w przypadku zakupów przez Internet.

Z kolei w przypadku reklamacji sklep nie ma prawa zmuszać klienta do karty podarunkowej - jeśli reklamacja jest rozpatrzona pozytywnie, w pierwszej kolejności jest naprawa/wymiana na nowy, taki sam towar, a jeśli te opcje są niemożliwe wówczas mamy prawo odstąpić od umowy, czyli odzyskać pieniądze.
Art.8 2 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, warto poczytać
Dokładnie możliwość wymiany też jest dobrą wolą sklepu
agusia2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 00:05   #16
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 09:18   #17
monia30
Raczkowanie
 
Avatar monia30
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 319
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
zapoluj na kogoś kto chce coś kupić zaproponuj odsprzedaż bonu, chyba nie ma innej możliwości
dokładnie tak... innej opcji niestety nie ma
monia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 09:16   #18
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

hej, pozwolę sobie odswieżyć trochę wątek. Wczoraj w ramach zniżki 40% kupiłam w Croppie rękawiczki. Dopiero dziś chciałam jeszcze raz je obejrzeć, przymierzyłam ponownie i zauważyłam, że są rozdarte. Metki są, jednak urwałam żyłkę, która je szczepiała (mam nadzieję, że ktoś wie o co mi chodzi. Przez to że były tak ciasno szczepione chyba nie zauważyłam tej wady, jednak boję się, że w sklepie powiedzą mi, że to ja podarłam ). Jednak chodzi mi o to, że na paragonie również mam wybite 'zwrot kasy na kartę'. Czy w przypadku gdy kupiłam towar niepełnowartościowy mają prawo oddać mi pieniądze w tej formie? Nie były drogie, jednak zazwyczaj tam nie kupuje i jak każdy wolałabym dostać zwrot gotówki do ręki.
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 06:41   #19
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
hej, pozwolę sobie odswieżyć trochę wątek. Wczoraj w ramach zniżki 40% kupiłam w Croppie rękawiczki. Dopiero dziś chciałam jeszcze raz je obejrzeć, przymierzyłam ponownie i zauważyłam, że są rozdarte. Metki są, jednak urwałam żyłkę, która je szczepiała (mam nadzieję, że ktoś wie o co mi chodzi. Przez to że były tak ciasno szczepione chyba nie zauważyłam tej wady, jednak boję się, że w sklepie powiedzą mi, że to ja podarłam ). Jednak chodzi mi o to, że na paragonie również mam wybite 'zwrot kasy na kartę'. Czy w przypadku gdy kupiłam towar niepełnowartościowy mają prawo oddać mi pieniądze w tej formie? Nie były drogie, jednak zazwyczaj tam nie kupuje i jak każdy wolałabym dostać zwrot gotówki do ręki.
idz i reklamuj, im szybciej tym lepiej. jak rozpatrzą pozytywnie to muszą oddać kasę. zwrot jest na kartę jak coś zwracasz, a nie reklamujesz
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-02, 14:45   #20
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
idz i reklamuj, im szybciej tym lepiej. jak rozpatrzą pozytywnie to muszą oddać kasę. zwrot jest na kartę jak coś zwracasz, a nie reklamujesz
Dzięki za informację, nie wiedziałam o tym Tym razem, o dziwo, odbyło się bezproblemowo.
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 15:19   #21
sofia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 44
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Niestety dziewczyny mają rację - z prawnego punktu widzenia (a wiem co mówię sklep nie ma obowiązku przyjmować zwrotu pełnowartościowego towaru. To, że jest to praktyka niemal powszechna wynika jedynie z polityki sklepów, dbania o wizerunek i klienta.

W przypadku reklamacji w pierwszej kolejności przysługuje nam prawo wymiany na nowy bądź naprawy. Dopiero kiedy sprzedawca nie jest w stanie zrealizować w/w mamy prawo domagać się zwrotu pieniędzy.

Pozdrawiam.
sofia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 18:35   #22
rudaa20
Raczkowanie
 
Avatar rudaa20
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 92
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Oddałam ostatnio do reklamacji w Reserved torbę i uznano mi ją. Przy kasie pani powiedziała mi że mogę wymienić towar lub otrzymać zwrot na kartę podarunkową. Powiedziałam jej że chce zwrot gotówki. Ona jednak zapewniała mnie że nie ma takiej możliwości , więc zgodziłam sie na tą karte. Ciągle sie nad tym zastanawiam czy jednak miałam prawo otrzymać gotówkę? Czy ktoś miał podobną sytuacje?
rudaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 20:29   #23
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Jeśli reklamowałaś (czyli rozumiem, że coś się zepsuło) a nie naprawili/nie dali nowej to powinni oddać Ci pieniądze. Sugerowanie, że musisz coś wybrać w sklepie to bzdura
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 20:52   #24
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Cytat:
Napisane przez rudaa20 Pokaż wiadomość
Oddałam ostatnio do reklamacji w Reserved torbę i uznano mi ją. Przy kasie pani powiedziała mi że mogę wymienić towar lub otrzymać zwrot na kartę podarunkową. Powiedziałam jej że chce zwrot gotówki. Ona jednak zapewniała mnie że nie ma takiej możliwości , więc zgodziłam sie na tą karte. Ciągle sie nad tym zastanawiam czy jednak miałam prawo otrzymać gotówkę? Czy ktoś miał podobną sytuacje?
Przy reklamacji nie miała prawa odmówić gotówki.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 21:29   #25
anakrk
Zakorzenienie
 
Avatar anakrk
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 125
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Cytat:
Napisane przez rudaa20 Pokaż wiadomość
Oddałam ostatnio do reklamacji w Reserved torbę i uznano mi ją. Przy kasie pani powiedziała mi że mogę wymienić towar lub otrzymać zwrot na kartę podarunkową. Powiedziałam jej że chce zwrot gotówki. Ona jednak zapewniała mnie że nie ma takiej możliwości , więc zgodziłam sie na tą karte. Ciągle sie nad tym zastanawiam czy jednak miałam prawo otrzymać gotówkę? Czy ktoś miał podobną sytuacje?
To dziwne, jeszcze zimą dostałam zwrot gotówki w związku z reklamacją, nawet nie było propozycji wymiany lub karty. Wydaje mi się, że nie mają prawa odmówić zwrotu gotówki w przypadku reklamacji, co innego ze zwrotem - to już zależy od regulaminu sklepu.
anakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 21:45   #26
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zwrot pieniędzy na kartę podarunkową.

Ja ostatnio sporo upolowałam na wyprzedażach i w Croppie przy kasie podczas płacenia poinformowali mnie o zwrocie do iluś tam dni na kartę podarunkową właśnie. Nie wiem co to jest takiego, ale rozumiem, że to taka forma wymiany na coś innego. Niestety w Orsayiu musiałam reklamować bluzeczkę, bo była wielka dziura w tym miejscu gdzie jest przyczepiane to zabezpieczenie. Dziura była imponująca i nie wiem, jak osoba która odrywała ten plastik z bluzki, nie zauważyła takiej wady. No ale bez problemu mi oddali kasę na moją normalną kartę w ramach reklamacji
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-16 22:45:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.