Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-) - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-21, 19:02   #1801
araczki
Zadomowienie
 
Avatar araczki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 1 382
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
a teraz nagraj, jak to mówisz i wrzuć nam linka
Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość

Araczki - szacun dla Ciebie że Ty dalaś rade nauczyc się tego kosmicznego języka...
nie bylo latwo i jeszcze nie jest jak bym chciala ale codziennie do przodu

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;25243119]


jak tylko widzę te zapis, to mi się śmiać chce...
nie umiem sobie wyobrazić jak to brzmi... więc przyłączam się do prośby margo- daj linka z odczytem/odśpiewem.
Jesteśmy po wizycie. nic nowego, Tymkowi wciąż charczy...
więc jeszcze dwa dni mam podawać antybiotyk , a dodatkowo, do końca tygodnia Zyrtec, inhalacje i flegaminę.
W piątek znów kontrola- ale to też nic nowego...[/QUOTE]

Laski to sie spiewa, wiec dobra, zaspiewam, nagram i wrzuce

Lea, buziak dla Tymka. Dziwne, ze trwa to tak dlugo.
Ja nie wiem, ale Malvina po mleku tez charczy..

Cytat:
Napisane przez basiak Pokaż wiadomość
A ja Cage'a jakoś nie lubię ani jako aktora, ani jako facet mi się nie podoba Irytuje mnie i kojarzy mi się z Alfem (jego twarz).
...Alf.. Basiak, nie podskakuj

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
U nas do chodzenia jeszcze bardzo daaaleko papa i kosi kosi też jeszcze nie umiemy, ale za to umiemy sie bawic w "ważyła sroczka kaszkę" i namiętnie całujemy swoje odbicie w lustrze i hitem ostatnich dni jest przedrzeźnianie innych np. w kaszlu, śmiechu czy ziewaniu ubaw mamy z tego niezły
u nas papa jest ale najczesciej po czasie na kosi kosi reaguje zdziwieniem, lustra nie caluje ale piszczy z radosci jak sie w nim zobaczy. Za to mnie gryzie i slini

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;25246114]Wczoraj przesiadłam młodą do większego fotelika :d foto w załączniku, akurat mina rozmarudzona, bo gwiazda śpiąca jak szlag już była.
[/QUOTE]

cudna

Cytat:
Napisane przez olivka_7 Pokaż wiadomość
Ja na szybko, choć dzieć dziś cudny tfu tfu tfu.... żeby nie zapeszyć- ale mimo to jakoś czasu mi brak na pisanie.
Dziś mała UWAGA UWAGA spała ponad 2,5 godziny !!! przy otwartym oknie poubierana i najwidoczniej tak jej najbardziej pasi a potem druga drzemka 30 minut
BRAWA za piekny sen u nas tez spanie jest lepsze na mrozie wrecz
co do @ skoro pierwszy to sie tak niepewnie rozkreca...nie zamartwiaj sie
__________________
IF MOMMA AIN'T HAPPY
AIN'T NOBODY HAPPY

körö körö kirkkoon

Edytowane przez araczki
Czas edycji: 2011-02-21 o 19:04
araczki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 19:22   #1802
Siala_Bala
Zakorzenienie
 
Avatar Siala_Bala
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 4 683
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Kurka, mały wcale nie chce nic pić.. ani herbaty, ani wody ani nic co nie jest mlekiem, kaszką czy innym jedzeniem. Jak w ciągu doby wypije 20ml to jest dużo.
Szczytem kombinacji było dziś podawanie herbatki... mały trzymał jedną ręką butlę, drugą ściskał smoczek wkładając go do buzi.. herbatka pod wpływem ucisku smoczka siurała strumyczkiem i w ten sposób pił... jak się znudził i zalewał wszystko dookoła to trzymał butlę a ja mu tę flaszkę doiłam jak krowę wprost do buzi
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/82down155vemfnqi.png
"I Panie Boże spraw żeby te wszystkie kilogramy poszły mi w cycki..."

Wzrost 175cm. Start: 90,2
Plan minimum: 70
Satysfakcja maksymalna: 61,4(max wg Dukana choć nie Dukam)

Obecnie: 74,2kg
Siala_Bala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 19:45   #1803
basiak
Raczkowanie
 
Avatar basiak
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 480
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam AVENT po 6-mcu (podobno są najlepsze ale dziecko i tak samo zdecyduje co mu bardziej odpowiada) lecz Julia używa go jako gryzak i nie jest zainteresowana. Chyba nie będę kupować innych, rozważam zakup kubeczka dla niemowląt Medela i naukę picia z kubka. Butelki mam firmy MAM Baby i są super.
A my też butle używamy MAM i super są faktycznie, ale niekapka ichniego nie próbowałam.

Cytat:
Napisane przez araczki Pokaż wiadomość

...Alf.. Basiak, nie podskakuj


---------------------------------------------------------
Ona81 o ile się nie mylę pisałaś jakiś czas temu o zaczerwienionym prąciu u synka? Byliście u pediatry? Jak to się skończyło? Właśnie zauważyłam teraz po kąpieli, że mój Szymek ma zaczerwienioną końcówkę siusiaka..i to tak mocno dość.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/wff22n0ayfdjpnfn.png

Szymek 16.04.2010
basiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 20:00   #1804
panna migotka
Rozeznanie
 
Avatar panna migotka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 754
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość

Wreszcie mam suknię ślubną... kurs przedmałżeński też udało sie umówić, teraz trzeba wybrać zaproszenia.
a kiedy kiedy? bo chyba po mnie, mi jutro/pojutrze przysyłają już gotowe zaproszenia a i nie muszę chodzic na kurs bo miałam w lo

Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość
Gotuje juz miesko z jarzynkami chyba że mam , cielecine i indyka np , to gotuje osobno żeby póżniej sobie pododawac i poporcjowac - nie wszystko na raz
Pomidorową robie z koncentratu bo juz nie mam swoich przecierów i dodaje ryż.

Brukselke mrożoną np z fasolką i zupa baza czyli jarzynowa .
Brokuły osobno gotuje i też dodaje jarzynowej - mamy wtedy tylko brokułową - pycha . Gabi ją uwielbia .

Co do brukselki na razie zrezygnowałam bo ostatnio jak młoda zjadła - bolał ją brzuszek i miała problemy z gazami jak i kupką - musiałam Sab simplex dawac . Ale podejżewam że to moja wina - za dużo brukselki dałam i fasolki -po prostu za duże steżenie wzdymających jarzynek.
Zrobie jeszcze ale dam troche mniej .

Klusek nie robie - Gabi je z coraz wiekszymi kawałkami ale ze wzledu że nie ma jeszcze ząbków - wole ryż - jeszcze przyjdzie czas na takie wieksze kawałki to sobie bedzie gryzła.

A ha - czesto robie jarzynową z kaszą jaglaną - też pycha .
dzięki a jaglaną gotujesz osobno czy tak jak krupnik?bo ona troszkę gorzka jest
Cytat:
Napisane przez olivka_7 Pokaż wiadomość
Ja na szybko, choć dzieć dziś cudny tfu tfu tfu.... żeby nie zapeszyć- ale mimo to jakoś czasu mi brak na pisanie.
Dziś mała UWAGA UWAGA spała ponad 2,5 godziny !!! przy otwartym oknie poubierana i najwidoczniej tak jej najbardziej pasi a potem druga drzemka 30 minut



Zupki gotuję już na wywarze mięsnym i nic się nie dzieje- jest ok. Jemy króliczka, kurkę i cielęcinkę wszystko udało nam się zdobyć wiejskie /swojskie
Do tego robię jak Silpe zupa baza i reszta po garnuszkach osobno na kilka dni . Brokuły daję małej i jest ok- troszkę potem "tajniaki" puszcza ale nie boli brzusio.
Dajemy też barszczyk.

Niekapek mieliśmy Aventa którego nie akceptowała ale nagle jej spasił i pije z niego całkiem ładnie- poza tym robi za gryzak. Kolejny niekapek planuję kupić NUK taki już kubeczek.

A właśnie kobitki miałam ostatnio pisać i zapomniałam- myślałam że dostałam @ ale to tylko plamienia były 4 dniowe takie ledwo ledwo a potem kilka dni bolał mnie brzuch i dalej nic... Sama nie wiem co o tym myśleć. To była moja pierwsza niby @ po porodzie- o ile to byłą @ a nie np pęknięty torbiel.
dzięki
za spanie, a co do @ to niestety nie pomogę bo jeszcze nie miałam

Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość
Kurka, mały wcale nie chce nic pić.. ani herbaty, ani wody ani nic co nie jest mlekiem, kaszką czy innym jedzeniem. Jak w ciągu doby wypije 20ml to jest dużo.
Szczytem kombinacji było dziś podawanie herbatki... mały trzymał jedną ręką butlę, drugą ściskał smoczek wkładając go do buzi.. herbatka pod wpływem ucisku smoczka siurała strumyczkiem i w ten sposób pił... jak się znudził i zalewał wszystko dookoła to trzymał butlę a ja mu tę flaszkę doiłam jak krowę wprost do buzi
znalazł swoją metodę
__________________
the simpliest complicated girl in the world
panna migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 20:10   #1805
bratkab
Zadomowienie
 
Avatar bratkab
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 064
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Witam!
W krzakach nie byłam bo wyjazdów sporo się nazbierało i nawet nie udało mi się doczytać co u Was tylko tak na szybko przejrzałam.
Z tego co pamiętam to Agatka super i Tymkowi zdrówka życzę
Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Z nowości to dziś trzeci dzień Julia je obiad ze mną z jednego talerza - gotuję warzywka, ziemniaka i mięsko, kroje jej małe kawaleczki i wkladam do buźki. Zjada - szczególnie marchewkę i brokuły. Nie są to ilości żeby się najadła ale powoli małymi krokami może polubi domowe jedzenie. Świetnie sobie radzi z dwoma ząbkami Daje jej też makaron domowej roboty i skórkę od chleba - lekarz zezwolił na eksperymenty i na razie jest wszystko dobrze - żadnych niepożądanych reakcji.
U nas tak samo. Ja też kawałeczki na zmianę z miksowanym. Pierwszego dnia się zadławiał a teraz wchodzi mu jak po maśle i też z marchewką nie mamy problemów. U nas jeszcze króluje kukurydza ale ją miksuję.

Zmykam się kąpać ale jeszcze na koniec się pochwalę jakie prezenty przygotowałam dla Zosi, córki mojej psiapsiółki. Zosia ma się urodzić niedługo. Na obrazku jeszcze jest miejsce na datę urodzenia ale to na razie wielka niewiadoma. Zastanawiam się tylko czy imię i datę nie zrobić w kolorze szarym.
I proszę o kciuki - jutro jedziemy na kontrolną wizytę do neurologa.
__________________
BOGUŚ
Moje ząbki

Edytowane przez bratkab
Czas edycji: 2011-03-02 o 16:48 Powód: Kto miał zobaczyć już widział :))
bratkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 20:16   #1806
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Ty wiesz, że ja pod WRAŻENIEM jestem
Kciuki trzymane, a jakże.

Idę spać, rano trzeba siuśki łapać
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 20:20   #1807
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

padam na twarz po całym dniu łażenia po sklepach... Ewcia grzeczniutka, cyborg oczywiście, za wiele to dziś nie pospała...

udało się kupic wszystko, co chcieliśmy oprócz prezentu dla R., więc muszę jeszcze u nas sie rozejrzeć w dzieciowych sklepach.

oglądaliśmy foteliki i chyba zdecydujemy się jednak na Romera. wiem, że któraś z Was też pisala, że kupiła. jak się sprawuje?
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 20:25   #1808
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość
Zmykam się kąpać ale jeszcze na koniec się pochwalę jakie prezenty przygotowałam dla Zosi, córki mojej psiapsiółki. Zosia ma się urodzić niedługo. Na obrazku jeszcze jest miejsce na datę urodzenia ale to na razie wielka niewiadoma. Zastanawiam się tylko czy imię i datę nie zrobić w kolorze szarym.
I proszę o kciuki - jutro jedziemy na kontrolną wizytę do neurologa.
WOW! Super!
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 20:31   #1809
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Kaszę jaglaną dokładnie płuczemy, przelewamy wrzątkiem, a następnie zimną wodą -usuwamy w ten sposób gorycz.

Bratka-fiu fiu
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 21:16   #1810
justin18061976
Rozeznanie
 
Avatar justin18061976
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stavanger
Wiadomości: 840
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Julia wyzdrowiała z biegunki, jej niski apetyt i waga zostały ocenione jako cecha genetyczna (po przeanalizowaniu książeczki zdrowia mojej i męza i analizie wagi w podobnym wieku). Badania wyszły wszystkie dobre, nie było żadnego rotawirusa... Robiliśmy też krew. Wszystko dobrze.
dobre i to

Cytat:
Napisane przez Dilayla Pokaż wiadomość
ale bede juz regularnie wysyłać ich do tesciowej i zajmowac sie sobąnigdy bym ni pomyślala,że proste codzienne sprawy są w stanie przyniesc tyle radości
i oto wlasnie chodzi, chwila dla siebie i juz czlowiek leoiej sie czuje

Cytat:
Napisane przez panna migotka Pokaż wiadomość
dzień dobry
jestem nieprzytomna w nocy wstawałam jakieś 12 razy, Wiktor ciągle się wybudzał z płaczem, jeszcze tż się rozchorował
niech już się to skończy

oby dzisiejsza nocka byla lepsza

Cytat:
Napisane przez araczki Pokaż wiadomość
körö körö kirkkon, papinmuorin penkkiin,
ruskealla ruunalla, valkealla varsalla,
kirjavalla kissalla, kolipäällä koiralla
peltojen ylitse, aitojen alitse,
kilikello kaulassa, punaisessa nauhassa.
Pom, pom,pom
Pom, pom, pom!
hehehe, widze, ze tez niezla jazda z finskim,

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;25243119]
Jesteśmy po wizycie. nic nowego, Tymkowi wciąż charczy...
więc jeszcze dwa dni mam podawać antybiotyk , a dodatkowo, do końca tygodnia Zyrtec, inhalacje i flegaminę.
W piątek znów kontrola- ale to też nic nowego...[/QUOTE]

Kochana a dostalas skierowanie do alergologa/pulmonologa??
Powinnas Go sprawdzic pod katem astmy alergicznej bedziesz spokojniejsza

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;25246114]L4 mam do środy na te badania małej, okres wczoraj dostałam i ledwo żywa chodzę, tak mi się spać chce, a tu mąż w pracy, mama z ciocią pojechały do Sosnowca połazić sobie, więc tylko czekam, kiedy gwiazda zacznie oczka trzeć coby się samej położyć [/QUOTE]

ja tez dzis dostalam i nie wiem co sie ze mna dzieje, po scianach laze normalnie leb peka, leje sie jak z cebra, bleeee
Agu pieknie wyglada, panienka juz z Niej
Kciuki za badania!!!

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Wreszcie mam suknię ślubną... kurs przedmałżeński też udało sie umówić, teraz trzeba wybrać zaproszenia.
Poka suknie, ja bede kupowac w czerwcu
kurs przedmalzenski ks wypisze nam bez chodzenia, bo stwierdzil, ze czego On nas ma nauczyc jak my zyjemy razem juz 6 lat

Cytat:
Napisane przez basiak Pokaż wiadomość
Ona81 o ile się nie mylę pisałaś jakiś czas temu o zaczerwienionym prąciu u synka? Byliście u pediatry? Jak to się skończyło? Właśnie zauważyłam teraz po kąpieli, że mój Szymek ma zaczerwienioną końcówkę siusiaka..i to tak mocno dość.
Stefek tez czesto ma czerwonego siusiaczka po kapieli
jestem ciekawa czy to cosik znaczy, niedawno robilam Mu badania, bylo ok

Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość
I proszę o kciuki - jutro jedziemy na kontrolną wizytę do neurologa.
cudenka cos pieknego!!
szary bedzie ladnie wygladal
kciuki zacisniete

szalony buziaczek - Malenstwo sliczne i gratki
========================= ==================
Jak juz pisalam wczesniej dzien dzis taki sobie jesli chodzi o mnie, dostalam @ i lazilam jak cien, do tego boli mnie dziaslo, bo musze jesc caly czas jedna strona (wyrwali mi zeba w Polsce) i teraz tak mnie boli, ze tylko plynne potrawy wciagam, wiec dobralam sie do sloiczkow Stefcia aaa wczoraj wyciagnelam sobie sama szwy z tej dziury po zebie, Malz mowi, ze ja jestem jak terminator - sama sie naprawiam ja tam jeszcze kosc widze, niezle mi rozorala to dziaslo, brrrrr, w kazdym razie o ile to mnie prawie nie boli - druga strona dla odmiany lupie
w nocy Maluch obudzil sie z ogromnym placzem o 4, nosek mial kompletnie zatkany a plakal tak glosno i przez sen, potem zasnal i do 8.30
teraz zbieram sie do spania, bo zmeczona jestem strasznie, jeszcze pieluchy wywiesze i lulus,
dobranoc kobietki
__________________
Każdy dzieciaczek jest indywidualnością i idzie swoim rytmem. Zaakceptuj to i ciesz się każdym dniem. Nie warto szukać problemów na siłę.


http://suwaczki.maluchy.pl/li-48793.png
62-61-60-59-58-57-56-55-54-53
justin18061976 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 21:25   #1811
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez panna migotka Pokaż wiadomość
a kiedy kiedy? bo chyba po mnie, mi jutro/pojutrze przysyłają już gotowe zaproszenia a i nie muszę chodzic na kurs bo miałam w lo
Kurs w LO też miałam, chodziłam do szkoły katolickiej ale ksiądz wymaga dodatkowego kursu :/ no i idziemy. Ślub będzie w innej parafii niż obecnie należymy i ksiądz zażyczył sobie za wydanie pozwolenia na ślub tyle co za ceremonię - 1000 zł. Prawie go wyśmialam. Nie zapłacimy mu przecież tyle! A impreza w czerwcu. Zaproszenia mam nadzieję wybierzemy szybko, zamówimy i będzie... zapraszamy 156 osób a Było ponad 200 na liście w tym prawie 80 znajomych

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość
Witam!
U nas tak samo. Ja też kawałeczki na zmianę z miksowanym. Pierwszego dnia się zadławiał a teraz wchodzi mu jak po maśle i też z marchewką nie mamy problemów. U nas jeszcze króluje kukurydza ale ją miksuję.
Domowego miksowanego Julia nie chce jeść - tylko słoiki. Lecz muszę pochwalić Małą bo udaje jej się wcisnąć dwa razy po 150 ml mleka z kaszką ryżową jabłkową rano i po drzemce o 12:00 Akcja tuczenie może jakoś wypali

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
oglądaliśmy foteliki i chyba zdecydujemy się jednak na Romera. wiem, że któraś z Was też pisala, że kupiła. jak się sprawuje?
Romer to firma Britax? Jak rozglądaliśmy się w "Świecie Dziecka" w Warszawie za fotelikiem to polecił nam sprzedawca Concord Ultimax, Besafe i Romer. Concord był najtańszy kosztował coś chyba ponad 900 zł, Besafe 1400 zł chyba i Romer był za ponad tysiąc...

Nie wiem co wybierzemy, pewnie jeszcze poczytam i poszukam. Britax mi się podoba ale sprzedawca odradzał bo podobno kiepska jakość.

Sukienkę przymierzałam w grudniu. Jest na zdjęciu nr 1 - litera A z falbankami na dole pięknie wyszywana. Chcę jedynie zmienić jej górę by była z jednym ramiączkiem jak na zdjęciu drugim. Kolor ecru. Model Sposabella Kauri. Cena 2600 zł.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (30,5 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (23,3 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (27,3 KB, 55 załadowań)

Edytowane przez julka910
Czas edycji: 2011-02-21 o 21:32
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 21:46   #1812
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

szaja, Agu fajnie wygląda w tym foteliku. No i te jej oczęta

lea, kurde, ciągną się za Wami te choróbska. Trzymam kciuki za szybkie wyzdrowienie

bratkab, jestem w szoku!!! Komplecik boski

Odkąd pozwoliłam jednego dnia zjeść młodej samej obiad, to teraz jest masakra. Ona chce SAMA JEŚĆ Wścieka się jak jej nie dam. Żeby ona jeszcze jadła z łyżeczki, ale nie, trzeba z niej zdjąć jedzenie do drugiej ręki, ścisnąć i część wsadzić do buzi, część rozsmarować na ubraniu, a to co zostanie na ręce to wysmarować blacik krzesełka Już robie tak, że jej troszkę nałożę na JEJ łyżeczkę, a drugą ją karmię sama.

A w ogóle, to rośnie mi łobuziara Za brata będzie nadrabiać
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 22:09   #1813
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Udało mi się jednak dzisiaj coś nakręcić...Ala gra na pianinku.

http://www.youtube.com/watch?v=cnpmq...layer_embedded


Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość
Zmykam się kąpać ale jeszcze na koniec się pochwalę jakie prezenty przygotowałam dla Zosi, córki mojej psiapsiółki. Zosia ma się urodzić niedługo. Na obrazku jeszcze jest miejsce na datę urodzenia ale to na razie wielka niewiadoma. Zastanawiam się tylko czy imię i datę nie zrobić w kolorze szarym.
I proszę o kciuki - jutro jedziemy na kontrolną wizytę do neurologa.
Ekstra Super

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
oglądaliśmy foteliki i chyba zdecydujemy się jednak na Romera. wiem, że któraś z Was też pisala, że kupiła. jak się sprawuje?
Ja kupiłam Romera king plus i jestem bardzo zadowolona z zakupu.Widzę,że małej bardzo pasuje.


Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Romer to firma Britax? Jak rozglądaliśmy się w "Świecie Dziecka" w Warszawie za fotelikiem to polecił nam sprzedawca Concord Ultimax, Besafe i Romer. Concord był najtańszy kosztował coś chyba ponad 900 zł, Besafe 1400 zł chyba i Romer był za ponad tysiąc...

Nie wiem co wybierzemy, pewnie jeszcze poczytam i poszukam. Britax mi się podoba ale sprzedawca odradzał bo podobno kiepska jakość.
Jest Romer i Romer Britax o ile się nie mylę działają razem..Ja mam fotelik Romer.Tego drugiego nie znam ale jeżeli chodzi o jakość Romera to jakość ma bardzo dobrą i wyniki w testach również.


[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;25246114]
Wczoraj przesiadłam młodą do większego fotelika :d foto w załączniku, akurat mina rozmarudzona, bo gwiazda śpiąca jak szlag już była.
[/QUOTE]
Jaka poważna,chyab jej fotelik pasujeFajna blondyneczka.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2011-02-22 o 10:31
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 22:11   #1814
basiak
Raczkowanie
 
Avatar basiak
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 480
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość
Zmykam się kąpać ale jeszcze na koniec się pochwalę jakie prezenty przygotowałam dla Zosi, córki mojej psiapsiółki. Zosia ma się urodzić niedługo. Na obrazku jeszcze jest miejsce na datę urodzenia ale to na razie wielka niewiadoma. Zastanawiam się tylko czy imię i datę nie zrobić w kolorze szarym.
I proszę o kciuki - jutro jedziemy na kontrolną wizytę do neurologa.
Bratko! Piękne Jesteś wielka

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
oglądaliśmy foteliki i chyba zdecydujemy się jednak na Romera. wiem, że któraś z Was też pisala, że kupiła. jak się sprawuje?
Ja chyba nie pisałam, ale mamy Romera i też jesteśmy zadowoleni.

Cytat:
Napisane przez justin18061976 Pokaż wiadomość
Poka suknie, ja bede kupowac w czerwcu
kurs przedmalzenski ks wypisze nam bez chodzenia, bo stwierdzil, ze czego On nas ma nauczyc jak my zyjemy razem juz 6 lat
Fajny My na kurs też nie uczęszczaliśmy, bo ślub u znajomego księdza był. Wszelkie formalności nas ominęły naszczęście.

Julka sukienka b. ładna. Zdecydowanie lepiej wygląda z ramiączkiem.

Wiecie, że ja zamawiałam suknię ślubną na 13 dni przed ślubem! Szaleństwo - koncepcja mi się zmieniła i stwierdziłam, że nie pójdę w tej co miałam iść (tzn. długość midi). Ale miałam farta, zdążyli uszyć i było dobrze wsio.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/wff22n0ayfdjpnfn.png

Szymek 16.04.2010
basiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 22:49   #1815
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Czesc dziewczyny ja tylko na moment odmeldowac sie przyszłam niestety młoda znów chora bylismy u lekarza i stwierdził ze Amelia osłuchowo czysto i gardłowo tez katar który scieka po gardle jest zbyt gesty i mloda sie dusi a to wszystko jest powodem zabkowania górnych zebów i mam sie przygotowac ze moze to sie powtarzac za kazdym razem kiedy pojdzie jakis górny zebol

wiec 4 dni zasypia tylko na mnie i spi tylko ze mna ciagle musze ja miec na rekach juz nawet sie nauczyłam funkcjonowac jednorecznie ze spaniem to nie wiem kiedy spałam cud ze funkcjonuje chyba ze 100 razy frida sciagałam glutki i przez to sama sie załatwiłam i tez siorpie nosem chłop na 18 w pracy bedzie po 3 wiec sie zmieniamy młoda

gile ma po kolana i kaszel jakby miała oskrzela z płucami masakra dostalismy znów antybiotyk sumamed czy jakos tak na 5 dni otrivin i flegamine dzis juz lepiej uffff bo mloda tylko i wyłacznie na moim cycu no i przez to przez to nic nie przybrała waga stoi w miejscu lekarka mówi zeby sie nie martwic bo młoda aktywnie wzmorzona a i mama i tato to za drzewa chowac sie moga


wiec ida nam te nieszczesne górne 2 i prawa 3


ałła pytałas o cebion multi wiec powiem tak cebion - to tylko wit c i uwaga po otwarciu ma krótko okres waznosci
cebionmulti-
witamina PP (niacyna)
witamina D (cholekalcyferol)
witamina C (kwas askorbinowy)
witamina B1 (tiamina)
witamina A
dekspantenol
witamina B2 (ryboflawina)
witamina E (tokoferol)
witamina B6 (pirydoksyna)

madra bo spisałam :P ja daje Ami od urodzenia 5 kropel mozesz smiało podawac chyba ze twoj maluch uczulony na wit A lub D3


Lea hmm mam teraz sumamed i powiem ci ze dopiero dzis a od piatku bierzemy jest poprawa ale powiem ci tez ze mojego szwagra synek był na tych antybiotykach i był na klakcidzie i wiec dostał zastrzyki tez nic nie pomogły wiec na tydz do szpitala nawet tam mu za bardzo nie pomogli bo dostał jeszcze jeden antybiotyk cos na s ale nie pamietam nazwy i akurat im lekarz kazał przynajmniej 15 min codziennie z dzieckiem wyjsc na podwórko i temp koło 19-22 w pokoju
tesciówka płakała ze niedosyc ze mały marznąc bedzie to gdzie tam w taki mróz (-3) bedzie po dworze chodził normalnie ja dalej nie wiem jak ona mojego tz wychowała i jego brata no normalnie nie wiem

a twój tymus niech szybko wraca do zdrowia no i brawa za pierwsze kroczki

no i oczywiscie gratuluje miesiecznic i nowych zabków czytałam wszystkie wiadomosci ale pisze ogółem nie chce zadnego dzieciaczka ominąć


a i miałam zapytac czy wy spotkaliscie sie z inhalatorem i nawilzaczem w jednym no wiecie 2in 1 miałam upatrzony jeden ale nie moge znalesc go w zadnym sklepie internetowym wiem tylko ze to firma boneco byółam na ich stronie ale nic nie znalazłam

co do nowosci to ami oprócz kosi kosi, brawo, wazyła sroczka kaszke , kiwania głowa na nie , uciekania tatusiowi na czworakach , wyrzuca specjanie smok na ziemie zeby tata podniósł , papa, mówi uwaga-agaga mówi oko i pokazuje gdzie oko pokazuje gdzie nos i buzia no i jak gram w farmerame to nasladuje kurke i króliki w chodziku zapinkala jakby kto jej tam turbo zamontował dosłownie wszedzie nim wjedzie otwiera szuflady sciaga magnezy z lodóki i wszystkie paprochy z podłogi zbiera kocha muzyke tanczy nawet kiedy mój gwizda sprytna bestia z niej wszedzie próbuje wstawac pokazuje swoje zdenerwowanie całuje wszystkie misie i lalki i siebie w lustrze ALe :

sama nie je
niby ma tyle zebów a chrypka za duzo nabiera do buzi i potem musze ja ratowac bo sie dusi jedynie taki rozdrobniony pieknie wsuwa
kropka danio dobry z niego numer ze go tak te nogi nie bola
Darianna super jak sie siostry dogaduja mam nadzieje ze zostanie tak juz cały czas zdiecia wszystkie super lecem sie zdrzemnac bo młoda spi wiec ja tez ide

a zapomniałam mleka teraz mam a mam z jednego cyca ze 120 ale co z tego jak mleko sinawe z leksza mloda ciagle przy cycu a miało byc niby odwrotnie
dobra spadam sprubuje sie odezwac jutro papa
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014

Edytowane przez Edzia400
Czas edycji: 2011-02-21 o 22:51
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 22:58   #1816
panna migotka
Rozeznanie
 
Avatar panna migotka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 754
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Kurs w LO też miałam, chodziłam do szkoły katolickiej ale ksiądz wymaga dodatkowego kursu :/ no i idziemy. Ślub będzie w innej parafii niż obecnie należymy i ksiądz zażyczył sobie za wydanie pozwolenia na ślub tyle co za ceremonię - 1000 zł. Prawie go wyśmialam. Nie zapłacimy mu przecież tyle! A impreza w czerwcu. Zaproszenia mam nadzieję wybierzemy szybko, zamówimy i będzie... zapraszamy 156 osób a Było ponad 200 na liście w tym prawie 80 znajomych

Sukienkę przymierzałam w grudniu. Jest na zdjęciu nr 1 - litera A z falbankami na dole pięknie wyszywana. Chcę jedynie zmienić jej górę by była z jednym ramiączkiem jak na zdjęciu drugim. Kolor ecru. Model Sposabella Kauri. Cena 2600 zł.
ło to ja mam" skromniutkie" wesele bo na 65 osób, tylko najbliżsi, no i u nas cena ślub + chrzest 450zł
a sukienka b. ładna i faktycznie dużo ładniej z ramiączkiem

Cytat:
Napisane przez basiak Pokaż wiadomość


Fajny My na kurs też nie uczęszczaliśmy, bo ślub u znajomego księdza był. Wszelkie formalności nas ominęły naszczęście.

Wiecie, że ja zamawiałam suknię ślubną na 13 dni przed ślubem! Szaleństwo - koncepcja mi się zmieniła i stwierdziłam, że nie pójdę w tej co miałam iść (tzn. długość midi). Ale miałam farta, zdążyli uszyć i było dobrze wsio.
odważna byłaś
u nas przy spisywaniu protokołu, na pytaniach o wiedzy nt naszych zdolności rozrodczych itp ksiądz powiedział, że możemy je sobie odpuścić
hehe to nam się tu ślubów szykuje

bratkab cudeńko ps. mam takiego misia jak wyhaftowałaś

zmykam spać, dobranoc

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:54 ----------

edzia zdrówka dla was
__________________
the simpliest complicated girl in the world
panna migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 04:32   #1817
bratkab
Zadomowienie
 
Avatar bratkab
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 064
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Dzięki dziewczyny za komplementy Wielkie dzięki A wszystko dlatego że mnie Szaja "kopnęła" i uwierzyłam że potrafię

Powiem Wam jeszcze coś na poprawę nastroju - mój maluch główny czołgacz wątkowy (on chyba żołnierzem zostanie ) potrafi czworakować a jakże. Jest tylko jedno ale, on to robi tylko na golasa Chyba szkoda mu brzuchem szurać po podłodze
__________________
BOGUŚ
Moje ząbki
bratkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 05:33   #1818
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

u nas dzis pobudki co 2-2,5h, nieprzytomna przestaję liczyć, ile razy wstawałam i pamiętać, o której to było, czy to już karmienie, czy moze coś innego...

Szaja - Agu poważna panna
Bratka - pięknie to zrobiłaś. a Boguś najwyraźniej woli jednak na żołnierza

czytałam ostatnio, że do następnego fotelika powinno się przesadzać dziecko nie wtedy, gdy osiągnie odpowiednią wagę, a dopiero wtedy, gdy z tego małego wystaje mu główka. to, że nóżki wystają nie ma znaczenia dla bezpieczeństwa. fajnie, tylko, że musielibyśmy wtedy jedździć nie wiadomo jak długo, dzieci się denerwują i jest meksyk w aucie. a my dodatkowo niedługo musimy oddać ten pierwszy fotelik kuzynce małża, bo w maju lub wcześniej urodzi drugie dziecko. ponieważ sami się w tamte strony nie wybieramy w najbliższym czasie, oddamy go przy pierwszej wizycie teściów, którzy jej go przekażą. i tak sobie wymyśliłam, że kupimy tego Romera, niech stoi (Ewcia jeszcze nie ma 9kg), a przesadzimy ją, jak ten oddamy.
tylko na kolor się nie mogę zdecydować...
dziewczyny, co wybrałyście?
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 06:58   #1819
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Dzien dobry
U mnie masakryczna noc Moje dziecko między godz 3 a 4 w nocy postanowiło poćwiczyć raczkowanie Ona teraz smacznie spi, a ja w pracy ratuje sie kawą

Zupki - mama ugotowala mi delikatny rosołek drobiowo - wołowy, podzieliłam na porcje, zamroziłam i co 2, 3 dzien gouję na nim zupkę. Mięso mam juz ugotowane, podzielone na porcje i zamrozone, więc raczej wywaru z tego nie będzie W ogóle do mrożenia zupek polecam woreczki do mrożenia pokarmu, u mnie świetnie sie sprawdziły

Ja co dzien do zupki dodaję jakaś kasze - jaglana, gryczana, krakowaską, kukurydzianą itp. - gotuje normalnie z reszta skladników

Mam pytanie - jak często podajecie rybe? Ja podaję 2 razy w tygodniu i teraz tak sie zastanawiam, czy to nie za często

Olivko - ja pierwsza @ po porodzie miałam w zeszłym miesiącu - wygladała jak zwykła, przecietna @ z przed porodu

Bratka - śliczny komplecik
Julka - piękna suknia zarówno z ramiaczkiem jak i bez wygląda ładnie

Edytowane przez velluto
Czas edycji: 2011-02-22 o 08:47
velluto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 07:06   #1820
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Dzien dobry

Konczymy dziś 8 miesiecy
__________________
God is a DJ
---------------------------------------




Silpe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 07:42   #1821
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość
Odkąd pozwoliłam jednego dnia zjeść młodej samej obiad, to teraz jest masakra. Ona chce SAMA JEŚĆ Wścieka się jak jej nie dam. Żeby ona jeszcze jadła z łyżeczki, ale nie, trzeba z niej zdjąć jedzenie do drugiej ręki, ścisnąć i część wsadzić do buzi, część rozsmarować na ubraniu, a to co zostanie na ręce to wysmarować blacik krzesełka Już robie tak, że jej troszkę nałożę na JEJ łyżeczkę, a drugą ją karmię sama.
no to fajnie teraz masz

Edzia - duzo zdrówka dla Was

Bratka - niezły ten Twoj Boguś oby tylko mu tak nie zostało

Silpe - gratki za miesięcznice
velluto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 08:13   #1822
araczki
Zadomowienie
 
Avatar araczki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 1 382
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość
Dzien dobry

Konczymy dziś 8 miesiecy
Brawa dla Gabrysi . Powazny wiek juz

Julka, suknia b.ladna
Bratka, to Ty zdolniacha jestes. Ach jak mi by sie chcialo umiec szydelkowac...az mam chec zakupic jakals ksiazke i cwiczyc, cwiczyc...

Buziaki dla mamus, ktorym dzieci nie daly spac w nocy. Moja spi ladnie (tfu, tfu) cala noc.
Ja za to sypiam zle ostatnimi czasy.

Margo, nam tez sprzedawca w sklepie powiedzial, za fotelik jest dobry dopoki glowka nie wystaje. Nogi moga. U nas miejsca jeszcze troche jest ale w zimowych ciuchach dziecko marudzi. Poki co nie kupijemy nowego.

Velluto, ja daje Malvinie rybe1 - 2 razy w tygodniu. Raz ze sloiczka i raz lososia, ktorego robie dla nas. Mala zjada kilka kawalkow.
__________________
IF MOMMA AIN'T HAPPY
AIN'T NOBODY HAPPY

körö körö kirkkoon
araczki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 09:08   #1823
panna migotka
Rozeznanie
 
Avatar panna migotka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 754
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość
Dzien dobry

Konczymy dziś 8 miesiecy


Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za komplementy Wielkie dzięki A wszystko dlatego że mnie Szaja "kopnęła" i uwierzyłam że potrafię

Powiem Wam jeszcze coś na poprawę nastroju - mój maluch główny czołgacz wątkowy (on chyba żołnierzem zostanie ) potrafi czworakować a jakże. Jest tylko jedno ale, on to robi tylko na golasa Chyba szkoda mu brzuchem szurać po podłodze
bo mu wtedy za zimno to unika podłogi

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
u nas dzis pobudki co 2-2,5h, nieprzytomna przestaję liczyć, ile razy wstawałam i pamiętać, o której to było, czy to już karmienie, czy moze coś innego...



czytałam ostatnio, że do następnego fotelika powinno się przesadzać dziecko nie wtedy, gdy osiągnie odpowiednią wagę, a dopiero wtedy, gdy z tego małego wystaje mu główka. to, że nóżki wystają nie ma znaczenia dla bezpieczeństwa. fajnie, tylko, że musielibyśmy wtedy jedździć nie wiadomo jak długo, dzieci się denerwują i jest meksyk w aucie. a my dodatkowo niedługo musimy oddać ten pierwszy fotelik kuzynce małża, bo w maju lub wcześniej urodzi drugie dziecko. ponieważ sami się w tamte strony nie wybieramy w najbliższym czasie, oddamy go przy pierwszej wizycie teściów, którzy jej go przekażą. i tak sobie wymyśliłam, że kupimy tego Romera, niech stoi (Ewcia jeszcze nie ma 9kg), a przesadzimy ją, jak ten oddamy.
tylko na kolor się nie mogę zdecydować...
dziewczyny, co wybrałyście?
dośpij jak masz taką możliwość
a co do fotelika to Wiktor waży trochę ponad 10 kg i głowa była już na styk więc się przesiedliśmy (nogami to już szurał po siedzeniu 2 m-ce temu)

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
Dzien dobry
U mnie masakryczna noc Moje dziecko między godz 3 a 4 w nocy postanowiło poćwiczyć raczkowanie Ona teraz smacznie spi, a ja w pracy ratuje sie kawą

Zupki - mama ugotowala mi delikatny rosołek drobiowo - wołowy, podzieliłam na porcje, zamroziłam i co 2, 3 dzien gouję na nim zupkę. Mięso mam juz ugotowane, podzielone na porcje i zamrozone, więc raczej wywaru z tego nie będzie W ogóle do mrożenia zupek polecam woreczki do mrożenia pokarmu, u mnie świetnie sie sprawdziły

Ja co dzien do zupki dodaję jakaś kasze - jaglana, gryczana, krakowaską, kukurydzianą itp. - gotuje normalnie z reszta skladników

Mam pytanie - jak często podajecie rybe? Ja podaję 2 razy w tygodniu i teraz tak sie zastanawiam, czy to nie za często
ja rybę podaje raz w tygodniu albo słoik albo właśnie łosoś, którego robię dla nas
a podawała już któraś pstrąga (pieczonego w folii)?
za nockę
a jakie miałaś woreczki do mrożenia pokarmu?bo u mnie w aptekach jak szukałam nie było

u nas nocka średniawa, dużo pobudek ale przynajmniej bez płaczu

Wiktor ma chrypę czy podaje się coś niemowlakom na to? żeby tylko tż go nie zaraził
__________________
the simpliest complicated girl in the world
panna migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 10:04   #1824
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
gile ma po kolana i kaszel jakby miała oskrzela z płucami masakra dostalismy znów antybiotyk sumamed czy jakos tak na 5 dni otrivin i flegamine dzis juz lepiej uffff bo mloda tylko i wyłacznie na moim cycu no i przez to przez to nic nie przybrała waga stoi w miejscu lekarka mówi zeby sie nie martwic bo młoda aktywnie wzmorzona a i mama i tato to za drzewa chowac sie moga


co do nowosci to ami oprócz kosi kosi, brawo, wazyła sroczka kaszke , kiwania głowa na nie , uciekania tatusiowi na czworakach , wyrzuca specjanie smok na ziemie zeby tata podniósł , papa, mówi uwaga-agaga mówi oko i pokazuje gdzie oko pokazuje gdzie nos i buzia no i jak gram w farmerame to nasladuje kurke i króliki w chodziku zapinkala jakby kto jej tam turbo zamontował dosłownie wszedzie nim wjedzie otwiera szuflady sciaga magnezy z lodóki i wszystkie paprochy z podłogi zbiera kocha muzyke tanczy nawet kiedy mój gwizda sprytna bestia z niej wszedzie próbuje wstawac pokazuje swoje zdenerwowanie całuje wszystkie misie i lalki i siebie w lustrze
dla Amelki.
ja myślałam, że sumamed to antybiotyk 3-dniowy... przynajmniej my go zawsze na trzy dni dostajemy...
dla małej zdolniachy, będzie z niej artystka niezła.


Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość
Powiem Wam jeszcze coś na poprawę nastroju - mój maluch główny czołgacz wątkowy (on chyba żołnierzem zostanie ) potrafi czworakować a jakże. Jest tylko jedno ale, on to robi tylko na golasa Chyba szkoda mu brzuchem szurać po podłodze


Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość

Konczymy dziś 8 miesiecy
gratki.

Cytat:
Napisane przez panna migotka Pokaż wiadomość
a co do fotelika to Wiktor waży trochę ponad 10 kg i głowa była już na styk więc się przesiedliśmy (nogami to już szurał po siedzeniu 2 m-ce temu)

Wiktor ma chrypę czy podaje się coś niemowlakom na to? żeby tylko tż go nie zaraził
wow, spory Wikorek, słuszna waga, .
a na chrypkę, to chyba nic, może więcej cebionu...

Za nami kolejna super przespana nocka, od 20:00- 7:20.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 10:04   #1825
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez araczki Pokaż wiadomość
Margo, nam tez sprzedawca w sklepie powiedzial, za fotelik jest dobry dopoki glowka nie wystaje. Nogi moga. U nas miejsca jeszcze troche jest ale w zimowych ciuchach dziecko marudzi. Poki co nie kupijemy nowego.
moj mąż tez znalazl takie info o fotelikach - to on zglebia ten temat, ja sie tym nie zajmuje, wystarczy, że inne rzeczy wybierałam U nas tez glowa jeszcze nie wystaje, ale moje dziecko nie chce juz byc w takiej pozycji połlezacej - podnosi sie i rozglądana boki miescic też sie miesci, bo do samochodu nie zakladamy jej kombinezonu zimowego tylko jakas cieplejsza bluze
Cytat:
Napisane przez araczki Pokaż wiadomość
Velluto, ja daje Malvinie rybe1 - 2 razy w tygodniu. Raz ze sloiczka i raz lososia, ktorego robie dla nas. Mala zjada kilka kawalkow.
Cytat:
Napisane przez panna migotka Pokaż wiadomość
ja rybę podaje raz w tygodniu albo słoik albo właśnie łosoś, którego robię dla nas
a podawała już któraś pstrąga (pieczonego w folii)?
za nockę
a jakie miałaś woreczki do mrożenia pokarmu?bo u mnie w aptekach jak szukałam nie było
Ja podaję łososia na zmianę z dorszem. Pstrąga nie dawałam, zresztą nie widziałam u nas w sklepie. Zawsze robię rybę na parze.

Woreczki do mrożenie to mam jakies no name, w aptekach tez nie bylo, kupiłam w zwykłym dzieciowym sklepie, gdzie maja tez dobrze zaopatrzony dział z butelkami i smoczkami

Zdrówka dla Wiktora
velluto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 10:48   #1826
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;25268624] dla Amelki.
ja myślałam, że sumamed to antybiotyk 3-dniowy... przynajmniej my go zawsze na trzy dni dostajemy...
dla małej zdolniachy, będzie z niej artystka niezła.
[/QUOTE]
no ja tez myslałam ale mi lekarka powiedziala ze trzeba zjesc całe opakowanie a ze Ami wazy 9kg to wyszło ze na 5 dni


szukam nawilżacza z ciepła i zimna mgiełka i na olejki eteryczne znalazłam ale ceny mnie przeraziły przeszło 7 stów a i znalazłam 2 w cenie od 150-200 tylko ze jednego wcale nie da sie znalesc drugi nie wiadomo jak sie sprawdza bo 0 komentarzy ech ...

Silpe-

bratkab
- no chyba syn wojskowy bedzie :P

panna migotka- mozecie podac tantum verde

velluto-o jak ja cie rozumiem mam to z Ami co 2 dni

a miałam jeszcze napisac ze Ami nie chce słoikowych obiadków nie wiem co sie jej porobiło

wczoraj zjadła ziemniaki z marchewka polane jogurtem naturalnym nie nadążałam z łyzeczka

po ciazy zostały mi bąki cichaczki


a i mam buciki po kuzynce sa jak nowe ale nie wiem czy sie nadaja zrobie focie i powiedzcie co o nich myslicie oczywiscie jak mi mała da
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 11:00   #1827
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Przeczytałam ale większości nie pamiętam.

Margo Ewcia super

Szaja Agu jak zawsze ślicznie się prezentuje
Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość
I proszę o kciuki - jutro jedziemy na kontrolną wizytę do neurologa.
Kciuki zaciśnięte.
Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość
Dzien dobry

Konczymy dziś 8 miesiecy


Ja też mam @, jakaś plaga chyba, ból taki że nie da się wytrzymać a niby po porodzie miało być lepiej, do tego zaczynam dietę, trzymać kciuki
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 14:23   #1828
kafuniax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 317
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Hej dziewczyny, wpadam napisać co u nas
Mamy dwa nowe ząbki, wyszły w nocy, popłakiwał biedaczek a teraz, jak wróciłam z pracy to zauważyłam je
Jemy w sumie sporo, ale niestety nie za bardzo nam mleko podchodzi, nadrabiamy innymi rzeczami
8 - sinlac (ok 100 ml) + cały banan i pół kiwi lub kilka truskawek (mrożonych) lub jakimiś innymi owocami, do tego dorzucam popping z amarantusa
10- 120 ml mleka

12 - obiadek - duży słoik

15-16.00 - kaszka na mleku z owocami
19. 30 - zagęszczone mleko
w nocy budzi się na jedzenie dwa razy:|



Jeździmy w maxi cosi priori, jest fajny
Kończą się nam body, muszę uzupełnić garderobę syna.



Rano obudziłam się

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Rano obudziłam sie z koszmarnym bólem gardła. Mam nadzieję, ze za dużo krzyczałam, a nie że jakaś choroba mnie bierze...

Gratuluję wszystkich miesięcznic
__________________

Moi chłopcy

"... bo gdy jesteś przy mnie blisko czuję, że mogę wszystko"
kafuniax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 14:23   #1829
justin18061976
Rozeznanie
 
Avatar justin18061976
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stavanger
Wiadomości: 840
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Sukienkę przymierzałam w grudniu. Jest na zdjęciu nr 1 - litera A z falbankami na dole pięknie wyszywana. Chcę jedynie zmienić jej górę by była z jednym ramiączkiem jak na zdjęciu drugim. Kolor ecru. Model Sposabella Kauri. Cena 2600 zł.
sliczna! i absolutnie z ramiaczkiem:l ove:

Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość
A w ogóle, to rośnie mi łobuziara Za brata będzie nadrabiać
Mi lobuziak

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Udało mi się jednak dzisiaj coś nakręcić...Ala gra na pianinku.

http://www.youtube.com/watch?v=cnpmq...layer_embedded
.
Stefciowi b.podobala sie gra na pianinie i piski Ali
jak sie skonczylo to plakal, hehe

Cytat:
Napisane przez basiak Pokaż wiadomość
Wiecie, że ja zamawiałam suknię ślubną na 13 dni przed ślubem! Szaleństwo - koncepcja mi się zmieniła i stwierdziłam, że nie pójdę w tej co miałam iść (tzn. długość midi). Ale miałam farta, zdążyli uszyć i było dobrze wsio.
zapodaj foteczke, poprzygladam sie jakie mialyscie kiecki

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
co do nowosci to ami oprócz kosi kosi, brawo, wazyła sroczka kaszke , kiwania głowa na nie , uciekania tatusiowi na czworakach , wyrzuca specjanie smok na ziemie zeby tata podniósł , papa, mówi uwaga-agaga mówi oko i pokazuje gdzie oko pokazuje gdzie nos i buzia no i jak gram w farmerame to nasladuje kurke i króliki w chodziku zapinkala jakby kto jej tam turbo zamontował dosłownie wszedzie nim wjedzie otwiera szuflady sciaga magnezy z lodóki i wszystkie paprochy z podłogi zbiera kocha muzyke tanczy nawet kiedy mój gwizda sprytna bestia z niej wszedzie próbuje wstawac pokazuje swoje zdenerwowanie całuje wszystkie misie i lalki i siebie w lustrze ALe :

Tymus u nas przodownik w chodzeniu a Ami w mowieniu
Powrotu do zdrowia!!

Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość
Jest tylko jedno ale, on to robi tylko na golasa Chyba szkoda mu brzuchem szurać po podłodze
Gratki

Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość
Konczymy dziś 8 miesiecy
Gratki

Cytat:
Napisane przez araczki Pokaż wiadomość
Velluto, ja daje Malvinie rybe1 - 2 razy w tygodniu. Raz ze sloiczka i raz lososia, ktorego robie dla nas. Mala zjada kilka kawalkow.
Stefek do tej pory rybke jadl tylko raz
Musze czesciej Mu dawac

Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość
Ja też mam @, jakaś plaga chyba, ból taki że nie da się wytrzymać a niby po porodzie miało być lepiej, do tego zaczynam dietę, trzymać kciuki
jak wirus hehe
-----------------------------------------------
U nas nocka faniusia choc Maluch wyprowadzil mnie z rownowagi, opieprzylam Go z lekka a mnie Malz, ze dziecko obrywa za darmo no i bylo mi gloopiiooooo:mur :
Biankaaa ratuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!
Wszystkie wielo przeciekaja mi w nocy i na spacerze, kurcze nie wiem czemu, przesikuje je przy pasie, probowalam wszystkie wklady, ta ekstra chlonna formowanke ze stretchi i doopa, Malz juz mnie opieprza, ze Malego mecze, bo co noc to samo a ja tak bardzo chcialabym odstawic te plastikowe jednorazowy, co radzisz??
__________________
Każdy dzieciaczek jest indywidualnością i idzie swoim rytmem. Zaakceptuj to i ciesz się każdym dniem. Nie warto szukać problemów na siłę.


http://suwaczki.maluchy.pl/li-48793.png
62-61-60-59-58-57-56-55-54-53

Edytowane przez justin18061976
Czas edycji: 2011-02-22 o 14:27
justin18061976 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 14:58   #1830
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez panna migotka Pokaż wiadomość


dzięki a jaglaną gotujesz osobno czy tak jak krupnik?bo ona troszkę gorzka jest
Nic mi nie wiadomo czy ona gorzka
To zależy czasem gotuje osobno , czasem oddzielam troche zupy bazy dodaje kaszy i gotuje jak krupnik.

Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość
Witam!


Zmykam się kąpać ale jeszcze na koniec się pochwalę jakie prezenty przygotowałam dla Zosi, córki mojej psiapsiółki. Zosia ma się urodzić niedługo. Na obrazku jeszcze jest miejsce na datę urodzenia ale to na razie wielka niewiadoma. Zastanawiam się tylko czy imię i datę nie zrobić w kolorze szarym.
I proszę o kciuki - jutro jedziemy na kontrolną wizytę do neurologa.
Prezenty superaśne
kciuki zacisniete

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Kurs w LO też miałam, chodziłam do szkoły katolickiej ale ksiądz wymaga dodatkowego kursu :/ no i idziemy. Ślub będzie w innej parafii niż obecnie należymy i ksiądz zażyczył sobie za wydanie pozwolenia na ślub tyle co za ceremonię - 1000 zł. Prawie go wyśmialam. Nie zapłacimy mu przecież tyle! A impreza w czerwcu. Zaproszenia mam nadzieję wybierzemy szybko, zamówimy i będzie... zapraszamy 156 osób a Było ponad 200 na liście w tym prawie 80 znajomych



Sukienkę przymierzałam w grudniu. Jest na zdjęciu nr 1 - litera A z falbankami na dole pięknie wyszywana. Chcę jedynie zmienić jej górę by była z jednym ramiączkiem jak na zdjęciu drugim. Kolor ecru. Model Sposabella Kauri. Cena 2600 zł.
Też brałam ślub w innej parafi czego nasz ksiądz znieśc nie mógł i po fakcie nawet obrobił mnie na niedzielnym kazaniu
A że on świnia też zażyczył sobie za świstek tysiaka bo niby musi za coś życ - wyśmiałam go i powiedziałam że to nie moja sprawa jak i cennika nie posiada to rozmawiac nie bedziemy - dostał 50 zł

Suknia ładna

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny ja tylko na moment odmeldowac sie przyszłam niestety młoda znów chora bylismy u lekarza i stwierdził ze Amelia osłuchowo czysto i gardłowo tez katar który scieka po gardle jest zbyt gesty i mloda sie dusi a to wszystko jest powodem zabkowania górnych zebów i mam sie przygotowac ze moze to sie powtarzac za kazdym razem kiedy pojdzie jakis górny zebol

wiec 4 dni zasypia tylko na mnie i spi tylko ze mna ciagle musze ja miec na rekach juz nawet sie nauczyłam funkcjonowac jednorecznie ze spaniem to nie wiem kiedy spałam cud ze funkcjonuje chyba ze 100 razy frida sciagałam glutki i przez to sama sie załatwiłam i tez siorpie nosem chłop na 18 w pracy bedzie po 3 wiec sie zmieniamy młoda

gile ma po kolana i kaszel jakby miała oskrzela z płucami masakra dostalismy znów antybiotyk sumamed czy jakos tak na 5 dni otrivin i flegamine dzis juz lepiej uffff bo mloda tylko i wyłacznie na moim cycu no i przez to przez to nic nie przybrała waga stoi w miejscu lekarka mówi zeby sie nie martwic bo młoda aktywnie wzmorzona a i mama i tato to za drzewa chowac sie moga


wiec ida nam te nieszczesne górne 2 i prawa 3


co do nowosci to ami oprócz kosi kosi, brawo, wazyła sroczka kaszke , kiwania głowa na nie , uciekania tatusiowi na czworakach , wyrzuca specjanie smok na ziemie zeby tata podniósł , papa, mówi uwaga-agaga mówi oko i pokazuje gdzie oko pokazuje gdzie nos i buzia no i jak gram w farmerame to nasladuje kurke i króliki w chodziku zapinkala jakby kto jej tam turbo zamontował dosłownie wszedzie nim wjedzie otwiera szuflady sciaga magnezy z lodóki i wszystkie paprochy z podłogi zbiera kocha muzyke tanczy nawet kiedy mój gwizda sprytna bestia z niej wszedzie próbuje wstawac pokazuje swoje zdenerwowanie całuje wszystkie misie i lalki i siebie w lustrze ALe :



a
Zdrówka dla małej i brawo za umiejetności - zdolna córa ci rośnie

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość


Mam pytanie - jak często podajecie rybe? Ja podaję 2 razy w tygodniu i teraz tak sie zastanawiam, czy to nie za często
Jak sobie przypomne - tak samo z żółtkiem
Ale wg tabeli 1-2 razy w tygodniu to norma . - wiec dobrze dajesz .



Dziekujemy kobitki za życzenia

Jeszcze sie pochwale że Gabrysia dziś z okazji ukonczenia 8 miesiecy zaczeła oficjalnie i pełną parą raczkowac
No i od 3 dni samodzielnie siedzi - ona teraz przeważnie siedzi tak ją to cieszy
Wiec teraz ciągle - raczkuje i siad , raczkuje i siad
No i mamy pierwsze siniaki zdobyte podczas poznawania domu z innej pozycji niż pełzanie

Byłam dziś na mieście i wreszcie skupiłam sie na sobie a nie na sklepach dzieciecych - zakupiłam nową bluzke - tunike w biało granatowe wpaseczki , taki marynarski styl - gdzieś teraz taka moda weszła
I juz mi lepiej , na początek wystarczy

Ale i tak mam wyrzuty sumienia bo widziałam śliczny komplet dla Gabi i nie kupiłam ale kusi , kusi
__________________
God is a DJ
---------------------------------------




Silpe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.