biała wydzielina :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-09, 20:55   #1
anitra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 197
Exclamation

biała wydzielina :(


Dotykałam się dziś z moim partnerem(chodzi o petting ale nie lubię tego słowa).W pewnym momencie kiedy wyjął ze mnie palec było na nim coś białego(na palcu).(przepraszam za tak naturalistyczny opis ) Wystraszyłam się i pobiegłam do łazienki.To nie upławy-wewnątrz mam takie białe jakby grudki.Nie pachną.Trochę to boli,ale bardziej mnie przeraża.
Może żeby nie zostać potraktowana jako głupia nastolatka to podam parę informacji-to mój pierwszy partner,współżyjemy od pół roku,biorę pigułki Cilest.Wczoraj wieczorem miałam robione usg ginekologiczne i wszystko wyszło dobrze.
Zresztą wczoraj rano kochaliśmy się i wszystko było dobrze,nie miałam takich objawów.(a może to jest powiązane?)

Proszę Was bardzo-powiedzcie mi,czy chociaż domyślacie sie co to może być i co mam zrobić!Nie oczekuję diagnozy,przez internet to niemożliwe...

Naprawdę jestem przerażona.Gdybym tylko miała taką możliwość natychmiast poszłabym do lekarza,ale niestety jest piątek wieczór,więc do poniedziałku nic z tego Bardzo się denerwuję
anitra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 22:31   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: biała wydzielina :(

hmm trudno mi powiedziec co to moze byc ,byc moze to preparat ktorym lekarz smaruje glowice usg?bo rozumiem ze usg bylo dopochwowe.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 09:20   #3
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: biała wydzielina :(

Nie jestem specjalistą, ale zgadzam się z wypowiedzią wyżej, może to być preperat z który był używany podczas usg, jesli było dopochwowe, albo może to być pierwszy objaw grzybicy, ponieważ niestety objawia się ona takimi białymi grudkami, lekkim bólem, nie zawsze pachnie ale pojawia się również pieczenie. Ale skoro byłaś wczoraj u ginekologa powinien był zauważyć jakies zminy grzybicze, jesli to akurat jest to.
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 10:04   #4
anitra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 197
Dot.: biała wydzielina :(

Dziękuję dziewczyny,uspokoiłyście mnie trochę.Tak,usg było dopochwowe. Jeżeli to do poniedziałku nie zniknie, to odrazu biegnę do lekarza(mimo że byłam niedawno ech).
A czy możecie mi polecić jakieś hmm...nie wiem jak to ładnie określić-nasiadówki czy też moczenie w jakichś łagodnych preparatach?
Wiem,że to trudne,bo nie wiadomo co mi jest,ale chyba potrzebuję czegokolwiek,bo strasznie mnie to wystraszyło i nawet placebo by mogło być Czy mogę zastosować np.tantum rosa?

Pozdrawiam
anitra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 10:57   #5
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: biała wydzielina :(

Cytat:
Napisane przez anitra
Dziękuję dziewczyny,uspokoiłyście mnie trochę.Tak,usg było dopochwowe. Jeżeli to do poniedziałku nie zniknie, to odrazu biegnę do lekarza(mimo że byłam niedawno ech).
A czy możecie mi polecić jakieś hmm...nie wiem jak to ładnie określić-nasiadówki czy też moczenie w jakichś łagodnych preparatach?
Wiem,że to trudne,bo nie wiadomo co mi jest,ale chyba potrzebuję czegokolwiek,bo strasznie mnie to wystraszyło i nawet placebo by mogło być Czy mogę zastosować np.tantum rosa?

Pozdrawiam

Jak najbardziej polecam tatntum rosa. Napewno nie zaszkodzi a może pomoże. Możesz również skorzystać z płynów do higieny intymnej, np o działaniu bakteriobójczym lub przeciwgrzybicznym * są do kupienia w kazdym nawet supermarkecie). Ciężko stwierdzic co to jest i czym zostało wywołane, ale może akurat któres z tych środków przyniesie oczekiwane efekty. No a w najgorszym wypadku kolejna wizyta u lekarza.

Pozdrawiam
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 17:52   #6
Asia 67
Raczkowanie
 
Avatar Asia 67
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 256
Dot.: biała wydzielina :(

Nie martw się to zapewne skutek badania.Miałam podobnie,ale zaraz koleżanka, która jest ginekologiem pleciła mi maść Clotrimazonium( jest w aptece bez recepty i kosztuje grosze)Smarowalam się tym przez parę dni, na zewnątrz jak i dowcipnie.
oprócz tego na noc wkładalam globulki Nystatyny.Po 3 dniach zauważyłam, że zmniejszyło się wydzielanie tego białego paskudztwa, ale profilaktycznie smarowałam się jeszcze parę dni.Gdyby Ci to nie pomogło musisz iść do lekarza.Życzę zdrówka.
Asia 67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 10:26   #7
anitra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 197
Dot.: biała wydzielina :(

Cytat:
Napisane przez Asia 67
Nie martw się to zapewne skutek badania.Miałam podobnie,ale zaraz koleżanka, która jest ginekologiem pleciła mi maść Clotrimazonium( jest w aptece bez recepty i kosztuje grosze)Smarowalam się tym przez parę dni, na zewnątrz jak i dowcipnie.
oprócz tego na noc wkładalam globulki Nystatyny.Po 3 dniach zauważyłam, że zmniejszyło się wydzielanie tego białego paskudztwa, ale profilaktycznie smarowałam się jeszcze parę dni.Gdyby Ci to nie pomogło musisz iść do lekarza.Życzę zdrówka.
Naprawdę?
Bo ja się właśnie dziś załamałam,bo to jeszcze nie zniknęło,a więc pomyślałam,że to jednak jakaś infekcja Ale zastanawiam się czy jednak nie iść do ginekologa(o ile mi się jutro uda dostać).A czy Nystatyna jest bez recepty?
anitra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-12, 11:51   #8
anitra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 197
Dot.: biała wydzielina :(


Kurcze blade,poszłam dziś do ginekologa i...nie przyjął mnie
W przychodni,do której chodzę to wygląda tak-albo umawia się na konkretny termin(zazwyczaj tak robię)albo,gdy wypada coś niespodziewanego można przyjść do lekarza i zapytać czy przyjmie,mimo że nie było się zarejestrowanym.I zawsze przyjmują.A dziś mi pan doktor powiedział,że niestety nie może mnie przyjąć,i to nie dlatego,że nie chce albo nie ma czasu,ale dlatego,że nie mają już podpisanego kontraktu i że może mnie przyjąć w styczniu.
Może to już temat bardziej na plotkowe,ale nie będę tam zaczynać nowego wątku,musiałam się wyżalić

Kupiłam sobie kolejne saszetki tantuum rosa(bo co innego mi zostało...)i nie wiem co dalej.Mam nadzieję,że powoli przejdzie.
Możecie mi polecić jakies "bezreceptowe" sposoby?
anitra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 11:56   #9
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: biała wydzielina :(

Cytat:
Napisane przez anitra

Kurcze blade,poszłam dziś do ginekologa i...nie przyjął mnie
W przychodni,do której chodzę to wygląda tak-albo umawia się na konkretny termin(zazwyczaj tak robię)albo,gdy wypada coś niespodziewanego można przyjść do lekarza i zapytać czy przyjmie,mimo że nie było się zarejestrowanym.I zawsze przyjmują.A dziś mi pan doktor powiedział,że niestety nie może mnie przyjąć,i to nie dlatego,że nie chce albo nie ma czasu,ale dlatego,że nie mają już podpisanego kontraktu i że może mnie przyjąć w styczniu.
Może to już temat bardziej na plotkowe,ale nie będę tam zaczynać nowego wątku,musiałam się wyżalić

Kupiłam sobie kolejne saszetki tantuum rosa(bo co innego mi zostało...)i nie wiem co dalej.Mam nadzieję,że powoli przejdzie.
Możecie mi polecić jakies "bezreceptowe" sposoby?

dziewczyno po co masz sie meczyc jak sie boisz a tym bardziej moga to byc pozcatki grzybnicy idz prywatnie zamiast wydawac kase na leki ktore albo nie pomoga albo sa niepotrzebne idz prywtanie zapalc te 50 zl za wizyte i sie uspokoisz
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 12:07   #10
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: biała wydzielina :(

białe grudki to mi wygląda na grzybice
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png

Edytowane przez śliweńka
Czas edycji: 2014-12-04 o 10:38
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 22:20   #11
anitra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 197
Dot.: biała wydzielina :(

Cytat:
Napisane przez Misiaczek20
dziewczyno po co masz sie meczyc jak sie boisz a tym bardziej moga to byc pozcatki grzybnicy idz prywatnie zamiast wydawac kase na leki ktore albo nie pomoga albo sa niepotrzebne idz prywtanie zapalc te 50 zl za wizyte i sie uspokoisz
Wiesz,problem polega na tym,że ja nie mam tych "50zł",gdybym miała to bym się nawet nie zastanawiała tylko od razu poszła prywatnie.
anitra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-13, 09:44   #12
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: biała wydzielina :(

Cytat:
Napisane przez anitra
Wiesz,problem polega na tym,że ja nie mam tych "50zł",gdybym miała to bym się nawet nie zastanawiała tylko od razu poszła prywatnie.

no to pozycz od kogos ja bym wolala pozyczyc na wizyte a potem oddac niz sie zadreczac i ewntualnie pogorszyc swoj stan zdrowia,a mzoe wez od rodzicow ??
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 10:57   #13
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: biała wydzielina :(

napradwe jeśli nie możesz teraz iść do lekarza: http://sredniowiecze.zdrowo.info.pl/chirurg.html z kasy chorych to porozmawiaj z mamą i powiedz że dzieje się coś niedobrego, powinna Cię zrozumieć
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png

Edytowane przez śliweńka
Czas edycji: 2014-12-03 o 13:18
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 22:01   #14
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: biała wydzielina :(

anitra z tego co wyczytałam w Twoim poscie...może to być początek grzybicy.Masz jeszcze jakies inne obajwy?Chodzi mi szczegolnie o pieczenie,swedzenie okolicy pochwy?
Jesli tak, to pewnie grzybica.
Ale naprawde nie ma sie czym przejmowac.To nie jest śmiertelna choroba
Może sie np. pojawić kiedy odczyn pochwy,który zawsze jest kwaśny zmieni się na zasadowy.Wtedy grzyby (Candida albicans) mają świetne warunki by sie rozmnożyć.
Idz poprostu do lekarza.Jesli chodzi o pieniadze,mysle ze mama Cie zrozumie i pozyczy.To nie jest żaden wstyd czy hańba.
Lekarz najprawdopodobniej zapisze Ci Clotrimazol (globulki dopochwowe) i maść o tej samej nazwie,która bedziesz smarować sie "na zewnątrz".
Nie jest to dostępne bez recepty.Przynajmniej ja nigdy tak nie dostałam.Kosztuje tez mało.Góra 5-6 zł nie wiecej.

Z metod domowych moge Ci polecic tzw. nasiadówki w rumianku,który złagodzi objawy.Chociaz nie na wszystkich działa.
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 09:04   #15
Cysiolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 144
Dot.: biała wydzielina :(

Moze cos innego?

Edytowane przez Cysiolina
Czas edycji: 2006-11-15 o 14:29
Cysiolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 10:18   #16
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: biała wydzielina :(

Cytat:
Napisane przez Cysiolina
Ja odczuwam swedzenie, ale Clotrimazolum mi nie pomogło... Może coś innego?

dziewczyny z takimi rzeczami nie nalezy zwlekac ani eksperymentowac na sobie im szybciej zostanie postawiona diagnoza oraz im szybciej bedziecie mialy podan leki tym szybciej wyzdrowiejecie a grzybica moze nie jest smiertelna ale nie jest blaha i zwykla choroba
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 11:20   #17
Cysiolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 144
Dot.: biała wydzielina :(

Cytat:
Napisane przez Misiaczek20
dziewczyny z takimi rzeczami nie nalezy zwlekac ani eksperymentowac na sobie im szybciej zostanie postawiona diagnoza oraz im szybciej bedziecie mialy podan leki tym szybciej wyzdrowiejecie a grzybica moze nie jest smiertelna ale nie jest blaha i zwykla choroba
Dobrze, masz racje, ale ja juz bylam u ginekologa, nie stwierdzil grzybicy i przepisal Clotrimazlolum.
Cysiolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 11:31   #18
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: biała wydzielina :(

Cytat:
Napisane przez Cysiolina
Dobrze, masz racje, ale ja juz bylam u ginekologa, nie stwierdzil grzybicy i przepisal Clotrimazlolum.
to idz jeszcze raz niech zrobi mocz na posiew, czystosc pochwy i wymaz i moze okazac sie ze ejst tam bakteria a wtedy trzeba brac antybiotyk
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.