przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-20, 15:31   #2041
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Miałaś ten zielony? Bo ja o nim pisałam. Świetny

Hmmmm... Ja miałam kremowy z czerwoną rzepą na butelce, do włosów przetłuszczających się, ze skłonnością do łupieżu i wypadania.
Nie kojarzę zielonego
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 15:57   #2042
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

A czy ktoś używał szamponu La Roche-Posay Kerium DS do włosów tłustych (czy tam z tłustym łupieżem)..? bo byłam u dermatologa i właśnie taki szampon mi babeczka przepisała,kosztuje niemało bo około 50 zł więc chciałabym wiedzieć,czy nie wyrzucam pieniążków w błoto
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 16:52   #2043
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość

A który szampon konkretnie miałaś? Jaki kolor?
Fioletowy, do włosów cienkich. Musze jeszcze dodać, że kiedyś, lata temu uzywałam starej wersji w innym opakowaniu i byłam z niego bardzo zadowolona. Pewnie wraz ze zmianą opakowania zmienili coś w skladzie i to coś widocznie mnie podrażniło.
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 17:44   #2044
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Hmmmm... Ja miałam kremowy z czerwoną rzepą na butelce, do włosów przetłuszczających się, ze skłonnością do łupieżu i wypadania.
Nie kojarzę zielonego
Aaa. W tej serii rzepowej jest kilka szamponów rzepowych. Zielony, czerwony, niebieski i fioletowy Ja niezmiennie zielonego używam

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Fioletowy, do włosów cienkich. Musze jeszcze dodać, że kiedyś, lata temu uzywałam starej wersji w innym opakowaniu i byłam z niego bardzo zadowolona. Pewnie wraz ze zmianą opakowania zmienili coś w skladzie i to coś widocznie mnie podrażniło.
A on nie jest też przypadkiem do włosów z łupieżem? Może być taki za mocny. Lepiej używać szamponów nie przeznaczonych dla głowy z łupieżem. W tej samej serii są też inne rzepowe szampony, może ich powinnaś poużywać? O ile chcesz, bo może znalazłaś już coś co Ci odpowiada (;
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 18:42   #2045
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

troche się zraziłam po tym jednym... to był szampon do włosów cienkich i delikatnych (nie przeciwłupiezowy) taki jak w tym linku http://www.mydlandia.pl/foto/2009-01..._cienkie_m.jpg
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 21:00   #2046
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
troche się zraziłam po tym jednym... to był szampon do włosów cienkich i delikatnych (nie przeciwłupiezowy) taki jak w tym linku http://www.mydlandia.pl/foto/2009-01..._cienkie_m.jpg
No nie miałam go więc się nie wypowiem.

Ja jestem po użyciu tego zielonego, świetny jest. Włosy są naprawdę świeże. Jak dobrze pójdzie to umyję je dopiero w niedzielę.
Cały czas też stosuję regularnie po każdym myciu tonik Joanna rzepa. Nie powiem, pomaga. Obecnie naprawdę mogę myć włosy co dwa dni. I grzywki na drugi dzień spinać nie muszę. Ale to zasługa wielu rzeczy. Odpowiedniego mycia, szamponów, toniku, szczotki ze sztucznego włosia...

Dopisek: A jednak umyłam włosy dzisiaj rano. Zapomniałam, że wieczorem wychodzę. Wolę jednak się ludziom nie pokazywać na oczy wieczorem drugiego dnia po myciu :P Ale za to umyłam tylko szamponem z rzepy, zero odżywek. Na to jeszcze tonik rzepowy I oczywiście odżywka bez spłukiwania na włosy od ucha w dół
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2009-03-21 o 10:12
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 22:43   #2047
aniakos87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Unhappy Czy to coś pomoże... ?

Witam Was! chciałam się zapytać jak myślicie długość włosów ( mam je do pasa) ma bardzo duży wpływ na przetłuszcznie się włosów??? zastanawiam się nad skróceniem ich.... po to by mniej mi się przetłuszczały?myję je co dwa dni, choć na drugi dzień juz są dość mocno przetłuszczone. myję je 4-ema szamponami na przemian i niestety nie pomaga.... sądzicie że mniej by się przetłuszczały gdybym je skróciła??
aniakos87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-20, 22:57   #2048
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Czy to coś pomoże... ?

To zależy. Dłuższe włosy to większy ciężar, więc włosy będą mniej odbite od skóry głowy, no i mogą się przez to bardziej przetłuszczać. Jednakże ja, przy długości do połowy pleców nie widzę większej różnicy w przetłuszczaniu się włosów w porównaniu do czasów, gdy miałam krótkie włosy najlepiej się trzymają, jak je odbiję u nasady, np. modelując je na dużej okrągłej szczotce lub tapirując.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 06:55   #2049
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Czy to coś pomoże... ?

Wręcz przeciwnie, krotsze włosy szybciej sie przetłuszczą niż długie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 12:27   #2050
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

A ja mylam zawsze szmaponami dla dzieci a teraz nawet od nich skora mi sie po jakims czasie podraznia i schodzi. Przetluszczanie po mn 1,5 dnia. Ostatnio wyprobowalam Pantene wlosy geste i mocne i szok. Skora znacznie mniej schodzi (ratuje sie aloesem- takim zerwanym swiezo) i wlosy przetluszaja sie po 1,5 dnia, czyli tak samo. Ostatnio nawet prawie 2 dni wytrzymaly, tylko przy twarzy sa tlustrze. Ogolnie musze chyba czesto zmieniac szampon i to jest klucz.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 16:02   #2051
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

z tym przetłuszczeniem włosów to słyszałam, że kilkudniowe zapuszczenie głowy wręcz może zaszkodzić i spowodować jakieś zapalenie skóry!
w każdym razie ta metoda u mnie nigdy nie działała, chociaż moja babcia twierdzi, że ona poprzez kilkudniowe niemycie głowy tak wyregulowała sobie mechanizm tłuszczenia sie włosów, że myła raz na tydzień.

teraz jestem w trakcie kuracji eksperymentalnej i niewiarygodnej na włoski, dam znać, czy zdała egzamin u mnie - jak na razie działa, ale to dopiero parę dni. jestem na przykład po imprezie, co zawsze bym miała przetłuszczone, a mam suche, może trochę zmęczone.

zobaczę, jak to wpłynie na włosy czy je bardzo niszczy. chodzi o to, że po umyciu na mokre włosy daję piankę do włosów. koleżanka mówiła, że najlepiej dać lakier, ale ja dałam piankę, bo ją mam w domu akurat. włosy dłużej pozostają suche, bez tłuszczu. nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa, ale działa. jeśli wiecie, dlaczego to działa to dajcie znać
__________________
ile starożytnych umów już dziś złamałeś, pijąc swoją poranną codzienna herbatę?
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-21, 16:33   #2052
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

Cytat:
Napisane przez janina1984 Pokaż wiadomość
z tym przetłuszczeniem włosów to słyszałam, że kilkudniowe zapuszczenie głowy wręcz może zaszkodzić i spowodować jakieś zapalenie skóry!
w każdym razie ta metoda u mnie nigdy nie działała, chociaż moja babcia twierdzi, że ona poprzez kilkudniowe niemycie głowy tak wyregulowała sobie mechanizm tłuszczenia sie włosów, że myła raz na tydzień.
No ja stopniowo wydłużam czas nie mycia włosów. I wiadomo, jak skóra głowy swędzi to myję ją natychmiastowo. Ale jak nie swędzi, a włosy są brudne to trudno. Teraz pocierpią żeby potem piękniejsze były

Cytat:
Napisane przez janina1984 Pokaż wiadomość
[...]Po umyciu na mokre włosy daję piankę do włosów. koleżanka mówiła, że najlepiej dać lakier, ale ja dałam piankę, bo ją mam w domu akurat. włosy dłużej pozostają suche, bez tłuszczu. nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa, ale działa. jeśli wiecie, dlaczego to działa to dajcie znać
W piance jest alkohol denat, który wysusza włosy. Dlatego wolniej się po niej przetłuszczają. Lakier działa na tej samej zasadzie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 17:25   #2053
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

Chatul - dobrze wiedzieć, na czym to polega a myślałam, że alkohol denaturowany w odżywkach potęgował mi przetłuszczanie sie włosów, a teraz suchutkie!
__________________
ile starożytnych umów już dziś złamałeś, pijąc swoją poranną codzienna herbatę?
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 17:48   #2054
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

Cytat:
Napisane przez janina1984 Pokaż wiadomość
Chatul - dobrze wiedzieć, na czym to polega a myślałam, że alkohol denaturowany w odżywkach potęgował mi przetłuszczanie sie włosów, a teraz suchutkie!
Wiesz, bądź przygotowana na to, że Twoja metoda będzie skuteczna dopóki będziesz nakładała na wlosy piankę. Ale jeżeli Ci to nie przeszkadza to powinno być dobrze
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 18:24   #2055
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

koleżanka, która mi o tej metodzie powiedziała, powiedziała że jak robić to przez miesiąc, to głowa przestanie się przetłuszczać - ciekawe czy to prawda, a jako że testuję na sobie - zdam z tego relację

głowa nie swędzi w każdym razie, a to wielki plus, włoski suchutkie a wcześniej jak rano myłam głowę, to zdarzało się że już wieczór włosy były tłuste
__________________
ile starożytnych umów już dziś złamałeś, pijąc swoją poranną codzienna herbatę?
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 18:36   #2056
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

a pianka nie wysuszy zbytnio wlosow?
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 20:10   #2057
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

Cytat:
Napisane przez rare bird Pokaż wiadomość
a pianka nie wysuszy zbytnio wlosow?
Jest taka mozliwosc, ze narazie wlosy beda sie wolniej przetluszczac, bo alkohol w piance bedzie je wysuszal, a pozniej zaczna produkowac wiecej sebum i przetluszczanie sie zwiekszy. No, ale wiadomo, najlepszy sposob, zeby sie o tym przekonac, to testowac na sobie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 20:28   #2058
Dziamma
Raczkowanie
 
Avatar Dziamma
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 300
Dot.: Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

Z mojego doświadczenia pianka obciąża dodatkowo włosy i przez to szybciej się przetłuszczają... niestety..
Dziamma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 21:31   #2059
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez janina1984 Pokaż wiadomość
koleżanka, która mi o tej metodzie powiedziała, powiedziała że jak robić to przez miesiąc, to głowa przestanie się przetłuszczać - ciekawe czy to prawda, a jako że testuję na sobie - zdam z tego relację

głowa nie swędzi w każdym razie, a to wielki plus, włoski suchutkie a wcześniej jak rano myłam głowę, to zdarzało się że już wieczór włosy były tłuste
Daj znać co i jak Wszystkie na to czekamy (;

Cytat:
Napisane przez Dziamma Pokaż wiadomość
Z mojego doświadczenia pianka obciąża dodatkowo włosy i przez to szybciej się przetłuszczają... niestety..
Ja mam taki patent, że na brudne włosy kładę masę pianki, tak żeby aż mokre od niej były i czekam. Po około godzinie wszystko zasycha i tworzy taką skorupę. Wtedy intensywnie rozczesuję włosy. I włosy wyglądają bardzo świeżo Przy czym u mnie to się sprawdza tylko z włosami zaczesanymi do tyłu. Grzywki nigdy w ten sposób nie odratowałam :P
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-21, 21:45   #2060
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja mam taki patent, że na brudne włosy kładę masę pianki, tak żeby aż mokre od niej były i czekam. Po około godzinie wszystko zasycha i tworzy taką skorupę. Wtedy intensywnie rozczesuję włosy. I włosy wyglądają bardzo świeżo Przy czym u mnie to się sprawdza tylko z włosami zaczesanymi do tyłu. Grzywki nigdy w ten sposób nie odratowałam :P
Ja podobnie robiłam z lakierem do włosów - pryskałam włosy aż tworzyły sztywny hełm, a potem delikatnie wyczesywalam lakier. Ale rozczesanie włosow sztywnych od lakieru to trochę hardcore, na co dzień nie polecam
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 21:52   #2061
Dziamma
Raczkowanie
 
Avatar Dziamma
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 300
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Ja mam taki patent, że na brudne włosy kładę masę pianki, tak żeby aż mokre od niej były i czekam. Po około godzinie wszystko zasycha i tworzy taką skorupę. Wtedy intensywnie rozczesuję włosy. I włosy wyglądają bardzo świeżo Przy czym u mnie to się sprawdza tylko z włosami zaczesanymi do tyłu. Grzywki nigdy w ten sposób nie odratowałam :P[/quote]


No proszę... Jakie sposoby
Dziamma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 09:44   #2062
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Myślałam ostatnio o suchym szamponie. Myślicie, że opłaca się kupić coś takiego? Bo tania rzecz to nie jest, przynajmniej ten, który sobie upatrzyłam, ale tylko o nim znalazłam w necie informacje, że nie jest testowany na zwierzętach.

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ja podobnie robiłam z lakierem do włosów - pryskałam włosy aż tworzyły sztywny hełm, a potem delikatnie wyczesywalam lakier. Ale rozczesanie włosow sztywnych od lakieru to trochę hardcore, na co dzień nie polecam
Też tak czasem robiłam z lakierem. Generalnie w ekstremalnych sytuachach (; Na stałe to jednak wolę włosy umyć (;
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 10:34   #2063
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Myślałam ostatnio o suchym szamponie. Myślicie, że opłaca się kupić coś takiego? Bo tania rzecz to nie jest, przynajmniej ten, który sobie upatrzyłam, ale tylko o nim znalazłam w necie informacje, że nie jest testowany na zwierzętach.
W jakichs ekstremalnych sytuacjach taki szampon jest calkiem dobrym rozwiązaniem, bo pudrowanie wlosow jest dośc uciązliwe (trzeba sie nagimnastykować trochę przed lustrem, a więc opcja - wkoczę na chwilę do łazienki i w pięć sekund mam świeże wlosy - odpada).
Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Też tak czasem robiłam z lakierem. Generalnie w ekstremalnych sytuachach (; Na stałe to jednak wolę włosy umyć (;
Ja też
Wlasnie umylam wlosy Bebi, teraz parzy mi sie pokrzywa. Większośc wypiję, a trochę z tego co zostanie wetre sobie w skórę głowy. Polewać całej glowy wole nie, nie wiem, czy wlosy mi sie potem za bardzo nie wysuszą. Dlatego na razie spróbuję robić wcierki w skóre głowy.

Kurczę, byłam dwa dni temu w "swoim" sklepie koło pracy (100 metrów dalej), a tam wszystkie Bebi zniknęły z pólek... Buu, a tak mialam blisko... Czy ktos wie, czy Bebi mozna by ewentualnie dorwać w Makro, nawet w dużych opakowaniach po kilka sztuk?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 10:43   #2064
zuczang
Raczkowanie
 
Avatar zuczang
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 307
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Tak,można,są pakowane po 3 sztuki.Poza tym znalazłam ostatnio przypadkiem Bebi w Społem na Krochmalnej
__________________


zuczang jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 10:47   #2065
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
teraz parzy mi sie pokrzywa. Większośc wypiję, a trochę z tego co zostanie wetre sobie w skórę głowy. Polewać całej glowy wole nie, nie wiem, czy wlosy mi sie potem za bardzo nie wysuszą. Dlatego na razie spróbuję robić wcierki w skóre głowy.
Zaciekawiłaś mnie tą wcierką Ja zawsze zapominam dopić pokrzywy do końca, a zimnej nie lubię, więc miałabym materiał na wcierkę. Może dzisiaj po umyciu poeksperymentuję. Mam nadzieję, że skalp nie będzie taki przetłuszczony jak po Seboradinie. Mogłabyś zdać relacje po tym, jak wyschną Ci włosy?
aanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 10:57   #2066
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zuczang Pokaż wiadomość
Tak,można,są pakowane po 3 sztuki.Poza tym znalazłam ostatnio przypadkiem Bebi w Społem na Krochmalnej
Dzięki!
W takim razie niedługo przejadę się do Makro albo na Krochmalną. Może jednak do Makro i kupię od razu hurtem
Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Zaciekawiłaś mnie tą wcierką Ja zawsze zapominam dopić pokrzywy do końca, a zimnej nie lubię, więc miałabym materiał na wcierkę. Może dzisiaj po umyciu poeksperymentuję. Mam nadzieję, że skalp nie będzie taki przetłuszczony jak po Seboradinie. Mogłabyś zdać relacje po tym, jak wyschną Ci włosy?
Jasne, własnie wtarłam sobie resztki pokrzywy w skórę głowy (przy okazji trochę i we włosy, ale to nie szkodzi. Wlasnie sobie schnę przy kompie. Napiszę później, jak wyglądaja włosy, czy nie są zlepione, a jutro dam znać czy nie przetłuściły sie szybciej
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 11:39   #2067
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Myślałam jeszcze ostatnio o wcieraniu w skórę głowy zaraz po jej umyciu jakiegoś żelu. To by miało sens?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Czy ktos wie, czy Bebi mozna by ewentualnie dorwać w Makro, nawet w dużych opakowaniach po kilka sztuk?
W ogóle w Społem podobno są. Więc nawet jak w tym na Krochmalnej nie dostaniesz to udaj się do innego
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 12:08   #2068
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

No i wysmarowałam się tą herbatą z pokrzywy. Zanim umyję włosy (ok. 19) to sądzę, że wszystko zdąży się wchłonąć.
Aggie, jak często zamierzasz stosować tę wcierkę?


Słyszałam jeszcze, że płukanka z mięty przyjemnie odświeża, chyba też warto wypróbować
aanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 12:17   #2069
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Chatul czy mogłabyś wyjaśnić co to znaczy "zaszamponetkować" włosy - aby wytrzymały bez mycia do 4 dni?
Donoszę, że obecnie męczę się, aby myć co 2 dni i raczejmi się udaje - oprócz dni, kiedy chodzę na basen. Niestety po basenie muszę je suszyć suszarką myć po powrocie do domu. Nie służy im to - widzę, że suszenie może powodować większe przetłuszczanie. Teraz chcę przed wyjściem na basen posmarować końcówki olejem, aby je zabezpieczył przed wysuszeniem.

A co z suchym szamponem - próbowała już może któraś z was?
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 12:24   #2070
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

już trzeci dzień nie myję i są suche. zobaczymy co będzie dalej...
__________________
ile starożytnych umów już dziś złamałeś, pijąc swoją poranną codzienna herbatę?
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.