Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4 - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-25, 10:25   #4621
lili 13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 29
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez lili 13 Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny.Mam problem ,może coć trochę mi pomożecie swoimi odpowiedziami.Jak kiedyś wcześniej już pisałam od 5 lat biorę microgynon.Od jakiegoś czasu mam bez przerwy obawy przed ciążą.Byłam u lekarza psychiatry i stwierdził ,że to depresja i przepisał mi leki.A było to w styczniu i było nawet okey.Od stycznia zabezpiczam się dodatkowo prezerwtywą i globulkami ,no bo trochę przyjmowałam leki i tak się przyzwycziłam.Ateraz moj problem .W marcu dostałam normalnie okres z odstawienia ,oczywiście krótki i mało obfity ,ale ostatnio tak mam.12 i 13 marca współrzyłam z mężem [12 zaczełam brać nowe opakowanie pig]16 marca wzięłam pigułkę i po godz zwymiotowałam .Więc od razu wzięłam szklankę z wodą i poszłam po zapasową tabletkę .Popiłam ,zaniosłam szklankę i jak wróciłam ,to stwierdziłam ,że nie pamiętam momentu jak wkładałam pigułkę do buzi [Nie wiem jak można nie pamiętać ,czy znowu powraca moja choroba i tak się nakręciłam ,że nie wiem czy ją połkłam,napewno coś popijałam]Wiem że to głupie.No i się zaczeło myślenie o ciąży W iem współżyłam przecież w prezerwatywie i z globulką [nie pękła nie zsunęła się tylko sobie myślę ,że może dotknęłam się do pochwy ,a może miałam brudną rękę .Ale z drugiej strony ,to plemniki by nie przeżyły w środku plemnikobóczym 4 dni po tym jak ewentualnie nia zażyłabym tej pigułki.Dodam ,że od listopada ciągle boli mnie brzuch i piersi.W tamtym i tym miesiącu zauważyłam ,że brzuch zaczyna mnie boleć zaraz po 1 pigułce ,a piersi zawsze od połowy cyklu.A do tego wczoraj [mam 17 dzień cyklu]przy kąpieli sprawdzałam sobie szyjkę izauważyłam trochę jednorazowego śluzu z krwią i ,że wewnątrz szyjki mam jakieś zgrubienie .Trochę się zaniepokoiłam tym śluzem ,czy to normalne przy tabletkach,a może to ciąża.Test robiłam po 12 dniach neg. Ale jak myślicie ,czy w tym przypadku jest ciąża możliwa .W grudniu miałam robione usg ze względu na ból brzucza i ok.A moze czas zmienić pig.A może to była dopiero teraz owulacja.
KOBIETKI proszę o odpowiedż PROSZĘ..
lili 13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 14:45   #4622
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez lili 13 Pokaż wiadomość
KOBIETKI proszę o odpowiedż PROSZĘ..
Wybacz, ale nie bede zbyt mila. Masz chyba rzeczywiscie problem z psychiką, nie myslisz racjonalnie i sama się nakrecasz. Co na to Twoj lekarz?
Bys moze, skoro zle sie czujesz po tych tabletkach, nalezy je zmienic. Idz do ginekologa i powiedz, ze zle sie czujesz po tych tabletkach. Jezeli masz stany depresyjne to moze w ogole powinnas zrezygnowac z tabletek - i tak sa Ci niepotrzebne skoro stosujesz dodatkowo i prezerwatywy i globulki. Przy takiej antykoncepcji nawet jezeli tabletki nie wezmiesz to i tak nie zajdziesz w ciaze. Przy niektorych lekach dla pelnego zabezpieczenia przed ciaza zaleca sie stosowanie dwoch metod antykoncepcji, Ty stosujesz trzy i sie martwisz, a nie ma czym. Nawet jezeli przy pigulkach przeniesiesz sperme do pochwy to i tak w ciaze nie zajdziesz. Jezeli nie ufasz tabletkom i jeszcze na dodatek zle sie po nich czujesz, to nie ma sensu zebys je brala.
Ja stosuje antykoncepcje hormonalna - tylko pigulki albo tylko plastry od prawie 6 lat i jestem dowodem na jej skutecznosc (zreszta dowodow sa miliony!). Nie wiem jednak, czy racjonalnie argumenty do Ciebie przemowia.

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez cu.Kinia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Od miesiąca przyjmuję tabletki anty i wczoraj jak wyczytałam jeden szczegół z ulotki innych leków, to mało nie upadłam
Znalazłam w temacie interakcji innych preparatów z tabletkami parę podpunktów, " wypełniłam " dwa: brałam witaminę C ( jakiegoś tygodnia trzyma mnie przeziębienie ) i brałam leki na bazie dziurawca. Co do tego dziurawca - są to leki na uspokojenie i nie jest to kwestia jednej herbatki wypitej raz na jakiś czas, tylko brałam kilka tych tabletek w ciągu paru dni, jak i czasem przed snem.
Dziurawca brałam wcześniej niż witaminę C. Do tego miałam naprawdę mnóstwo stresów.
Czy tabletka mogła nie zadziałać? Jeszcze teraz jestem przeziębiona, ale tak dziwnie ... Zazwyczaj jak jestem chora, to od razu gorączka i nie wiadomo co, a teraz tylko katar i ból głowy pierwszego dnia. Koleżanka, która była w ciąży mówiła, że na początku ciąży często są przeziębienia.
Piłam też sok grapefruitowy. Przez sam sok bym nie panikowała, ale teraz skoro nim jeszcze mogłam " dołożyć " do tego całego bigosu ...
Wiem, wiem, test, ale teraz nie mam w ogóle kasy, co najwyżej jutro bym musiała kupić rano.

P.S. Pytałam farmaceutkę, czy nie ma interakcji z innymi lekami. :/
O interakcji wit. C nic nie slyszalam, niech sie ktos, kto slyszal wypowie. Natomiast o dziurawcu jest w ulotce od tabletek antykoncepcyjnych, wiec dziwne, ze o tym nie wiedzialas. Sok pity sporadycznie nie reaguje az tak mocno zeby sie pigulka nie wchlonela. Najwiekszym problemem jest ten dziurawiec.
Przeziebienie nie jest oczywiscie objawem ciazy i to, ze ktors z kolezanek chorowala w ciazy to nie oznacza, ze chorujac jestes w ciazy. Idz do lekarza albo zrob test (z moczu 14 dni po ostatnim stosunku). Tak, mozesz byc w ciazy i to za sprawa dziurawca.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 14:50   #4623
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
O interakcji wit. C nic nie slyszalam, niech sie ktos, kto slyszal wypowie.
kiedyś było mówione że witC w dużych ilościach mogłaby mieć jakiś wpływ

ale były przeprowadzane badania które wykazały że tak nie jest (pisałam o tym w temacie o interakcjach jakoś na ostatnich stronach)

o, tu link: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1849
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 15:18   #4624
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość


O interakcji wit. C nic nie slyszalam, niech sie ktos, kto slyszal wypowie. Natomiast o dziurawcu jest w ulotce od tabletek antykoncepcyjnych, wiec dziwne, ze o tym nie wiedzialas. Sok pity sporadycznie nie reaguje az tak mocno zeby sie pigulka nie wchlonela. Najwiekszym problemem jest ten dziurawiec.
Przeziebienie nie jest oczywiscie objawem ciazy i to, ze ktors z kolezanek chorowala w ciazy to nie oznacza, ze chorujac jestes w ciazy. Idz do lekarza albo zrob test (z moczu 14 dni po ostatnim stosunku). Tak, mozesz byc w ciazy i to za sprawa dziurawca.
Magratko, o interakcji wiedziałam, ale nie wiedziałam, że dziurawiec jest w moich tabletkach na uspokojenie.
Dzięki za odpowiedzi.
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 16:11   #4625
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez cu.Kinia Pokaż wiadomość
Magratko, o interakcji wiedziałam, ale nie wiedziałam, że dziurawiec jest w moich tabletkach na uspokojenie.
Dzięki za odpowiedzi.
No niestety trzeba tez czytac składy leków. A dziurawiec po lac. to Hypericum - tez dobrze wiedziec, bo nie zawsze nazwy skladnikow sa tlumaczone.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 17:58   #4626
esterilla
Przyczajenie
 
Avatar esterilla
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Okres mam nieregularny bardzo ostatnio dostałam po 30 dniach a wcześniej po 43...

teraz jest 45 dzień a miesiączki brak

powiedzcie mi jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jeśli kochałam się bez zabezpieczenia 1 lub 2 dnia po zakończeniu krwawienia?
dodam że nie do końca bez zabezpieczenia tzn. na koniec użyliśmy kondoma
esterilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 19:39   #4627
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez esterilla Pokaż wiadomość
Okres mam nieregularny bardzo ostatnio dostałam po 30 dniach a wcześniej po 43...

teraz jest 45 dzień a miesiączki brak

powiedzcie mi jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jeśli kochałam się bez zabezpieczenia 1 lub 2 dnia po zakończeniu krwawienia?
dodam że nie do końca bez zabezpieczenia tzn. na koniec użyliśmy kondoma
przy nieregularnym okresie i brak zabezpieczenia szanse zawsze sa
zrob test i wyreguluj okres +zabezpieczenie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 21:14   #4628
neferetete
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 114
Dot.: Po jakim czasie pierwsze oznaki ciąży?

Cytat:
Napisane przez marta 2307 Pokaż wiadomość
z tego co ja pamietam to na samym poczatku mialam dziwne uczucie jesli chodzi o prawy jajnik bolal mnie czulam go.no i piersi sa nabrzmiale.a wymioty czy mdlosci niekoniecznie musza byc bo ja przez caly okres ciazy nie mialam akurat
Hej Marto.
Własnie chodzi o to, że u mnie lekkie bóle/skórcze jajników oraz obolałe piersi to standardowy objaw zbliżającego się 100% okresu. Jestem ciekawa, czy jezeli odczuwam te objawy, to mimo wszystko moge nie dostac okresu i być jednak w ciąży. Ktoś miał podobnie?
neferetete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 21:39   #4629
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Fakt, mogłam doczytać, ale liczyłam, że babeczka w aptece powie, jeśli coś by było nie tak. Ale już nieważne, ja mogłam dopytać, ona mogła powiedzieć. Niech się dzieje wola boska.
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 21:39   #4630
lesyeux
Zadomowienie
 
Avatar lesyeux
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 504
Exclamation DZIWNE OBJAWY! CO TO ? dzidzius?

Witam

Pisze byscie mi wyrazily co o tym sadzicie. od roku wspolzyje z narzeczonym bez zabezpieczenia-stosunek przerywany.
Ostatnio 3 tyg. bolała mnie lewa strona podbrzusza, straszliwie i jak to przystaje poszłam sie zbadać. Ale badanie polegało na tym ze ponaciskał mi brzuch, zadał wiecej bólu i powiedział ze wsyztsko jest OK.
Okres spoznil mi sie 5 dni, dostałam go przedwczoraj, jest strasznie obfiuty, ale juz dzisiaj sie chyba powoli bedzie konczyl. ale co z tego ból teraz mam posrodku jakby w macicy, pomiedzy obydowama jajnikami, jest to takie impulsywne kucie...... skurcze.
dodam ze nigdy nie bralkam i nie musialam zazywac nospy czy innych rozkurczowych tabletek bo miesieczkuje i bezboleśnie,. czasmai mnie bolało ale nie tak jak teraz to całkiem inny ból.
czy to dzidzius?? robic test jak okres mi sie skonczy czy lepiej teraz ? dodam ze mam napiete podbrzusze. i toteż zauwazyl mój narzeczony.

Czekam na odpowiedz Pozdrawiam
__________________
Zosia ur. 26.02.2015r.
długa 55 cm waga 3000kg
lesyeux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 21:49   #4631
Dziamma
Raczkowanie
 
Avatar Dziamma
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 300
Dot.: DZIWNE OBJAWY! CO TO ? dzidzius?

To że kobieta jest w ciąży tak od razu się nie odczuwa skurcze to dopiero mogą byc za 9 miesięcy oczywiście tak poważnie, to nabrzmiale podbrzusze nie oznacza ciąży- kobieta przybiera " w brzuszku" w 3, 4 miesiącu... Może lepiej nie lekceważyc objawów i iśc do ginekologa, ale raczej nie do apteki po test ciążowy Spokojnie, najlepiej poradzic się specjalisty i niepotrzebnie nie zamartwiac się. Powodzenia
Dziamma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 21:53   #4632
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: DZIWNE OBJAWY! CO TO ? dzidzius?

a robilas test ciazowy?
jesli nie to zrob test,
a po okresie wybierz sie do gina i niech cie zbada, moze costam w srodku sie niedobrego dzieje..
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 07:01   #4633
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: DZIWNE OBJAWY! CO TO ? dzidzius?

Cytat:
Napisane przez lesyeux Pokaż wiadomość
Okres spoznil mi sie 5 dni, dostałam go przedwczoraj, jest strasznie obfiuty, ale juz dzisiaj sie chyba powoli bedzie konczyl. ale co z tego ból teraz mam posrodku jakby w macicy, pomiedzy obydowama jajnikami, jest to takie impulsywne kucie...... skurcze.
dodam ze nigdy nie bralkam i nie musialam zazywac nospy czy innych rozkurczowych tabletek bo miesieczkuje i bezboleśnie,. czasmai mnie bolało ale nie tak jak teraz to całkiem inny ból.
czy to dzidzius?? robic test jak okres mi sie skonczy czy lepiej teraz ? dodam ze mam napiete podbrzusze. i toteż zauwazyl mój narzeczony.
Skurcze macicy i obfite krwawienie mogą świadczyć o poronieniu. Dobrze by było, żeby zbadał Cię jakiś poważny lekarz.
Test nie da wiele, bo jeśli coś było to najpewniej już jest po, ale możesz to sprawdzić jeśli chcesz, nie ma przeciwwskazań.

Cytat:
Napisane przez Dziamma Pokaż wiadomość
To że kobieta jest w ciąży tak od razu się nie odczuwa
Znam takie co czuły przed terminem miesiączki.

Cytat:
Napisane przez Dziamma Pokaż wiadomość
skurcze to dopiero mogą byc za 9 miesięcy
Skurcze mogą być w 1ym miesiącu, w 2gim, w 3cim i cały czas. Dlatego niektóre kobiety całą ciążę leżą, a inne całe 9 miesięcy biorą leki na te skurcze, z relanium włącznie.

Cytat:
Napisane przez Dziamma Pokaż wiadomość
kobieta przybiera " w brzuszku" w 3, 4 miesiącu...
Są ciąże, które widać w pierwszym. Powiększanie macicy, napięcie brzucha, wzdęcia, zaparcia - i wszystko razem daje spory brzuch już w 6tym tygodniu.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 07:48   #4634
lesyeux
Zadomowienie
 
Avatar lesyeux
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 504
Dot.: DZIWNE OBJAWY! CO TO ? dzidzius?

witam dzieki za info. dzisiaj kupie test. jak bedzie negatywny to trudno, bo chciielibysmy mieć dzidziusia.


po okresie wybiore sie do lekarza, rejstracja na srode pozdrawiam dam znac.
__________________
Zosia ur. 26.02.2015r.
długa 55 cm waga 3000kg
lesyeux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 10:15   #4635
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: DZIWNE OBJAWY! CO TO ? dzidzius?

Cytat:
Napisane przez lesyeux Pokaż wiadomość
witam dzieki za info. dzisiaj kupie test. jak bedzie negatywny to trudno, bo chciielibysmy mieć dzidziusia.
Mozecie zwiekszyc szanse poprzez pelen stosunek, a nie przerywany.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 10:33   #4636
gigusia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Smile pomocy ;)

Witam!
mam kilka pytań
więc zacznę od tego, że nie jestem pełnoletnia i tu się pojawia moje pytanie: czy trzeba byś pełnoletnią, ale udać się do ginekologa bez opiekunów?
czy na pierwszej wizycie może przepisać mi tabletki antykoncepcyjne?
jestem z moim chłopakiem już prawie 2 lata i od roku regularnie współżyjemy. zawsze się zabezpieczamy i jak dotąd miałam regularne miesiączki. lecz teraz (jakieś 1,5 tygodnia od stosunku) nie mam już okresu, a powinnam mieć 2 tygodnie temu. nigdy wcześniej mi sie to nie zdażyło, a przypominam że i tym razem się zabezpieczyliśmy. czy jest możliwe że zaszłam w ciąże ? mam dopiero 16 lat i jestem rozsądna ale bardzo się boję
gigusia28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 10:36   #4637
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: pomocy ;)

Cytat:
Napisane przez gigusia28 Pokaż wiadomość
Witam!
mam kilka pytań
więc zacznę od tego, że nie jestem pełnoletnia i tu się pojawia moje pytanie: czy trzeba byś pełnoletnią, ale udać się do ginekologa bez opiekunów?
czy na pierwszej wizycie może przepisać mi tabletki antykoncepcyjne?
jestem z moim chłopakiem już prawie 2 lata i od roku regularnie współżyjemy. zawsze się zabezpieczamy i jak dotąd miałam regularne miesiączki. lecz teraz (jakieś 1,5 tygodnia od stosunku) nie mam już okresu, a powinnam mieć 2 tygodnie temu. nigdy wcześniej mi sie to nie zdażyło, a przypominam że i tym razem się zabezpieczyliśmy. czy jest możliwe że zaszłam w ciąże ? mam dopiero 16 lat i jestem rozsądna ale bardzo się boję
wyszukiwarka + test ciążowy = odpowiedź
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 11:14   #4638
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: DZIWNE OBJAWY! CO TO ? dzidzius?

Cytat:
Napisane przez lesyeux Pokaż wiadomość
witam dzieki za info. dzisiaj kupie test. jak bedzie negatywny to trudno, bo chciielibysmy mieć dzidziusia.

To czemu służy stosunek przerywany?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 11:22   #4639
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: pomocy ;)

Zrób test. Przez internet nie wywróżymy.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 11:27   #4640
aaalina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 125
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

hej,
jezeli bylam u lekarza i zrobil mi badanie bez usg ( postawil diagnoze ,ze mam zapalenie jajnika, pochwy i nadzerke) to byl w stanie tez okreslic czy jestem w ciazy ,czy nie ?
to mozna sprawdzic tylko przez usg?
aaalina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 11:28   #4641
magnij
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 7
GG do magnij
Dot.: pomocy ;)

hej... na twoim miejscu udaa bym sie najpierw do apteki po test a jak niebedziesz miala pewnosc to udaj sie do lekarza.. wtedy masz 100% pewnosc... wiec sie nie martw i glowa do gory...
pozdrawiam

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2009-03-26 o 12:10
magnij jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 11:34   #4642
oliwia300
Rozeznanie
 
Avatar oliwia300
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 523
Dot.: DZIWNE OBJAWY! CO TO ? dzidzius?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
To czemu służy stosunek przerywany?
[/left]
Dokladnie!!!
__________________
To dla Nich te starania
oliwia300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 11:40   #4643
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez aaalina Pokaż wiadomość
hej,
jezeli bylam u lekarza i zrobil mi badanie bez usg ( postawil diagnoze ,ze mam zapalenie jajnika, pochwy i nadzerke) to byl w stanie tez okreslic czy jestem w ciazy ,czy nie ?
to mozna sprawdzic tylko przez usg?
Ciaze najlepiej sprawdzic, robiac test. Na USG mozna zobaczyc ciaze od któregos (6. czy 8. tygodnia), ale to podobno zalezy tez od wprawy lekarza, czy rozpozna wczesna ciaze, czy nie. Zrob test - z moczu 14 dni po stosunku.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 11:56   #4644
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: pomocy ;)

My nie sprawdzimy przeciez że jesteś w ciąży.
Idz do apteki i zrób test a najlepiej dwa dla pewności.
Co do twojego pytania, nie, nie trzeba być pełnoletnim żeby iść do ginekologa.
Po wszelkich badaniach i dokładnym wywiadzie lekarz powinien ci przepisać tabletki.
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 12:15   #4645
kermit baba
Raczkowanie
 
Avatar kermit baba
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 97
Dot.: pomocy ;)

Cytat:
Napisane przez gigusia28 Pokaż wiadomość
Witam!
mam kilka pytań
więc zacznę od tego, że nie jestem pełnoletnia i tu się pojawia moje pytanie: czy trzeba byś pełnoletnią, ale udać się do ginekologa bez opiekunów?
czy na pierwszej wizycie może przepisać mi tabletki antykoncepcyjne?
jestem z moim chłopakiem już prawie 2 lata i od roku regularnie współżyjemy. zawsze się zabezpieczamy i jak dotąd miałam regularne miesiączki. lecz teraz (jakieś 1,5 tygodnia od stosunku) nie mam już okresu, a powinnam mieć 2 tygodnie temu. nigdy wcześniej mi sie to nie zdażyło, a przypominam że i tym razem się zabezpieczyliśmy. czy jest możliwe że zaszłam w ciąże ? mam dopiero 16 lat i jestem rozsądna ale bardzo się boję
Nie, nie trzeba być pełnoletnią, żeby isc do ginekologa bez opiekunów. Na pierwszej wizycie może przepisać tabletki, ale ja tego nie polecam. Poproś najpierw o badania. Przede wszystkim trzeba wykluczyć czy jesteś w ciąży. I tak, możliwe jest, ze zaszłaś w ciążę.
kermit baba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 12:30   #4646
lesyeux
Zadomowienie
 
Avatar lesyeux
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 504
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Zrób test. Przez internet nie wywróżymy.
kupilam test, dzisiaj go wykonam.


a dleczego stosunek przerywany, bo narazie nie planujemy dzidziusia, ale jak los tak zechce poprzez stosunek przerywnay nie bede zła
__________________
Zosia ur. 26.02.2015r.
długa 55 cm waga 3000kg
lesyeux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 12:58   #4647
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez lesyeux Pokaż wiadomość
kupilam test, dzisiaj go wykonam.


a dleczego stosunek przerywany, bo narazie nie planujemy dzidziusia, ale jak los tak zechce poprzez stosunek przerywnay nie bede zła
to nie los bedzie dziecko wychowywal i utrzymywal wiec dobrze byloby gdybyscie ty wy go chcieli a nie los.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 13:37   #4648
karolinka2310
Przyczajenie
 
Avatar karolinka2310
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Czy test beta HCG robiony 3 tygodnie od planowanej miesiączki może się pomylić? wyszedł wynik <0,100, czyli norma czy to jest 100% wynik?
karolinka2310 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 13:41   #4649
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez karolinka2310 Pokaż wiadomość
Czy test beta HCG robiony 3 tygodnie od planowanej miesiączki może się pomylić? wyszedł wynik <0,100, czyli norma czy to jest 100% wynik?
jezeli po minimum 10 dniach od stosunku to jest wiarygodny
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 13:51   #4650
karolinka2310
Przyczajenie
 
Avatar karolinka2310
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Dziękuję. Ale juz ponad 2 miesiące nie mam okresu i nei wiem co się dzieje Mam nadzieje, że będzie ok
karolinka2310 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:36.