Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-10, 11:11   #1111
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Tym razem a propos hydrolatów
Spróbowałam lawendowego z mazideł i jestrem troszkę rozczarowana - zapachem, nie działaniem. Otóż hydrolat ten ma zapaszek... leśnych grzybków!
Bedziemy się narkotyzować!!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 12:38   #1112
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

to dobrze, że w momencie redukowania /z przyczyn zdroworozsądkowych/ilości zamawianych hydrolatów wyrzuciłam z listy właśnie lawendę i rumianek ja za grzybkami specjalnie nie przepadam
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 13:33   #1113
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Zapach lesnych grzybków kojarzony był na forum raczej z hydrolatem rumiankowym niz lawendowym
Jak dla mnie rumianek to właśnie rumianek, a lawenda... cóż, jesienne grzybki w wilgotnym lasku! Potwierdza to także mój Mąż - zapalony grzybiarz Może będę zamawiała ze względu na niego
Za to testowałam także mazidłowe neroli i natychmiast po otwarciu buteleczki pożałowałam, że zamówiłam na próbę tylko 50 ml (dla mnie to prawie nic, bo zużywam hydrolatów dużo - zwłaszcza w te upały). Cudo! Zapach troszkę słodki, ale niewątpliwie pomarańczowy, po prostu upojny!

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2007-06-10 o 13:35 Powód: uzupełnienie
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 05:48   #1114
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziewczyny, wdziałyście hydrolatowe nowości w mazidłach? Hydrolat bławatkowy i z głogu? Ja, hydrolatowa maniaczka, natychmiast zauważyłam i zadrżałam. Oj, kusi nas Limaria....
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 06:44   #1115
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Myślę nad kupnem oleju kokosowego do włosów. Używał ktoś? Jak wrażenia?
I mam pytanie, czy ten hydrolat używacie jako tonik po żelu, czy zamaist wszystkiego?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 07:26   #1116
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Myślę nad kupnem oleju kokosowego do włosów. Używał ktoś? Jak wrażenia?
I mam pytanie, czy ten hydrolat używacie jako tonik po żelu, czy zamaist wszystkiego?
ja mam w lodówce ten olej kokosowy, ale jeszcze nie używałam bo kończę oliwe z oliwek
ale słyszałam, ze miesza się olej kokosowy+jojoba i nakłada na suche włosy po czepek a potem myje się szamponem i już
któraś z dziewczyn pisała, że idealna kombinacja dla włosów suchych i zniszczonych
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 09:20   #1117
Fabiola Sa
Przyczajenie
 
Avatar Fabiola Sa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 22
GG do Fabiola Sa
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Witam wszystkich!
A macie może gotowe receptury na kosmetyki naturalne? Bo ja znalazłam tylko tyle http://www.ecospa.pl/recipes.php
Fabiola Sa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-11, 09:28   #1118
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Fabiola Sa Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
A macie może gotowe receptury na kosmetyki naturalne? Bo ja znalazłam tylko tyle http://www.ecospa.pl/recipes.php

http://www.mazidla.com/index.php?opt...&id=1&Itemid=2
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 12:52   #1119
Fabiola Sa
Przyczajenie
 
Avatar Fabiola Sa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 22
GG do Fabiola Sa
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dzieki wielkie agabil1!
Fabiola Sa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 15:53   #1120
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Narazie mam zamiar zamówić na spróbowanie olej kokosowy do włosów, hydrolat oczarowy i waham się między olejami; porzeczkowym a z wiesiołka. Ktoś może mi któryś z tych polecić? Nie mogę się zdecydować:P.
I jeszcze jedno, apropo używania. Narazie nic nie będę mieszać, wszystko będzie używane solo (początkująca jestem:P trzeba się oswoić i zobaczyć co to) i czy rano i wieczorem mogę ten hydrolat używać i na noc olej? Z innych kosmetyków mogę zrezygnować? (oczywiśnie nie z mleczka do demakijażu i kremu na dzień).
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 16:52   #1121
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Narazie mam zamiar zamówić na spróbowanie olej kokosowy do włosów, hydrolat oczarowy i waham się między olejami; porzeczkowym a z wiesiołka. Ktoś może mi któryś z tych polecić? Nie mogę się zdecydować:P.
I jeszcze jedno, apropo używania. Narazie nic nie będę mieszać, wszystko będzie używane solo (początkująca jestem:P trzeba się oswoić i zobaczyć co to) i czy rano i wieczorem mogę ten hydrolat używać i na noc olej? Z innych kosmetyków mogę zrezygnować? (oczywiśnie nie z mleczka do demakijażu i kremu na dzień).
nie potrafię wypowiedzieć się na temat oleju z wiesiołka, bo go nie miałam, a co do porzeczki to jest ok, tylko zapach jak dla mnie niezbyt przyjemny /już przyzwyczaiłam się do mazidlanych zapaszków i da się znieść, jednak dla osoby początkującej może nie być zachęcający /
co do używania wymienionych przez Ciebie olejów solo to nie polecam - sugerowane stężenie akurat tych olejów to tylko 5-15%
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
hydrolatu możesz jak najbardziej używać rano i wieczorem, a czy zrezygnujesz z pozostałych kosmetyków to już zależy od Twoich potrzeb musisz sama popróbować, co Ci służy
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-11, 17:43   #1122
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

To dobrze czy źle takie stężenie?:P
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 18:11   #1123
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

to stężenie mówi, że nie powinno się tych olejów używać solo - wówczas miałyby stężenie 100%; jeśli mają mieć maksymalnie 15%, tzn że trzeba je z czymś innym wymieszać - może to być inny olej, zwykły krem lub różne inne półprodukty; i wtedy trzeba zachować proporcje, tak żeby oleju porzeczkowego/z wiesiołka było np 15%, a innych składników 85% (lub np tych olejów 10% a innych rzeczy 90%, to już zależy w jakim stężeniu chcesz ich uzywać);
jeśli więc chcesz używać olejów solo, to lepiej wybrać takie, które można używać w stężeniu 100% - w mazidłach na stronie każdego oleju jest określone jego sugerowane stężenie
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 18:58   #1124
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

dzięki za wyjaśnienie
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 19:05   #1125
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 19:26   #1126
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ale w sumie ja już całkiem zgłupiałam wybieram między maceratami a olejami i teraz całkiem nie wiem co wybrać na pierwszy raz.
Chcę coś solo, co by odżywiło skórę, wygładziło, zmiękczyło, trochę nawilżyło, ale i żeby nie było żadnych wyprysków;/.

lafigue - co byś poradziła?
ech...
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 19:32   #1127
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Hym konopny ma ciekawe właściwości tylko nie wiem jak w użyciu czy jest dobry...
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 19:58   #1128
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Oleje i hydrolaty.

A może zamów jeszcze kwas hial to będziesz miała szybkie serum.
Ja bardzo żałuje że przy pierwszym zamówieniu w niego nie kliknełam:/
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 20:00   #1129
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Hym konopny ma ciekawe właściwości tylko nie wiem jak w użyciu czy jest dobry...
Konopny mam i czasem go używam - na mnie dość szybko się wchłania (jeszcze zanim położę się spać), choć to może byc efekt mieszania z olejkami eterycznymi. Nie zapycha (przynajmniej mnie), jest polecany do tłustej cery. Ładnie goi krostki - któraś z Wizażanek pisała nawet o "cudzie jednej nocy" . U mnie cudów może nie ma, ale przyjemny ci on olejek
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-11, 20:03   #1130
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Oooo to widzę, że jego jak narazie chyba zamówię:P.
I mam na stanie olej winogronowy - jakie dokładnie ma właściwości i można go solo?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 21:57   #1131
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Oooo to widzę, że jego jak narazie chyba zamówię:P.
I mam na stanie olej winogronowy - jakie dokładnie ma właściwości i można go solo?
Winogronowy jak najbardziej można solo, nie jest bardzo tłusty. Ale ale - mowimy o oleju tłoczonym na zimno, tak? Bo tylko takiego warto używać, przynajmniej do twarzy, wysoka temperatura albo nie daj Boże, rafinowanie niszczy większość zbawiennych własności olejów.
Ja winogronowego używam do ciała (na zmianę z oliwką Hipp), bo nie jest drogi i przyzwoicie się wchłania.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 00:04   #1132
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

olej konopny to póki co mój faworyt; mam suchą cerę, podatną na zapychanie; po oleju konopnym skóra jest ukojona, wszystko szybciutko się goi, nie zapycha, wchłania się błyskawicznie; może cera nie jest jakoś bajecznie gładka w dotyku, ale koloryt jest wyrównany i buzia wygląda zdrowo; zapach też przyjemny /kojarzy mi się z ogórkiem i taką świeżością /; tak więc olej konopny jak najbardziej polecam
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 06:17   #1133
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Tak, na zimno
Czyli konopny też jest warty aby go zakupić:P. Wezmę jeszcze chyba ten brzozowy, bo właściwośći też ciekawe.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 11:02   #1134
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

macerat brzozowy też jest sympatyczny, wydaje mi się, że bardziej treściwy od oleju konopnego /może więc lepszy na chłodniejsze dni/, wchłania się dobrze, pachnie przyjemnie i /u mnie/ zostawia uczucie wyjątkowej gładkości buzi; poza tym innych specjalnych właściwoście nie zaobserwowałam, bo miałam tylko próbkę, a ja jakoś nie mam tak spektakularnych błyskawicznych efektów mazideł, jak niektóre osoby; u mnie efekty pojawiają się powoli i delikatnie, po np jednej nocy potrafię w sumie tylko powiedzieć, czy coś dobrze się wchłania i nie wysusza, a niektórzy widzą już wyciszoną, wygłasdzoną, zagojoną cerę
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 12:14   #1135
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
olej konopny to póki co mój faworyt; mam suchą cerę, podatną na zapychanie; po oleju konopnym skóra jest ukojona, wszystko szybciutko się goi, nie zapycha, wchłania się błyskawicznie; może cera nie jest jakoś bajecznie gładka w dotyku, ale koloryt jest wyrównany i buzia wygląda zdrowo; zapach też przyjemny /kojarzy mi się z ogórkiem i taką świeżością /; tak więc olej konopny jak najbardziej polecam
O, to kupie ( w końcu zapach ogórkowy jest cool ) go do kompletu z jojoba, bo zostało mi już tylko 15 ml z 30 ml próbki a mojej mamie ten olej też bardzo pasuje. Jeszcze musze powiadomić, że mojej mamie i cioci też bardzo nie pasi olej z róży, więc zrobie z niego balsam do ciała na spółke z olika HiPP bo w końcu nie chce żeby się zmarnował.
A swoją drogą zaraz pisze do Ecospa ile zajmnie sprowadzenie i ile będzie kosztował 1 litra oleju krokoszowego. Stwierdziałam, że warto spróbować, bo mam dosyc golenia i podrażnien w strefie bikini
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 12:47   #1136
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
A swoją drogą zaraz pisze do Ecospa ile zajmnie sprowadzenie i ile będzie kosztował 1 litra oleju krokoszowego. Stwierdziałam, że warto spróbować, bo mam dosyc golenia i podrażnien w strefie bikini
Świetnie, daj znać, co Ci odpowiedzieli, dobrze? Ja bym też była chętna
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 15:11   #1137
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

olej krokoszowy można kupić w niektórych sklepach ze zdrową żywnością (w Warszawie na pewno, kupowałam go za 24-30zł za butelkę 0,5 albo 0,7 litra - już dokładnie nie pamiętam ); świetnie łagodzi skórę po depilacji i goleniu, szybko się wchłania, nawilża, pielęgnuje jest też teoria o jego właściwościach depilujących, ale na sobie nie zauważyłam ich

p.s. ogórkowy zapach oleju konopnego to takie subiektywne odczucie, u każdego na skórze zapach na pewno rozwija się inaczej
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 15:27   #1138
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
olej krokoszowy można kupić w niektórych sklepach ze zdrową żywnością (w Warszawie na pewno, kupowałam go za 24-30zł za butelkę 0,5 albo 0,7 litra - już dokładnie nie pamiętam )
Lafigue, a dokładnie gdzie go kupowałaś, jeśli można wiedzieć?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 16:52   #1139
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Lafigue, a dokładnie gdzie go kupowałaś, jeśli można wiedzieć?
w sklepach ze zdrową żywnością: w Sadybie Best Mall /ale tam pani wręczyła mi olej z zaledwie miesięczną datą ważności, a ja oczywiście zauważyłam to dopiero po zakupie, więc do tego sklepu zraziłam się /, w Złotych Tarasach;
poza tym olej krokoszowy widziałam jeszcze w sklepie Smaki Natury-al. KEN 19 /chyba nie zawsze go mają, więc trzeba trafić/, w sklepie w pasażu za eks-domami centrum i nie jestem pewna czy nie w Sezamie
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 17:11   #1140
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
dhama wiesz co... żeby tak rodzicielkę straszyć
no, miała dziwną minę kiedy jej tłumaczyłam że to do kosmetyków

lafigue, a gdzie w Złotych Tarasach? w supermarkecie? nie wiem, czy w moim Piotrze i Pawle będzie jeszcze a mi się kończy, no i stwierdziłam, że to działa tylko kiedy się stosuje więc muszę zrobić zapasy


co do oleju kokosowego - nie miałam tego z mazideł, ale kiedyś strasznie się na niego napaliłam, kupiłam sobie w Anglii dwa - spożywczy i kosmetyczny; no i użyłam może raz... okropnie śmierdziały, nie mogłam tego wytrzymać, ale pół godziny z tym chodziłam na głowie a rezultaty niewielkie ;teraz zamówiłam jedwab w proszku, to zrobię sobie odżywkę wg przepisu na mazidłach, może będzie lepsza
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.