Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-14, 09:23   #451
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Jesli ktoś lubi lesne zapachy, to polecam tez olejek pichtowy. A manuka jeszcze nie miałam, planuje zakup mleczka manuka w sklepie Tanatosa.
Judyta - jesli nie lubisz olejku herbacianego, to zrezygnuj, przeciez to ma być przyjemność. Lawendę sama lubię, dobrze komponuje się z wieloma olejkami, lubi się bardzo np. z pomarańczą, podawalam przespisy na lawendę w tym wątku.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 10:11   #452
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Serdecznie dziękuję za podpowiedzi. Jeśli tylko olejek będzie zmniejszał częstotliwość powstawania wyprysków, to przemogę się i dodam herbaciany, ale najpierw spróbuję z podstawowym lawendowym. spróbuje też z manuką.
zapach olejku herbacianego już mi strasznie obrzydł, odkąd zaczęłam go dodawać do toniku octowego.
czy taka mieszanka będzie dobra?
lawenda główny
limetka/petitgrain/bergamotka (który z tych cytrusowych wybrać, aby jak najlepiej współdziałał na wypryski?)
dodatek manuka

Jeszcze mam takie pytanie - czy dałoby się dobrać tak olejki, żeby taka mieszanka nie tylko oczyszczała pory i była antybakteryjna, ale jednocześnie nawilżała/odżywiała suche policzki?

Edytowane przez Judyta~
Czas edycji: 2007-06-14 o 14:13
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 16:56   #453
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Judyta~ Pokaż wiadomość
Serdecznie dziękuję za podpowiedzi. Jeśli tylko olejek będzie zmniejszał częstotliwość powstawania wyprysków, to przemogę się i dodam herbaciany, ale najpierw spróbuję z podstawowym lawendowym. spróbuje też z manuką.
zapach olejku herbacianego już mi strasznie obrzydł, odkąd zaczęłam go dodawać do toniku octowego.
czy taka mieszanka będzie dobra?
lawenda główny
limetka/petitgrain/bergamotka (który z tych cytrusowych wybrać, aby jak najlepiej współdziałał na wypryski?)
dodatek manuka

Jeszcze mam takie pytanie - czy dałoby się dobrać tak olejki, żeby taka mieszanka nie tylko oczyszczała pory i była antybakteryjna, ale jednocześnie nawilżała/odżywiała suche policzki?
też bym chciała wiedzieć czy istnieje coś takiego


ja przeczytałam w książce Laplare, że olejek cytrynowy jest bardzo dobry do pielęgnacji dziąseł (a ja muszę na nie uważać, tak powiedziała moja dentystka) i zrobiłam sobie płukankę do ust -50 ml wody, 9 kropli olejku cytrynowego i odrobinka spirytusu; płuczę tym rano usta i oddech jest świeży na bardzo długo, naprawdę likwiduje bakterie na dłużej niż te płyny co używałam; co do działania przeciw paradontozie - to jeszcze nie wiem; na afty podobno bardzo dobry jest olejek laurowy
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 20:59   #454
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Polecam również samoistnie zrobioną pastę do zębów. Na łyżeczkę oleju roślinnego dodać po jednej kropli olejku mięty pieprzowej i eukaliptusowego. Olej ładnie będzie rozpuszczał kamień nazębny o olejki dawały świeży oddech i dezynfekowały. Szczoteczką do zębów poszorować język- tam gromadzi się ich dużo.

Oleje roślinne są stosowane do cery suchej z trądzikiem. jeżeli Ty masz cerę suchą to polecam olej ze słodkich migdałów, który właśnie jest znakomity na skórę suchą i pomarszczoną jak i wrażliwą. Olej avocado jest bogaty w witaminy A, B, D - jest on bardzo dobry dla osób z alergiami, które wykluczją stosowanie olejów na bazie pszenicy.
Olejki eteryczne do cery suchej Rumianku Rzymskiego (RR), geraniowy, Petitgrain, Drzewa Różanego, Paczulowy Sandałowy i Rozmarynowy- ten ostatni bardzo ładnie wpływa na regenerację włosowatych naczyń krwionośnych(włosy, cellulit)
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 16:53   #455
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez borman Pokaż wiadomość
Polecam również samoistnie zrobioną pastę do zębów. Na łyżeczkę oleju roślinnego dodać po jednej kropli olejku mięty pieprzowej i eukaliptusowego. Olej ładnie będzie rozpuszczał kamień nazębny o olejki dawały świeży oddech i dezynfekowały. Szczoteczką do zębów poszorować język- tam gromadzi się ich dużo.

Oleje roślinne są stosowane do cery suchej z trądzikiem. jeżeli Ty masz cerę suchą to polecam olej ze słodkich migdałów, który właśnie jest znakomity na skórę suchą i pomarszczoną jak i wrażliwą. Olej avocado jest bogaty w witaminy A, B, D - jest on bardzo dobry dla osób z alergiami, które wykluczją stosowanie olejów na bazie pszenicy.
Olejki eteryczne do cery suchej Rumianku Rzymskiego (RR), geraniowy, Petitgrain, Drzewa Różanego, Paczulowy Sandałowy i Rozmarynowy- ten ostatni bardzo ładnie wpływa na regenerację włosowatych naczyń krwionośnych(włosy, cellulit)
dzięki, wypróbuję kiedyś tę pastę, jak nie będę musiała szybko wyjść z domu, bo boję się, że zrobi mi się niedobrze od tego oleju; a w biolanderze bodajże widziałam pasty naturalne - glinka plus olejki
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 12:06   #456
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez borman Pokaż wiadomość
Polecam również samoistnie zrobioną pastę do zębów. Na łyżeczkę oleju roślinnego dodać po jednej kropli olejku mięty pieprzowej i eukaliptusowego. Olej ładnie będzie rozpuszczał kamień nazębny o olejki dawały świeży oddech i dezynfekowały. Szczoteczką do zębów poszorować język- tam gromadzi się ich dużo.
a szkliwo jest bezpieczne podczas używania tej pasty? chciałam dodać do tego zestawu jeszcze olejek cytrynowy, ale boję się, że przedobrzę i oprócz kamienia nazębnego uszkodzę też szkliwo... myślałam też o zestawieniu takim jak w paście colgate herbal white : eukaliptus, melisa, cytryna - może będzie lepsze dla nadwrażliwych zębów?
__________________


Edytowane przez lafigue
Czas edycji: 2007-06-29 o 01:43 Powód: literówka
lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 21:46   #457
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Nie bój się - ja czułem jak mój oddech staje się taki rześki a zapach olejków czuję głębiej. Ja stosowałem ją na sobie z pozytywnym skutkiem.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 01:58   #458
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

przyznaję, że miałam małe opory przed użyciem olejków do jamy ustnej, ale w końcu spróbowałam

co do pasty - dałam łyżkę oleju (pierwsze podejście, więc byłam ostrożna ), teraz będę dawać już łyżeczkę; albo zrobię sobie "gotowca" w buteleczce, na 30ml dam po 5 kropli mięty i 5 eukaliptusa; po pierwszym użyciu ciężko mówić o efektach, ale wrażenia są ciekawe a sam olej nie jest wcale straszny, właściwie nie odczuwam, że TO jest olej

spróbowałam też wody+olejek cytrynowy jako płyn do ust i to jest chyba strzał w dziesiątkę smak pozostaje baaardzo długo, fajne uczucie zwłaszcza teraz - latem no i kojarzy mi się z wodą podawaną w Malinowej (lodziarni), którą pije się między degustacją poszczególnych smaków, żeby usunąć poprzedni smak i w pełni czuć nowy (tak więc skojarzenia bardzo przyjemne )
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 19:39   #459
sloncee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Frankfurt/Main
Wiadomości: 2 221
GG do sloncee Wyślij wiadomość przez MSN do sloncee Send a message via Skype™ to sloncee
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Jak dobrze, ze tu trafiłam

Przeczytałam pare stron. Naprawdę polecacie olejek eteryczny rozcieńczony w wodzie do płukania jamy ustnej? Czy efekt jest zbliżony jak po odświeżaczu do ust? Nie stosowałam jeszzce olejków, ale mam zamiar wybrać się do apteki. Kupię olejek lawendowy, będę go stosowała do kąpieli, ale skoro można też do jamy ustnej Tylko jakie zachować proporcje?
__________________



''Dreszcz najsłodszy, że pragnę i razem się boję! ''

L.Staff
sloncee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 05:25   #460
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
spróbowałam też wody+olejek cytrynowy jako płyn do ust i to jest chyba strzał w dziesiątkę smak pozostaje baaardzo długo, fajne uczucie zwłaszcza teraz - latem no i kojarzy mi się z wodą podawaną w Malinowej (lodziarni), którą pije się między degustacją poszczególnych smaków, żeby usunąć poprzedni smak i w pełni czuć nowy (tak więc skojarzenia bardzo przyjemne )
cieszę się, że spodobał się pomysł też nie byłam przekonana, ale teraz chyba zostanę na długo przy tym płynie a ta lodziarnia musi być niesamowita

sloncee, o olejkach do jamy ustnej przeczytałam w książce Marie Laplare - podobna jest to znana specjalistka proporcje - lepiej mniej niż więcej w bazie wiedzy wizażu są bardzo dobre artykuły o aromaterapii
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 21:24   #461
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez dhama Pokaż wiadomość
sloncee, o olejkach do jamy ustnej przeczytałam w książce Marie Laplare - podobna jest to znana specjalistka proporcje - lepiej mniej niż więcej w bazie wiedzy wizażu są bardzo dobre artykuły o aromaterapii
Czy mogłabyś podać bliższe dane na temat książki, która Ciebie tak zafascynowała. Nie mam jej w swojej biblioteczce.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-03, 16:08   #462
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez borman Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś podać bliższe dane na temat książki, która Ciebie tak zafascynowała. Nie mam jej w swojej biblioteczce.
wiesz, raczej nie zafascynowała mnie, to cienka książeczka dla początkujących z ogólnymi zasadami działania popularnych olejków i przykładami synergii Marie-Claire Lapare (a nie Laplare, jak napisałam wcześniej), Aromaterapia;olejki eteryczne uśmierzające ból, KDC, W-wa 2005

ale widziałam jej przepisy polecane na różnych stronach (jeśli ktoś zna francuski, polecam stronę www.aroma-zone.com fiszki olejków są bardzo dobre, dużo ciekawych przepisów; strona niby jest w 3 wersjach językowych, ale po ang. te opisy są b.krótkie; ech, a jaki mają wybór olejów, maceratów)
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 19:50   #463
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Dzięki, ale nie zwróciłem uwagi w mojej biblioteczce- mam ją. Masz rację , polecam Clere Walters "Aromaterapia ilustrowany przewodnik" oraz Pachnącą Aptekę naszych autorów- to chyba elementarz.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 19:54   #464
sloncee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Frankfurt/Main
Wiadomości: 2 221
GG do sloncee Wyślij wiadomość przez MSN do sloncee Send a message via Skype™ to sloncee
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez dhama Pokaż wiadomość
sloncee, o olejkach do jamy ustnej przeczytałam w książce Marie Laplare - podobna jest to znana specjalistka proporcje - lepiej mniej niż więcej w bazie wiedzy wizażu są bardzo dobre artykuły o aromaterapii

DZieki
__________________



''Dreszcz najsłodszy, że pragnę i razem się boję! ''

L.Staff
sloncee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 09:04   #465
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Przykładowa receptura oliwki promienioochronnej z zastosowaniem olejków eterycznych.
- Olej z nasion winogron 70%
- Olej z pestek brzoskwini lub avocado 10%
- olej arachidowy 10%
- olej jojoba 8%
- olejek geraniowy 2%

Olejek geraniowy podnosi aktywność keratenocydów o 65%. Dzień przed opalaniem powinno się tą oliwką natrzeć skórę.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 11:45   #466
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

ooo, bardzo przydatny przepis jakieś inne olejki też wzmacniają ochronę przed słońcem, czy tylko geranium?
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 19:21   #467
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez sloncee Pokaż wiadomość
DZieki
nie ma sprawy
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 22:16   #468
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Czy w W-wie są jakieś dobrze zaopatrzone sklepy, gdzie mogę dostać olejki eteryczne, takie do stosowania na twarz?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 08:54   #469
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Czy w W-wie są jakieś dobrze zaopatrzone sklepy, gdzie mogę dostać olejki eteryczne, takie do stosowania na twarz?
Olejki Polleny są w Forte Farmie na Świętokrzyskiej (naprzeciwko Ministerstwa Finansów), w aptece przy Rondzie ONZ (też przy Świętokrzyskiej, koło kwiaciarni 100krotka) i w Zielarni na Rakowieckiej. Olejki Avicenny kupuję w sklepie zielarskim w spożywczej Hali Banacha. Innych nie używam

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2007-07-06 o 08:57 Powód: za wczesny enter
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-06, 15:06   #470
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Olejki Polleny są w Forte Farmie na Świętokrzyskiej (naprzeciwko Ministerstwa Finansów), w aptece przy Rondzie ONZ (też przy Świętokrzyskiej, koło kwiaciarni 100krotka) i w Zielarni na Rakowieckiej. Olejki Avicenny kupuję w sklepie zielarskim w spożywczej Hali Banacha. Innych nie używam
Dzięki A ja dziś byłam w superpharmie w tarasach i kupiłam sobie olejek sandałowy, cedrowy i pomarańczowy, bo innych, które mnie interesują nie było

A tak mi się jeszcze przypomniało... czy na placu Trzech Krzyży nie było jakiegoś dużego sklepu zielarskiego?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 16:12   #471
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Dzięki A ja dziś byłam w superpharmie w tarasach i kupiłam sobie olejek sandałowy, cedrowy i pomarańczowy, bo innych, które mnie interesują nie było
A jakiej firmy olejki są w superpharmie? Bo jeszcze nigdy ich tam nie kupowałam...

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A tak mi się jeszcze przypomniało... czy na placu Trzech Krzyży nie było jakiegoś dużego sklepu zielarskiego?
Jest nadal, zdaje się Duża i dobrze zaopatrzona zielarnia jest jeszcze (poza moją ulubioną na Rakowieckiej) na Żurawiej.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 17:04   #472
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A jakiej firmy olejki są w superpharmie? Bo jeszcze nigdy ich tam nie kupowałam...
Avicenna, Kej i coś jeszcze.

A czy będziesz jakoś w najbliższym czasie wybierać się do sklepu albo zamawiać z polleny albo z avicenny? Bo można jakoś podzielić się kosztami przesyłki albo np. ja odwiedze jeden sklep, a ty drugi... taka oszczędność czasu i pieniędzy
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 17:15   #473
klaudia23
Zadomowienie
 
Avatar klaudia23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 010
GG do klaudia23 Wyślij wiadomość przez MSN do klaudia23 Send a message via Skype™ to klaudia23
Talking Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

kurde troszeczke duzo jak na moja kieszen i wiekszosc jest pewnie rozcieńczana:/
czy nie lepiej kupic gotowy kosmetyk?
__________________
powrót do wizażu

dbam o cere...
MŻ - WR
klaudia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 17:26   #474
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Ale gotowe kosmetyki najczęściej nie mają takiego zapachu, jak ja bym chciała. Bo głównie o to mi chodzi, kiedy kupuję olejki. A że przy okazji podobno mają pomóc mojej niezbyt pieknej cerze, to tym lepiej


A tak swoją drogą... Nie przepadam za olejkiem cytrynowym. Ten zapach kojarzy mi się trochę z... domestosem Czy zamiast niego może byc olejek limetkowy/bergamotkowy/petitgrain? Który z nich najładniej współgra z ylangem, cedrem, sandałowcem, drzewkiem rożanym i tym podobnymi zapachami
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 17:46   #475
m-alinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 64
GG do m-alinka
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

czy olej do pasty do zębów to zwyczajny olej spożywczy kupiony w sklepie czy jakiś z pestek winogron, lniany ..??
m-alinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 19:59   #476
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Avicenna, Kej i coś jeszcze.

A czy będziesz jakoś w najbliższym czasie wybierać się do sklepu albo zamawiać z polleny albo z avicenny? Bo można jakoś podzielić się kosztami przesyłki albo np. ja odwiedze jeden sklep, a ty drugi... taka oszczędność czasu i pieniędzy
Rocki, ja nie zamawiam olejków eterycznych przez sieć, bo nie widzę sensu w sprowadzaniu czegoś, co mam w zasięgu ręki. Zresztą w szafce czekają na zużycie wszystkie interesujące mnie olejki (Może założymy wątek o naszych zbiorach mazidlano-olejkowych? Jest taki chomiczy wątek na kosmetyczce, pasjonujący). W moim przypadku trudno mówić o specjalnym "wybieraniu się" po olejki - gdybym któregoś zapragnęła w ilościach hurtowych - mogę go kupić przy codziennych zakupach (produkcji Awicenny).
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 20:40   #477
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez m-alinka Pokaż wiadomość
czy olej do pasty do zębów to zwyczajny olej spożywczy kupiony w sklepie czy jakiś z pestek winogron, lniany ..??
Najlepszy moim zdaniem jest olej z pestek winogron. Możesz także zastosować oliwę z oliwek tłoczoną na zimno.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 21:19   #478
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Rocki, ja nie zamawiam olejków eterycznych przez sieć, bo nie widzę sensu w sprowadzaniu czegoś, co mam w zasięgu ręki. Zresztą w szafce czekają na zużycie wszystkie interesujące mnie olejki (Może założymy wątek o naszych zbiorach mazidlano-olejkowych? Jest taki chomiczy wątek na kosmetyczce, pasjonujący). W moim przypadku trudno mówić o specjalnym "wybieraniu się" po olejki - gdybym któregoś zapragnęła w ilościach hurtowych - mogę go kupić przy codziennych zakupach (produkcji Awicenny).
A gdzie według Ciebie jest największy wybór? Bo nie chce mi sie iść do 5 sklepów, wolałabym załatwić wszystko za 1 razem A potrzebny mi jeszcze jest olejek z kadzidłowca, z drzewka herbacianego, paczulowy, geraniowy i z drzewka różanego


Ponawiam też moje pytanie...

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A tak swoją drogą... Nie przepadam za olejkiem cytrynowym. Ten zapach kojarzy mi się trochę z... domestosem Czy zamiast niego może byc olejek limetkowy/bergamotkowy/petitgrain? Który z nich najładniej współgra z ylangem, cedrem, sandałowcem, drzewkiem rożanym i tym podobnymi zapachami
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 09:04   #479
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

olejek cytrynowy ma jedną zaletę- wzmacnia działanie innych olejków i polecam go na opryszczkę z olejkiem drzewa herbacianego.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 11:18   #480
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Ale ja nie mam opryszczki a czy inne się nie komponują z tymi przeze mnie wymienionymi? Jak pachnie petitgrain?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 21:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.