Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-15, 08:50   #511
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

zamówiłam ylang-ylang razem z innymi olejkami etja i okrutnie mi się nie podoba, a gdybym użyła go jako afrodyzjak, to chłopaczysko wywiałoby mi z sypialni w mgnieniu oka . chętnie się wymienię za np. cedr albo grejpfruta, jeśli ktoś akurat gustuje w tych klimatach. za to wychwalać pod niebiosa będę cytrynę (do kąpieli na pobudzenie), pomarańczę (do kąpieli na ukojenie) i rozmaryn (do kąpieli na rozjaśnienie umysłu) - naprawdę działają! Poza tym dodaję je do mazidłowych mieszanek i wreszcie mam kosmetyki, które nie tylko są skuteczne, ale jeszcze miłe w aplikacji. Cudowne
__________________
Klik! Wymiankowy

mintle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 19:57   #512
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Ten sandał też mnie kusi, tylko tak się zastanawiam, jak można go stosować? A tak w ogóle to ta stona jakaś taka trochę dziwna była sporo tam było specyfików... hmmm... odurzających mnie jeszcze tam kusil ten prawdziwy absynt, i to tak na poważnie
ja bym chyba bała się do twarzy go stosować.. ale zastanawiam się jakby zmieszać to z dry-flo (i jedwabiem, jak ktoś ma) i byłby super pachnący talk do skóry na te upały.
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 15:18   #513
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez dhama Pokaż wiadomość
ja bym chyba bała się do twarzy go stosować.. ale zastanawiam się jakby zmieszać to z dry-flo (i jedwabiem, jak ktoś ma) i byłby super pachnący talk do skóry na te upały.
Może by to nawet jakis delikatny kolor miało...?


Znalazłam jeszcze jedną ciekawą rzecz na allegro... Co powiecie na olejek z róży?
http://www.allegro.pl/item214333541_...arski_2ml.html
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 15:48   #514
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość


Znalazłam jeszcze jedną ciekawą rzecz na allegro... Co powiecie na olejek z róży?
http://www.allegro.pl/item214333541_...arski_2ml.html
czar PRL-u...chyba każdy taki miał...ja zobaczyłam go u babci parę lat temu(7?) i ucieszyła się, że jej coś ubędzie z półki ona była w Bułgarii z 20 lat temu; no i przed chwilą sprawdziłam - on ciągle ładnie pachnie!! ale czemu sprzedaje go firma Refan? nie budzi ona mojego zaufania.. jak myślicie, czy mogę użyć mojego olejku?
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 15:55   #515
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Też taki miałam, a może nawet i gdzies mam - przywiozłam sobie z Bułgarii, kiedy byłam w podstawówce. Z tego, co pamiętam, smarowałam się nim na szyi i za uszami, żeby ładnie pachnieć... Pachnie, owszem, bardzo ładnie, ale z tego, że nie miałam oparzeń, wnioskuję dziś, że to nie był i nie jest czysty olejek eteryczny - taki zresztą byłby wielokrotnie dorższy.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 16:40   #516
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

A co to w ogóle jest za firma Refan? Weszłam na ich stronę: http://www.refan.pl/oferta.htm i okazało się oczywiście, że ten olejek różany kosztuje 8zł
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 20:49   #517
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Refan to producent rozlewanych kosmetyków. Olejek na pewno jest syntetyczny, jak ich perfumy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-18, 21:28   #518
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A co to w ogóle jest za firma Refan? Weszłam na ich stronę: http://www.refan.pl/oferta.htm i okazało się oczywiście, że ten olejek różany kosztuje 8zł
Jak 8 zl za roze to mur beton cos sztucznego.
10% olejku rozanego w jakiejs bazie kosztuje majatek a co dopiero 100%, mnie jakos olejek juz nie kusi, wystarczy mi hydrolat, na ktory mnie stac
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 23:29   #519
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Ostatnio w Body Złotych Tarasach widziałam olejki eteryczne. Sa po ok. 28zł, a olejek z róży (tylko ten oczywiście nie czysty, tylko jakiś tam %) kosztował ok. 45zł za 10ml... To nawet chyba jeszcze taka w miarę znośna cena


A czy ten olejek z allegro na pewno jest całkowicie sztuczny? Przecież tam jest napisane, że można go stosować na skórę...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 16:02   #520
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław i okolice(ostatnio częściej okolice)
Wiadomości: 110
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Ostatnio w Body Złotych Tarasach widziałam olejki eteryczne. Sa po ok. 28zł, a olejek z róży (tylko ten oczywiście nie czysty, tylko jakiś tam %) kosztował ok. 45zł za 10ml... To nawet chyba jeszcze taka w miarę znośna cena


A czy ten olejek z allegro na pewno jest całkowicie sztuczny? Przecież tam jest napisane, że można go stosować na skórę...
Moze to perfumy na bazie oleju. Mam takie przywiezione z egotycznych krajow, swietnie sprawdzaja sie w upaly. Zas te z allegro na pewno nie maja nic wspolnego z naturalnym olejkiem eterycznym..

Mozesz mi powiedziec, jak dokladnie nazywa sie sklep w Zlotych Tarasach? Moze wybiore sie do Warszawy..
ezieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 19:07   #521
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

ostatnio zrobiłam mieszankę do 5 ml laskowego dodałam 2 krople melisy, 2 mandarynki i 1 geranium, zostawiłam na kilka dni i dodałam 5ml oleju z dzikiej róży; dzisiaj sprawdzę, co z tego wyszło
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
I co, i co???
długo ten olejek leżał; robiłam kurację hauszkową no i chciałam być pewna co do działania mojej mieszanki; zapach świeży, cytrynowy , czasami aż za bardzo kojarzył mi się z cifem, a czasami wydawał mi się oryginalną mieszanką wzięłam go ze sobą na wyjazd, bardzo dobrze działał na obolałe mięśnie, do nawilżania ciała; na twarzy - szybko się... nie wchłaniał, ale nie było widać że ma się olej na twarzy; ale niestety moje policzki podrażnia; melisę mam z awicenny, może naprawdę ich olejki są kiepskiej jakośći? zrobiłam mieszankę z mandarynki i geranium, zobaczymy;
teraz zrobiłam nową mieszankę - olejki polecane do skóry suchej - kadzidło, mandarynka plus cedr zmieszałam z olejem do skóry tłustej - konopnym; zobaczymy jak ta mieszanka podziała na moją mieszaną skórę; zapachowo powinny być kompatybilne
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-19, 20:11   #522
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez ezieta Pokaż wiadomość
Mozesz mi powiedziec, jak dokladnie nazywa sie sklep w Zlotych Tarasach? Moze wybiore sie do Warszawy..
Zjadłam jeden wyraz... Chodziło mi o The Body Shop


A tak swoją drogą, czy są jakieś olejki, które można dodać np. do odżywki do włosów, bo działają zmiękczająco, nabłyszczają, ułatwiają rozczesywanie?

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2007-07-19 o 23:36
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 14:29   #523
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław i okolice(ostatnio częściej okolice)
Wiadomości: 110
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Zjadłam jeden wyraz... Chodziło mi o The Body Shop


A tak swoją drogą, czy są jakieś olejki, które można dodać np. do odżywki do włosów, bo działają zmiękczająco, nabłyszczają, ułatwiają rozczesywanie?

Dzieki za info. Tak myslalam, z moze o Body shop chodzi, te olejki maja tam naturalne, czy moze kompozycje podobne do naturalnych?

Dołączam sie z pytaniem o te olejki eteryczne do włosow i zapytowywuje znawczynie-Smoku, czuj sie wywolana do odpowiedzi-czym mozna"upachnic"badz choc troszke zneutralizowac mazidlane sera?Mam takie super serum z lipodermina, prasujace zmarszczki, nawilzajace na noc, tylko zapach taki...sredni.Czym je podrasowac?
ezieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 14:33   #524
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław i okolice(ostatnio częściej okolice)
Wiadomości: 110
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez dhama Pokaż wiadomość
teraz zrobiłam nową mieszankę - olejki polecane do skóry suchej - kadzidło, mandarynka plus cedr zmieszałam z olejem do skóry tłustej - konopnym; zobaczymy jak ta mieszanka podziała na moją mieszaną skórę; zapachowo powinny być kompatybilne
O matko, zaczyna mnie to wszystko wciagac. Daj znac, jakie efekty....I zapachowe i naskorne
ezieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 19:13   #525
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Czy to możliwe, że na tej aukcji rzeczywiście są olejki eteryczne? Bo rośliny są wymienione takie, że az nie chce mi się w to wierzyć... może sprzedawca sam nie wie, co pisze?

http://www.allegro.pl/item214885064_...l_francja.html

EDIT: ale ja głupia jestem, teraz dopiero przyjrzałam się zdjęciu... a tam jak wół napisane, że to kompozycja zapachowa
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 21:47   #526
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

też dzisiaj przeglądałam allegro, często tam gdzie sprzedawcy twierdzą, że to naturalny olejek eteryczny na opakowaniu jak wół jest napisane: zapachowy...wynika to chyba z niewiedzy sprzedających, nie mają pojęcia że to dwie różne rzeczy
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 09:16   #527
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Taką odpowiedź dostałam od sprzedającego: "Ciężko jednoznacznie powiedzieć, ponieważ importer podaje że są to ekstrakty eteryczne w 100% naturalne. A dalej pisze, że są to esencje zapachowe. Tym samym, ciężko mi jednoznacznie określić. Jednak wiem że pachną cudnie-mój ulubiony to jeżyna - piżmo."
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 09:51   #528
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

ehhh...czyli to sam producent wprowadza w błąd...

ja właśnie zastanawiam się nad zakupem jakiegoś olejku zapachowego - mają czasem ładne zestawienia, a używałabym go w dużych ilościach do odświeżania powietrza w biurze; po nocy nie daje się tam wytrzymać; normalnie używamy stojących odświeżączy powietrza, czyli czystej chemii, olejek zapachowy chyba będzie i tak mniej szkodliwy?

a powracając do tematu olejku sandałowego, to czy orientujecie się, jak to jest z olejkiem KEJ? czy to też smrodek jak u Avicenny, czy już bardziej przypomina sandał?

p.s. ciekawią mnie też olejki z ekostrefy http://ekostrefa.pl/?page=shop&run=det&id=101 /opis pomylony, ale mam nadzieję, że to olejek sandałowy jak w tytule /
pomijając już, że strasznie kuszą ich gotowe produkty, np
http://ekostrefa.pl/?page=shop&run=det&id=112
http://ekostrefa.pl/?page=shop&run=det&id=113
może coś wiecie o tej firmie?
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 13:16   #529
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez dhama Pokaż wiadomość
ostatnio zrobiłam mieszankę do 5 ml laskowego dodałam 2 krople melisy, 2 mandarynki i 1 geranium, zostawiłam na kilka dni i dodałam 5ml oleju z dzikiej róży; dzisiaj sprawdzę, co z tego wyszło
długo ten olejek leżał; robiłam kurację hauszkową no i chciałam być pewna co do działania mojej mieszanki; zapach świeży, cytrynowy , czasami aż za bardzo kojarzył mi się z cifem, a czasami wydawał mi się oryginalną mieszanką wzięłam go ze sobą na wyjazd, bardzo dobrze działał na obolałe mięśnie, do nawilżania ciała; na twarzy - szybko się... nie wchłaniał, ale nie było widać że ma się olej na twarzy; ale niestety moje policzki podrażnia; melisę mam z awicenny, może naprawdę ich olejki są kiepskiej jakośći? zrobiłam mieszankę z mandarynki i geranium, zobaczymy;
teraz zrobiłam nową mieszankę - olejki polecane do skóry suchej - kadzidło, mandarynka plus cedr zmieszałam z olejem do skóry tłustej - konopnym; zobaczymy jak ta mieszanka podziała na moją mieszaną skórę; zapachowo powinny być kompatybilne

Jeśli kupiłaś melisę w Avicennie, to dałaś się naciąć jak ja. Bo to nie jest melisa lekarska (melissa officinalis) tylko9 melisa indyjska (melissa indicum), a to dwa różne olejki.
http://www.wizaz.pl/images/oleje_ete..._lekarska#opis

Myślę, że Avicenna ma olejki dobrej jakości, tylko trzeba uważac, co się kupuje. Tej melisy w ogóle nie zalecam do twarzy, a poza tym śmierdzi niesłychanie.

ezieta - w kwestii włosów nie pomogę, nie mam z nimi problemów, nigdy nie używam odżywek, używam szamponów dla dzieci,myję włosy 2 razy dziennie. nie farbuję, żadnej trwałej, jedynie żel-wosk codziennie. itp. Ale moje włosy mają od 18-25 mm.

Edytowane przez Smok
Czas edycji: 2007-07-22 o 13:55
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-22, 15:36   #530
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

WŁOSY NORMALNE
1.LAWENDOWY
2.ROZMARYNOWY
3.CYTRYNOWY
4.EUKALIPTUSOWY
5.PIETRUSZKOWY
6.GERANIOWY
7.MARCHEWKOWY
OLEJE ROŚLINNE
WIESIOŁKOWY
ZE SŁODKICH MIGDAŁÓW
Z PESTEK BRZOSKWINI
WŁOSY JASNE PODKREŚLAJĄ OLEJKI:
RUMIANKOWE
CYTRYNOWY

SUCHE
1.LAWENDOWY
2.ROZMARYNOWY
6.PIETRUSZKOWY
3.GERANIOWY
5.MARCHEWKOWY
4.BRZOZOWY
7.KRWAWNIKOWY
8.SANDAŁOWY
OLEJE ROŚLINNE
JOJOBA
ZE SŁODKICH MIGDAŁÓW
AVOCADO


WŁOSY CIEMNE
SZAŁWIOWY

WŁOSY RUDE
MARCHEWKOWY


PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ
2. LAWENDOWY
1.ROZMARYNOWY
4.CYTRYNOWY
5.EUKALIPTUSOWY
7.BRZOZOWY
11. KRWAWNIKOWY

3.CYPRYSOWY
6.PIMENTOWY
8.SZAŁWII LEKARSKIE
9.TYMIANKOWY
10.BERGAMOTOWY
11.YLANGOWY
12.DRZEWA HERBACIANEGO
OLEJE ROŚLINNE
WIESIOŁKOWY
SEZAMOWY
Z PESTEK BRZOSKWINI


WYPADAJĄCE

6. ROZMARYNOWY
2. CYTRYNOWY
8. MARCHEWKOWY
5. BRZOZOWY
10. CYPRYSOWY
9.SZAŁWII LEKARSKIE
7. TYMIANKOWY
OLEJE ROŚLINNE
JOJOBA
WIESIOŁKOWY
1.RUMIANKU RZYMSKIEGO
3.PALMAROZOWY
4.SZAŁWII MUSZ.


WŁOSY Z ŁUPIEŻEM
6. LAWENDOWY
1.ROZMARYNOWY
2. CYTRYNOWY
7. EUKALIPTUSOWY
9. MARCHEWKOWY
10. BRZOZOWY
5. CYPRYSOWY
4. PIMENTOWY
8. SZAŁWII LEKARSKIE
3. TYMIANKOWY
OLEJE ROŚLINNE
JOJOBA
WIESIOŁKOWY
ZABÓJCA ŁUPIEŻU
OLEJEK PACZULOWY

DELIKATNE
I ZNISZCZONE
2. LAWENDOWY
1. PIETRUSZKOWY
6.MARCHEWKOWY
4.BRZOZOWY
7. .SANDAŁOWY
5. TYMIANKOWY
OLEJE ROŚLINNE
JOJOBA
WIESIOŁKOWY
ZE SŁODKICH MIGDAŁÓW
8. .SZAŁWII MUSZkatołowej
3.RUMIANKOWY
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 17:37   #531
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław i okolice(ostatnio częściej okolice)
Wiadomości: 110
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
ezieta - w kwestii włosów nie pomogę, nie mam z nimi problemów, nigdy nie używam odżywek, używam szamponów dla dzieci,myję włosy 2 razy dziennie. nie farbuję, żadnej trwałej, jedynie żel-wosk codziennie. itp. Ale moje włosy mają od 18-25 mm.
Myjesz wlosy 2x dziennie? Moje schna mi pol dnia, a jesli splacze z tylu to i duuzo dluzej. W zasadzie malo co mnie podraznia tak ogolnie, rzadko jaki krem, zel na twarzy czy ciele...Moge wszystkim smarowac i co najwyzej pory sie pozapychaja.
Ale juz dezodoranty dawkuje ostroznie-malo ktory mnie NIE podraznia.Teraz tylko Dove lub w postaci kamienia. Mam jakies kamyczki przywiezione z bliskiego wschodu-mam to zmielic i zmieszac w jakis proporcjach-na pewno 1:2 ale nie wiem, co ma byc 1 a co 2 wiec czeka to na swoja kolej
No i leb....Nie dosc ze wlosy cienkie, przetluszczajace sie, siwiejace to jeszcze skora reagujaca podraznieniem.Eh...
ezieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 19:45   #532
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Tak myję moja głowę 2x dziennie, włosy schną mi w minutę, bo jak napisałam poprzednio, są bardzo krótkie. Też mam cienkie włosy, ale teraz tego nie widać. Siwych na razie nie mam, tylko białe pasemka, bo mam bielactwo.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 07:22   #533
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław i okolice(ostatnio częściej okolice)
Wiadomości: 110
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Tak myję moja głowę 2x dziennie, włosy schną mi w minutę, bo jak napisałam poprzednio, są bardzo krótkie. Też mam cienkie włosy, ale teraz tego nie widać. Siwych na razie nie mam, tylko białe pasemka, bo mam bielactwo.
Faktycznie, z krotkimi wlosami problemu wlasciwie nie ma
A wracajac do tematu glownego, olejkowego-podrasowalam swoje serum lipoderminowe olejkiem z drzewa herbacianego, poczatkowo zapach byl straszny-normalnie gnojowka, ale na drugi dzien nabralo to zapachu drzewa herbacianego, ktorego jednak nie lubie.Musze wynalezc cos innego na podrasowywanie tego serum, coby nie odrzucalo domownikow
ezieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 15:40   #534
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Jeśli kupiłaś melisę w Avicennie, to dałaś się naciąć jak ja. Bo to nie jest melisa lekarska (melissa officinalis) tylko9 melisa indyjska (melissa indicum), a to dwa różne olejki.
http://www.wizaz.pl/images/oleje_ete..._lekarska#opis

Myślę, że Avicenna ma olejki dobrej jakości, tylko trzeba uważac, co się kupuje. Tej melisy w ogóle nie zalecam do twarzy, a poza tym śmierdzi niesłychanie.

ezieta - w kwestii włosów nie pomogę, nie mam z nimi problemów, nigdy nie używam odżywek, używam szamponów dla dzieci,myję włosy 2 razy dziennie. nie farbuję, żadnej trwałej, jedynie żel-wosk codziennie. itp. Ale moje włosy mają od 18-25 mm.
no właśnie też mi się coś nie zgadzało (oczywiście też zaczęłam sprawdzać dopiero jak już miałam w domu olejek), ale jak wstukałam w necie melissa indicum, to wyskakiwały mi sprzeczne informacje; chyba faktycznie nie będę już jej używać do twarzy; ale moja nie śmierdzi; ma taki zapach pomiędzy świeżą melisą (cytrynowy) a zapachem herbatki z melisy; jak użyłam mieszanki z samą mandarynką i geranium, to nie miałam podrażnienia, ale uczucie ściągniętej skóry; cieszę się, że uważasz olejki Awicenny za dobre, bo lubię tę firmę;
borman, ale lista imponująca; dzięki wielkie; będę próbować na domownikach te do wypadających włosów razem z serum na które dałam przepis na wątku mazidlanym
Ezieta, a jakie masz jeszcze olejki w domu których zapach lubisz?; a działanie mojej mieszanki oczywiście opiszę; ale na razie została w domu; te kamyczki to ciekawa sprawa...one mają jakąś konkretną nazwę?
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 07:19   #535
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław i okolice(ostatnio częściej okolice)
Wiadomości: 110
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez dhama Pokaż wiadomość
Ezieta, a jakie masz jeszcze olejki w domu których zapach lubisz?
Mam cala game, jeszcze z czasow, gdy namietnie lazilam do sauny(ale to glownie sosnowo-jodlowo-rozmarynowo-lawendowe klimaty) dokupilam cytrynowy, pomaranczowy, cedrowy, mam tez ylang. Bede mieszac, zobaczymy, czy cos wykreuje na miare krolowej Wegier.
ezieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 19:08   #536
Bianka19
Raczkowanie
 
Avatar Bianka19
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 74
Dot.: olejki eteryczne

Dziewczyny a macie jakieś sprawdzone źrudła, gdzie można kupić np an allegro olejek rozmarynowy i lawendowy. Nie chcę wydawać kasy na jakieś syntetyczne badziewia
Bianka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 08:46   #537
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: olejki eteryczne

Cytat:
Napisane przez Bianka19 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a macie jakieś sprawdzone źrudła, gdzie można kupić np an allegro olejek rozmarynowy i lawendowy. Nie chcę wydawać kasy na jakieś syntetyczne badziewia
A musisz na allegro? Może pewniej będzie w sklepie zielarskim albo w aptece...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 22:56   #538
kasiag13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Dot.: olejki eteryczne

Cytat:
Napisane przez Bianka19 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a macie jakieś sprawdzone źrudła, gdzie można kupić np an allegro olejek rozmarynowy i lawendowy. Nie chcę wydawać kasy na jakieś syntetyczne badziewia
Ja znam sprawdzone miejsca Kupuje olejki w firmie ETJA (na ich stronie internetowej) - maja nie za drogo, a bardzo dobrej jakosci olejki. Mozna tez kupic w Avicenna-Oil - tez swietna jakosc, a ich produkty mozna spotkac w drogeriach, przynajmniej w moim miescie Nie kupuj na allegro, bo tam jest sam szajs i nie warto tego brac.
www.etja.pl
www.avicenna.com.pl

Edytowane przez kasiag13
Czas edycji: 2007-09-09 o 13:05
kasiag13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 08:23   #539
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: olejki eteryczne

Cytat:
Napisane przez kasiag13 Pokaż wiadomość
Ja znam sprawdzone miejsca Kupuje olejki w firmie ETJA (na ich stronie internetowej) - maja nie za drogo, a bardzo dobrej jakosci olejki. Mozna tez kupic w Avicenna-Oil - tez swietna jakosc, a ich produkty mozna spotkac w drogeriach, przynajmniej w moim miescie Nie kupuj na allegro, bo tam jest sam szajs i nie warto tego brac.
www.etja.pl
www.avicenna.com.pl

A jakby ktos chcial poczytac o aromaterapii i olejkach, albo wyprobować jakies przepisy na perfumy to zapraszam na moja stronke www.aroma.one.pl

zawsze mnie zastanawiało na jakiej podstawie użytkownicy i użytkowniczki określaja że dany olejek danej firmy ma dobrą jakość)))
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 10:59   #540
kasiag13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Cytat:
Napisane przez Zemin Pokaż wiadomość
zawsze mnie zastanawiało na jakiej podstawie użytkownicy i użytkowniczki określaja że dany olejek danej firmy ma dobrą jakość)))
Odpowiedz jest bardzo prosta. Ja oceniam to w ten sposob, ze dobrej jakosci olejek:
1. ma zaznaczone na opakowaniu lub w ulotce, ze przeszedl wszelkie atesty i spelnia normy badz farmakopealne, badz IFRA, badz zakladowe
2. jest zapisany do rejestru wyrobów kosmetycznych
3. jego wlasciwosci chemiczne i fizyczne nie odbiegaja od norm, czyli olejek nie pozostawia tlustych plam, zbiera sie w krople na powierzchni wody, szybko paruje powierzchni dzieki swej niezwyklej lotnosci
4. laczac sie z preparatami kosmetycznymi nie powoduje ich rozwarstwiania sie

Jeszcze dodam tylko, ze olejek dobrej jakosci powinien miec czysty zapach, nie moze byc ostry ani zbyt intensywny... np mandarynka ma pachniec mandarynka, a nie jakims dziwnym syntetycznym zapachem. I najlepiej jakby producent podawal pelna lacinska nazwe rosliny, z ktorej jest olejek, a takze z jakiej czesci rosliny zostal pozyskany. Prawidlowe lacinskie nazwy do porownania z tymi z olejkow mozna znalezc w necie np. na stronie firmy Pollena Aroma.
To juz chyba tyle jesli chodzi o wysoka jakosc olejkow

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-09-12 o 12:47 Powód: post pod postem
kasiag13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 21:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.