Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesuj± siê kultur±, sztuk±, filmem, literatur±, polityk± itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2004-09-08, 17:59   #1
sousa
Raczkowanie
 
Avatar sousa
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 378

Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film


mo¿e i ten ±tek by³,a mo¿e i nie.Zaczynaja sie jesienne ch³ldu,przed nami caaaa³a zima.Ale w naszym ciep³ym domciu,przy ciep³ej czekoladzie(mhmmm=]),czytamy..no w³a¶nie,co?Albo jaki¶ film godny polecenia.
Ja,z ksi±¿ek,polecam wszystko paulo Coelho.¦wietny pisarz.A fil..hmm..ze starszych"szeregowiec Ryan"(wy³am jak bóbr),"zielona Mila"(uuu tez wy³am),"Requiem for a dream"(film z przes³aniem,goraco polecam)"Efekt Motyla"(suuuper)
sousa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-08, 18:00   #2
sousa
Raczkowanie
 
Avatar sousa
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 378
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

przepraszam za literówki.musze wolniej pisac,bo jak widac,nie¼le mylê,i po³ykam litery.Sorki=].pozdrówki
sousa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-08, 18:11   #3
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./£ód¼
Wiadomo¶ci: 4 621
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

ja ksiazki polecam wszystkie , doslownie wszystkie Joanny Chmielewskiej Poprostu ja uwielbiam!!! A film to Dirty Dancing.... Ale oczywiscie nie dwojke tylko stary dobry DD1.
__________________
¯ona z mê¿em w restauracji. ¯ona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkê wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-08, 18:15   #4
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomo¶ci: 10 218
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

tak tak "reqiuem dla snu"..rewelacja(soundtrac k zas³uguje na wielk± uwagê... "zielona mila"te¿!!wyciskacz ³ez..Ja ostatnio ogl±da³am "Crazy and Beautiful"-warty polecenia,"good girl" z Jenifer Aniston.je¶li chodzi o ksi±¿ki to polecam "godziny"(film równie¿!),"Nostalgie Anio³a","Weronika postanowi³a umrzeæ"P.Coelho i oczywi¶cie poezje Haliny Po¶wiatowskiej(cudo!)..po zdrawiam
cattt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-08, 18:21   #5
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomo¶ci: 1 639
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

Mam troche takich ksi±¿ek które przeczytalam w pare dni, nie s± to mo¿e zbyt ambitne i znane pozycje.Dla mnie wa¿ne, ¿e dobrze siê czyta,nie lubie siê przyt³aczaæ "ciê¿kimi" powie¶ciami zw³aszcza w jesienne i zimowe dni Np. ostatnio poch³onê³am do¶æ grube tomisko pt."Bêkart Ediego"Williama Kowalski ,a w pare dni pó¿niej cieniutkie "Pozostan soba" Elizabeth Berg. Obie ksi±zki ani znane ani wspania³e,dobre czytad³a - ot co,napawaj± optymizmem i chce siê do nich wracaæ wieczorem.Wsród ulubionych pisarzy na pierwszym miejscu jest Nicholas Evans (za "Zaklinacza koni" i "W pêtli").Co do filmów- preferuje zdecydowanie komedie romantyczne
pozdrawiam Aga
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-08, 19:16   #6
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomo¶ci: 1 127
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

Uwielbiam czytaæ!!!
Z autorów takich "l¿ejszych" czytade³ (l¿ejszych w znaczeniu relaksuj±cych, wci±gaj±cych, intryguj±cych albo humorystycznych, w ka¿dym razie nie s± to klasycy) polecam:
Chmielewsk±, Grishama, Robina Cooka, P.D. Jamesa. Chmieleweka to wiadomo, Grisham te¿, Cook - thrillery medyczne, P. D. James - krymina³y z "klimatem"
Edyta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-08, 19:29   #7
sousa
Raczkowanie
 
Avatar sousa
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 378
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

do edytki[totek]:czyta³as "toksyne" robina cooka?dosyc malo znany pisarz w Polsce,ale ta ksiazka naprawde fajnapolecam
sousa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2004-09-08, 21:16   #8
agnieszka.zg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomo¶ci: 250
GG do agnieszka.zg
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

co do ksi±¿ek to z ca³ego serca polecam "spotkajmy siê pod drzewem Ombu" oraz "Miedziany je¿dziec" ksi±zki te po prostu s± boskie a i ³ezkê te¿ wycisn± i to nie jedn± .Autorów nie pamiêtam bo nie mam do tego g³owy ale te ksi±zki dostaniecie tylko w w "swiat ksi±zki" super te¿ jest "sonata o niezapominajce"te¿ ze SK.
a mo¿e kto¶ ju¿ je czyta³??
agnieszka.zg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-08, 21:18   #9
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomo¶ci: 3 034
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

hmmm, z filmów to napewno "face Off" z nicolasem cagem i johnem travolta; "miasto aniolów" ; "Ghostship" i "boat trip"
Pa
__________________
bunny-pie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-08, 21:46   #10
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Bia³ystok
Wiadomo¶ci: 29 946
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

Ja polecam sagê rodu Courtney Wilbura Smitha. Po³udniowa Afryka, Francja. Jest mi³o¶æ, cierpienie, przygoda w tle historycznych wydarzeñ.
Filmów nie bê dê polecaæ, bo z nimi u mnie ciê¿ko
dziewczyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-08, 22:33   #11
izucha
Rozeznanie
 
Avatar izucha
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 589
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

A ja polecam:
1) je¶li lubisz ksi±¿ki magiczne, "klimatyczne" - wszystkie powie¶ci i opowiadania G.G. Marqueza, przede wszystkim "Sto lat samotno¶ci", jest w pierwszej pi±tce moich najwspanialszych ksi±¿ek ¶wiata oraz J. Cortazara (p.w. "Grê w klasy");
2) je¶li poci±ga Ciê czarny, przewrotny humor i du¿a dawka surrealizmu - Roland Topor (polecam "Cztery ró¿e dla Lucienne" i "Najpiêkniejsza para piersi na ¶wiecie"); do tego worka wrzuci³abym te¿ Vonneguta, wszystko;
3) zabawne, inteligente, zaskakuj±ce powie¶ci Davida Lodge'a, których akcja rozgrywa siê zwykle w sferach nazwijmy to inteligenckich; Lodge demaskuje ich pozorny porz±dek;
4)je¶li lubisz piêkne i m±dre, ale jednocze¶nie pokrêtne, skomplikowane i rozbudowane historie o mi³o¶ci - siêgnij po Salmana Rushdie'go "Ostatnie westchnienie Maura" i "Ziemia pod jej stopami" ( facet za same tytu³y powinien dostaæ Nobla);
5) z nowo¶ci wydawniczych (tzn. pozycji z ost. 5 lat )naprawdê baardzo podoba³y mi siê i polecam wszystkim: "¦lepy zabójca" Margaret Atwood, "Ulica marzycieli" Roberta McLiam'a Wilsona, "Bia³e zêby" Z. Smith, "Madam(e?)" Libery;
6) sympatyczne czytad³a, które "wci±gam" w jeden wieczór na wakacjach lub gdy jestem mocno zdo³owana: Grochola - seria o Judycie; Bridget Jones - uwielbiam, ale tylko pierwsz± czê¶æ; "Smak ¶wie¿ych malin" Izy Sowy, u¶mia³am siê przy niej do ³ez, je¿eli pisa³y¶cie/piszecie/bêdziecie pisa³y
pracê magist. i wiecie, jaki to ból, koniecznie przeczytajcie perypetie Malinki (s± kontynuacje, ale mnie nie staæ ); "About a boy" N. Hornby'ego - nie znam angielskiego perfekcyjnie, ale czytam czasem w tym jêz., coby siê podszkoliæ, ³±cz±c przyjemne z po¿ytecznym; ostatnia ksi±¿ka o Adrianie Mole (wcze¶niejsze te¿ ; "Niania w Nowym Jorku " - nie jest ani tak zabawne, ani tak dobre jak my¶la³am, ale ma walory edukacyjne - do¶æ przera¿aj±cy obraz ameryk. rodzinki z elity finans., do poci±gu jak znalaz³

Sama od lat próbujê ponownie przeczytaæ (bo bardzo chcê, ale nie mam czasu ) "Mistrza i Ma³gorzatê" Bu³hakowa i "W krainie chichów" Carrola (o ile tak siêpisze jego nazwisko).

Z filmów ostatnio lubiê wszystko, co pozwoli choæ na chwilê oderwaæ siê od problemów. Uwa¿am, ¿e naprawdê uroczym i cudownym filmikiem na ka¿d±, a zw³aszcza smutn± (dla mnie to jesieñ i zima) porê roku jest "To w³a¶nie mi³o¶æ". A ten taniec premiera... W ogóle premier jst fajny.
wielk± przyjemno¶ci± jest te¿ dla mie ogl±danie serialu "Kochane k³opoty". Polecam - TVN7, sobota, 19:00. Cudownie odstresowuje.
izucha jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-08, 22:53   #12
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomo¶ci: 2 366
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

Hmmyy... z filmów, to polecam serdecznie "Przerwan± lekcjê muzyki" (arcydzie³o), a tak¿e "Donnie Darko",a z ksi±¿ek... dorobek ¶p. Doroty Terakowskiej, a dla odprê¿enia "Cappuccino" Marielli Righini.
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-08, 22:57   #13
izucha
Rozeznanie
 
Avatar izucha
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 589
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

szien napisa³(a):
> Hmmyy... z filmów, to polecam serdecznie "Przerwan± lekcjê muzyki" (arcydzie³o), a tak¿e "Donnie Darko",a z ksi±¿ek... dorobek ¶p. Doroty Terakowskiej, a dla odprê¿enia "Cappuccino" Marielli Righini.

W³a¶nie, szien, "Donnie Darko"
Ogl±da³am w ostatni weekend, niesamowity...
izucha jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-09, 05:23   #14
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomo¶ci: 1 127
Re: do Sousy :)

W³a¶nie od toksyny zaczê³am, potem posz³o
Edyta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-09, 06:56   #15
Wega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 21
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

Ulubiony film - Straight Story,ca³y czas ma siê ochotê p³akaæ i to nie wiadomo czemu, a ksi±zki, hmm, trochê ich za du¿o ale na pewno J.Stainbeka i W. £ysiaka.
Wega jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-09, 09:42   #16
Kamilanet
BAN sta³y
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomo¶ci: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

Uwielbiam ksi±¿kê "Samotno¶æ w sieci" - mam nawet podpis samego autora.
Teraz zaczytuje siê w ksi±¿kach Don'a Brown'a "Cyfrowa twierdza", "Kod Leonarda DaVinci" oraz "Anio³y i Demony".

Z filmów lubiê s-f - z tym ¿e nie takie g³upkowate tylko oparte na wspó³czesnej wiedzy.
Uwielbiam serial "Po tamtej stronie" i "Gwiezdne Wrota"

Ostatnio spodoba³a mi sie "Osada"
Kamilanet jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-10, 11:53   #17
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomo¶ci: 7 712
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

Ksi±¿ki Chmielewskiej, Musierowicz, "B³êkitny zamek" Lucy Montgomery "Godzina p±sowej ró¿y" - nie pamiêtam autorki. To mogê na okr±g³o po kilka tysiêcy razy czytaæ!

Z filmów komedie romantyczne i te, które wprawiaj± w lepszy nastrój (co siê mam dobijaæ??): "Notting Hill", "Freaky Friday", "Mój ch³opak siê ¿eni" i temu podobne.

Nie mam ochoty na nic bardzo powa¿nego.
__________________

Moje Impresje jestem równie¿ Zakosmetykowana
naila jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-10, 12:21   #18
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomo¶ci: 7 760
GG do czarownicagosia
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

"Smak swiezych malin" Siegam po ta przyjemna ksiazeczke czesto i zawsze umieram ze smiechu
P.S Czytalam nastepna z serii ksiazke "Cierpkosc wisni" , ale Maliny nic nie przebije!!!
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-10, 12:24   #19
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomo¶ci: 7 760
GG do czarownicagosia
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

"Weronika postanawia umrzec" to rowniez jedna z moich ulubionych ksiazek
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-10, 12:31   #20
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomo¶ci: 7 760
GG do czarownicagosia
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

Lubie czytac thrillery Cooka Sa wstrzasajace...
Na poczatku przeczytalam o szalonym facecie, ktory testowal na sobie jakies leki, wciagnal w to przyjaciol, mozgi im "zgadzialy" i sie dzialo. Straszne rzeczy. Zarwalam noc, ze strachu przed nieznanym i ciekawosci.
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-10, 12:45   #21
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomo¶ci: 2 366
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

zapomnia³am dodaæ jeszcze, dla kobiet lubi±cych kino angieslkie (moje ulubione) "Porachunki", chwilami brutalny ale w wiêkszo¶ci tylko ¶miech i ¶miech
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-10, 12:48   #22
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomo¶ci: 7 760
GG do czarownicagosia
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

Wszystkie ksiazki M.Musierowicz polecam. Nie mam mozliwosci wypozyczania, wiec powoli, powoli kupuje po jednej Juz mam "Szosta klepka", "Klamczucha" i "Jezyk Trolli"
Jestem w trakcie czytania "Mistrza i Malgorzaty"
Lubie trylogie Sienkiewicza.
Polecam "Lot nad kukulczym gniazdem", "Imie rozy" Umberto Eco (uwielbiam takie klimaty).
W podstawowce zaczytywalam sie seria "Pan Samochodzik" Zbigniewa Nienackiego
Chcialabym wiecej czytac, czegos wartosciowego, nie ma to jak dobra ksiazka. Dziewczyny, takie pytanie, co mlody czlowiek "powinnien" przeczytac? Moze niefortunnie to brzmi, ale chyba wieceie o co chodzi?
Usmiecham sie do wszystkich, ktorzy lubia czytac i czekam na sugestie
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-10, 13:06   #23
Leonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomo¶ci: 18
GG do Leonia
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

A ja ostatnio jestem pod wra¿eniem ekranizacji ksi±¿ki Joane Harris "Czekolada".... Co do ksi±¿ek mam wielk± s³abo¶æ do powie¶ci iberoamerykañkich - ostatnio do Isabell Allende "Portret w Sepii", "Ewa Luna"...
Chêtnie przeczyta³abym raz jeszcze "Samotno¶æ w sieci" Wi¶niewskiego.
Pozdrowienia dla wszystkich
Leonia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-10, 13:26   #24
NEA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomo¶ci: 176
GG do NEA
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

Ostatnio czytam ksi±¿ki Dana Brawn'a. Pierwsz± by³ Kod Leonadra D'Vinci potem Cyforwa twierdza a teraz zabieram siê za Anio³y i Demony.Wcze¶niej przecyzta³am 3 ksi±¿ki Alex Kava Dotyk z³a. W u³amku sekundy i £owce dusz.

Z filmów to mogê do upad³ego ogl±daæ STARGATE (serial)...
NEA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-10, 14:52   #25
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomo¶ci: 9 328
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

Z ksi±¿ek to:
"Wspomnienia Gejszy"
"Egipcjanin Sinuhe"
"Wariatki"
"Cappucino"
"O¶cieñ ¶mierci"
"Dziennik Bridget Jones", "W pogoni za rozumem"
"Nigdy w ¿yciu",druga czê¶æ perypetii Judyty ju¿ mniej mi siê podoba³a
Chmielewska (ale nie wszystkie ksi±¿ki),
seria o Anii Shirley Lucy Maud Montgomery,
oczywi¶cie przygody Harrego Pottera (wszystkie 5 czê¶ci)
"Saga o Ludziach lodu" Margid Sandemo (47 tomów uff..ale czyta siê jednym tchem)
Paulo Coelho w tym wspominana wy¿ej "Weronika postanawia umrzeæ" oraz czytane przeze mnie ostatnio "11 minut" (gor±co polecam)
I jeszcze wiele wiele tytu³ów których na obecn± chwilê nie potrafiê sobie przypomnieæ, aha podoba³o mi siê "Przeminê³o z wiatrem" i "Na wschód od Edenu"
Z filmów to lubiê "Gladiatora", "Matrixa" (1 czê¶æ), "Zakochany bez pamiêci", "Inni", "Spiderman" (1 czê¶æ), komedie romantyczne "Bezsenno¶æ w Seattle"(nie wiem czy dobrze napisa³am), "Kate i Leopold", "Mój ch³opaka siê ¿eni", "Francuski poca³unek", "Masz wiadmo¶æ" itp. z takich g³upkowatych filmów to podoba³a mi siê seria "Straszny film"("Scary Movie") (wszystkie 3 czê¶ci).
Ufff to siê rozpisa³am
pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam w³osy i bardzo o nie dbam!

jeste¶my razem

Camilla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-10, 15:49   #26
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomo¶ci: 7 760
GG do czarownicagosia
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

Kamila napisa³(a):


> "Saga o Ludziach lodu" Margid Sandemo (47 tomów uff..ale czyta siê jednym tchem)

Tak,tak czyta sie swietnie
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-10, 21:22   #27
gemmini
Raczkowanie
 
Avatar gemmini
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomo¶ci: 239
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

"Saga Ludzi Lodu" naprawdê polecam, Simonns Paulina -"Je¼dziec Miedziany" (piêkna opowie¶æ). Z filmów moje ulubione i naprawdê warte poogl±dania - "Przepowiednia", "Purpurowe Rzeki", "Johnny Q", i mój faworyt "Znamiê" z Costnerem (wspania³e) i oczywi¶cie "K-Pax".
__________________
i nowy wiatr powieje, i smutki me rozwieje ...
gemmini jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-10, 21:45   #28
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 301
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film


ja ostatnio nie mog³am siê oderwaæ od "Kodu Leonadra da Vinici " - przeczyta³am w jeden dzien tego samego autora tak¿e "cyfrowa twierdza" i "anio³y i demony" ... juz z niecierpliwo¶ci± czekam na kod 2. A film ? sama nie wiem ... chyba nie mam takiego a co do ksi±zek to siê przyznam, ¿e lubiê przenosiæ siê w czarodziejski ¶wiat wraz z Harrym Potterem pozdrawiajki !
anastacja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2004-09-10, 22:05   #29
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomo¶ci: 480
Re: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

Uwielbiam ksi±¿ki i tych lubianych jest tyle, ¿e pewnie wiêkszo¶æ zapomnê wymieniæ. Magiczne "Sto lat samotno¶ci" Marqueza. "Imiê ró¿y" - to chyba wszyscy znaj±. "Pachnid³o" Suskinda - jedna z najbardziej ulubionych. "Przepiórki w p³atkach ró¿y" Esquivel - dzia³ babskie czytad³o + magiczno¶æ + kuchnia Je¶li ju¿ jeste¶my przy kuchni, to ksi±¿ka Neli Rubinstein (teksty w stylu: bêd±c u mojej przyjació³ki, ksiê¿nej Monaco, zjad³am cztery porcje albo opowie¶ci o tym, jak przemyca³a trufle samolotem), no i Mak³owicz "CK kuchnia" - mo¿na siê pop³akaæ ze ¶miechu. Z babskich czytade³ "Poszukiwacze muszelek" Pilcher i "Letnisko" Siddons. Wymieniane ju¿ "Wspomnienia gejszy" te¿ s± interesuj±ce. Z biografii "Udrêka i ekstaza" (bardzo) i "Pasja ¿ycia" (trochê mniej) Stone'a. Z trudnych ze wzglêdu na tematykê "Pianista". Z rozrywki Chmielewska - najbardziej lubiê "Lesia". Z wierszy Po¶wiatowska. Film - ostatnio "Shrek", ale tylko pierwsza czê¶æ, "Amelia", "Chicago", "Jej wysoko¶æ Afrodyta". Z tych sprzed wielu lat "Amadeusz" (ach te wspomnienia z m³odo¶ci), "Niebezpieczne zwi±zki", filmowe wersje "Imienia ró¿y" i "Przepiórek w p³atkach ró¿y" (wyj±tki w¶ród adaptacji, bo na ogó³ nie znoszê), "Seksmisja".
Z tych najbardziej popularnych nie lubiê Whartona - poza "Pta¶kiem", "W ksiê¿ycow±, jasn± noc" i "Tato" - bo siê powtarza. Nie przepadam za Coelho, bo wed³ug mnie jest przerekalmowany, to naprawdê nie jest a¿ tak g³êboka twórczo¶æ, jak twierdz± niektórzy, choæ przyznajê, ¿e "Alchemika" czyta³o siê mi³o. "Samotno¶æ w sieci" - wolê nie komentowaæ, ale rozumiem, ¿e kto¶ mo¿e siê zachwycaæ.
Iris jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-10, 10:57   #30
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomo¶ci: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Ulubiona ksi±¿ka,ulubiony film

ja lubie ksi±zki Kinga ale w bibliotekach w moim mie¶cie wyczyta³am prawie wszystkie dostêpne, a ju¿ nie kupuja tam nowych a szkoda
lubiê "worek ko¶ci" "wielki marsz"
oglada³am film "zielona mila" a¿ sie pop³aka³am na nim
__________________
¦wiat w moich oczach nie mieni siê tysi±cem barw, ale za to piêknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Kultura(lnie)


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.