Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-04, 12:53   #1
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469

Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?


Witam
Ciekawi mnie pewna sprawa.



Czy zdarzyło się komuś dokonać samodzielnego wpisu do indeksu?

A dokładniej podrobić podpis wykładowcy?

Czy to według Was przestępstwo, czy ktoś sobie tym pomógł/ułatwił?

Odwaga, czy głupota?



Z jednej strony możliwość nie zaliczenia roku a z drugiej możliwość wyrzucenia ze studiów...


Często jest tak, że wykładowcy nie można poszukać na uczelni, jest chory, ma urlop i wiele, wiele innych powodów dla których jest niedostępny dla studentów.

A w wielu uczelniach termin oddania indeksów jest ściśle wyznaczony i WARUNKIEM zaliczenia semestru/roku jest zdobycie wszystkich wpisów!


Znam jeden przypadek. Studentka piątego roku wpisała sobie sama ocenę. Wcześniej nie zdążyła do wykładowcy, on wyjechał na szkolenie. Indeks trzeba było złożyć w dziekanacie. Wpisała sobie ocenę, którą otrzymała i odwzorowała podpis z innego indeksu. Nie wydało się, bo obecnie ma już tytuł magistra.

Powinna ponieść konsekwencje?
Jakiego rodzaju kara byłaby odpowiednia?
Odebranie tytułu?




Sama nigdy czegoś takiego nie zrobiłam. Nie było potrzeby. Ale gdyby zaistniała sytuacja, gdzie brakowało by mi wpisu, bardzo bym się zastanawiała czy to zrobić. Myślę, że konsekwencje tego przestępstwa skutecznie, by mnie odwiodły od pomysłu. Jednak z drugiej strony nigdy nie wiadomo co człowiekowi wpadnie do głowy pod wpływem emocji...
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 12:55   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

W takiej sytuacji idzie sie z indeksem do kierownika katedry albo do kierownika do spraw studenckich. Miałam kiedys identyczna sytuacje, nie byłam na ostatnich zajęciach z powodu nagłej choroby, a potem sie okazało, że profesorka wyjechała na pół roku czy na rok za granicę. Poszłam z zapytaniem do kierowniczki katedry, co robić, czy wysyłac indeks pocztą, czy jak, a ona sprawdziła oceny w arkuszu ocen i sama mi podpisała. problemów nie było, rok miałam legalnie zaliczony.

A podrabianie podpisów to głupota, nie mówiąc już o odpowiedzialności karnej.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 12:57   #3
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Dokładnie, przecież można wziąć z dziekanatu wyciąg z protokołu z ocenami i iść do dziekana/prodziekana wydziału/katedry i on bez problemu przepisze ta ocenę do indeksu.
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 12:59   #4
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Aggie125 faktycznie można sprawę rozwiązać legalnie.

Jednak wielu studentów chyba nawet nie ma odwagi iść i przyznać się do tego braku wpisu. Obowiązkiem studenta jest zebranie wpisów. Ma na to dużo czasu i często te osoby same sobie są winne za brak wpisu i próbują załatwić to w inny sposób.


Edit:

Śmiało mogę się przyznać, że nie słyszałam o takim ''legalnym rozwiązaniu'', dlatego napisałam, że sama bym się zastanawiała co zrobić w takim wypadku.

Zastanawia mnie, dlaczego studentka piątego roku wolała zaryzykować, niż rozwiązać problem legalnie???
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 13:02   #5
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Nie wiem czy odwaga czy głupota (jedno i drugie chyba), ale bezczelność na pewno.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 13:03   #6
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

jest tak jak mówią dziewczyny - wykładowca wpisuje wszystko do protokołu i jeśli brak Ci oceny w indeksie, możesz zwrócić się z tym do dziekana, a on wypełni indeks na podstawie protokołu. Sama nic nie rób, bo możesz tylko na tym stracić.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 13:03   #7
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Witam
Ciekawi mnie pewna sprawa.



Czy zdarzyło się komuś dokonać samodzielnego wpisu do indeksu?

A dokładniej podrobić podpis wykładowcy?

Czy to według Was przestępstwo, czy ktoś sobie tym pomógł/ułatwił?

Odwaga, czy głupota?



Z jednej strony możliwość nie zaliczenia roku a z drugiej możliwość wyrzucenia ze studiów...


Często jest tak, że wykładowcy nie można poszukać na uczelni, jest chory, ma urlop i wiele, wiele innych powodów dla których jest niedostępny dla studentów.

A w wielu uczelniach termin oddania indeksów jest ściśle wyznaczony i WARUNKIEM zaliczenia semestru/roku jest zdobycie wszystkich wpisów!


Znam jeden przypadek. Studentka piątego roku wpisała sobie sama ocenę. Wcześniej nie zdążyła do wykładowcy, on wyjechał na szkolenie. Indeks trzeba było złożyć w dziekanacie. Wpisała sobie ocenę, którą otrzymała i odwzorowała podpis z innego indeksu. Nie wydało się, bo obecnie ma już tytuł magistra.

Powinna ponieść konsekwencje?
Jakiego rodzaju kara byłaby odpowiednia?
Odebranie tytułu?




Sama nigdy czegoś takiego nie zrobiłam. Nie było potrzeby. Ale gdyby zaistniała sytuacja, gdzie brakowało by mi wpisu, bardzo bym się zastanawiała czy to zrobić. Myślę, że konsekwencje tego przestępstwa skutecznie, by mnie odwiodły od pomysłu. Jednak z drugiej strony nigdy nie wiadomo co człowiekowi wpadnie do głowy pod wpływem emocji...
To nie jest ani odwaga ani głupota (a jesli juz to skrajna głupota)

I my wcale nie musimy wielce myslec aby ten czyn zakwalifikować. Bo to jest przestępstwo. Radze zapoznac się z odpowiednim artykułem KK.

edycja:
Jesli chodzi o moje osobiste odczucia, to także uważam taki czyn za przestepstwo. Wydawałoby sie, ze osoba dorosła i kończąca studia wie jak postępować... Naiwna jestem, wiem.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-04, 13:08   #8
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Na studiach zdarzają sie różne rzeczy, czasem faktycznie może nie być czasu aby iśc do wykładowcy. Jeżeli pójdzie sie do kierownika katedry i powie uczciwie: głupia sytuacja, nie zdążyłam wziąc wpisu - to nikt nie będzie wydziwiał, studenci wyrabiają takie rzeczy, że jeden "poslizg" nikogo już nie dziwi. A jak się idzie i wyjasnia grzecznie sytuacje, to można liczyc na jakąs pomoc.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 13:24   #9
roxanka_123
Rozeznanie
 
Avatar roxanka_123
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 561
GG do roxanka_123
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Dziewczyna ma wielkie szczęście że sprawa się nie wydała! Na mojej uczelni był przypadek chłopaka, który podrobił w indeksie podpis wykładowcy i teraz ma sprawę w sądzie, także chłopak jednym słowem ma przechlapane.
__________________
...Kocham Cię mój największy Skarbeńku...

Odchudzanie!!!
za mną...8kg
przede mną.........
roxanka_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 13:29   #10
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
jest tak jak mówią dziewczyny - wykładowca wpisuje wszystko do protokołu i jeśli brak Ci oceny w indeksie, możesz zwrócić się z tym do dziekana, a on wypełni indeks na podstawie protokołu. Sama nic nie rób, bo możesz tylko na tym stracić.
Ale ja nie mam takiej sytuacji! Dzięki za troskę

U nas wpisy bez problemu


Ale po prostu temat mnie ciekawi z racji, że znam taki przypadek! I zastanawiam się czy to powszechna praktyka, czy rzadkość


Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
To nie jest ani odwaga ani głupota (a jesli juz to skrajna głupota)

I my wcale nie musimy wielce myslec aby ten czyn zakwalifikować. Bo to jest przestępstwo. Radze zapoznac się z odpowiednim artykułem KK.

edycja:
Jesli chodzi o moje osobiste odczucia, to także uważam taki czyn za przestepstwo. Wydawałoby sie, ze osoba dorosła i kończąca studia wie jak postępować... Naiwna jestem, wiem.

Ja nie oceniam takiej osoby, bo co jeśli nie zdawała sobie sprawy, że ma takie prawo, możliwość uzyskania wpisu od kogoś innego


Ja zostałam uświadomiona dopiero w tym wątku o takim prawie.

Ale fakt - nieznajomość swoich praw szkodzi, bo można się w ślepy zaułek zapędzić.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 13:32   #11
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

To po prostu przęstępstwo. i głupota, bo kto mądry popełnia przestępstwo....?
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-04, 13:35   #12
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji idzie sie z indeksem do kierownika katedry albo do kierownika do spraw studenckich. Miałam kiedys identyczna sytuacje, nie byłam na ostatnich zajęciach z powodu nagłej choroby, a potem sie okazało, że profesorka wyjechała na pół roku czy na rok za granicę. Poszłam z zapytaniem do kierowniczki katedry, co robić, czy wysyłac indeks pocztą, czy jak, a ona sprawdziła oceny w arkuszu ocen i sama mi podpisała. problemów nie było, rok miałam legalnie zaliczony.

A podrabianie podpisów to głupota, nie mówiąc już o odpowiedzialności karnej.
nie miałam o tym pojęcia, dobrze wiedzieć
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 13:48   #13
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez roxanka_123 Pokaż wiadomość
Dziewczyna ma wielkie szczęście że sprawa się nie wydała! Na mojej uczelni był przypadek chłopaka, który podrobił w indeksie podpis wykładowcy i teraz ma sprawę w sądzie, także chłopak jednym słowem ma przechlapane.
No chyba tak to się kończy.

Znam też przypadek studenta, który ma sprawę w sądzie za ściąganie.
To student prawa. W ogóle sprawa - legenda na poznańskiej uczelni.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:02   #14
Karolynka
Zakorzenienie
 
Avatar Karolynka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 35 799
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Nie zrobiłabym tego nigdy, bo po co się narażać jak można to załatwić legalnie jak wyżej pisały dziewczyny. Nie miałam nigdy takich problemów z wpisami, ale na pewno nie zaryzykowałabym w ten sposób jak ta dziewczyna. Swoją drogą ma szczęście, że to się nie wydało, bo na 5 roku narobić sobie takich problemów to bezsens.
__________________
If I lose myself, I lose It all
Karolynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:21   #15
onemi
Rozeznanie
 
Avatar onemi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 723
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

mialam taki przypadek, ze kobieta wpisala mi ocene do karty ale o indeksie juz zapomniala. Podpis miala tak banalny ze wystarczylo jedno machniecie dlugopisem i po sprawie, ale wolalam tego nie robic. Poszlam z tym do rektora (akurat mialam sprawe do nego) i on przy okazji sam wpisal mi ta ocene do indeksu.
Wole zalatwic cos "legalnie" niz kombinowac samemu.
__________________
"Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek"


Od 5.01.2010 :
66,7kg wrrrr 65..64..63..62..61..60..59..58..57.. i -->
onemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:41   #16
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Mojej koleżance na V roku skradziono indeks, wydano jej duplikat i sama musiała z protokołu przepisywać wszystkie oceny a babka z dziekanatu dokonywała podpisów.

Nigdy mi się nie zdarzyło podrobić jakiegokolwiek podpisu, raz miałam taką sytuację, że po wpisach z egz wyleciałam szczęśliwa nie patrząc co tam prof nabazgrolił. W domu dopiero okazało się, że zapomniał wpisać mi oceny i się podpisać do karty egzaminacyjnej. I latałam za nim jak głupia przez całe wakacje.Udało się.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:58   #17
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Ja nie oceniam takiej osoby, bo co jeśli nie zdawała sobie sprawy, że ma takie prawo, możliwość uzyskania wpisu od kogoś innego


Ja zostałam uświadomiona dopiero w tym wątku o takim prawie.

Ale fakt - nieznajomość swoich praw szkodzi, bo można się w ślepy zaułek zapędzić.
A ja oceniam. Bo, na boga i wszystkie anioły!, jesli sie nie wie co zrobic, to nie należy od razu popełniac przestepstwa, tylko spytac kogos co zrobic należy.
Powtarzam, ze to jest zwykłe, najzwyklejsze przestepstwo i jesli zaraz zaczniecie mi pisać, że to sa zwykłe studenckie zagrywki i "wszyscy" tak robia, to chyba się załamię.
Indeks jest dokumentem takim samym jak inne dokumenty i fałszowanie go jest przestepstwem.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 15:00   #18
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Ale ja nie mam takiej sytuacji! Dzięki za troskę

U nas wpisy bez problemu


Ale po prostu temat mnie ciekawi z racji, że znam taki przypadek! I zastanawiam się czy to powszechna praktyka, czy rzadkość




Ja nie oceniam takiej osoby, bo co jeśli nie zdawała sobie sprawy, że ma takie prawo, możliwość uzyskania wpisu od kogoś innego


Ja zostałam uświadomiona dopiero w tym wątku o takim prawie.

Ale fakt - nieznajomość swoich praw szkodzi, bo można się w ślepy zaułek zapędzić.

jak to się mówi? nieznajomosc prawa nie usprawiedliwia i niestety badz stety dziala na czyjas niekorzysc

znam przypadek kobiety, która po 6 latach wykonywania zawodu została posądzona o fałszerstwo w indeksie, którego dokonała jeszcze na studiach
i teraz nie dosc, ze jest karana to jeszcze nie ma prawa wykonywania zawodu
warto sie zastanowic czy warto kombinowac
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 15:22   #19
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

No ja przepraszam bardzo, ale jeżeli dorosły człowiek, kończący studia, nie jest w stanie wpaść samodzielnie na pomysł żeby w takiej sytuacji zgłosić się do dziekanatu albo do kierownika katedry, to... nie powiem, co myślę o inteligencji takiego kogoś dobra, co innego rozważać teoretycznie, ale będąc w takiej sytuacji trzeba chyba naprawdę mieć poważne problemy z myśleniem, zeby nie wpaść na tak oczywiste rozwiązanie
A teoretycznie osoba kończąca studia powinna być przygotowana do samodzielnego rozwiązywania problemów normalnie załamka...
Już pomijając fakt, że wybrane, wcale nie najprostsze wyjście jest przestępstwem...
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-04, 15:28   #20
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Miałam kiedyś wpis w indeksie, ale nie miałam w karcie. Przemknęła mi myśl, żeby samej sobie uzupełnić, bo to był tylko wpis z wfu...ale grzecznie pojechałam po wpis do pana magistra od wfu. Ja się w takie rzeczy nie bawię.

Ale na uczelniach powszechne jest podrabianie nie wpisów, ale zwolnień lekarskich. I tak potem idzie student usprawiedliwić nieobecność z pieczątką...od anestezjologa. I nikt nie reaguje, a przecież prowadzącemu zajęcia powinno to podpaść. Widocznie wszyscy mają to gdzieś.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 15:46   #21
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

wg mnie głupota plus brak wyobraźni plus brak szacunku dla własnej pracy, którą wykonałam zdając ileś tam egzaminów i poświęcając jakąś część życia na studia, z których można wylecieć czy co najmniej mieć poważne problemy.
To trochę tak jak z kupowaniem prac magisterskich, jest duża szansa że nikt się nie kapnie, ale ja nie mogłabym spać spokojnie. Co jakiś czas powracałaby myśl, że gdzieś tam na końcu dróżki w czymś mi to przeszkodzi.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 15:48   #22
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Ale na uczelniach powszechne jest podrabianie nie wpisów, ale zwolnień lekarskich. I tak potem idzie student usprawiedliwić nieobecność z pieczątką...od anestezjologa. I nikt nie reaguje, a przecież prowadzącemu zajęcia powinno to podpaść. Widocznie wszyscy mają to gdzieś.
Zwłaszcza, ze np.: na uczelni w Poznaniu jest przepis, ktory mówi, zę każde zwolnienie lekarskie musi być potwierdzone przez lekarza studenckiego. Czyli - chorowałam, mam zwolnienie od ginekologa [przykładowo], idę do lekarza studenckiego i on mi na podstawie papierka od gina wypisuje zwolnienie, które pokazuję wykładowcy.
To teoria. W praktyce nikt prawie nie patrzy na podpis lekarza.
A i coraz częściej zwolnienia w ogóle nie są respektowane. Ma się do dyspozycji 2 nieobecności na semestr i tyle.
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 16:11   #23
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Aggie125 faktycznie można sprawę rozwiązać legalnie.

Jednak wielu studentów chyba nawet nie ma odwagi iść i przyznać się do tego braku wpisu. Obowiązkiem studenta jest zebranie wpisów. Ma na to dużo czasu i często te osoby same sobie są winne za brak wpisu i próbują załatwić to w inny sposób.


Edit:

Śmiało mogę się przyznać, że nie słyszałam o takim ''legalnym rozwiązaniu'', dlatego napisałam, że sama bym się zastanawiała co zrobić w takim wypadku.

Zastanawia mnie, dlaczego studentka piątego roku wolała zaryzykować, niż rozwiązać problem legalnie???
No właśnie głupota w czystej postaci. I to, żeby jeszcze na pierwszym, drugim roku, to można zrozumieć, że ktoś nie wiedział, że można to bez problemu załatwić, ale na piątym w takie rzeczy się bawić

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A ja oceniam. Bo, na boga i wszystkie anioły!, jesli sie nie wie co zrobic, to nie należy od razu popełniac przestepstwa, tylko spytac kogos co zrobic należy.
Powtarzam, ze to jest zwykłe, najzwyklejsze przestepstwo i jesli zaraz zaczniecie mi pisać, że to sa zwykłe studenckie zagrywki i "wszyscy" tak robia, to chyba się załamię.
Indeks jest dokumentem takim samym jak inne dokumenty i fałszowanie go jest przestepstwem.
Spoko nie zaczniemy ale fakt, że niektórzy podrabiają.

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś wpis w indeksie, ale nie miałam w karcie. Przemknęła mi myśl, żeby samej sobie uzupełnić, bo to był tylko wpis z wfu...ale grzecznie pojechałam po wpis do pana magistra od wfu. Ja się w takie rzeczy nie bawię.

Ale na uczelniach powszechne jest podrabianie nie wpisów, ale zwolnień lekarskich. I tak potem idzie student usprawiedliwić nieobecność z pieczątką...od anestezjologa. I nikt nie reaguje, a przecież prowadzącemu zajęcia powinno to podpaść. Widocznie wszyscy mają to gdzieś.
U nas już żadnych zwolnień nie uznają, widocznie mieli dość wałków żeby usprawiedliwić nadprogramową nieobecność trzeba było zaliczać materiał albo pisać jakieś prace.

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
wg mnie głupota plus brak wyobraźni plus brak szacunku dla własnej pracy, którą wykonałam zdając ileś tam egzaminów i poświęcając jakąś część życia na studia, z których można wylecieć czy co najmniej mieć poważne problemy.
To trochę tak jak z kupowaniem prac magisterskich, jest duża szansa że nikt się nie kapnie, ale ja nie mogłabym spać spokojnie. Co jakiś czas powracałaby myśl, że gdzieś tam na końcu dróżki w czymś mi to przeszkodzi.
Prace magisterskie to już w ogóle temat rzeka. Dla mnie jak ktoś po 5 latach studiów nie jest w stanie napisać magisterki to jest po prostu debilem, no sorry
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 16:50   #24
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

U mnie też większość wykładowców nie przyjmuje żadnych zwolnień. Przeważnie na pierwszym spotkaniu jasno mówią, że opuszczenie zajęć = albo praca do napisania, albo ustne zaliczenie materiału.

Ale sfałszowane zwolnienia lekarskie to norma. U nas krąży takie jedno od lekarza pediatry Nikt na to nie zwraca uwagi.



A co do kupowania prac licencjackich i magisterskich to już przegięcie. Sama teraz piszę licencjata i jakoś słabo mi idzie, ale nie przyszło, by mi do głowy kupienie tej pracy.

Dla mnie ten licencjat to taka naturalna sprawa: skończyłam gimnazjum - był test, skończyłam liceum - była matura, kończę studia - jest praca i obrona. Nie wyobrażam sobie, że można to przeskoczyć, ominąć...

Ale oczywiście mam obecnie przypadek znajomego, który kupuje prace licencjacką. Koszt 1000 zł, bo praca z logistyki... Życie...
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 17:04   #25
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A ja oceniam. Bo, na boga i wszystkie anioły!, jesli sie nie wie co zrobic, to nie należy od razu popełniac przestepstwa, tylko spytac kogos co zrobic należy.
Powtarzam, ze to jest zwykłe, najzwyklejsze przestepstwo i jesli zaraz zaczniecie mi pisać, że to sa zwykłe studenckie zagrywki i "wszyscy" tak robia, to chyba się załamię.
Indeks jest dokumentem takim samym jak inne dokumenty i fałszowanie go jest przestepstwem.
podpisuję się. Przestępstwo i nic więcej. Nigdy nie odważyłabym się podrobić czyjegoś podpisu. Na pewno my same nie życzyłybyśmy sobie, żeby ktokolwiek podrabiał nasz podpis. gdybym kiedyś była wykładowcą i dowiedziałabym się o podrobieniu mojego podpisu, dopilnowałabym żeby student (dorosły człowiek na miłość boską) poniósł surowe konsekwencje.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 17:28   #26
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
U mnie też większość wykładowców nie przyjmuje żadnych zwolnień. Przeważnie na pierwszym spotkaniu jasno mówią, że opuszczenie zajęć = albo praca do napisania, albo ustne zaliczenie materiału.
to i tak macie szczescie. u nas 2 nieobecnosci nieusprawiedliwione to wyjsciowka. wiecej nic 2 nawet usprawiedliwione to poprostu nie zaliczenie ćwiczeń. niestety regulamin mamy ostry.

co do tematu to jak dla mnie głupota, odwaga ? trudno powiedzieć , raczej nie
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 17:47   #27
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 990
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Głupota- raz
Przestpepstwo- dwa
gdybym była wykładowca nie uwierzyłabym w zadne tłumaczenia, ze to, ze tamto.... Sa inne rozwiazania..
A konsekwencje?? przynajmniej powtarzac ten przedmiot przez semestr.. PRZYNAJMNIEJ!
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 18:39   #28
springtime
Rozeznanie
 
Avatar springtime
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 524
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

I głupota i przestępstwo. Miałam taką sytuację, że po prostu zapomniałam zrobić sobie wpis. Kobiety już na uczelni chyba nie było (wakacje i prawdopodobnie przestała pracować). Wystarczyło pójść do dziekanatu i złozyć podanie o przepisanie oceny z wirtualnej uczelni. I po kłopocie.
__________________
30.07.2015 - Milenka i Zuzia
springtime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 18:54   #29
sammira
Zadomowienie
 
Avatar sammira
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 041
GG do sammira
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

Jest jeszcze jedna możliwość w takim przypadku-przedłużenie sesji. Koleżanka miała taką sytuację, że nie miała wpisu od wykładowcy, nie mogła go dorwać, a termin składania indeksów się zbliżał. Napisała podanie o przedłużenie sesji i doniosła indeks w późniejszym terminie.

Można też poprosić w sekretariacie o numer telefonu do wykładowcy i go poprosić o spotkanie.

Załatwić to legalnie.
__________________
Tak, JESTEM GRZESZNICĄ!



sammira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 18:54   #30
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Samodzielny wpis do indeksu - odwaga czy głupota?

odwaga? nie!

to głupota, bezczelność i, przede wszystkim, przestępstwo.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.