Zdrowy egoizm. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-21, 15:22   #1
Dorota 2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6
Thumbs up

Zdrowy egoizm.


Jak tam kobitki, matki, żony, kochanki? Słoneczko świeci, może by tak zrobić coś dla siebie. Nie jak zwykle oglądać reklamy spa i obiecywać sobie .że i owszem ale jak posprzątam, ugotuję ....wychowam dzieci... .
Ja już zaczęłam powolutku i jest mi z tym coraz lepiej uśmiecham się do siebie w lustrze .. a wy?
Dorota 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 16:22   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Zdrowy egoizm.

Ja wlasnie pomalu robie sie egoistka jesli o takiem egoizmie gadamy.

Zmieniam pielegnacje, na prosta, zwykla, ale z pieprzykiem

http://www.seifenparadies.de/index.php?cPath=1
http://s165500780.e-shop.info/shop/c...Ru&shop_param=

Z tego drugiego sklepu mydelka mam juz w domu i jedno jest juz w uzyciu hihihi. mydelka sa przetluszczone i naprawde pielegnuja skore, nie to co te z drogerii. te sa recznie robione na naturalnych olejach i wlasciwie to pomalu coraz mniej nakladam chemi na skore w postaci tych wszystkich balasmow itp.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 07:57   #3
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Zdrowy egoizm.

Witam
Ja staram sie być taką egoistką już od jakiegoś czasu , nie zawsze mi wychodzi , czasami się łapię na tym że szkoda mi kupić coś dla siebie bo dzieci , dom itp itd , na szczęście coraz rzadziej .
__________________
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 20:58   #4
gonieczka_o
Raczkowanie
 
Avatar gonieczka_o
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: moje male krolestwo ;-)
Wiadomości: 323
Dot.: Zdrowy egoizm.

Może w końcu wybiorę się na relaksujące wakacje i zaliczę parę zabiegów spa. Kiedyś byłam na weekend w takim centrum i było rewelacyjnie.Pójdę na całość, a co! Pora odreagować wszystkie stresy ostatnich miesięcy, i w życiu prywatnym i zawodowym
Ale w życiu codziennym chyba też ważna jest odrobina egoizmu.
__________________



"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever" (Gandhi)

Love doesn't make the world go round. Love is what makes the ride worthwhile.
~ Franklin P. Jones

Edytowane przez gonieczka_o
Czas edycji: 2009-04-22 o 21:00
gonieczka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 21:02   #5
buziaczka3
Raczkowanie
 
Avatar buziaczka3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 237
Dot.: Zdrowy egoizm.

Ja jestem na etapie tego gotowania,sprzątania i wychowywania dzieci.Na szczęście mam kochanego mężusia i co jakiś czas mogę gdzieś sama wyskoczyć i pomyśleć sama o sobie.Iśc do kina,kosmetyczki,na basen itp.Uwielbiam ten czas.
buziaczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 22:33   #6
jacoco
Raczkowanie
 
Avatar jacoco
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 190
Dot.: Zdrowy egoizm.

stawiam swoje potrzeby zawsze na pierwszym miejscu i nigdy tego nie żałowałam! jestem młoda (20 lat) ale podoba mi się taki styl życia i na chwilę obecną nie chcę nawet myśleć o rezygnowaniu z niego Znajomi często mi mówią z lekkimi wyrzutami ze jestem egoistką - a ja odpowiadam - wiem o tym i dobrze mi z tym
jacoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 10:12   #7
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Zdrowy egoizm.

Cytat:
Napisane przez jacoco Pokaż wiadomość
stawiam swoje potrzeby zawsze na pierwszym miejscu i nigdy tego nie żałowałam! jestem młoda (20 lat) ale podoba mi się taki styl życia i na chwilę obecną nie chcę nawet myśleć o rezygnowaniu z niego Znajomi często mi mówią z lekkimi wyrzutami ze jestem egoistką - a ja odpowiadam - wiem o tym i dobrze mi z tym
Kiedy mialam 20 lat , nie miałam męża , dzieci i rachunkow do zapłacenia też podobnie myślałam , ale w tej chwili to moja prawie 20-letnia córka jest ważniejsza od moich potrzeb . Czy czasem z Twoją rodzicielką nie jest tak samo ?
Z czasem ten pępek świata przesuwa się z nas samych w stronę innych wartości .
Oczywiście że zdrowy egoizm jest potrzebny , ale ja obecnie musze pracowac nad tym żeby nie mieć wyrzutow sumienia bo np: kupiłam krem za 100 lub extra kieckę obok której nbie mogłam przejść a tyle potrzeb w domu
__________________
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 10:43   #8
buziaczka3
Raczkowanie
 
Avatar buziaczka3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 237
Dot.: Zdrowy egoizm.

Cytat:
Napisane przez frezja18 Pokaż wiadomość
Kiedy mialam 20 lat , nie miałam męża , dzieci i rachunkow do zapłacenia też podobnie myślałam , ale w tej chwili to moja prawie 20-letnia córka jest ważniejsza od moich potrzeb . Czy czasem z Twoją rodzicielką nie jest tak samo ?
Z czasem ten pępek świata przesuwa się z nas samych w stronę innych wartości .
Oczywiście że zdrowy egoizm jest potrzebny , ale ja obecnie musze pracowac nad tym żeby nie mieć wyrzutow sumienia bo np: kupiłam krem za 100 lub extra kieckę obok której nbie mogłam przejść a tyle potrzeb w domu
I to cała prawda o życiu kobiety.
buziaczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 16:12   #9
jacoco
Raczkowanie
 
Avatar jacoco
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 190
Dot.: Zdrowy egoizm.

Cytat:
Napisane przez frezja18 Pokaż wiadomość
\ Czy czasem z Twoją rodzicielką nie jest tak samo ?
Z czasem ten pępek świata przesuwa się z nas samych w stronę innych wartości .

To włśnie rodzice mnie tak rozpuścili. Niczego mi nie odmawiają z 2ma wyjątkami:
duża impreza zagraniczna z 2 kolegami gdy miałam 16 lat
oraz samochód - gdyż mama się boi że bedę miała wypadek
To świadczy o ich miłości, dobrze o tym wiem

I wiem też że kiedyś moje myślenie będzie podobne do waszego drogie Panie
jacoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 17:14   #10
buziaczka3
Raczkowanie
 
Avatar buziaczka3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 237
Dot.: Zdrowy egoizm.

Korzystaj z życia i baw się póki możesz bo później to już jest ciężej z wyjściami(przynajmniej przez jakiś czas).Mam dwie córki i też nieba im uchylam z miłości.
buziaczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 07:33   #11
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Zdrowy egoizm.

Czy bycie egoistką polega tylko na wydawaniu pieniędzy na siebie? Ja też jestem po części egoistką ale w inny sposób.Rezerwuję czas w ciągu dnia dla siebie, bardzo lubię jeżdzić na rolkach i zakładam rolki i jadę nieraz z synem a nieraz sama i wszystkie życzenia do mnie kierowane mówię ,że owszem ale jak przyjadę.To jest mój czas.Albo wieczorem siadam w fotelu z książką , bo lubię czytać.To też jest jakiś egoizm , nie mam zamiaru cały dzień poświęcac się dla rodziny , chociaż jest dla mnie najważniejsza, ja też się liczę
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 19:20   #12
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Zdrowy egoizm.

Cytat:
Napisane przez libra777 Pokaż wiadomość
Czy bycie egoistką polega tylko na wydawaniu pieniędzy na siebie? Ja też jestem po części egoistką ale w inny sposób.Rezerwuję czas w ciągu dnia dla siebie, bardzo lubię jeżdzić na rolkach i zakładam rolki i jadę nieraz z synem a nieraz sama i wszystkie życzenia do mnie kierowane mówię ,że owszem ale jak przyjadę.To jest mój czas.Albo wieczorem siadam w fotelu z książką , bo lubię czytać.To też jest jakiś egoizm , nie mam zamiaru cały dzień poświęcac się dla rodziny , chociaż jest dla mnie najważniejsza, ja też się liczę
Taki " niefinansowy" egoizm praktykuję od dawna , książki czytam w ilościach niemalże hurtowych , potrafię pół nocy nie spać jak ciekawa . Sport to nie rolki w moim przypadku a rower ,( na rolkach swoją droga bardzo bym chciała nauczyć się jeździć , bo na razie to nogi mi się rozjeżdzają jak psom w kreskowkach ) jeżdzę w każdą sobotę a czasami w inne dni też z koleżanką , dzieci jak były mniejsze zostawały z ojcem , jak potrafiły i chciały jechały ze mną , a w niedziele rowerek z mężem bo niedziele to generalnie dla rodziny przeznaczone .
__________________
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.