Muffinki z mięsa mielonego ? Prosze o wskazówki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-15, 02:45   #1
Seledynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 25

Muffinki z mięsa mielonego ? Prosze o wskazówki


Witam. Dzisiaj robiłam muffinki w blaszce z mięsem mielonym (wołowym) na wierzchu z pieczarkami i przysypane serem na końcu.Autorka przepisu wskazała 220 stopni w piekarniku i czas 25 min i tak się dostosowałam jednak po przekrojeniu w środku mięso było surowe a dalsze pieczenie nie miało sensu bo ser żółty na wierzchu wysychał Myśle jeszcze raz to zrobić ale tym razem dać mieszane mięso mielone pół wołowiny pół wieprzowiny ale na ile to wstawić do piekarnika i na jaką temperature ? Jestem początkująca i kompletnie nie daje sobie rady ja tylko zrobie coś co naprawde jest opisane 100 procentowo .Buuuu zawiodłam się a chciałam mężowi to podac dobrze że zrobiłam próbe na wstępie. Jakieś wskazówki? Bardzo prosze. W jakiej temperaturze to piec i ile czasu bym z uśmiechem na ustach wyjęła gotowe? Może ktoś z Was to robił?

link do przepisu http://gotuj.skutecznie.tv/2010/10/m...ekane-z-serem/
Seledynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 12:50   #2
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Muffinki z mięsa mielonego ? Prosze o wskazówki

Cytat:
Napisane przez Seledynka Pokaż wiadomość
Witam. Dzisiaj robiłam muffinki w blaszce z mięsem mielonym (wołowym) na wierzchu z pieczarkami i przysypane serem na końcu.Autorka przepisu wskazała 220 stopni w piekarniku i czas 25 min i tak się dostosowałam jednak po przekrojeniu w środku mięso było surowe a dalsze pieczenie nie miało sensu bo ser żółty na wierzchu wysychał Myśle jeszcze raz to zrobić ale tym razem dać mieszane mięso mielone pół wołowiny pół wieprzowiny ale na ile to wstawić do piekarnika i na jaką temperature ? Jestem początkująca i kompletnie nie daje sobie rady ja tylko zrobie coś co naprawde jest opisane 100 procentowo .Buuuu zawiodłam się a chciałam mężowi to podac dobrze że zrobiłam próbe na wstępie. Jakieś wskazówki? Bardzo prosze. W jakiej temperaturze to piec i ile czasu bym z uśmiechem na ustach wyjęła gotowe? Może ktoś z Was to robił?

link do przepisu http://gotuj.skutecznie.tv/2010/10/m...ekane-z-serem/
bo wydaje mi się, ze 25 minut na pieczenie surowego mięsa mielonego to za mało.
więc ja bym następbym razem trochę to mięso wcześniej podsmażyła i dopiero wtedy dawała do muffin. i wtedy czas 25 minut może być ok.
choć też nie obiecuję, bo nigdy nie robiłam muffin z mięchem

ale jak robie lasagne czy inne zapiekanki z miesem mielonym to wcześniej je choć trochę podsmażam zanim daje do pierkanika.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 14:13   #3
0nasty0
Wtajemniczenie
 
Avatar 0nasty0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wlkp. / NL
Wiadomości: 2 075
GG do 0nasty0
Dot.: Muffinki z mięsa mielonego ? Prosze o wskazówki

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
bo wydaje mi się, ze 25 minut na pieczenie surowego mięsa mielonego to za mało.
więc ja bym następbym razem trochę to mięso wcześniej podsmażyła i dopiero wtedy dawała do muffin.
Dokładnie.
Ja zawsze chociaż trochę podsmażam mięso.
__________________
Szczęśliwa od 05.08.2007


lexie
Generalnie termin wzrokowiec tyczy się tego, że dana osoba się najłatwiej uczy,
zapamiętuje materiał wizualny, a nie tego, że musi się patrzeć na gołe panie.
0nasty0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 20:21   #4
Seledynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 25
Dot.: Muffinki z mięsa mielonego ? Prosze o wskazówki

No tak tylko te muffinki kształtuje się jak foremke takie podsmażane to nię będzie to samo to ma być na koniec jedna kompletna forma a nie rozkruszone mięcho bo to babeczki Autorka przepisu robi to super ale jak na mój piekarnik to chyba mało kumata jestem w pieczeniach stąd te pytanie choc autorka też już się odezwała w tej sprawie Musze poczarowac z temperatura i czasem pieczenia jakoś. No nic postanowiłam teraz zrobić zwykłe kotlety mielone i najśmieszniejsze to ze też mi coś nie pasi.Wymieszałam wygniotłam mięcho ale ono takie glinowate i dosyć twarde po usmażeniu....oczadzieje chyba.Setki razy robiłam zwykłe mielone a teraz jakieś dziwne to mięcho nie wiem co dodac by je rozluźnić i by były bardziej soczyste po usmażeniu. To jest pół na pół - wołowina z łopatką zmielone dodane jajo,bułka, cebulka i w efekcie końcowym glina straszna się chłodzi w lodówce na jutrzejsze smażenie brrrr
Seledynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 14:40   #5
cetrizini
Raczkowanie
 
Avatar cetrizini
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 368
Dot.: Muffinki z mięsa mielonego ? Prosze o wskazówki

co do tych muffinek to potrzymaj mięso w piekarniku jakieś pół godzinki i dopiero potem na to ser żeby się rozpuścił i zrumienił w ten sposób mięso nie będzie surowe a ser wysuszony
cetrizini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:51.