Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-04, 20:44   #1
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213

Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?


Chciałabym stosować antykoncepcję bardziej skuteczną niż prezerwatywy, dlatego zastanawiam się nad tabletkami anty, pierścieniem Nuva Ring albo plastrami. Chcę w najblizszym czasie wybrac sie do ginekologa zeby mi cos zapisal. Najchetniej wziełabym cos co nie jest oparte na hormonach ale niestety wybór nie jest zbyt duży:/ Ale wczesniej chciałabym wiedziec po co ide, bo ostatnio jak bylam u ginekologa to na wejsciu juz mi sie pani pytala czy tabletki zapisac i bez zadnych pytan zapisala mi yasminelle , po ktorych po 3 miesiacach mialam tak wyplukany magnez i potas ze myslalam ze juz po mnie, dlatego z nich zrezygnowalam. W tamtym roku bralam tabletki przez miesiac ale od kiedy naczytalam sie o zakrzepicy mam na tym punkcie fobie:/ podczas brania tabletek caly czas ogladalam nogi, mierzylam cisnienie:/ teraz nawet jak nie biore czasem mam jakies schizy :/ Niedawno miałam robione badania wszystkich hormonow oraz próby wątrobowe, wszystkie wyniki mam dobre. Wiem że to powinna byc podstawa do przyjmowania hormonów. Ale i tak strasznie boję się zakrzepicy:/ ciocia w czasie ciązy miała zakrzepice, dzidek miał udar. babcia ma żylaki - więc choroby układu krążenia w rodzinie były. Niedawno jak mojej ginekolog powiedzialam o chorobach w rodzinie to wtedy zapiala mi minipigułki, ale nie brałam ponieważ nie chciałabym aby okres mi się zatrzymał. Sama nie wiem czy zdecydowac sie na jakies hormony? Niby ryzyko zakrzepicy jest niewielkie, a pozatym uprawiam sport, nie palę papierosów, nie mam nadwagi. Czy tez będąc w grupie ryzyka zdecydowałyscie się na hormony?
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 21:00   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

idź po skierowania na badanie krzepliwości i z wynikiem udaj się do dobrego ginekologa, który dobierze ci odpowiednie tabletki.

no chyba że masz po miesiącu przestać je brać, to zostań przy gumkach.

a co do tego że wybór nie jest zbyt duży - nie rozśmieszaj mnie
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 21:04   #3
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez morelka1987 Pokaż wiadomość
Chciałabym stosować antykoncepcję bardziej skuteczną niż prezerwatywy, dlatego zastanawiam się nad tabletkami anty, pierścieniem Nuva Ring albo plastrami. Chcę w najblizszym czasie wybrac sie do ginekologa zeby mi cos zapisal. Najchetniej wziełabym cos co nie jest oparte na hormonach ale niestety wybór nie jest zbyt duży:/ Ale wczesniej chciałabym wiedziec po co ide, bo ostatnio jak bylam u ginekologa to na wejsciu juz mi sie pani pytala czy tabletki zapisac i bez zadnych pytan zapisala mi yasminelle , po ktorych po 3 miesiacach mialam tak wyplukany magnez i potas ze myslalam ze juz po mnie, dlatego z nich zrezygnowalam. W tamtym roku bralam tabletki przez miesiac ale od kiedy naczytalam sie o zakrzepicy mam na tym punkcie fobie:/ podczas brania tabletek caly czas ogladalam nogi, mierzylam cisnienie:/ teraz nawet jak nie biore czasem mam jakies schizy :/ Niedawno miałam robione badania wszystkich hormonow oraz próby wątrobowe, wszystkie wyniki mam dobre. Wiem że to powinna byc podstawa do przyjmowania hormonów. Ale i tak strasznie boję się zakrzepicy:/ ciocia w czasie ciązy miała zakrzepice, dzidek miał udar. babcia ma żylaki - więc choroby układu krążenia w rodzinie były. Niedawno jak mojej ginekolog powiedzialam o chorobach w rodzinie to wtedy zapiala mi minipigułki, ale nie brałam ponieważ nie chciałabym aby okres mi się zatrzymał. Sama nie wiem czy zdecydowac sie na jakies hormony? Niby ryzyko zakrzepicy jest niewielkie, a pozatym uprawiam sport, nie palę papierosów, nie mam nadwagi. Czy tez będąc w grupie ryzyka zdecydowałyscie się na hormony?
Sama piszesz, że w rodzinie występowały choroby układu krążenia więc nie powiedziałabym że ryzyko zakrzepicy w Twoim przypadku jest niewielkie. Robiłaś sobie badania na układ krzepnięcia?
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 21:32   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

zrób badania krzepnięcia i usg dopplera i wtedy decyduj.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 22:15   #5
Zapach deszczu
Zadomowienie
 
Avatar Zapach deszczu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: La Défense,Paris
Wiadomości: 1 643
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

Odpowiadając na pytanie- tak, bedac w grupie ryzyka zdecydowałam się na hormony, mama ma włókniaki i bada się co roku pod kątem raka piersi i 2 lata temu mój dziadek zmarł na raka piersi.
Zapach deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 16:36   #6
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

a co do tego że wybór nie jest zbyt duży - nie rozśmieszaj mnie [/QUOTE]

No to co proponujesz co jest równie skuteczne jak hormony?
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 16:40   #7
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

pisałaś że wybór hormonów nie jest zbyt duży. różnych rodzajów tabletek jest chyba ze 20, do tego plastry i krążek. mało? bo wg mnie zdecydowanie nie.

poza tym na hormonach świat się nie kończy, mamy XXI wiek w końcu, nie? prezerwatywy, jak komuś mało to prezerwatywy+globulki, prezerwatywy+NMPR, spirale, .......
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-05, 16:59   #8
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
pisałaś że wybór hormonów nie jest zbyt duży. różnych rodzajów tabletek jest chyba ze 20, do tego plastry i krążek. mało? bo wg mnie zdecydowanie nie.

poza tym na hormonach świat się nie kończy, mamy XXI wiek w końcu, nie? prezerwatywy, jak komuś mało to prezerwatywy+globulki, prezerwatywy+NMPR, spirale, .......
doczytaj ona napisała, że wybór środków NIEopartych na hormonach jest niewielki i tu się akurat z nią zgadzam.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 17:36   #9
Katixx
Raczkowanie
 
Avatar Katixx
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 425
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
doczytaj ona napisała, że wybór środków NIEopartych na hormonach jest niewielki i tu się akurat z nią zgadzam.
tak... praktycznie tylko prezerwatywy jak nie hormony

bo spirala nie jest dla kazdej kobiety, npr tak samo
no chyba, ze dodatkowo globulki ale chyba to zbyt komfortowe nie jest no i samo i tak malo skuteczne wiec gumka i tak musi zostac :/
jak nie hormony to gumka taka jest realna alternatywa...
Katixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 17:49   #10
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

A tak wracając do głównego pytania, to ja jestem też jestem w grupie ryzyka z innych powodów i mam przeciwwskazania do brania hormonów i nie zdecydowałam się, ani nie zdecyduję już nigdy na tabletki anty. Za duże ryzyko jak dla mnie i za bardzo strachliwa jestem Więc decyzja należy do Ciebie, rozważ swoje za i przeciw....
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 18:08   #11
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez Katixx Pokaż wiadomość
tak... praktycznie tylko prezerwatywy jak nie hormony

bo spirala nie jest dla kazdej kobiety, npr tak samo
no chyba, ze dodatkowo globulki ale chyba to zbyt komfortowe nie jest no i samo i tak malo skuteczne wiec gumka i tak musi zostac :/
jak nie hormony to gumka taka jest realna alternatywa...
ołkej, przepraszam, jestem ślepa

globulki same bez prezerwatywy są mało skuteczne, jeśli już to tylko w połączeniu z gumką.

poza tym gumki wcale nie są jakieś tragicznie nieskuteczne. sama stosowałam przez półtora roku chyba i ani razu się nie zdarzyło, żeby pękła lub się zsunęła.

a może jednak spirala? nie musisz być po porodzie żeby móc ją założyć
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-05, 19:57   #12
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

ja tez jestem w grupie ryzyka, podobna sytuacja jak u Ciebie, choroby krazenia w rodzienie, mam takze zylaki, ale biore tabletki

palenie rzucilam 4 lata temu, ale sportow np nie uprawiam wdodatku mam przeciwskazania ze strony watroby, niewielka żółtaczka ale i tak biore
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 14:25   #13
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

Ja bym nie ryzykowała, ale decyzja należy do Ciebie rozważ wszystkie za i przeciw
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 16:20   #14
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
A tak wracając do głównego pytania, to ja jestem też jestem w grupie ryzyka z innych powodów i mam przeciwwskazania do brania hormonów i nie zdecydowałam się, ani nie zdecyduję już nigdy na tabletki anty. Za duże ryzyko jak dla mnie i za bardzo strachliwa jestem Więc decyzja należy do Ciebie, rozważ swoje za i przeciw....
A Ty jaką metodę wybrałaś?
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 17:26   #15
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

z tego co tu czytam jeśli chodzi o przeciwwskazania to dominują problemy żylne, których ryzyko rośnie przy preparatach estrogenowych. Więc jest prosta alternatywa: minipigułki. Albo spirala - może być zwykła, może być mirena z hormonami. Poza tym, prezerwatywy - proste, dosyć tanie i 98% pewności. W razie awarii znów idą z pomocą preparaty z progestagenem - więc nadal nie ma ryzyka zakrzepów itp.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 12:09   #16
napoli
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 729
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

Mam kolezanka, ktora jest w grupie ryzyka ze wzgledu na zakrzepice. Chciala stosowac inna antykoncepcje nizeli prezerwatywy, na ktore jest uczulona, totez udala sie do ginekologa, ktory najpierw zlecil wszystkie badania, a po wynikach decyzje powierzyl jej. Wiadomo- poinforowal, jaki sa za i przeciw, jednakze kolezanka sie zgodzila, wiec czesciej niz inne osoby, robi rutynowe badania, ma staly- doslownie 24h kontakt z lekarzem, jakby sie cos dzialo i do dnia dzisiejszego wszystko jest w porzadku
__________________
"Nie obchodzi mnie, co o mnie myślicie.
Czy mnie lubicie czy nienawidzicie.
Czy dla was jestem inna czy może trochę dziwna.
Czy jestem naiwna, a może dziecinna.
Czy jestem zwykłą lalą czy może myszką szarą.
Lecz prawda jest inna, jestem taka jaka według siebie być powinnam..."
napoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 12:23   #17
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

Ja też jestem w grupie ryzyka i to sporej (moja siostra w wieku 23 lat nabawiła się zakrzepicy biorąc tabletki), moja mama ma problemy z żyłami.

Raz zaryzykowałam - brałam tabletki przez pewien czas (miałam wykonane uprzednio badania - wyszły dobrze). Ale jednak... czułam jakby coś cały czas nade mną wisiało. No bo niby badania wyszły dobrze, ale jednak... a może coś się zmieniło? Każdy ból głowy, nogi to był dla mnie koszmar, bo a nóż mi się zakrzep robi. Cały czas paliła mi się jednak ta lampka w głowie "zakrzepica". No więc podziękowałam. Teraz męczę się z prezerwatywami. Nie powiem - stres jest, ale mniejszy i to o ciąże, ale po dwóch latach używania ich (nic się nigdy nie zsunęło ani nie pękło - jestem o wiele spokojniejsza, mam tabletkę PO w szufladzie na wszelki wypadek, jednak zawsze się boję, że a nóż coś przeoczę albo nie zauważę pęknięcia i będzie... trach.. ciąża ).
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 07:59   #18
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez Zapach deszczu Pokaż wiadomość
Odpowiadając na pytanie- tak, bedac w grupie ryzyka zdecydowałam się na hormony, mama ma włókniaki i bada się co roku pod kątem raka piersi i 2 lata temu mój dziadek zmarł na raka piersi.
?


Ja jestem w grupie mega ryzyka rakiem piersi i mi odradzali branie tabsow na bazie estrogenow i czegos tam jeszcze. Takze musisz sie dokladnie onkologa zapytac ktorych Ci nie mozna.

No ale ja generalnie bym nie ryzykowala.

Nie mniej ja ciagle jechalam na prezerwatywie samej i bylo OK, mozna uzywac globulek tez.
__________________
Zapuszczam włosy.. bo głupia je scielam
Nabieram masy.. z 55 na 65.. ciężkie, ale może wykonalne
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 14:37   #19
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez LaBombaa Pokaż wiadomość
?


Ja jestem w grupie mega ryzyka rakiem piersi i mi odradzali branie tabsow na bazie estrogenow i czegos tam jeszcze. Takze musisz sie dokladnie onkologa zapytac ktorych Ci nie mozna.

No ale ja generalnie bym nie ryzykowala.

Nie mniej ja ciagle jechalam na prezerwatywie samej i bylo OK, mozna uzywac globulek tez.
Mężczyzna też może mieć raka piersi.

A globulki są okropne, od razu mi się wszystkiego odechciewało Żałuję, że w Polsce kremów plemnikobójczych nie można dostać.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-08, 18:45   #20
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

A globulki są okropne, od razu mi się wszystkiego odechciewało Żałuję, że w Polsce kremów plemnikobójczych nie można dostać. [/QUOTE]

Ja używam dodatkowo globulek i tez ich bardzo nie lubie. Nie dość że trzeba dlugo czekać, to jeszcze pozniej tak intensywnie wypływają:/
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 15:00   #21
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Czy bedąc w grupie ryzyka zdecydować się na tabletki anty?

ja jestem w grupie ryzyka bo w w rodzinie mamy kobiety maja /miały żylaki ja mam tez parę widocznych żył. Brat mamy zmarł na zawal w po czterdziestce, 2 brat mamy dostał zakrzepicy po złamaniu nogi , miał za ciasno gips założony w norwegi i wracał do domu przez jakieś 20 godzin w pozycji siedzącej, babcia zmarła na zawal lub wylew po ok 7 latach na wózku u str mamy prawie każdy ma nadciśnienie
Ja miałam taki epizod po Yasmin, ze w 4 opakowaniu miałam drętwienia kończyn dolnych, duszności przy zasypianiu i po budzeniu jednego dnia chodzić nie mogłam bo kulałam aż. USG Dopplera wyszło ok, puls miałam troszkę przyspieszony,po odstawieniu wszystko wróciło do normy , potem lekarka mi Evre przepisała nie zlecając żadnych badani, wiec badania zrobiłam sobie sama i nie mam żadnych przeciwwskazań, wczoraj nakleiłam pierwszy plasterek, dziś mnie mdliło, wymiotowałam, rozwolnienie małe miałam i jeszcze serce mi tak kolotalo taki ucisk czułam przed chwila drętwiała mi lewa ręka coś czuje ze długo nie po biorę tych plasterków bo z pyle powodu jestem gotowa odkleić

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

martwi mnie to ze na ulotce Evra jest napisane ze nie można wykluczyć ze ryzyko wystąpienia zakrzepicy jest wiesze niż przy innych do ustnych środkach dwuskładnikowych
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:34.