Kosmetyki M.A.C - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-14, 11:37   #151
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Smile Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Champs Pokaż wiadomość
Nevada87 jak oceniasz błyszczyki? Jaki dają efekt? Bardziej przejrzysty czy bardziej kryjący?
Champs błyszczyki MACa można kochać lub nie ta zależność skupia się na ich konsystencji, jeżeli lubisz błyszczyki ''kleiste'' typu Juicy Tubes i przy tym zapach ciasta waniliowego to te błyszczyki są w zupełności dla Ciebie
Kolory są dosyć kryjące, oczywiście w zależności od koloru, ale nawet jasny błyszczyk pokrywa usta jasnym kolorem, jest powiedzmy taki półtransparentny, ale kolor widać na ustach i po kilku minutach nadal trwa...(często błyszczyki półtransparentne po kilku minutach robią się zupełnie transparentne), błyszczyki MAC mocno przywierają do ust i nie łatwo je ''zjeść'', są bardzo treściwe, można przesadzić przy nakładaniu i mogą wylać się po za kontur ust, ale to oczywiście jest do korekcji.
Najbardziej podoba mi się efekt na ustach, błyszczyk pięknie wręcz spektakularnie się błyszczy i mieni (w załączniku błyszczyk Dazzleglass Sugarrimmed na moich ustach, w rzeczywistości nadaje bardziej biało-beżowy kolor, aparat zjadł troszkę ten kolor).
Narazie nie mam klasycznych błyszczyków MAC czy też z serii np chromeglass, ale po cichu powiem ,że paczucha z nimi już do mnie leci, tylko muszę cierpliwie czekać i wtedy również te błyszczyki będę mogła ocenić
Błyszczyki lipgelee bardzo nabłyszczają, dazzleglass nabłyszczają i mają drobinki ,a lipglass stain nadaje troszkę mocniejszy kolor jak lipgelee...ale to myślę wynika z po prostu intensywniejszego koloru

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Nevada jejku jaki śliczny zbiór Jestem pod wrażeniem Naprawdę cuda!

I jeszcze coś za co muszę Ciebie pochwalić- świetny opis i podpisane zdjęcia
U Ciebie zawsze wszystko jest super czytelne


P.S. Które kosmetyki najbardziej kochasz z Maca?
SisleyS dziękuję Ci ślicznie.
Narazie z uwielbieniem używam pudru brązującego/różu Melow Rave z serii Balloonacy, jest totalnie świetny nadaje satynowe wykończenie, idealnie modeluje policzki, kocham ten puder
Po za tym cienie 6 z Formal Black i Royal Assets, szczególnie ta złota paleta ma świetne kolory
Powiem Ci również szczerze,że nadal niektóre z palet czy róży nie były przeze mnie używane, ponieważ doszły przedwczoraj i wczoraj
Mogę również bardzo zachwalić piękne pudry z Barbie Loves MAC, totalnie piękne wykończenie policzków satynowym blaskiem i kolorem...
Może jeszcze wkleję moje oczy z użyciem cienia mac springtime skipper i linera greenplay

edit: wklejam jeszcze dla porównania usta pomalowane błyszczykiem Lipglass stain - Spin Pink
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sugarrimmed.jpg (68,3 KB, 217 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (96,2 KB, 350 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (84,1 KB, 253 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spinpink.jpg (97,4 KB, 130 załadowań)
__________________

Edytowane przez Nevada87
Czas edycji: 2008-03-14 o 12:17
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-14, 16:00   #152
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Champs błyszczyki MACa można kochać lub nie ta zależność skupia się na ich konsystencji, jeżeli lubisz błyszczyki ''kleiste'' typu Juicy Tubes i przy tym zapach ciasta waniliowego to te błyszczyki są w zupełności dla Ciebie
Kolory są dosyć kryjące, oczywiście w zależności od koloru, ale nawet jasny błyszczyk pokrywa usta jasnym kolorem, jest powiedzmy taki półtransparentny, ale kolor widać na ustach i po kilku minutach nadal trwa...(często błyszczyki półtransparentne po kilku minutach robią się zupełnie transparentne), błyszczyki MAC mocno przywierają do ust i nie łatwo je ''zjeść'', są bardzo treściwe, można przesadzić przy nakładaniu i mogą wylać się po za kontur ust, ale to oczywiście jest do korekcji.
Najbardziej podoba mi się efekt na ustach, błyszczyk pięknie wręcz spektakularnie się błyszczy i mieni (w załączniku błyszczyk Dazzleglass Sugarrimmed na moich ustach, w rzeczywistości nadaje bardziej biało-beżowy kolor, aparat zjadł troszkę ten kolor).
Narazie nie mam klasycznych błyszczyków MAC czy też z serii np chromeglass, ale po cichu powiem ,że paczucha z nimi już do mnie leci, tylko muszę cierpliwie czekać i wtedy również te błyszczyki będę mogła ocenić
Błyszczyki lipgelee bardzo nabłyszczają, dazzleglass nabłyszczają i mają drobinki ,a lipglass stain nadaje troszkę mocniejszy kolor jak lipgelee...ale to myślę wynika z po prostu intensywniejszego koloru



SisleyS dziękuję Ci ślicznie.
Narazie z uwielbieniem używam pudru brązującego/różu Melow Rave z serii Balloonacy, jest totalnie świetny nadaje satynowe wykończenie, idealnie modeluje policzki, kocham ten puder
Po za tym cienie 6 z Formal Black i Royal Assets, szczególnie ta złota paleta ma świetne kolory
Powiem Ci również szczerze,że nadal niektóre z palet czy róży nie były przeze mnie używane, ponieważ doszły przedwczoraj i wczoraj
Mogę również bardzo zachwalić piękne pudry z Barbie Loves MAC, totalnie piękne wykończenie policzków satynowym blaskiem i kolorem...
Może jeszcze wkleję moje oczy z użyciem cienia mac springtime skipper i linera greenplay

edit: wklejam jeszcze dla porównania usta pomalowane błyszczykiem Lipglass stain - Spin Pink
piękne zbiory i makijaż
p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-14, 16:47   #153
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Smile Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
piękne zbiory i makijaż
Dziękuję ślicznie
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-14, 20:04   #154
KAROLCIA171
Zadomowienie
 
Avatar KAROLCIA171
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 513
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Kolejne zdjęcia...


A czy masz porownanie tego pudru brazujacego mellow rave z tradycyjnym ich pudrem brazujacym(bronzing powder)bo chce zakupic ten tradycyjny i nie wiem.
I czy te rzeczy ( z tetj serii ballonacy)sa dostepne u nas w Polsce w sklepach Mac'a(a dokladniej w GK w Krakowie)czy to wszystkoz aukcji zagranicznych?
I czy tego brazujacego mozna uzywac na cala twarz?Czy jest matowy czy mocno rozswietlajacy?
Z gory dzioekuje za informacje
KAROLCIA171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-14, 21:34   #155
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez KAROLCIA171 Pokaż wiadomość


A czy masz porownanie tego pudru brazujacego mellow rave z tradycyjnym ich pudrem brazujacym(bronzing powder)bo chce zakupic ten tradycyjny i nie wiem.
I czy te rzeczy ( z tetj serii ballonacy)sa dostepne u nas w Polsce w sklepach Mac'a(a dokladniej w GK w Krakowie)czy to wszystkoz aukcji zagranicznych?
I czy tego brazujacego mozna uzywac na cala twarz?Czy jest matowy czy mocno rozswietlajacy?
Z gory dzioekuje za informacje
Karolciu niestety nie mam klasycznego pudru brązującego MAC
Mellow Rave jako nowy produkt miał taką błyszczącą warstwę i byłam przekonana ,że będzie nadawał się tylko na kości policzkowe, okazało się jednak ,że po dwóch użyciach ta warstwa zeszła i puder jest w miarę matowy...nie nakładałam go jeszcze na całą twarz, ale być może mógłby posłużyć jako najprawdziwszy brązer
Niestety do Krakowa mam daleko, mieszkam w Gdańsku także pozostaje mi wyłącznie zakup w necie, kupuję głównie poprzez ebay
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-14, 22:50   #156
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Mac

Ajajaj jak ślicznie!!!

Dziękuję za piękny opis, a zdjęcia jeszcze piękniejsze
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 03:29   #157
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: Mac

Czy ktoś może mi napisać coś o podkładzie Mac Fix? Z góry dziękuję
__________________


"Cierpliwość - spokój, że przecież się stanie..."


/J. Twardowski/
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-15, 18:11   #158
KAROLCIA171
Zadomowienie
 
Avatar KAROLCIA171
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 513
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Karolciu niestety nie mam klasycznego pudru brązującego MAC
Mellow Rave jako nowy produkt miał taką błyszczącą warstwę i byłam przekonana ,że będzie nadawał się tylko na kości policzkowe, okazało się jednak ,że po dwóch użyciach ta warstwa zeszła i puder jest w miarę matowy...nie nakładałam go jeszcze na całą twarz, ale być może mógłby posłużyć jako najprawdziwszy brązer
Niestety do Krakowa mam daleko, mieszkam w Gdańsku także pozostaje mi wyłącznie zakup w necie, kupuję głównie poprzez ebay
Wpadlam dzis do Mac'a po szkole do GK i jest ta limitowna seria i faktycznie te brazujace byly z mega drobinami
ale skoro mowisz ze sie zetrze to moze tak bedzie. Ale chyba zamiast na brazujacy(ja chcialam na cala twarz bo jestem opalona)chyba wybiere blot powdera w ciemniejszym odcieniu
A jeszcze mam nevada pytanie co do ebaya.
Czy kupujesz na polskim czy na zagranicznym/amerykanskim bo juz ostatnio sie zastanawialam jak jest na tym ebay.com z platnosciami i wogole ile trwaja przesylki bo Mac tam jest prawie polowe tanszy
KAROLCIA171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 20:31   #159
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Mac

Ten błyszczyk rzeczywiście wygląda nieźle.
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 22:11   #160
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Ajajaj jak ślicznie!!!

Dziękuję za piękny opis, a zdjęcia jeszcze piękniejsze
SisleyS wielki buziaki

Cytat:
Napisane przez KAROLCIA171 Pokaż wiadomość
Wpadlam dzis do Mac'a po szkole do GK i jest ta limitowna seria i faktycznie te brazujace byly z mega drobinami
ale skoro mowisz ze sie zetrze to moze tak bedzie. Ale chyba zamiast na brazujacy(ja chcialam na cala twarz bo jestem opalona)chyba wybiere blot powdera w ciemniejszym odcieniu
A jeszcze mam nevada pytanie co do ebaya.
Czy kupujesz na polskim czy na zagranicznym/amerykanskim bo juz ostatnio sie zastanawialam jak jest na tym ebay.com z platnosciami i wogole ile trwaja przesylki bo Mac tam jest prawie polowe tanszy
Karolciu mój mac nie miał mega drobin, miał ich sporo ,ale te drobinki nie były podobne do brokatu czy coś,to były raczej takie zatopione ''iskierki'', po dwóch użyciach z tej warstwy nic nie pozostaje, a w pudrze gdzieniegdzie na pewno znajdzie się iskrząca drobinka, ale to raczej matowy puder
Co do Ebay, to głównie ebay.com, najwięcej przedmiotów z USA jednak, ceny są ok, ale ceny za przesyłkę są porażające w dodatku sprzedawcy nie tylko liczą sobie cenę przesyłki ,ale też cenę prowizji dla Ebay i dla PayPal, dodatkowo jeszcze PayPal zabiera malutką prowizję także to tak cenowo nie jest do końca słodko, zależy też na jaką okazję trafisz
Na przesyłkę czekasz tak standardowo do dwóch tygodni, czasem dużo więcej, na jedną przesyłkę czekałam dwa miesiące
A dużo też ryzykuje się kupując na Ebay, bo biorąc najtańszą przesyłkę ok10-20 dolarów za powiedzmy dwa przedmioty (to też zależy) bierzesz przesyłkę listem zwykłym, bez żadnych potwierdzeń, tak jak u nas list zwykły...list priorytetowy to dwukrotnie taki koszt, bynajmniej tak sprzedawcy sobie liczą, bo naprawdę przesyłka zwykła z USA to jakieś 3-5 $
Ostatnio np zamawiałam 5 mini paletek, takich malutkich ok4-5cm na 3cm i za przesyłkę sprzedawca chciał 40$, za zwykłą przesyłkę...także ważne jest również sprawdzać koszty przesyłek, bo teoria nieco różni się niestety od praktyki i niby okazja okazuje się czasem przepłaceniem za przedmiot
A co jeszcze ostatnio się dowiedziałam, niektórzy przewoźnicy z USA niezezwalają na ubezpieczenia paczek m.in do Polski, podobno było tyle reklamacji (tyle paczek ginęło) , że w ogóle wycofali tą opcję do niektórych państw np właśnie do Polski, Włoch...po prostu tyle co mieli reklamacji i zwrotów przestało być jakkolwiek opłacalne, bo za normalne ubezpieczenie na 100$ płaci się 2-5 dolarów, czyli płacisz te 2-5$ ,a jak przesyłka zaginie to możesz odzyskać równowartość na którą ubezpieczono przesyłkę czyli 100$...

Mam nadzieję ,że nie zagadałam ja ostatnio troszkę się rozczarowałam kupując na ebay...ale są plusy i minusy, trzeba być przede wszystkim ostrożnym
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-15, 22:18   #161
kamisio
Zadomowienie
 
Avatar kamisio
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 598
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez KAROLCIA171 Pokaż wiadomość
Wpadlam dzis do Mac'a po szkole do GK i jest ta limitowna seria i faktycznie te brazujace byly z mega drobinami
klasyczne brązujce są bez drobin, albo z delkatnym połyskiem

mnie jako bronzer bardzo odpowiada ciemniejszy kolor pudru mineralize
__________________
next life - KNK
kamisio jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-16, 10:32   #162
Champs
Zadomowienie
 
Avatar Champs
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Okolice pięknego miasta Kraków
Wiadomości: 1 754
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Champs błyszczyki MACa można kochać lub nie ta zależność skupia się na ich konsystencji, jeżeli lubisz błyszczyki ''kleiste'' typu Juicy Tubes i przy tym zapach ciasta waniliowego to te błyszczyki są w zupełności dla Ciebie
Kolory są dosyć kryjące, oczywiście w zależności od koloru, ale nawet jasny błyszczyk pokrywa usta jasnym kolorem, jest powiedzmy taki półtransparentny, ale kolor widać na ustach i po kilku minutach nadal trwa...(często błyszczyki półtransparentne po kilku minutach robią się zupełnie transparentne), błyszczyki MAC mocno przywierają do ust i nie łatwo je ''zjeść'', są bardzo treściwe, można przesadzić przy nakładaniu i mogą wylać się po za kontur ust, ale to oczywiście jest do korekcji.
Najbardziej podoba mi się efekt na ustach, błyszczyk pięknie wręcz spektakularnie się błyszczy i mieni (w załączniku błyszczyk Dazzleglass Sugarrimmed na moich ustach, w rzeczywistości nadaje bardziej biało-beżowy kolor, aparat zjadł troszkę ten kolor).
Narazie nie mam klasycznych błyszczyków MAC czy też z serii np chromeglass, ale po cichu powiem ,że paczucha z nimi już do mnie leci, tylko muszę cierpliwie czekać i wtedy również te błyszczyki będę mogła ocenić
Błyszczyki lipgelee bardzo nabłyszczają, dazzleglass nabłyszczają i mają drobinki ,a lipglass stain nadaje troszkę mocniejszy kolor jak lipgelee...ale to myślę wynika z po prostu intensywniejszego koloru
wklejam jeszcze dla porównania usta pomalowane błyszczykiem Lipglass stain - Spin Pink
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Champs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 12:09   #163
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Serenite_ Pokaż wiadomość
Czy ktoś może mi napisać coś o podkładzie Mac Fix? Z góry dziękuję
ja używam tego podkładu trzeci dzień i jestem zadowolona

kryje bardzo dobrze przy dość lekkiej konsystencji, jest mało widoczny na twarzy

matowy efekt jest niestety dość krótko

generalnie jestem zadowolona choć trudno mi go jakoś kategorycznie ocenić, bo za krótko używam
p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 12:55   #164
gioseppe
Zakorzenienie
 
Avatar gioseppe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 150
Dot.: Mac

Nevada87
widzę, że mialas okazje uzywac i sypkich tych prasowanych cieni MAC
mam do Ciebie pytanie dot. prasowanych cieni

czy pras. są równie trwałe i mocno napigmentowane jak sypkie?

mam mozliwosc zamowic w najblizszym czasie troche kosmetykow w MACY's ale po przeczytaniu opinii w KWC mam pewne obawy przed zakupem ...

gioseppe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 13:29   #165
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Champs Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Bardzo proszę

Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość
Nevada87
widzę, że mialas okazje uzywac i sypkich tych prasowanych cieni MAC
mam do Ciebie pytanie dot. prasowanych cieni

czy pras. są równie trwałe i mocno napigmentowane jak sypkie?

mam mozliwosc zamowic w najblizszym czasie troche kosmetykow w MACY's ale po przeczytaniu opinii w KWC mam pewne obawy przed zakupem ...

Cienie prasowane są bardzo dobrej jakości i trwałości, są również mocno napigmentowane...moim zdaniem zasadniczym aspektem decydującym o intensywności cienia na powiece jest dobre dobranie pędzli do makijażu
Swego czasu miałam kiepskie pędzle, używałam też aplikatorów i nawet najwyższej jakości cienie potrafiły być wyblakłe, rolować się na powiece, ogólnie wyglądało to nie fajnie, nie potrafiłam w odpowiedni sposób wycieniować powieki...piszę to wszystko ,bo trzeba wziąć poprawkę na opinie na KWC, nie każdy niestety potrafi się w odpowiedni sposób posługiwać cieniami profesjonalnej marki Nie jestem żadną alfą i omegą, żeby nie było ,ale utrzymuje dystans do KWC, najlepiej produkt jednak wypróbować samemu, niestety ryzyko rozczarowania nawet przy najlepiej ocenianym produkcie jest realne
Tak więc tylko i wyłącznie w mojej opinii cienie prasowane MAC są mocno napigmentowane, bardzo trwałe-cały dzień w niezmienionej formie, łatwo się nimi cieniuje powiekę...oczywiście być może istnieją odstępstwa od reguły, kolorki jakie mam w kolekcji są takie jak opisałam to powyżej
Dla porównania z pigmentem, wczoraj nałożyłam na powiekę pigment Mauvement, niestety nie dotrwał on do wieczora w niezmienionym stanie, przed nałożeniem cienia miałam zarówno bazę i podkład na powiece, wieczorem cień był widoczny jedynie w załamaniach i w pobliżu tych załamań... myślę ,że tu też ma znaczenie fakt ,że mam raczej mieszaną, tłustą cerę i wieczorem moje powieki wręcz były ''mokre'', w ten ,że dzień przespałam kilka godzin w tym makijażu, po za tym myłam włosy, twarz (robię to 3-4 razy dziennie) tak więc być może te czynniki miały decydujące znaczenie na trwałość cieni dzisiaj na powiekach mam pigment Apricot Pink, zobaczymy jak cienie wytrzymają dzisiejszą próbę czasu
Nie mniej jednak ze swojej strony polecam cienie MAC i dodatkowo ich pędzle, bo myślę ,że aby właściwie pracować na tych cieniach dobre pędzle są niezbędne
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 13:53   #166
gioseppe
Zakorzenienie
 
Avatar gioseppe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 150
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
ale utrzymuje dystans do KWC, najlepiej produkt jednak wypróbować samemu, niestety ryzyko rozczarowania nawet przy najlepiej ocenianym produkcie jest realne
ja tez mam spory dystans do KWC, tymbardziej, ze jest wiele opini kosmetykow, ktore dla mnie sa idealne a maja kiepskie noty w KWC
dlatego wlasnie pytam..

ze swoich pedzli jestem zadowolona
wiec raczej na pedzle sie nie skusze

a cienie musze chyba po prostu wyprobowac na stoisku MACa ..
tylko czy tam pozwola mi sie pomalowac testerami, bo chce sprawdzic jak sie nosza i jak dlugo utrzymuja sie na powiece?
gioseppe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 13:59   #167
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość
ja tez mam spory dystans do KWC, tymbardziej, ze jest wiele opini kosmetykow, ktore dla mnie sa idealne a maja kiepskie noty w KWC
dlatego wlasnie pytam..

ze swoich pedzli jestem zadowolona
wiec raczej na pedzle sie nie skusze

a cienie musze chyba po prostu wyprobowac na stoisku MACa ..
tylko czy tam pozwola mi sie pomalowac testerami, bo chce sprawdzic jak sie nosza i jak dlugo utrzymuja sie na powiece?
Na pewno pozwolą, po to są testery
A jakie masz pędzelki? Ja aktualnie używam Sephora i MAC, a lecą do mnie jeszcze Smashbox
Pędzle płaskie Sephory idealnie nadają się do nakładania cieni na mokro, a pędzelki MAC mają na tyle sztywne i zwarte włosie ,że nawet przy nakładaniu na sucho cień tworzy idealną warstwę na powiece i jest mocno napigmentowany, cieniowanie tymi pędzlami jest po prostu tak łatwe, że nigdy bym sobie tego lepiej nie wymarzyła
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 15:15   #168
gioseppe
Zakorzenienie
 
Avatar gioseppe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 150
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Na pewno pozwolą, po to są testery
A jakie masz pędzelki? Ja aktualnie używam Sephora i MAC, a lecą do mnie jeszcze Smashbox
Pędzle płaskie Sephory idealnie nadają się do nakładania cieni na mokro, a pędzelki MAC mają na tyle sztywne i zwarte włosie ,że nawet przy nakładaniu na sucho cień tworzy idealną warstwę na powiece i jest mocno napigmentowany, cieniowanie tymi pędzlami jest po prostu tak łatwe, że nigdy bym sobie tego lepiej nie wymarzyła
hmm
kupilam na allegro u edyta_OK
włosie z sobola ( sa super plaskie i gladkie, polecam),
kilka z wiewiórki (o ile pamięc mnie nie myli)

czekam na kucyka+sobola
gioseppe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-16, 16:42   #169
KAROLCIA171
Zadomowienie
 
Avatar KAROLCIA171
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 513
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
SisleyS wielki buziaki



Karolciu mój mac nie miał mega drobin, miał ich sporo ,ale te drobinki nie były podobne do brokatu czy coś,to były raczej takie zatopione ''iskierki'', po dwóch użyciach z tej warstwy nic nie pozostaje, a w pudrze gdzieniegdzie na pewno znajdzie się iskrząca drobinka, ale to raczej matowy puder
Co do Ebay, to głównie ebay.com, najwięcej przedmiotów z USA jednak, ceny są ok, ale ceny za przesyłkę są porażające w dodatku sprzedawcy nie tylko liczą sobie cenę przesyłki ,ale też cenę prowizji dla Ebay i dla PayPal, dodatkowo jeszcze PayPal zabiera malutką prowizję także to tak cenowo nie jest do końca słodko, zależy też na jaką okazję trafisz
Na przesyłkę czekasz tak standardowo do dwóch tygodni, czasem dużo więcej, na jedną przesyłkę czekałam dwa miesiące
A dużo też ryzykuje się kupując na Ebay, bo biorąc najtańszą przesyłkę ok10-20 dolarów za powiedzmy dwa przedmioty (to też zależy) bierzesz przesyłkę listem zwykłym, bez żadnych potwierdzeń, tak jak u nas list zwykły...list priorytetowy to dwukrotnie taki koszt, bynajmniej tak sprzedawcy sobie liczą, bo naprawdę przesyłka zwykła z USA to jakieś 3-5 $
Ostatnio np zamawiałam 5 mini paletek, takich malutkich ok4-5cm na 3cm i za przesyłkę sprzedawca chciał 40$, za zwykłą przesyłkę...także ważne jest również sprawdzać koszty przesyłek, bo teoria nieco różni się niestety od praktyki i niby okazja okazuje się czasem przepłaceniem za przedmiot
A co jeszcze ostatnio się dowiedziałam, niektórzy przewoźnicy z USA niezezwalają na ubezpieczenia paczek m.in do Polski, podobno było tyle reklamacji (tyle paczek ginęło) , że w ogóle wycofali tą opcję do niektórych państw np właśnie do Polski, Włoch...po prostu tyle co mieli reklamacji i zwrotów przestało być jakkolwiek opłacalne, bo za normalne ubezpieczenie na 100$ płaci się 2-5 dolarów, czyli płacisz te 2-5$ ,a jak przesyłka zaginie to możesz odzyskać równowartość na którą ubezpieczono przesyłkę czyli 100$...

Mam nadzieję ,że nie zagadałam ja ostatnio troszkę się rozczarowałam kupując na ebay...ale są plusy i minusy, trzeba być przede wszystkim ostrożnym
Nie zagadalas dziekuje slicznie za ywczerpujacy opisik
Ech to faktycznie nie jest tak kolorowo
KAROLCIA171 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-16, 20:35   #170
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja używam tego podkładu trzeci dzień i jestem zadowolona

kryje bardzo dobrze przy dość lekkiej konsystencji, jest mało widoczny na twarzy

matowy efekt jest niestety dość krótko

generalnie jestem zadowolona choć trudno mi go jakoś kategorycznie ocenić, bo za krótko używam
Dziękuję za odpowiedź A czy to jest podkład typu long lasting?
__________________


"Cierpliwość - spokój, że przecież się stanie..."


/J. Twardowski/
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 11:17   #171
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość
hmm
kupilam na allegro u edyta_OK
włosie z sobola ( sa super plaskie i gladkie, polecam),
kilka z wiewiórki (o ile pamięc mnie nie myli)

czekam na kucyka+sobola
Dzięki za odp ja chyba też kupowałam jeden zestaw u tej osoby
Jeśli chodzi o pędzle MAC to wklejam 4 moje ulubione do powiek
Po za tym dwa zdjęcia makijażu oczu wykonanych cieniami prasowanymi MAC z paletki plus w kącikach i pod łukami brwiowymi oraz na dolnej powiece pigment Pink Venus
Zdjęcia wyszły średnio, robiłam w trybie mikro, z lampą, ogólnie moja cera wygląda masakrycznie na tych zdjęciach a cienie na żywo mają troszkę mocniejszy kolor i ładnie się przenikają nawzajem

Cytat:
Napisane przez KAROLCIA171 Pokaż wiadomość
Nie zagadalas dziekuje slicznie za ywczerpujacy opisik
Ech to faktycznie nie jest tak kolorowo
Niestety ważne aby uważać i czytać opisy oraz w razie czego pytać przed licytacją...
------------------------------------------------------------------------------

WKLEJAM RÓWNIEŻ LINKI: JAK ROZPOZNAĆ PODRÓBKI CIENI I PIGMENTÓW MAC ....

http://www.youtube.com/watch?v=o_h2NNDUZM4
http://reviews.ebay.com/ALERT-How-To...00000001591306
http://youtube.com/watch?v=rUjOVNpqq8o&feature=related
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (119,3 KB, 192 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (91,4 KB, 247 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mac1.jpg (89,9 KB, 187 załadowań)
__________________

Edytowane przez Nevada87
Czas edycji: 2008-03-17 o 12:47
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 15:34   #172
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Mac

Agatko, a jak oceniasz ten róż z kolekcji Fafi? Mam tez na niego ochote, ale w odcieniu Hipness. Chcialabym jednak wiedziec jaki daje efekt po nałożeniu?

Tak poza tym, to też mam fizia na punkcie tej marki.....postaram sie zrobić fotki mojej kolekcji, choć do Nevady mi daleko

Jakbyś chciała się pozbyć paletki cieni z kolekcji Fafi, to ja się już ślinię i ustawiam w kolejce
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 16:07   #173
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Mac

Nevada, super zbiory

Powiedz mi, jak oceniasz te paletki MACa - szóstki? Widzę na A. że się ich pozbywasz, więc czy coś z nimi nie tak?
Na ebayu znalazłam fajny zestawik, ale caly czas się waham, stąd moje pytanie

A moja kolekcja pigmentów powiększy się o kolejne - rzucili na truskawie, więc zakupiłam
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 16:23   #174
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
Agatko, a jak oceniasz ten róż z kolekcji Fafi? Mam tez na niego ochote, ale w odcieniu Hipness. Chcialabym jednak wiedziec jaki daje efekt po nałożeniu?

Tak poza tym, to też mam fizia na punkcie tej marki.....postaram sie zrobić fotki mojej kolekcji, choć do Nevady mi daleko

Jakbyś chciała się pozbyć paletki cieni z kolekcji Fafi, to ja się już ślinię i ustawiam w kolejce

Geoniu
Jeszcze nie używałam tego różu, po prostu zalały mnie paczki z ebay i po kolei wszystko testuję, planowany test różu Fafi mam na jutro
Ja zachorowałam teraz na pigmenty, spojrzałam w moje podsumowanie na ebay za zakupione przedmioty, powiem tylko ,że to 4 cyfrowa liczba, masakra
Jakbyś Geoniu mogła powiedzieć coś o kolorkach pigmentów lub chociaż powymieniała się ze mną jakimiś odsypkami czy za cokolwiek to byłoby SUPER, nie chcę kupować wszystkich pigmentów, bo to za drogo wychodzi
Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Nevada, super zbiory

Powiedz mi, jak oceniasz te paletki MACa - szóstki? Widzę na A. że się ich pozbywasz, więc czy coś z nimi nie tak?
Na ebayu znalazłam fajny zestawik, ale caly czas się waham, stąd moje pytanie

A moja kolekcja pigmentów powiększy się o kolejne - rzucili na truskawie, więc zakupiłam

Gothic 6 są najlepsze, wręcz idealnie dobrane kolorystycznie, po za tym kolory wybrane są przecudnej urody
To co mam na Allegro to zadośćuczynienie za grzechy, obiecałam Tżtowi ,że spłacę mu swoje długi, po za tym dałam się nabrać na ebayu jako początkujący użytkownik i zapłaciłam grubą kasę za wysyłkę, ogólnie chcę wyjść na zero stąd ta paletka na aukcji, a mam jeszcze swoją
Nie wiem może chcesz kolorki na łapce? lub coś, ja jestem skłonna do pomocy
Gothic wklej swoją kolekcję MAC, w ogóle wklejajcie, bo ja się osamotniona czuję
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 16:49   #175
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Serenite_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź A czy to jest podkład typu long lasting?
według producenta tak
na mnie trzymał się cały dzień, ale buzia była trochę klejąca zaraz po aplikacji i błyszcząca po kilku godzinach

ale po poprawkach trzymał się do zmycia makijażu
p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 16:56   #176
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Gothic 6 są najlepsze, wręcz idealnie dobrane kolorystycznie, po za tym kolory wybrane są przecudnej urody
To co mam na Allegro to zadośćuczynienie za grzechy, obiecałam Tżtowi ,że spłacę mu swoje długi, po za tym dałam się nabrać na ebayu jako początkujący użytkownik i zapłaciłam grubą kasę za wysyłkę, ogólnie chcę wyjść na zero stąd ta paletka na aukcji, a mam jeszcze swoją
Nie wiem może chcesz kolorki na łapce? lub coś, ja jestem skłonna do pomocy
Gothic wklej swoją kolekcję MAC, w ogóle wklejajcie, bo ja się osamotniona czuję
Rozumiem
Bardzo chętnie zobaczyłabym kolorki na łapce

Swoją kolekcję wkleję - tylko może poczekam aż przyjdą trzy truskawkowe pigmenty

EDIT:
Podliczyłam pigmenty
W postaci różnej wielkości odsypek mam: Golden Olive, Teal, Frozen White, Deep Purple, Fairylite, Copper Sparkle, Mauvement, Entremauve, Kitschmas, Revved up + jeszcze jeden o nieznanej nazwie
W postaci większych opakowań: Sunpepper, Pink Source, Pink, Naval Blue, Violet, Dark Soul.
A lecą do mnie: Deep Purple, Black, Purple

Chyba trochę dużo
__________________

Edytowane przez Gothic_Daisy
Czas edycji: 2008-03-17 o 17:47
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 19:28   #177
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Geoniu
Jeszcze nie używałam tego różu, po prostu zalały mnie paczki z ebay i po kolei wszystko testuję, planowany test różu Fafi mam na jutro
Ja zachorowałam teraz na pigmenty, spojrzałam w moje podsumowanie na ebay za zakupione przedmioty, powiem tylko ,że to 4 cyfrowa liczba, masakra
Jakbyś Geoniu mogła powiedzieć coś o kolorkach pigmentów lub chociaż powymieniała się ze mną jakimiś odsypkami czy za cokolwiek to byłoby SUPER, nie chcę kupować wszystkich pigmentów, bo to za drogo wychodzi

A jakie kolory Cię interesują? Zawsze chetnie doradze, no i co bys miala na wymiane
Wlasnie sie dowiedzialam, ze interesujacego mnie rozu z kolekcji fafi nie ma juz w warszawie.....pozostaje e-bay lub salony po sąsiedzku w Niemczech. Musze zapolować

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
A lecą do mnie: Deep Purple, Black, Purple
Ale wiesz o tym, ze purple to nie jest typowy pigment, tylko glitter ( brokat) i bedziesz potrzebowala bazy do tego?
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 19:44   #178
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
Ale wiesz o tym, ze purple to nie jest typowy pigment, tylko glitter ( brokat) i bedziesz potrzebowala bazy do tego?
Mam już dwa glittery, więc wiem, jak toto obsługiwać
Ale jesteś pewna, że na truskawie nie jest to pigment? Bo jednak bardziej zależałoby mi na pigmencie
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 19:54   #179
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Rozumiem
Bardzo chętnie zobaczyłabym kolorki na łapce

Swoją kolekcję wkleję - tylko może poczekam aż przyjdą trzy truskawkowe pigmenty

EDIT:
Podliczyłam pigmenty
W postaci różnej wielkości odsypek mam: Golden Olive, Teal, Frozen White, Deep Purple, Fairylite, Copper Sparkle, Mauvement, Entremauve, Kitschmas, Revved up + jeszcze jeden o nieznanej nazwie
W postaci większych opakowań: Sunpepper, Pink Source, Pink, Naval Blue, Violet, Dark Soul.
A lecą do mnie: Deep Purple, Black, Purple

Chyba trochę dużo
Gothic na jutro będą fotki, dzisiaj nie ma odpowiedniego oświetlenia i kolorki mogłyby wyjść nierealnie

Dużooo masz pigmentów, gratuluję
Ja w domku mam 5 pełnowymiarowych, 8 zamówionych i 18 odsypek
Może jutro zrobię również fotki pigmentom

Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
A jakie kolory Cię interesują? Zawsze chetnie doradze, no i co bys miala na wymiane
Wlasnie sie dowiedzialam, ze interesujacego mnie rozu z kolekcji fafi nie ma juz w warszawie.....pozostaje e-bay lub salony po sąsiedzku w Niemczech. Musze zapolować
Hmm widziałam ,że masz ich bardzo dużo, mnie najbardziej interesują głównie te limitowane teraz nie podam Ci nazw ,bo jestem lekko zdezorganizowana

-----------------------------------------------------------
Poniżej wklejam moje najnowsze błyszczyki MAC w opakowaniach i na ustach wszystkie błyszczyki z serii CHROMEGLASS , miłego oglądania, choć zdjęcia są takie sobie

1.Metalphysical
2.Chromaliving
3.Uberpeach
4.Pastel Polish
5.Pulsesetter
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolory.jpg (103,2 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (58,0 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (104,9 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (91,8 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (75,2 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (57,0 KB, 70 załadowań)
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 19:56   #180
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Mam już dwa glittery, więc wiem, jak toto obsługiwać
Ale jesteś pewna, że na truskawie nie jest to pigment? Bo jednak bardziej zależałoby mi na pigmencie
No wlasnie Truskawa to dziwnie opisala, jako pigment...

Z tego co wiem, nie ma koloru purple w opcji pigmentu. Jest deep purple i rich purple, a samo purple to glitter

Cytat:
Napisane przez Nevada87;
Hmm widziałam ,że masz ich bardzo dużo, mnie najbardziej interesują głównie te limitowane teraz nie podam Ci nazw ,bo jestem lekko zdezorganizowana
Limitowanek mam mniej niz innych, ale kilka fajnych kolorów się znajdzie.
Moze do Ciebie leca jakies EL, to wymienimy sie odsypke za odsypke
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.