Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-13, 19:32   #1891
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, a macie moze recepture na mleczko do demakijazu? Na stronie zrobsobiekrem.pl sa przepisy i owszem, ale na toniki i wody miceralne.
Jakies pomysly?
Pozdrawiam
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:36   #1892
Smerfny_Paczus
Raczkowanie
 
Avatar Smerfny_Paczus
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wisteria Lane ;)
Wiadomości: 81
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a macie moze recepture na mleczko do demakijazu? Na stronie zrobsobiekrem.pl sa przepisy i owszem, ale na toniki i wody miceralne.
Jakies pomysly?
Pozdrawiam
Na mleczko też jest
http://www.zrobsobiekrem.pl/?mleczko-do-demakijazu.,144
Smerfny_Paczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 22:37   #1893
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Sama znalazłam

Wiesz, co najlepsze jest to że po cokolwiek nie sięgnę to jestem zadowolona... jeśli to wirus wizażowy, to z pewnością czyni wiele dobrego, chwała temu kto go przenosi
a mial byc tylko LHA ale się samo poklikało i tak:

-L.H.A. - Kwas lipohydroksylowy,
- Kwas Salicylowy
- Wosk Candelilla,
- Olej z pestek sliwki NATURALNY
- Witamina B3 - amid kwasu nikotynowego
- Linianka siewna (Gold of pleasure) NATURALNY,
- Peeling z porzeczki czarnej

niestety - nie ma peelingu z aronii...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 08:51   #1894
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
ale się samo poklikało



A do mnie dotarło wreszcie zamówienie z osławioną spiruliną - już wypróbowana i dostałam mega próbkę białej glinki

Juz wiem, co w tej aldze jest takiego że wszyscy mają
Zapach jest trudny , ale efekty boskie


Ukreciłam sobie serum liposomowe i serum z PHA ...
na chwile obecna jestem usatysfakcjonowana

Ciekawe na jak długo
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 08:10   #1895
gabipati
Zadomowienie
 
Avatar gabipati
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 265
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Poproszono mnie o polecenie czegoś na przebarwienia na twarzy, co polecacie bardziej eliksir wybielający czy tonik depigmentacyjny?
A może krem depigmentacyjny?
gabipati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 09:54   #1896
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gabipati Pokaż wiadomość
Poproszono mnie o polecenie czegoś na przebarwienia na twarzy, co polecacie bardziej eliksir wybielający czy tonik depigmentacyjny?
A może krem depigmentacyjny?
Miałam tylko eliksir wybielający z w/w i polecam, u mnie się sprawdził

Widziały nowości? Czy ja przegapiłam i te "nowości" są już jakiś czas
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 11:31   #1897
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

poczatkujaca dzis, z zestawem "mały chemik":p dokladnie przed monitorem usiłowała stwrorzyc serum :Liposomowy eliksir dla cery dojrzałej - 30 ml wymieszany z baza kremowa;p niestety wyszłam stratna- zamiast 50ml, wyzszlo mi 30;p czyli tak jakbym ogole nie domieszywala bazy, tylko zrobila mniej wartsosciowey eliksir;p bu....a wszystko przez pipetke. ta dołaczona do zestawu jest tragiczna! przez nia byly takie straty. na szczescie reszteczki nie dajace sie wydobyc pipetka zostaly wykorzystane do extra-zmixowanej maseczki na twarz;p
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 13:35   #1898
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Miałam tylko eliksir wybielający z w/w i polecam, u mnie się sprawdził

Widziały nowości? Czy ja przegapiłam i te "nowości" są już jakiś czas
mogłabyś napisać czy ten eliksir silnie wybiela? czy poradziłby sobie z rozjaśnieniem blizny po otarciu? miałam tonik depigmentacyjny z ZSK i niestety mi nie pomógł...
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 14:19   #1899
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
mogłabyś napisać czy ten eliksir silnie wybiela? czy poradziłby sobie z rozjaśnieniem blizny po otarciu? miałam tonik depigmentacyjny z ZSK i niestety mi nie pomógł...
Jakiego rodzaju masz tę bliznę - wklęsła czy wypukła czy tylko przebarwienie??
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 19:11   #1900
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
mogłabyś napisać czy ten eliksir silnie wybiela? czy poradziłby sobie z rozjaśnieniem blizny po otarciu? miałam tonik depigmentacyjny z ZSK i niestety mi nie pomógł...
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak sobie poradzi z blizną po otarciu, ja stosowałam na przebarwienia potrądzikowe i na tym polu dawał radę.
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 19:54   #1901
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Postanowiłam napisać moją opinię na temat bazy kremowej,choć niestety nie będzie ona pochlebna.
Przetestowałam już kilka receptur kremów i niestety nie jestem zadowolona.
Baza dość mocno się lepi,co mnie denerwuje(jak się nałoży więcej kremu,to nawet po wchłonięciu lepi się tak,że można przykleić wacik).Poza tym fakt,daje uczucie nawilżenia(choć też nie jakieś straszne),ale oprócz tego mam uczucie takiego oklejenia.Zwłaszcza jeśli do kremu doda się sporo żelu ha.
Poza tym nawilżenie wydaje się powierzchniowe,bezpośredn io po nałożeniu kremu jest ok,ale po jakimś czasie(albo np. rano przy nałożeniu kremu na noc) skóra jest przesuszona. Pewnie nawilżenie jest lepsze jeśli ktoś doda więcej składników nawilżających,niestety u mnie większość pólproduktów odpada( podrażniają),więc jako nawilżacze dałam żel ha i pantenol(obecnie sam pantenol,żel ha też mi nie pasuje już) plus gliceryna z bazy,ale nawilżenie przeciętne.
Jednak to co ją u mnie dyskwalifikuje to fakt,że podrażnia mi policzki(bardzo wrażliwe naczynka).
Nie jest jakoś strasznie od razu,ale po kilku dniach używania bazy mam dość mocno zaczerwienione policzki.W końcu kupiłam humektan,domieszałam oleju i praktycznie od pierwszego użycia policzki zrobiły się jaśniejsze.
Także niestety nie polecam.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 20:01   #1902
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Postanowiłam napisać moją opinię na temat bazy kremowej,choć niestety nie będzie ona pochlebna.
Przetestowałam już kilka receptur kremów i niestety nie jestem zadowolona.
Baza dość mocno się lepi,co mnie denerwuje(jak się nałoży więcej kremu,to nawet po wchłonięciu lepi się tak,że można przykleić wacik).Poza tym fakt,daje uczucie nawilżenia(choć też nie jakieś straszne),ale oprócz tego mam uczucie takiego oklejenia.Zwłaszcza jeśli do kremu doda się sporo żelu ha.
Poza tym nawilżenie wydaje się powierzchniowe,bezpośredn io po nałożeniu kremu jest ok,ale po jakimś czasie(albo np. rano przy nałożeniu kremu na noc) skóra jest przesuszona. Pewnie nawilżenie jest lepsze jeśli ktoś doda więcej składników nawilżających,niestety u mnie większość pólproduktów odpada( podrażniają),więc jako nawilżacze dałam żel ha i pantenol(obecnie sam pantenol,żel ha też mi nie pasuje już) plus gliceryna z bazy,ale nawilżenie przeciętne.
Jednak to co ją u mnie dyskwalifikuje to fakt,że podrażnia mi policzki(bardzo wrażliwe naczynka).
Nie jest jakoś strasznie od razu,ale po kilku dniach używania bazy mam dość mocno zaczerwienione policzki.W końcu kupiłam humektan,domieszałam oleju i praktycznie od pierwszego użycia policzki zrobiły się jaśniejsze.
Także niestety nie polecam.
Zasmuciłaś mnie bo właśnie ją kupiłam, gdyż kremy na zasadzie biobazy z mazideł mi nie wychodziły. Humektanu używam od dawna, ale jako kremu pod makijaż - nie chcę nic do niego dodawać, aby go nie zepsuć. Jak przyjdzie moja baza zdam relację.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 09:25   #1903
gabipati
Zadomowienie
 
Avatar gabipati
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 265
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Zasmuciłaś mnie bo właśnie ją kupiłam, gdyż kremy na zasadzie biobazy z mazideł mi nie wychodziły. Humektanu używam od dawna, ale jako kremu pod makijaż - nie chcę nic do niego dodawać, aby go nie zepsuć. Jak przyjdzie moja baza zdam relację.

koniecznie zdaj relację, też mam kremy ukręcone na tej bazie, lepkość kremu na noc nie przeszkadza mi, gorzej z kremem dziennym, muszę trochę odczekać aż się nieco wchłonie , zmatowiam twarz silicą i ostrożnie z ilością minerałów by nie powstało ciasto.


Co do produktów na przebarwienia , dzięki Wam za opinie, to mam być tylko na przebarwienia nie na blizny więc zaczniemy od toniku depigmentacyjnego i spróbujemy ten nowy olej grejfrutowy+ha.Eliksir godny uwagi ale zostawiam go na kolejny etap kuracji.
gabipati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 10:05   #1904
Lifeless
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 39
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja używam eliksiru wybielającego od jakichś 10 czy 11 dni, na razie specjalnej różnicy nie widzę, jest jeszcze za wcześnie za efekty, ale za kilkanaście dni napiszę o rezultatach (jeśli jakieś będą)
Miałam problem z rozpuszczeniem dipalmitynianu kwasu kojowego i zostały nierozpuszczone kryształki mogłam poczekać dłużej albo zrobić cieplejszą kąpiel wodną, ale taka byłam zafascynowana tym kręceniem, że połączyłam obie fazy licząc na to, że może się później rozpuści, głuupiaa! używam eliksiru mimo tych nierozpuszczonych kryształków, nie podrażnia mnie w ogóle, ale pewnie działanie będzie dużo słabsze eech, trudne są początki...
Ciekawi mnie działanie toniku depigmentacyjnego, więc pewnie też go kiedyś wypróbuję, na razie liczę na to, że eliksir jednak coś zdziała.
Teraz szykuję się do ukręcenia mojego pierwszego kremu, mam nadzieję, że nie będzie katastrofy na miarę Titanica planuję porcję 10ml, w razie czego straty nie będą duże
Lifeless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 10:32   #1905
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Jakiego rodzaju masz tę bliznę - wklęsła czy wypukła czy tylko przebarwienie??
no właśnie to taka ciemniejsza od reszt skóry plamka na stopie, przebarwienie (otarcie od buta), które próbowałam 'wywabić' złuszczaniem a później smarowaniem tonikiem depigmentacyjnym i niestety przyniosło to niewielkie rezultaty
Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak sobie poradzi z blizną po otarciu, ja stosowałam na przebarwienia potrądzikowe i na tym polu dawał radę.
może więc wypróbuję
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 11:12   #1906
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lifeless Pokaż wiadomość
Ja używam eliksiru wybielającego od jakichś 10 czy 11 dni, na razie specjalnej różnicy nie widzę, jest jeszcze za wcześnie za efekty, ale za kilkanaście dni napiszę o rezultatach (jeśli jakieś będą)
Miałam problem z rozpuszczeniem dipalmitynianu kwasu kojowego i zostały nierozpuszczone kryształki mogłam poczekać dłużej albo zrobić cieplejszą kąpiel wodną, ale taka byłam zafascynowana tym kręceniem, że połączyłam obie fazy licząc na to, że może się później rozpuści, głuupiaa! używam eliksiru mimo tych nierozpuszczonych kryształków, nie podrażnia mnie w ogóle, ale pewnie działanie będzie dużo słabsze eech, trudne są początki...
Ciekawi mnie działanie toniku depigmentacyjnego, więc pewnie też go kiedyś wypróbuję, na razie liczę na to, że eliksir jednak coś zdziała.
Teraz szykuję się do ukręcenia mojego pierwszego kremu, mam nadzieję, że nie będzie katastrofy na miarę Titanica planuję porcję 10ml, w razie czego straty nie będą duże
u mnie jak robiłam eliksir wybielający też zostały grudki, ale oblepiły się na ściankach zlewki, więc trochę straciłąm produktu, bo w samym serum nie mam żadnych grudek.
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:33   #1907
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja również używam eliksiru wybielającego z tonikiem depigmentacyjnym rano oraz z neostratą HQ na noc. I w końcu widzę poprawę!
Niestety przy mieszaniu eliksiru mikserkiem wtłoczyłam za dużo powietrza przez co powstała pianka, dodałam również Feog i 3 krople olejku cytrynowego wspomagające wybielające właściwości a zapach jest cudownie cytrynowy!
Natomiast w toniku depigmentacyjnym, również z Feog, wytrąciły mi się igiełki. Pomogła mi Pani Kasia:
"Po zakonserwowaniu FEOG nie ma potrzeby przechowywania toniku w lodówce.
W niższej temperaturze wytrąca się kwas kojowy, przy przechowywaniu poza lodówką kwas ten powinien się rozpuścić."

Odkąd przeżuciłam się z BU na ZSK widzę zdecydowaną różnicę dzięki Wam kochane Wizażanki!
Przebarwienia są już jaśniejsze, zaskórniki znikają, ale to już zasługa między innymi: toniku Lorii, oleju z pachnotki itd.
A moja cera była szara z zaskórnikami, z przebarwieniami potrądzikowymi (które mam nadzieję znikną całkiem) i zostaną tylko blizenki.
Muszę jeszcze pochwalić peeling ze skały wulkanicznej po którym pięknie zeszła mi skóra, po stosowaniu toników z kwasami Ale trzeba na niego uważać, bo zdarł mi skórę z nosa i musiałam na chwilę przerwać kwasy i porządnie ją nawilżyć żelem hiluranowym z alantoiną i pantenolem mieszanym z olejem z pachnotki, jojoba i mleczanem sodu- pomogło!
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 00:25   #1908
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

a ja czekam... zlozylam zamowienie 15 lutego - tego samego dnia wplacilam pieniadze i... cisza... po zalogowaniu na ZSK nie widze szczegolow - widze tylko stare zamowienia...
oczywiscienapisalam maila z pytaniem co sie dzieje - pewnie jutro ... dzisiaj otrzymam odpowiedz
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 14:24   #1909
Lifeless
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 39
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ukręciłam swój pierwszy krem, oczywiście nie wyszedł taki, jak powinien, więc proszę o pomoc. Robiłam taki jak tutaj http://www.zrobsobiekrem.pl/?krem-na-co-dzien,98 tylko zmieniłam oleje. Krem po rozsmarowaniu na twarzy zaczyna się "wałkować", chyba mnie poniosło z tymi "szczyptami gumy ksantanowej" - czy to może być przyczyną, czy raczej zepsułam coś jeszcze? Poza tym, że okropnie się rozsmarowuje, wydaje się być w porządku i jest w nim coś, co nieźle zwęża pory, stawiam na tlenek cynku ;-)
Lifeless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-22, 15:29   #1910
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ja jestem w połowie drugiej buteleczki eliksiru wybielającego i jakoś nieszczególnie widzę efekty. (mi się również zrobił mus przy mieszaniu mikserkiem ale to dla mnie plus)
Muszę za to pochwalić eliksir dla cery dojrzałej .Uwielbiam go po prostu Pięknie pachnie,szybko się wchłania a rano buzia mięcitka.miałam go też w wersji z olejem z truskawki.W ogóle używam od dłuższego czasu (3 msce około) tylko tych 2 eliksirów na noc na zmianę i czasami tonik PHA z BU i w końcu przestałam użerać się z nowymi niespodziankami .Czekam cierpliwie aż mi pozłażą te przebarwienia .Może za rzadko używam eliksiru na przebarwienia bo jest napisane żeby 2 razy dziennie a ja tak co 2,3 dzień na noc.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 19:22   #1911
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pytanie do dziewczyn, które były w warszawskim sklepie ZSK (jeśli ktoś już był ) - czy na miejscu dostępne są wszystkie artykuły ze sklepu internetowego, czy tylko jakaś nieduża część? Czy ceny są takie same?
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 00:16   #1912
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ukręciłam sobie to coś http://www.zrobsobiekrem.pl/?kojacy-zel-aloesowy,130 wg przepisu - wyszła piękna konsystencja żelu, ale... no właśnie po nałożeniu na twarz pięknie chłodzi jednak po chwili strasznie ściąga, a potem ten żel się kulkuje, wałkuje (chyba dobrze to określiłam - zbierają się takie jasne kulki z tego żelu). Co może być przyczyną?? Dodam, że żel mnie nie podrażnia, fajnie wygładza i koi, jedynie to wałkowanie - muszę po pół godzinie wytrzeć go po prostu chusteczką, bo nie da się inaczej.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 01:12   #1913
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Ukręciłam sobie to coś http://www.zrobsobiekrem.pl/?kojacy-zel-aloesowy,130 wg przepisu - wyszła piękna konsystencja żelu, ale... no właśnie po nałożeniu na twarz pięknie chłodzi jednak po chwili strasznie ściąga, a potem ten żel się kulkuje, wałkuje (chyba dobrze to określiłam - zbierają się takie jasne kulki z tego żelu). Co może być przyczyną?? Dodam, że żel mnie nie podrażnia, fajnie wygładza i koi, jedynie to wałkowanie - muszę po pół godzinie wytrzeć go po prostu chusteczką, bo nie da się inaczej.
guma ksantanowa , dodana nawet w małej ilości powoduje efekt wałkowania gdy nalożymy troche wiecej kosmetyku na twarz - tak jest u mnie . Niecierpie gumy ksantanowej , nawet w kupnych kosmetykach
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 13:20   #1914
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

miałyście rację - olej śliwkowy - RE-WE-LA-CJA

LHA - 5% nakładałam juz dwa razy - rozpuszczałam go w oleju ze słodkich migdałów - byłam przygotowana na bolesne przeżycia...a tu nic - tylko lekkie szczypanie

zastanawiam się, co zrobic z woskiem
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 13:36   #1915
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
guma ksantanowa , dodana nawet w małej ilości powoduje efekt wałkowania gdy nalożymy troche wiecej kosmetyku na twarz - tak jest u mnie . Niecierpie gumy ksantanowej , nawet w kupnych kosmetykach
Dzięki za podpowiedź, ale bez gumy to nie byłby żel
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 13:42   #1916
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez carolinascotties
LHA - 5% nakładałam juz dwa razy - rozpuszczałam go w oleju ze słodkich migdałów - byłam przygotowana na bolesne przeżycia...a tu nic - tylko lekkie szczypanie
Carolina, a jak rezultaty?? Coś dobrego robi??
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 17:28   #1917
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Carolina, a jak rezultaty?? Coś dobrego robi??
Jestem bardzo ostrozna w doszukiwaniu sie rezultatow po kilku aplikacjach
ostatnio zaniedbalam sie - stres, brak snu, zla dieta- wszystko to wylazlo mi na skore twarzy

Nie zauwazylam niczego zlego - zadnych gul, suchosci - nawet luszczenia, ktorego sie spodziewalam - nie wiem, czy mnie oczy nie myla - ale rozszerzone pory na pewno zareagowaly pozytywnie

nie wiem, czy jest sens stosowac LHA codziennie - ale na pewno podkrece sile kwasu - na 10 %
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 08:12   #1918
Ma1aM1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 16
GG do Ma1aM1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, które były w warszawskim sklepie ZSK (jeśli ktoś już był ) - czy na miejscu dostępne są wszystkie artykuły ze sklepu internetowego, czy tylko jakaś nieduża część? Czy ceny są takie same?
ja byłam, niestety nie wszystkie i ceny trochę wyższe
__________________
none of us are free
Ma1aM1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 19:17   #1919
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ma1aM1 Pokaż wiadomość
ja byłam, niestety nie wszystkie i ceny trochę wyższe
Dzięki za odpowiedź Dziś w nocy wysłałam do ZSK zapytanie w tej sprawie (było już po północy a odpowiedź dostałam po 3 minutach ).Dowiedziałam się, że w warszawskim sklepie można kupić praktycznie wszystko i ceny są zbliżone. Wybrałam się tam i nic z tego co chciałam nie było, podobno czekają na dostawę, która ma być za kilka dni. Poczekam z tydzień, przejdę się jeszcze raz i zobaczę - może i tak lepiej zamawiać przez internet.
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 06:19   #1920
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
mi się również zrobił mus przy mieszaniu mikserkiem ale to dla mnie plus
Niestety "mus" oznacza powietrze, a to nic dobrego dla kosmetyku.

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
guma ksantanowa , dodana nawet w małej ilości powoduje efekt wałkowania gdy nalożymy troche wiecej kosmetyku na twarz - tak jest u mnie . Niecierpie gumy ksantanowej , nawet w kupnych kosmetykach
Natalio, a czym odmierzałaś, łyżeczką? Robię sera z dodatkiem gumy ksantanowej (0,3%) i nie ma mowy o wałkowaniu, używam wagi. Natomiast w żelu aloesowym jest aż 1-2% gumy ksantanowej, więc rzeczywiście może się wałkować.

Parę słów o lipoglicynie. Walczyłam dziś z nią dzielnie, usiłując rozpuścić 2% w oleju jojoba 17% - i poległam. Pomimo długiego ogrzewania w temp. ok. 90°C nie udało mi się jej rozpuścić. Do formulacji z małą fazą olejową nie będzie się nadawać. Może w czystym oleju lepiej się rozpuszcza. Albo woli inny olej. Tak czy siak, to składnik nie dla mnie.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.